Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: kikuchiyo on 2011-08-12, 16:59:28
Talán kár is volt a végét belekevernem, igazából azt akartam kérdezni, hogy az eddigiek alapján igaz-e rá az idézett vélemény. De biztos úgy van, hogy aki akarja, az belelátja.
Nem hasonlítanám a loliconra, ha erre gondolsz. Nekem közelebb áll a Kaze no Shoujo Emily-hez és a Konnichiwa Anne-hoz, csak próbálkoznak poénkodni is benne. A másik meg, hogy hangulatilag erősen a Five Leaves-re emlékeztet (egy a stúdió).

A Lotte rémes volt. Loli háremnek unalmas, romantikusnak unalmas, viccesnek túl kiszámítható.

NLZ

Fú de örülök, hogy anno nem spoilerezték el nekem a nice boatot. :D  Mmint az igazi részt.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2011-08-12, 18:34:31
Fú de örülök, hogy anno nem spoilerezték el nekem a nice boatot. :D  Mmint az igazi részt.

Pont azért kezdtem el nézni a School Days-t, mert olvastam a nice boatról, meg a többi nagyszerű eseményről. :D

Xzone

Quote from: NLZ on 2011-08-12, 18:34:31
Fú de örülök, hogy anno nem spoilerezték el nekem a nice boatot. :D  Mmint az igazi részt.

Nekem a Mai-HiME végét spoilerezték el itt a fórumon,

[spoiler] képzelhetitek mennyire viselt meg érzelmileg sok szereplő halála benne...[/spoiler]

No. 6 ep.6

[spoiler]Már épp örültem, hogy Safu majd ellensúlyozza itt a buzulást, erre v&.[/spoiler]

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2011-08-12, 18:43:24
Quote from: NLZ on 2011-08-12, 18:34:31
Fú de örülök, hogy anno nem spoilerezték el nekem a nice boatot. :D  Mmint az igazi részt.

Pont azért kezdtem el nézni a School Days-t, mert olvastam a nice boatról, meg a többi nagyszerű eseményről. :D
Nekem meg valaki mondta usteames hamachi dotánál, hogy nézzem meg, mert "egész érdekes". Először eléggé nyomott volt a hangulatom, utána RAAAGEEEEE, végül felszabadultam röhögtem az egészen. :D

Mai hime, hát igen, nagyon jó anime lett volna, ha a vége nem bassza szét.
[reserved]

Zen

Quote from: NLZ on 2011-08-12, 18:51:49
Nekem meg valaki mondta usteames hamachi dotánál, hogy nézzem meg, mert "egész érdekes". Először eléggé nyomott volt a hangulatom, utána RAAAGEEEEE, végül felszabadultam röhögtem az egészen. :D
Emlékszek Zana volt a ludas. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

kada

Quote from: SaiyaGin on 2011-08-12, 18:43:24
Quote from: NLZ on 2011-08-12, 18:34:31
Fú de örülök, hogy anno nem spoilerezték el nekem a nice boatot. :D  Mmint az igazi részt.

Pont azért kezdtem el nézni a School Days-t, mert olvastam a nice boatról, meg a többi nagyszerű eseményről. :D
+1

Cobra

Azért 3. újranézésnél már nem is volt olyan szörnyű a Mai-Hime vége. Otome 2. végignézés fájdalmasabb volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

3. végignézésnél már énis leszarnám. :)
[reserved]

kada

Egyiket se jutott eszembe többször megnézni  :eek:

chilip


Member

Csak akkoriban néztem meg többször animéket, amikor még nem volt korlátlan netem. Kénytelen voltam.

kikuchiyo

T&B 20

Az elején az a jelenet a kávéscsészével klisés volt, de azért jól meg volt csinálva.

[spoiler]Viszont azt nem teljesen értem, hogy Maverick pontosan mit és hogy csinált.

Azt el tudta érni egy éjszaka alatt, hogy senki se ismerje fel Kotetsut (még a biztonsági őr se), még a beléptetőrendszert is átprogramoztatta, de azt csak nem tudta megoldani, hogy Wild Tiger létezését is visszamenőlegesen eltüntesse - hiszen színes magazinok meg gyűjthető kártyák vannak róla. Tehát valahogy szétválasztotta a befolyásolt emberek emlékezetében a személyes emlékeket, amik Kotetsuhoz, mint magánemberhez fűződnek, azoktól, amelyek Wild Tigerről mint dokumentált médiaszemélyiségről szólnak, és csak az előbbieket írta felül. De akkor nem fog valakinek eszébe jutni, hogy mégis ki az a Wild Tiger és miért nem keresi a gyilkost ő is? Vagy Maverick hatalma akkora, hogy még az archívumokból is ki tudja törölni WT minden nyomát, 1984 style?
Továbbá nem azt mondta, hogy nem tudja kitörölni az emlékeket, csak felülírni, és megfelelő ingerre az eredeti emlékek elő tudnak törni (mint Barnabynál történt)? Nem necces kicsit ennyi embernél emlékezetmódosítást végrehajtani? Főleg, hogy úgy látszik, nem tud nagy tömeget egyszerre mindrapelni, mindenkivel egyenként kell foglalkoznia. [/spoiler]
Failure is the default option


Darkstar

Mivel normális net nélküli vagyok pár napig, elkezdtem pótolni a lemaradásaimat.
RouKyuuBu 2-4... Ha Subaru a sorozat végére nem landol börtönben de legalábbis bizonyos nyilvántartottak listáján, akkor soha senkit nem veszélyeztetnek ezek :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

Quote from: kikuchiyo on 2011-08-14, 00:40:04
[spoiler]T&B 20

Az elején az a jelenet a kávéscsészével klisés volt, de azért jól meg volt csinálva.

[spoiler]Viszont azt nem teljesen értem, hogy Maverick pontosan mit és hogy csinált.

Azt el tudta érni egy éjszaka alatt, hogy senki se ismerje fel Kotetsut (még a biztonsági őr se), még a beléptetőrendszert is átprogramoztatta, de azt csak nem tudta megoldani, hogy Wild Tiger létezését is visszamenőlegesen eltüntesse - hiszen színes magazinok meg gyűjthető kártyák vannak róla. Tehát valahogy szétválasztotta a befolyásolt emberek emlékezetében a személyes emlékeket, amik Kotetsuhoz, mint magánemberhez fűződnek, azoktól, amelyek Wild Tigerről mint dokumentált médiaszemélyiségről szólnak, és csak az előbbieket írta felül. De akkor nem fog valakinek eszébe jutni, hogy mégis ki az a Wild Tiger és miért nem keresi a gyilkost ő is? Vagy Maverick hatalma akkora, hogy még az archívumokból is ki tudja törölni WT minden nyomát, 1984 style?
Továbbá nem azt mondta, hogy nem tudja kitörölni az emlékeket, csak felülírni, és megfelelő ingerre az eredeti emlékek elő tudnak törni (mint Barnabynál történt)? Nem necces kicsit ennyi embernél emlékezetmódosítást végrehajtani? Főleg, hogy úgy látszik, nem tud nagy tömeget egyszerre mindrapelni, mindenkivel egyenként kell foglalkoznia. [/spoiler][/spoiler]

Szerintem ez tipikusan olyan fordulat, ahol nem érdemes túlzottan belegondolni a részletekbe.

[spoiler]De tényleg úgy tűnik, hogy csak Kotetsu személyét írta felül Maverick mindenkiben valami random emberével. Tehát Wild Tiger létezik, csak nem Kotetsu az a módosított emlékek szerint.

A terv amúgy szerintem Kaedén és Kotetsu anyján bukik majd meg. De azért tippre a többi heronak is ismerős lesz Tiger, ha szemtől szemben állnak majd vele (Rock Bisonnak konkrétan gyerekkori barátja).[/spoiler]

Mellesleg nagyon tetszett a rész, és tényleg nagyon sajnáltam Kotetsut :frown:

kikuchiyo

Ja, jó rész volt. Igazából olyan, mint maga a sorozat: alaposan bejáratott elemekből építkezik - végül is mi eredetit lehet manapság mondani szuperhősös témában? -, de azokat jól adja elő, és a végeredmény abszolút élvezhető.

Ilyen elem volt a már említett kávéscsészés vagy [spoiler]ahogy Kotetsu önkéntelenül bemártotta magát azzal, hogy összefogdosott mindent Samantha házában[/spoiler]: sokszor láttam már hasonlókat, de itt mégis végig bólogattam, hogy igen, így kell csinálni. Egy-két jelenet ráadásul kifejezetten jól meg volt csinálva ebben a részben: [spoiler]ahogy Maverick meggyújtja a fényképet, és a láng tükröződik a szemében[/spoiler], és végre az animáció sem volt olyan darabos és elnagyolt, mint az előző részekben.

Az előző spoileres kérdést pedig arra lehet visszavezetni, ami sok szuperhősös univerzumban mintegy axiómának, meg nem kérdőjelezhető sarokpontnak számít: a titkos identitás jelenségére. Elsőre, józan ésszel tényleg nehezen hihető, hogy ha Kotetsu felveszi a maszkot, akkor mindjárt senki, még a saját lánya sem ismeri fel, hiába van ugyanabban a ruhában, és hiába szerepelt korábban a TV-ben is a páncéljában, de maszk nélkül. De belegondolva, mindez nem hihetetlenebb annál, hogy senki sem ismeri fel Batmanben Bruce Wayne-t vagy Supermanben Clark Kentet. Igazából erősen lampshade-elve is van ez a téma ebben a sorozatban.
Failure is the default option

SaiyaGin

A történet kivitelezése és a hangulati elemek nekem is tetszettek, de
[spoiler]

és ez csak 2 kiragadott példa[/spoiler]

kada

Quote from: Xzone on 2011-08-14, 19:23:50
Quote from: kikuchiyo on 2011-08-14, 00:40:04
[spoiler]T&B 20

Az elején az a jelenet a kávéscsészével klisés volt, de azért jól meg volt csinálva.

[spoiler]Viszont azt nem teljesen értem, hogy Maverick pontosan mit és hogy csinált.

Azt el tudta érni egy éjszaka alatt, hogy senki se ismerje fel Kotetsut (még a biztonsági őr se), még a beléptetőrendszert is átprogramoztatta, de azt csak nem tudta megoldani, hogy Wild Tiger létezését is visszamenőlegesen eltüntesse - hiszen színes magazinok meg gyűjthető kártyák vannak róla. Tehát valahogy szétválasztotta a befolyásolt emberek emlékezetében a személyes emlékeket, amik Kotetsuhoz, mint magánemberhez fűződnek, azoktól, amelyek Wild Tigerről mint dokumentált médiaszemélyiségről szólnak, és csak az előbbieket írta felül. De akkor nem fog valakinek eszébe jutni, hogy mégis ki az a Wild Tiger és miért nem keresi a gyilkost ő is? Vagy Maverick hatalma akkora, hogy még az archívumokból is ki tudja törölni WT minden nyomát, 1984 style?
Továbbá nem azt mondta, hogy nem tudja kitörölni az emlékeket, csak felülírni, és megfelelő ingerre az eredeti emlékek elő tudnak törni (mint Barnabynál történt)? Nem necces kicsit ennyi embernél emlékezetmódosítást végrehajtani? Főleg, hogy úgy látszik, nem tud nagy tömeget egyszerre mindrapelni, mindenkivel egyenként kell foglalkoznia. [/spoiler][/spoiler]

Szerintem ez tipikusan olyan fordulat, ahol nem érdemes túlzottan belegondolni a részletekbe.

[spoiler]De tényleg úgy tűnik, hogy csak Kotetsu személyét írta felül Maverick mindenkiben valami random emberével. Tehát Wild Tiger létezik, csak nem Kotetsu az a módosított emlékek szerint.

A terv amúgy szerintem Kaedén és Kotetsu anyján bukik majd meg. De azért tippre a többi heronak is ismerős lesz Tiger, ha szemtől szemben állnak majd vele (Rock Bisonnak konkrétan gyerekkori barátja).[/spoiler]

Mellesleg nagyon tetszett a rész, és tényleg nagyon sajnáltam Kotetsut :frown:
Meg ott van a fagyis lány.
Sajnálni viszont nem tudom, valahogy túl... inkább csak nevetni tudok a sorozaton, minthogy beleélni magam.
Vagy fogni a fejem hogy jajjj.

Junchi

Uh, most nézem csak, hogy Rin seiyuu-ja a Nyufi Dropból egy 10 éves kiscsaj. o.O És ez az első szerepe. Tehetség-szagot érzek.

Member

Quote from: Junchi on 2011-08-16, 11:59:50
Uh, most nézem csak, hogy Rin seiyuu-ja a Nyufi Dropból egy 10 éves kiscsaj. o.O És ez az első szerepe. Tehetség-szagot érzek.
Akkor most tényleg nagyon beleadtak. Mondjuk mifelénk a 3 évesek dünnyögnek így. :D

kada

Quote from: Junchi on 2011-08-16, 11:59:50
Uh, most nézem csak, hogy Rin seiyuu-ja a Nyufi Dropból egy 10 éves kiscsaj. o.O És ez az első szerepe. Tehetség-szagot érzek.
:he:

Nurarihyon no Mago 07:
Az első szezonhoz képest kimarad a brigádoskodás, helyette kísért a múlt, részenként egy történet helyett kb az egész szezon összefüggő lesz.
Szerintem előnyére változott a sorozat.

Xzone

Kamisama Dolls ep.7

Oh. Így már minden világos. A sztori alatt végig az volt az érzésem, hogy nagyon 'japán' az egész :(

(No meg az Elfen Lied már-már elfeledett gyerekkori visszaemlékezős része ugrott be :D )

kada

Quote from: Xzone on 2011-08-16, 21:17:47
Kamisama Dolls ep.7

Oh. Így már minden világos. A sztori alatt végig az volt az érzésem, hogy nagyon 'japán' az egész :(
Tényleg "japános" történetelemek szépen összerakva, semmi furcsa.
Bár valamiért nem vagyok meggyőződve róla hogy minden így történt, nem mintha okom lenne gyanakodni.

Az apucis rész valamiért zavart.

SaiyaGin

Quote from: Xzone on 2011-08-17, 00:36:53
Most viszont már csak a saját törvényeihez kell tartania magát az animének, és ez egész jól megy neki. Azt kell mondanom, a 'tegyük helyre amit elszúrtunk' sztorivonal már kifejezetten jól van megírva, és tényleg csak ilyesmit tudok elfogadni a sok hülyeség után, amit a D-mailekkel elkövettek.

SG 20

Amióta elkezdték helyrehozási hadműveletet, azóta kíváncsi voltam/vagyok, hogy ha elérnek a mostani pontra, akkor milyen megoldást találnak, már ha találnak
[spoiler]Kurisu ügyére.
Azt azért kicsit furcsálltam, hogy ha Kurisu nem említi meg a saját halálát, akkor Okarinnak eszébe se jutott volna a dolog. (Bár persze amiken keresztülment, és amennyi idővonalon átutazott, azok után tkp. végülis érthető, hogy miért felejtette el az első változtatás ezen részletét.[/spoiler]

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2011-08-17, 21:59:42
Quote from: Xzone on 2011-08-17, 00:36:53
Most viszont már csak a saját törvényeihez kell tartania magát az animének, és ez egész jól megy neki. Azt kell mondanom, a 'tegyük helyre amit elszúrtunk' sztorivonal már kifejezetten jól van megírva, és tényleg csak ilyesmit tudok elfogadni a sok hülyeség után, amit a D-mailekkel elkövettek.

SG 20

Amióta elkezdték helyrehozási hadműveletet, azóta kíváncsi voltam/vagyok, hogy ha elérnek a mostani pontra, akkor milyen megoldást találnak, már ha találnak
[spoiler]Kurisu ügyére.
Azt azért kicsit furcsálltam, hogy ha Kurisu nem említi meg a saját halálát, akkor Okarinnak eszébe se jutott volna a dolog. (Bár persze amiken keresztülment, és amennyi idővonalon átutazott, azok után tkp. végülis érthető, hogy miért felejtette el az első változtatás ezen részletét.[/spoiler]

Én is a homlokomra csaptam, amikor Kurisu megemlítette. Teljesen elfelejtettem. :D

[spoiler]Az az egyetlen D-mail, amit a múltban láttunk megérkezni, és nem csak a megváltozott jövőt mutatták. Nem emlékszem rá tisztán: Okarin magának külde a mailt? Mit is küldött pontosan?[/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: Xzone on 2011-08-17, 22:15:13
Én is a homlokomra csaptam, amikor Kurisu megemlítette. Teljesen elfelejtettem. :D

[spoiler]Az az egyetlen D-mail, amit a múltban láttunk megérkezni, és nem csak a megváltozott jövőt mutatták. Nem emlékszem rá tisztán: Okarin magának külde a mailt? Mit is küldött pontosan?[/spoiler]

Ha én arra még emlékeznék. :D

Junchi

Hát, már csak [spoiler]egy D-mail maradt, a lottós, amit csak szimplán undózni kell és mehetnek is át a béta worldline-ra, szal jöhet Okarin dilemmája, hogy akkor most melyik csajt válassza.

Remélem, azért pozitív vége lesz és találnak valami megoldást arra, hogy mindketten megússzák.[/spoiler]

-ETA-

Nyuszagi Drop OP single:whoah: Addiktív op is addiktív!

Prof. William

Időutazásos cuccokban sokszor előfordul hogy bár úgy tűnik Game Over de aztán találnak valami harmadik megoldást mert hát multiverzum + téridő kontinuum + fluxuskondenzátor. :)

Member

Kaiji 20
Szorul a hurok, de nagyon. Most a másik felet halljuk majd egy komplett részen át szenvedni, és aztán ha váltás lesz, akkor jövünk rá, hogy kiötlött vmit. :D