Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Én

Fate/Zero 6.: még mindig zsír, bár most nem volt annyi eksön mint eddig. Szépen megismertetik velünk a karaktereket.

kada

#5581
Ben-to 05:
Mennyi minden nem úgy ment mint vártam  ::)
[spoiler]- nem volt diótörés
- extra kiscsaj még a stábnál is félelmetesebb
- "GOOD JOB"
- a főhős amikor értesült róla hogy túl hamar, szinte rögtön megemberelte magát és pillanatokon belül készen állt a visszavágóra mindenféle hosszú angstolás helyett
- amikor leesett az egyik lánynak hogy a srác hogy készen állt a visszavágóra, egy Narutron Punch se volt, se általános nagy meghökkölés
- a rizsszem nem kapott figyelmet a szereplőktől
+1 a rész vége[/spoiler]

Edit: tudtam én, hogy furcsa hogy már két rész óta nem volt meg, csak ki kellett volna várnom az ED-t postolás elött...  ^^"

Junchi

Mawarut nézitek még?

Azért kérdem, mert ez a 17. rész EPIC volt a szó legszorosabb értelmében. Ennyi plot progress három részben együtt nincs, a végén randa cliffhanger és kaptunk újabb hintet, hogy mi lehet a penguin drum.

A Siezon Senryaku scene meg továbbra is win. :3

Prof. William

Quote from: SaiyaGin on 2011-11-02, 19:11:09
Quote from: Prof. William on 2011-11-02, 18:26:39
Amíg össze nem gyűlik a csapat. Ha már Yukiko megvan akkor még a nagydarab állat + Rise + Naoto+ Teddy addig ez lessz. A léynegi keresése majd csak utána indul meg.

Ha nem játszottam volna végig vagy 3 szor a Persona 4 játékot már én is droppoltam volna de így teljesen élvezhető a számomra. Ha japánban csak a P4 fanok megveszik majd a BR-t akkor már sikeresnek fog számítani  a cégnek a sorozat szóval nem veszthetnek.

Ja, még ennyien vannak? Köszi, hogy szólsz, akkor már most dobom, még az 5. rész előtt.

Most szerencsére úgy tűnik ere ők is rájöttek mert a mostani rész egy elég szórakoztató school life volt 1-2 játékbeli mellékkarakter bevonásával.

SaiyaGin

Quote from: Én on 2011-11-06, 00:27:43
Fate/Zero 6.: még mindig zsír, bár most nem volt annyi eksön mint eddig. Szépen megismertetik velünk a karaktereket.

Remélem, hogy
[spoiler]Castert hamarosan tényleg lerendezik, mert a hangjától már most a falat kaparom. ^^"[/spoiler]

Bár az utóbbi részeket nézve meg lennék lepve, ha valami simán, problémamentesen, just as planned menne. :smile:

Xzone

Quote from: SaiyaGin on 2011-11-06, 14:01:13
mert a hangjától már most a falat kaparom. ^^"

Pont meg akartam dícsérni a seiyuut, mert szerintem eszméletlen jó Caster hangja. :redface:

Még az eddigieknél is jobban tetszik a sorozat. A Stay/Nightban a grálháború már csak árnyéka önmagának, elcseszett mesterekkel és gyenge servantokkal. Itt viszont mindenki iszonyú kemény, és komolyan gondolja a harcot.

[spoiler]Amikor Kiritsugu berobbantotta a toronyházat... :eek:
Gyó.[/spoiler]

kada

Quote from: Xzone on 2011-11-06, 16:58:49
Még az eddigieknél is jobban tetszik a sorozat. A Stay/Nightban a grálháború már csak árnyéka önmagának, elcseszett mesterekkel és gyenge servantokkal. Itt viszont mindenki iszonyú kemény, és komolyan gondolja a harcot.
Elővettem a régi sorozatot pont délelött, és csak néztem hogy a mostani mennyivel jobb mint amannak az első három része.

Az apropóját egyébként az alábbi post adta:
Quote from: Pr3d4k1ng on 2011-11-04, 16:45:18Carnival Phantsam 5. rész
Részről részre hülyébb ez a sorozat  :lol:[spoiler=Mai rész lényege]Mire NEEEE használjunk egy Berseker servantot  :lol:[/spoiler]
Félelmetes hülyeség, csak caster (így) nem is rémlett, ezért kellett az eredeti sorozatból egy kis emlékeztető.

SaiyaGin

Quote from: Xzone on 2011-11-06, 16:58:49
Pont meg akartam dícsérni a seiyuut, mert szerintem eszméletlen jó Caster hangja. :redface:

Azt nem állítom, hogy nem jól csinálja, sőt, sokat hozzáad a figura őrültségéhez, de éppen ezért is taszító Caster.

Junchi

Caster szerintem tök poén; én mindig is bírtam az ilyen karaktereket. :D (Szar ízlésem van na. Maa, mondjuk a szemeitől néha frászt kapok.)

FSN-hez meg jó, hogy nem mérhető, már csak azért se, mert az itteni Emiya ószom, az ottani meg... nos, nem az. :3

Én

Amúgy én nem is ismertem azt a "hőst", aki Caster formában van, ezért utánanéztem wikin. Hát, ha a fele igaz csak, az is durva :zomg:
(A fate cuccok már rávettek egy-két történelmi személy utáni olvasásra :D)

Member

Last Exile 2 01-02
Elég sokat k-onizálódott a sorozat, a rajz és a fanservice elsőre nagyon megzavart, a kis tizenéves csajhordával egyetemben. Sokkal vidámabbnak látszik, mint az első széria (lásd OP), mondjuk az első sem fogott meg az első részek alatt, még meglátjuk. Valahogy hiányzik, hogy ott még tiszta víz sincsen, most meg van egy egész szent tó. :)

kikuchiyo

Tényleg sokkal vidámabb, hiszen már rögtön a második részben egy [spoiler]egész várost pusztítanak el.[/spoiler] Csupa nevetés és boldogság eddig a sorozat.
Failure is the default option

Member

#5592
Quote from: kikuchiyo on 2011-11-06, 22:15:03
Tényleg sokkal vidámabb, hiszen már rögtön a második részben egy [spoiler]egész várost pusztítanak el.[/spoiler] Csupa nevetés és boldogság eddig a sorozat.
Bevallom, a második rész eye-catch-énél írtam a posztot.
[spoiler]Ezek szerint ennek a sorozatnak is megvan a maga Exile-a?[/spoiler]

Amúgy meg elhangzott, hogy "A lakosság nagy részét evakuálták", nem?

kikuchiyo

Ben-to

Pár éve valószínűleg tetszett volna. Most viszont most van, és nagyrészt bejött az, amit előtte gondoltam: nincs annyi az alapötletben*, hogy egy sorozatot elvigyen a hátán. Egy darabig ugye érdekes meg vicces, hogy leértékelt kajákért harcolnak, és tulajdonképpen tetszik is, hogy nincs semmi nagyképűsködés meg nyakatekert világmegváltás a sorozatban, hanem az elejétől felvállalják, hogy baromság az egész, de amikor nem az idétlenkedés megy, akkor unalmas.

* ezt nyilván a készítők is érzik, ezért a 4. részben behoztak valami mást, ami pár éve valószínűleg tetszett volna, és akkor én is csatlakoztam volna a sugárban dicshimnuszt ejakulálók kórusához, de most viszont most van, így ez az elem sem hat meg.
Failure is the default option

Member

Last Exile 4
Hmmm, még kell egy kis idő, hogy a régi szereplők felismerjék egymást? ::)

kikuchiyo

Quote from: Member on 2011-11-08, 23:10:33
Last Exile 4
Hmmm, még kell egy kis idő, hogy a régi szereplők felismerjék egymást? ::)

Hmmm, elképzelhető, hogy Dio valójában a régi szereplőknek dolgozik, ő vitte bele Famékat a velük való kényszerű együttműködésbe azzal, hogy a Silviussal kapcsolatos infómorzsák ügyes adagolásával olyan taktikát választatott velük, ami garantáltan az elfogásukkal végződött, és csak azért nem pacsizott a hajó legénységével, mert nem akarta felfedni az álcáját?
Failure is the default option

Darkstar

Mashiro 6

Sena "húzásán" néztem egyet  :zomg:  :cool:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Liquid Snake

#5597
Fate/Zero 6.

Amikor lejött, belekattingattam, és egyből láttam, hogy ez "unalmasabb" rész lesz, halogattam is egy darabig a megnézését... Most kerítettem rá sort mielőtt írtam ezt a postot. De tévedtem, igaz nem volt olyan akciódús, de nagyon adta ez a rész is. Caster tényleg kiíródhatna már, én valahogy örülnék neki ha nem Saber, hanem Archer győzné le :D Eddig egy beképzelt senkinek tartottam Gilgamesh-t de ezzel a mostani kis beszélgetésével eléggé megkedveltette magát nálam. Emiya meg amit művelt  :zomg: Esküszöm megijedtem tőle, annyira jól csinálták meg ezt a jelenetet, a semmiből jött, és elég nagyot szólt ( szó szerint  :D ). Állítom, hogy egy ritmust kihagyott a szívem mikor néztem. ( ez annak is betudható h imádok jó hangosan animezni  :smile: )

Member

#5598
Quote from: kikuchiyo on 2011-11-09, 00:17:54
Quote from: Member on 2011-11-08, 23:10:33
Last Exile 4
Hmmm, még kell egy kis idő, hogy a régi szereplők felismerjék egymást? ::)

Hmmm, elképzelhető, hogy Dio valójában a régi szereplőknek dolgozik, ő vitte bele Famékat a velük való kényszerű együttműködésbe azzal, hogy a Silviussal kapcsolatos infómorzsák ügyes adagolásával olyan taktikát választatott velük, ami garantáltan az elfogásukkal végződött, és csak azért nem pacsizott a hajó legénységével, mert nem akarta felfedni az álcáját?
Lehetséges, mivel nem közvetlenül, hanem egy évnyi késéssel kezdődik meg a második sorozat, történhetett ott bármi. Erre eddig Dio agymosottsága okán nem gondoltam, nekem úgy tűnt a sorozat végén, hogy hónapokat töröltek az emlékezetéből, ott tartott Claus-szal, mint a sorozat elején.

Cloud

Van értelme nézni a Fate/Zero-t, ha csak a Fate/stay night-ot láttam valamikor régen?  Ha jól tudom elég szerteágazó a világa a cuccnak.

Én

Quote from: Cloud on 2011-11-11, 19:01:57
Van értelme nézni a Fate/Zero-t, ha csak a Fate/stay night-ot láttam valamikor régen?  Ha jól tudom elég szerteágazó a világa a cuccnak.
Van, a fontosabb dolgokat elmondják, de úgyis a balhék a lényegesek benne, azok meg mindenképpen jók :D

motifator

#5601
Akkor is érdemes nézni, ha anno a Fate Stay/Night-ot abbahagytam vagy 3 résszel a vége előtt? Igen, annyira nem tudott érdekelni már a végére. Mondjuk az is igaz, hogy olyan emberrel néztem együtt, aki nem tudott felülkerekedni az egész
[spoiler]Artúr király[/spoiler] bullshiten, és végig együtt röhögtünk, hogy mekkora hülyeség is az egész.
Lehet, hogy ha egyedül nézem, jobban el tudom fogadni, hogy a sztori háttere :wtf: és lehet, hogy sikerült volna kicsit jobban élvezni az egészet. De akkor is, valahogy semmi ingerenciám nincs újrakezdeni, vagy akár csak a végét is újra-/megnézni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Tökmás a zero hangulatlag (keményebb, komolyabb), egyelőre minimális bullshit van benne, az általad említett dolgon meg még a szereplők is megütköznek de csak kb fél percig foglalkoznak vele.

motifator

Na jó, akkor belenézek szerintem. Most úgyse nagyon nézek semmit, csak az Usagi Dropból 1-1 részt néha. Valahogy a Steins;Gate óta nem volt kedvem belekezdeni semmibe.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

+1 az érdemes néznire, sokkal "fogyaszthatóbb" mint a régebbi kiadás.
Pl vélemény amit osztok:
Quote from: Bishop on 2011-10-17, 16:17:55
Fate/Zero
Nagyon jó, már is ezerszer jobb mint a Stay Night nincs Shirou féle műdráma, mindenki céltudatos és elhatározott. Tetszik ahogy minden szemszögből látjuk ki hogy taktikázik.
Rider-t már is imádom!  :D
1) nagy arcok a hősök, nem csak báb feeling mindegyik. (az más kérdés hogy caster önként berserker megátkozottan batshit insane)
2) a masterek tényleg tudják mit akarnak (kivéve casteré aki csak batshit insane) és rideré (de a "szolgája" majd embert farag belőle), eddig nem volt emozás annyira
3) marhára akciódús, de eddig még nem vettem észre hogy egy csomó akcióval akarnák letolni a torkom hogy nincs semmi történet

Aztán majd találkozunk a szezon végén, amikor félbehagyják, meg X szezonnal késöbb amikor befejezik, addigra lehet hogy mást mondok  :P

Flaser

Igazság szerint a F/SN-ot is sokkal jobban lehetett volna adaptálni, de a Studio Deen-től csak a cselekmény szolgai másolása tellett, gyakran teljesen WTF jellegű vágással társítva.

Az Ufotable velük ellentétben van elég tökös, hogy *át*-írják Nasu ömlengő prózáját, s méghozzá tették ezt feszes tempót diktálva, jól ráérezve, hogy a történet mely részei mellőzhetök, vö. Kara no Kyoukai, ami Nasu szerint is jobb mint az eredeti. (Lévén, hogy első regénye volt hajdanán, s saját bevallása szerint is volt mit húzni rajta).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

BokuTomo 6

Végre Sena is szivatta kicsit Yozorát. Ez már kellett.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2011-11-12, 09:01:28
BokuTomo 6

Végre Sena is szivatta kicsit Yozorát. Ez már kellett.  :Kiraly:
Szerintem meg Yozora szivatása (is) kellett az elején, de csak nem fog tanult belőle a Hús.
(Pedig még csak nem is hús, hanem zsír.)

Junchi

#5608
Ami FZ-ben volt emó (eddig), az többnyire elviselhető volt, szal kimondottan nem az a "fetrengek az angst-ben" lószar, á la NGE. (Kivéve talán Waver-kün szerencsétlenkedéseit az elején.)

Quote from: motifator on 2011-11-11, 20:29:55
Valahogy a Steins;Gate óta nem volt kedvem belekezdeni semmibe.

Nem csodálom, azután az anime után minden más csak halovány/gyenge próbálkozásnak tűnik a szememben. :)

kada

Quote from: Junchi on 2011-11-12, 11:15:54
Ami FZ-ben volt emó (eddig), az többnyire elviselhető volt, szal kimondottan nem az a "fetrengek az angst-ben" lószar, á la NGE. (Kivéve talán Waver-kün szerencsétlenkedéseit az elején.)
Ezért is mondtam hogy pont jó hogy ott van rider és embert farag belőle   :Kiraly:

Quote from: Junchi on 2011-11-12, 11:15:54
Quote from: motifator on 2011-11-11, 20:29:55
Valahogy a Steins;Gate óta nem volt kedvem belekezdeni semmibe.
Nem csodálom, azután az anime után minden más csak halovány/gyenge próbálkozásnak tűnik a szememben. :)
Nem játszom mostanában, úgyhogy animékkel vagyok kénytelen elb*-ni az időm amikor már hasznosra nincs kapacitás, úgyhogy marad a csökkentett elvárás üzemmód számomra  ^^"