Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

motifator

Ookiku Furikabutte ~Natsu no Taikai Hen~
Most, hogy véget ért a Cross Game, az oofuri második évada gondoskodik róla, hogy ne maradjak baseball anime nélkül. És mennyire jól csinálja!
Annyira, de annyira más, mint a Cross Game, hogy egyáltalán nem gond, hogy közvetlenül utána nézem, nem mosódik össze a két élmény. Nem mondom, hogy a Oofuri gyengébb slice-of-life vonalon, mint a Cross Game, mert itt is van hangsúly a karakterek személyiségén. Abe szenvedése Mihashival eléggé átjön a képernyőn, nem szívesen lennék a helyében, de látszik rajta, hogy bár az idegeire megy a srác (komolyan, kinek nem?), muszáj jól együttműködniük, ezért mindent megpróbál, hogy megértse és irányítsa Mihashit.
A legnagyobb különbség talán a romantika teljes hiánya. Az Oofuriban nincs szerelmi szál, legalábbis egyelőre nincs, nem is lenne könnyű, hiszen az első sorozatban szinte nem is voltak lányok. Bár a másodikban már láttunk 1-2 csajt, nem szabad elkiabálni :)
Az oofuri viszont nagyon erős abban, ami kicsit hiányzott a Cross Game-ből, és ez a baseball. Itt nagyon komoly meccsek vannak, nagyon részletesen bemutatva, analizálva. Ha valakit érdekel az ilyesmi, annak az oofuri igazi csemege. Még a főszereplő csapatot nem láttuk játszani, de követhetjük a mentális és fizikai felkészülésüket, és ha egyszer beindul a játék, biztos nem áll meg vagy 6-8 rész erejéig.
De nem is baj, kell most egy kis tömény baseball, a szezon a magyar NB II-ben is beindult, asszem az Ookiku Furikabutte ~Natsu no Taikai Hen~ inspiráló lesz az idényre.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Qwaser új OP zenéje eszméletlen jó lett.

chilip

Daimaou ep 3 - hát a főhős nem szívbajos, intéssel eltörte 3-4 ember kezét lábát lehetetlen szögekbe csavarva és nekiált volna megkínozni az utolsót csakhogy ne jöjjenek rá újra.

Alkyra

Angel Beats ep 3. :

Ez az anime minden egyes résszel egyre jobban tettszik. Remélem tartják ezt a tempót és minőséget is és akkor felküzdi magát az évad egyik legjobb sorozatává. Egyelőre többet nem mondok róla, nehogy valakinek esetleg elrontsa az élményt amit nyújt.

Xzone

Quote from: Alkyra on 2010-04-17, 12:49:38
Angel Beats ep 3. :

Ez az anime minden egyes résszel egyre jobban tettszik. Remélem tartják ezt a tempót és minőséget is és akkor felküzdi magát az évad egyik legjobb sorozatává. Egyelőre többet nem mondok róla, nehogy valakinek esetleg elrontsa az élményt amit nyújt.

Ha lehet hinni az írónak, akkor "ez egész biztosan nem az a sorozat, amiből középen elfogy a lendület".

[spoiler]
Igazából két nagy kérdés van nyitva:
1, Mi is ez a hely valójában?
2, A főhős múltja.

Most már elég egyértelműnek tűnik, hogy az "angyal" tulajdonképp nem áll az ellenséges oldalon, mivel az talán nem is létezik.[/spoiler]

De tényleg jó sorozat lesz ez, és az egész tavaszi szezon is fasza.

Darkstar

Quote from: Xzone on 2010-04-17, 13:41:11
és az egész tavaszi szezon is fasza.
:tezsvir:

Kaichou wa Maid-sama 1-3

Usui is one awesome mofo   :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

fema

Quote from: Xzone on 2010-04-17, 13:41:11
az egész tavaszi szezon is fasza.

Ezzel csak egyetérteni tudok, ennyi jó animét még nem láttam egyidőben. Bármelyikbe belenézek, tetszik! :D

Mint például az Ichiban Ushiro no Daimaou is. A "Teszlek Süveg"-es részen behaltam.  :lul:

Alkyra

Quote from: Xzone on 2010-04-17, 13:41:11
Quote from: Alkyra on 2010-04-17, 12:49:38
Angel Beats ep 3. :

Ez az anime minden egyes résszel egyre jobban tettszik. Remélem tartják ezt a tempót és minőséget is és akkor felküzdi magát az évad egyik legjobb sorozatává. Egyelőre többet nem mondok róla, nehogy valakinek esetleg elrontsa az élményt amit nyújt.

Ha lehet hinni az írónak, akkor "ez egész biztosan nem az a sorozat, amiből középen elfogy a lendület".

[spoiler]
Igazából két nagy kérdés van nyitva:
1, Mi is ez a hely valójában?
2, A főhős múltja.

Most már elég egyértelműnek tűnik, hogy az "angyal" tulajdonképp nem áll az ellenséges oldalon, mivel az talán nem is létezik.[/spoiler]

De tényleg jó sorozat lesz ez, és az egész tavaszi szezon is fasza.

[spoiler]

Mi a helyzet valójában? Elsősorban : Már az első részben elmondta a lány, hogy Ő nem egy angyal. Másodsorban szerintem ez egy purgatórium féleség, ahol az emberek saját vágyaikat tudják megtalálni, esetleg teljesíteni, vagy saját énjüket tudják elfogadni, ezzel megnyugvást biztosítva lelküknek. Akik elérik ezt a szintet azok 'eltűnnek', azaz szerintem újraszületnek valamilyen formában.

[/spoiler]

chilip

Durarara 14 - Shinra apja nagy szarkeverő ám, amúgy a rész  :jee:

Member

Sex Pistols 01:
ÚR...IS...TEN. Na jó, ez csak 4-5 perces adagokban fog menni, hogyazamindenit. Kifolyik a szemem.

Xzone

Quote from: Member on 2010-04-17, 23:49:52
Sex Pistols 01:
ÚR...IS...TEN. Na jó, ez csak 4-5 perces adagokban fog menni, hogyazamindenit. Kifolyik a szemem.

Meglesem én is ;)

chilip

Quote from: Xzone on 2010-04-17, 23:53:55
Quote from: Member on 2010-04-17, 23:49:52
Sex Pistols 01:
ÚR...IS...TEN. Na jó, ez csak 4-5 perces adagokban fog menni, hogyazamindenit. Kifolyik a szemem.

Meglesem én is ;)

QuoteThe 2003 sci-fi story deals with romantic relationships between human men that evolved from animals besides monkeys, such as leopards and bears.

Xzone


Darkstar

Quote from: Alkyra on 2010-04-17, 17:01:03
Quote from: Xzone on 2010-04-17, 13:41:11
Quote from: Alkyra on 2010-04-17, 12:49:38
Angel Beats ep 3. :

Ez az anime minden egyes résszel egyre jobban tettszik. Remélem tartják ezt a tempót és minőséget is és akkor felküzdi magát az évad egyik legjobb sorozatává. Egyelőre többet nem mondok róla, nehogy valakinek esetleg elrontsa az élményt amit nyújt.

Ha lehet hinni az írónak, akkor "ez egész biztosan nem az a sorozat, amiből középen elfogy a lendület".

[spoiler]
Igazából két nagy kérdés van nyitva:
1, Mi is ez a hely valójában?
2, A főhős múltja.

Most már elég egyértelműnek tűnik, hogy az "angyal" tulajdonképp nem áll az ellenséges oldalon, mivel az talán nem is létezik.[/spoiler]

De tényleg jó sorozat lesz ez, és az egész tavaszi szezon is fasza.

[spoiler]

Mi a helyzet valójában? Elsősorban : Már az első részben elmondta a lány, hogy Ő nem egy angyal. Másodsorban szerintem ez egy purgatórium féleség, ahol az emberek saját vágyaikat tudják megtalálni, esetleg teljesíteni, vagy saját énjüket tudják elfogadni, ezzel megnyugvást biztosítva lelküknek. Akik elérik ezt a szintet azok 'eltűnnek', azaz szerintem újraszületnek valamilyen formában.

[/spoiler]
Én eddig egyben vagyok biztos. Ha Tenshi "eltűnik", nagyon be fogok rágni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

LiaLia

Quote from: Member on 2010-04-17, 23:49:52
Sex Pistols 01:
ÚR...IS...TEN. Na jó, ez csak 4-5 perces adagokban fog menni, hogyazamindenit. Kifolyik a szemem.

Jujj *visít*  :whoah: :whoah: :appl: :appl:
ezek szerint megjelent aarinnél, utánanézek gyorsan. Végre megjelent ez a várva várt, fantasztikus anime! Szerintem ez az év OVA-ja lesz!!!! :whoah:

Alkyra

Katanagatari 4:

[spoiler] Tudtam! Tudtam! Tudtam! Tudtam! Tudtam! Tudtam, hogy a nővére lesz a main boss ebben a történetben! Az, hogy egy fontosnak ítélt karaktert meg csak így eltüntettek, hatalmas beszólás volt a nézőknek.
Kár, hogy a következő rész elég messze van..
[/spoiler]

LiaLia

Sex pistols OVA 1.

Ebben a kategóriában még nem láttam ilyen jellegű alkotást.
Már a tavaszi szezon előtt több helyen olvastam, hogy sokan várják a megjelenését. Aarinnél nehézségek voltak a beszerzésnél, nem csoda, hiszen különleges ritkaságról van szó, viszont most, hogy megjelent, rendkívüli gyorsasággal magyar felirat is készült hozzá, ami mutatja, hogy mennyire várta ezt a közönség.

Egy érzelemgazdag, sajátos világba nyerhetünk betekintést. Bonyolódó emberi kapcsolatok, a természet és a technika erőivel folytatott küzdelmek, és végső soron az élővilág fennmaradásáért tett, időnként szinte önfeláldozó módon meghozott döntéseken és cselekedeten keresztül ismerhetjük meg a szereplők összetett személyiségét. Az összetartozás, a szeretet és szerelem megtartó erejének ragyogó példáit láthatjuk ebben a műben. Bár lassan bontakozik ki a párbeszédekből a történet alapjául szolgáló egyedi evolúciós, két fő vonulattal kialakult emberi öröklődési láncolat, a két főbb faj jellemzése, az OVA végén egy igencsak szemléletes, rövid epizóddal összefoglaló is látható erről.

Az anime mondanivalójának nagysága és átütő ereje, a benne elrejtett humor belőlem rendkívül heves érzelmi reakciókat váltott ki. A kikerekedő szemes elfojtott röhögés, lélegzetelállító döbbenet, majd földön fetrengéstől kezdve a sírva vinnyogáson keresztül az asztalba kapaszkodó nyüszítésig sokminden zajlott nálam az OVA 31 perce alatt. Így azt hiszem, meg kell mondanom, nagy hatással volt rám. Megtekintését, ahogy előzőleg Member is jelezte, óvatossággal ajánlom, ha valakinek úgy jobb, akkor kisebb adagokban, mivel a maga nemében különleges, tömény, egyedi remekműről van szó.

Member


SaiyaGin

Quote from: chilip on 2010-04-17, 23:38:09
Durarara 14 - Shinra apja nagy szarkeverő ám, amúgy a rész  :jee:

Ja. :Kiraly:
[spoiler]Izaya mit akarhat ezzel a valkűr-dumával? Mármint a trollkodáson kívül.
Úgy tűnt, mintha Anri és a tanár kapcsolata megváltozott volna (a keresztnevén szólítja, Anri se tűnt annyira idegesnek tőle), egyre inkább kíváncsi vagyok Anri történetére. (Nem mintha most nem az jönne. ^^")
Ami még érdekesnek tűnt: az elején azt mondták, hogy a Slasher egy diákot támadott meg. :confused:[/spoiler]

Member

House of the Five Leaves 01
Elég elborult a rajz (ez előny volna, de gyak. egyféle arc van) és kicsit lassú is, átgondolandó, még adok neki egy esélyt.

chilip

Quote from: Alkyra on 2010-04-18, 11:48:26
Katanagatari 4:

[spoiler] Tudtam! Tudtam! Tudtam! Tudtam! Tudtam! Tudtam, hogy a nővére lesz a main boss ebben a történetben! Az, hogy egy fontosnak ítélt karaktert meg csak így eltüntettek, hatalmas beszólás volt a nézőknek.
Kár, hogy a következő rész elég messze van..
[/spoiler]

reakcióm a rész végén:
[spoiler][/spoiler]
zseniális, és ahogy kidumálták a nagy harcot amit épphogy csak megnyert, hát az kész volt  :rotfl: és még a narrátor is beszólt:
"most biztosan a néző felvonja a szemöldökét mert nem erre számított" vagy valami hasonló :D

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2010-04-18, 17:55:21
Quote from: chilip on 2010-04-17, 23:38:09
Durarara 14 - Shinra apja nagy szarkeverő ám, amúgy a rész  :jee:

Ja. :Kiraly:


Nem is tudom hova tenni igazából. Minden jelenete nagyon poénosra van véve, pedig
[spoiler]gyakorlatilag nevezhetnénk akár a "főgonosznak" is.[/spoiler]

Quote
[spoiler]Ami még érdekesnek tűnt: az elején azt mondták, hogy a Slasher egy diákot támadott meg. :confused:[/spoiler]

Az egyszerű félrefordítás lesz.

Zen

Angel Beats! character poll
[spoiler]Tenshi és TK kicsit közkedveltek :D[/spoiler]
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Darkstar

HC botfight volt, de Tenshi nyert. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Junchi

Hakuouki ep1

Hé, ez nem is volt rossz. :3 Oké, kissé (értsd: nagyon) sok bishounen van benne, de a cucc hangulata egyelőre bejövős, sztori = érdekes + weird, viszont ami egyértelműen a legjobb az egészben, azok a seiyuuk. Ohkawa Toru, Shinichiro Miki, Kuwashima Houkou, Toriumi Kousuke és még sorolhatnám.  :jee:

SaiyaGin

Katanagatari 4.: egész érdekesen oldották meg Shichika mostani harcát, nem mondom, hogy nem volt stílusa a dolognak, de azért csalódást keltett. Togame karaktere egyre jobban zavar: lehet, hogy csak a hónapnyi szünetek miatt, de nem nagyon emlékszem arra, hogy folyamatosan csúcsszuper stratégiákkal állna elő, leginkább arra emlékszem, hogy a legtöbb idejét a munka nagyját elvégző Shichika fikázásával tölti, ezzel magát sikeresen öntelt, ám buta és tehetségtelen libának mutatva. ::)

LiaLia

Quote from: Member on 2010-04-18, 13:09:31
Büszke vagyok rád. :D

:D :tezsvir:




Hakuouki: Shinsengumi Kitan 2. rész
Elkezdődik a küzdelem a shinsengumi és az ellenséges klánok között. Nagyobb összecsapások várhatóak, megindul a szervezkedés.
Hölgyeknek ajánlom továbbra is, mert bár harci jelenetek is várhatóak, hangsúlyos az is, hogy milyen áthatóan tud nézni egy-egy harcos, vagy éppen melyiknek mennyire van köldökig széthúzódva a kimonoja. :D

Heroman 1-2. rész
Kezdem megkedvelni az animét. Bár alapvetően tényleg 12 éves kortól nézhetőbb, úgyhogy "túlkorosok" jobb, ha annyira nem szólják le. :ejnye:
Kellemes amerikás képi világ, jó zenék hozzák, egyedi karakterek. Psy-n nagyokat mosolyogtam, sokkal brutálisabban néz ki az animében, mint amilyen képet láttam róla itt a fórumon.
Jó kis ufós-űrlényes, intergalaktikus támadós, robotos, harcos, közben aranyos fiús, poénos részek. Az űrcsótányok és az USA nemzetiszín robot külön tetszik. Bár nem vagyok nagy mecha fan, ilyen formában nekem nézhető anime.
A főszereplő elég lányos kinézetét még szokom, próbálom ezt annak betudni, hogy biztos még serdülés előtt van, attól ilyen vékony a hangja és lányos az arca.

Senkou no Night Raid 1. rész
1930 környéke, Sanghajban egy különleges szolgálat embereit egy fontos személy megkeresésével és kiszabadításával bíznak meg. Válogatott csapat, időnként kifejezetten különleges képességekkel.
Jó grafika, bár időnként furcsák az arcok. Jó harci jelenetek, korabeli autós üldözés, motoros ugratás is van benne.
Nekem tetszik benne az "egzotikum", a kínai vonulat.

Uragiri wa Boku no Namae o Shitteiru 1. rész
Ahogy sejtettem, egy vámpíros-démonos, szentimentálisan romantikus, a síron át tartó szerelem és reinkarnálódás, a fény és a sötétség egymás elleni küzdelmének ragyogó megjelenése. Az opening nagyon tetszik, az ending andalító, a végén rockosabb. Klasszikusabb rajzolás, bár időnként nincs összhangban a háttér és a szereplők. A történet várhatóan szerelmetes, és emellett küzdelmes, harcos lesz. A mangáját nem ismerem, de gyanítom, hogy lesz némi hasonlatosság a Mirage of Blaze történetéhez bizonyos történéseknél. Luka hangja nagyon jó, és a ruházata is egyedi :smile: Úgyhogy Luka miatt nézős lesz.

Ranbow 1. rész
Sejtettem, hogy fajsúlyosabb anime lesz a többi között, de nem gondoltam, hogy ilyen kemény. 1950 környéke, a háború utáni szegénységben próbálják fenntartani államilag a rendet, és büntetnek. Egy csapat 15-17 éves srácot szállítanak be egy nevelőintézetbe. Börtönkörülmények, szadista fegyőr, furcsán szelíd orvos, csak egymásra és a kitartásukra számíthatnak. Jó ahogy elkezdődik a történetük mesélése, képileg is jól rajzolt, az opening nagyon illik az animéhez.

ogre

Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:05:50
Heroman 1-2. rész
Psy-n nagyokat mosolyogtam, sokkal brutálisabban néz ki az animében, mint amilyen képet láttam róla itt a fórumon.

psy egyértelműen az idő uraiból került oda, főleg a 3. ep-ben lévő járgányával nézve, de akkor is a nagyi viszi a pálmát a sorozatban.  :D

Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:05:50
Senkou no Night Raid 1. rész
Jó harci jelenetek, korabeli autós üldözés, motoros ugratás is van benne.

szép, szép, de a 30-as években nem volt ennyi autó, nem gyorsultak úgy, mint egy mai rally-autó, és egyáltalán nem faroltak sehogyan. szerintem ha már ilyen szépen megcsinálták, figyelhetnének az ilyenekre. a mouryou no hako-nál is zavart. igaz, hogy kevésbé lenne látványos, de jó vágással az is megoldható, mint ahogy évtizedeken át megoldották a feszültségkeltést és izgalmat sebesség és villódzás nélkül.

Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:05:50
Ranbow 1. rész
furcsán szelíd orvos

szerintem az is szadista, csak máshogy, ő akarja megkínozni a srácokat, és sajnálja a fegyőrtől a szórakozást.

Junchi

Quote from: LiaLia on 2010-04-19, 23:05:50
Rainbow 1.rész
furcsán szelíd orvos

Hát, a mangában azért eldob egy ilyet, mikor turkál az ifjak fenekében, szal annyira talán mégsem szelíd...  :haha:

Member

Engem kicsit elrettent a sorozattal kapcsolatban az infó, hogy minden főhős vagy megélhetési bűnöző, vagy ártatlanul került be. Igaz vagy hamis?