Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Alkyra

#2940
Quote from: LuckyDingo on 2010-04-10, 16:47:30
Angel Beats 02 - ok.. talán lesz ebből még valami. Yuri múltja csöppet gáz.. bár a végén mindenkié hasonló lesz szerintem. Angyalka jól nyomja a fightot. :)



hát elég kemény, de mit vársz. Key. ED-je különösen tettszik amúgy, de az OP se rossz. Jó munkát végeztek vele.

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2010-04-10, 01:12:33
Az új Durarara is jó volt.. mintha egy új sorozat /és nem csak egy új történet/ kezdődött volna.. legalább is olyan érzésem volt. Annak örültem, hogy végre törődnek Anrival. :)

:tezsvir:
Shinra apja meg  :lol:

Titkos

Quote from: Darkstar on 2010-04-10, 16:05:34
Egy ideje már érik bennem a kérdés. Az "XD"-t pontként használod minden mondat végén?  :smile:

Többé-kevésbé, de MSN beszélgetésben sokkal rosszabb vagyok, már megjegyezték többen, hogy kb. így néz ki egy átlagos duma:

*XY mond valamit*
Titkos: XDDDDDDDDDDDDDDD
*XY folytatja*
Titkos: XDDDDDDDDDDD

Meg van olyan fórum, ahol pl. az emotikonok száma le van korlátozva (csak hetet használhatsz egy postban), na ott ez a betűjel tök jól jön, mivel nem annak veszi, szóval lehet ott szoktam rá. :D

Quote from: Member on 2010-04-10, 16:08:38
Meg ha jól tudom, ma is él a nézet, hogy AIDS-et csak külfölditől kaphatsz. :)

LOL, ezt még nem hallottam. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Flaser

Quote from: Titkos on 2010-04-10, 15:58:08
Quote from: Xzone on 2010-04-10, 03:45:24
Amúgy az óvszer ilyen brutálisan drága Japánban? :confused:

Bevallom az árat nem figyeltem, de mivel úgy tudom, hogy ott tablettát nem írnak fel az orvosok, gondolom leszűkülnek a védekezési lehetőségek. XD

He? A helyzet az, hogy csak nőgyógyász írhatja fel, de igenis van tabletta. (Más kérdés, hogy az eromangák iskoláslányainak nem írná fel).

http://www.prochoiceforum.org.uk/comm13.php
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

LiaLia

Quote from: Member on 2010-04-10, 01:10:12
Arakawa under the Bridge

:haha: gondoltam, hogy egyből lecsapsz rá. Elborult a Yojou Han Shinwa Taikei, lehet neked az is tetszeni fog. A House of Five Leaves tűnik még eléggé egyedinek előzetesben, arra kíváncsi leszek :smile:

motifator

Quote from: Alkyra on 2010-04-10, 17:14:18
Quote from: LuckyDingo on 2010-04-10, 16:47:30
Angel Beats 02 - ok.. talán lesz ebből még valami. Yuri múltja csöppet gáz.. bár a végén mindenkié hasonló lesz szerintem. Angyalka jól nyomja a fightot. :)



hát elég kemény, de mit vársz. Key. ED-je különösen tettszik amúgy, de az OP se rossz. Jó munkát végeztek vele.
Annyira kemény, hogy szerintem eléggé túlzás. Ha valami ennyire tragikus az más közel áll az olcsó hatásvadászathoz. Lehet, hogy csak túl sok animét néztem már, de kezdek immunissá válni az ilyen jellegű tragédiákra.
De nem tudom, még mindig érdekel, hogy mit hoznak ki belőle, de még mindig félek, hogy ez a sorozat végül elég szar lesz.
De bízok Maeda Jun munkájában, ha ő írja a forgatókönyvet, az elég komoly garancia, és egyben nem is kell aggódni a sok WTF dolog miatt a sztoriban. Neki nem szokása megmagyarázni a dolgokat, gondoljatok csak a CLANNAD fantáziavilágára a szemétből robotot építő kislánnyal. Megtudtuk, hogy mi miért van? Nem. Zseniális volt? Igen :)

Ja, és az OP nagyon dög  :whoah:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: LiaLia on 2010-04-10, 23:53:00
Elborult a Yojou Han Shinwa Taikei, lehet neked az is tetszeni fog. A House of Five Leaves tűnik még eléggé egyedinek előzetesben, arra kíváncsi leszek :smile:
Én is pont ezekre. :haha:
A Yojou-t a Madhouse csinálja, mint a nagy kedvenceim ált., szóval kizárt, hogy elszúrják. :)

motifator

Durarara 12:
Mennyivel jobb így olvasni a chat-eket, hogy mindenkiről tudjuk, hogy ki kicsoda. Shinra apja meg nagyon kész volt :D
Az összes főbb karaktert egyre jobban bírom, és kiváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki Anriból. A sorozat továbbra is egyértelműen a szezon legjobbja.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LuckyDingo

RAINBOW - nem csak az opening kúúlos, de maga a börtönös téma is egész jó. Bár még csak bevezető rész volt, de úgy néz ki, hogy ez lesz a tavasz komoly animuja számomra.

Alkyra

Quote from: LuckyDingo on 2010-04-11, 13:30:52
RAINBOW - nem csak az opening kúúlos, de maga a börtönös téma is egész jó. Bár még csak bevezető rész volt, de úgy néz ki, hogy ez lesz a tavasz komoly animuja számomra.

komoly animu? máris töltöm.

Quote from: motifator on 2010-04-11, 00:44:28
Durarara 12:
Mennyivel jobb így olvasni a chat-eket, hogy mindenkiről tudjuk, hogy ki kicsoda. Shinra apja meg nagyon kész volt :D
Az összes főbb karaktert egyre jobban bírom, és kiváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki Anriból. A sorozat továbbra is egyértelműen a szezon legjobbja.

13-hoz csak annyit fűznék, hogy az OP-ja hihetetlen jó lett. Jelenleg vetekszik az Angel Beats OP-jával az első helyért, de ED-ben mindenképpen csak harmadik, esetleg második helyet kapja meg, ugyanis az AB ED-je nálam mindent vert idáig...Rég volt már, hogy csak az OP/ED-ket ennyire szerettem egy anime-ben...túlságosan is régen...

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-04-11, 13:30:52
RAINBOW - nem csak az opening kúúlos, de maga a börtönös téma is egész jó. Bár még csak bevezető rész volt, de úgy néz ki, hogy ez lesz a tavasz komoly animuja számomra.

Nah, ma rálesek én is mindenképp. A sok kaki fanservice stuff között meglep, hogy akad még ilyesmi is... (+ Az op-ja is ütős)

Btw, Kaichou wa maid-sama ep01: Keresve sem találhattam volna jobb shoujo stuffot a KnT helyére.  :whoah:

(És OMG, Utena remastered edition is kint van Toshón. Valaki nagyon szeret engem. :D)


Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2010-04-12, 11:29:22
http://www.animenewsnetwork.com/feature/2010-04-01/zac
:lul:

De hát nem is vér szerinti testvérek (ofkorsz) :D

A KissxSis sorozattal pont az lesz a gond, hogy nem lehet elég perverz. Az OVÁ-kat még a legjobb esetben sem tudja utolérni.

Titkos

Ő csak "vérbeli kritikust" játszik, így most előkapott egy csokornyi címet, és sorban mindet lefikázta. :) Csak arra vagyok kíváncsi miért a jobbakat kell jól lehúzni, ahelyett, hogy mondjuk olyan ténylegesen szar "mesterműveket" kapna elő, mint pl. a Heroman? Ja, hogy az amcsi-feelingű, szuperhírós, meg Stan Lee? Bocs... ::)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


chilip

annyira nem szar a Heroman, de nem is jó. mindenesetre én nézem :D sztem heti 20 percnyi ökörködést megér , és még bármi lehet belőle.

motifator

Ti nem szoktatok ANN-t olvasni? Mondjuk Hey, Answerman!-t, amit régen pont ez a Zac írt, lassan egy éve meg Brian Hanson. Az egész ANN-ben a többség utálja a moe-t úgy, ahogy van, vagy akár az ecchi fanservice-t. Ezek ketten meg egészen biztosan, mert a Hey, Answerman!-t minden héten olvasom, és simán lejön az ízlésük a rovatból.
Nem olvastam el a review-t, mert nem igazán érdekel, de az értékeléseket láttam és egyáltalán nem meglepőek, ha mondjuk Zac Bertschy-ről van szó.

Meg amúgy is, mi az, hogy "vérbeli kritikust" játszik? Kritikát ír, ez a dolga, ezzel keresi a pénzt? Lefikáz néhány moe meg ecchi animét te meg felhúzod magad rajta? Ugyan már, ezek elég necces műfajok, semmi baj azzal, ha valaki ezt szereti, de ne lepődjünk már meg, ha néhány embernek kinyílik a bicska a zsebében, ha ilyen animét lát...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LuckyDingo

Quote from: Titkos on 2010-04-12, 16:56:52
Ő csak "vérbeli kritikust" játszik, így most előkapott egy csokornyi címet, és sorban mindet lefikázta. :) Csak arra vagyok kíváncsi miért a jobbakat kell jól lehúzni, ahelyett, hogy mondjuk olyan ténylegesen szar "mesterműveket" kapna elő, mint pl. a Heroman? Ja, hogy az amcsi-feelingű, szuperhírós, meg Stan Lee? Bocs... ::)
Annyit mondok, hogy nézőpont kérdése.Attól függetlenül, hogy miket ír a Ichiban Ushiro no Daimaou-ra pölö, nem tud izgatni, mert én jókat röhögök rajta és az számít. :D
Ugyanez igaz az Arakawára. És az a poén, hogy amiket ő negítvumnak ír, az számomra sokszor pozitívum.. ennyit számít az a bizonyos "ízlések és pofonok" ;)
Egyébként a Heromanre sem mondanám, hogy szar, csak már kinőttem belőle.. XD

ogre

imho a heroman teljesen jó. az tényleg kérdés, hogy kinek, meg hogyan szól, de egy amerikai képregényíró tollából teljesen normális történet, a kivitelezés pedig ennek megfelelő, és jó színvonalú. a nagymama meg über :D

most látom, hogy a katanagatari új része csúszik 14-re, vagyis számolásaim szerint még egy hét, mire kijön rendes subbal :(

Xzone

Mint már azt korábban is írtam, a Heroman igazi, gyerekeknek szóló rajzfilm. Valójában a Basquash is az volt, de azt valamiért mégis tudtam élvezni én is.

Titkos

Quote from: motifator on 2010-04-12, 17:11:14
Meg amúgy is, mi az, hogy "vérbeli kritikust" játszik? Kritikát ír, ez a dolga, ezzel keresi a pénzt? Lefikáz néhány moe meg ecchi animét te meg felhúzod magad rajta? Ugyan már, ezek elég necces műfajok, semmi baj azzal, ha valaki ezt szereti, de ne lepődjünk már meg, ha néhány embernek kinyílik a bicska a zsebében, ha ilyen animét lát...

1. "Vérbeli kritikust játszik" = Arra céloztam, hogy sok ilyet láttam már, akiknél egy kritika annyit tesz, hogy '"fú, hadd lám, hol tudok minél jobban belekötni minden kis hibába, elvégre egy pozitív írásban nincs semmi poén, na de a fikázás, azt mindenki élvezi..." (lásd magyar példa: pl. az Indexes filmkritikák 90%-ka) Mondjuk azt nem tudtam, hogy ők ezért pénzt kapnak (pl. nekem sem fizetett senki, amikor Aoira megírtam egy anime ismertetőt, nem tudtam, hogy ANN-en ez hogy megy), de akkor meg főleg szomorú, hogy ő ezért pénzt kap. Ilyen fröcsögést pl. amit a Kiss x Sis-nél levágott, én is össze tudok dobni, hová küldjem a jelentkezésem?

2. Pont ez az. Sem a moe, sem a lolik nem a szívem csücskei, de ennél esküszöm még az én sokoldalas "hadjáratom" is jobb volt itt a fórumon, abban legalább nem az volt az egyik fő érv, hogy: "And then here is what happened next I STOPPED F*CKING WATCHING THIS CREEPY TRASH" Én szeretem a jól megírt kritikákat, külön szép, ha valaki pl. az egyik kedvencemet tudja normális érvekkel alátámasztva lehúzni, de ez...  ::) B Gata H Kei kivételével egyik általa lehúzott cucc sem állt hozzám olyan nagyon közel, de azért vicces, hogy a nagy ANN-es "executive editor" úgy csinál, mint aki tegnap kezdett animézni, és meglepődik azon, hogy "Jé, ebben nem tabu az incest, kiskorú, homók, stb.?" Jó reggelt... Ha ettől így kiborul, még nem látott semmit... Annak meg sok értelme nincs, hogy minden moe cuccnál ugyanezt eljátsza, és már a nézés előtt eldönti, hogy úgyis utálni fogja. Én is beírhatnám ide szezononként, hogy "X, Y és Z sorozat is mekkora gány, mert 14 éve aluli szereplők vannak benne", de egyrészt az kinek lenne jó, másrészt meg én nem vagyok ilyen begyepesedett szerencsétlen.

3. Valóban nem sok ilyet olvastam még az ANN-en, és mivel pl. az amcsi DVD kiadásoknál meg a manga elemzéseknél közel sem láttam ekkora lehúzó kritikákat (and they reviewed Naruto filler arc...), ez a sötét paraszt most valóban meglepett. Ahhoz meg külön gratula neki, hogy "a kopaszodó harmincas hapsiknak talán el tudják adni", meg "bele ne nézz, ha fontos neked a méltóságod", imádom, amikor valaki utál egy sorozatot, és rajta keresztül a fandomot is sértegetni kezdi. Ha meg szerinte a B Gata H Kei egy színvonalon mozog a Chu-Bra!-val, akkor csókoltatom.

Amúgy annyira nem húzott fel, de már az értékelése is jó, ami szerinte a moe-ra épít, az alapból pontot sem kap, a szezon egyik lehetséges legjobbja 1.5-öt, de a Démonkirály már azért 2.5-öt is kap, persze nem mintha az nem lenne ugyanolyan sablonos, csak az legalább nem moe... ::) Mindegy, hagyom, tényleg csak felhúz.

Quote from: LuckyDingo on 2010-04-12, 17:16:26
Annyit mondok, hogy nézőpont kérdése.Attól függetlenül, hogy miket ír a Ichiban Ushiro no Daimaou-ra pölö, nem tud izgatni, mert én jókat röhögök rajta és az számít. :D

Sajnos számomra még csak vicces sem volt, ez inkább csak fröcsög. :( Pedig az mentené a szememben, ha legalább frappánsan megnevettetne.

Quote from: Xzone on 2010-04-12, 21:33:43
Mint már azt korábban is írtam, a Heroman igazi, gyerekeknek szóló rajzfilm. Valójában a Basquash is az volt, de azt valamiért mégis tudtam élvezni én is.

A Gurren Lagann is a szombat reggeli gyerekmatinében ment, mégis valahogy szórakoztatóbb volt. Basquash is türhető. Heroman-nel meg pont ez a bajom, hogy kb. olyan, mint valami gagyi 4Kids adaptáció. A Bones-tól sem ezt vártam két FMA, meg egy Soul Eater után. (Valszeg amúgy az utóbbinak sem valami idős korosztály volt a célközönsége, mégis végigröhögtem.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Bicskei

mostanában nagyon nem figyeletem az új sorozatok terén valaki dobjn össze egy ismertetőt az újakról csak pár szavas mondatos elég vagy valahol ahol ilyen elérhető...
me gpersze jöhetnek a tanácsok és ajánlások is h mit érdemes...
:merci:
Ultras liberi

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Xzone

#2962
Most jött ki pár órája nem eyecancer minőségben a KissxSis második része és hát... azt hiszem fölöslegesen aggódtam :D

Edit: a Working!! viszont elég gyenge sajna.

LuckyDingo

Giant Killing 2.. még mindig képes lekötni. A coach gyerek badass.. kíváncsi vagyok, hogy a ex-regular teamből hogyan csinál megint fasza játékosokat. :)

Flaser

Az ANN egy ordas kurva. Ebben ugyanakkor semmi meglepő nincs, a "kritikus" irodalom nagyja ilyen (számtech., film., könyv., stb). a korporokrácia sikeresen kiölte a média mindennemű önállóságát és a marketing birodalom gyepűjévé változtatta azt.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Xzone

K-On!! ep.2

Azért a KyoAninál tényleg tudnak valamit. Csak szerintem vettek vissza a "moe" rajzolásból, ami már a Haruhit is megfertőzte? A ED-ben meg továbbra nagyon tetszenek a lányok és ruháik.

LiaLia

Megnéztem a Hakuouki: Shinsengumi Kitan első részét.
Nagyon jó :D

Az 1800-as évek Japánjában, a shógunátus idejében, egy menekülő zsenge lánykára találnak a shinsengumi szervezet tagjai, magukkal viszik, és bizonyos okok miatt bizonyos ideig náluk kell, hogy maradjon.
Egy csapat válogatott bishinek kell vigyáznia szegény megrémült lányra :smile: ami sejteti, hogy lesz némi bonyodalom a házban  :D

A grafika nagyon jó, festői, tetszik a korabeliség, mindenki karddal sétál, és tényleg válogatott, a legkülönbözőbb karakterű férfiembert lehetett benne látni. Némi humor is volt benne, bár az nekem nem teljesen illett a helyzethez, de megbocsátható.

Úgyhogy kedvencnek ígérkezik, hölgyeknek feltétlenül ajánlom nézni  :D

chilip

Heroman ep3 - egész jó volt. javuló tendencia. Gyerek se csak áll már, mivel ő körötte keletkezik csak pajzs így kinn kell legyen a gólemnél mikor azt védeni kell. Idegen invázió is elkezdődött, jó páran meg is haltak. kicsit függetlenség napja feeling volt :D

fema

Én a mostani újak közül egyelőre csak 4-et nézek, de ezek nem tűnnek rossznak.

Az Angel Beats-et már vártam egy ideje, mióta kijött az a trailer, amit valaki itt, a fórumon linkelt is. Megnézve az első 2 részt, nekem tetszik. Nem tűnik kiemelkedőnek egyelőre a történet, meg néhol kicsit szétszórtnak találtam, de a visszaemlékezés, meg a harcos részek nekem nagyon bejöttek, szép az animáció, a rajzolás, mint azt már említettétek előttem is.

A Working!-ből még csak 1 részt láttam, az olyan közepesnek tűnt, nem is nagyon tudok különösebben, mit mondani, a karakterek szimpatikusak, de 1 rész után még fogalmam sincs, mi lesz a történettel. Akár még jó is kisülhet belőle! :D

Unalmamban megnéztem a Mayoi Neko Overrun! 1. részét is, kb. csak annyira volt jó, hogy ne unatkozzak, kicsit "gagyi"-nak tűnik nekem.  :eek: (Remélem, nem hagyom abba ezt is pár rész után, mint a Nyan Koit (csak a macskák miatt említem ezt), mert még nem láttam ilyen macskalányos animét és kicsit hiányérzetem van...  ^^)

Chilip előző véleménye miatt, az anidb-s tag-eket megnézve, úgy éreztem, nekem néznem kell a Heroman-t is és meg kell mondjam, nem csalódtam benne, olyan igazi shounen harcos anime. Na és persze SciFi, Mecha, valamint "emotions awaken superpowers", tehát egy szóval: kedvenckategória. (Igen, egy szó.  :muhahah:)

SaiyaGin

Az Arakawából melyik feliratot ajánljátok?