Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Chronus

Quote from: motifator on 2008-12-10, 11:35:32
Te krancsirollon nézel animéket? Miért csinálsz ilyet?
Megnézted a részt, vagy csak vaktában osztasz? Nekem nem volt semmi kivetnivalóm az adott rész minőségével.

Ennek ellenére, nem, nem szokásom, életemben talán ha 2-3 animerészt néztem meg rajta, ezt is beleértve, de nem a "minősége" miatt, hanem mert könnyebb, ha letöltöm egy subberteam munkáját, amit akármikor elérhetek, kiírhatok DVD-re, és nem kell arra várni, hogy bestreamelje egy youtube gyorsasságú oldal.

Ettől függetlenül, mivel még senki se subbolata le a 10es részt, akinek a subját szívesen tölteném, ezért ez linkeltem be, nem pedig valami fos speesdsubot.

motifator

Nem néztem meg, melóhelyen vagyok. Nem akartam osztani senkit, ha annak tűnt, akkor bocs.
A praktikusságát megértem a dolognak, de nekem eddig nem volt sok jó tapasztalatom a video streaming siteokon való animézéssel, de január után majd meglátjuk, lehet, hogy megváltozik a véleményem.
Az animés blogoszférában kapott a crunchyroll hideget-meleget egyaránt. Az biztos, hogy nem túl szimpatikus dolog, hogy pénzt csinálnak 99%-ig illegális tartalmakkal, de kiváncsi vagyok, hogy milyen minőségben fogják adni a liszenszelt animéket, még az is lehet, hogy jó lesz. A kezdeményezésnek mindenesetre örülök, mert asszem ez az egyetlen site, amelyik a világ minden országában (kivéve Japán) nézhető legális ingyenes anime streameket ígér.
A témáról kb. ennyi, túl sok értelmes dolgot így se sikerült mondani, most már önellentmondásban is vagyok, meg offtopic is ^^"

Quote from: Chronus on 2008-12-10, 13:09:42
Ettől függetlenül, mivel még senki se subbolata le a 10es részt, akinek a subját szívesen tölteném, ezért ez linkeltem be, nem pedig valami fos speesdsubot.
A CoalGuys elég hamar kiadta a 10es részt, és még nem nagyon hallottam rájuk panaszt. Úgy tudom, hogy gyakorlatilag a gg-ből szálltak ki az emberek, és ők csinálják most CoalGuys néven. A minőség legalábbis ugyanolyan, mint a gg-nél. Én az ő fordításukkal szoktam nézni a Toradorát.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Megnéztem a School Rumble "3rd Term 26. rész" fantázianéven futó részét, és nagyon tetszett, rég röhögtem ennyit animén.  :Kiraly: (Kb. két és fél hónapja szedtem le, bánom, hogy nem néztem meg hamarabb.) 

Fazék

#1203
Quote from: SaiyaGin on 2008-12-10, 16:33:58
Megnéztem a School Rumble "3rd Term 26. rész" fantázianéven futó részét, és nagyon tetszett, rég röhögtem ennyit animén.  :Kiraly: (Kb. két és fél hónapja szedtem le, bánom, hogy nem néztem meg hamarabb.)
he? van már 3. évad School Rumble-ból? :eek:

szerk: ja hogy csak 2 OVA rész formában. na mindegy, azért majd megtekintem.

Soul

Azért jó ha tisztában vagytok vele hogy a 3. term 2 ovája az utolsó manga fejezet után játszódik.Szóval ha csak a 2nd term-et láttad és nem mangáztál mellé akkor van 1 kis tátongó lyuk(nem hiába 25 és 26 lett).
Egyébb info a school rumble topikban.

Én

Quote from: Soul on 2008-12-10, 17:09:50
Azért jó ha tisztában vagytok vele hogy a 3. term 2 ovája az utolsó manga fejezet után játszódik.
:eek: Én meg direkt azért nem néztem őket, mert azt hittem ugyan az mint a manga (aminek a vége = M-M-MEGA FAIL).
Ha nem, akkor :w00t:

Soul

Még nem néztem meg a 2 ovát, mert gondoltam mangázni kéne előtte.De igazán elkészíthetnék a  3rd term-et animében is.Egyenlőre ilyen infót nem láttam.

Chronus

Quote from: motifator on 2008-12-10, 14:52:14
A CoalGuys elég hamar kiadta a 10es részt, és még nem nagyon hallottam rájuk panaszt. Úgy tudom, hogy gyakorlatilag a gg-ből szálltak ki az emberek, és ők csinálják most CoalGuys néven. A minőség legalábbis ugyanolyan, mint a gg-nél. Én az ő fordításukkal szoktam nézni a Toradorát.

Jah, ugyanezt mondták a qq-ról is. Amennyien már "kiszálltak" gg-ből az elmúlt évek alatt, csoda, hogy még vannak ott fordítók. Ez bullshit.

Aero subs nagyon jó volt, azt is kár volt lecserélnem a qq-s verzióval. Most már végignézem qq-val, ha csak nem dobják ők is, és nem "száll ki" belőlük is egy new team (az ilyen viccekhez már öreg vagyok).

Igazából most már csak azon csodálkozok, hogy gg miért dobta egyáltalán. Én dolgozgatok a subjaikkal, amilyen translator noteok vannak eldugva egyes sorok után abban az .ass fileban, nekem nem úgy tűnt, mintha nem élvezték volna. Sokszor jóízűbbet röhögtem rajtuk mint magán a részen.

NLZ

Vagy csak élvezik a leszólást. :)
[reserved]

motifator

Utánanéztem a dolognak, persze 100% hivatalos forrást nem igazán találtam, de úgy néz ki, hogy a CoalGuys-nak a közhiedelemmel ellentétben tényleg semmi köze nincs a gg-hez. Úgy néz ki, hogy a Coalguys = m.3.3.w + Mango.

A qq-nak viszont ugyanaz fordít, aki a gg-nek fordított. És állítólag a gg szimplán azért dobta, mert nem érdekelte őket tovább a sorozat. Meg volt egy állítólagos C&D levél is, amire azt is mondják, hogy csak trollkodás volt, szal zavaros az egész. Van, aki azt mondja, hogy a C&D miatt "dobták", és valójában a qq=gg, mások szerint (és ezt mondta a fordító is) tényleg csak megunták a sorozatot, és akkor gyak. a semmiből alakult meg a qq, ahova behívták őt is fordítani. A fordító blogján mindenesetre továbbra is ott vannak a translator note-ok minden epizódhoz.

Mindenesetre én elégedett vagyok a CoalGuys subbal is, bár lehet, hogy én vagyok az igénytelen.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga

Quote from: Chronus on 2008-12-11, 19:55:22
Én dolgozgatok a subjaikkal, amilyen translator noteok vannak eldugva egyes sorok után abban az .ass fileban, nekem nem úgy tűnt, mintha nem élvezték volna. Sokszor jóízűbbet röhögtem rajtuk mint magán a részen.
Ja, már csak ezért is megéri subolni, anno rendszeresen betegre röhögtük magunkat egymás qc riportjain az AnY-s srácokkal.

Darkstar

Toradora 11.

Ami még mindíg a sorozat értelme, Taiga meg egyre idegesítőbb. Ahogy Anon is mondta: "Too much tsun-tsun is bad. Taiga is starting to get on my nerves."

Még reménykedem egy jó kis tweest-ben, és hogy nem a szokásos ending lesz a sorozatból (bár erre elég kis esélyt látok).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Soul

Quote from: motifator on 2008-12-11, 20:49:40
Coalguys = m.3.3.w + Mango

Ennek nem látom értelmét, ugyanis a m.3.3.w dobta pl a Oneouts-ot mert nem volt ideje rá.Ha arra nincs idő és energia majd leáll kóperatívba fordítani vagy qualitycheckelni +3-4 sorozatot?

A gg-vel meg nem kell foglalkozni, hála még egyenlőre nincs oylan jó cucc amit csak ők fordítanának így nem függünk tőllük, így azzal bohóckodhatnak amivel akarnak.

Coalguys-ot még nem néztem, csak TT-n nézegetem a kommentjeiket ami minősíti őket, bár néha nevetek rajtuk.De valószínűbbnek látom hogy gg-ből kivállt emberek lehetnek, de igazából ezekkel a nyomozgatásokkal nem megyünk semmire, mivel mindenki legyen kicsit türelmes és lesz qq meg ggrain verzió és az a jó és kész  :smile:.

Sőt pluszba most jó kis december van, döcögni fognak a subok   ^^.





Ga-rei Zero 08: Valahogy már nem nagyon akar lekötni, pedig nemrossz.Vagy kicsit több gyakás kellene, vagy több ökörködés ami volt 1-2 részben korábban.Várom a következő részeket de nem vagyok nagyon meghatva.A grafja a Kurozuka mellett a legszebb szerintem a szezonban.Ja és az ED zenéje is jó cucc.

Kannagi 10: Mint már korábban is írták karaokés rész, nem volt rossz , csak nem látom egyszerűen hova akar tartani ez a sorozat  :smile:.

Chaos Head 09: Az előző rész kis eksönje után megint talk show volt.Már nincs sok hátra, és nem látom a fényt az alagút végén ahogy jönnek a részek, nekem több durvulás kellene bele, nem pedig átbeszéljük békésen a dolgokat mert ettől csak unalmas lesz az egész.De az is lehet az utolsó rész váltja majd meg az egészet kitudja, azért itt is szerencsére nézhető témáról van szó.

Chronus

Quote from: Soul on 2008-12-12, 19:04:18
Chaos Head 09: Az előző rész kis eksönje után megint talk show volt.Már nincs sok hátra, és nem látom a fényt az alagút végén ahogy jönnek a részek, nekem több durvulás kellene bele, nem pedig átbeszéljük békésen a dolgokat mert ettől csak unalmas lesz az egész.De az is lehet az utolsó rész váltja majd meg az egészet kitudja, azért itt is szerencsére nézhető témáról van szó.

Ezt az izét érdemes nézni? Mert én megtekintettem pár RC postot meg egy openinget róla, de rángógörcsöt kaptam azoktól a kardoktól és a huszadrendű H-game karaktrdesignoktól, főleg a hajak terén. Mi olyan nagy szám benne?

Soul

A nézhető alatt azt értem hogy nem tépem a hajam hogy mi ez a sh*t.De amint láthatod a postból nem vagyok elszállva tőle.
Mivel már csak pár rész van hátra végig fogom követni, de ha vissza mehetnék az időben valószínű nem vágnék bele, így ahogy most van nem.

NLZ

Semmi. Elején azt hittük, hogy valami jó kis mindfuck agymenés lesz, de csak felszínes kapirgálás az egész.
[reserved]

chilip

Quote from: Chronus on 2008-12-13, 01:32:59
Quote from: Soul on 2008-12-12, 19:04:18
Chaos Head 09: Az előző rész kis eksönje után megint talk show volt.Már nincs sok hátra, és nem látom a fényt az alagút végén ahogy jönnek a részek, nekem több durvulás kellene bele, nem pedig átbeszéljük békésen a dolgokat mert ettől csak unalmas lesz az egész.De az is lehet az utolsó rész váltja majd meg az egészet kitudja, azért itt is szerencsére nézhető témáról van szó.

Ezt az izét érdemes nézni? Mert én megtekintettem pár RC postot meg egy openinget róla, de rángógörcsöt kaptam azoktól a kardoktól és a huszadrendű H-game karaktrdesignoktól, főleg a hajak terén. Mi olyan nagy szám benne?

FES  :Kiraly:

Junchi

Kájoszfejből eddig 3 részt láttam ugyan, de azalapján nem volt rossz, sőt, egész izgalmas volt helyenként + a főhős csávó akkora otaku (és lúzer), hogy az már fáj :D; Bár az ilyen stuffokat sajna ismerem már eléggé ahhoz, hogy tudjam, később milyen irányba fog elmászni a plot... Argh!

Chronus

Quote from: chilip on 2008-12-13, 02:06:49
Quote from: Chronus on 2008-12-13, 01:32:59
Quote from: Soul on 2008-12-12, 19:04:18
Chaos Head 09: Az előző rész kis eksönje után megint talk show volt.Már nincs sok hátra, és nem látom a fényt az alagút végén ahogy jönnek a részek, nekem több durvulás kellene bele, nem pedig átbeszéljük békésen a dolgokat mert ettől csak unalmas lesz az egész.De az is lehet az utolsó rész váltja majd meg az egészet kitudja, azért itt is szerencsére nézhető témáról van szó.

Ezt az izét érdemes nézni? Mert én megtekintettem pár RC postot meg egy openinget róla, de rángógörcsöt kaptam azoktól a kardoktól és a huszadrendű H-game karaktrdesignoktól, főleg a hajak terén. Mi olyan nagy szám benne?

FES  :Kiraly:

Csaj komoly, bár azt nem vágom, hogy mikor beáll a mindscrew jelenet és elindul a főhős felé akkor miért van minden képvágás után más (kevesebb) ruha rajta, annak ellenére, hogy nem vetkőzik. Ezt a skillt megtaníthatná bnőmnek is.

Egyébiránt még mindig fosnak tűnik, de legalább pwnz a soundtrackja. Majd megnézem ha véget ért és valaki írt róla pozitív kritikát is.

NLZ

Az Index soundtrackje jobb, kár, hogy még nem adták ki. :(
[reserved]

chilip

Quote from: Chronus on 2008-12-13, 13:31:40
Quote from: chilip on 2008-12-13, 02:06:49
Quote from: Chronus on 2008-12-13, 01:32:59
Quote from: Soul on 2008-12-12, 19:04:18
Chaos Head 09: Az előző rész kis eksönje után megint talk show volt.Már nincs sok hátra, és nem látom a fényt az alagút végén ahogy jönnek a részek, nekem több durvulás kellene bele, nem pedig átbeszéljük békésen a dolgokat mert ettől csak unalmas lesz az egész.De az is lehet az utolsó rész váltja majd meg az egészet kitudja, azért itt is szerencsére nézhető témáról van szó.

Ezt az izét érdemes nézni? Mert én megtekintettem pár RC postot meg egy openinget róla, de rángógörcsöt kaptam azoktól a kardoktól és a huszadrendű H-game karaktrdesignoktól, főleg a hajak terén. Mi olyan nagy szám benne?

FES  :Kiraly:

Csaj komoly, bár azt nem vágom, hogy mikor beáll a mindscrew jelenet és elindul a főhős felé akkor miért van minden képvágás után más (kevesebb) ruha rajta, annak ellenére, hogy nem vetkőzik. Ezt a skillt megtaníthatná bnőmnek is.

Egyébiránt még mindig fosnak tűnik, de legalább pwnz a soundtrackja. Majd megnézem ha véget ért és valaki írt róla pozitív kritikát is.

azért mert a főhős csak képzelődik onnantól. ha tovább néznéd látnád hogy egy idő után magához tér a kábulatból és FES még mindig a helyén áll felöltözve :)

Chronus

Quote from: chilip on 2008-12-13, 14:26:10
azért mert a főhős csak képzelődik onnantól. ha tovább néznéd látnád hogy egy idő után magához tér a kábulatból és FES még mindig a helyén áll felöltözve :)

Végignéztem az egész part3-at, ha képzelődött akkor mi volt utánna az a benyögés a csaj részéről, ami a hullánál is megjelent? Szvsz nem képzelgés volt, ha tippelnem kell inkább a csaj játszott az agyával.

BTW, nem esett le, hogy csak poénkodtam? :P Nem a sztorival van bajom, arról nem tudok nyilatkozni, hanem a designal.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Quote from: motifator on 2008-12-15, 01:46:50
Quote from: Cobra on 2008-12-15, 01:09:41
http://www.sankakucomplex.com/2008/12/14/winter-2008-2009-tv-anime-digest/
Nekem csak most esett le, hogy ez a Hetalia ez az a Hetalia. Hát persze, hogy érdekel ez is  :jee:
"Expect lots of yaoi doujinshi from this series"
:zomg:
[reserved]

Nihilus

Quote from: NLZ on 2008-12-15, 02:02:19
Quote from: motifator on 2008-12-15, 01:46:50
Quote from: Cobra on 2008-12-15, 01:09:41
http://www.sankakucomplex.com/2008/12/14/winter-2008-2009-tv-anime-digest/
Nekem csak most esett le, hogy ez a Hetalia ez az a Hetalia. Hát persze, hogy érdekel ez is  :jee:
"Expect lots of yaoi doujinshi from this series"
:zomg:
Ne aggódj, a Hetaliaban Magyarországot egy lány testesíti meg. :Kiraly:

Chronus

Quote from: Nihilus on 2008-12-15, 10:16:21
Ne aggódj, a Hetaliaban Magyarországot egy lány testesíti meg. :Kiraly:

És szereti a pacalt? :lul:

SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2008-12-16, 00:41:20
Quote from: Nihilus on 2008-12-15, 10:16:21
Ne aggódj, a Hetaliaban Magyarországot egy lány testesíti meg. :Kiraly:

És szereti a pacalt? :lul:

Vagy a jóféle házipáleszt?  :D

LuckyDingo

Ez a Chaos head ritka gáz lett, nem lehet tudni, hogy ki kicsoda, miért és most akkor mi a fene XD A 11. részben lesz valami nagy magyarázat, a 12.ben meg gondolom a nagy finálé világok pusztulnak el meg ilyenek XD

Cobra

Index ep11: ha ennyire húzzák a történetet, akkor vagy több, mint 26 részesre tervezték, vagy nagyon karcsú lesz az egész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !