Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2011-09-07, 12:47:17
Én ezt már nagyon régóta tervezgetem, szal tolhatjuk dualban is. :D

Jó ötlet. :D  :tezsvir:
(Csak jó lenne találni valami olyan bótot, ahol a neten látott 4000 Ft körüli áraknál olcsóbban találok egyet.)

Quote from: Junchi on 2011-09-07, 12:47:17
Btw a részt még nem láttam (majd este...), de... Szal [spoiler]Nakabachi egyen szart és dögöljön meg valami lassú és fájdalmas módon.[/spoiler]

Alapvetően ez ellen se tiltakozom, bár én már egy durvább Okarin Punch-csal is meg lennék elégedve.

kada

Quote from: SaiyaGin on 2011-09-07, 14:04:09
Quote from: Junchi on 2011-09-07, 12:47:17
Én ezt már nagyon régóta tervezgetem, szal tolhatjuk dualban is. :D

Jó ötlet. :D  :tezsvir:
(Csak jó lenne találni valami olyan bótot, ahol a neten látott 4000 Ft körüli áraknál olcsóbban találok egyet.)
Hmm...
Végülis az utóbbi 10 évben még a gyanu árnyéka se vetült rám hogy esetleg véletlen éppelméjű lennék, miért is ne.

Junchi

Quote from: SaiyaGin on 2011-09-07, 14:04:09
Jó ötlet. :D  :tezsvir:
(Csak jó lenne találni valami olyan bótot, ahol a neten látott 4000 Ft körüli áraknál olcsóbban találok egyet.)

Nekünk asszem van is itthon, kérdés az, hogy jó é vajon rám. :D

Mindenesetre Ogarin bőven kiérdemelte, hogy legalább egy cp erejéig tisztelegjek a nagysága előtt, szal... jah. ^^

Xzone

Én Okarinhoz túl kövér vagyok, Daruhoz meg nem eléggé. fml

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada


Xzone

SKET Dance ep.23

Lolicon special, ejnye :D

Ez a vizuális stílus honnan jön? Valamire biztos utalás.

LuckyDingo

Quote from: Xzone on 2011-09-08, 21:58:35
SKET Dance ep.23

Lolicon special, ejnye :D

Ez a vizuális stílus honnan jön? Valamire biztos utalás.
Ez nem volt rossz :D Amikor Switch megjegyzi, hogy egyre inkább kinézik az oviból, azon röhögtem.. XD

Junchi

Kaiji S2 ep23

Baz'meeeg!  :whoah: :whoah: Innen már nem is érdekel, hogy húzzák az időt, de ez így, ebben a formában EPIC! És életképes.

Member

Quote from: Junchi on 2011-09-09, 13:08:48
Kaiji S2 ep23

Baz'meeeg!  :whoah: :whoah: Innen már nem is érdekel, hogy húzzák az időt, de ez így, ebben a formában EPIC! És életképes.
Abban biztos voltam, hogy a harmadik tálcának is az lesz a sorsa, ez a repell viszont kicsit művi volt nekem a végén. Viszont a vénember "I HAVE NO FUN" arca ütött. :D

Junchi

Pingwin ep9

Am I watching a Shaft animu or WTF? Tisztára ilyen érzésem volt ennek a résznek a nézése közben.

Az új karakterről mindenesetre sejtettem, hogy hapsi lesz, karakterre meg tök olyan, mintha Akiót és Tougát összegyúrták volna az Uténából. :D

Furcsa volt, hogy a múlt heti rész után bevágták ezt a Himari "különkiadást"... (És megint nem volt Seizon Seikyaku... >__>)

LuckyDingo

T&B 24 - Aaaaaawww... Bár szeretem a drámai dolgokat, de [spoiler=télleg]nehogy kinyírják már Kotetsut O.o (Most pont úgy áll a dolog, hogy nem tudom, az lesz, hogy valahogy túléli, vagy az, hogy hősként halt meg a hősökért és mindenki szívében él tovább...)[/spoiler]

Xzone

Quote from: LuckyDingo on 2011-09-11, 12:05:14
T&B 24 - Aaaaaawww... Bár szeretem a drámai dolgokat, de [spoiler=télleg]nehogy kinyírják már Kotetsut O.o (Most pont úgy áll a dolog, hogy nem tudom, az lesz, hogy valahogy túléli, vagy az, hogy hősként halt meg a hősökért és mindenki szívében él tovább...)[/spoiler]

:bruhuhu:

[spoiler]Valahogy azért éreztem, hogy ilyesmi lesz a vége.[/spoiler]

kikuchiyo

#5295
Quote from: Xzone on 2011-09-11, 16:04:04
Quote from: LuckyDingo on 2011-09-11, 12:05:14
T&B 24 - Aaaaaawww... Bár szeretem a drámai dolgokat, de [spoiler=télleg]nehogy kinyírják már Kotetsut O.o (Most pont úgy áll a dolog, hogy nem tudom, az lesz, hogy valahogy túléli, vagy az, hogy hősként halt meg a hősökért és mindenki szívében él tovább...)[/spoiler]

:bruhuhu:

[spoiler]Valahogy azért éreztem, hogy ilyesmi lesz a vége.[/spoiler]

Tanult kollégám jobban megfogalmazta.

A FÁJT jó volt, de azt elég olcsó megoldásnak tartottam, ahogy [spoiler]a hősök kiszabadultak. Kaede pár órányi semmittevés után hirtelen rájön, hogy tudja használni Blue Rose képességét, lefagyasztja Rotwanget, a hősökről meg leesik a robbanónyakörv. Lolmár.

Viszont úgy néz ki, ha részben is, de bejön, amit pár résszel ezelőtt jósoltam: Maverick gonosz nagymonológja az utolsó részben.[/spoiler]

Más: Usagi Drop 10

Ezek még nem hallottak arról, hogy ha a gyereknek magas a láza, akkor nem bebugyoláljuk a meleg takaróba, hanem megfürdetjük.

szerk:
T&B egérpadok ^^
Failure is the default option

Member

A fürdetés nem mindig jó, egy jó magas láznál könnyen okozhatsz tüdőgyulladást vele. Lehet, arra gondoltak nagyobb melegben könnyebben pusztul a vírus. Hmmm, ideje lenne újból nekiállnom a nyufipuffnak.

kada

[spoiler=TB quotehalmaz]
Quote from: kikuchiyo on 2011-09-11, 16:27:47
Quote from: Xzone on 2011-09-11, 16:04:04
Quote from: LuckyDingo on 2011-09-11, 12:05:14
T&B 24 - Aaaaaawww... Bár szeretem a drámai dolgokat, de [spoiler=télleg]nehogy kinyírják már Kotetsut O.o (Most pont úgy áll a dolog, hogy nem tudom, az lesz, hogy valahogy túléli, vagy az, hogy hősként halt meg a hősökért és mindenki szívében él tovább...)[/spoiler]

:bruhuhu:

[spoiler]Valahogy azért éreztem, hogy ilyesmi lesz a vége.[/spoiler]

Tanult kollégám jobban megfogalmazta.

A FÁJT jó volt, de azt elég olcsó megoldásnak tartottam, ahogy [spoiler]a hősök kiszabadultak. Kaede pár órányi semmittevés után hirtelen rájön, hogy tudja használni Blue Rose képességét, lefagyasztja Rotwanget, a hősökről meg leesik a robbanónyakörv. Lolmár.

Viszont úgy néz ki, ha részben is, de bejön, amit pár résszel ezelőtt jósoltam: Maverick gonosz nagymonológja az utolsó részben.[/spoiler]
[/spoiler]
[spoiler=tippelgetésem, nem kéne kinyitni :P]Szerintem nem számítva hogy a C kategóriás akciófilmek kiszámíthatóságát ötvözték a DBZ első harcával (ha jól rémlik), ez egész jól néz ki eddig: A hősök lezúzták a gonoszt, a kiöregedett Tiger hősiesen az életét adja az egészért, van egy hősiesebb hős legenda mint Legend, és megy minden tovább szépen*.
Aztán amikor Blue Rose sír fellette "sose mondtam el időben" dumával, akkor felébred hogy hidegek ezek a könnycseppek, aztán a lányával meg a csajjal aki a lánya lehetne visszavonul vidékre és boldogan él amíg megint meg nem hal.
Feltéve hogy az életjel-detektor a páncél mellkasi részében volt és a fegyver jól lezsibbaszt meg egyéb mellékhatásokat művel.

Simán megölni picit fölös lenne még az utolsó rész elött, persze az is megtörténhet.
szvsz[/spoiler]
Eddig különösebben nem csalódtam, ennél a sorozatnál nem estem abba a hibába hogy elvártam volna valamit is  ^^"

kikuchiyo

Quote from: Member on 2011-09-11, 17:23:35
A fürdetés nem mindig jó, egy jó magas láznál könnyen okozhatsz tüdőgyulladást vele. Lehet, arra gondoltak nagyobb melegben könnyebben pusztul a vírus. Hmmm, ideje lenne újból nekiállnom a nyufipuffnak.

Persze, igazad van, előfordulhat, végül is nem vagyok gyerekorvos.

Kicsit túlzottnak éreztem a drámát ebben a részben, de aztán rájöttem, hogy Rin Daikichi első gyereke - akit ráadásul nem is túl régóta istápol. Ezt tulajdonképpen jól is mutatta be a sorozat: egy ötödik gyereknél már nem aggódnak ennyit a szülők egy nyavalyás 39 fokos láz miatt, de Daikichi egyedül van, és még nem tud sokat a gyermeknevelésről.

[spoiler=T&B speculah]Ez az idő éppen megfelelő arra, hogy a hangya holdra szálljon Kotetsut megöljék. Lényegében az összes történetszála lezárult, a feladatait elvégezte: elnyerte Bunny bizalmát; mentorálta a fiatalabb hősőket, amikor kellett; visszaszerezte a lánya tiszteletét; és felfedte a HősTV korrupt természetét. A szuperképessége halványulóban van, a hősként hasznosan eltölthető ideje fogy, amúgy is vissza akart vonulni. Ez lenne az ideális Obi-Wan, avagy Dumbledore-pillanat a számára: a tudását átadta, és most félreáll, hogy a fiatalabb főhős egyedül küzdjön meg a főellenséggel.

De az is lehet, hogy a stúdió nem meri majd kinyírni a rengeteg bekaszálható merchandise-pénzre gondolva, és valami hülye deus ex machinával, vagy "bocs, mégis jól vagyok, csak elájultam" megoldással visszahozzák.

Vagy az is lehet, hogy Scarf-tan is NEXT, a szuperképessége az emberek felélesztése. Fucking calling it now.[/spoiler]
Failure is the default option

chilip


SaiyaGin

Quote from: chilip on 2011-09-11, 17:44:04
minden részben van scarf-tan :D

Azon röhögnék, ha
[spoiler]a készítők trollkodtak volna, mert Scarf-tannak nincs semmi szerepe a történetben és csak azért dobták be őt, hogy a nézők tudjanak még valakiről spekulálni.
Persze ennek a valószínűségét én se nem tartom magasnak.[/spoiler]

kikuchiyo

#5301
Quote from: chilip on 2011-09-11, 17:44:04
minden részben van scarf-tan :D

Az előzőben mintha nem lett volna.

BTW a készítők azt nyilatkozták, hogy [spoiler]eredetileg csak egy in-joke volt az animátorok részéről, de amikor látták, hogy a rajongók kiszúrták, elkezdtek gondolkodni, hogy nagyobb szerepet adnak neki (de azt nem mondták, hogy tényleg adtak is).[/spoiler]




Más: A "sorozatok, amelyek nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket" rovatunk következik, mai témánk a Hanasaku Iroha.

Amit vártam: egy félig-háromnegyedrészt komoly sorozatot arról, ahogy egy felelősséget addig nem ismerő fiatal lány a munka hatására megváltozik és megtalálja a helyét a négybetűs életben, egyszóval egy mély és érett drámát a hozzám hasonlóan mély és érett személyeknek.

Ehelyett kaptam: helyben járó, középszerű melodrámát tizenéves lányoknak való szerelmi n-szögekkel és buta komédiával.

Talán azzal lehet leginkább megfogni, hogy mi a baj a sorozattal, ahogy azzal a nyavalyás nyálgép Kócsannal bántak: ha lett volna értelme a sorozatnak, akkor Kócsan Ohana régi életéhez tartozott volna, és szó sem esett volna róla többé, miután Ohana kiszakad Tokióból és beilleszkedik az új környezetébe. Ehelyett állandóan visszatérnek hozzá, egész epizódok mentek el azzal, hogy "szeretem, de jaj, mégse", és a vége is úgy néz ki, rá fog kifutni.

/rant
Failure is the default option

LuckyDingo

Quote from: kikuchiyo on 2011-09-11, 21:53:31

Más: A "sorozatok, amelyek nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket" rovatunk következik, mai témánk a Hanasaku Iroha.


Ehelyett kaptam: helyben járó, középszerű melodrámát tizenéves lányoknak való szerelmi n-szögekkel és buta komédiával.

Talán azzal lehet leginkább megfogni, hogy mi a baj a sorozattal, ahogy azzal a nyavalyás nyálgép Kócsannal bántak: ha lett volna értelme a sorozatnak, akkor Kócsan Ohana régi életéhez tartozott volna, és szó sem esett volna róla többé, miután Ohana kiszakad Tokióból és beilleszkedik az új környezetébe. Ehelyett állandóan visszatérnek hozzá, egész epizódok mentek el azzal, hogy "szeretem, de jaj, mégse", és a vége is úgy néz ki, rá fog kifutni.

/rant
Én azt mondom,hogy ha "Kócsant" kiszedjük akkor nem olyan borzasztó a cucc, de tény, hogy nem lett mély.

Viszont még mindig úgy érzem, hogy egy ilyen langyos műdrámás valaminek egyszer elmegy. Ha másra nem, talán erre jó..  :D

kada

Quote from: LuckyDingo on 2011-09-12, 03:11:39
Quote from: kikuchiyo on 2011-09-11, 21:53:31

Más: A "sorozatok, amelyek nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket" rovatunk következik, mai témánk a Hanasaku Iroha.


Ehelyett kaptam: helyben járó, középszerű melodrámát tizenéves lányoknak való szerelmi n-szögekkel és buta komédiával.

Talán azzal lehet leginkább megfogni, hogy mi a baj a sorozattal, ahogy azzal a nyavalyás nyálgép Kócsannal bántak: ha lett volna értelme a sorozatnak, akkor Kócsan Ohana régi életéhez tartozott volna, és szó sem esett volna róla többé, miután Ohana kiszakad Tokióból és beilleszkedik az új környezetébe. Ehelyett állandóan visszatérnek hozzá, egész epizódok mentek el azzal, hogy "szeretem, de jaj, mégse", és a vége is úgy néz ki, rá fog kifutni.

/rant
Én azt mondom,hogy ha "Kócsant" kiszedjük akkor nem olyan borzasztó a cucc, de tény, hogy nem lett mély.

Viszont még mindig úgy érzem, hogy egy ilyen langyos műdrámás valaminek egyszer elmegy. Ha másra nem, talán erre jó..  :D
"sorozatok, amelyek nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket"
Még a végén az lesz a meggyőződésem hogy kóla+popcorn üzemmódban "jó amerikaiként" kéne néznem minden műsort amit nem azért ajánlanak mert OMFGDEEP.

Párnák... ők maguk szolgáltatják ki magukat a rule 34 egy zavaróbb verziójának a szövegben.
inb4: If you read this text I have bad news for you.

Xzone

Azért tök jól elbeszélgettek itt a Hanasaku Iroháról így vasárnap éjjel fél 3-kor.

Darkstar

Van jobb dolgod?

BTW egy időre én is jegeltem a sorozatot, majd valamikor befejezem.
Viszont ez a season megint egész jó, legalábbis nekem biztos. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Leara

Szerintem a Kou-chanos szál sem lett volna rossz, ha máshogy oldják meg, nem pedig úgy, hogy "én most úgy döntöttem, hogy őt szeretem"  :gyagya:.
MAL

Junchi

Örvendetes, hogy ezt az egész Ko-chan - Ohana maszlagot nem csak én tartom hatalmas marhaságnak.

Szal, eegen - az egy dolog, hogy kvázi egyik sem tudja, mit is akar a másikkal, de az már csak hab a tortán, hogy még saját magukkal sem tudnak lassan mit kezdeni. Őszintén szólva olyan az egész cucc, mintha tudná ugyan, hogy slice-of-life akar lenni, épp csak azt nem, hogy milyen.

A Minchi - Tohru rész még valamivel reálisabb imho, bár ott is, mire leesett a csávónak, hogy akkor most miért is igyekszik annyira Minchi, hát... MEH!

Az elejét (első 8-10 rész) még nagyon élveztem, de utána elkezdett látványosan hullámzani a színvonal, illetve a gárda negyede átment irritálóba. Kár érte.

kada

Az igazán szomorú hogy annyira nem is elrugaszkodott a valóságtól  ^^"

De attól még nem valami nagy élmény nézni.  :ejj:

Junchi

S;G final

És még a lezárást is sikerült teljesen jóra megcsinálniuk!

Legjobb anime, amit valaha láttam. Pont.