Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: Cobra on 2011-11-20, 22:51:13
UN-GO-t nézi még valaki?
Érdekes darab. Hasonló szerintem, mint a Gosick, csak még sötétebb és elvontabb.

Én nézem. Kazamorit komálom... :D De Inga is kemény néha. És most a storyból is lesz valami, hogy megérkezett a főgonosz. :)

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2011-11-20, 23:57:45
Quote from: Cobra on 2011-11-20, 22:51:13
UN-GO-t nézi még valaki?
Érdekes darab. Hasonló szerintem, mint a Gosick, csak még sötétebb és elvontabb.

Én nézem. Kazamorit komálom... :D De Inga is kemény néha. És most a storyból is lesz valami, hogy megérkezett a főgonosz. :)

Én is.

Cobra

A zöld hajú fiúra gondoltok? Biztos lesz szerepe, de a főgonosz címet azért nem adnám oda neki, ahhoz túl epizodikusnak tűnik a sorozat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2011-11-21, 14:15:36
A zöld hajú fiúra gondoltok? Biztos lesz szerepe, de a főgonosz címet azért nem adnám oda neki, ahhoz túl epizodikusnak tűnik a sorozat.

A legújabb részt még nem láttam, úgyhogy még nem tudom, kiről beszélsz. Majd estefelé nekiülök.  :smile:

SaiyaGin

#5644
Quote from: kada on 2011-11-20, 01:50:31
[spoiler]
- Maiya az elterülő papot megsorozza, de a néző látja hogy még a sérója se sérül, fejre mehetett volna még pár lövés csak a kiloccsanás megnyugtató látványáért
- Pap az előző elmulasztása miatt gyomrában áll, Irisviel még nem csinál semmit... egy kés és Maiya már nincs tovább, addig milyen sűrün kapta őket elő pengéket és dobta őket...
<< Kirei dumál hogy nem miattuk jött>>
- Kirei a fához van kötözve, ketten pánikolva nézik hogy fél perc alatt kidönti, Maja aztán amikor már kidöntötte a fát, megdörzsölte a kezét ÉS odasétált hozzá elövesz egy pisztolyát, csak akkor már minek, azon túl hogy látványosan ki legyen ütve a kezéből - jó persze, magyarázható hogy félhulla volt, de itt már egy kissé felhergeltem magam és egy bérgyilkostól többet várok ha már pánikolni van ideje
<<jön Saber>>
- eddig ment a duma, és érthető lenne ha azért nem tiporta őket Kirei mégjobban a földbe mert egyszerűen nem akarja, de aztán hirtelen sutty három penge Iria gyomrába  :cool:... de megölni nem öli meg pedig tudja (assassin figyelte a Saber vs Lancer fightot) hogy tud gyógyítani, Mayára meg kb rá se néz, pedig már épp elkezdtem bizakodni hogy na végre valaki pragmatikus.
10 másodperc, 2 tuti halál amit már senki nem gyógyít meg.
Visszafordulni egy kis belső monológra bezzeg van ideje.

- Lancer mestere leginkább dumál, de oké ő már csak ilyen, és nincs kéznél egy tűzlabda ami az elötte álló gépfegyveres fickót hamar kifekteti, mert az milyen már, és akkor nem mehet a nagy gloating.
- Kiritsugu ellőtte a második táptöltényt, a máguscsávó teljesen védtelen, vért okád stb aztán térdre esik, erre elkezd odasétálni hozzá, itt is eltellik több mint fél perc a videóban mire megérkezik lancer, és lehet vágni a nagy meglepett arcokat.[/spoiler]

Sajnos egyet kell értenem, így, együtt tényleg sok volt ez az egész.
(De azért még így is jó a sorozat.)



Un-Go 6: a zöld hajúnak szerintem még lesz szerepe, de arra én se mernék fogadni, hogy mennyire lesz fontos.

kada

Quote from: SaiyaGin on 2011-11-22, 22:15:03
Quote from: kada on 2011-11-20, 01:50:31
[spoiler]
- Maiya az elterülő papot megsorozza, de a néző látja hogy még a sérója se sérül, fejre mehetett volna még pár lövés csak a kiloccsanás megnyugtató látványáért
- Pap az előző elmulasztása miatt gyomrában áll, Irisviel még nem csinál semmit... egy kés és Maiya már nincs tovább, addig milyen sűrün kapta őket elő pengéket és dobta őket...
<< Kirei dumál hogy nem miattuk jött>>
- Kirei a fához van kötözve, ketten pánikolva nézik hogy fél perc alatt kidönti, Maja aztán amikor már kidöntötte a fát, megdörzsölte a kezét ÉS odasétált hozzá elövesz egy pisztolyát, csak akkor már minek, azon túl hogy látványosan ki legyen ütve a kezéből - jó persze, magyarázható hogy félhulla volt, de itt már egy kissé felhergeltem magam és egy bérgyilkostól többet várok ha már pánikolni van ideje
<<jön Saber>>
- eddig ment a duma, és érthető lenne ha azért nem tiporta őket Kirei mégjobban a földbe mert egyszerűen nem akarja, de aztán hirtelen sutty három penge Iria gyomrába  :cool:... de megölni nem öli meg pedig tudja (assassin figyelte a Saber vs Lancer fightot) hogy tud gyógyítani, Mayára meg kb rá se néz, pedig már épp elkezdtem bizakodni hogy na végre valaki pragmatikus.
10 másodperc, 2 tuti halál amit már senki nem gyógyít meg.
Visszafordulni egy kis belső monológra bezzeg van ideje.

- Lancer mestere leginkább dumál, de oké ő már csak ilyen, és nincs kéznél egy tűzlabda ami az elötte álló gépfegyveres fickót hamar kifekteti, mert az milyen már, és akkor nem mehet a nagy gloating.
- Kiritsugu ellőtte a második táptöltényt, a máguscsávó teljesen védtelen, vért okád stb aztán térdre esik, erre elkezd odasétálni hozzá, itt is eltellik több mint fél perc a videóban mire megérkezik lancer, és lehet vágni a nagy meglepett arcokat.[/spoiler]

Sajnos egyet kell értenem, így, együtt tényleg sok volt ez az egész.
(De azért még így is jó a sorozat.)
Ezt egy pillanatra nem vontam kétségbe, csak annyira jók voltak az eddigi részek, hogy (még)magasabbra ment a mérce, és most lefejelte. A golyóival*.
*: Hölgyektől elnézést kérnék, de No Girls on teh Interwebz.

SaiyaGin

#5646
Quote from: kada on 2011-11-22, 22:33:15
Ezt egy pillanatra nem vontam kétségbe, csak annyira jók voltak az eddigi részek, hogy (még)magasabbra ment a mérce, és most lefejelte. A golyóival*.
*: Hölgyektől elnézést kérnék, de No Girls on teh Interwebz.

Tudom, csak azért írtam, hogy ne tűnjön úgy, mintha szerintem rossz lenne a sorozat.

Member

Most így a 8. Puzzle után elfilóztam, hogy a velejéig gonosz főgonoszok tulajdonképpen miből is élnek meg? Ott vannak a nagy cégek, a gépek, a hatalmas személyzet és mindig minőségi cuccokat tolnak.

Darkstar

#5648
Mashiro 08

Ze Japanese Killer Cold strikes again.  :3x3:
Egyébként ez eddig nagyon [spoiler]Miu[/spoiler] route, hacsak nem lesz valami asspull fejlemény, még az is lehet, valami normális vége lesz? De még egy [spoiler]Airi [/spoiler]end is belefér. Bármi más meglepő lenne
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Liquid Snake

Fate/Zero Ep. 8.

Mint azt már leírták előttem is, tényleg nagyon mentsünk meg minden karaktert szaga volt ennek a résznek. Legalább az a nyomi caster meg a mestere kimúlhatna már. Erre az Archibald-ra meg valamiért nem tudok úgy nézni, hogy "gonosz" lenne pedig eléggé úgy van beállítva. Én sajnálnám ha meghalna, tetszik az, hogy ő tényleg "pureblood" mage és büszke is erre. Ha már "gonoszságról" van szó akkor inkább Emiya az akit előbbre helyeznék. Furcsa így anime-t nézni, hogy magam sem tudom kinek kéne drukkolni, szorítani, a karakterek nagy részét kedvelem... Nagyon emlékeztet a Basilisk című anime-re ez az érzés :D Egyébként még mindig nagyon törtet a 2011 egyik legjobb anime-je díj felé ez a sorozat.

Darkstar

Bokutomo 8

DAT Kobato
[spoiler][/spoiler]

Ezen kívül is jó rész volt, de ez nem is meglepő. A season egyik legjobbja, ahogy vártam. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

GC 8
QuoteIs the military really full of gays?
:lul:

LuckyDingo

Persona 4 ep 8.  Nah ezen legalább már tudtam röhögni párszor. :D

Junchi

Quote from: SaiyaGin on 2011-11-25, 11:44:45
GC 8
QuoteIs the military really full of gays?
:lul:

Hát, ha már úgyis van egy Gai nevű szereplő... :D

Amúgy a sorozat továbbra is meh.

UN-GO viszont tényleg kezd érdekes lenni (végre!). (És igen, Kazamorit én is bírom. :D)

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2011-11-25, 16:19:49
Hát, ha már úgyis van egy Gai nevű szereplő... :D

Amúgy a sorozat továbbra is meh.

Magam sem tartom az év legjobb sorozatai egyikének, pláne, hogy a mostani hangulatváltás elég hirtelen volt. Egy kicsit olyan volt, mintha a Code Geass pizzasütős részét hótt komolynak próbálták volna meg eladni.

Quote from: Junchi on 2011-11-25, 16:19:49
UN-GO viszont tényleg kezd érdekes lenni (végre!). (És igen, Kazamorit én is bírom. :D)

Ezt még nem láttam.

Cobra

C3 ep8: eddigi legjobb rész  :D
Egyébként nem annyira rossz a sorozat, valamennyire egyedinek is mondható.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Én az 5-ik részig láttam de addig nagyon bejött. Főleg hogy mert nem ilyet vártam. Tartja a minőséget?

Kraivan

Guilty Crown:
Ez egy plotwin sorozat.
Van egy speckó képesség, és egész "véletlenül" mindig az ütővoid van a közelben, amit a szerencsétlen srác hibátlanul tud is használni.

Boku wa Tomodachi:
Ilyen színvonal mellett sajnálni fogom amikor nem lesz több rész.

Amúgy meddig nem akarnak tudomást venni arról, hogy már egymásnak barátai? A hentai tensai geek csaj meg üt rendesen. :D
[spoiler]Eddig az öv volt a legkisebb ruhanemű amit ismertem, de sebtapasz...  :lol:[/spoiler]

Cobra

Quote from: Prof. William on 2011-11-26, 14:57:12
Én az 5-ik részig láttam de addig nagyon bejött. Főleg hogy mert nem ilyet vártam. Tartja a minőséget?
A grafika eléggé hullámzó, meg sok az SD, illetve elég hirtelen vált a komédia és a vérgőzös (még ha vér nem is nagyon van) yanderefest között, de pont ez a pozitívuma. Ebben a részben is főhősnőnk egyik pillanatban még SD fejjel nevetgél, következő jelenetben meg azt ecseteli hogy fogja megkínozni az "ellenfelét".
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Végül ez egy a hosszú évszázadok alatt a gyilkolásba lassan belhülyülő eleve kínzásra tervezett szerkezettől már csak természetes. Mellesleg a "Evil Fear" nagyon jól néz ki + jó stílusban nyomja.

Cobra

Igen, nagyon jól oldották meg és a szinkronszínész is elég jól tudja előadni a karaktert (meg szerintem a hang is illik hozzá).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Ben-to 08:
not_enough_booze.jpg
még másnaposan is picit sok volt a második fele

Darkstar

Horizon 9

:he:
És ha most egy kis időre megbocsátotok...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2011-11-27, 02:32:57
Fate/Zero - jó volt de azért több minden is történhetett volna :P

Ezt sajnos nem csak az eheti részről mondhatjuk el szerintem, hanem a sorozat eddigi részei közül a legtöbbről is. Az animáció tényleg gyönyörű, a történet kidolgozott és az eddig fontosabb szerepet kapó karakterek is elég komplexek, úgy érzem azonban, hogy a komoly és méééély történet/megvalósítás sokat csökkentett a sorozat élvezhetőségén. Lehet, hogy a regényben nem voltak zavaróak a mindenféle hosszas magyarázatok és stratégiák, de az animéből elég sok időt vesznek el ahhoz, hogy rendszeresen a jó volt de azért több minden is történhetett volna :P érzéssel fejezzek be egy részt. (A Waveres poénok meg eleinte viccesek voltak, de a mostani rész alatt már nagyon örültem, hogy Waver végre már nem csak comic reliefként szerepelt.)
Összegezve: jó sorozat, de eddig azért még messze nem EPIKUS.

kada

#5664
Quote from: chilip on 2011-11-27, 02:32:57
Fate/Zero - jó volt de azért több minden is történhetett volna :P
Jobban zavart amikor mindenki plot páncélban virítva harcolt, jobban zavarna ha egy Shinji-féle főhös véletlen idézett volna meg egy szolgát és került volna az egész közepébe és csak annyi tellne tőle hogy "nem futhatok el, nem futhatok el..."
Hogy Wavernek nő a szőre már csak attól is hogy Rider közelében van persze nagyon jó, bőven elégszer volt elsütve az a poén.
Céljaik vannak (a legtöbb) mágusnak, tervük hogy elérjék, és alkalmazkodnak ahhoz hogy mások is szőttek mindenféle terveket. A stay/nightnál sokkal jobban tetszik ez, de asszem már kifejtettem ezt a véleményt elöbb is, úgyhogy csak ismétlem önmagam.
[spoiler]Tán az elején volt picit sok Lancer emlékeiből, de cserébe tetszett hogy a támogató csajról nem tudom eldönteni pontosan mit akar és mit fog csinálni, kárpótolt valamennyire.
Meg hogy az előző részre kiböfögött rantomban nagyon fájlalt Kaynes-t megmentő plotpáncél végülis mégse volt annyira erős, mint mágus neki befellegzett, csak Lancer megmaradt a csajjal hogy Saber legyőzhesse. ::)[/spoiler]
26 részes lesz legalább ez a cucc, jobb lenne ha folyamatosan harcolnának de valahogy sose hullana el senki?
Vagy ha Dragonball csaták lennének?
Hűha, kezdek nagyon fanboiba átmenni, nem lesz ez így jó...

Persze én képes vagyok egy Hikaru no Go-t is végignézni, úgyhogy ne hallgassatok rám hogy ha ahhoz képest nem zavar az itteni dumamennyiség és eseményhiány.

Liquid Snake

Quote from: SaiyaGin on 2011-11-27, 22:45:53
...

A 8 rész alatt amit láttam egyszer sem éreztem azt, hogy eseménytelen, esetleg unalmas lenne. Mindig történik valami lényeges, mindig kapunk új és új információt, illetve ezt a 8 részt szinte végigharcolták a résztvevők. Előbb utóbb úgyis elkezdenek hullani, de kár lenne a jól kidolgozott karaktereket 2-3 rész után megölni szvsz.

Junchi

Quote from: Liquid Snake on 2011-11-27, 23:56:45
A 8 rész alatt amit láttam egyszer sem éreztem azt, hogy eseménytelen, esetleg unalmas lenne.

A korábbi Gilgamesh-Kirei beszélgetést leszámítva +1.

Epic sorozat ez, nincs itt semmi felesleges szöveg és/vagy mellébeszélés, a harcok (+ quality) is nagyon jó(k) és a karakterek is.

Amit esetleg kifogásolni tudnék a heti részben, az a sötétség Caster rejtekhelyén. Épp csak ki nem folyt a szemem a nagy koncentrálásban...

LuckyDingo

Quote from: Junchi on 2011-11-28, 10:12:26
Amit esetleg kifogásolni tudnék a heti részben, az a sötétség Caster rejtekhelyén. Épp csak ki nem folyt a szemem a nagy koncentrálásban...

Hát jah, sajna szanaszét van cenzúrázva. Nem vállalták be a feltrancsírozott gyerekeket.

chilip

caster meg a spanja bútorokat csinált a gyerekek darabjaiból, postolták az ide vonatkozó szöveget tegnap 4chanra és eléggé megértem miért cenzúrázták

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2011-11-28, 11:23:45

Hát jah, sajna szanaszét van cenzúrázva. Nem vállalták be a feltrancsírozott gyerekeket.

A BD-n úgyis majd rajta lesznek. :D

De amúgy jah, Casterék "mesterműveit" én sem bánom, hogy kitakarták, főleg így, hogy egy másik fórumon még képet is láttam hozzá.