Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Darkstar

Fuck this shit, imma downloading the eet.

Mami esete után a rage hatására dobtam az egészet a picsába. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Azt hiszem a BR ripet mégicsak megnézem ebből :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: ogre on 2011-04-22, 01:39:48
nem akarom megmondani a frankót, de amíg nem tudjuk, milyen a szerencsejátékos lény, simán nézhetjük kaijit bullshitnek is, akármennyire epic-nek van beállítva. én nem tudom, milyen egy hozzá hasonló embernek, ezért elfogadom, hogy legalább közelítőleg epic a cucc. az első sorozat epic ++ volt, szal most sem lőhetnek mellé.
Először is Kaiji-t ne úgy vizsgáljuk, mint egy magas végzettségű, művelt embert, a sztoriból nem derült ki, de vélhetően kirakták a suliból és azóta csöveskedik. Ennek tükrében meg nézzétek meg a nyerőgépek előtt feszengő tömegeket, akik minden elbukott ötvenezer után még mindig bíznak.

LuckyDingo

Madoka Magica - Epic volt szerintem Mahou Shoujo kategóriában mindenképp. A vége kicsit fucked up volt.. de belefér. Szerintem simán lehet 9.5/10 vagy 10/10.. de lehet elfogult vagyok. :D

Junchi

Ó, véget ért a Madoka? Ideje lesz pótolni. :3

Kaiji ep03

Úgy vártam, hogy a végére belök majd Kenpachi egy "Kaiji, semmiből sem tanulsz, gyökér!" narrálást, hogy csak na. Ezek után... Csak még izgalmasabb lesz az anime. :)

LuckyDingo

Úgy érzem a Madoka után a C lesz az a mostani szezonban, amire a legnehezebb lesz várni XD

balu01

#4806
Deadman Wonderland ep. 2

Ebből se nagyon lesz 2. évad...

[spoiler]Azami teljesen ki lett hagyva. :zomg: :__devil: :Eztneked:[/spoiler]

Leara

Quote from: balu01 on 2011-04-23, 22:03:46
Deadman Wonderland ep. 2

Ebből se nagyon lesz 2. évad...

[spoiler]Azami teljesen ki lett hagyva. :zomg: :__devil: :Eztneked:[/spoiler]

Ráadásul a hivatalos oldalon sincs a szereplők között, szóval lehet, hogy később sem tűnik fel  :frown:.
Na mindegy, én azért remélem, hogy kihoznak valamit ebből a 12 részből.
MAL

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2011-04-23, 03:21:15
a C lesz az a mostani szezonban, amire a legnehezebb lesz várni XD

:tezsvir:



Közben kijött a Showa Monogatari (1964-ben, a tokiói olimpia évében játszódó slife of life sorozat) első részéhez is a felirat. Nem vagyok feltétlenül meggyőződve arról, hogy nekem való a cucc (állítólag ez az első időseknek szánt anime), de a következő részt azért még megnézem.

Kraivan

Madoca Magica:
Összefoglalva... Jól kidolgozott történet, megfelelő csavarokkal, ami még engem is meglepett. A szürreális ábrázolás megemésztése után egy nagyon jó sorozatot kapunk, és egész elgondolkodtató csavart kapunk a végére.

[spoiler]
majd második megnézésre lehet jobban megértem, de nekem a következő jött le:
Madoca ugyebár nem engedi h boszorkányok létrejöjjenek.
Így az inkubátorok aratógépek helyett egyfajta szimbiózisba kerültek az emberekkel, mert a kisebb átkokkal is egész jól megvannak.
Csak felmerül bennem a kérdés: mik az átkok? Mi az eredetük? [/spoiler]

A téli szezon nálam:
1. Madoca Magica
2. Level E (ekkora trollkodást komolyan venni mint szereplő és néző részéről... hihetetlen)
3. Yumekui Merry (az utolsó rész sajnos lehúzta. A Claymore klónja e tekintetben. az is jó sorozat volt, az utolsó része annak is gyenge lett, és szívesen várnánk belőle folytatást ami nem térne el a mangától)

magáról a szezonról valószínűleg jópár oldalt megtöltenék még

chilip

Quote from: Kraivan on 2011-04-24, 17:33:10
Madoca Magica:
Összefoglalva... Jól kidolgozott történet, megfelelő csavarokkal, ami még engem is meglepett. A szürreális ábrázolás megemésztése után egy nagyon jó sorozatot kapunk, és egész elgondolkodtató csavart kapunk a végére.

[spoiler]
majd második megnézésre lehet jobban megértem, de nekem a következő jött le:
Madoca ugyebár nem engedi h boszorkányok létrejöjjenek.
Így az inkubátorok aratógépek helyett egyfajta szimbiózisba kerültek az emberekkel, mert a kisebb átkokkal is egész jól megvannak.
Csak felmerül bennem a kérdés: mik az átkok? Mi az eredetük? [/spoiler]

[spoiler]minden puella magi boszorkánnyá válása elött madoka elszívja a "grief"-et belőlük így egyszerűen nem jönnek létre boszorkányok

mivel a boszorkányok egyfajta szelepek voltak amiken keresztül az emberi negatív érzelmek levezetődtek és ezt madoka elzárta, így nem közvetetten fejeződik ki ez (boszorkány), hanem közvetlenül egyfajta avatáraként a negatív érzelmeknek (azok a fehér emberszerű izék)

így lényegében a helyzet ugyanaz maradt csak a tragédiák nélkül, így a puella magik ténylegesen "hősök" lettek, nem pedig a szenvedések és öngyilkosságok forrása :)

legalábbis ezt hámoztam ki a sorozat + 4chanos lurkolások után :)[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: balu01 on 2011-04-23, 22:03:46
Deadman Wonderland ep. 2

Ebből se nagyon lesz 2. évad...

[spoiler]Azami teljesen ki lett hagyva. :zomg: :__devil: :Eztneked:[/spoiler]

Két rész után azt mondom, hogy bizonyos szempontból csalódás, főleg a cenzúra miatt.. mert sajnos van benne. A mangától is eltér, de ugye valószínűleg még inkább el fog [spoiler]és a meneküléssel [/spoiler]le fogják zárni. Attól függetlenül a hangulata jó és a zene-grafika-opening is ütős. Shirou hangját már eddig is komáltam az ártatlan csengése miatt. Edowardó Ganta hangja még szokatlan, de egész jó.. legalább nem az a tipikus férfi hős hang. :D Szóval nem ítélem el és megnézem végig, de nem lesz olyan jó, mint a manga.

Xzone

Dog Days ep.4

Durva ez a seiyuu-felhozatal. :whoah:

Wakamotonak szerintem a szinkronrendezők most már csak annyit mondanak: csak csinálja, amit mindig szokott. :D

Darkstar

5 perccel ezelőtt fejeztem be a Madoka-t egy menetben. Hát, srácok, ezt meg emesztenem kell egy darabig. Hogy epic volt, az biztos. De van meg mellette egy másik érzés, amit meg kell fejtenem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Úgy tűnik, egyszer tényleg meg kell majd néznem ezt a Madokát.

Member

Quote from: Darkstar on 2011-04-25, 04:55:29
5 perccel ezelőtt fejeztem be a Madoka-t egy menetben. Hát, srácok, ezt meg emesztenem kell egy darabig. Hogy epic volt, az biztos. De van meg mellette egy másik érzés, amit meg kell fejtenem.
A vége totál Lain koppincs, az pont nem ütött akkorát benne.
[spoiler]Istenné válok és kitörlöm magam az emlékezetekből, de velük maradok.[/spoiler]

C - 02
Kicsit összecsapott volt, nem magyarázták el, hogy mik a játékszabályok a srácnak, nameg a győzelme is eléggé megalapozatlanra sikerült. Mondjuk a játék maga is furcsa nekem, csak attól függ az ütésed ereje, hogy mennyi pénzt teszel meg tétnek? Ez butább volna, mint a Yu-Gi-Oh.

kikuchiyo

Quote from: Member on 2011-04-25, 20:24:52
Quote from: Darkstar on 2011-04-25, 04:55:29
5 perccel ezelőtt fejeztem be a Madoka-t egy menetben. Hát, srácok, ezt meg emesztenem kell egy darabig. Hogy epic volt, az biztos. De van meg mellette egy másik érzés, amit meg kell fejtenem.
A vége totál Lain koppincs, az pont nem ütött akkorát benne.
[spoiler]Istenné válok és kitörlöm magam az emlékezetekből, de velük maradok.[/spoiler]

Troll ending. Még a hegedülést is betették az Evangelionból, hogy még OMGDEEP-ebb legyen.


És most valami egészen más:

Ez a Hanasaku Iroha nem nekem való. 12-vel több évem és eggyel kevesebb X kromoszómám van, mint a célközönségnek. Úgy tűnik, most ráálltak az "X szereti Y-t, Y szereti Z-t, engem meg Q szeret, de én nem tudom, mit akarok, különben is igazságtalan a világ" vonalra, ami nem igazán érdekel.

Az Ano Hana (nézi valaki?) viszont meglepően jónak bizonyult. Érzelmi választ sikerült kiváltania még belőlem is, ami nem kis teljesítmény. Felidézte bennem a középiskolás barátságaimat, és hogy most mennyire tartom velük a kapcsolatot. A természetfeletti szál beemelése miatt szükségképpen meg fog botlani a sorozat, de addig is érdekes lesz nézni.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: Member on 2011-04-25, 20:24:52
A vége totál Lain koppincs, az pont nem ütött akkorát benne.
Laint nem láttam, szóval nekem nem számít.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Quote from: Darkstar on 2011-04-25, 21:55:00
Quote from: Member on 2011-04-25, 20:24:52
A vége totál Lain koppincs, az pont nem ütött akkorát benne.
Laint nem láttam, szóval nekem nem számít.  :D
Pedig DFC. :D

ogre

Quote from: kikuchiyo on 2011-04-25, 20:54:17
Az Ano Hana (nézi valaki?) viszont meglepően jónak bizonyult. Érzelmi választ sikerült kiváltania még belőlem is, ami nem kis teljesítmény. Felidézte bennem a középiskolás barátságaimat, és hogy most mennyire tartom velük a kapcsolatot. A természetfeletti szál beemelése miatt szükségképpen meg fog botlani a sorozat, de addig is érdekes lesz nézni.

+1
a természetfeletti szálban csak az a kérdés, hogy a többiek is fogják majd látni, illetve, hogy mikor, mi kell ahhoz? attól tartok, hogy itt fognak majd belefutni az említett omfg deep tálalásba, ami nem szerencsés.

Xzone

Quote from: ogre on 2011-04-25, 23:01:12
Quote from: kikuchiyo on 2011-04-25, 20:54:17
Az Ano Hana (nézi valaki?) viszont meglepően jónak bizonyult. Érzelmi választ sikerült kiváltania még belőlem is, ami nem kis teljesítmény. Felidézte bennem a középiskolás barátságaimat, és hogy most mennyire tartom velük a kapcsolatot. A természetfeletti szál beemelése miatt szükségképpen meg fog botlani a sorozat, de addig is érdekes lesz nézni.

+1
a természetfeletti szálban csak az a kérdés, hogy a többiek is fogják majd látni, illetve, hogy mikor, mi kell ahhoz? attól tartok, hogy itt fognak majd belefutni az említett omfg deep tálalásba, ami nem szerencsés.

Ezt megnézem majd.

Az új Kami nomi zo Shiru Seikait nézi valaki? Egész jó. A harmadik rész teljesen más volt, mint az eddigiek, a szépemlékű első részt idézte vissza.

kikuchiyo

Quote from: ogre on 2011-04-25, 23:01:12
Quote from: kikuchiyo on 2011-04-25, 20:54:17
Az Ano Hana (nézi valaki?) viszont meglepően jónak bizonyult. Érzelmi választ sikerült kiváltania még belőlem is, ami nem kis teljesítmény. Felidézte bennem a középiskolás barátságaimat, és hogy most mennyire tartom velük a kapcsolatot. A természetfeletti szál beemelése miatt szükségképpen meg fog botlani a sorozat, de addig is érdekes lesz nézni.

+1
a természetfeletti szálban csak az a kérdés, hogy a többiek is fogják majd látni, illetve, hogy mikor, mi kell ahhoz? attól tartok, hogy itt fognak majd belefutni az említett omfg deep tálalásba, ami nem szerencsés.

Ott érzem az alapvető ellentmondást, hogy ez alapvetően egy realisztikus sorozat szeretne lenni (a szereplők személyiségét, viselkedését, környezetét tekintve), a valóságban viszont nem léteznek [spoiler]szellemek. Azt pedig már kijelenthetjük az eddigiek alapján, hogy Menma egy szellem tulajdonságait mutatja, amennyiben csak Jinta látja. Viszont képes befolyásolni a környezetét és mások figyelmét is felhívni a jelenlétére (lásd a jelenetet a családjával), amivel a készítők végképp nehéz helyzetbe hozták magukat.

Lehet még olyan megoldásokra spekulálni, hogy valójában mindenki látja, csak szivatják, vagy valójában Jinta van kómában, vagy ő halt meg és a halála előtti hallucinációit látjuk, de ezeknek szerencsére kicsi a valószínűsége.

Az lesz még érdekes, hogy a többieknek mennyi közük van a lány halálához - szinte biztos, hogy van, amit még nem tudunk.[/spoiler]
Failure is the default option

balu01

#4822
Quote from: Xzone on 2011-04-25, 23:50:11
Az új Kami nomi zo Shiru Seikait nézi valaki? Egész jó. A harmadik rész teljesen más volt, mint az eddigiek, a szépemlékű első részt idézte vissza.
Én vártam ezt a részt, mert a mangában Hakua a kedvencem Keima után, de olvasva ezt elment a kedvem a megtekintésétől. ::) Pedig ennek később még lett volna jelentősége. :angyali: Bár a Deadman Wonderland után már felesleges meglepődnöm az ilyen Manglobe húzásokon. ::)

ogre

Quote from: kikuchiyo on 2011-04-26, 00:08:45
Ott érzem az alapvető ellentmondást, hogy ez alapvetően egy realisztikus sorozat szeretne lenni ...

nemtom, ha a szereplők jellemét jól kifejtik, meg megmozgatják az egészet egymás közt, nem biztos, hogy baj, hogy van paranorm szál. meg hát mégiscsak rajzfilm... ;) elég kevés az olyan mű, ami valószerű, hiteles mondanivalójú, és abszolút kikerül minden irreális elemet.
mondjuk az baromira zavar, hogy Menma szinkronja ugyanaz, mint Nessáé, és egyelőre eléggé hasonló is a karakter.

LuckyDingo

Ore no imouto 14 - Kirino nélkül egész élvezhető a cucc. XD Kár, hogy már csak egy rész van az animéből.

Xzone

Quote from: LuckyDingo on 2011-04-26, 17:08:47
Ore no imouto 14 - Kirino nélkül egész élvezhető a cucc. XD Kár, hogy már csak egy rész van az animéből.

Azért az durva, hogy pont a címszereplő eltávolításával lett jó a sorozat :D

Member

Én inkább azt tartom durvának, hogy mindenhol negatív véleményeket olvasok a címszereplőről, mégis róla nyomják a fan cuccokat ezerrel. :D
[spoiler]Amúgy miként iktatták ki? Alter szál, vagy megmurdált? :D[/spoiler]

Xzone

Quote from: Member on 2011-04-26, 18:37:41
Én inkább azt tartom durvának, hogy mindenhol negatív véleményeket olvasok a címszereplőről, mégis róla nyomják a fan cuccokat ezerrel. :D
[spoiler]Amúgy miként iktatták ki? Alter szál, vagy megmurdált? :D[/spoiler]

Elment Amerikába, ahogy eredetileg is tervezte.

Zsiga

Quote from: Xzone on 2011-04-26, 18:01:52
Quote from: LuckyDingo on 2011-04-26, 17:08:47
Ore no imouto 14 - Kirino nélkül egész élvezhető a cucc. XD Kár, hogy már csak egy rész van az animéből.

Azért az durva, hogy pont a címszereplő eltávolításával lett jó a sorozat :D
Buzik vagytok mind.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2011-04-26, 18:57:04
Quote from: Xzone on 2011-04-26, 18:01:52
Quote from: LuckyDingo on 2011-04-26, 17:08:47
Ore no imouto 14 - Kirino nélkül egész élvezhető a cucc. XD Kár, hogy már csak egy rész van az animéből.

Azért az durva, hogy pont a címszereplő eltávolításával lett jó a sorozat :D
Buzik vagytok mind.
Na végre. Ma nigga.  :tezsvir:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん