Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

teraflare

Haha, tegnap megvolt az első capoeira edzésem. Eredmény 1-1.5 l izzadság (ülőmunkát végzek, no  ^^") izomláz nincs, hát kicsit fáj, és véres foltok a talpamon. De jó volt. Még aránylag szerintem sikerült is ritmusra mozognom. Az oktatótól meg fél füllel hallottam hogy hihetelen hogy első alkalommal vagyok és megcsináltam a hátra cigánykereket.  :haha: Annyira nem volt szerintem jó amit csináltam, de akkor is hízik most a májam.  :P Sajnos még a kézenállásból fejre ereszkedés a fejem tetején lévő pukliból ítélve nem túl jól megy. Remélem nem jön közbe semmi és tudom majd csinálni sokáig.
UI:és a térdem sem fájdult meg pedig főleg lábra mozgunk.
UUI: külön bónuszként kiemelném azt a látvány ahogy a lányok nyújtottak... vállnál szélesebb terpesz és lehajlás a földig...  nem vagyok perverz hogy ezért járjak, de nehéz nem észrevenni.

Kuroi Tenshi

Quote from: teraflare on 2008-06-04, 19:32:55
nem vagyok perverz
áááá.... ::)

hogy on is legyek:
azon gondolkozom, hogy így egyetem végeztével elkezdjek-e
vmilyen nem annyira harcművészetet/önvédelmi (és agresszió-
levezetésre) küzdősport-szerűséget.
Alkatom ... távol áll az ideálistól (és még finoman fogalmaztam :D)
magas, nagyon vékony, izomtalan, rugalmatlan, alig-közepes
egyensúly-érzék, stb. Előny talán hosszú végtagok és gyors
mozdulatok; meg a meglepetés ereje, hogy ilyen alkattal mégis
támadásba lendülök :haha:
Szóval vmi olyasmi kéne, ami bénító/fájdalmas pontokra megy
rá (rendőrség nem érdekel, elfutok, meg előtte kinyomom a
szemeit, hogy ne ismerjen fel*  :__devil:), gyorsak a támadásokai, és
az ellenfél erejét/lendületét használja ki. Milyen ötletetek van?
Nem, lőfegyverre sajnos nehéz engedélyt szerezni, pszichológiai
teszten nem biztos, hogy átmennék... ::)


*csak vicceltem :haha:**


**de tényleg... nem is értem miért néznétek ki belőlem  :3x3:***


***  :__devil: (ide kéne a vigyorgó ördögi smily...)

teraflare

#602
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
elkezdjek-e
vmilyen nem annyira harcművészetet/önvédelmi (és agresszió-
levezetésre) küzdősport-szerűséget.
igen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
Alkatom ... távol áll az ideálistól (és még finoman fogalmaztam :D)
magas, nagyon vékony, izomtalan, rugalmatlan, alig-közepes
egyensúly-érzék, stb.
Captain Obvious sais: Ezek az edzés során bizony félő hogy eltűnnek. Erősebb,vastagabb rugalmasabb leszel és az egyensúlyérzéked is javulhat úgyhogy vigyázz ha meg akarod tartani ezt a statisztikát.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
Szóval vmi olyasmi kéne, ami bénító/fájdalmas pontokra megy rá
Sajnos úgy hallottam hogy az ilyen pontok nem túl előnyös helyen vannak, de a gyomorszáj, állcsúcs, orr, vese még mindig hatásos felületek.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
az ellenfél erejét/lendületét használja ki.
Biztos hülyeséget mondok, de azért: aikido


Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
Nem, lőfegyverre sajnos nehéz engedélyt szerezni,
állítólag elég ha vadász vagy, onnantól tarthatsz lőfegyvert

sirtomi

Hirtelen a Kajukenbo ugrott be mint lehetőség. Ez olyan keverék, több küzdősportból és krav magából (ezt nem nevezném küzdősportnak :) ) a hasznos dolgok. Jiu-jitsu elemeknél felhasználja a támadó lendületét erejét és krav magához hasonlóan a legérzékenyebb testrészeket is támadják benne, de meg vannak az alap rúgások és ütések is, mint mondjuk kick-boxban. Ha jól láttam magyarországon is tanítják.

Kvikveg

Quote from: teraflare on 2008-06-04, 19:32:55
...
Sajnos még a kézenállásból fejre ereszkedés a fejem tetején lévő pukliból ítélve nem túl jól megy.
...
Ez nalam nyaktorest eredmenyezne.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Már maga a kézenállás is komoly feladatot jelentene :D

teraflare

Quote from: Kvikveg on 2008-06-05, 10:56:22
Ez nalam nyaktorest eredmenyezne.  :eek:
Ez nem az a konkrét kézenállásból leereszkedni fejre. Ez inkább csak a cigánykerék felső pontjáról leereszkedés hogy a végén már a fejeden is fordulj ne csak a kezeden.

Quote from: sirtomi on 2008-06-05, 11:27:00
Már maga a kézenállás is komoly feladatot jelentene :D
gyakorlással ez is könnyen tanulható. kezdd fal mellett majd a lábaddal picit lökd el magad és próbálj megmaradni úgy pár másodpercig. Az ereszkedés hasonlóan: fal mellett leengeded magad, majd kinyomod. nagyon jó tricepsz és hát edzés.
http://www.youtube.com/watch?v=yyXWhm8Jc7M

egy nap én is így csinálom majd remélem: http://www.youtube.com/watch?v=LOMtBViI_Wg&feature=related  ::)

sirtomi

Quote from: teraflare on 2008-06-05, 11:44:32
egy nap én is így csinálom majd remélem: http://www.youtube.com/watch?v=LOMtBViI_Wg&feature=related  ::)
Ehhez még kell egy kicsit erősödnöm :D

Suszi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
Szóval vmi olyasmi kéne, ami bénító/fájdalmas pontokra megy

Kyusho Jutsu - Életpontok támadása
Egyébként ezt másik harcművészeti ágazatok is használják, lásd pl Ninjutsu.

Gregory

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
Hogyha önvédelemre is használni akarod(nem csak testmozgásként), akkor KM. Ennél jobbat ilyen téren nem fogsz találni, ez direkt erre van kitalálva. Az egész rendszer dinamikus, folyamatosan tesztelés alatt van, hogyha valamelyik technika nem működik, azt nem fogják tanítani. Az erőnléti rész viszont tőled függ, hogyha rendesen csinálod, akkor biztosítja a megfelelő erőnlétet (mondjuk mi elsősorban a rövid idő alatt nagyobb erő kifejtésére megyünk rá, hisz az utcán is hasonló megterhelésnek leszel kitéve). A technikákat meg elvileg egy 40 kg-s nőnek is tökéletesen végre kellene tudnia hajtani.

Kuroi Tenshi

Kösz a tippeket! :merci:

Quote from: teraflare on 2008-06-05, 10:46:10
Captain Obvious sais: Ezek az edzés során bizony félő hogy eltűnnek. Erősebb,vastagabb rugalmasabb leszel és az egyensúlyérzéked is javulhat úgyhogy vigyázz ha meg akarod tartani ezt a statisztikát.
Sajnos Cpt. Obvious itt téved, és nem csak a say ige helyes ragozásában:
rám se háj, se izom nem szokott lerakódni; vagy ha mégis, az nagyon
gyorsan el is tűnik. Mondjuk olyan kemény kondizást nem is próbáltam,
mint amit te csinálsz, és semmi késztetést sem érzek ilyen idő- és energia-
pazarlásra :p

Lythis

Quote from: Suszi on 2008-06-05, 13:54:44
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 01:36:24
Szóval vmi olyasmi kéne, ami bénító/fájdalmas pontokra megy

Kyusho Jutsu - Életpontok támadása

ITT: we watch waaay too much NARUTO.... avagy féltem, hogy valaki előjön evvel...


"In September 2005, National Geographic Channel Is It Real? program (episode 20) asked for a demonstration of his "Knockout" Chi (a no-touch knockout technique), during which a Kyusho-jitsu instructor was unable to knock-out Luigi Garlaschelli, an Italian skeptical investigator from CICAP. Dillman's explanation of the failure was as follows:

"The skeptic was a totally non-believer. Plus – I don't know if I should say that on film – but if the guy had his tongue in the wrong position in the mouth, that can also nullify it [chi power]. You can nullify it – you can nullify a lot of things. In fact, you can nullify it if you raise those two big toes! If I say I'm going to knock you out, and you raise one toe, and push one toe down....I can't knock you out. And then, if I go to try again, you reverse it. If you keep doing this, I won't knock you out."


Ezek után a kyushojutsu-t nem tudom komolyanvenni, mint harcművészet.

Rounin

Ez így Xenuval van egy szinten nálam.

Suszi

Lythis:
A Kyushoban az az érdekes, hogy nem minden pont működik mindenkin. Viszont a maradék működik. Tapasztaltam. Azért azt is hozzá kell tenni, hogy egy Kyusho pont kb akkora, mint egy - kivont - egyforintos. Szóval a harc hevében egyáltalán nem 100%, hogy eltalálja az illető. Emiatt szokták leginkább kiegészítésnek oktatni, mint pl nálunk Ninjutsun. Nagyon jól felerősíti a Ninjateschnikák egy részének a hatását.

teraflare

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-06-05, 21:54:33
Kösz a tippeket! :merci:
rám se háj, se izom nem szokott lerakódni; vagy ha mégis, az nagyon
gyorsan el is tűnik.
Captain obvious says (remélem most jó  :hehe:):Itt nem az a lényeg milyen erősen gyúrsz, hanem hogy mennyit és mit eszel. Egyetemen sokkal többet gyúrtam mégsem jött rám semmi. A kondi 50%-a az evés (megj: attól hogy odafigyelsz a kajára és nem edzel nem fogsz csak fele olyan gyorsan izmosodni  :D )

Quote from: Lythis on 2008-06-06, 00:03:13

"In September 2005, ...

:lol:

Lythis

Quote from: Suszi on 2008-06-06, 09:30:20
Lythis:
A Kyushoban az az érdekes, hogy nem minden pont működik mindenkin. Viszont a maradék működik. Tapasztaltam. Azért azt is hozzá kell tenni, hogy egy Kyusho pont kb akkora, mint egy - kivont - egyforintos. Szóval a harc hevében egyáltalán nem 100%, hogy eltalálja az illető. Emiatt szokták leginkább kiegészítésnek oktatni, mint pl nálunk Ninjutsun. Nagyon jól felerősíti a Ninjateschnikák egy részének a hatását.
Egy olyan "harcművészet" (lol), aminek a prominensnek számító figurái vagy figurája ilyen orbitális faszságokkal jönnek elő kifogásként, mint amikkel a fent idézett szövegben is találkozhattál, azt általábban nem harcművészetnek, hanem parasztvakításnak, vagy átverésnek hívják. Persze mindíg van elég barom ahhoz, hogy bekajolják.
Egyébként meg jah, töb harcművészeti ágban is tanítanak olyan pontokat, ahova érdemes ütni, mert az ellenfél megszédül/elzsibbad és ilyenek. Ezeket lehet alkalmazni, és el is lehet hagyni, az egyénre van bízva, mindenesetre kiegészítésnek semmiképp sem rossz. Viszont nem kell túlmisztifikálni sem. Ha kaptál már "zsibit", akkor gondolom le tudod vonni a megfelelő következtetést: nem kell mindenféle távolkeleti háromezeréves hagyományokkal rendelkező iskolában tanulni ahhoz, hogy ismerj ilyen pontokat.
Pont akkora, mint egy kivont egy forintos: igen, persze... és az ujjaim hegyén tűvé fókuszált chakra-val szurkálom... (komolyra fordítva: tényleg nem nagyok, de nehogymár egy mester ne tudjon betalálni? ::) )
"ninja technikák"... lol. Maradjunk annyiban, hogy a taijutsu technikák, amiket tanítanak nektek :)

sirtomi

Fight Questben a Hapkido mester mutatott pontokat csuklón meg boka környékén, ami hogya dobás közben sikerül megnyomni az ellenfél szinte elernyed és sokkal könnyebb végrehajtani a technikát. Nagydarab srácnak is csak megfogta a bokáját az meg összerogyott, előtte nem akarta elhinni hogy ilyen van, aztán meg megakarta tanulni :)

Lythis az általad idézet szöveg nagy kemény :D Youtube-on láttam egyszer egy videót ahol az öreg mester energiával ütötte ki az embereket, hozzájuk sem ért, aztán valami kemény bunyós kiállt ellene és úgy kellett kivinni az öreget :)

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 15:34:33
úgy kellett kivinni az öreget :)
Ha az öreget így elintézte a küzdelem akkor vajon a bunyósból mi maradhatott... Egy kupac húscafat...  :_piszka:

sirtomi

Quote from: teraflare on 2008-06-06, 15:58:19
Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 15:34:33
úgy kellett kivinni az öreget :)
Ha az öreget így elintézte a küzdelem akkor vajon a bunyósból mi maradhatott... Egy kupac húscafat...  :_piszka:
Hát az öreget azért kellett levinni mert ott kalimpált erre a fickó kétszer jól pofán verte, aztán fejbe rúgta :D

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 16:07:16
Hát az öreget azért kellett levinni mert ott kalimpált erre a fickó kétszer jól pofán verte, aztán fejbe rúgta :D
Csak mert a szemét felemelte az egyik nagylábujját a másikat meg begörbítette  :lul: és fogadjunk hogy még a nyelvét is felrakta a szájpadlására.  :D

Suszi

A Lythis által idézett szöveg filmje fenntvan youtubeon, és az tényleg faszság, és tényleg nem kell túlmisztifikálni. Viszont, ami működik, azt érdemes használni. Az én Ninjutsu mesterem Kyusho mester is és szokott nekünk tanítani pontokat. Ha megfelelő sorrendben, megfelelő erővel és megfelelő szögben találja el az ember adott pontokat, akkor tényleg el lehet érni ájulást, szédülést, ideiglenes bénulást, és halált is. Persze ehhez mindenképpen hozzá kell érni (ütni, nyomni, stb) a ponthoz. Az a film meg nagy marhaság ^^. Ahogy te fogalmaztál parasztvakítás. De sajnos rengeteg marha van, aki beveszi...

Rounin

Quote from: teraflare on 2008-06-06, 16:13:19
Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 16:07:16
Hát az öreget azért kellett levinni mert ott kalimpált erre a fickó kétszer jól pofán verte, aztán fejbe rúgta :D
Csak mert a szemét felemelte az egyik nagylábujját a másikat meg begörbítette  :lul: és fogadjunk hogy még a nyelvét is felrakta a szájpadlására.  :D

Ja, semmi respect nincs a mai fiatalokban az öregek iránt. :angyali:

Zsiga

Quote from: Suszi on 2008-06-06, 16:16:14
A Lythis által idézett szöveg filmje fenntvan youtubeon, és az tényleg faszság, és tényleg nem kell túlmisztifikálni. Viszont, ami működik, azt érdemes használni. Az én Ninjutsu mesterem Kyusho mester is és szokott nekünk tanítani pontokat. Ha megfelelő sorrendben, megfelelő erővel és megfelelő szögben találja el az ember adott pontokat, akkor tényleg el lehet érni ájulást, szédülést, ideiglenes bénulást, és halált is. Persze ehhez mindenképpen hozzá kell érni (ütni, nyomni, stb) a ponthoz. Az a film meg nagy marhaság ^^. Ahogy te fogalmaztál parasztvakítás. De sajnos rengeteg marha van, aki beveszi...
Tehát minden parasztvakítás, ami egy picit nagyobb bullshit mint amit a te mestered etet be nektek, ugye? ::) Persze, ha megfelelő erővel megfelelő szögben megfelelő pontot találsz el akkor meg lehet vele ölni egy embert. Pl. ha valakit úgy mellberúgsz hogy szilánkokra törnek a bordái és átszurkálják az arrafelé lévő létfontosságú szerveket... De ez a jól megnyomok egy pontot a bal fülcimpáján és lebénul meg meghal szívrohamban típusú faszság azért egy kicsit komolytalan.

chilip

kinyomod mind2 szemét pont 37,2398 fokos szögben, akkor megvakul  :lul:

Rounin

Quote from: chilip on 2008-06-06, 17:07:41
kinyomod mind2 szemét pont 37,2398 fokos szögben, akkor megvakul  :lul:

Legyen inkább 34.788 fok, és akkor passzol az MDB-hez, amit hallgatsz közben a hangulatért. :angyali:

Gregory

Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 15:34:33
Youtube-on láttam egyszer egy videót ahol az öreg mester energiával ütötte ki az embereket, hozzájuk sem ért, aztán valami kemény bunyós kiállt ellene és úgy kellett kivinni az öreget :)
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

Zsiga

Quote from: Gregory on 2008-06-06, 18:01:36
Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 15:34:33
Youtube-on láttam egyszer egy videót ahol az öreg mester energiával ütötte ki az embereket, hozzájuk sem ért, aztán valami kemény bunyós kiállt ellene és úgy kellett kivinni az öreget :)
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL :D :D :D

Kvikveg

Quote from: Gregory on 2008-06-06, 18:01:36
Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 15:34:33
Youtube-on láttam egyszer egy videót ahol az öreg mester energiával ütötte ki az embereket, hozzájuk sem ért, aztán valami kemény bunyós kiállt ellene és úgy kellett kivinni az öreget :)
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

Juuuuj. Ez... ez az eges...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2008-06-06, 20:06:57
Quote from: Gregory on 2008-06-06, 18:01:36
Quote from: sirtomi on 2008-06-06, 15:34:33
Youtube-on láttam egyszer egy videót ahol az öreg mester energiával ütötte ki az embereket, hozzájuk sem ért, aztán valami kemény bunyós kiállt ellene és úgy kellett kivinni az öreget :)
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

Juuuuj. Ez... ez az eges...

:tezsvir:
Ez a küzdelem valóban... érdekes.