Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Gondoltam, megnézem a legújabb T&B-t reggelire, erre még egy rendes raw sincs a tökjótesón.
Fiam, csalódás vagyok.
Failure is the default option


Member

Quote from: SaiyaGin on 2011-06-03, 13:59:46
Quote from: LuckyDingo on 2011-06-03, 10:50:50
C- Egyre inkább érzem azt, hogy ez a sorozat csalódás lesz számomra.

A sorozat sebessége ugyan lehetne egyenletesebb, de ezen kívül szerintem továbbra is elég jó.
A 8. részben elindult a leszámolás, bár kicsit erősnek érzem, hogy
[spoiler]Egy ország tűnik el, ha a tőzsdéje összeomlik. Valósabb végkifejlet volna egy olyan korszakba visszatérés, ahol még nem volt tőzsde (talán az egyetlen élhető megoldás?).[/spoiler]

kada

Quote from: Member on 2011-06-05, 22:54:01A 8. részben elindult a leszámolás, bár kicsit erősnek érzem, hogy
[spoiler]Egy ország tűnik el, ha a tőzsdéje összeomlik. Valósabb végkifejlet volna egy olyan korszakba visszatérés, ahol még nem volt tőzsde (talán az egyetlen élhető megoldás?).[/spoiler]
[spoiler]Erős, erős, de nagyonis benne volt a pakliban, ha belegondolsz a karikatív ipse és az eltűnő képek esetébe, és az csak 1 ember volt, nem az összes aki az ottani districttel kapcsolatban van. Pl. Starling guild vezérétől hány ember élete függ ha csak úgy simán felvásárólja egy hozzá hasonló teljes cégét?[/spoiler]

chilip

Kampfer S2 új részéhez csak most értem valamiért, de ezt a megveszekedett ökörséget ami végig ment, remélem "tartják a színvonalat" a továbbiakban is  :Kiraly:

Member

Quote from: kada on 2011-06-05, 23:02:21
[spoiler]Erős, erős, de nagyonis benne volt a pakliban, ha belegondolsz a karikatív ipse és az eltűnő képek esetébe, és az csak 1 ember volt, nem az összes aki az ottani districttel kapcsolatban van. Pl. Starling guild vezérétől hány ember élete függ ha csak úgy simán felvásárólja egy hozzá hasonló teljes cégét?[/spoiler]
[spoiler]Ez abban az esetben állná meg a helyét, ha az ország minden lakosa kapcsolatban állna a tőzsdével, ellenben itt maga a sziget is eltűnt fizikailag, pedig azt nem ezek a tőzsdézők építették a Földtörténet egy korábbi szakaszában![/spoiler]

kada

The World God Only Knows 9:
Kb az ötödik másodpercnél merült fel bennem, hogy milyen poén lenne ha
[spoiler]a szokásossal ellentétben ez egy tanárnő lenne. És lám![/spoiler]
Háremanime, még nem untam rá, ritka.
Igaz, mentes a műfaj számomra legzavaróbb vonásaitól (Tenchi stb... után szép lassan elég volt pl a clueless indecisive srácokból egy időre), és a humor is jól eltalált sokszor.
Ajánlani viszont tuti nem ajánlanám kevés animét látott ismersőnek megfertőzés céljával :D

SaiyaGin

T&B 10
Hümm, felgyorsultak a dolgok.
[spoiler]A rendszeresen megmentett leányzót pedig ismét megmentették.[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: SaiyaGin on 2011-06-07, 23:15:02
T&B 10
Hümm, felgyorsultak a dolgok.
[spoiler]A rendszeresen megmentett leányzót pedig ismét megmentették.[/spoiler]

Picit elsietettnek éreztem a fejleményeket.
[spoiler]Bunny húsz évnyi hiábavaló keresés után laza délutáni internetezés közben hirtelen rábukkan a szülei gyilkosára és mögötte álló titkos szervezetre, majd ugyanazon a napon nevezett titkos szervezet felfedi magát, hogy kiszabadítsa nevezett gyilkost. Igen, teljesen hihető.[/spoiler]
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-08, 00:28:40
Quote from: SaiyaGin on 2011-06-07, 23:15:02
T&B 10
Hümm, felgyorsultak a dolgok.
[spoiler]A rendszeresen megmentett leányzót pedig ismét megmentették.[/spoiler]

Picit elsietettnek éreztem a fejleményeket.
[spoiler]Bunny húsz évnyi hiábavaló keresés után laza délutáni internetezés közben hirtelen rábukkan a szülei gyilkosára és mögötte álló titkos szervezetre, majd ugyanazon a napon nevezett titkos szervezet felfedi magát, hogy kiszabadítsa nevezett gyilkost. Igen, teljesen hihető.[/spoiler]
+1
Olyan mint egy rossz scriptelt játék.

Flaser

Quote from: kada on 2011-06-08, 01:03:58
Quote from: kikuchiyo on 2011-06-08, 00:28:40
Quote from: SaiyaGin on 2011-06-07, 23:15:02
T&B 10
Hümm, felgyorsultak a dolgok.
[spoiler]A rendszeresen megmentett leányzót pedig ismét megmentették.[/spoiler]

Picit elsietettnek éreztem a fejleményeket.
[spoiler]Bunny húsz évnyi hiábavaló keresés után laza délutáni internetezés közben hirtelen rábukkan a szülei gyilkosára és mögötte álló titkos szervezetre, majd ugyanazon a napon nevezett titkos szervezet felfedi magát, hogy kiszabadítsa nevezett gyilkost. Igen, teljesen hihető.[/spoiler]
+1
Olyan mint egy rossz scriptelt játék.

...hacsak nem épp az a lényeg, hogy az egész "scriptelve volt" a történetben is. Azaz valaki így "megrendezte".
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

SaiyaGin


kada

Quote from: Flaser on 2011-06-08, 03:50:48...hacsak nem épp az a lényeg, hogy az egész "scriptelve volt" a történetben is. Azaz valaki így "megrendezte".
Ha ezt be merik játszani ÉS jól megcsinálják, akkor minimum dobogós lesz nálam az évadban, pedig meglepően nagy a tömeg az aktuálisan nézett listámon (kellemes meglepetés, a szokásos pószter-beharangozó jpg-t nézve keveset vártam).
[spoiler]Ha elrontják, instant drop kb.[/spoiler]


Quote from: SaiyaGin on 2011-06-09, 00:15:40
Okarin, te nagyon hülye!  :lul:
Erre vártam amióta a zöldséges SMS ment! :muhahah:
Első rész alapján nem vártam hogy ennyire nézhető lesz (asszem).

SaiyaGin

Quote from: kada on 2011-06-09, 00:56:49
Quote from: Flaser on 2011-06-08, 03:50:48...hacsak nem épp az a lényeg, hogy az egész "scriptelve volt" a történetben is. Azaz valaki így "megrendezte".
Ha ezt be merik játszani ÉS jól megcsinálják, akkor minimum dobogós lesz nálam az évadban, pedig meglepően nagy a tömeg az aktuálisan nézett listámon (kellemes meglepetés, a szokásos poszter-beharangozó jpg-t nézve keveset vártam).

:tezsvir:

Junchi

Quote from: kada on 2011-06-09, 00:56:49
Első rész alapján nem vártam hogy ennyire nézhető lesz (asszem).

Nekem simán az egyik kedvencem ebből a szezonból. Komolyan mondom, öröm nézni ezt az animét, mert vagy vihogok Daru otaku poénjain és/vagy Okarin és Chris civakodásán vagy próbálom összerakni magamban, hogy akkor most mi-hol-merre (már ami a plotot illeti) vagy izgulok, hogy a következő D-maillel hogyan vágják tönkre a múltat (és a jelent).

Egyébként MAL szerint a 12. résztől indulnak csak be igazán a dolgok és még drámából sem lesz hiány, úgyhogy várom. :D

Xzone

Az Ano Hana tényleg nagyon jó. Talán jobb lett volna, ha nem most kezdem el, mert az eddig kijött részeket szinte egyben néztem meg, most pedig várhatom az utolsó párat.

kada

Quote from: Junchi on 2011-06-09, 08:23:30Nekem simán az egyik kedvencem ebből a szezonból.
Most már nekem is, csak az első rész alapján nem gondoltam volna.

De nem ez az egyetlen ilyen, Oretachi 10-et is megnéztem este, szavakat nem találtam, hát megnéztem újra! Egyik pillanatban a szemét énemet elégíti ki, fél perc múlva a hülyeségeken nevetni akarót, majd jön egy d'aaaw pillanat, azt meg egy megint más hangvételű dolog követi.
El tudom képzelni hogy egyesek falramásznának ettől, de vizsga elötti este a sok hang a fejemben együtt leült és megnézte pattogatott kukoricával, addig is befogták. Priceless.

Sokkal erősebb a szezon mint vártam (bár a végét még mindennek el lehet rontani, lásd Merry multkor), nehéz lesz személyes top3-at választani.

Darkstar

Quote from: kada on 2011-06-09, 11:02:47
De nem ez az egyetlen ilyen, Oretachi 10-et is megnéztem este, szavakat nem találtam, hát megnéztem újra! Egyik pillanatban a szemét énemet elégíti ki, fél perc múlva a hülyeségeken nevetni akarót, majd jön egy d'aaaw pillanat, azt meg egy megint más hangvételű dolog követi.
Már kezdtem azt hinni, hogy csak én nézem. :D  :kocc:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2011-06-09, 08:23:30
Nekem simán az egyik kedvencem ebből a szezonból. Komolyan mondom, öröm nézni ezt az animét, mert vagy vihogok Daru otaku poénjain és/vagy Okarin és Chris civakodásán vagy próbálom összerakni magamban, hogy akkor most mi-hol-merre (már ami a plotot illeti) vagy izgulok, hogy a következő D-maillel hogyan vágják tönkre a múltat (és a jelent).

:tezsvir:
Rég vigyorogtam annyit animén, mint ezeknek a debileknek a hülyeségein.


kikuchiyo

> Ano Hana

Arra leszek majd kíváncsi, hogy az /a/-n még mindig nagy számban jelenlévő hallucinationfag-ek mit szólnak a legutóbbi részhez.
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-10, 00:47:44
> Ano Hana

Arra leszek majd kíváncsi, hogy az /a/-n még mindig nagy számban jelenlévő hallucinationfag-ek mit szólnak a legutóbbi részhez.

http://en.wikipedia.org/wiki/Mass_hysteria

:D

kada

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai visszaszámlálás:
Még kettő.
Ebben a részben se adtak alá a készítők, tovább fordozódnak a poshadt tóba ejtett kő hullámai, és most már mindenki elhelyezkedett a dodekaéder egy csúcsán. Vagy csak én magyarázom bele?
Folytassák így, és jó lesz ez!

Xzone

Quote from: kada on 2011-06-11, 00:50:40
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai visszaszámlálás:
tovább fordozódnak a poshadt tóba ejtett kő hullámai, és most már mindenki elhelyezkedett a dodekaéder egy csúcsán.

wat.

SaiyaGin

[C] 9
Nem mondom, hogy nem volt kiszámítható, de azért így is átjött a hangulat.

kada

Quote from: Xzone on 2011-06-11, 04:41:50
Quote from: kada on 2011-06-11, 00:50:40
Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai visszaszámlálás:
tovább fordozódnak a poshadt tóba ejtett kő hullámai, és most már mindenki elhelyezkedett a dodekaéder egy csúcsán.
wat.
[spoiler]Hozzák a szintet és nem álltak le az érzelmi káosz kavarásával, Jinta végre rájött hogy nem akarja hogy Menma eltűnjön.
Az ember gyarló, a karakterek egyre kevésbé egysíkúak, egyre emberibbek vagy hogy mondjam egyre jobban kidolgozottak a cselekedeteik által.
Írásokban szeretem amikor nem mondja az alkotó egy karakter hogy mit érez, hanem a cselekedetei mozgatórugója lesz, és azokon keresztül is nyilvánul meg, és nem csak egy érzelme van, hanem egy emberi érzelemvilága. [spoiler]Már ha nem Zaraki a neve :P[/spoiler]


Dodekaéder. Legalábbis amibe Poppo belekezdett, lehet ez, és akkor megvan hogy mindenki X éve hős szerelmes?[/spoiler]

ogre

Quote from: kada on 2011-06-11, 12:15:39
[spoiler]
Dodekaéder. Legalábbis amibe Poppo belekezdett, lehet ez, és akkor megvan hogy mindenki X éve hős szerelmes?[/spoiler]

[spoiler]eddig csak Popporól nem sejtettük/tudtuk, hogy ki felé hajlik, meg mit érez, a többi viszonylag tiszta. nem emberileg, mert úgy bonyolult :) valszeg ez is kiderül jól, és ahogy nézem, ezzel nem lesz kipipálva a sorozat, van még a tarsolyban.[/spoiler]

Member

C - 09
Szóval vissza a jövőbe? Btw. ez most kissé zavaros.
[spoiler]Először úgy tűnt, hogy felvásárolják a cégek részvényeit, hogy úgy tűnjön, megy a bolt és megnövekedjen az értékük, ergo ne menjenek csődbe. Viszont akkor minek köszönhető, hogy mégis alázuhant a GDP? Mert igaz, hogy fedezetlen Midas pénzből finanszíroztak mindent, de mivel Mikumi nem adta el a részvényeket, semmi sem indokolja, hogy nőjön az államadósság. Ergo olyan hatás alakult ki, mintha IMF hitelen élnének, pedig semmi ilyesmi nem történt.[/spoiler]
K_T, vagy más pénzügyekben jártas mit gondol?

kada

#4977
Na írhatom újra, miután átgondoltam.
[spoiler]Hetedik perc környékén azt látjuk hogy "a jövő" vész el a pénz nyomtatásakor, kérdés hogy az eddigi veszteseké, vagy rosszabb.
Eléggé Deal with the devil a cucc, mi van hogyha *bárki*, akinek van Midas pénze a hatása alá kerülhet?
Már láttuk hogy nem (csak) az szívja meg, aki az üzletet kötötte, hanem azok is, akikkel valamilyen kapcsolatban áll, ahol a kapcsolat minősége nem teljesen egyértelmű.
Innen már nem nagy lépés hogy bárkit elkárhoztathat félig indirekt.
És volt egy collateral - már a húsz évén felül -, ami Mikunit is meglepte/megijesztette...
A szigetes dolog se egészen tiszta, hogyan működött, ez se az, és több dolog lóg ami "majd rossz lesz".
Ehh, vizsga elött ez fárasztó.

kikuchiyo

Mit szól a disztingvált nézőközönség a Hanasaku legújabb részéhez?

[ ] RAGE
[ ] Bitches and Whores
Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-14, 00:03:09
Mit szól a disztingvált nézőközönség a Hanasaku legújabb részéhez?

[ ] RAGE
[ x] Bitches and Whores

Első gondolatom volt a rész után :)