Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Én

#240
Hmm második (sőt, harmadik) ránézésre valóban van pár érdekfeszítő darab. Shanan és Moyashimon kívül még így előre a Kite Liberator nyerte el érdeklődésemet, a Ghoust Hound se tűnik rossznak, de ebből a Shion no Ou-ból is egész jót lehetne kihozni :) Ja meg: ef - A Tale of Memories szeretem az ilyesmit  :szemuveges:
(Ha belegondolok, hogy a fél októberem szünet lesz... lálálálálá :hopp:)

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-03, 23:34:27
A Ghost Hound a Production I.G. jubileumi kirakat-projektje, nagy nevekkel és brutális költségvetéssel, úgy tűnik, hogy nagyon meg akarják mutatni -
persze éppen a nagy elvárás miatt lehet bukás belőle, de azért érdemes lesz figyelemmel kísérni.

Grafikailag csak nekem ugrott be elsőnek a Jigoku Shoujo?  :smile:

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-03, 23:34:27
A Ghost Hound a Production I.G. jubileumi kirakat-projektje, nagy nevekkel és brutális költségvetéssel, úgy tűnik, hogy nagyon meg akarják mutatni -
persze éppen a nagy elvárás miatt lehet bukás belőle, de azért érdemes lesz figyelemmel kísérni.
Szóval ez lesz a Seirei no Moribito utódja.
Nem lesz ez így jó, még rendesen meg sem néztem mik lesznek, és már most a felére nem lenne időm abból, ami érdekelne.
J.C. Staffnak is illene kihoznia valamit az ősszel, ha lesz valami, akkor azt is nézni kéne. És akkor még a seiyuu stábokat meg sem néztem. Asszem jobb lesz, ha inkább kiköttetem a netet, nem kéne ez így államvizsga előtt :redface:


kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-09-03, 23:50:37
Quote from: kikuchiyo on 2007-09-03, 23:34:27
A Ghost Hound a Production I.G. jubileumi kirakat-projektje, nagy nevekkel és brutális költségvetéssel, úgy tűnik, hogy nagyon meg akarják mutatni -
persze éppen a nagy elvárás miatt lehet bukás belőle, de azért érdemes lesz figyelemmel kísérni.

Grafikailag csak nekem ugrott be elsőnek a Jigoku Shoujo?  :smile:

:tezsvir:

Ebből a Ghost Houndból még bármi lehet. Láttam 2 trailert róla, azok alapján elég jónak ígérkezik. Biztosan teszek vele egy próbát.

Quote from: Bishop on 2007-09-03, 23:05:34
Quote from: Én on 2007-09-03, 22:58:24
Quote from: Bishop on 2007-09-03, 22:51:54talán School Rumble 3 széria jó lesz
wutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwutwut??
Ezt csak én szeretném már nagyon,de idelye lenne már szerintem  :angyali:

Ilyet mégegyszer ne...majdnem szívrohamot kaptam, hogy tényleg lesz.  :hehe:

Rage

Sorry, nem akarok copypastázni: http://www.aoianime.hu/forum/viewtopic.php?p=123034#123034
Solid Snake: Miután ugyanaz a karakterdizájner (de szép szó :D), nem meglepő a hasonlóság. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Quote from: Rage @ aoianimeTobaku Mokushiroku Kaiji
Az Akagit én is nagyon bírtam, de úgy néztem, ugyanaz az alaptéma (sötét hangulatú gambling cucc), ugyanaz a mangaka, szóval kicsit félek, hogy megcsinálják mégegyszer kicsit máshogy.

kelvor

ef - a tale of memories ->Shinkai Makoto ? Alig várom. :smile:

Zsiga

Quote from: kelvor on 2007-09-04, 02:04:40
ef - a tale of memories ->Shinkai Makoto ? Alig várom. :smile:
Ezt én is várom, de Shinkai Makoto rendezői székének nem örülök. Az az ember egy dolgot tud jól, szép hátteret rajzolni. Legalábbis a legfrissebb filmjéből nekem ez jött le.

kelvor

Ha megnézem az eddigi munkáit, én azt látom, hogy tehetséges rendező. Nekem legalábbis az eddigi művei nagyon tetszettek.

Rage

Hú emberek, tévedtem, sorry. :redface:
A játékban valóban közreműködött Shinkai, azonban az anime készítői között nem látom (a rendező pedig egy Oonuma Shin nevű alak. OH SHI-)
De a zene azért maradt Tenmon, és a hátterek is a Shinkai-stuffok által megszokott minőséget fogják hozni. (Mondjuk másért úgyse nagyon fogom nézni ezt a sorozatot. :D)
痛みを感じる方向に、出口がある!

kelvor

Semmi gáz. :D  Pedig jó lett volna...egye fene, azért így is belenézek. :smile:

Gregory

Thx a linkeket, azért ahogy nézem lesznek érdekes művek.
Elég sokba bele fogok nézni, ha mást nem, max az első rész után abbahagyom.
Eddig elsősorban a Genshiken 2-t vártam nagyon, de nem nagyon fogok unatkozni ősszel sem(csak ki el ne szálljon a gép és/vagy az internet)

Én

Én azt hittem, hogy csak remake lesz :confused:

Member

Genshiken kettő valami irtó ronda, mi lett ezzel? :confused:

minuszmiki

Már az OVA se volt valami szép. Remélem nem gondolják úgy a készítők, hogy akinek tetszett az első széria, az megnézi a másodikat is, függetlenül attól, hogy hogy néz ki.

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-09-04, 17:40:04
Genshiken kettő valami irtó ronda, mi lett ezzel? :confused:

Abból már az első évadot sem bírtam végignézni. Valahogyan halálosan unalmasnak tartottam.
In b4 fanboi-ism: Az azonos témájú Welcome to the NHK! fényévekkel jobb.  :hehe:

Gregory

Quote from: Solid Snake on 2007-09-04, 17:44:51
Quote from: Member on 2007-09-04, 17:40:04
Genshiken kettő valami irtó ronda, mi lett ezzel? :confused:

Abból már az első évadot sem bírtam végignézni. Valahogyan halálosan unalmasnak tartottam.
In b4 fanboi-ism: Az azonos témájú Welcome to the NHK! fényévekkel jobb.  :hehe:
Azért nem egészen ugyanaz a témájuk attól függetlenül, hogy mind2be vannak otakuk, vagy legalábbis a főszálak(már amennyire lehet ilyenről beszélni a Genshiken esetében) eltérőek.
Összességében a NHK ni youkoso jött be jobban, de ha az otakuk bemutatása lenne a cél, akkor sztem nagyobb sikert ért el a Genshiken. Egyébként az utóbbi egy slice-of-life típusú sorozat, van akinek unalmas, van akinek kevésbé, én személy szerint élveztem.
Mindenesetre remélem, hogy a rajzolás nem az OVA szintjén lesz, pl. az első sorozat rajzolása sztem ment a témához.

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-09-04, 17:42:07
Már az OVA se volt valami szép. Remélem nem gondolják úgy a készítők, hogy akinek tetszett az első széria, az megnézi a másodikat is, függetlenül attól, hogy hogy néz ki.
Nézd, ha megérte kiadni a Kujian DVD-ket, amiknek legalább 90%-át azért vették meg, mert rajta volt a Genshiken OVA, akkor a stáb már nyugodtan hátradőlhet. Ha ráírják, hogy Genshiken, akkor akármilyen sz*rt el tudnak adni. Szvsz nem fogják agyontörni magukat. Ne legyen igazam.


SaiyaGin

Számomra a Nasu, a Rental Magica és a Moyashimon tűnik érdekesnek az alábbi linken felsoroltak közül, de majd csak akkor kezdem el őket, ha már más véleményt mondott róluk, a Gundam 00-t viszont biztosan nézni fogom Az ANN szerint lesz új You're Under Arrest is. :jee:

minuszmiki

#259
Végre rávettem magam, hogy végigolvassam a Kodomo no Jikan eddig lefordított fejezeteit (eddig az első hat chaptert olvastam csak el), és ezután azt kell mondanom, hogy mindegyik egyéb ősszel induló sorozatnál jobban várom ezt az animét. Ugyanis nemcsak a nagy mennyiségű loli fanservice miatt jó, egész komoly kérdéseket boncolgat és van benne pár kifejezetten jó és egyedi karakter (bár a nagyon klisés meganekko-boin-moe Mimi kissé lerontja az összképet). Szóval remélem nem rontják el, a trailerből nem tudtam eldönteni, hogy jó lesz-e vagy sem.

edit: Gondolkodtam, hogy ide postoljam-e vagy a mangás topikba, ha valamelyik mod úgy gondolja, hogy ott jobb helyen van, csak nyugodtan moveolja oda.

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-09-09, 03:27:25
Ugyanis nemcsak a nagy mennyiségű loli fanservice miatt jó, egész komoly kérdéseket boncolgat és van benne pár kifejezetten jó és egyedi karakter

Mifélék azok az egész komoly kérdések?  :smile:

minuszmiki

Egy jó seinen mangához illően a felnőtte válás problémakörével foglalkozik, az ennek az útnak a végén járó, frissen diplomázott tanár, illetve az utat épp megkezdő diákjai szemszögéből. Ezenkívül a gyász kérdésköre kap viszonylag nagyobb hangsúlyt a történet gerincét képező diák-tanár szerelem mellett.

Rage

Hát dunno, láttam 2 oldalt a Kodomo no Jikanból, de ez még nekem is sok volt. :D Kezdem úgy érezni, hogy Japán kicsit messzire megy el ebben a pedo dologban... Mindenesetre ez számomra már bőven túllépett a "cute not pedo" kategórián. Az animével kapcsolatban pedig két tippem van: 1.) cenzúrázzák / átírják, de durván; 2.) reggel 4-től 5-ig fogják vetíteni kisebb nézettséggel bíró csatornákon + uncensored DVD verzió.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-09-09, 13:19:58
Egy jó seinen mangához illően a felnőtte válás problémakörével foglalkozik, az ennek az útnak a végén járó, frissen diplomázott tanár, illetve az utat épp megkezdő diákjai szemszögéből. Ezenkívül a gyász kérdésköre kap viszonylag nagyobb hangsúlyt a történet gerincét képező diák-tanár szerelem mellett.
Van benne valami, de azért a hangsúly még mindig a lolikon van, meg azon, hogy éppen miként lesz szegény csávó egy harmadikos kislány szexuális zaklatásának áldozata :D Néhány jelenet már nálam is pedzegette a határokat.


minuszmiki

Egy-kétszer én is néztem bután, de nekem nagyon bejött.

Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-09-09, 16:23:13
Van benne valami, de azért a hangsúly még mindig a lolikon van, meg azon, hogy éppen miként lesz szegény csávó egy harmadikos kislány szexuális zaklatásának áldozata :D Néhány jelenet már nálam is pedzegette a határokat.

Te magasságos jó ég.  :eek:

Gregory

Quote from: minuszmiki on 2007-09-09, 13:19:58
Egy jó seinen mangához illően a felnőtte válás problémakörével foglalkozik, az ennek az útnak a végén járó, frissen diplomázott tanár, illetve az utat épp megkezdő diákjai szemszögéből. Ezenkívül a gyász kérdésköre kap viszonylag nagyobb hangsúlyt a történet gerincét képező diák-tanár szerelem mellett.
Quote from: Manitu on 2007-09-09, 16:23:13
Van benne valami, de azért a hangsúly még mindig a lolikon van, meg azon, hogy éppen miként lesz szegény csávó egy harmadikos kislány szexuális zaklatásának áldozata :D Néhány jelenet már nálam is pedzegette a határokat.
Hümm... egyre kíváncsibb vagyok  :D

Quote from: Rage on 2007-09-09, 15:38:39
Kezdem úgy érezni, hogy Japán kicsit messzire megy el ebben a pedo dologban...
Attól függetlenül, h nem vetem meg, az őszi animék közül elég sokban lesznek lolik

Solid Snake

Quote from: Gregory on 2007-09-09, 18:08:01
Quote from: Rage on 2007-09-09, 15:38:39
Kezdem úgy érezni, hogy Japán kicsit messzire megy el ebben a pedo dologban...
Attól függetlenül, h nem vetem meg, az őszi animék közül elég sokban lesznek lolik

Ilyenkor akaratlanul is beugrik egy bizonyos anime azon része, mikor a főszereplő szomszédja egy galge project elkészítését és a mögötte lévő alantas üzleti szándékokat ecseteli.  :Kiraly:

Minél több animét nézek, annál jobban lolicentrikus beállítottságú leszek, szóval van benne valami.  :haha: :lazza:

kelvor

Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 18:15:25
Ilyenkor akaratlanul is beugrik egy bizonyos anime azon része, mikor a főszereplő szomszédja egy galge project elkészítését és a mögötte lévő alantas üzleti szándékokat ecseteli.  :Kiraly:

Azt a részt pont tegnap láttam. :D

Én

Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 18:15:25
Minél több animét nézek, annál jobban lolicentrikus beállítottságú leszek, szóval van benne valami.  :haha: :lazza:
Ez nekem kb úgy mutatkozik, hogy néha már elviselem sőt tetszik :D néha :D