Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

sirtomi

Igen, ez már kicsit durvább változata a küzdelemnek :)

Gregory

Tegnap vettük Krav-Magán a köríves rúgások védését. Mit ne mondjak elég érdekes volt. Ahhoz képest, hogy az instruktorunk elég thai box ellenes(folyton mondja, hogy thai boxosokat könnyebb elintézni, mert szerinte szét van menve a lábuk), a KM-es technikák se különböztek sokban ebben a témakörben, sőt, szerintem a thai box kevésbé fájdalmasan és nagyobb destruktív potenciállal oldja meg. Viszonylag edzett a sípcsontom, de még így is gyakorlatilag egy egybefüggő véraláfutás van mindkét lábszáramon.
Persze mondta az instruktor, hogy jó lenne ha lenne sípcsontvédő, de szvsz aki csak sípcsontvédőben csinálja rosszabbul jár, lehet, hogy mikor gyakorlatba kéne ültetni az edzésen tanultakat, már a védésnél leáll, mert még nem érezte, hogy mivel jár az, mikor összerúgnak ketten sípcsonttal.

A másik problémám még az, hogy nem nagyon van, csak slowfight és light-kontakt, ahol sokan csak szimplán begyorsulnak, és gyakran rosszul véghezvitt, de számos támadást indítanak. Én inkább a kevesebb, de jó/erősebb támadások híve vagyok, amiket a fentebb említetteknek szépen be lehetne vinni, csak hát ha nem érhet hozzá az ember, csak gyengén, akkor nem fog megállni, hanem darál tovább. Thai boxon ilyen probléma nem volt, ha valaki kezdett elszállni, akkor oda lehetett egyet ütni/rúgni, aztán már nem pattogott annyira.

:3

Rounin


Én

Quote from: Gregory on 2008-05-22, 18:03:27
slow fight, light kontakt
Érdekes, mi eléggé dolgoztuk egymást, és gyorsan is ment :confused: Mondjuk nekünk 2 edzés volt, 1 "gyerekeknek" és 1 felnőtteknek, hát én inkább a 2.-ra jártam, pedig az elsőben se voltak fiatalabbak, max 1 évvel... Valami 40 kilós kis pöcs elkezdett pattogni, aztán nagyon csodálkozott, mikor szó szerint felkaptam és a szivacshoz vágtam :haha:
De sajna több hónapja nem voltam edzésen, ilyen lábbal szar is lenne. űMajd nyár végén, akkor tanulni se kell és jobban is leszek, folytatom, mert nagy zsírság azért >:3

sirtomi

Quote from: Gregory on 2008-05-22, 18:03:27
Tegnap vettük Krav-Magán a köríves rúgások védését. Mit ne mondjak elég érdekes volt. Ahhoz képest, hogy az instruktorunk elég thai box ellenes(folyton mondja, hogy thai boxosokat könnyebb elintézni, mert szerinte szét van menve a lábuk), a KM-es technikák se különböztek sokban ebben a témakörben, sőt, szerintem a thai box kevésbé fájdalmasan és nagyobb destruktív potenciállal oldja meg. Viszonylag edzett a sípcsontom, de még így is gyakorlatilag egy egybefüggő véraláfutás van mindkét lábszáramon.

:3
Mi az hogy a thaiboxosoknak szét van menve a lábuk? Ismerek jópárat, de szerintem minden rendben van velük :) És hogy kell krav-maga technikával védeni, mert szerintem ha fáj a védekezőnek az nem épp a legjobb technika.

A csajok meg jól összecsomagolnának :D

Quote from: Rounin on 2008-05-22, 18:16:43
Quote from: sirtomi on 2008-03-04, 11:54:15
Egy kis MMA összeállítás: http://www.youtube.com/watch?v=e6DSDwT0dLM&NR=1

És ez legális? :3x3:
Teljesen legális. Önként mennek a ringbe :)

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-05-23, 10:36:22
A csajok meg jól összecsomagolnának :D
Szerintem ezt még élveznénk is  :angyali:

.Attila


Fazék

Quote from: sirtomi on 2008-05-23, 10:36:22Mi az hogy a thaiboxosoknak szét van menve a lábuk? Ismerek jópárat, de szerintem minden rendben van velük :)
ezt úgy értették sztem, hogy kb ki van belőlük ölve minden ideg.

Rounin

Quote from: Fazék on 2008-05-23, 15:14:44
ezt úgy értették sztem, hogy kb ki van belőlük ölve minden ideg.

És ebből hogy következik, hogy könnyebb elintézni őket?

Fazék

Quote from: Rounin on 2008-05-23, 15:17:24
Quote from: Fazék on 2008-05-23, 15:14:44
ezt úgy értették sztem, hogy kb ki van belőlük ölve minden ideg.

És ebből hogy következik, hogy könnyebb elintézni őket?
az szimplán hülyeség, én csupán sirtominak próbáltam válaszolni. azt már sztem csak a hozzászólás írója (lusta vagyok most akár 3 hozzászólást is visszaolvasni :p) tette hozzá, vagy egy tájékozatlan oktató.

Rounin

Quote from: Fazék on 2008-05-23, 15:20:41
az szimplán hülyeség, én csupán sirtominak próbáltam válaszolni. azt már sztem csak a hozzászólás írója (lusta vagyok most akár 3 hozzászólást is visszaolvasni :p) tette hozzá, vagy egy tájékozatlan oktató.

A válaszod sirtominak nem zárta ki, hogy igazuk lehet. :angyali:

chilip

1 hónapja kezdtem a Cho Gar - Déli imádkozó sáska stílusú kung fu-t tanulni  ^^ eddig bejön és nem azért mert érdekes (alapozás van még, az mindig unalmas) hanem mert nagyon jót tesz az izületeknek, a vállnak (nagyon jól érzem magam azóta) és első sorban hosszú távon nagyon durva stílus (értem minimum 5-6 év mire eljutok arra a szintre, hogy egy harcban tudjam úgy használni ahogy kell) semmi felesleges mozdulat, nagyon kemény stílus  ^^

Zsiga

Quote from: chilip on 2008-05-23, 15:28:11
(értem minimum 5-6 év mire eljutok arra a szintre, hogy egy harcban tudjam úgy használni ahogy kell)
Kung fu-t harcban használni? LOL?
Ha nem akarod magad nagyon csúnyán összeveretni, verd ki a fejedből...


Lythis

Quote from: Zsiga on 2008-05-23, 16:08:42
Quote from: chilip on 2008-05-23, 15:28:11
(értem minimum 5-6 év mire eljutok arra a szintre, hogy egy harcban tudjam úgy használni ahogy kell)
Kung fu-t harcban használni? LOL?
Ha nem akarod magad nagyon csúnyán összeveretni, verd ki a fejedből...
Tekintettel, hogy a kung-fu egyik vállfaját tanítják a kínai néphadseregnek is, pusztakezes küzdelem címen, talán nem olyan hülye ötlet, mint gondolod...

teraflare

Quote from: Zsiga on 2008-05-23, 16:08:42
Kung fu-t harcban használni? LOL?
Ha nem akarod magad nagyon csúnyán összeveretni, verd ki a fejedből...
Szerintem azért ne írd le ilyen hamar a dolgot.
Quote from: Lythis on 2008-05-23, 17:30:12
Tekintettel, hogy a kung-fu egyik vállfaját tanítják a kínai néphadseregnek is, pusztakezes küzdelem címen, talán nem olyan hülye ötlet, mint gondolod...
Arrafele is jól megy a lobbi  :_piszka:  :angyali:

sirtomi

Quote from: Lythis on 2008-05-23, 17:30:12
Quote from: Zsiga on 2008-05-23, 16:08:42
Quote from: chilip on 2008-05-23, 15:28:11
(értem minimum 5-6 év mire eljutok arra a szintre, hogy egy harcban tudjam úgy használni ahogy kell)
Kung fu-t harcban használni? LOL?
Ha nem akarod magad nagyon csúnyán összeveretni, verd ki a fejedből...
Tekintettel, hogy a kung-fu egyik vállfaját tanítják a kínai néphadseregnek is, pusztakezes küzdelem címen, talán nem olyan hülye ötlet, mint gondolod...
Sanda-t tanítják és közelebb áll már a kick-boxhoz mint a kung-fuhoz legalábbis ütések és rúgások terén.

chilip

Quote from: Zsiga on 2008-05-23, 16:08:42
Quote from: chilip on 2008-05-23, 15:28:11
(értem minimum 5-6 év mire eljutok arra a szintre, hogy egy harcban tudjam úgy használni ahogy kell)
Kung fu-t harcban használni? LOL?
Ha nem akarod magad nagyon csúnyán összeveretni, verd ki a fejedből...

rossz emlékek? :D kókler kung fu-t ne keverd ide, ez nem az. kínai nagymester idejött most 3 hétre, és egyébként is folyamatosan harci szituációkat mutatnak szinte minden edzésen, hogy amit gyakorlunk hol lehet felhasználni harcban. nem 2 perc alatt rögzül az emberben (ezért mondtam 5 évet kb.), és nem 20 ember ellen kell vagánykodni (ott futni kell de nagyon gyorsan :D )...

Lythis

Quote from: sirtomi on 2008-05-23, 17:33:54
Quote from: Lythis on 2008-05-23, 17:30:12
Quote from: Zsiga on 2008-05-23, 16:08:42
Quote from: chilip on 2008-05-23, 15:28:11
(értem minimum 5-6 év mire eljutok arra a szintre, hogy egy harcban tudjam úgy használni ahogy kell)
Kung fu-t harcban használni? LOL?
Ha nem akarod magad nagyon csúnyán összeveretni, verd ki a fejedből...
Tekintettel, hogy a kung-fu egyik vállfaját tanítják a kínai néphadseregnek is, pusztakezes küzdelem címen, talán nem olyan hülye ötlet, mint gondolod...
Sanda-t tanítják és közelebb áll már a kick-boxhoz mint a kung-fuhoz legalábbis ütések és rúgások terén.
tény, habár ez már nem annyira tradíció, mint inkább alkalmazás kérdése. pl majom stílusban SZERINTEM elég sok olyan elem van, ami felsleges, bár tény, hogy megzavarhatja az ellenfelet. Ebben ilyen nincs. Viszont ettől még nem lesz kickbox. :)

tera: milyen lobbi? ???

Zsiga

Quote from: Lythis on 2008-05-23, 17:30:12
Tekintettel, hogy a kung-fu egyik vállfaját tanítják a kínai néphadseregnek is, pusztakezes küzdelem címen, talán nem olyan hülye ötlet, mint gondolod...
Ahogy sirtomi is írja, annak kb. annyi köze van ezekhez az itthon egyszerű közember számára is tanulható tradícionális kung-fu és társai dolgokhoz, mint szezonnak a faszomhoz.

teraflare : Már miért is ne írjam le? Légyszíves zavarj már ki egy akármilyen kung-fu mestert valami sötétebb pesti kerületbe este hogy kössön bele egy nagyobb darab cigányba, aztán megnézzük mi marad belőle...
Azzal hogy egyesek harcra meg önvédelemre alkalmasnak hirdetik ezeket a hókuszpókuszokat, kb. azt érik el hogy kurvakemény vérpistike pár év tanulásnak nevezett játszadozás után egy húzósabb helyzetből nem fut el, mer hisz ő aztán nagyon sok Bruce Lee filmet látott, aztán csodálkozik hogy két óra múlva arra tér magához hogy varrják össze mindenét a traumatológián. (Rosszabb esetben egy hét múlva az intenzíven ébred úgy hogy több kábel meg cső lóg ki belőle mint otthon a számítógépéből.)

chilip : Felőlem úgy végezteted ki magad ahogy akarod, csak jótanácsként mondom hogy ha meg akarod magad védeni akkor valami fegyverbe fektesd a pénzed, ne a "kínai nagymester" évi háromhetes bahamai nyaralásába... Ha meg sportolni is szeretnél mellette akkor javaslom a futást, az is jól tud jönni.
Ja, igen, akár rossz emléknek is nevezhetjük, bár konkrétan nem az én seggemet rúgta szét egy tök átlagos kinézetű falusi parasztgyerek aki nem is hallott harcművészetről, hanem az egyik nagypofájú harcművész haveromét. Volt ám náluk is kínai nagymester meg minden... ::)

Lythis

Quote from: Zsiga on 2008-05-23, 17:55:23
Ahogy sirtomi is írja, annak kb. annyi köze van ezekhez az itthon egyszerű közember számára is tanulható tradícionális kung-fu és társai dolgokhoz, mint szezonnak a faszomhoz.
magára a harcművészeti ágra gondoltam, és nem célzottan a "bordádtöröm péter" háromnaranccsíkkaltarkított pirospettyes övű nagymester intenzív túlélőgyilokkungfu szakiskolája tm és hasonszőrű társaiban oktatott dolgokra. Aki pedig komolyan foglalkozik harcművészetekkel, annál szerintem alap, hogy nem pattog, hogy ő jajjdekemény. Legalábbis minket karate-n anno szigorúan ez ellen neveltek.

Zsiga

Quote from: Lythis on 2008-05-23, 18:05:01
Legalábbis minket karate-n anno szigorúan ez ellen neveltek.
Igen, minket is. Csak mint látod nem mindenkinél működik, lásd nagy harcos fórumtársunkat... ::)

Gregory

Quote from: sirtomi on 2008-05-23, 10:36:22
Mi az hogy a thaiboxosoknak szét van menve a lábuk? Ismerek jópárat, de szerintem minden rendben van velük :)
Szerintem is teljesen rendben van, legalábbis az én esetemben az első két-három hét után már egészen hozzászokott a lábam, azóta nincsen vele probléma.

A krav magás technika pedig gyakorlatilag az, hogy nem csak kiemeled a lábad(mint ahogy thai boxban), hanem jól előre is lépsz vele, hogy megállítsd a lábát. Így te is fejtessz ki erőt, ő is, jobban fáj(mindkét félnek szerintem). Amit még furának találtam, hogy csak első lábbal védenek, így pl. a hátsó lábra érkező lowkick(még ha nem is túl gyakori) ellen nem nagyon tudnak mit tenni, legalábbis p0-2 szinteken. Felsőbb szinten biztos van rá másik technika is, de ha a civil képzés elsődleges résztvevőit vesszük alapul, egy kicsivel fájdalommentesebb technikára számítottam.

Kung-fu-t leginkább Kínában és mondjuk úgy 5 éves kortól. A Magyarországi kung-fu helyzet szvsz elég siralmas, elanyagiasodott, a technikák pedig nem túl használhatóak. Nem egy kung-fus gyerek volt, aki átjött kipróbálni a KM-et. Érdekes volt nézni az arcukat, ahogy látták, hogy mennyi logika is van abban amit addig tanultak.
Akkor inkább már aikido, ahhoz is kell 4-5 év, hogy használni lehessen, nem is okoz komoly sérüléseket(ami pl. a későbbi rendőrséggel kapcsolatos problémákat is jelentősen csökkenti), van szellemi része is.

Baggio

szerintem igenis meg tudod védeni magad ha rendesen tanulod és gyakorlod a kung-fut. Én wing chunoztam egy darabig. És egyik mesterembe se mernék belekötni. olyan halálosztóak mint 6 Rambó együtt. egypár cigánynak semmi esélye se lenne ellenük (úgy értem több cigánynak 1 ellen)

sirtomi

Nem tudom valaki nézte-e a Discovery Fight Quest sorozatát. A krav maga részt érdemes megnézni. Izraelben brutálisan tanítják :)
No mercy, no rules in krav maga! Finish him as soon as possible! :D

Rounin

Quote from: sirtomi on 2008-05-24, 17:54:22
Nem tudom valaki nézte-e a Discovery Fight Quest sorozatát. A krav maga részt érdemes megnézni. Izraelben brutálisan tanítják :)
No mercy, no rules in krav maga! Finish him as soon as possible! :D

That's called LIFE, isn't? :confused:

Kuroi Tenshi

Quote from: Gregory on 2008-05-23, 18:15:39
Akkor inkább már aikido, ahhoz is kell 4-5 év, hogy használni lehessen, nem is okoz komoly sérüléseket
Where's the fun in that? ;(
:haha:

teraflare

Quote from: Zsiga on 2008-05-23, 18:13:00
Quote from: Lythis on 2008-05-23, 18:05:01
Legalábbis minket karate-n anno szigorúan ez ellen neveltek.
Igen, minket is. Csak mint látod nem mindenkinél működik, lásd nagy harcos fórumtársunkat... ::)
Szegény chilip csak örült valaminek erre ti lehurrogtátok. Mint mondta most kezdte. Mindenki úgy indul neki hogy én leszek a vérpisti és mindenkit lenyomok a diszkóban (vagy csak én vagyok abnormális?  :D), ami normális edzési neveléssel kimegy belőle ahogy Lythis is írta. Wing Tsun-on nekünk is azt tanították hogy ha megtámadnak fuss el. Harcolni akkor érdemes ha nincs más mód (még a pénztárcád elvételét is okosabbnak tartották mint harcolni)

chilip

nekünk se azt mondták hogy ez az ultimate kung fu, és minden szembejövőbe kössek bele... de ha mindenképp harcolni kell, úgy vélem 2-3 évi gyakorlással kicsit nagy előnyöm lesz egy lakótelepi "gyúró-s" pisti ellen :D a vállamat rendbehozta teljesen a formagyakorlataival 1,5 hónap alatt, és a bőrömben is jól érzem magam. innentől kurvára nem érdekel ki mit mond :D csak gondoltam megosztom veletek ezt... ezekszerint rosszul gondoltam...  ^^"

sirtomi

Az a lényeg hogy jólérzed magad :)

Gyúrós pistikkel vigyázni kell, csak egyszer talál el a méretes karjaival... :D