Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-09-22, 01:57:28
Fazék: a küzdősportokat eleve nem tartom alkalmasnak önvédelemre, pont azért, mert sport. A harcművészettel az ember mehet valamire, de csak avval, hogy tud x kata-t, még nem ér semmit.
rosszul fejeztem ki magamat, ez nem sport, hanem önvédelmi tanfolyam. továbbá, itt nincsenek kata-k. direkt ösztönöznek is rá, hogy te védekezésnél te rögtönözz, te fűzd össze ahogy "kézre esik" az egyes mozdulatokat. csak az alapelveket vésik bele az agyadba, hogy késes támadásoknál mikre kell rohadtul figyelni, melyek azok a mozdulatok, amiket hacsak nem akarod fölnyársalni magad, akkor kerüld, stb, stb.
amúgy FAQ a hivatalos oldalon, persze a szokásos reklámszövegnek tűnhet elsőre, de talán jobban megfogalmazzák, amit mondani akarnék.
Quote from: Lythis on 2008-09-22, 01:57:28A lélektani felkészítés meg egy olyan dolog, amit vagy oktatnak, vagy nem. Ha krav-on mindenhol alapból bennevan az oktatásban, az természetesen hatalmas pozitívum. Ugyanakkor annak ellenére, hogy ez az izraeli fegveres erők hivatalos közelharci technikája, úgy gondolom, hogy erőteljesen túl lett misztifikálva, mint önvédelmi forma. Persze ez anno már el lett játszva a karate-val, aztán a kung-fu-val is, szóval nem újkeletű dolog. Ennek ellenére nem hiszem, hogy sokkal több lenne, mint bármelyik másik. 
Nyílván a csodás levegőbenpiruettező kungfu tudását az ember tömegben, vagy sikátorban megsütheti.
Viszont nem kell túlmisztifikálni egyiket sem. Ténylegesen úgyis csak akkor tanul meg az ember hidegfejjel gondolkodni éles helyzetekben, ha már átélt olyat. És akkor sem biztos, hogy elsőre. És hiába készít az edződ lelkileg, akkor sem fogja adott esetben kitörni a karod, vagy visszatörni az ujjaidat, csak hogy megtanuld, hogy erre vigyázni kell.
minden ikmf krav maga edzésnek része a lélektani fölkészítés.
amúgy sztem menj el egy-két krav edzésre, azt hiszem megnézni még ingyen is engedik és sztem hamar megváltozna a véleményed ;)
Quote from: Lythis on 2008-09-22, 01:57:28És végsősoron a legjobb önvédelmi technika még mindíg az, ha az ember kimarad a balhéból.[/color]
lehet hogy nevetni fogsz, de krav-on speciel ezt is oktatják :) vagyis vannak gyakorlatok, hogy becsukott szemmel állsz egyhelyben, a támadó hanggal jelez, hogy indul a támadás, kinyitod a szemed, és ha kellő távolságban van a támadó, akkor futni kell, ha közel, akkor védekezni.

szerk: persze könnyen lehet ebben az egészben egy kis túlmisztifikálás, de ahonnan én nézem, onnan egyelőre számomra nem látszik :redface:

noriko

Quote from: Itachi on 2008-09-21, 20:52:40
Noriko!

Mi alapján választasz? Úgyértem miért pont (fúj egyett) modern wushu? Mit keresel?
Quote from: Itachi on 2008-09-21, 20:52:40Mozgást?Időtöltést?Sportot? Szépséget? Használhatóságot?Tradíciót? Belső utat? Ezt kérlek ecseteld ha nem gond.Kíváncsi vagyok. ^^
Quote from: Fazék on 2008-09-22, 00:22:42
de ha valaki nem önvédelmet akar tanulni, de mozogni szeretne és tetszik neki az ilyen és reméli, hogy szerepelhet a Crouching Tiger Hidden Dragaon Returns 4-ben, akkor vágjon bele  :__devil:
Szóval ha önvédelemre, használhatóságra vágynék, akkor nyilván mást választanék. De mivel  nem áll szándékomban senkit megverni, és leginkább az elbújás-futás kombinációt tervezem alkalmazni esetleges éles helyzetben (vagy megszívom), elsősorban olyat keresnék, ami szép, látványos, és keleti harcművészeti technikákra épít.

Mivel kiindulópontom a 0 ismeret volt harcművészetek terén, fogtam a youtube-ot, és néztem, melyik mennyire tetszik.
Taekwondo túl merev volt és kemény.
Karate enyhébb, de még mindig merev.
Jiu jitsu és brazil jiu jitsu birkózós és földhözragadt.
Aikido (azt hiszem) vállon átdobálós.
Kung fu már lágyabbnak, táncszerűbbnek tűnt. Aztán kidobott a kereső pár modern wushu videót, felszínesen utánaolvastam (wiki), és tetszett.

tldr: Mozgást, sportot keresek, gimnasztikai és táncszerű elemekkel, keleti harcművészet köntösébe bújtatva. Esetleges fegyverhasználat előny. :)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-09-22, 00:22:42
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-09-22, 00:19:11Amúgy avval az ugri-bugri műanyagkardos ál-kungfuval
megnézném, hogy mire mennének éles helyzetben...
semmire. ez tényleg színtisztán tradíciók ápolása, belső út keresése és hasonló bla-bla-kra alkalmas tevékenység :)
de ha valaki nem önvédelmet akar tanulni, de mozogni szeretne és tetszik neki az ilyen és reméli, hogy szerepelhet a Crouching Tiger Hidden Dragaon Returns 4-ben, akkor vágjon bele  :__devil:
:lol:

Krav-Maga-s oldalnak jo humora van. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

teraflare

Noriko szerintem kimondottan szép és művészi stílust választott  :jee:.

A krav vs everything hez inkább nem szólok, főleg az én táncommal  ^^" Legfeljebb annyit hogy azért az edzésen sem tudnak rendesen felkészíteni a valóságra mert azért tudod hogy edzésen nem múlik rajta komoly dolog. Komoly helyzetben meg vagy jól csinálod vagy nem.

Quote from: noriko on 2008-09-22, 11:17:26
De mivel  nem áll szándékomban senkit megverni,
De mi rosszak voltunk úrnőnk, büntess meg...

noriko

és ha már felmerült a kung fu:
Quote from: MoziÜnnep 2008
Sugár mozi (Örs vezér tere 24, XIV. kerület, Budapest)

Szeptember 27. szombat
9.30-tól és 11.30-tól is élõ kungfubemutatóval kezdõdik a Kung Fu Panda címû film elõtt a SHIRAYAN VAJRAMUTTHÍ iskola közremûködésével. A harcosok mestere: Fejér Gábor

Szeptember 28. vasárnap
9.30-tól és 11.30-tól is élõ kungfubemutató a Kung Fu Panda címû film elõtt SHIRAYAN VAJRAMUTTHÍ iskola tolmácsolásában. A harcosok mestere: Fejér Gábor
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

#695
Quote from: teraflare on 2008-09-22, 11:50:03
Noriko szerintem kimondottan szép és művészi stílust választott  :jee:.
abszolút. én nem kritizáltam, sejtettem, hogy nem azért választotta ezt, mert mindenkit el akar majd verni, csak a kérdésre válaszoltam, hogy amúgy nem sokat ér a valóságban :)

Quote from: teraflare on 2008-09-22, 11:50:03
Quote from: noriko on 2008-09-22, 11:17:26
De mivel  nem áll szándékomban senkit megverni,
De mi rosszak voltunk úrnőnk, büntess meg...
csak szeretnéd :ejnye:

teraflare

Quote from: Fazék on 2008-09-22, 11:57:40
abszolút. én nem kritizáltam, sejtettem, hogy nem azért választotta ezt, mert mindenkit el akar majd verni, csak a kérdésre válaszoltam, hogy amúgy nem sokat ér a valóságban :)
Bocs Fazék, nem szerettem volna úgy írni, hogy azt hidd te kritizáltad. (nem is idéztem senkit) Csak elmondtam a véleményem.   :kocc:

Quote from: Fazék on 2008-09-22, 11:57:40
csak szeretnéd :ejnye:
Butabi ON
Dehogyis...
...
...
...
NANÁ!!!!  :D
Butabi OFF

Nakedape

a videón  folyamatosan kerestem a damilokat..
Noriko, majd ha tanultad linkelj videót arról is :D

a nekem való harcművészet, mozgékonyságomból, és kordinációs képességemből kiindulva valami ilyesmi lehet, csak még erősíteni kell, viszont látványos, és ahogy nézem van formaruhám
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

smash++

Nos, mivel jelenleg nem nagyon van lehetőségem vmi kardos harcművészetet űzni vettem egy Bokken-t és magamtól gyakorolok és még a haverommal szoktam gyakorolni a hétvégén.
Most, hogy picit megízleltem mit is jelent kard-al vívni más szemmel nézem a filmeket és azokat is akik ilyen fegyvereket tudnak kezelni.
Nem akarok viccet csinálni ebből és nem is használjuk hülyeségre a bokkent. Komolyan tiszteletben tartjuk ezt a harcművészetet annak ellenére, hogy nem ismerjük. Viszont nem ártana valami védőfeleszerlést is vásárolnunk vagy vmi hasonlót, mert néha becsúszik egy támadás :D

Ezen kívül vettem egy gyakorló Nunchaku-t amivel szintén csak magamtól gyakorlok és általában youtube vagy vmi hasonló helyeken keresem a használati útmutatót.

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy valaki tud-e esetleg valami jó könyvet vagy oktató filmet a kard használathoz. Vágások, védekezések, esetleg technikák.
A Kenjutsu tetszett, de nem tudom mennyi az esélye, hogy eljutok az edzésig vagy egyáltalán megtalálom azt a helyet ahol oktatják :) (1 oldallal korábban volt róla szó).

Októberben pedig jöhet a Thaibox. Még mindig nem tudom, hogy 1 év múlva hol fogok lakni (egyenlőre Újpest városkapu), így egy közeli klubb mellett döntöttem. Mozgás, erősítésre tökéletes és még ha rövid ideig is maradok a klubban hasznos dolgokat tanulok.

Damnatus

#699
Quote from: noriko on 2008-09-22, 11:17:26
...elsősorban olyat keresnék, ami szép, látványos, és keleti harcművészeti technikákra épít.
...
tldr: Mozgást, sportot keresek, gimnasztikai és táncszerű elemekkel, keleti harcművészet köntösébe bújtatva. Esetleges fegyverhasználat előny. :)
Ah so, szóval komolyan gondoltad...  :oops:
Ez esetben én még a tai chit is tudom javasolni, unokatesóm jár, és nagyon elégedett vele. majd megkérdezem tőle a részleteket.
Quote from: smash++ on 2008-09-22, 12:27:26
vettem egy Bokken-t és magamtól gyakorolok és még a haverommal szoktam gyakorolni a hétvégén.
Most, hogy picit megízleltem mit is jelent kard-al !! (karddal) vívni más szemmel nézem a filmeket és azokat is akik ilyen fegyvereket tudnak kezelni.

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy valaki tud-e esetleg valami jó könyvet vagy oktató filmet a kard használathoz. Vágások, védekezések, esetleg technikák.
Szóval autodidakta módon elég nehéz megtanulni "kardozni", de az semmiféleképpen nem lesz harcművészet. :(
A filmekből nem nagyon érdemes tanulni, mert a látványra mennek, nem a hatékonyságra, és a fogások háromnegyedét semmilyen kardstílus nem használná
A könyvek csak azoknak segítenek, akik már ismerik a stílust, technikákat, mert az átvezető mozdulatok nincsenek benne.
Én nem javaslom - amennyiben komolyan gondolod - az oktató nélküli gyakorlást, mert sokkal nehezebb valamit begyakorolni elölről, mint a rosszul rögzült dolgokat kijavítani.
Menj el akár shinkendo, kendo, iaido, vagy kenjutsu edzésre, és válassz! ;)

smash++

Kenjutsu edzésre szívesen elmennék és lehet mepróbálom megoldani...
Filmekből semmi képpen nem, mert azt úgy értettem, hogy már látom mennyire nem valósághű a dolog :D
Harcművészet nekem ebből nem tudom mikor lesz :( . Egyenlőre majd ha ténylegesen eldől, hogy kb hol fogok lakni hosszú távon jobban fogok tudni választani.

Itachi

Rendben.Akkor adok egy linket, ott jó helyen leszel, ha modern wushu érdekel....

http://www.magyarkungfuegyetem.hu/
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

teraflare

Quote from: Damnatus on 2008-09-22, 12:29:07
Én nem javaslom - amennyiben komolyan gondolod - az oktató nélküli gyakorlást, mert sokkal nehezebb valamit begyakorolni elölről, mint a rosszul rögzült dolgokat kijavítani.
100% ig egyetértek  :tezsvir:

Quote from: smash++ on 2008-09-22, 12:47:59
Filmekből semmi képpen nem, mert azt úgy értettem, hogy már látom mennyire nem valósághű a dolog :D
Hát igen ezért kaptam is lebaszást hogy én nem vagyok egy kung fu mester és "csak" a lovagrendben csapkodtam a karddal (freestyle), de azért azt a csúcsgagyi kardozásokat még én is simán látom hogy nem valósághű.

smash++

#703
Quote from: teraflare on 2008-09-22, 13:58:57
Quote from: Damnatus on 2008-09-22, 12:29:07
Én nem javaslom - amennyiben komolyan gondolod - az oktató nélküli gyakorlást, mert sokkal nehezebb valamit begyakorolni elölről, mint a rosszul rögzült dolgokat kijavítani.
100% ig egyetértek  :tezsvir:

Quote from: smash++ on 2008-09-22, 12:47:59
Filmekből semmi képpen nem, mert azt úgy értettem, hogy már látom mennyire nem valósághű a dolog :D
Hát igen ezért kaptam is lebaszást hogy én nem vagyok egy kung fu mester és "csak" a lovagrendben csapkodtam a karddal (freestyle), de azért azt a csúcsgagyi kardozásokat még én is simán látom hogy nem valósághű.

Végülis úgy lesz, hogy valszeg megnézem Damnatus által ajánlott Shinkendo edzést és ha minden ok elkezdem és meglátjuk mire jutok.

Modify:
Höhö. Barátnőm gyorsan lelőtte a dolgot :). Hiszen az azért nem kivitelezhető, hogy heti 4 edzés (hiszen a kard csak 2. a sorban) és minden este későn érek haza...

Itachi

A harcos útja magányos út....Valamit vmiért. Itt Akuma t tudnám idézni a SF alpha movieból...."Where I walk ,I walk alone , where I fight I fight alone." Jómagam is ezt az életfilozófiát követem.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

noriko

Quote from: Itachi on 2008-09-22, 13:38:33
Rendben.Akkor adok egy linket, ott jó helyen leszel, ha modern wushu érdekel....

http://www.magyarkungfuegyetem.hu/
csak jövő szeptemberben indítanak új kezdőt, a mostanihoz meg még nem tudok csatlakozni sajnos  :oops:

ha hallanál másik jó helyről, szólj!
mondjuk januárig ráér a dolog :)
"I wish I could, but I don't want to."

sirtomi

Quote from: smash++ on 2008-09-22, 14:13:27
Modify:
Höhö. Barátnőm gyorsan lelőtte a dolgot :). Hiszen az azért nem kivitelezhető, hogy heti 4 edzés (hiszen a kard csak 2. a sorban) és minden este későn érek haza...
Így jártam a thaibox-szal :D De októbertől ő megy fitnesselni én meg újra thaiboxolok, kompromisszumok :)

Fazék

Quote from: Itachi on 2008-09-24, 15:06:36
A harcos útja magányos út....Valamit vmiért. Itt Akuma t tudnám idézni a SF alpha movieból...."Where I walk ,I walk alone , where I fight I fight alone." Jómagam is ezt az életfilozófiát követem.
egyszer egy nő lefektetne, gyorsan találnál jobb elfoglaltságot a második adag karata/akármi edzés helyett  :__devil:

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-09-24, 16:11:56
Quote from: Itachi on 2008-09-24, 15:06:36
A harcos útja magányos út....Valamit vmiért. Itt Akuma t tudnám idézni a SF alpha movieból...."Where I walk ,I walk alone , where I fight I fight alone." Jómagam is ezt az életfilozófiát követem.
egyszer egy nő lefektetne, gyorsan találnál jobb elfoglaltságot a második adag karata/akármi edzés helyett  :__devil:
+1
Szerintem azert probald ki a tarsas eletet mielott vegkepp lemondasz rola. Csak a megfelelo baratno kell hozza.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin


teraflare

Quote from: Rounin on 2008-09-24, 18:00:02
-1
Bocs Rou hogy erre nem gondoltunk, fixáltam a te esetedre  :D:
Quote from: Fazék on 2008-09-24, 16:11:56
egyszer egy férfi lefektetne, gyorsan találnál jobb elfoglaltságot a második adag karata/akármi edzés helyett  :__devil:

Draconire

Ehh, még jó hogy nincs ilyen párkapcsolatos topicunk, gondolom tele lenne ehhez hasonló érdekfeszítő vitával.
Bár akkor legalább nem tűnne fel random kb. mindenhol.

Kvikveg

Quote from: teraflare on 2008-09-24, 18:06:15
Quote from: Rounin on 2008-09-24, 18:00:02
-1
Bocs Rou hogy erre nem gondoltunk, fixáltam a te esetedre  :D:
Quote from: Fazék on 2008-09-24, 16:11:56
egyszer egy férfi lefektetne, gyorsan találnál jobb elfoglaltságot a második adag karata/akármi edzés helyett  :__devil:
A ggonossz...  :lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Én csak local mod vagyok, tehát nem tudom teljesen
átműteni, csak levágni és átdobni - valaki global mod
áttenné? Kösz.

Rounin

Quote from: teraflare on 2008-09-24, 18:06:15
Quote from: Rounin on 2008-09-24, 18:00:02
-1
Bocs Rou hogy erre nem gondoltunk, fixáltam a te esetedre  :D:
Quote from: Fazék on 2008-09-24, 16:11:56
egyszer egy férfi lefektetne, gyorsan találnál jobb elfoglaltságot a második adag karata/akármi edzés helyett  :__devil:

Tehát Ti, nagyrabecsült, boldog és teljes életet illetve hosszútávú, ideális párkapcsolatot élő emberek azon a véleményen vagytok, hogy elég kefélni egyet és az ember fia/lánya megtalálja az élet értelmét és minden más jelentőségét veszíti? Természetesen semmi más út nem lehet kielégítő, ne adj' Isten járható...?

Szeretnék nevetni, de csak döbbent pislogásra futja.

Damnatus

Párkapcsolatoknál folytatva ;)

Itachi

#716
Quote from: Fazék on 2008-09-24, 16:11:56
Quote from: Itachi on 2008-09-24, 15:06:36
A harcos útja magányos út....Valamit vmiért. Itt Akuma t tudnám idézni a SF alpha movieból...."Where I walk ,I walk alone , where I fight I fight alone." Jómagam is ezt az életfilozófiát követem.
egyszer egy nő lefektetne, gyorsan találnál jobb elfoglaltságot a második adag karata/akármi edzés helyett  :__devil:

Az már régen rossz a ha a nő fektet le...Az fordítva kéne menjen:P Amúgy meg honnanm tudod,hogy nem volt hozzá szerencsém?(vagy balszerencsém)

Quote from: noriko on 2008-09-24, 15:40:46
Quote from: Itachi on 2008-09-22, 13:38:33
Rendben.Akkor adok egy linket, ott jó helyen leszel, ha modern wushu érdekel....

http://www.magyarkungfuegyetem.hu/
csak jövő szeptemberben indítanak új kezdőt, a mostanihoz meg még nem tudok csatlakozni sajnos  :oops:

ha hallanál másik jó helyről, szólj!
mondjuk januárig ráér a dolog :)
Fel is hívtad őket??Ezt a Nagy Karcsi mondta??Gondolom, Te wushura szerettél volna menni...Nos náluk a meghirdetettel ellentétben minden stílus wushu stílus , még a hsing i is...Csak Karcsi nem hangoztatja , mert nem ért hozzá, (igen ez komoly) és sokáig ő sem tudta.Az ő mottója, nem kérdezni, hanem gyakorolni.

Quote from: Rounin on 2008-09-24, 18:45:08
Quote from: teraflare on 2008-09-24, 18:06:15
Quote from: Rounin on 2008-09-24, 18:00:02
-1
Bocs Rou hogy erre nem gondoltunk, fixáltam a te esetedre  :D:
Quote from: Fazék on 2008-09-24, 16:11:56
egyszer egy férfi lefektetne, gyorsan találnál jobb elfoglaltságot a második adag karata/akármi edzés helyett  :__devil:

Tehát Ti, nagyrabecsült, boldog és teljes életet illetve hosszútávú, ideális párkapcsolatot élő emberek azon a véleményen vagytok, hogy elég kefélni egyet és az ember fia/lánya megtalálja az élet értelmét és minden más jelentőségét veszíti? Természetesen semmi más út nem lehet kielégítő, ne adj' Isten járható...?

Szeretnék nevetni, de csak döbbent pislogásra futja.
Hagyjad szegények leragadtak a csodálatos kézzelfogható anyagi világukban és fogalmuk sincs arról,hogy a gyökércsakrában rejlő szexuális energiát ha nem használja fel az ember folyamatosan lehet felfelé konvertálni...Hadd meg őket hitükben vagy nem-hitükben.Olykor a tudatlan egyszerű parasztnak a legjobb ^^
Persze ez nem feltétlen jár együtt a harcművészettel, de talán jobban megérti ezáltal az ember a lényegét annak.Mert harcművész a harcos útja egy életforma.Kevés az az ember aki megérti ezt legfőképp nő.Az nem harcművész aki heti 2 szer lejár edzésre és otthon semmit nem gyakorol.Az csak elüti az idejét szószerint, mozog, hogy ne satnyuljon.Ha teheti minden nap gyakoroljon az ember rendületlen kitartással, mert az edzés arra van,hogy újat tanuljon az ember vagy kijavítsák a hibáit.Az oroszlánrésze a gyakorlásnak otthon kell történjen.Legalább is a kung fu erről szól.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Kvikveg

Eees triplepost!

Es lasd:
Quote from: Damnatus on 2008-09-24, 18:49:19
Párkapcsolatoknál folytatva ;)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Ha esetleg tera még olvasná ezt:
Capoeira :D

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution