Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Fazék

és újra komolynak érezheti magát sok fiatal, hogy ilyen "felnőtt" (=véres) anime-t néz :haha:

van valami tartalom is a vér mögött, vagy majd azt úgyis mögékreálják a fiatal nézők önigazolásként? :)

minuszmiki

#211
No, megnéztem a Baccano első részét. Az egész elég hangulatos, jó adag vérrel, ami egy '30-as években játszódó maffiás sztoriban simán el is fér. A sztoriból nem sok minden derült ki eddig, nagyon sok szereplő van és elég sűrűn vágnak egyik jelenteből a másikba, gyakorilatilag bármi kisülhet még belőle. Mindenesetre tetszett.

Ja, és szerepel benne egy Szilárd nevű koma, bár eddig csak az OP-ban jelent meg. :D

Rage

#212
Quote from: Fazék on 2007-08-01, 21:29:07
és újra komolynak érezheti magát sok fiatal, hogy ilyen "felnőtt" (=véres) anime-t néz :haha:

van valami tartalom is a vér mögött, vagy majd azt úgyis mögékreálják a fiatal nézők önigazolásként? :)
Ez az anime szerintem nem pont a fiatalabb nézőknek lett szánva, tartalom pedig van - itt például van értelme is a vérnek (nem Elfen Lied-szint ;)). Ahogyan már írták előttem, egy, a 30-as évekbeli Amerikában játszódó sztoriról van szó, az első részben lévő véres jelenetek pedig annak voltak betudhatók, hogy maffia-háború keretében szarrá lőttek egy-két embert. :D
痛みを感じる方向に、出口がある!

Fazék

Quote from: Rage on 2007-08-02, 00:48:15
Quote from: Fazék on 2007-08-01, 21:29:07
és újra komolynak érezheti magát sok fiatal, hogy ilyen "felnőtt" (=véres) anime-t néz :haha:

van valami tartalom is a vér mögött, vagy majd azt úgyis mögékreálják a fiatal nézők önigazolásként? :)
Ez az anime szerintem nem pont a fiatalabb nézőknek lett szánva, tartalom pedig van - itt például van értelme is a vérnek (nem Elfen Lied-szint ;)). Ahogyan már írták előttem, egy, a 30-as évekbeli Amerikában játszódó sztoriról van szó, az első részben lévő véres jelenetek pedig annak voltak betudhatók, hogy maffia-háború keretében szarrá lőttek (illetve csak próbáltak) egy-két embert. :D
ok, anidb-s leírás alapján nem igazán lehetett biztonságosan betippelni a stílust. :) azért inkább mindenképpen várok még 3-4 részt, és ha utána is azt mondjátok, hogy értelme is van és nem csak közönségcsábító szerepe, akkor belenézek :)

minuszmiki

Helyén van a vér, arról most biztosíthatlak, elég bután nézne ki, ha egy-egy levágott végtag vagy szitáválőtt ember nem  folyatna el komolyabb mennyiséget. :)

Fazék

Quote from: minuszmiki on 2007-08-02, 00:55:23
Helyén van a vér, arról most biztosíthatlak, elég bután nézne ki, ha egy-egy levágott végtag vagy szitáválőtt ember nem  folyatna el komolyabb mennyiséget. :)
bocsi, de ez nem a legjobb érvelés :) ennyi erővel készíthetnék egy anime-t ami arról szól, hogy minden részben 23 percben fölboncolnak egy embert és megpróbálják megállapítani, hogyan halt meg. namármost ebben is elég jogosan lenne vér, belek meg minden, de mégis ki a francot érdekel, és mi a fene értelme lenne egy ilyennek? :)
szóval attól, hogy valami mafiás film és ennek megfelelően tele van brutalitással, még közel sem teszi jó sorozattá sztem. szóval majd 3-4 rész múlva esetleg ;)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-08-02, 01:00:59
Quote from: minuszmiki on 2007-08-02, 00:55:23
Helyén van a vér, arról most biztosíthatlak, elég bután nézne ki, ha egy-egy levágott végtag vagy szitáválőtt ember nem  folyatna el komolyabb mennyiséget. :)
bocsi, de ez nem a legjobb érvelés :) ennyi erővel készíthetnék egy anime-t ami arról szól, hogy minden részben 23 percben fölboncolnak egy embert és megpróbálják megállapítani, hogyan halt meg. namármost ebben is elég jogosan lenne vér, belek meg minden, de mégis ki a francot érdekel, és mi a fene értelme lenne egy ilyennek? :)
szóval attól, hogy valami mafiás film és ennek megfelelően tele van brutalitással, még közel sem teszi jó sorozattá sztem. szóval majd 3-4 rész múlva esetleg ;)
Micsoda meglepetés, már megint egyetértek Fazékkal. :)
Akik szerint nem lehet megoldani egy mafiás filmet 50 liter vér szétfröcskölése nélkül azoknak javasolnám hogy nézzék meg 'A' mafia-filmet, a Keresztapa első részét, konkrétan Sonny "kivégzését".
Ilyenkor úgy elgondolkodom hogy vajon hányan láttatok már valódi, friss lőtt sebet IRL hogy így tudjátok mennyire "kell" véreznie...

minuszmiki

Quote from: Fazék on 2007-08-02, 01:00:59
Quote from: minuszmiki on 2007-08-02, 00:55:23
Helyén van a vér, arról most biztosíthatlak, elég bután nézne ki, ha egy-egy levágott végtag vagy szitáválőtt ember nem  folyatna el komolyabb mennyiséget. :)
bocsi, de ez nem a legjobb érvelés :) ennyi erővel készíthetnék egy anime-t ami arról szól, hogy minden részben 23 percben fölboncolnak egy embert és megpróbálják megállapítani, hogyan halt meg. namármost ebben is elég jogosan lenne vér, belek meg minden, de mégis ki a francot érdekel, és mi a fene értelme lenne egy ilyennek? :)
szóval attól, hogy valami mafiás film és ennek megfelelően tele van brutalitással, még közel sem teszi jó sorozattá sztem. szóval majd 3-4 rész múlva esetleg ;)
Amit mondasz, az igaz (bár mondjuk a CSI-ben éppenséggel elég sok boncolást meg véres jelenetet mutatnak, és még érdekes is). ;) Nem is azt mondtam, hogy ez teszi jó sorozattá, meg nem is a vér miatt tetszett elsősorban. Nagyon fílinges kis cucc és a narráció is érdekes és egyedi. Persze innen még simán el lehet rontani, de remélem nem fogják. :)

@Zsiga: Nem nagyon folyt 50 liter vér... Jó adag vér folyt, mivel sok akció volt, talán kicsit IRL-hez képest sok is, de nem Elfen Lied szintű bloodbath. (Meg hadd nem kelljen már IRL lőtt sebeket nézegetnem (btw láttam eleget), hogy tudjam, milyen mennyiségű vér az, ami egy animében (≠ IRL) nekem tetszik)

Kazenokizu

Quote from: Fazék on 2007-08-02, 01:00:59
...készíthetnék egy anime-t ami arról szól, hogy minden részben 23 percben fölboncolnak egy embert és megpróbálják megállapítani, hogyan halt meg....
...de mégis ki a francot érdekel...?
Mindenkit, aki szeret animét nézni + a cirka 16féle helyszínelős sorozat bármelyikét... ;)

(Ja, és nem bírom megállni: a lőtt sebből -ill. akármilyenből- folyó vér mennyisége és minősége erősen függ attól, hogy mit talált el, szal nincs olyan, hogy ennyire meg annyira KELL véreznie. ;) )

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Helyszínelők; Helyszínelők Miami-ban; Helyszínelők Gröndlandon után Helyszínelők Tokyo-ban? Kemény lenne. :)

Zsiga

Quote from: Kazenokizu on 2007-08-02, 02:04:53
(Ja, és nem bírom megállni: a lőtt sebből -ill. akármilyenből- folyó vér mennyisége és minősége erősen függ attól, hogy mit talált el, szal nincs olyan, hogy ennyire meg annyira KELL véreznie. ;) )
Ez így igaz, rosszul fogalmaztam. Inkább úgy kellett volna írnom hogy mennyire NEM KELL... Bár embert még sose lőttem le (de ami késik nem múlik... :D), de egy 300+ kilós gímszarvas teljesen roncsolt nyaki artériával nem tud úgy vérezni mint egy ember ezekben a filmekbn/sorozatokban egy karcolástól.

Szerk.: Ha esetleg valaki válaszol azt lehetőleg az Offtopic-ba tegye. Thx.

Prof. William

Quote from: Fazék on 2007-08-02, 01:00:59
Quote from: minuszmiki on 2007-08-02, 00:55:23
Helyén van a vér, arról most biztosíthatlak, elég bután nézne ki, ha egy-egy levágott végtag vagy szitáválőtt ember nem  folyatna el komolyabb mennyiséget. :)
bocsi, de ez nem a legjobb érvelés :) ennyi erővel készíthetnék egy anime-t ami arról szól, hogy minden részben 23 percben fölboncolnak egy embert és megpróbálják megállapítani, hogyan halt meg.

CSI - AZ ANIME !

minuszmiki

#222
Most vettem csak észre, hogy a [Flomp] nekiállt subolni a Shigurui-t, az első részt már ki is adták egy ideje:
[Flomp] Shigurui - 01 [H264][720p][614B9DED].​mkv
AniDB info
Blog

Ez már inkább tűnik értelmetlen vérfürdőnek így elsőre, viszont sokfelé elég jó véleménnyel voltak róla, úgyhogy megnézem, aztán meglátom.

edit: [Flomp]​_Shigurui​_-​_02​_[XviD][A9BD537D].avi

Lokids

Ahh. Meglestem a Moetan első 2 részét. Moe. :D A kacsa valami állat. Asszem ezt nézni fogom. :D

minuszmiki

Én már a negyediken is túlvagyok, azért is jó, mert annyira egyszerű, hogy az elég szegényes japántudásommal is simán tudom követni az eseményeket felirat nélkül. :)

Lokids

Quote from: minuszmiki on 2007-08-07, 01:16:55
Én már a negyediken is túlvagyok, azért is jó, mert annyira egyszerű, hogy az elég szegényes japántudásommal is simán tudom követni az eseményeket felirat nélkül. :)

Énazért azt nem próbálom meg... Bár mivel nname groupok csinálják félő, hogy később nem lesz meg az adag. Nem akarok rákényszerülni...

Cobra

Én a 2. rész után úgy döntöttem, hogy inkább hanyagolom, nekem már túl fárasztó kategória lett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

#227
Dokuro-chan S2 ep. 1-2 RAW
Szerk.: Kevés a vér, sok a majom, FAIL.

kikuchiyo

#228
Quote from: Gregory on 2007-09-03, 19:38:44
Btw: Lehet találni olyan oldalt, ahol az ősszel induló sorozatokról/filmekről/ovakról/egyebekről van rövid ismertető(lehetőleg angol nyelven)?

Írnom kéne/kellett volna egy összefoglalót a mostani őszi szezonról, de vsz. nézni sem lesz időm animéket...
Failure is the default option

minuszmiki

Időközben találtam egy meglehetősen részletes és sok animét bemutató blogot is:
http://psgels.blogsome.com/2007/08/22/autumn-season-preview/

Én

Hát e blog szerint az őszi dömpingért nem leszek oda, bár a Shana 2-t már nagyon várom, abba a Moyashimon-ba már csak for teh lulz is belenézek.

Bishop

Ez megint egy sz*r szezon lesz megint 10-ből 7 anime loli  :ejj: minden évben mostmár ez lesz  :bruhuhu:
Azért Shigurui,Baccano,Genshiken,talán School Rumble 3 széria jó lesz meg még Sosei no aquarion és Tsubasa chronicles  movie de azok meg 100 év múlva lesznek jó minőségben szubbosan  :frown:

Soldier

Quote from: Én on 2007-09-03, 22:48:24
, bár a Shana 2-t már nagyon várom, abba a Moyashimon-ba már csak for teh lulz is belenézek.

:tezsvir: bár igy gyorsan átfutva van nem 1-2 ami érdekel^^

a movie-hoz meg mindig nem tud senki semilyen feliratott vagy fansubot ?nem is várhato hozzá ?!

Én

Quote from: Bishop on 2007-09-03, 22:51:54
Ez megint egy sz*r szezon lesz megint 10-ből 7 anime loli  :ejj:
Igen én is ezt néztem. In b4 blasphemy tudom szeretni az ilyesmit is, de alán most ez egyzserre kicsit sok :eek:
Quote from: Bishop on 2007-09-03, 22:51:54talán School Rumble 3 széria jó lesz
wutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwut??


Bishop

Quote from: Én on 2007-09-03, 22:58:24
Quote from: Bishop on 2007-09-03, 22:51:54talán School Rumble 3 széria jó lesz
wutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwut??
Ezt csak én szeretném már nagyon,de idelye lenne már szerintem  :angyali:

minuszmiki

Nekem nem tűnik olyan rossznak, így első olvasásra nyolc olyat is talátam, aminek biztosan nekiállok majd (Blue Drop (shoujo-ai, ajánlom Member figyelmébe ;)), Clannad, ef - a tale of memories, Ghost Hound, Moyashimon, Shana II, Shion no Ou, Shugo Chara).

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-09-03, 23:07:59
így első olvasásra nyolc olyat is talátam, aminek biztosan nekiállok majd
Oh shi- Mostmár én is.
QuoteBlue Drop (shoujo-ai)...
Pedig max egy-kettőt terveztem. Bár elég egysíkú a felhozatal. Ami kicsit is érdekel, annak a fele folytatás vagy remake.


minuszmiki

Azért van egy-két sorozat, ami ígér újat is, pl. a Ghost Hound vagy a Moyashimon. Kár, hogy ilyen sokára lesz még október.

kikuchiyo

A Ghost Hound a Production I.G. jubileumi kirakat-projektje, nagy nevekkel és brutális költségvetéssel, úgy tűnik, hogy nagyon meg akarják mutatni -
persze éppen a nagy elvárás miatt lehet bukás belőle, de azért érdemes lesz figyelemmel kísérni.
Failure is the default option