Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Cloud

Na pf. Most csúnyán beégtem.  :lame:Mivel tudnám még szűkíteni a  kört? Sajna nem nagyon vagyok otthon  harcművészetekben. ^^"

chilip

#661
Quote from: Cloud on 2008-08-04, 16:18:49
Melyik az a harcművészeti stílus, ahol  többek között megtanítanak katana használatára?


Iaido - igazi és fa katanával gyakorolnak. kicsit unalmas magában, így haverom haverja (tehát nekem teljesen ismeretlen személy :D ) ezért jár kendozni mellé. a 2 szerinte jól kiegészíti egymást

ez csak a kard útját tanítja (mármint iaido)
ed.: (mondjuk kendo is :D )

Feldin

#662
kard használat iaido. - www.shinbukan.hu
vívás kendo.  - www.mjkk.hu

akkor már... :)
japán íj  kyudo - www.bukyukai.hu
bot jodo - www.shinbukan.hu
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kvikveg

Quote from: Feldin on 2008-08-04, 20:44:23
kard használat iaido. - www.shinbukan.hu
vívás kendo.  - www.mjkk.hu

akkor már... :)
japán íj  kyudo - www.bukyukai.hu
bot jodo - www.shinbukan.hu
Nosztalgia. :D
Hogy vannak Nemoek? :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

Quote from: Kvikveg on 2008-08-04, 22:21:22
Quote from: Feldin on 2008-08-04, 20:44:23
kard használat iaido. - www.shinbukan.hu
vívás kendo.  - www.mjkk.hu

akkor már... :)
japán íj  kyudo - www.bukyukai.hu
bot jodo - www.shinbukan.hu
Nosztalgia. :D
Hogy vannak Nemoek? :)

jól :)
most épp nyári szünet van, de mindenki jól van köszönjük :)
Bármikor visszavárunk :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kvikveg

Quote from: Feldin on 2008-08-04, 22:37:32
jól :)
most épp nyári szünet van, de mindenki jól van köszönjük :)
Bármikor visszavárunk :)
Koszi!  :tezsvir:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Suszi

Quote from: Cloud on 2008-08-04, 16:18:49Melyik az a harcművészeti stílus, ahol  többek között megtanítanak katana használatára?
Most boztosan le fogtok hurrogni de Ninjutsuban is használnak - többek között - katanát. Szóval azt is csinálhatod. (Persze jó mesterhez kell menni, mert nem mindenhol oktatják. Mi pl tanulunk egyéb fegyveres technikákat is, mint pl. a shurikenes technikák)

Xzone

Tudomásom szerint az iaido leginkább csak a kard kivonására koncentrál (Zatoichi kedvence), a kenjutsu az, amiben valódi vívás van.

Cloud

#668
Köszi mindenkinek. Körbenézek rendesen. :merci:
(kenjutsu-val szemezgetek)

Lythis

ha már így belejöttünk:
Kenjutsu-t és/vagy Hyoho Niten Ichi-ryu -t nem oktatnak kishazánkban valahol?

Groven

Quote from: Lythis on 2008-08-06, 15:27:28
ha már így belejöttünk:
Kenjutsu-t és/vagy Hyoho Niten Ichi-ryu -t nem oktatnak kishazánkban valahol?


Kenjutsu oktatásról tudok (1 munkatársam arra jár:)), ha kell rákérdezhetek mikor és hol van.

Lythis

Quote from: Groven on 2008-08-11, 15:29:05
Quote from: Lythis on 2008-08-06, 15:27:28
ha már így belejöttünk:
Kenjutsu-t és/vagy Hyoho Niten Ichi-ryu -t nem oktatnak kishazánkban valahol?


Kenjutsu oktatásról tudok (1 munkatársam arra jár:)), ha kell rákérdezhetek mikor és hol van.
yup, thx

Groven

Quote from: Lythis on 2008-08-11, 23:39:39
Quote from: Groven on 2008-08-11, 15:29:05
Quote from: Lythis on 2008-08-06, 15:27:28
ha már így belejöttünk:
Kenjutsu-t és/vagy Hyoho Niten Ichi-ryu -t nem oktatnak kishazánkban valahol?


Kenjutsu oktatásról tudok (1 munkatársam arra jár:)), ha kell rákérdezhetek mikor és hol van.
yup, thx

Hétfő szerda péntek, este fél 7-től a Szoborparkban (nyári szünet miatt most szabadtéri). Van 1 oldaluk is (bár nekem nemigen működött): http://www.kenjutsu.hu

Lythis

#673
Köszi! :)
(ebbe a honlapba már sikerült belefutnom, és gondoltam nálam a hiba, hogy a pécsváradi edzőtáboron kívül nem találok rajta más infót - ezekszerint nem :) )

Egyébként
ERRŐL a szoborparkról van szó? Elsőre ez ugrott be, bár mintha a stadionoknál is lennének valamiféle szobrok, de nemhallottam róla, hogy azt a helyet is így neveznék.

.Attila

Szoborpark alatt a Stadionoknál lévő szoborparkot szokták érteni, ha minden igaz.

Fazék

Quote from: .Attila on 2008-08-12, 11:47:59
Szoborpark alatt a Stadionoknál lévő szoborparkot szokták érteni, ha minden igaz.
én és jópár ismerősöm pl nem :p (a Stadionoknál lévőről pl nem is ugrik be, hogy hallottam volna :redface: )
nékünk a XXII. kerületi a Szoborpark :)

Damnatus

Quote from: Cloud on 2008-08-04, 16:18:49
Melyik az a harcművészeti stílus, ahol  többek között megtanítanak katana használatára?
Én a shinkendot tudom ajánlani.
http://www.shinkendo.hu/

Bicskei

#677
hali

erősen kacérkodom h elkezdek valamit sportolni....
leginkább a Kajukenbo és Krav maga fogott meg..(talán a thai box)
de nem tudom h van jó klub/egyesület ahol ezt oktatják...
ebben kérem a segítségeteket, netán ha valaki űzi az szóljon h milyen ésatöbbi..
Ultras liberi

Damnatus

közel melyik van? Az is szempont. Meg, hogy van-e ismerős, akivel mehetnél? A többiben nem tudok segíteni.

Fatal

Krav Maga sport része az erősítésben merül ki, viszont nagyon hasznos önvédelmi alapokra tehetsz szert. Nekem sajnos a térdem miatt abba kellett hagynom.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

chilip

próbálj meg olyan helyet keresni, ahol a tradicionálist oktatják :)

Itachi

Noriko!

Mi alapján választasz? Úgyértem miért pont (fúj egyett) modern wushu? Mit keresel? Mozgást?Időtöltést?Sportot? Szépséget? Használhatóságot?Tradíciót? Belső utat? Ezt kérlek ecseteld ha nem gond.Kíváncsi vagyok. ^^
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"


Kuroi Tenshi

Quote from: noriko on 2008-09-21, 20:05:43
though...ennél messzebb nem hiszem, hogy eljutok vele... ^^"

fix'd

Amúgy avval az ugri-bugri műanyagkardos ál-kungfuval
megnézném, hogy mire mennének éles helyzetben...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-22, 00:19:11Amúgy avval az ugri-bugri műanyagkardos ál-kungfuval
megnézném, hogy mire mennének éles helyzetben...
semmire. ez tényleg színtisztán tradíciók ápolása, belső út keresése és hasonló bla-bla-kra alkalmas tevékenység :)
de ha valaki nem önvédelmet akar tanulni, de mozogni szeretne és tetszik neki az ilyen és reméli, hogy szerepelhet a Crouching Tiger Hidden Dragaon Returns 4-ben, akkor vágjon bele  :__devil:

Lythis

Quote from: noriko on 2008-09-21, 20:05:43
megtaláltam, hogy mit fogok majd tanulni!  :whoah:

though...ennél messzebb nem hiszem, hogy eljutok vele... ^^"
:he: :whoah:
sok sikert!

éles helyzet: gépfegyver ellen a kraw-maga-t is baszhatja az ember :D
Nemhiszem, hogy van olyan harcművészet, ami univerzálisan hatékony lenne egyébként. Ráadásul nem a harcművészeti tudás az egyetlen, ami döntő egy éles helyzetben. Szóval ha az ember csak arra gyúr, akkor menjen el egy rakat fradi-ute örökrangadóra, és tanuljon anatómiát, talán avval megy a legtöbbre.

Xzone

Quote from: Lythis on 2008-09-22, 01:10:15
Nemhiszem, hogy van olyan harcművészet, ami univerzálisan hatékony lenne egyébként.

Gun kata :D

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-09-22, 01:10:15éles helyzet: gépfegyver ellen a kraw-maga-t is baszhatja az ember :D
úgy látszik kicsit le vagyok maradva az átlagos utcai támadók fölszereltségét illetően, de nem sok gépfegyveresről hallottam eleddig :)
Quote from: Lythis on 2008-09-22, 01:10:15Nemhiszem, hogy van olyan harcművészet, ami univerzálisan hatékony lenne egyébként. Ráadásul nem a harcművészeti tudás az egyetlen, ami döntő egy éles helyzetben. Szóval ha az ember csak arra gyúr, akkor menjen el egy rakat fradi-ute örökrangadóra, és tanuljon anatómiát, talán avval megy a legtöbbre.[/color]
kicsit lebecsülöd a krav-maga-t, ez azért lehet, mert lazán egy rekeszbe rakod a többi küzdősporttal, mikor ez nem is küzdősport, hanem önvédelmi sport.
krav-on nagyon komoly hangsúlyt fektetnek a lélektani fölkészítésre is. mert persze előfordulhat, hogy hiába vágja valaki hibátlanul a betanult technikákat, könnyen hibázhat éles helyzetben, de a krav edzésen a váratlanra is igyekeznek fölkészíteni. ha elhibázol egy technikát, és még élsz, akkor ne az legyen a problémád, hogy hú ezt de elszúrtam, hanem hogy csinálj vmit, lépj tovább, küzdj tovább. az edzés része, hogy megütnek. nagyon kevesek tudják megúszni, hogy becsússzon egy-egy ütés, de ilyenkor sem szabad leblokkolni, erre is fölkészít.
ezen lélektani fölkészítési része miatt merem nyugodt szívvel ajánlani bárkinek a krav maga-t általános önvédelemre. persze azt is tudni kell, hogy elég durva időnként az edzés, szóval csak akkor érdemes menni, ha bírja a gyűrődést az ember.
röviden ennyit fűznék hozzá :)

Lythis

Quote from: Xzone on 2008-09-22, 01:16:38
Quote from: Lythis on 2008-09-22, 01:10:15
Nemhiszem, hogy van olyan harcművészet, ami univerzálisan hatékony lenne egyébként.

Gun kata :D
shit, I forgot :D


Fazék: a küzdősportokat eleve nem tartom alkalmasnak önvédelemre, pont azért, mert sport. A harcművészettel az ember mehet valamire, de csak avval, hogy tud x kata-t, még nem ér semmit.
A lélektani felkészítés meg egy olyan dolog, amit vagy oktatnak, vagy nem. Ha krav-on mindenhol alapból bennevan az oktatásban, az természetesen hatalmas pozitívum. Ugyanakkor annak ellenére, hogy ez az izraeli fegveres erők hivatalos közelharci technikája, úgy gondolom, hogy erőteljesen túl lett misztifikálva, mint önvédelmi forma. Persze ez anno már el lett játszva a karate-val, aztán a kung-fu-val is, szóval nem újkeletű dolog. Ennek ellenére nem hiszem, hogy sokkal több lenne, mint bármelyik másik. 
Nyílván a csodás levegőbenpiruettező kungfu tudását az ember tömegben, vagy sikátorban megsütheti.
Viszont nem kell túlmisztifikálni egyiket sem. Ténylegesen úgyis csak akkor tanul meg az ember hidegfejjel gondolkodni éles helyzetekben, ha már átélt olyat. És akkor sem biztos, hogy elsőre. És hiába készít az edződ lelkileg, akkor sem fogja adott esetben kitörni a karod, vagy visszatörni az ujjaidat, csak hogy megtanuld, hogy erre vigyázni kell.
És végsősoron a legjobb önvédelmi technika még mindíg az, ha az ember kimarad a balhéból.