Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Draconire


LuckyDingo

Quote from: Prof. William on 2011-01-18, 21:33:40
Quote from: SaiyaGin on 2011-01-15, 22:33:32
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-15, 18:50:13
Minek látogassam.. maradok a mangánál. Csak zavaró, hogy az első részben nem sajnálták, a másodikban meg már nem vérzik szinte sehogy a csaj, hanem a ruhája szakad le.. mi a fene lett Az Untouchable Queenből? Ma Kensei?

Úgy tűnik, már most abbahagyhatjuk az anime vs manwha hasonlítgatást.

Úgy rémlik a mangában is hasonló vérességű volt az a rész. AZ előzetes alapján a következő már véresebb lesz. Főleg ha végén ugyanaz lessz mint mangában amikor is [spoiler] Satelizer egy laza mozdulattal belenyomja a csaj melékasába azt a böhöm nagy fegyvert aztán meg mozgatni kezdi.  [/spoiler]
Hát nem volt.. a spoilerben említett részt meg kihagyták.
Asszem így a Freezing animut dobom.. marad a manhwa.

Cobra

Ha nem a Shaft követte volna el az animációt, talán még bele is néznék a Madoka-ba.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Fractale (első két rész): igen szép lenne, ha nem érezném rajta, hogy mindenáron Ghibli-szerű szeretne lenni. Ez a "szeretne lenni" az általános benyomásom róla. A csaj és a helyi Rakéta Csapat (ez a név már rajtuk fog ragadni) valóban idegesítő karakterek, de az nagyobb baj, hogy a főszereplő meg semmilyen, a személyiségének korrekt leírásához a nem-sztenderd analízis eszközei szükségesek (infinitezimálisan kis számok). És valahogy az egész üres, steril. Az sem javít a dolgon, hogy mintha gyerekeknek készült volna, néhány bugyuta jelenetből ítélve.

Vannak azért érdekes dolgok abban a világban, amit az első két részben felvázolt, ezért is nem dobom azonnal. Távoli jövő, ahol az embereknek már nem kell dolgozniuk, mert mindent a gépek csinálnak helyettük, de ugyanakkor annyira elszigeteltek egymástól, hogy még a szülők is virtuális avatarokon keresztül tartják a kapcsolatot? Hm. Egy tucatnyi sci-fi-novellát idéznek fel ezek az elemek, és ha nem cseszik el a kibontakoztatásukat, akkor akár még valami jó is lehet a sorozatból.

Madoka Magica (első 3): ha egy gif-ben akarnám összefoglalni a benyomásaimat, ez lenne:  :mittomen:
Oké, értem én, hogy felépít egy túlzóan cukormázas mahou shoujo világot, hogy aztán a néző gyanakvását elaltatván kirántsa alóla a szőnyeget, úgymond dekonstruálva a műfajt, és végső soron még nem is csinálja rosszul. Igen, creepy shit, és meghökkentő az animációs stílus a harci jelenetek alatt, sőt, az egyik szereplő még a műfajtól szokatlan dolgot is csinál (azt, amit Steven Seagal abban a filmjében, amikor egy repülőt foglalnak el).
De én ilyesmit már láttam, az volt a címe, hogy Alien Nine, csakhogy ott még célja és értelme volt a dolognak, mert olyan szimbolizmust vittek a varázslós-harcolós dolog mögé, ami mélyre vágott. Itt meg nem látom egyelőre, hogy mire fog kifutni a sorozat.
Failure is the default option

Member

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-22, 15:03:53
Hát nem volt.. a spoilerben említett részt meg kihagyták.
Asszem így a Freezing animut dobom.. marad a manhwa.
Lehet, hogy nekem azért jön be még most is, mert a manhwá-t nem vágom annyira. Fenomenális, ahogyan a két főhőst poweruppolják minden részben.

Prof. William

Quote from: kikuchiyo on 2011-01-22, 21:42:30

az egyik szereplő még a műfajtól szokatlan dolgot is csinál (azt, amit Steven Seagal abban a filmjében, amikor egy repülőt foglalnak el).


Barátnőm átjött mit röhögök annyira. :)  Ritkán találkozok ilyen tökéletes leírással.  :kocc:

Xzone

Bakuman ep.16

So much win. Ez az a sorozat, amit minden héten a legjobban várok, azt hiszem.

SaiyaGin

#4267
Quote from: kikuchiyo on 2011-01-22, 21:42:30
Vannak azért érdekes dolgok abban a világban, amit az első két részben felvázolt, ezért is nem dobom azonnal. Távoli jövő, ahol az embereknek már nem kell dolgozniuk, mert mindent a gépek csinálnak helyettük, de ugyanakkor annyira elszigeteltek egymástól, hogy még a szülők is virtuális avatarokon keresztül tartják a kapcsolatot? Hm. Egy tucatnyi sci-fi-novellát idéznek fel ezek az elemek, és ha nem cseszik el a kibontakoztatásukat, akkor akár még valami jó is lehet a sorozatból.

Bennem is az tartja a lelket, hogy a sorozatban bemutatott világ/hangulat egész érdekes (lehet). Amennyiben a külsőségek nem veszik el a néző kedvét az egésztől.
A főszereplővel kapcsolatban az jutott az eszembe, hogy a semmilyensége, üressége talán szándékos, és az életének az ürességét próbálja érzékeltetni. Mivel mindene megvan, nincsenek napi tennivalói, nincs semmilyen célja amit el akarna érni, el kellene érnie, csak teng-leng egész nap, talált egy hobbit magának és csak azzal tölti az idejét, talán már évek óta. Amilyen üres az élete, olyan a személyisége is.

Quote from: Xzone on 2011-01-23, 04:16:34
Bakuman ep.16
So much win. Ez az a sorozat, amit minden héten a legjobban várok, azt hiszem.

A múlt heti résszel ellentétben ez most végre megint pörgősebb volt. :jee:

Acchan

Freezing 03

Mmmmm~ ez egyre jobb.  :lul:  :rotfl:

A Fractale-t még hanyagolom, majd megvárom, javul-e a sztori...
Wandering Son: A téma érdekelt volna, de az artwork félelmetes - ezt a csilli-villi übershoujo design-t nem veszi be a gyomrom. A másik meg az, hogy nem túl fiatalok a gyerekek ehhez?! Ha kamaszok lennének, talán hitelesebbnek hatna az alaphelyzet, de így...  :ejj:
LevelE: az első rész jó volt, de nem nyűgözött le, úgyh ez is dropped-kategória. Biztosan vicces lesz továbbra is, de már annyira lerágott csont ez a téma, h nem érzem magam motiváltnak a folytatásra.  ::)

LuckyDingo

Quote from: Acchan on 2011-01-24, 16:01:39
Wandering Son: A téma érdekelt volna, de az artwork félelmetes - ezt a csilli-villi übershoujo design-t nem veszi be a gyomrom. A másik meg az, hogy nem túl fiatalok a gyerekek ehhez?! Ha kamaszok lennének, talán hitelesebbnek hatna az alaphelyzet, de így...  :ejj:

Wandering Son-hoz. Látszik, hogy nem olvasod a Sankaku Complexet XDDD
http://www.sankakucomplex.com/2011/01/21/12-year-old-boy-japans-youngest-transsexual/

:lul:

Acchan

 :eek:

OK, de ez éppen olyan kiugró eset, mint évekkel ezelőtt kis hazánkban az a csaj, aki 11 évesen szült...

LuckyDingo

Quote from: Acchan on 2011-01-24, 16:41:09
:eek:

OK, de ez éppen olyan kiugró eset, mint évekkel ezelőtt kis hazánkban az a csaj, aki 11 évesen szült...
Nem olyan kiugró, mert egyre több ilyen korai coming outról ír az egyik cikk... bár a Sankaku Cikkek.. ::)
Na mindegy ne offoljunk többet. :)

Wolverine ep 3 - Dropped.. hogy miért? :D Azért, amiért az Ironmant is droppolnom kellett volna. Köze nincs az eredetihez.

Cloud

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-24, 19:17:49

Wolverine ep 3 - Dropped.. hogy miért? :D Azért, amiért az Ironmant is droppolnom kellett volna. Köze nincs az eredetihez.

Én nem ismerem az eredetit, csak az X-men filmeket, így nekem jó szórakozás az anime is. :)  De ezek szerint sok mindent megváltoztattak benne?

chilip

#4273
Level-E 3 - mikor a security főnök elkezdett mániákusan röhögni pisztollyal a kézben, igencsak felröhögtem :D

ed.:
Dragon Crisis 3 - milyen kényelmes már :) minden szupertárgyat felruházhat a főhős one-shot killerré, és ha megsérülne (felvágták a gyomrát), elég a lolitól csókot kapnia és meggyógyul :D

Xzone


LuckyDingo

Quote from: Cloud on 2011-01-24, 21:27:58
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-24, 19:17:49

Wolverine ep 3 - Dropped.. hogy miért? :D Azért, amiért az Ironmant is droppolnom kellett volna. Köze nincs az eredetihez.

Én nem ismerem az eredetit, csak az X-men filmeket, így nekem jó szórakozás az anime is. :)  De ezek szerint sok mindent megváltoztattak benne?

Az X-man filmekben se volt már teljesen olyan Logan, mint a képregényekben. Ha rajzfilmeket láttál, azokban volt hasonló személyisége. Tipikus vadállat-veterán katona.Itt meg olyan izé... nem örjöng rendesen  :angyali:

A story meg olyan semmilyen. A fightok is. Na mindegy, nem mondom hogy ultragáz, de hangulatban nem az igazi.

Bishop

Ez az Loganes engem is érdekelt de mivel nagy Wolverine meg Marvel fag vagyok félek hogy nem fog tetszeni és emiatt nem tudom hogy megnézzem e ^^"

Cloud

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-25, 13:49:56
Quote from: Cloud on 2011-01-24, 21:27:58
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-24, 19:17:49

Wolverine ep 3 - Dropped.. hogy miért? :D Azért, amiért az Ironmant is droppolnom kellett volna. Köze nincs az eredetihez.

Én nem ismerem az eredetit, csak az X-men filmeket, így nekem jó szórakozás az anime is. :)  De ezek szerint sok mindent megváltoztattak benne?

Az X-man filmekben se volt már teljesen olyan Logan, mint a képregényekben. Ha rajzfilmeket láttál, azokban volt hasonló személyisége. Tipikus vadállat-veterán katona.Itt meg olyan izé... nem örjöng rendesen  :angyali:

A story meg olyan semmilyen. A fightok is. Na mindegy, nem mondom hogy ultragáz, de hangulatban nem az igazi.
Akkor itt a gond. Se rajzfílmet, se képregényt nem láttam még. :D

LuckyDingo

Dragon Crisis 3 - végre nem urusai urusai urusai... de nem tudom, hogy a suki suki suki mennyire tekinthető javulásnak XD De legalább már azzal nem kell foglalkozni, hogy a sorozat végéig azon szórakoznak, hogy kerülgetik a szerelem témát és a végén se lesz belőle semmi. :D

SaiyaGin

KnT 03: úgy látom, ideje, hogy belenézzek a mangába.

Darkstar

Ichika and the jelly factory 4

Jó kis rész volt, kissé mech túlsúlyos, de pont belefért. China GET, France is next.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Fractale 3

Shit just got interesting.
Failure is the default option

SaiyaGin


Xzone

Quote from: Darkstar on 2011-01-27, 19:08:44
Ichika and the jelly factory 4

Jó kis rész volt, kissé mech túlsúlyos, de pont belefért. China GET, France is next.  :Kiraly:

Én konkrétan hangosan felnyögtem többször is, annyira klisés volt ez a rész. Közel állok hozzá, hogy -már elnézést- droppoljam a gecibe. :ejj:

Darkstar

Engem sose érdekeltek, hogy valami klisés, amíg jól csinálja. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip


LuckyDingo

Magica Madoka 4. sweet. :D Kíváncsi leszek, hogy lesz-e valami hátulütője Sayaka kívánságának. Meg arra is, hogy Madoka mit kíván...  [spoiler]Mamit, vagy Sayakát akarja feléleszteni? :XD [/spoiler]

IS 4 - unalom... Juj kövi részben francia fiú.. [spoiler]wow ezt csak tippre mondom, de mibe, hogy nem fiú..?[/spoiler]

Yumekui Merry 4. - stabilan halad a story. A következő részben valami talán már ki is derülhet. Previewban elég wtf fejet vágott Merry :)

Fractale 3. - nem hittem volna, hogy [spoiler]Phryne ilyen gyorsan visszatér[/spoiler]. Az viszont meglepett, hogy a támadás nekem az elején csínyszerűnek tűnt.. a végére rájöttem, hogy ez durva tévedés volt O.o

Xzone

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-28, 15:33:13
IS 4 - unalom... Juj kövi részben francia fiú.. [spoiler]wow ezt csak tippre mondom, de mibe, hogy nem fiú..?[/spoiler]

No shit, Sherlock! :lul:

Darkstar

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-28, 15:33:13
IS 4 - unalom... Juj kövi részben francia fiú.. [spoiler]wow ezt csak tippre mondom, de mibe, hogy nem fiú..?[/spoiler]
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

LuckyDingo

Quote from: Xzone on 2011-01-28, 16:26:44
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-28, 15:33:13
IS 4 - unalom... Juj kövi részben francia fiú.. [spoiler]wow ezt csak tippre mondom, de mibe, hogy nem fiú..?[/spoiler]

No shit, Sherlock! :lul:
Ki tudja nincs bizonyítékom.. lehet, hogy véletlenül egyszer tényleg lesz gaylove egy hárem animében :D