Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Member

Ja, az első részek alapján azt hittem, néhanapján lesz történés. Gondoltam tegnap, belelesek a mangába, és mit láttam a fordított manga első oldalán? Ugyanazt, mint a tegnap megnézett rész első percében, szóval kicsit sem jutottam előbbre. :falba: :D

KeLa

Quote from: Xzone on 2008-11-29, 01:30:18
Ja, hogy te cselekményt is vártál tőle?
Pedig az is van és nem is akármilyen, csak gondolom az már kimarad az animéből :smile:
Kár h azok a fejezetek még nincsenek lefordítva, csak egy rövid összefoglalót találtam ezekről, de a mangában vannak érdekes dolgok... O_o

Member

Mesélnél nekem kicsit bővebben? Ugye a főhős srác meghal a felénél? :D

chilip

ugye jó spoilerezni animés topicban mangából? ::)

KeLa

Quote from: Member on 2008-11-29, 13:10:57
Mesélnél nekem kicsit bővebben? Ugye a főhős srác meghal a felénél? :D
Nincs olyan szerencséd :D

Darkstar

Quote from: NLZ on 2008-11-27, 21:33:24
[spoiler][/spoiler]


Jah, és állítólag lesz xxxHOLiC OVA is. ^^

szerk: frissítve a kép.

KissXSis OVA  :hail:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Jesszus, mekkora arányban folytatások, de legalább a KnJ 2 OVA lesz és nem túrják szét cenzorral.
Konnichi wa Anne elég életszagúnak tűnik, ami +1 pont. Kemono no Soja Erin érdekesnek hangzik. Akikan! pedig előre citromdíj-gyanús.

Soul

Quote from: Member on 2008-11-29, 16:21:00
KnJ 2 OVA

Én az első sorozatnál sem a cenzúra miatt aggódtam, sztem most is izgulhatunk lesz e hozzá normális angol sub.A mayu-genjo igérte hogy majd subbolja, de tudjuk a genjo az nem egyenlő a befejezés témájával  :smile:.

Member

Szerintem van olyan vicces a sors, hogy a második előbb lesz letolva, mint az első. Gondolom, a censored vége után lappangott az érdeklődés.

Xzone

To Aru Majutsu no Index ep. 9

Mégis mi volt ez? Hmm, talán inkább azt kellene megkérdeznem, hogy milyen állapotban volt az író, amikor papírra vetette ezt a sztorit... de most komolyan: ennyi baromságot és értelmetlen fordulatot csak nagyon nehezen lehet összehozni. Random, inkoherens zagyvaság az egész.

Még a teljesen váratlan, nagyon részletesen ábrázolt gore sem tudott feldobni, pedig normál esetben azt szeretem. Ide ez sem illett.

A következő részben viszont Misaka Mikoto kap főszerepet, szóval azt még mindenképp megnézem.

NLZ

Szal követi az eddigi színvonalat? :D
[reserved]

Chronus

#1151
Toradora 08:

Absolute favvness. :D Kár, hogy csak 13 részes lesz. Második szériát is a népnek.

motifator

#1152
Ez biztos? AniDB szerint 25 részes lesz, bár láttam már az AniDB-t tévedni.

Edit: Aha, itt a megoldás.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Dreamcleaver

Ja, de kár hogy nem 50+, megérdemelné.  Ritka jó sorozat, kiemelkedik a középszerűség tengeréből. Pedig még ecchi se nagyon van benne.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

motifator

25 rész szvsz tökéletes. Ha 50 részig húzná, akkor könnyen ellaposodna a történet és szükségszerűen húzni-halasztani kéne a befejezést.
Bár tudom, hogy a novellákban már előre le van játszva a történet, és bár nem sokat tudok róluk, sejtem, hogy nincs (még) igazán befejezés. De én mégis azt szeretném látni, hogy a 25 rész végén valahogy befejezik a történetet.
A legideálisabb persze az lenne, ha Ryuuji és Taiga összejönnének végre, de elég animét láttam már ahhoz, hogy ne bízzak ilyesmiben. Még azt se bánnám, ha Ryuuji Minorinnal, Taiga meg Kitamurával, de erre se sok esélyt látok. De azért remélem jó vége lesz, és látunk rendes jellemfejlődést is. Ilyen jó karakterekkel igazán kár lenne elb@szni a befejezést, vagy a végtelenségig húzni a sorozatot.
A Toradorát nem a slice-of-life miatt nézem, hanem azért, hogy lássam, hogy hogyan alakulnak a szereplők kapcsolatai. Ha 50+ részesre csinálják, akkor ezek a kapcsolatok igen lassan alakulnának, és a jellemfejlődés is háttérbe szorulna. 25 rész pont jó lesz.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Chronus

Quote from: motifator on 2008-12-01, 17:05:14
25 rész szvsz tökéletes. Ha 50 részig húzná, akkor könnyen ellaposodna a történet és szükségszerűen húzni-halasztani kéne a befejezést.
Bár tudom, hogy a novellákban már előre le van játszva a történet, és bár nem sokat tudok róluk, sejtem, hogy nincs (még) igazán befejezés. De én mégis azt szeretném látni, hogy a 25 rész végén valahogy befejezik a történetet.
A legideálisabb persze az lenne, ha Ryuuji és Taiga összejönnének végre, de elég animét láttam már ahhoz, hogy ne bízzak ilyesmiben. Még azt se bánnám, ha Ryuuji Minorinnal, Taiga meg Kitamurával, de erre se sok esélyt látok. De azért remélem jó vége lesz, és látunk rendes jellemfejlődést is. Ilyen jó karakterekkel igazán kár lenne elb@szni a befejezést, vagy a végtelenségig húzni a sorozatot.
A Toradorát nem a slice-of-life miatt nézem, hanem azért, hogy lássam, hogy hogyan alakulnak a szereplők kapcsolatai. Ha 50+ részesre csinálják, akkor ezek a kapcsolatok igen lassan alakulnának, és a jellemfejlődés is háttérbe szorulna. 25 rész pont jó lesz.

Meglátjuk. Én jobban örülnék, ha szorosan követnék a regényeket, és nem zárnák le a végén egy pátkapcsolattal vagy mivel, hogy aztán később folytathassák. Nem kell belerondítani abba amit az eredeti szerző szükségszerűen nem zárt le. Plusz lehet az sikeres "to be continued" stílusú lezárással is (lsd pl Haruhi). Jobban is illene hozzá és nyitva hagyná a folytatás lehetőségét. (lst szintén Haruhi, aminek majd nemsokára jön a II szériája, és ez így is van rendjén)

motifator

Nem vágom a regényeket, de olvastam itt-ott, hogy az anime egyáltalán nem követi szorosan a regényeket, konkrétan azt olvastam több helyen, hogy a regényekben Taiga sokkal inkább tsun-tsun, az animében nagyságrendekkel dere-derébb (de viccesen hangzik ez így :)).

A tsundere karakterekből mindig is a dere-dere részt bírtam, és Taigának igencsak tetszik a dere-dere oldala. Elsősorban ezért szeretnék látni rendes befejezést egy kis romantikával.

De most más:
T.H.A.T. Winter 2009 Anime Preview
Részemről:
- Kemono no Souja Erin: már a Seirei no Moribitot is bírtam, ezt is látnom kell
- Genji Monogatari Sennenki: klasszikus japán irodalom anime feldolgozásban? Benne vagyok!
- Kurokami the Animation: jól néz ki, egy-két rész megnézünk belőle, aztán meglátjuk
- Major 5th season: meg kéne nézni az első négyet, már régóta szemezgetek vele, de valszeg nem lesz ennyi szabadidőm
- Druaga no Tou 2: ha addig megnézem az elsőt, akkor jöhet, ha nem, akkor nem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2008-12-01, 18:39:02
T.H.A.T. Winter 2009 Anime Preview
Részemről:
...

Részemről:
talán:
Vipers Creed
tuti:
Kemono no Souja Erin
Slayers EVOLUTION-R
Hetalia Axis Powers - túl abszurdan hangzik ahhoz, hogy kihagyjam
The Tower of Druaga ~the Sword of Uruk~ - ha már az elsőt is láttam...

Chronus

#1158
Quote from: motifator on 2008-12-01, 18:39:02T.H.A.T. Winter 2009 Anime Preview

Öh.. MultiFAIL..

Esetleg Hetalia Axis Power-t és Kemono no Souja Erin-t csekkolom. Talán még Akikan!-t, just for the lulz (legyen mit osztani blogon).

A 2. szériák 90%-ának még az első szériáját se láttam / néztem végig. Na meg where's my Bones FMA??

Cobra

Quote from: Xzone on 2008-12-01, 04:45:45
To Aru Majutsu no Index ep. 9

Mégis mi volt ez? Hmm, talán inkább azt kellene megkérdeznem, hogy milyen állapotban volt az író, amikor papírra vetette ezt a sztorit... de most komolyan: ennyi baromságot és értelmetlen fordulatot csak nagyon nehezen lehet összehozni. Random, inkoherens zagyvaság az egész.

Még a teljesen váratlan, nagyon részletesen ábrázolt gore sem tudott feldobni, pedig normál esetben azt szeretem. Ide ez sem illett.

A következő részben viszont Misaka Mikoto kap főszerepet, szóval azt még mindenképp megnézem.

Szerintem is elég nagy baromság volt így az egész, remélem csak átmeneti probléma és nem süllyednek le erre a szintre. Preview alapján viszont ígéretesnek tűnik a következő rész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: Cobra on 2008-12-01, 23:41:52
Quote from: Xzone on 2008-12-01, 04:45:45
To Aru Majutsu no Index ep. 9

Mégis mi volt ez? Hmm, talán inkább azt kellene megkérdeznem, hogy milyen állapotban volt az író, amikor papírra vetette ezt a sztorit... de most komolyan: ennyi baromságot és értelmetlen fordulatot csak nagyon nehezen lehet összehozni. Random, inkoherens zagyvaság az egész.

Még a teljesen váratlan, nagyon részletesen ábrázolt gore sem tudott feldobni, pedig normál esetben azt szeretem. Ide ez sem illett.

A következő részben viszont Misaka Mikoto kap főszerepet, szóval azt még mindenképp megnézem.

Szerintem is elég nagy baromság volt így az egész, remélem csak átmeneti probléma és nem süllyednek le erre a szintre. Preview alapján viszont ígéretesnek tűnik a következő rész.
Remélem igazad lesz, mert az emlékvesztős résztől kezdve olyan a sorozat, mint ha kapott volna egy hatalmas pofont és még mindig nem tért volna magához azóta.
[reserved]

Darkstar

ToraDora ep. 10

Fuck yeah, moar Ami-chan.  :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Tales of the Abyss 08.
Ah, haha... ^^" :__devil: Ez már jobban tetszett, mint az előző részek.  :muhahah:
Viszont a Shinsen siethetne...

Soul

#1163
Hyakko 04-05: Egyszerűen bejön ez a sorozat.Jók a karakterek, Torako a nagy kedvencem, nélküle olyan lenne mint a Death Note halál füzet nélkül  :smile:.A graf-al is elégedett vagyok, örülök hogy nem azaz "átlagos".

Kannagi 09: Marad a megszokott felhozatal, jó.Azon gondolkoztam hogy az op-ban látott jeleneteknek lesz majd köze a történésekhez?Azaz lesz Nagiból sztár?Mert eddig nem nagyon halad ez irányba, ha 13 rész lesz akkor nem is, de remélem minimum 24 v 26 lesz :smile:.

Chaos Head 08: Végre kis javulás, láthattuk nem csak mutató pálcák azok a Di-swordok  :smile:.Ha 12 körüli rész lesz akkor lehet későn jön be az eksön.Még mindíg azaz érzésem hogy gyengített a cucc(anidb szerint 12 rész, a maradék részekben nagy változások kellenének hogy elégedett legyek, hát majd kiderül).

Kurozuka 07: A kesze kusza dolgok maradnak, eléggé megkavaró a rész amiatt hogy elég érdekes dolog derül ki egy vissza emlékezésből Kuromitsu-ról, ami kibillenti az ártatlan halhatatlan szeretni való nő karakteréből.Persze még mindíg nem láthatjuk a jelenben Kuromitsu-t, kitudja hogy most a red army fogta el vagy sem.Persze jó helyen van vége a résznek is, tudják hol kell megvágni  :smile:.Ja a legfontosabb szerintem eddig rendbe van a sorozat, még mindíg, bár nem vagyok 100% elégedett, mert nekem az első rész tetszett eddig a legjobban és lehet jobb lett volna ha marad a multban a sztori, bár akkor nem lehetne annyira érzékeltetni hogy halhatatlanság.
Ha valakinek hiányozna a Gray-man, valameik előző részben volt 1 Milennium Earl-re hajazó karakter a megfelelő Earl-ös hang-al, lehet ezzel akarták tudatni igen srácok télleg vége annak a shownak, mivel nem volt hosszú szereplése Earl 2.0-nak  :smile:.

Chronus

Quote from: Darkstar on 2008-12-04, 18:50:50
ToraDora ep. 10

Fuck yeah, moar Ami-chan.  :whoah:

Toradora ep. 10

Fuck Ami-chan, more full-power-genki Minorin!

Btw, ez a sorozat kezd az "év animéje" irányba haladni, vagy csak én érzem így?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Nobody touches Ami-chan.  :morci:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-06, 03:31:45
Nobody touches Ami-chan.  :morci:

What if Ami-chan touches herself?

Dreamcleaver

Quote from: Chronus on 2008-12-06, 03:48:57
Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-06, 03:31:45
Nobody touches Ami-chan.  :morci:

What if Ami-chan touches herself?

Exceptions strenghten the rule. Minorin can also touch Ami-chan.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Quote from: Chronus on 2008-12-06, 02:59:54
Btw, ez a sorozat kezd az "év animéje" irányba haladni, vagy csak én érzem így?

Attól azért elég messze van :ejnye: