Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Cobra

Folytatom azért a RM-t, elvégre a Reideen is kb a 9-10. rész környékén lett jó történet szempontjából (a CG végig maradt borzalmas). Ha nem esik le nagyon a színvonal (mind grafika, mind történet) akkor végignézem a RM-t.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

megnéztem a Rental Magica 2. részét és azt kell mondjam Cobra kollegával ellentétben, hogy jobban tetszett, mint az első rész. 1. több értelme volt 2. feltehetően a fősztori része 3. mien állókép? volt 1-2 rövid visszaemlékezés, ha jól emlékszem... tény hogy időben visszalépés van, de jobb is hogy tiszta lappal kezdtek az első rész után :D van még mit javulnia, de nekem ez a rész javuló tendencia volt  :jee: OP klafa, ED meg olyan semmilyen, de ez a saját izlésem (/ficamom)

Cobra

Állókép: amikor a fej nélküli lovas üldözi a srácot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Quote from: Cobra on 2007-10-16, 10:37:51
Állókép: amikor a fej nélküli lovas üldözi a srácot.

majd megnézem azt a részt még1x


Soldier

Quote from: chilip on 2007-10-16, 01:13:20
megnéztem a Rental Magica 2. részét és azt kell mondjam Cobra kollegával ellentétben, hogy jobban tetszett, mint az első rész. 1. több értelme volt 2. feltehetően a fősztori része 3. mien állókép? volt 1-2 rövid visszaemlékezés, ha jól emlékszem... tény hogy időben visszalépés van, de jobb is hogy tiszta lappal kezdtek az első rész után :D van még mit javulnia, de nekem ez a rész javuló tendencia volt  :jee: OP klafa, ED meg olyan semmilyen, de ez a saját izlésem (/ficamom)

egyetértek..bár még most sem az a "igazi" ,de mindenképp jobb lett mint az elsö rész.. OP telleg jo volt , de az ED viszont nekem nagyon nem..

kelvor

Látva a felhozatalt, eddig a Bamboo Blade-ben vagyok biztos, hogy nézni fogom. Minami-ke-be még belenézek. Az ef és a kimikiss meg passz. Meglesek belőlük még 1-2 részt, de lehet drop lesz belőle.


chilip

remélem én is, 2. rész  :jee:

Soldier

#429
csináltak subot a Prism Ark-hoz is.. Gondolom nem lesz oriási alkotás ,ettöl függetlenül belinkelem az elsö részt hátha rajtam kivül is kiváncsi rá még valaki..Öszintén en nem tul sokat tudok rola igy mindenképp teszek vele egy probát.pár kép alapjan szimpatikusnak tünt,de ennyi alapjan nem lehet eldönteni ^^

Prism Ark ep1 (ASF_)
-
(ANN)


chilip

#431
megnéztem a Prism Ark-ot... jól indult, de aztán a  :wtf: érzés lett úrrá rajtam. Tök komoly volt egydarabig, majd csata közben bejött egy szuper-loli egy rózsaszín bottal szivecskével a végén, a női lovag kardja olyan vastag, mint egy fogkefe, és ha a szerelmével ölelkezik, tud repülni, ami egy überbrutál kék támadásban teljesül ki...  :eek: a csata alatt csak 3 flashback volt... és mindeggyik 1 percen felüli idővel... csakhogy megtudjuk miér lett a nő lovag  :wtf: és aztán azzal lett vége, hogy 4en álnak szemben egy kurva nagy sereg ellen amit csak ellenük küldenek, mer ők annyira veszélyesek... a nő meg megkérdezte a sráctól, mit csinálna ezután, a válasz az, hogy erősebb lesz és végre igazi lovag akar lenni (a válaszból az jön le, hogy ő még nem elég erős ahhoz, de lehet tévedek itt)... ő, aki ellen egy kurva nagy sereget küldenek...  :wtf: aki szereti a káoszt, a lolikat és a lineage 2-es kinézetet, annak bátran ajánlom  :jee: én asszem ezzel nem fárasztom magam, talán megnézem még a 2. részét, ha annyira unom magam, hogy semmi nem jut eszembe

Member

KnJ01:

http://a.scarywater.net/genjo-subs/[Genjo]_Kodomo_no_Jikan_-_01_[h264][2DC508C0].mkv.torrent

http://a.scarywater.net/genjo-subs/[Genjo]_Kodomo_no_Jikan_-_01_[XviD][CCCFEA95].avi.torrent


Na, most kiderül számomra is, hogy mennyire agyoncenzored, de erőle félek, hogy nemigen keresték ki a srácok a mangából, hogy mi lenne oda való.

chilip

Shion no Ou első része nagyon jó volt  :jee: kis krimi, kis shougi... hangulata nagyon ottvan

kelvor

Quote from: chilip on 2007-10-19, 19:32:06
Shion no Ou első része nagyon jó volt  :jee: kis krimi, kis shougi... hangulata nagyon ottvan

Jaja  :tezsvir: , lehet ezt is nézni fogom.

Cobra

Elég zavaró volt a Kodomo no Jikan-ban a cenzúra (mint a Hayate-ben), ha a másodi krészben is lesz ennyi, akkor inkább megvárom a DVD verziót (ami biztos toplistás lesz Japánban :D )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

minuszmiki

Quote from: chilip on 2007-10-19, 19:32:06
Shion no Ou első része nagyon jó volt  :jee: kis krimi, kis shougi... hangulata nagyon ottvan
Nekem is tetszett, bár az animáció egy kicsit fura volt. De mindenképpen nézni fogom, a következő résztől szépen bele is csap a lecsóba a preview alapján.


Soldier

Quote from: chilip on 2007-10-20, 02:45:27
Night Wizard ep 3

köszi , de már csak holnap ..  :redface: kiváncsi leszek az "ágyus" csajra ^^

kikuchiyo

#439
Ghost Hound 01

Elkezdődött az őszi szezon legjobban várt sorozata.
A benyomásaim egyelőre vegyesek. Kiemelkedőek a háttérzene helyett alkalmazott zajok és zörejek, remekül használják őket a hangulat megteremtésére, továbbá nagyon szépek a hátterek. A katakterek megrajzolása és animációja viszont kívánnivalókat hagy maga után (bár lehetne vitatkozni, hogy stíluselemnek szánták-e, vagyis direkt ilyen).
A sztoriból nem sok derült eddig ki, és bár a hangulat igéző és ígéretes, az első rész alapján nem biztos, hogy a sorozat túl tud lépni az "I'm so zomg deep, watch me" szinten.
Feladni ennyi alapján persze még nem érdemes, de nem mindenkinek fog bejönni ez az anime.

Kiegészítés: vidéki (kansai?) dialektusban beszélnek benne, így gondot okozhat a megértése.
Failure is the default option

Soul

Quote from: Cobra on 2007-10-19, 20:12:14
Elég zavaró volt a Kodomo no Jikan-ban a cenzúra

Felesleges is volt sztem, azért annyira nem durva, ez 1 új stratégia hogy vegyék meg többen a dvd-t inkább  :smile:.A dvd dátum dec.18?

Lokids

Quote from: Soul on 2007-10-20, 14:06:30
Quote from: Cobra on 2007-10-19, 20:12:14
Elég zavaró volt a Kodomo no Jikan-ban a cenzúra

Felesleges is volt sztem, azért annyira nem durva, ez 1 új stratégia hogy vegyék meg többen a dvd-t inkább  :smile:.A dvd dátum dec.18?

Na ja 1-2 Pantsu shotot még nem kéne kitakarni. De anyagi szempontból mindnképpen jobb (nekik).

minuszmiki

#442
Quote from: kikuchiyo on 2007-10-20, 11:13:33
Ghost Hound 01

Elkezdődött az őszi szezon legjobban várt sorozata.
A benyomásaim egyelőre vegyesek. Kiemelkedőek a háttérzene helyett alkalmazott zajok és zörejek, remekül használják őket a hangulat megteremtésére, továbbá nagyon szépek a hátterek. A katakterek megrajzolása és animációja viszont kívánnivalókat hagy maga után (bár lehetne vitatkozni, hogy stíluselemnek szánták-e, vagyis direkt ilyen).
A sztoriból nem sok derült eddig ki, és bár a hangulat igéző és ígéretes, az első rész alapján nem biztos, hogy a sorozat túl tud lépni az "I'm so zomg deep, watch me" szinten.
Feladni ennyi alapján persze még nem érdemes, de nem mindenkinek fog bejönni ez az anime.

Kiegészítés: vidéki (kansai?) dialektusban beszélnek benne, így gondot okozhat a megértése.

Kijött a Shinsen subja, így a megértés már nem okozhat gondot. :)
Egyébként nekem nagyon tetszett az első rész, egyértelműen kiemelkedik azok közül, amiket ebből a szezonból láttam. A pszichedelikus (de az effel ellentétben egyáltalán nem giccses) képi megvalósítás, a "zajok és zörejek" valóban sokat ígérőek, az OP ritka jó és az ED is kifejezetten szép. Nekem speciel a karakterdizájnnall sem volt semmi bajom, kicsit elnagyolt ugyan, de nem igénytelen, néhány helyen, főleg Tarou álmaiban pedig kifejezetten szép. Szóval ezt mindenképpen nézem tovább.

edit: kimaradt az OP album linkje, itt: [Nipponsei] Ghost Hound OP Album - Poltergeist [Kojima Mayumi].​zip

chilip

#443
<< Blue Drop - 03 >> by Genjo LQ
<< Blue Drop - 03 >> by Genjo HQ

<< ef - Tale of Memories - 03 >> by Nuke

ed.: Blue Drop érdekesen alakul (és az ED még mindig zseniális  :lazza: főleg hogy kijött a single albumja, pár napig nem hagyja el a winamp-ot)

ed.2.: ef is letudva, jó nap volt ez (az 5 óra analízis tanulást leszámítva...  :ejj: )

minuszmiki

A Blue Droptól kezdek kicsit félni, elég zavaros. Mondjuk mindegy, úgyis a shoujo ai potenciál miatt nézem. :D Az ef viszont továbbra is nagyon jó.

Soldier

Quote from: minuszmiki on 2007-10-24, 18:22:59
A Blue Droptól kezdek kicsit félni, elég zavaros. Mondjuk mindegy, úgyis a shoujo ai potenciál miatt nézem. :D Az ef viszont továbbra is nagyon jó.

:tezsvir: még a ef csak most jön :( vártam a Conclave-et

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2007-10-24, 18:22:59
A Blue Droptól kezdek kicsit félni, elég zavaros. Mondjuk mindegy, úgyis a shoujo ai potenciál miatt nézem. :D
Hol van ez még a KnM-tól vagy a Yamibotól :rolleyes: Egész kellemes eddig, úgy is régen láttam már valami sci-fi szerűséget, jók a karakterek, és az a hajó is igencsak kúlosra sikeredett, kíváncsi leszek mi sül majd ki belőle.


chilip

Quote from: Manitu on 2007-10-24, 22:04:59
Quote from: minuszmiki on 2007-10-24, 18:22:59
A Blue Droptól kezdek kicsit félni, elég zavaros. Mondjuk mindegy, úgyis a shoujo ai potenciál miatt nézem. :D
Hol van ez még a KnM-tól vagy a Yamibotól :rolleyes: Egész kellemes eddig, úgy is régen láttam már valami sci-fi szerűséget, jók a karakterek, és az a hajó is igencsak kúlosra sikeredett, kíváncsi leszek mi sül majd ki belőle.

az ED-et ne felejtsd ki  :D  :whoah:

Cobra

Nekem annyira nem tűnik zavarosnak a Blue Drop. Idáig még sokat nem tudtunk meg, de talán a 4. részból kiderül mi is történt a szigeten pontosan.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Nem hiszem, szerintem pont arra épül a történet. Majd a végére.