Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

LiaLia

#3150
Quote from: chilip on 2010-05-15, 13:12:50
epic funsub is epic  :Kiraly:
Rettenet műköltés  :zomg: :smile:

Quote from: Titkos on 2010-05-16, 16:32:42Vagy csinálják úgy, mint anno az egyik TTGL-es csapat: két külön felirat, egyik a normál, másik a lulz.)
A Bishounen Paradise-on csinálták egyszer a lányok, hogy a Vampire Knight-ból adtak ki átköltött, külön összevágott kis részt. Ismerve az eredetit, azon pusztulni lehetett, nagyon jól megcsinálták. A címe Vampire Knight Horny, a subber visszavág volt.




House of Five Leaves 4. rész (filozófoknak)
Azt hittem, hogy ezt már nem lehet fokozni, viszont a készítőknek mégis sikerült. Masa rejtélyes betegsége miatt még lassabbá válik, mint volt.
Jól látható ebben a részben, hogy ahogy egy kimonós előadáson hallottam, a kurtizán hölgyek elöl szokták megkötni az övüket, ezzel is megkülönbözetve és felhívva a figyelmet magukra.

Uraboku 5. rész (hölgyeknek)
Folyatódnak Yuki ártatlan megnyilvánulásai, egyre többet lehet megtudni a Glau klán rejtett működéséről. :szemuveges:
Luka elszenderedik Yuki vállának dőlve, és vajon miről álmodhat?  ::)
Külön köszönet a Bishounen Paradise nagyon jó magyar, halványlila feliratozásáért. :borul:

Shinsengumi Kitan 5. rész
Kezd egyre inkább zavarni a szereplők modernizált külseje. A lány pedig vagy zavaróan túl naív, vagy zavaróan lehetetlen helyzetekbe kerül. Emellett a végén a [spoiler]démon megjelenése[/spoiler] kezdi érdekessé tenni a történetet.

Senkou no Night Raid 4. rész
Akciózó nagy, kövér macska  :appl:

Quote from: SaiyaGin on 2010-05-17, 22:41:59
A Night Raidből az 5. ....
Kb. ja.
A némettel való próbálkozást meg igazán abbahagyhatná már Kazura. ::)
A kínai és az orosz nyelvpróbálkozások szintén érdekesek  :smile:

Xzone

KissxSis...



A bal oldalon az én arcom tükörképe látható.

SaiyaGin

Quote from: Titkos on 2010-05-16, 16:32:42
Quote from: LuckyDingo on 2010-05-15, 12:38:51
Daimaou 7.. öh... Gurren Lagan? O.o

Annyira az, hogy nekem is megéri csak ezért leszedni? :)


Egyébként is érdemes nézni a sorozatot. :lazza:

Xzone

Észrevettétek, hogy a K-ON!! mostanában sokat merít a 80-as évekből?


LuckyDingo

Quote from: Xzone on 2010-05-19, 14:25:34
Észrevettétek, hogy a K-ON!! mostanában sokat merít a 80-as évekből?
Én azt vettem észre, hogy valamiért leszedem a K-on!-t de egyszerűen semmi kedvem megnézni XDD

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-05-19, 15:08:16
Quote from: Xzone on 2010-05-19, 14:25:34
Észrevettétek, hogy a K-ON!! mostanában sokat merít a 80-as évekből?
Én azt vettem észre, hogy valamiért leszedem a K-on!-t de egyszerűen semmi kedvem megnézni XDD

Én meg azt, hogy már leszedtem 5 epizódot, de még mindig csak az elsőt néztem meg... ^^"

Mondjuk ha rajtam múlt volna, nem lett volna semmilyen második széria, szal nem to'om, de ez tipikusan az az anime, amiből untig elég a 13(+1) epizód. Már persze, ha nem vagy HC-otaku...

ogre

a k-on imho egy fillerekből álló sorozat. az első évad teljesen rendben volt, a mostanihoz nincs kedvem. lehet, hogy majd lesz valamikor, de most nincs.
a tavaszi szerzon önmagában is vicces. nagy várakozással indult, és most kb csak az ichiban és a five leaves az, amit nézek, meg az arakawa, de annak eléggé rosszul áll a szénája, 3-4 sorozatot sikerült dobnom.
az előzőből durarara meg katanagatari legalább tartja magát. :)

motifator

A K-On második évad is teljesen rendben van imho, az utóbbi 3 rész különösen tetszett. Sőt, megkockáztatom, hogy jobban tetszett, mint az első sorozat legtöbb része, mondjuk az tény, hogy a hangsúly sokkal jobban eltolódott a zenéről a PURE MOE irányába. De az utóbbi részek alatt többször azon kaptam magam, hogy nem lehet levakarni a vigyort az arcomról, és tele vannak a részek "Awwww, so cute!" jelenetekkel.
Persze ettől még a K-On csak egy céltalan moe show, de azt bőven hozza, ami elvárható tőle.

A többi sorozat közül Arakawát dobni fogom, felesleges erőltetni ezt nekem, ez egyszerűen nem az én világom. Az ilyen sorozatok általában érdekesnek tűnnek először, de hamar elvesztem az érdeklődést. A SZS-nél ez az érdeklődés az utolsó előtti részig tartott (az utolsó részt sose fogom megnézni szerintem, annak ellenére, hogy az utolsó előtti cliffhangerrel ért véget), az arakawa unalmassá vált kb. 10 perc után.

Rainbow jó, bár bőven megvan benne a potenciál, hogy szánalmas melodráma legyen belőle, remélem nem így lesz. Mondjuk lassan haladok vele, egyszerűen ritkán van kedvem ilyesmit nézni.

House of Five Leaves-t el fogom kezdeni, tetszik a rajzolás meg halálba dicséri mindenki.

Az abszolút favorit eddig a Ookiku Furikabutte - Natsu no Taikai-hen. Ha nem lennék baseballfag, akkor is imádnám. Vagyis hülye vagyok, nem csak imádnám, hanem baseballfaggé válnék, hiszen pontosan ezt történt az első évad után. A meccsek hatalmasak, ilyen szintű realitást keveset látni. A meccseket nézve olyan érzésem van, mintha ott ülnék én is a dugoutban. Komolyan, a saját meccseinknek van ilyen feelingje, csak azok kevésbé profik :)

Angel Beats elég szánalmas, de nem érett meg a dobásra. Szerintem már nem is fog, de egyszerűen nem tudom komolyan venni. Kár érte.

A Katanagatari remek cucc, csak alig győzöm kivárni a részeket. Olyan sorozat, amit szívem szerint végigmaratonoznék, aki nem nézi, az kezdjen neki, de legalábbis vegye fel a listára és nézze meg, ha kijött az egész.

Durarara is jó, mondjuk egy kicsit alábbhagyott a lelkesedés, de minőségi sorozat, ez nem kérdés. Valahogy nem tudok úgy beleszeretni, mint mondjuk egy Katanagatariba. Úristen, ennyire moe fanboy lettem? Szánalom  ^^"

Mit nézek még? Ja, FMA:Brotherhood, de azt asszem nem kell kommentelni  :Kiraly:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

#3158
Quote from: Junchi on 2010-05-19, 15:23:19
Quote from: LuckyDingo on 2010-05-19, 15:08:16
Én azt vettem észre, hogy valamiért leszedem a K-on!-t de egyszerűen semmi kedvem megnézni XDD

Én meg azt, hogy már leszedtem 5 epizódot, de még mindig csak az elsőt néztem meg... ^^"

Mondjuk ha rajtam múlt volna, nem lett volna semmilyen második széria, szal nem to'om, de ez tipikusan az az anime, amiből untig elég a 13(+1) epizód. Már persze, ha nem vagy HC-otaku...

ITT shounen fanboiz discussing moe anime.

Quote from: ogre on 2010-05-19, 16:37:40
a k-on imho egy fillerekből álló sorozat.
Soha nem is akart más lenni. Pure HHHHHHHHHNNNNNNNNNNNNGGGGGGGG + music, ennyi. Komoly storyért mást kell nézni, nekem bejön a s2 is. :D

Ed.: motifator gyorsabb volt.

QuoteA Katanagatari (...)és nézze meg, ha kijött az egész.
Ezt tervezem, fene sem akar ennyit várni két rész között.

És akkor végül az én "mit nézek" listán, csak címekben: K-on, Daimaou, AB, KoihimeM 3, Working, Maid-sama, B Gata (bár az utolsó két eppel el vagyok maradva) esetenként, de nem minden részt és folyamatosan: KissxSis és MNO (a mangáját természetesen alig várom :D).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: motifator on 2010-05-19, 17:16:40
A többi sorozat közül Arakawát dobni fogom, felesleges erőltetni ezt nekem, ez egyszerűen nem az én világom.
Nekem sem, de már túl sok időt vesztegettem el rá a félrehagyáshoz. :D
Quote(az utolsó részt sose fogom megnézni szerintem, annak ellenére, hogy az utolsó előtti cliffhangerrel ért véget)
Ez azért vicces, mert sztem 4-11 szar, és a 12. valahogy hozza az első részek hangulatát.
QuoteHouse of Five Leaves-t el fogom kezdeni, tetszik a rajzolás meg halálba dicséri mindenki.
Nem az a hú de érdekes sorozat, de vhogy mégis letöltöm minden héten. Agyondicsérni teljességgel felesleges. :)

QuoteA meccseket nézve olyan érzésem van, mintha ott ülnék én is a dugoutban. Komolyan, a saját meccseinknek van ilyen feelingje, csak azok kevésbé profik :)
Giant Killingről is hasonlóan jókat hallottam, ott főleg a csoport pszichológiai alakulásán van a hangsúly, és nem a meccseken. :)

Quote from: Junchi on 2010-05-19, 15:23:19
szal nem to'om, de ez tipikusan az az anime, amiből untig elég a 13(+1) epizód. Már persze, ha nem vagy HC-otaku...
Szerintem kb. hat részre volt benne elég potenciál. ^^"

Junchi

#3160
Summer 2010:

[spoiler]http://img256.imagevenue.com/img.php?image=60870_30bg4uv_122_561lo.jpg[/spoiler]

Így elsőre nem rossz: SengoBasa 2 = DO WANT, Highschool of the Dead = DO WANT, Kuroshitsuji 2 = for teh lulz, Nurarihyon no Mago = do want, Asobi ni Iku Yo = érdekes, a többit meg majd meglátjuk. :3

Quote from: Darkstar on 2010-05-19, 17:17:09
ITT shounen fanboiz discussing moe anime.

You're so... HIDOI!!

[spoiler]:D[/spoiler]

Member

QuoteThe Legend of the Legendary Heroes
Power of the power of the power of the power of the power of the power of the Great Sword. :lol:

Nekem így sorozat annyira nem jött be a nyárból (vagy talán az okkult sulis), majd meglátjuk, miket írtok, ellenben a Konnichiwa Anne film és a Colorful érdekel.

Zen

Sengoku BASARA 2 meg Highschool of the Dead oszt' csókolom. Esetleg a The Legend of the Legendary Heroes. Talán.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Junchi

Quote from: Member on 2010-05-19, 20:23:12
QuoteThe Legend of the Legendary Heroes
Power of the power of the power of the power of the power of the power of the Great Sword. :lol:

Strike Witches 2-t észre sem vetted? >:3

Member

Az defaultba megy a megnézendőek listájára, csak nem biztos, hogy részről-részre követni fogom. ^^
Mondjuk nem értem, a neuroi javában kifújt, mi a fenéről szólhat még?

chilip

filler pantsu fanservice?

Member

Arakawa 07: P-Ko úgy látom, még kedvelhető karakter. Meg megjelentek páran a hídon túl világból, ebből még lehet poénos is. :)

LiaLia

Quote from: Junchi on 2010-05-19, 20:17:17
Summer 2010:

Így első ránézésre szinte egy sincs amin megakadt volna a szemem. A Kuroshitsuji 2, brühühűű, én Sebastiant kedveltem, a mostani kettős halovány utánzat. Bishik, történelmi, alternatívan érdekeset nem igazán látok. Esetleg a The Legend of the Legendary Heroes, de az inkább tűnik meseszerűnek. Az Occult Académiánál a fiún trónoló hölgyemény irritál, a Higschool of the Dead pedig eléggé tucatsorozatnak tűnik. Persze rakás lánycsapat és lányhárem az van...  ::)
Nagyon valószínű, hogy régi sorozatokat fogok inkább nézni nyáridőben, van bőven azokból is amit még nem láttam  :smile:

Zen

Quote from: LiaLia on 2010-05-19, 23:33:44
a Higschool of the Dead pedig eléggé tucatsorozatnak tűnik.
Nem az. ;)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LiaLia

Quote from: Zen on 2010-05-19, 23:43:51
Quote from: LiaLia on 2010-05-19, 23:33:44
a Higschool of the Dead pedig eléggé tucatsorozatnak tűnik.
Nem az. ;)

Ez csak előfeltételezés, majd kiderül, ha látom :smile:
Természetesen nem olvastam a mangáját és nem ismerem az előtörténetét. :smile: De ha van ami mellette szól, azt elfogadom.

Member

Eléggé populáris, de az anime műfajon belül nem sok zs-kat horror van, az tuti.

Zen

Quote from: LiaLia on 2010-05-20, 00:03:20
Ez csak előfeltételezés, majd kiderül, ha látom :smile:
Természetesen nem olvastam a mangáját és nem ismerem az előtörténetét. :smile: De ha van ami mellette szól, azt elfogadom.
Előrebocsájtom h tucatsorozat alatt én úgy feltételezem túlzottan tipikus anime vonásokkal (moe lánykák, nagy mellek, tarka-barka "halál"sugarak, magical girls, Yamato Nadeshiko jobbra-balra, 2 mondatból álló személyiségek (I'm looking at you, Angel Beats!) etc.) teletömött "műre" gondolsz.
Nos, van benne ilyen elem? Van. Pl hatalmas kerek mellek. 

Lássuk: a főszereplők nem segg hülyék, csak pár noname mellékszereplő hal meg puszta hülyeségből. Nagy hangsúly van magán a túlélésen, a világrend és társadalmi szabályok felborulásán (pl gimnazista létükre inkább megtartják a fegyvereiket mintsem inkompetens felnőtteknek adják, mégha ezzel halálra is ítélik őket). Indokot eddig nem kaptunk a zombiinvázióra, sőt idonként előjön pár kisebb-nagyobb misztikum (pl miért hal be hirtelen minden telefon). A karakterek szvsz érdekesek, bár rendhagyónak nem hívnám őket. Az artot megint imo jó, főleg tárgyak, a rajzstílus elég egyedi és változatos ahhoz h kitűnjön a copy/paste fejek sokaságából. Mondjuk ez utóbbit animeben nem néztem mennyire elterjedt, mangáknál viszont iszonyat szemett szokott szúrni.
Nekem ezek tetszettek benne vala.

Történet igazándiból nincs, inkább események és helyzetek sorozata. ~25 chapter után még mindigg ott tartanak h rokonokat keresik, és még csak 1 van meg. (Megjegyzem h nem tartom rossz dolognak, csak leírom h senkit ne lepjen meg. :P)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Hát a High school of the dead elég nagy baromság mangában.. annál már nem lesz jobb animének sem.. én csak az art miatt? olvasgatom, mert télleg nem szól semmiről XD

chilip

#3173
HEROMAN 8 - hát ez marha jó rész volt, Joey is végre nem csak pajzsozni tud. Kogorr meg  :jee:

kövi részben meg >>heroman berzerk<<

Xzone

Kaichou wa Maid-sama ep.08

Erről a sorozatról Flaser oldalakat tudna írni szerintem, és nem éppen pozitív dolgokat :D

Cobra

Én az első rész után dobtam, nem tudom mit kínozzátok magatokat vele :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: Cobra on 2010-05-21, 23:16:18
Én az első rész után dobtam, nem tudom mit kínozzátok magatokat vele :)

Igazából ezerszer jobb, mint amit vártam. A chartfag-es, egymondatos leírás alapján borzalmas, csak hardcore otakuknak való szemétnek tűnt, ahhoz képest nagyon jól teljesít.

Az előző postommal inkább arra céloztam, hogy a főhős lány igazi emancipált nőnek tűnik, annak akar látszani, de valójában mégis tehetetlen, ha komoly bajba kerül. És ki menti meg? Hát persze hogy a tökéletes szőke herceg...

Darkstar

Shoujo anime, mégis mi a fenét vártál? :D
De nekem is bejövős.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

hát Durarara!! nem volt valami nagy szám most, Angel Beats meg asspull drama megint... meh  ::) komolyan mondom a heti termésből HEROMAN volt a legjobb eddig :D

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2010-05-22, 11:00:36
hát Durarara!! nem volt valami nagy szám most, Angel Beats meg asspull drama megint... meh  ::) komolyan mondom a heti termésből HEROMAN volt a legjobb eddig :D
Hát igen.. bár az a Kép Celtyvel meg Anrival a lovon azért badass volt.. :D De ezen kívül nagyon nem volt érdekes... kezdem egyébként érteni, hogy Shizuo miért utálja Izayat. XD