Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

A héten nem volt új KnT, a Kurumis recap ment helyette.

SaiyaGin

Fraktál 9: voltak benne klisék
[spoiler=pl.]a fénykép, a trió rész végi tettei[/spoiler], de azért ez is tetszett.
Ami a múlt heti elméleteinket illeti:
[spoiler]Nessa és Phryne tényleg érthető okkal fontosabb a templom számára, mint a többi kismillió Nessa/Phryne
Ja, és Phryne drágalátos apucikája nem kapta meg, azt, amit megérdemelt (volna).[/spoiler]

kikuchiyo

Fraktál 9:

A kulcsrajzokat mintha a cúnami mosta volna el... :/

[spoiler]Ezek milyen idióták már? Az egész Lost Millennium társulat feltesz mindent egy lapra és megtámadja a templomot. A három szerencsétlennek direkt meg van mondva, hogy maradjanak nyugton, mert kb. az a lényeg, hogy P és N ne kerüljön a templom kezére. Erre mit csinálnak? Az egyik feladja magát, a másik meg egy fegyvertelen tragaccsal utánamegy.[/spoiler]
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2011-03-19, 21:25:00
[spoiler]Ezek milyen idióták már? [/spoiler]

:tezsvir: Igen, a húzásaik elérték a Tactical Facepalm szintet.

Member

Madoka 03
Meglepő fordulat, de complete waste. Teljesen felépítetlen volt a szereplő (kb. semmit sem tudtunk meg róla), így még a sajnálat minimális fokát sem kaphatta meg.

[spoiler]Btw. a wish vonatkozhat egy személy felélesztésére?[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Member on 2011-03-20, 00:12:11
Madoka 03
Meglepő fordulat, de complete waste. Teljesen felépítetlen volt a szereplő (kb. semmit sem tudtunk meg róla), így még a sajnálat minimális fokát sem kaphatta meg.

Egyetértek.

[spoiler] :zomg: >mfw egyetértek memberrel[/spoiler]
Failure is the default option

ogre

Quote from: SaiyaGin on 2011-03-19, 22:50:07
Quote from: kikuchiyo on 2011-03-19, 21:25:00
[spoiler]Ezek milyen idióták már? [/spoiler]

:tezsvir: Igen, a húzásaik elérték a Tactical Facepalm szintet.

azért azt ne hagyjuk ki, hogy Nessa egyedül lerombolta Xanadut, mert ideges volt... szóval annyira nem fegyvertelenek, csak máshogy. ;)
Phyrne meg következetesen hülye, szóval annyira nem volt meglepő a vége.

Member

Tegami Bachi 23-24


Hogy tehették ezt?! Kialakulóban volt egy szövevényes szál, ami félig-meddig hasonlított a mangáéra, már azt hittem, hogy lesz belőle valami jó kis árulás-keveredés cucc, hogy valami sejtelmes kiderül a fővárosról, hogy egy baljós befejezést kapunk, ami alapját adhatja egy esetleges harmadik szériának...
Ehelyett mit kapunk? Minden korábbi szereplőt összecsődítenek egy helyre (azokat is, akik korábban gyűlölték az embereket), az árulásgyanús dolgokal elhessegetik, egy szereplő kap halálos sebet, akit az is helyesen meg tud tippelni, aki a sorozat első részét látta csak. Miért, könyörgöm, miért kellett így elb@szni?! Miért nem derülhetett ki, hogy a Reverse valójában a jó oldal?? Istenem, miért??!!!

Member

Hogyan fog most zajlani az élet? Egy héttel elcsúszik a komplett anime évad? Múlt héten Bleach volt, de semmi más, amit nézni szoktam.

NLZ

Ez a Shiki végig olyan ratyi, mint az első 8 részben?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Member on 2011-03-22, 20:07:30
Hogyan fog most zajlani az élet? Egy héttel elcsúszik a komplett anime évad? Múlt héten Bleach volt, de semmi más, amit nézni szoktam.

Részben igen:
http://randomc.net/2011/03/16/quick-update-on-broadcast-schedules/

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2011-03-22, 23:06:50
Ez a Shiki végig olyan ratyi, mint az első 8 részben?
Ha kifejted a ratyi fogalmát, akkor lehet tudok érdemben válaszolni. XD Ha a graf zavar.. igen, ha a történet zavar, akkor az beindul majd. Egyébként kiköpött Salem's Lot (by Steven King). /ami utólag esett le XD/

Junchi

Quote from: NLZ on 2011-03-22, 23:06:50
Ez a Shiki végig olyan ratyi, mint az első 8 részben?

IIRC a 9. résztől fog igazán beindulni, de mondjuk én az első nyolc részt sem nevezném ratyinak... Akkor már inkább az utolsót. ^^

NLZ

J
Quote from: LuckyDingo on 2011-03-23, 10:06:59
Quote from: NLZ on 2011-03-22, 23:06:50
Ez a Shiki végig olyan ratyi, mint az első 8 részben?
Ha kifejted a ratyi fogalmát, akkor lehet tudok érdemben válaszolni. XD Ha a graf zavar.. igen, ha a történet zavar, akkor az beindul majd. Egyébként kiköpött Salem's Lot (by Steven King). /ami utólag esett le XD/
Az első nyolc részt definiálnám ratyinak. Értsd: masszív facepalm és fájdalmas felnyögések kísérték a nézését. A kérdés az, hogy ha eddig ilyen érzéseket váltott ki, akkor továbbra is ilyen lesz-e.
De akkor meg nézek pár részt, hátha átcsap annyira szar, hogy már jó szintbe.
[reserved]

Seismic

Nálam asszem a 13.-14. részben kezdett érdekes lenni..De akkor nagyon pörgött végig.

Mikor
[spoiler]a saját asszonyába tolja a karót.Mármint.A fát.És a szívébe.[/spoiler]

Junchi

Shikiben az tetszett nekem baromira, hogy mindegy milyen unalmasnak is indult egy-egy rész, mindig beletudtak tenni valamit, ami felnyomta végül epic-re.

Komolyan mondom, ha nem baszták volna el az utolsó részt, simán A kedvenc animém lenne...

Kraivan

#4576
Van valami lista h a katasztrófa miatt mely animek/mangák késnek?

Úgy látom az Infinite Stratos, Freezing, Yumekui és a Madoca Magica mintha szünetelne. :'(
Ezekről valami info?

Kore wa Zombie
1 hét kimaradás után most visszatért. Bár guildchaten azt tárgyaltuk mintha eltűnt volna a producer, amiatt a csend. Ő most visszatért, vagy átvette valaki, mert erősen megváltozott a kisugárzás ebben a részben. Olyan erőltetettnek írnám le a mostani részt.

Dragon Crisis
Relatív rövid idő alatt két rész is. Pozitív: kaptunk egy erős jellemfejlődést. Hátrány: most két szerencsétlen csaj vana  bandában.

Onii-chan no koto:
A véleményem az egészről nem változott.
Csak lassan kezdek megcsömörni h elég sok háremes bénázósanimet kapunk.

Nincs valami olyan anime ami haremszerűen indul, a főhős az első pár részben választ valakit, a többi csaj meg füstöl, vagy valami?
Hihetetlennek tartom még mindig h a japánok gerjednek arra h 5-8 archetípus van belezúgva egy emócionális csődhalomba.
IS-ben a srác észre se veszi h egy egész suli akarja megdugni, Dragon Crisis még valahol érthető mert van egyfajta erős kötelék egy szereplővel, de ez a "minden aranyos csajt meg akarok védeni a vidéken" megint abba a zsákutcába csap, h nem mélyül sehova a felszínes plátói rajongás.
Az onii-chan ban mondjuk épp ez a mozgatórugó, h 4-5-6-7-8910ezer csaj verseng. Kár h egyik sem Clone-sama jellemű, akkor végre haladna a sztori az öntökönszúrkálás helyett.
A kore-wa szintén... 1 srác 1 loli, egy zs-kosaras ninjaződségharcosvámpír, egy nemakarokdefeleségedleszekmerthülyevagyokrühellekdeszeretlek nudlivámpír, meg egy néma páncélloli...

Szokásomhoz híven telhetetlen (vagy megcsömörlött) vagyok, de az efféle szituációk szerintem egy játékba valók, ahol legalább elhatározod kivel leszel, majd végigtolod az összes végigjátszást.

Nincs petíció egy Ranma remake-re? :D

Member

Quote from: Kraivan on 2011-03-24, 13:50:58
Kore wa Zombie
Olyan erőltetettnek írnám le a mostani részt.
Szerintem csak a kimaradt egy hét alatt megvilágosodtál.

Prof. William

"Nincs valami olyan anime ami haremszerűen indul, a főhős az első pár részben választ valakit, a többi csaj meg füstöl, vagy valami? "

Neked a Yosuga no Sora-t ajánlom. Ott van egy háremnyi csaj de a sztori fejezetre van bontva és a főhős minden fejezetben más csajjal jön össze, és aztán előröl indul a  történet ( mint pl az Amagamiban ) és más csaj kerül előtérbe. Ilyenkor a többi csaj tényleg nem, vagy csak minimálisat szerepel.
Külön jó pont nekik hogy minden csaj történetét érdekesre meg tudták csinálni a főhős pedig nem egy töketlen idióta akinek 26 részre van szükség az érzelmei bevallásához hanem tökös legény aki nem fél bevallani az érzelmeit és segíteni az aktuális csajon.

Kraivan

Valamikor 8 részt megettem belőle. Megfelelt az elvárásoknak, de valamiért...
Nem tudom... Jó a rajz, hangulat is van. lehet h a templomi csaj szálja nem ragadott meg.

Meg egy broken link miatt átugrottam más animekre.
Quote from: Member on 2011-03-24, 14:32:07
Quote from: Kraivan on 2011-03-24, 13:50:58
Kore wa Zombie
Olyan erőltetettnek írnám le a mostani részt.
Szerintem csak a kimaradt egy hét alatt megvilágosodtál.
A sorozatot saját magához mérem. Tisztában voltam vele h nem a szezon legjobbja, de ér annyit h megnézem a köv epizódot.

A Rainbow gate volt amit instant dobtam a 2. résznél.

A téli szezon 18 animejeből 9et nézek.
1et dobtam, mert szerintem ratyi, és nem lesz jobb. (Rainbow gate)
1et elkezdtem de nem ragadott meg (Gosick)
A többi meg várat magára, de nem keltették fel érdeklődésemet eléggé. A Wolverine talán picit, de vmi azt súgja h meggyalázzák a Marvel rajongó énem, így kerülöm.

White SeeD

Quote from: Kraivan on 2011-03-24, 13:50:58
Nincs valami olyan anime ami haremszerűen indul, a főhős az első pár részben választ valakit, a többi csaj meg füstöl, vagy valami?
Ai Yori Aoshi
Love Hina
Ah My Goddess
Please teacher
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Quote from: White SeeD on 2011-03-24, 19:22:15
Quote from: Kraivan on 2011-03-24, 13:50:58
Nincs valami olyan anime ami haremszerűen indul, a főhős az első pár részben választ valakit, a többi csaj meg füstöl, vagy valami?
Ai Yori Aoshi
Love Hina
Ah My Goddess
WAT? Ezekben mindben még ott csimpaszkodnak rajta, csak a főhős nem hajlandó váltani!

White SeeD

Quote from: Member on 2011-03-24, 20:09:12
Quote from: White SeeD on 2011-03-24, 19:22:15
Quote from: Kraivan on 2011-03-24, 13:50:58
Nincs valami olyan anime ami haremszerűen indul, a főhős az első pár részben választ valakit, a többi csaj meg füstöl, vagy valami?
Ai Yori Aoshi
Love Hina
Ah My Goddess
WAT? Ezekben mindben még ott csimpaszkodnak rajta, csak a főhős nem hajlandó váltani!

ami haremszerűen indul, a főhős az első pár részben választ valakit, a többi csaj meg füstöl

Amiket felsoroltam, pontosan megfelelnek a feltételeknek. Az nem volt kitétel, hogy a hárem nem választott tagjai szálljanak le a főhősről.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Valamiért a füstölt elsőre úgy értelmeztem, hogy a többi csaj kilép a sokszögből. Már az én agyam is füstöl ezek szerint. :D
Ebben az esetben viszont nem értem Kraivant, körülbelül minden második anime ilyen.

Acchan

Quote from: Kraivan on 2011-03-24, 18:53:40
A téli szezon 18 animejeből 9et nézek.
Én egyet. De nem is akármilyet.  :D

Quote from: Member on 2011-03-24, 22:24:12
Valamiért a füstölt elsőre úgy értelmeztem, hogy a többi csaj kilép a sokszögből.
Én úgy, h bedarálják a többit füstölt kolbásznak.

Kraivan

Quote from: Member on 2011-03-24, 22:24:12
Valamiért a füstölt elsőre úgy értelmeztem, hogy a többi csaj kilép a sokszögből. Már az én agyam is füstöl ezek szerint. :D
Ebben az esetben viszont nem értem Kraivant, körülbelül minden második anime ilyen.
Mondom h lehet a mostani szezontól megfeküdt a gyomrom. :D

Főleg h asszonypajtival is kiveséztünk egy sorozatot, ami első ránézésre kis fightolós fantasy-supernaturalnak nézett ki, romantikus szállal megspékelve.

Hát a Sekirei nem tett jót kitekintésnek.  :muhahah:

ogre

#4586
Quote from: Kraivan on 2011-03-24, 23:15:58
Hát a Sekirei nem tett jót kitekintésnek.  :muhahah:

nézzétek a seirei moribito-t az hasonlóan hangzik, és klasszisokkal jobb. mondjuk a sekireinél nem nehéz...  ;)

btw. ha már gyomorról, meg megfekvésről van szó, meg erőltetettségről. a black lagoon ova csak nekem nem tetszik? az első rész még elment, a második is talán, de a 3-4 már nagyon nem az, ami miatt jó a sorozat.
nem értem, hogy Rock mi a nyavajának lett ilyen dark, miss maiden meg ennyire beteg. arról már nem is beszélnék, hogy semmitmondó, de nagyon titokzatosnak tűnő konverzációkkal töltik ki azokat a részeket, amikor nincs akció. mintha lett volna egy fél plot, meg kétszer annyi adásidő. :(

Member

Én a mangaka illegális fájlletöltőkkel szembeni kirohanása óta nem vagyok hajlandó foglalkozni vele, de az első részek alapján úgy tűnt, hogy már nem köt le annyira ez az amerikanizált fíling.

Kraivan

Nah...
Ma jött Yumekui és Infinite Stratos.

Nom nom...

Már csak Madoca hiányzik.

[spoiler]Meg valahol mélyen, egy titkos zúgban az árnyokkal borított fénymentes odúkban a Freezinget is várom[/spoiler]

Member

Madoka 07
Amilyen jó volt Sayaka története, Kyōko-é pont ugyanannyira sz*r. Ezt senki sem gondolta komolyan!