Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

lol :D jó kis rész volt.. így lesz hirtelen kulcsfontosságú badass főszereplő a szerény vidéki gyerekből.. XD
Izaya megint lol volt.. ahogy ott ugrált azon a hülyén :XDDD

chilip

na már ki is fog derülni kövi részben
[spoiler]hogy mikado a dollars vezére[/spoiler]
kiváncsi vagyok viszont mikor derül ki hogy
[spoiler=ez má nagyobb]hogy a csaj haverjuk a slasher[/spoiler]

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-12, 12:10:49
Izaya megint lol volt.. ahogy ott ugrált azon a hülyén :XDDD
Tök jó a zene annál a résznél. :Kiraly:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-12, 12:10:49
lol :D jó kis rész volt.. így lesz hirtelen kulcsfontosságú badass főszereplő a szerény vidéki gyerekből.. XD
Izaya megint lol volt.. ahogy ott ugrált azon a hülyén :XDDD

:tezsvir:
Ütött, mint egy kalapács. :jee:

LiaLia

Durararáról én már majd a vége után a Mit láttál legutóbb? oldalon írok összefoglalót  :smile:

Cobra

Nagyon el kell szúrni a sorozat végét, hogy ne legyen az év legjobb animéje.
Chilip első spoilerjére: [spoiler]Azt hittem Izaya az[/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

hargharg

Quote from: chilip on 2010-03-12, 13:43:18
...
kiváncsi vagyok viszont mikor derül ki hogy
[spoiler=ez má nagyobb]hogy a csaj haverjuk a slasher[/spoiler]

[spoiler]mint az egyetlen alakvalto, vagy mint az egyik?[/spoiler]

btw mindig megigerem magamnak, hogy nem nezek be ide mielott megtekintenem az epp aktualis reszt, erre ujra es ujra elkovetem a hibat, hogy ideolvasok...
amivel nem a spoilereket lovom le magamnak, csak nehezebben birom ki azt a par ora pluszt, amig lehetosegem lesz megnezni. : D
rofl

Xzone

Az új Railgunban nagyon "videojátékos" volt az a jelenet a vége felé: a főhős rájön, hogy ki az ellensége, el is megy megküzdeni vele. De a gonosz csapdákkal és egy pöpec mecha-ruhával is készült a találkára, és egy jó öreg gránátvetővel osztja az áldást középről, míg a főhős körülötte futkos :D

motifator

Hát ez a Durarara elég fasza kis sorozat lett, a szezon legjobbja díjat már megnyerte, pedig a fele még hátravan.

A subberek mondjuk eldönthetnék már, hogy roar out louder vagy blow up louder. Én már megszoktam az elsőt :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LuckyDingo

Quote from: motifator on 2010-03-13, 21:28:18
Hát ez a Durarara elég fasza kis sorozat lett, a szezon legjobbja díjat már megnyerte, pedig a fele még hátravan.

A subberek mondjuk eldönthetnék már, hogy roar out louder vagy blow up louder. Én már megszoktam az elsőt :)

Eszerint a második verzió: http://www.jpopasia.com/play/26826/theatre-book/uragiri-no-yuyake.html
De én is roarnak hallom XD Meg annak is van több értelme.

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-13, 22:03:31
De én is roarnak hallom XD Meg annak is van több értelme.

Az engrishnél nem pont az a lényeg, hogy minél kevesebb értelme legyen?   :haha:

Amúgy meg
Quote from: motifator on 2010-03-13, 21:28:18
Hát ez a Durarara elég fasza kis sorozat lett, a szezon legjobbja díjat már megnyerte, pedig a fele még hátravan.
:tezsvir:

Flaser

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

BTW a topic címe lassan frissülhet Tavaszra, nem?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2010-03-13, 22:51:42
BTW a topic címe lassan frissülhet Tavaszra, nem?

Még nem indult el a tavaszi szezon.

NLZ

Azé mondtam, hogy lassan. :F
[reserved]

motifator

Quote from: LuckyDingo on 2010-03-13, 22:03:31
Eszerint a második verzió: http://www.jpopasia.com/play/26826/theatre-book/uragiri-no-yuyake.html
Mekkora jó szám ez :)
De nekem is a roar out louder tetszik :) Engrishbe belefér, nem? Amúgy sincs semmi értelme, így aztán úgy érted, ahogy akarod :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Figyelem, nem troll-kérdés következik.

Ez a eval("print 'Du';print 'ra' while 1") tényleg annyira jó, mint amilyennek az itteni ööö lelkes néző reakciókból látszik? Úgy értem, egy olyannak, aki már nagyjából "lejött" az animéről, is érdemes megnéznie?
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2010-03-14, 12:28:14
Figyelem, nem troll-kérdés következik.

Ez a eval("print 'Du';print 'ra' while 1") tényleg annyira jó, mint amilyennek az itteni ööö lelkes néző reakciókból látszik? Úgy értem, egy olyannak, aki már nagyjából "lejött" az animéről, is érdemes megnéznie?

Én nyugodt szívvel ajánlanám bárkinek. Viszont ez nem olyan sorozat, ahol három réteg metaforába és irodalmi utalásba csomagolják a sztorit. Ez az anime egyszerűen csak szórakoztatni akar, poénos, menő és aranyos jelenetek váltogatják egymást. Nagyon hasonlít a Baccanora, csak sokkal kevesebb benne a ketchup, és nincs megkavarva a cselekmény időrendje.

(Csak megjegyezném, hogy a Death Note is ilyen sorozat volt: fölösleges benne filozófiát keresni, egyszerűen csak cool az egész, az ember pedig elégedetten csettint és bólogat.)

motifator

Jófajta kis őrült, stílusos, plot twistekben gazdag seinen (de nem úgy seinen, mint egy Azumanga, hanem úgy, hogy shounen felnőttebb közönségnek). Most eléggé beindult az elmúlt 1-2 résszel, ezért ennyire lelkes mindenki. Már az elején látszott rajta, hogy a szezon egyik legjobbja lesz, de én olyan 5-6 rész után már elkezdtem unni, hogy folyton újabb és újabb szereplők jönnek, és csak kavarják a szart, de nem magyaráznak meg semmit. De most beindult, kezd minden mindennel összefüggni, és úgy néz ki, hogy kifizetődik a szereplők bemutatásával töltött idő.

Hogy igazán legendás anime lesz-e, az még majd kiderül, de hogy az év egyik legjobbja, az biztos.

Anidb 8.70 azért magáért beszél még úgy is, hogy az anidb-n hajlamosak kicsit túlértékelni a nagyon hype-olt aktuálisan futó sorozatokat. De szerintem az egyik legrelevánsabb netes anime-mutató az anidb rating (na jó, csak az usteam fórum "Mit láttál legutóbb..." topikja után :D), én anidb top100-ban még rossz animét nem láttam, a Durarara!! meg most a 41. és fog még kúszni felfelé szerintem.

tl;dr: jó cucc, ha akarsz nézni valami aktuálisat, akkor mindenképp próbálj rá.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Jó, a ti véleményetekre adok. Majd belenézek.
Failure is the default option

Junchi

Quote from: Xzone on 2010-03-14, 12:48:35
(Csak megjegyezném, hogy a Death Note is ilyen sorozat volt: fölösleges benne filozófiát keresni, egyszerűen csak cool az egész, az ember pedig elégedetten csettint és bólogat.)

OFF~
Bárcsak mindenki így kezelte volna annak idején ezt a sorozatot. Milliószor elviselhetőbbek lennének a hc DN-fanok.

Xzone

Hanamaru Kindergarten ep.10:

:lol:

A Kodomo no Jikan gyakorlatilag ennek az animének a gonosz ikertestvére. Ez a sorozat teljesen ártatlan, és meglepően jó. Már egy korábbi részben is feltűnt a realizmus, amikor az óvónénik és a főhős meló után elmentek sörözni, a legutóbbi részben pedig még tovább vitték a dolgot :)

bimanc

Sora no Woto 11.:

Na ez jó rész volt. Az eleje  :zomg: [spoiler]Noel nagyon laza volt, ahogy lecsöcsörészte a román csajt.  :lul:[/spoiler], aztán bekomolyodott, következő részben akció lesz. A tankot úgyis összerakták már. Na kb az ilyen részek miatt lehet szeretni ezt a sorozatot, annak ellenére, hogy ebben fanservice meg komolyság is volt.

chilip

hát én kanatát egy árokba lővetném... ::) meg a többit. (kivéve Noel-t talán) [spoiler]ha nem jelentik be telefonon hogy nagy számú sereg lépte át a határt, akkor szétlőhették volna a várost csak mert a hadsereg nem kapott info-t időben? addig volt szeretni való, míg harcnak nem volt köze az erődhöz, most meg a 3. oviscsoport osztag került előtérben, majd kanata jól megvéd mindenkit a bajtól meg fájdalomtól a kis trombitájával  ::)[/spoiler]

bimanc

Most nem azért, de [spoiler]mégis mit lehet elvárni az olyanoktól, mint Kanata? Először is nem kéne ott lennie a hadseregben. Az meg természetes, hogy inkább békét akar, mint harcolni. Viszont a közelgő seregről valószínűleg tudtak, vagy sejtették, ezért ment oda az a hadosztály kémet keresni. Ha lesz tényleges harc az utolsó részben, akkor szerintem még jó lesz, de túl sok halált nem kéne várni. Annyira nem véres és sötét ez a sorozat. [/spoiler]

Kár, hogy túl sokat nem árultak el a múltról, és már nem is nagyon fér bele. Noel meg szerintem is szeretni való, annak ellenére is, amit csinált.

fema

Hát én már totál nem értem, mit akarnak kihozni a sorozatból...
Az utolsó előtti részből kiderül, h
[spoiler]Noel = Terminator? (Vagy csak a gyereke annak?)[/spoiler]
A történetet meg abszolút nem értem már...  :falba:
Talán jobb lenne, ha 24 részes lenne vagy nem is tudom... Volt egy kis ízelítő a világuk történetéről, egy kis ízelítő a hőseikről, tudjuk, hogy 2 háború miatt írástudatlanok lettek az emberek (naná, ez mindig is így volt a valóságban is.. a háború miért segítené elő a technikai fejlődést, ki látott már ilyet? Az egy dolog, h ilyen abszurd dolgok vannak, hogy egy 10 éves kislány akkora táskát cipel, mint egy ház (nem baj, legalább 20 évesen már hadirokkant lesz..).
Ezekkel, ha nem is értettem egyet, elfogadtam, mert aranyos volt, ahogy balf*szkodtak ott a semmi közepén a kedves kis faluban, de most... Hirtelen egy egész .............

Meg egyáltalán... most akkor miért háborúznak az emberek? Pár résszel ezelőtt nekem úgy tűnt, mintha valami idegen faj támadta volna meg az emberiséget.
[spoiler]Ráadásul elment Rio... De miért, ha nem azért, hogy békét teremtsen vagy valami? Elment, mert uncsi volt az oviban?  :gyagya:[/spoiler]
Ti értitek? Ha igen, valaki mondja már el, mert nem hiszem el, hogy én vagyok ennyire satu!  :zomg:

U.i.: am tetszik a sorozat, csak most kicsit elvesztem :P

Member

Ha befejeztem végre a két gyöngyszemet, pont ezt a harmadikat akarom elkezdeni. :lazza:

bimanc

Quote from: fema on 2010-03-16, 14:17:27

[spoiler]Noel = Terminator? (Vagy csak a gyereke annak?)[/spoiler]
A történetet meg abszolút nem értem már...  :falba:

[spoiler]Noel egy zseni, aki alkotott valami tömegpusztító fegyvert (biológiai?)[/spoiler]

Igen, a történet összecsapott, és nem jutott sehova. Olyan. mint a hasonló fél szezonos sorozatok, pl. K-ON. Gondolom ennek is lesz majd folytatása, ha más nem akkor egy-két plusz rész a dvd-n.

Quote from: fema on 2010-03-16, 14:17:27
1.: Volt egy kis ízelítő a világuk történetéről, egy kis ízelítő a hőseikről, tudjuk, hogy 2 háború miatt írástudatlanok lettek az emberek (naná, ez mindig is így volt a valóságban is.. a háború miért segítené elő a technikai fejlődést, ki látott már ilyet?

2.: Meg egyáltalán... most akkor miért háborúznak az emberek? Pár résszel ezelőtt nekem úgy tűnt, mintha valami idegen faj támadta volna meg az emberiséget.
3.: [spoiler]Ráadásul elment Rio... De miért, ha nem azért, hogy békét teremtsen vagy valami? Elment, mert uncsi volt az oviban?  :gyagya:[/spoiler]

1.: Az első háború kb Nagyobb Világégés volt, az emberiség nagy része kipusztult a többi élőlénnyel együtt, és a kultúra a tudományos eredményekkel együtt elveszett. (poszt-apokaliptikus)

2.: [spoiler]Volt egy háború a "madarak" ellen, fejlett technikával, akkor kb olyan volt a világ, mint a miénk, csak egy kicsit fejlettebb. Azután jött a 2. háború, emberek egymás ellen, kb 1-2. vh-s technikával. (a lányok tankja még a korábbi háborúból van, ezért az kicsit durvább, mint amikkel ellenük jönnek)[/spoiler]

3.: [spoiler]Azt hiszem fontos szerepe lett volna a béketárgyalásokban a származása miatt, de erről sem sokat árultak el.[/spoiler]

Member: hajrá, kiváncsi vagyok mit látsz majd benne.  :D

Alkyra

Quote from: fema on 2010-03-16, 14:17:27
A történetet meg abszolút nem értem már...  :falba:

Mit nem lehet ezen érteni? Jelenleg a két nagy hatalom között tűzszünet volt és próbáltak megállapodásra jutni. Az elején bemutatott első része a sorozatnak (karakterek bemutatása+moe) nem sok információval szolgált, de az utóbbi epizódokban egyre inkább kiderülnek a dolgok:

[spoiler]

1. a tárgyalások nem jól haladnak
2. rio egy 'nemesi' sarj egy másik anyai ágról
3. azért ment el, hogy képviselje az oldalukat elősegítve ezzel a tárgyalásokat
4. 'Roman'-ok megunják a várakozást, ezért támadást indítanak
5. Erre rájönn Helvetia is és ők is megindulnak˙(<=az a pár ezer katona nem két nap alatt ért a történet helyszínére)
5.5 Noel egy zseni kislány aki elősegített/elkészített egy biológia szuperfegyvert (lásd a nevét: Láthatatlan Halál)
6. Ennek készítésére kényszerítette/átverte a most megjelent hivatalos rosszfiú
7. Az egész 2. nagy háború valószínűleg egy elég csúnya félreértés és a háborgó kedélyek miatt következett be

[/spoiler]

Tény nagy ugrások vannak benne és nem rágja a szádba a dolgot, de szerintem ettől még bőven érthető a történet. Amúgy egész kellemes sorozat, nekem kifejezetten tettszik. Az előző rész főleg jó volt, a zenék alatta nagyon kellemesen hatottak az idegeimre. Ahogy mondták a többiek itt, 'Feel it'. Oh, és eddig Noel jött be nekem a legjobban. :szemuveges:

chilip