Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Én

Gondolom leprintscreenelte az mplayert vagy mpc-t. Nekem pl most a Sora wo Kakeru Shouhjo egyik jelenete van a spoilere alatt, mert az megy mpc-n. :D

chilip

Guin Saga ep1 - hát ezt is nézni fogom :) animációra költhettek volna kicsit többet, de nem gagyi és nem vettem észre QUALITY-t, wikipédián meg rákeresve olyat találtam hogy a novella amiből készült eléggé híres (valaki a Gyűrűk urához hasonlítja). És igen, én slowpoke.jpg mert csak most néztem meg és valamiért nem hallottam róla (in b4 trolls appear...)

ed.: ja és az ED-je nagyon szép  :jee:

Bishop

Á lol I FAIL today ^^"
A poén a Lóra felszerelt kipufogó cső meg kormány  :lol:

chilip

Quote from: Bishop on 2009-04-09, 16:25:55
Á lol I FAIL today ^^"
A poén a Lóra felszerelt kipufogó cső meg kormány  :lol:

dear sir, thats not lol, thats AWESOME :D

SaiyaGin

Druaga 10: ez már tetszik, beindultak az események!  :jee:

Erin 10: beindult egy új cselekményszál, de remélem, a többit se felejtik el.  :smile:

bimanc

Quote from: SaiyaGin on 2009-04-10, 10:11:16
Druaga 10: ez már tetszik, beindultak az események!  :jee:
:tezsvir:
Az utolsó pár rész határozottan élvezhető volt, a vége lehetett volna kicsit jobb, de azért így se rossz.

Slayers Evo-R. 13.:
Ez még felirat nélkül is nagyon bejött. Szerintem méltó befejezése a sorozatnak, bár nekem az egész tetszett, ahogy van. Viszont most jöhetne a következő széria, mert el tudnám nézni Lináékat akárhány részen keresztül (remélem folytatják majd valamikor).

SaiyaGin

Quote from: bimanc on 2009-04-10, 11:10:30
Quote from: SaiyaGin on 2009-04-10, 10:11:16
Druaga 10: ez már tetszik, beindultak az események!  :jee:
:tezsvir:
Az utolsó pár rész határozottan élvezhető volt, a vége lehetett volna kicsit jobb, de azért így se rossz.


Na akkor megyek is nézni a következő részt.
(Egyénként most jöttem rá, hogy még tegnap kijött a Slayers 12. része feliratosan.)

Member

Quote from: bimanc on 2009-04-10, 11:10:30
Slayers Evo-R. 13.:
Ez még felirat nélkül is nagyon bejött. Szerintem méltó befejezése a sorozatnak, bár nekem az egész tetszett, ahogy van. Viszont most jöhetne a következő széria, mert el tudnám nézni Lináékat akárhány részen keresztül (remélem folytatják majd valamikor).
Remélem, hogy igaz szavakat szól szád, mert a 12. végére a hajam hullásnak indult.
Csak akkor volna értelme egy újabb szériának, ha végre eltérnének a nagy "slayers-standard"-tól, mert még 1x ugyanezeket az elemeket ellőni már bunkóság volna.

KeLa

Quote from: bimanc on 2009-04-10, 11:10:30
Slayers Evo-R. 13.:
Ez még felirat nélkül is nagyon bejött. Szerintem méltó befejezése a sorozatnak, bár nekem az egész tetszett, ahogy van. Viszont most jöhetne a következő széria, mert el tudnám nézni Lináékat akárhány részen keresztül (remélem folytatják majd valamikor).
[spoiler]Azért nagyon néztem amikor egymás után elsült !8! Dragon Slave, sztem ebben és az előző évadban nem volt ennyi összesen :D
És ha ez még nem lenne elég Xellos is belelendült a végére, aztán a végén a Giga Slave...  :appl:[/spoiler]

SaiyaGin

Druaga 11.: Ez is  :jee: volt, a harc, meg minden.
Azért az mókás volt, hogy [spoiler]Neeba a rész felén-háromnegyedén át karddal a mellkasában haldoklott, majd feltápászkodott és lenyilazta Henarót, aki azonnal meghalt.  ^^"[/spoiler]

bimanc

#1660
Quote from: Member on 2009-04-10, 11:28:58
Remélem, hogy igaz szavakat szól szád, mert a 12. végére a hajam hullásnak indult.
Csak akkor volna értelme egy újabb szériának, ha végre eltérnének a nagy "slayers-standard"-tól, mert még 1x ugyanezeket az elemeket ellőni már bunkóság volna.

Tisztában vagyok vele, hogy ez az új Slayers leginkább egy újabb rókabőr, de azt is tudom, hogy simán megnéznék még akárhány hasonlót külünösebb hőbörgés nélkül. Reménytelen Slayers-fag vagyok.
Egyetlen dolog volt az utolsó részben, ami felirat nélkül furcsa volt, mégpedig az, hogy [spoiler]Lina érthető okokból nem akarta ellőni a GS-t, ezért mevárta, míg a társai kis híján mind meghaltak, majd tök nyugodtan felállt és elnyomta a spellt. Ezt jobban is megcsinálhatták volna. Mondjuk Shabby felfalja Gourryt, Lina meg könnyekkel a szemében megidézi a GS-t, a végén meg persze kiderül, hogy Gourry mégse halt meg.[/spoiler]

Edit: Marie+Gali:  :zomg: :he:  (Where are my doujins about physical experiments?)

SaiyaGin

Az eddigiek alapján miket tartotok az új szezon legjobb/legígéretesebb darabjainak?

Én

Eden of the East, Valkyria Chronicles -> ezekbe mindenképp belenéznék
Illetve tegyél egy próbát a Basquash!-el is, hátha a te műfajod, szerintem elég lol :D

Darkstar

K-on / Saki.
A HnG s2t még csak most szedem, nem tudom milyen lett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Valkyria remélhetőleg jó lesz, Basara nagy ökörség, kikapcsolódásnak tökéletes, Tears to Tiara-ból se nagyon derült ki, hogy milyen lesz, Eden of the East meg eddig teljesen zsákbamacska. Basquasht még várom, hátha lesz valami értékelhető sub (nem néztem meg milyen az a noname csapat).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Melyik noname csapatra gondolsz? Az umai vagy az Anime-Media?
[reserved]

Cobra

Egyik se bizalomgerjesztő, Umai a fél gigás file-jával, A-M meg az avijával.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

#1667
Umai már csinált pár animét és általában 7-8 körülire értékelték AniDB-n. Ugyanitt írták, hogy miért nagy a fileméret:
Quote from: calan
Quote from: eric10301Release size is a bit excessive but translation seems good and I like the font being used.
Please note that we would not jack up the filesize just for kicks.
This is a show with CG, a lot of fast-motion scenes, as well as a fair bit of grain. We could nuke the details in the encode to get rid of the grain (and the details), then use a low bitrate and get some extremely blocky scenes, and get this release down to 250mb or something. Thing is, we knew other groups would do that because they suck. This filesize is necessary for decent video quality. There are plenty of other groups to download from if you want bad video quality.
Most töltöm, aztán nyilatkozok a minőségről.

A-M viszont tényleg nem bizalomgerjesztő. AniDB-n a legutolsó feliratozásukat, a Vipers Creedet 5.5-re pontozták le.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Én on 2009-04-11, 16:06:24
Eden of the East, Valkyria Chronicles -> ezekbe mindenképp belenéznék
Illetve tegyél egy próbát a Basquash!-el is, hátha a te műfajod, szerintem elég lol :D

Köszi, a Valkyrián és a Basquash!-en már korábban is godolkoztam.


Quote from: Cobra on 2009-04-11, 17:52:41
Valkyria remélhetőleg jó lesz, Basara nagy ökörség, kikapcsolódásnak tökéletes, Tears to Tiara-ból se nagyon derült ki, hogy milyen lesz, Eden of the East meg eddig teljesen zsákbamacska. Basquasht még várom, hátha lesz valami értékelhető sub (nem néztem meg milyen az a noname csapat).

:merci: Azt hiszem a Basarába is belenézek majd.


Quote from: Darkstar on 2009-04-11, 16:11:18
K-on / Saki.
A HnG s2t még csak most szedem, nem tudom milyen lett.

v.ö.

Quote from: Darkstar on 2009-03-04, 15:19:39
Szerintem awesome, de én nem számítok. :D

:__devil:

LuckyDingo

Sztem a Valkyria, Basquash! és FMA :D /ez utóbbi igaz nem teljesen új, de annak számít sztem/

SaiyaGin

Hetalia 3-6: elég  :lol: volt, jól döntöttem, amikor elhatároztam, hogy megvárom, amíg egyszerre nézhetek meg több részt. :smile:

bimanc

SaiyaGin:
A 10. részig meg se állj.  :D

Btw, a Slap-up Party-t nézi valaki? Az első rész alapján pörgős, humoros akció-fantasy, a szereplőkről nekem a Trigun jutott eszembe, az egyszerű sztori ellenére is nézeti magát. Remélem a színvonala csak emelkedni fog.

Member

Quote from: SaiyaGin on 2009-04-12, 12:05:18
Hetalia 3-6: elég  :lol: volt, jól döntöttem, amikor elhatároztam, hogy megvárom, amíg egyszerre nézhetek meg több részt. :smile:
Vannak benne jó részek, de hosszú távon kicsit erőltetett. Mondjuk én egyben néztem meg 16-ot, asszem.

Én

#1673
Basquash! 02
Nem tűnik nagyon minőséginek, de nem tudok várni ^^"
szerk: OP = WIN
szerk2: na jó, nálam ez egy nagy szar. Nem tudok benne rendesen tekerni, és csúszik a hang. MPC végül elvitte valahogy, de akadt.

SaiyaGin

Quote from: Member on 2009-04-12, 15:33:16
Quote from: SaiyaGin on 2009-04-12, 12:05:18
Hetalia 3-6: elég  :lol: volt, jól döntöttem, amikor elhatároztam, hogy megvárom, amíg egyszerre nézhetek meg több részt. :smile:
Vannak benne jó részek, de hosszú távon kicsit erőltetett. Mondjuk én egyben néztem meg 16-ot, asszem.

Az azért nekem kicsit sok lenne egyszerre. (Még csak 11 rész van kint az anidb szerint, egyébként.)

Draconire

Ristorante Paradiso ep 1-2:
Ez egész jó, ajánlom mindenkinek aki valami komolyabbat akar nézni.

bimanc

Quote from: Én on 2009-04-12, 17:55:06
Basquash! 02
Nem tűnik nagyon minőséginek, de nem tudok várni ^^"
szerk: OP = WIN
szerk2: na jó, nálam ez egy nagy szar. Nem tudok benne rendesen tekerni, és csúszik a hang. MPC végül elvitte valahogy, de akadt.

Érdekes, nálam semmi gond nem volt vele. Az első részt is ettől a csapattól néztem, és csak a "remegő-kép" effektnél volt tapasztalható a kisebb méret hátránya. Ha jól töltötted le, akkor hardver/szoftver gond lesz.
Az erős kezdés után viszont kissé visszaesett ez a sorozat, legalábbis szerintem. Most valahogy sokkal jobban tudnak szórakoztatni olyanok, mint az Asura Cryin', 07 Ghost vagy a Slap-Up Party.

Én

Én is tőlük néztem a első részt, de az avi volt, ez meg mp4. Lehet, hogy gyakorlati különbség nincs köztük (nem vagyok szakintély a témában), de nekem az egyiket vitte rendesen, a másikat nem... Ezt a 2.-at majd megnézem umai-subbal is, /a/-n ma őket ajánlották.
Amúgy nekem tetszett ez a rész is, főleg az a kis zenés bejátszás, meg a vége :)

LuckyDingo

Jaja jó volt a Basquash, bár a kezdéstől picit visszaesett :D Boobz megint volt, meg el is inkább egy felvezetés volt, hogy mi történt 1 év alatt és alapból mi Dan célja :D A következő rész címe ígéretes: Destroy, Destroy :XD

Én

Quote from: Draconire on 2009-04-12, 22:47:05
Ristorante Paradiso ep 1-2:
1. rész egész kellemes, de sajna "I don't like where this is going" - nem akarom végignézni ahogy a felsül a vén ürgénél, ha meg nem, azt mégannyira se :zomg: