Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: kada on 2011-06-13, 23:50:58
Na írhatom újra, miután átgondoltam.
[spoiler]Hetedik perc környékén azt látjuk hogy "a jövő" vész el a pénz nyomtatásakor, kérdés hogy az eddigi veszteseké, vagy rosszabb.
Eléggé Deal with the devil a cucc, mi van hogyha *bárki*, akinek van Midas pénze a hatása alá kerülhet?
Már láttuk hogy nem (csak) az szívja meg, aki az üzletet kötötte, hanem azok is, akikkel valamilyen kapcsolatban áll, ahol a kapcsolat minősége nem teljesen egyértelmű.
Innen már nem nagy lépés hogy bárkit elkárhoztathat félig indirekt.
És volt egy collateral - már a húsz évén felül -, ami Mikunit is meglepte/megijesztette...
A szigetes dolog se egészen tiszta, hogyan működött, ez se az, és több dolog lóg ami "majd rossz lesz".
Ehh, vizsga elött ez fárasztó.
[spoiler]Én olyan verzióra is gondoltam, hogy a Midas pénz gyakortal felpörgeti a gazdaságot (megnő a pénzforgalom és az infláció is, ami befektetésre sarkall), ezt magyarázná a kezdeti fellendülés, viszont ilyen nyomor akkor üthetne be, ha mindenki egyszerre meg akar válni hirtelen a részvényeitől, ami üt, hiszen több pénz van forgalomban, mint ami a valós áru.[/spoiler]
Egyre jobban hiszem azt, hogy az alkotók valóban nem foglalkoztak többet a témával, csak elolvastak pár alap kifejezést, hogy mi az egyáltalán és hadd szóljon.

Junchi

[ ] RAGE
[ x ] Bitches and Whores

Ofkorz. :3

Kraivan

#4982
Ao no Exorcist
Bíztató sorozat, könnyen fogyasztható poénokkal, drámákkal és harcokkal.
A megteremtett világ valahol kérdést von maga után: most az ördögűzők és a maguk kis atomgigászi egyeteme köztiszteletnek örvendő és "létező", vagy amolyan Harry Potter világhoz hasonlóan egy teljesen eltitkolt óriási közösség?
Amúgy a kezdeti Naruto-hoz tudnám hasonlítani. A szabályok tetszetősek, van benne minden ami a szájízemnek megfelel. Áruló démon, körmonfont démonvadászó démon, emberszolgáló démon, summonerek, kántálók, stb. Az iskolai képzés kifejezetten tetszik. A Naruto is ezzel nyerte el tetszésemet.

Nem néztem utána, csak remélem h egy neverending sorozat lesz, mert az egyik félelmem a sorozattal kapcsolatosan, hogy ha 12 részes a limit akkor a köv 3 rész olyan összecsapott lesz, mint amikor a lakodalmas kutya jóízűen eszi a végső falatokat, és a hirtelen lezárás az említett kutya vomitális eredményére süllyesztené a sorozatot.

Ellenben ha nevernding sorozat lesz, akkor meg a készítők remélem nézik a Narutot, és nem akarják ugyanazt a shitness-séget elkövetni mint Kishishishi.

C
Csatlakozom a fentiekhez, miszerint a fene se tudja hogy mi lesz ezzel a sorozattal. Most a készítők vagy utánaolvastak a közgazdaságnak, és az utolsó epizódokban megválaszolásra kerül mind az a sok ellentmondás ami most fennáll, vagy tényleg fogtak egy nagyszerű ötletet, aminek kivitelezéséhez kevesek.
Az első részekben arról volt szó, h az ember a saját jövőjét hitelezi meg, így csak közvetlen jövője kerül veszélybe.
most meg az egész világ a károsult lehet, mert pillangóhatás van érvényben, amivel nincs is gond.
Várom a végkifejletet, és nagyon örülök h a bugyuta harcok erősen a háttérbe szorultak, és ezekkel a hatásokkal foglalkozik a történet.

...várok...

Deadman Wonderland
Morbiditása és abszurditása miatt szimpatikus sorozat.
Kielégítő választ kaptam a Bűn Hordozóinak kordában tartására, és van még egy dramaszál a kis őszhajú leányzónkkal.
Ami kicsit fárasztó h van egy esetlen, szerencsétlen, kiforratlan noob Ganta-nk akibe minden veterán szuperlény első pillantásra 150%os bizalmat ad, amit nehezen vesz be a gyomrom.  :_piszka: Mi a fenéért védi mindenki őt, a saját életét már-már komolyabb harc nélkül félredobva?  :confused:
Így az az érzésem van, mintha nyolcéves korosztályt célozná meg a sorozat, ahol a mondanivaló h "te is sokra viheted", ellenben a morbiditás érettebb közönséget céloz egyértelműen, ahol ez a fajta életkép nem túl kézenfekvő.

Ettől független elég bötteg h élvezettel nézzem.

Koe de Oshigoto
Hát ez kész. Egyedül néztem de én elpirultam akkora a h-faktora. Ám Anilinz-en 2 rész van fenn. Ennyi készült, vagy ők nem tették fel a többit?

frozenstein

Quote from: Kraivan on 2011-06-14, 11:39:41
Ao no Exorcist
Nem néztem utána, csak remélem h egy neverending sorozat lesz, mert az egyik félelmem a sorozattal kapcsolatosan, hogy ha 12 részes a limit akkor ...
ANN 24, MAL 25 részesre becsüli, aztán majd meglátjuk szeptemberben.
Quote from: Kraivan on 2011-06-14, 11:39:41
Koe de Oshigoto
Hát ez kész. Egyedül néztem de én elpirultam akkora a h-faktora. Ám Anilinz-en 2 rész van fenn. Ennyi készült, vagy ők nem tették fel a többit?
Egyelőre két rész van, és nem tudni mennyi lesz összesen.

Xzone

(Nem tudom hogyan, de van nézhető változat kinn a Break Blade 6-ból. Nem HD, de nem is kamerás.)

Junchi

Shiki 20,5

Leszarom, hogy Nao vámpírként kiirtotta az egész családját, akkor is sajnáltam szerencsétlent, amikor hazavágták. God-tier ep is god-tier.

Mondjuk a következő remélem, Kirishiki papáról fog majd szólni. :3

SaiyaGin

T&B 11 (aka múlt heti rész)
A hírhedt terroristát a hivatalos média miért hívja folyton a keresztnevén?  :gyagya:

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2011-06-15, 23:05:54
T&B 11 (aka múlt heti rész)
A hírhedt terroristát a hivatalos média miért hívja folyton a keresztnevén?  :gyagya:

Mert az van elől ;)

kikuchiyo

Oszamát is Oszamának hívtuk.

Amúgy ez a rész tanulságos volt abból a szempontból, hogy ha a speciális képességed az alakváltás, akkor ezt nem célszerű színes magazinokban reklámozni, legalábbis ha észrevétlenül be akarsz épülni az ellenséges bűnszervezetbe.
Failure is the default option

Junchi

Steins;Gate ep11

Best stuff in the season. Really!

(Viszont lespoilereztem a következő részre valamit, amit nem kellett volna... :/)


SaiyaGin

Quote from: Xzone on 2011-06-15, 23:15:41
Mert az van elől ;)

:facepalm:

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-16, 00:11:12
Oszamát is Oszamának hívtuk.

(Off: már annak se láttam sok értelmét.)

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-16, 00:11:12
Amúgy ez a rész tanulságos volt abból a szempontból, hogy ha a speciális képességed az alakváltás, akkor ezt nem célszerű színes magazinokban reklámozni, legalábbis ha észrevétlenül be akarsz épülni az ellenséges bűnszervezetbe.

Vagy legalább színészkedj elég jól, és ha a bűnszervezetben a "társaid" kérdezned tőled valamit, akkor ne csak az ööö, izé szavakat használd, mert egyeseknek feltűnhet, hogy nem tudsz mit kezdeni a szituációval.

kada

Quote from: SaiyaGin on 2011-06-16, 09:44:27
Quote from: kikuchiyo on 2011-06-16, 00:11:12Amúgy ez a rész tanulságos volt abból a szempontból, hogy ha a speciális képességed az alakváltás, akkor ezt nem célszerű színes magazinokban reklámozni, legalábbis ha észrevétlenül be akarsz épülni az ellenséges bűnszervezetbe.
Vagy legalább színészkedj elég jól, és ha a bűnszervezetben a "társaid" kérdezned tőled valamit, akkor ne csak az ööö, izé szavakat használd, mert egyeseknek feltűnhet, hogy nem tudsz mit kezdeni a szituációval.
Igazából a legizgalmasabb rész volt, tűkön ülve vártam ... [spoiler]hogy mikor bukik le végre a nulla szinészi tehetségével, egy idő után már azt hittem hogy még a gonoszok is ennyire agyonscripteltek. Ami végülis igaz, mert elöbb kellett volna lebuknia, de legalább lebukott, jöhet a HERO hogy megmentse! ...Ja pill, ő is az nem?  :angyali: Akkor a főszereplő :P[/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2011-06-16, 09:39:22
Steins;Gate ep11

Best stuff in the season. Really!

(Viszont lespoilereztem a következő részre valamit, amit nem kellett volna... :/)

Azt azért sajnálom, hogy vége a gondtalan ökörködésnek.

Junchi

^Hát még én, de állítólag a dráma/thriller része bőségesen kárpótolni fog. És persze addig, amíg a rendezés ilyen zseniális marad, továbbra sem lesznek gondok. :3

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2011-06-16, 18:19:58
^Hát még én, de állítólag a dráma/thriller része bőségesen kárpótolni fog. És persze addig, amíg a rendezés ilyen zseniális marad, továbbra sem lesznek gondok. :3

No, majd meglátjuk.

Xzone

Quote from: Junchi on 2011-06-16, 18:19:58
^Hát még én, de állítólag a dráma/thriller része bőségesen kárpótolni fog. És persze addig, amíg a rendezés ilyen zseniális marad, továbbra sem lesznek gondok. :3

Sajna én ezt a sorozatot nem tudom komolyan venni :mittomen:

LuckyDingo

Quote from: Xzone on 2011-06-16, 18:56:31
Quote from: Junchi on 2011-06-16, 18:19:58
^Hát még én, de állítólag a dráma/thriller része bőségesen kárpótolni fog. És persze addig, amíg a rendezés ilyen zseniális marad, továbbra sem lesznek gondok. :3

Sajna én ezt a sorozatot nem tudom komolyan venni :mittomen:
+1 Mondjuk én már rég feladtam XD

Sket Dance
ellaposodott, sajna :(

Darkstar

Hidan no Aria-ból van olyan release, amiben csak azok a scene-ek vannak összevágva, amikben Riko van? A többire nem vesztegetném az időmet.

BTW belenéztem az utorrent autodownload mappájába, és rájöttem, hogy a vizsgaidőszak alatt szinte semmit nem néztem és majdnem másfél napnyi néznivaló jött össze...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: Darkstar on 2011-06-18, 04:36:02
BTW belenéztem az utorrent autodownload mappájába, és rájöttem, hogy a vizsgaidőszak alatt szinte semmit nem néztem és majdnem másfél napnyi néznivaló jött össze...

Ismerős sztori. ^^

Member

C - 11
Ebben az animében azért vannak késések, az USÁ-t állítják be bazierősnek, Kínát meg megrengette a válság, pedig egyre inkább szerepcsere zajlik a jelenben közöttük. Mikuni taktikáját meg egyáltalán nem értem, már az is furcsa, hogyan tud maga a tőzsde pénzt kibocsátani.

Asharotte folytatására meg nem tudom ráerőszakolni magamat. ^^"

kada

Quote from: Member on 2011-06-19, 22:31:58Mikuni taktikáját meg egyáltalán nem értem
A valós világbeli válságot állítja meg úgy, hogy Midas pénzt pumpál a valós tőzsdébe, mintha jól menne az üzlet, valaki ezt mondta.
Quote from: Member on 2011-06-19, 22:31:58hogyan tud maga a tőzsde pénzt kibocsátani
[spoiler]It's magic!
Ne keverjük a tőzsdét ahol üzletelnek a Financial Distric mágiájával ami Applied Phlebotinummal működik, ugye eddig is jött valahonnan Midas pénz, most csak hirtelen nyomtatnak nagyon sokat.
Vagy félreértettelek.
Cserébe viszont én azt nem értem, hogy a szőke csaj most akkor tényleg meghalt? Illetve ugye eddig nem volt itt a forumon megegyezés abban a témában hogy miért tűnik el földrajzilag is egy sziget amikor elveszti a jövőjét, én arra vagyok kiváncsi hogy egy ember miért adhatja el egy egész állam jövőjét.
Remélem nem amit linkeltem lesz a válasz.  ^^"[/spoiler]

Member

Quote from: kada on 2011-06-20, 02:03:57
A valós világbeli válságot állítja meg úgy, hogy Midas pénzt pumpál a valós tőzsdébe, mintha jól menne az üzlet, valaki ezt mondta.
Eddig OK, de ez hosszú távon nem tartható folyamat, mert önmagában értéktelenné teszi a pénzt. Persze az is lehetséges, hogy ilyenkor hitelt vesz fel a Financial District-től és a jövőből kell megfizetni a fennmaradó részt.
Quote[spoiler]
Cserébe viszont én azt nem értem, hogy a szőke csaj most akkor tényleg meghalt? Illetve ugye eddig nem volt itt a forumon megegyezés abban a témában hogy miért tűnik el földrajzilag is egy sziget amikor elveszti a jövőjét, én arra vagyok kiváncsi hogy egy ember miért adhatja el egy egész állam jövőjét.
Remélem nem amit linkeltem lesz a válasz.  ^^"[/spoiler]
[spoiler]Ugyanúgy járt, mint a többi, bankrupted hangzott el az eltűnésekor. Bár lehet, hogy az IMF-eseknek az élete a pénz.:D
Végülis egy-két befolyásos ember szava idehaza is okozott változást a megítélésben, ahogyan most az epizódban elhangzott, a pénz bizalom, ha nincs bizalom, nincs pénz, nincs jövő sem.[/spoiler]

Kraivan

Ugyebár aki a districtből kiesik, annak a jövője is odavész, ő pedig a jövő fennmaradását képviseli a sorozatban, míg Mikuni a jövő feláldozását a jelen érdekében.

Ellenben Georges eladásra került, így a csajnak van pénze, de személyes jövője nincs? A vagyontárgya eladásával kirekesztett lett Midaszból, hisz már nem vállalkozó, ellenben irl meg ugyanúgy jól megvan, hisz a jövőjét ápolják.

Vagy ő most odaveszett, ellenben folytathatja életét, hisz midasz pénze még van, csak vagyontárgy nélküli vállalkozó.

Yoga most George tulajdonosa, tehát két jövője van?
Mikuni-nak meg 3 jövője volt? Mi a prior jövő akkor?

George-nak most van köze a fekete kártyához, vagy Masakaki trollkodik?


Member

Nincs kedvetek egy C-értelmező sörözéshez? Aztán feltolnánk youtube-ra, hadd fájjon mindenkinek. :lazza:

kada

Quote from: Member on 2011-06-20, 13:37:58
Nincs kedvetek egy C-értelmező sörözéshez? Aztán feltolnánk youtube-ra, hadd fájjon mindenkinek. :lazza:
:rotfl: :lul:

SaiyaGin

Épp nekiállnék letölteni a T&G 12. részét, erre kiderül, hogy már letöltöttem pár napja. :facepalm:

kikuchiyo

Failure is the default option

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-23, 00:20:05


A SAPKA!!!!!!

Jó is, hogy említitek, mert én elfelejtettem kikölcsönözni a 12. részt. Ez a Jack jól elver most mindenkit :(

Junchi

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-23, 00:20:05


ÁÁ!! xD (Lassan én is elkezdem végre...)

Steins;Gate 12

Shining Finger, you- (Kár, hogy nem ért váratlanul, szal már az előző héten lespoilerezték...) Suzuha pedig gyaaanúúús~.

Kaiji 12

BRASS BALLS! Erre nem számítottam. Mindenesetre Kaiji-nak terve van végre, úgyhogy várom a következő részt. :)