Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Soul

Sztem már legtöbben kivagyunk éhezve valami igazán jó animra, ami földbe döngöl és pofán önt vödör hideg vízzel, ezért azzal hitegetjük magunkat ha már valami kicsit is tetszik hogy ez az év animja.Igaz még nem láttam 10ig a Toradorát csak 8ig, mert dont want speedsub wait for quality(multkor is késett a qq és leszedtem a paradymet, hát megbántam még a fordítás jóvan nagyjából de aza betű típus ami volt a para-ba nem akartam elhinni), de eddig nem mondanám rá hogy év animja.Jó nézni, ezt én is aláírom.
9 és 10-ben ekkora változások lennének?

Alkyra

Én inkább maradok a novellánál. Fényévekkel jobb, mint az anime, bár ez csak természetes.( Nem lehet annyi mindent belerakni egy 12 részes sorozatba)
Szóval most az anime-vel leálltam(i dunt want to spoiler my fun), de amit eddig láttam(9. részig) addig egész jó. A rajzolása jó, quality-t ritkán látni benne, a zene is egész türhető a szinkron színészek meg hibátlanak.(Gotta loev Rei), de ezektől függetlenül ez közel sem egy "évanime"-je.
(mondom ezt én akinek még az egér alátétje is toradora-s....)


Dreamcleaver

Quote from: Soul on 2008-12-06, 12:43:09
Sztem már legtöbben kivagyunk éhezve valami igazán jó animra, ami földbe döngöl és pofán önt vödör hideg vízzel, ezért azzal hitegetjük magunkat ha már valami kicsit is tetszik hogy ez az év animja.Igaz még nem láttam 10ig a Toradorát csak 8ig, mert dont want speedsub wait for quality(multkor is késett a qq és leszedtem a paradymet, hát megbántam még a fordítás jóvan nagyjából de aza betű típus ami volt a para-ba nem akartam elhinni), de eddig nem mondanám rá hogy év animja.Jó nézni, ezt én is aláírom.
9 és 10-ben ekkora változások lennének?

Nem, már előtte is EPIC. Nálad van a hiba.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-06, 03:53:20
Exceptions strenghten the rule. Minorin can also touch Ami-chan.

C75 can't come fast enough.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Quote from: Darkstar on 2008-12-06, 15:49:14
Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-06, 03:53:20
Exceptions strenghten the rule. Minorin can also touch Ami-chan.

C75 can't come fast enough.

Pls keep us updated. ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Xzone

Ga-rei Zero ep. 08

Na ez már inkább esélyes az "év animéje" címre :D  (Vagy ez, vagy a Macross Frontier imo.)

Kezdenek összefutni a szálak, egyre tisztább, hogy ki miért olyan amilyen az első két részben, dráma, akció, gore, WIN.


Vampire Knight Guilty ep. 9

Hogy pár szóban összefoglaljam, hogy milyen irányt vett a sorozat az utóbbi pár részben: hirtelen mindenki felvette a badass-álarcát, incest több szinten, magasan GAY jelenetek néhol... szóval nem valami jó, na.

LuckyDingo

Kannagi 10 megalol... Daitetsu pawns... and Nagi too.. Az még vicces, mikor Jin rossz szobába nyit XD

Index 10 meglepően érdekesnek indult, talán végre lesz valami jó is benne :)

A Toradora tényleg ennyire jó? :D 4. résznél abbahagytam, mert nem tudott lenyűgözni XD Melyik csapat subolta eddig az összes részt, mert akkor adok neki még egy esélyt.


Alkyra

Quote from: LuckyDingo on 2008-12-08, 21:27:38
Kannagi 10 megalol... Daitetsu pawns... and Nagi too.. Az még vicces, mikor Jin rossz szobába nyit XD

Index 10 meglepően érdekesnek indult, talán végre lesz valami jó is benne :)

A Toradora tényleg ennyire jó? :D 4. résznél abbahagytam, mert nem tudott lenyűgözni XD Melyik csapat subolta eddig az összes részt, mert akkor adok neki még egy esélyt.

Ha az első 4 rész alapján nem jött be később se fog.
Egyébként egyetértek a fenti két dologgal is.^^

Cobra

Toradorából a qq-t érdemes nézni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Én a ggrain verziót nézem, korrekt minőség.
[reserved]

Chronus

Én Aero subs-al nézem, az elég korrekt. qq szvsz elég száraz ilyen témához.

Cobra

8. részt megnéztem qq és aero verzióban is és a qq fordítása jobban tetszett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Nézd meg ggrain-t is. ^^
[reserved]

Soul

A ggrain eleinte a gg és most a qq subjait használja.Miért is? Mert elvileg(nekem annyira anno nem tünt fel) a gg kicsit szándékosan csúfította a Toradora verziói képi minőségét, ráadásul a gg verziónak nem 230mbnek kellett volna lennie hanem kb 170mb.Ezért "cseni el" az illető a megfelelő subot és teszi be magasabb kép minőség alá.A qq verziót meg ugyanaz fordítja aki a gg-be fordította csak a gg többi emberének nem tetszik a tora és hát iylenek.
Mindenképp a legjobb verzió a 1-4 gg majd qq, de ha nem lenne qq nem lenne ggrain  ^^.A gg/qq-s fordító nagyon eltalálta a betűtípust szerintem (vagy aki csinálta).

Szóval +1 qq verzióra.

Dreamcleaver

08-ig Paradym-ot érdemes nézni; gördülékeny fordítás, szép-stílusos felirat, jó képminőség. Utána meg nagyon nincs más mint a ggrain a qq sub alapján, mert Paradym dobta a sorozatot.  :frown:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soul

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-09, 00:03:54
szép-stílusos felirat

A 8.at először pont parába néztem (mert türelmetlen voltam és jól értékelte az anidb mondom teszek 1 próbát) és hát  :zomg: nem mondanám hogy szép és stílusos.A legelsőt meg Mayu-genjoba és a gg verzió pillanatok alatt meggyőzött, szal ne írd hogy csak azért állítom ezt mert csak gg és qq verziókat láttam  ^^.Sőt a qq óta upgradelt a karaoke  :smile:.

Jah és a gg 4. és qq 5.hez külön van javított felirat, és a qq óta nincs az a minimális képcsúfitás (amit egyesek szerintem kicsit eltúloztak anidb kommentekben ^^").

Dreamcleaver

De a ggrain-nek nagyobb a felbontása.

A Paradym felirat meg jól olvasható, nem bántja a szemet, illik az anime stílusához. Szal nem értem mi nem tetszik benne. Dehát kinek mi ugye.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soul

Valóban nagyobb a felbontása a ggrain-nek, de a qq mindenki számára nézhető azaz még a gyengébb gépűeknek is(na meg ha valaki hely spórolós annak is jobb), a qq az originále verzsön úgymond(ha valakinek ez szémítana  :haha:).

A bajom a parával az volt, nem akartam elhinni hogy ilyen betűtípust még használnak manapság subber csapatok(a m33w chaos head subja is hasonló amúgy, de ott mintha jobb lenne).Míg a qq-t (kis túlzással) 6 méterről simán eltudom olvasni a kis monitoromon, addig a paránál közel kellett ülnöm és rongálnom a szemem  :smile:.Igen az is benne van hogy hozzá szoktam, mert nem szoktak érdekelni a karaoke szövegek, de mikor a paráét megláttam oylan idegen volt az egész (mondom magamban biztos a torát nézem?  :smile:).Amúgy magával a parás fordítással nem volt bajom.

NLZ

Index - 10
Még mindig gagyi. :F
[reserved]

Soul

Döntsetek okosan és dobjátok  :smile:.(Mert érzem még lesz 1-2 embertől Index még mindíg tré komment  :smile:).

NLZ

Kannagi - 10 se volt nagy szám, a hülye éneklések elvitték az időt. Egyedül talán Nagi éneklén nevettem.
[reserved]

Alkyra

Akane-iro Somaru Saka 10:

I smell imotou ending. Nem mintha érdekelne, ugyanis a sorozat, mintahogy azt már megszokhattuk,  h-game-ből átírt anime s azok nem éppen csúcskategóriásak.
Én is csak azért nézem, mert két kedvenc szinkronszínészem is benne van.

motifator

Quote from: Alkyra on 2008-12-09, 13:00:02
[...]h-game-ből átírt anime s azok nem éppen csúcskategóriásak.[...]
Gondolom te is hozzá akartad tenni, hogy tisztelet a kivételnek ^^
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

#1193
Quote from: motifator on 2008-12-09, 13:04:49
Quote from: Alkyra on 2008-12-09, 13:00:02
[...]h-game-ből átírt anime s azok nem éppen csúcskategóriásak.[...]
Gondolom te is hozzá akartad tenni, hogy tisztelet a kivételnek ^^

Sajnos ritka, de tény, vannak átíratok amik egész jól sikerültek.(FSN, Shuffle is egész jó volt pl)

Eve no Jikan:


Nem egy gyorsan jövő stuff, de Nekem nagyon tettszik. A jövőben járunk ahol az androidok már teljesen hétköznapi dolgok s mindenhol használják Őket.
A történet egyfajta szösszenetként tekinthető, mert meglehetősen nagy ugrásokban mutatja be az eseményeket. Egy srác kíváncsiságból ellenőrizgeti az androidja koordinátáit amikor észreveszi, hogy egy olyan parancsot hajtott végre amit senki nem adott be Neki.

Úgydönt lenyomozza, hogy mi is történt valójában s így kerül egy kávézóba ami "Eve no Jikan" név fut s egyetlen szabálya,hogy az ott töltött idő alatt a robotok s emberek között ne legyen diszkrimináció...

LuckyDingo

9ig megnéztem a Toradorat.. tényleg nem olyan rossz ez. És hihetetlen módon valamiért most pont Taiga lett a kedvencem. Pedig nem szoktam a főhősöket kedvelni XD De olyan hihetetlenül hűdenagyon jó anime of the yearnek szerintem enyhe túlzás elnevezni :S

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2008-12-09, 18:20:23
9ig megnéztem a Toradorat.. tényleg nem olyan rossz ez. És hihetetlen módon valamiért most pont Taiga lett a kedvencem. Pedig nem szoktam a főhősöket kedvelni XD De olyan hihetetlenül hűdenagyon jó anime of the yearnek szerintem enyhe túlzás elnevezni :S

Nézd meg a 10-eset is.
http://www.crunchyroll.com/media-498560/Toradora-Episode-10.html

SaiyaGin

#1196
Nodame Cantabile 08.

Az emo-szint jelentősen csökkent, amit értékelek az előző részek folyamatos szenvedése után.  :smile: Viszont valahogy megint is azt éreztem, hogy túl sok dolgot próbáltak belezsúfolni egy részbe. Egyszer neki kéne ülnöm a mangának.

Tales of the Abyss 9.

Itt viszont kimondottan élvezet volt nézni, ahogy Luk azon szenvedett, mekkora féreg is volt eddig. :__devil:

Szerk.: http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-12-08/sequel-to-nodame-catabile/paris-green-lit-for-fall-2009

motifator

#1197
Quote from: Chronus on 2008-12-09, 18:41:16
Quote from: LuckyDingo on 2008-12-09, 18:20:23
9ig megnéztem a Toradorat.. tényleg nem olyan rossz ez. És hihetetlen módon valamiért most pont Taiga lett a kedvencem. Pedig nem szoktam a főhősöket kedvelni XD De olyan hihetetlenül hűdenagyon jó anime of the yearnek szerintem enyhe túlzás elnevezni :S

Nézd meg a 10-eset is.
http://www.crunchyroll.com/media-498560/Toradora-Episode-10.html

Te krancsirollon nézel animéket? Miért csinálsz ilyet?
Én egyszer néztem meg ott egy Skip Beat! epizódot, de azt is megbántam.
Ha a januártól liszenszelt cuccaikat jó minőségben adják majd, akkor lehet, hogy náluk fogok nézni néhány címet (pl. a fent említett Skip Beat!-et), már csak azért is, hogy támogassam a kezdeményezést, meg valószínűleg a legtöbb subber csapat dobni fogja azokat az animéket (ahogy a DB is dobta a Naruto-t, a Chihiro is dobni fogja a Skip Beat!-et). De amit most pakolnak fel a júzerek, azok 90%-a eyecancer.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Én pl az egyetemen használom, ha valami akkor jön ki / kerül fel, amikor épp szabad vagyok, mert a torrent le van tiltva a belső wlanon.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Jogos. Asszem nincs több kérdésem ^^
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.