Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Junchi


kada


SaiyaGin

Hahaha, szóval végül mégis sikerült
[spoiler]Gaiból áldozatot/jófiút csinálni. :Eztneked:  :falba:[/spoiler]

Quote from: Junchi on 2012-03-15, 21:02:20
Girly Clown 21

[spoiler][/spoiler]

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben?

Junchi

Quote from: SaiyaGin on 2012-03-15, 23:38:48
Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben?

Áh, semmi különös, csak a szokásos: immortal Gay, kvázi védtelen főhadiszállás, a szöszi csávó pointless halála (jó, ő maga is az volt, de mindegy...), SHOE, SHOE rollerrel(!) és nagyon izgalmas előszele a SHOE vs Gay final harcnak.

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2012-03-16, 10:54:07
a szöszi csávó pointless halála (jó, ő maga is az volt, de mindegy...)

:tezsvir:
Elég jól meglett volna a sorozat Szemöldök-kun és az Ősi Összeesküvés (rofl?) nélkül is.

Quote from: Junchi on 2012-03-16, 10:54:07
SHOE rollerrel(!)

Ó, igen, az nagyon ööö... egyedi ötlet volt. ^^" Amúgy Shuval most a Jeshus-komplexust leszámítva nem volt különösebb bajom. Viszont továbbra is arról győz meg minden Shu+Ayase-jelenet, hogy ezerszer jobban összeillenek, mint Shu és Inori. 

kada

Quote from: SaiyaGin on 2012-03-16, 14:48:19Viszont továbbra is arról győz meg minden Shu+Ayase-jelenet, hogy ezerszer jobban összeillenek, mint Shu és Inori.
DLC OVA formájában beszerezhető True Ending?  ::)

A rész akciójáról magáról szinte nincs is mit mondanom.
Behatolás az enemyhez?
Szinte a "szokásos" forgatókönyv szerint zajlott - legalábbis végig ez az érzésem volt.
...
Oké, nem egy animében van "túlszinészkedett" alakítás és történet, pl Code Geassban a sok fölös karmozdulat, a plot amikor ha tudtad mi valakinek a terve  leginkább az volt a kérdés hogy hogyan hiúsítja meg valaki, és aztán hogyan megy onnan tovább az eset, na itt is valami hasonló jön elő, leszámítva hogy az összahatás sokkal rosszabb.
No mindegy, már nincs sok hátra, azt még kibírom, aztán meglássuk hogyan göngyölítik fel az egészet, hátha jó lesz véletlenül valami benne.

SaiyaGin

Quote from: kada on 2012-03-16, 15:54:51
No mindegy, már nincs sok hátra, azt még kibírom, aztán meglássuk hogyan göngyölítik fel az egészet, hátha jó lesz véletlenül valami benne.

Izé, remélem azt tudod, hogy a következő már az utolsó rész lesz.  ;)

kikuchiyo

Last Exile S2 -2

EXPLOSIONS
EXPLOSIONS EVERYWHERE

[spoiler]Nagyon kapaszkodnak az első évadba, a végére visszahoztak egy csomó szereplőt, még a zenéket is onnan hozták át.[/spoiler]
Failure is the default option

Darkstar

Úgy tűnik egyhuzamban ez a harmadik év, hogy a Shaft minden nehézség nélkül behúzza az év animéjét.

:hail:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

#6009
Quote from: Darkstar on 2012-03-17, 19:31:33év animéjét.
Hú tényleg, még nem szavaztam be mindenhová a Bento-t!

Quote from: kada on 2012-03-11, 00:43:37
[spoiler]
Quote from: Junchi on 2012-03-10, 20:18:36
Nise 10

Már csak egy rész... WHYYYYYYYYY??  :frown:

Da FFFFFFFF

és egy résszel lezárják!? INNEN!?[/spoiler]
és egy résszel lezárják! Onnan.

Cobra

Symphogear 11: a végén úgy hallottam a következő részben megint lesz Durandal  :D
Egyébként egész elfogadható volt most a grafika (már az előző részben is) és a történet is kezd jobb lenni. Remélem nem csak 1-2 rész van hátra.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Ozma 01

Új sorozat, akár még érdekes is lehet, már akinek bejön a Leiji Matsumoto-féle rajzstílus.
Gátlástalanul lop finoman idéz a Nausicaa-ból és a Dűnéből az első rész alapján.
Failure is the default option

Leara

Quote from: kikuchiyo on 2012-03-19, 01:00:56
Ozma 01
Gátlástalanul lop finoman idéz a Nausicaa-ból és a Dűnéből az első rész alapján.
Á, örülök, hogy nem csak emlékeztetett nagyon a Nausicaara :D.

Another ep. 11: rég röhögtem már ennyit :D... bár egy horror esetében ez inkább negatívum.
MAL

fema

Guilty Crown 22

Egy ideje nem néztem animét, godoltam egyet, megnézem a hátralévő részeket (9-22.) Guilty Crown-ból...
Annyira "tetszett" a befejezés, hogy szerintem az életben nem nézek többet animét.
Tudom, hogy ízlések és pofonok, meg ilyesmi,
[spoiler]de ennyire elb*szni egy történet végét... Inkább halt volna meg mindenki más vagy valami, mint Inori...  :mad:[/spoiler]

kada

Quote from: fema on 2012-03-23, 00:32:27Annyira "tetszett" a befejezés, hogy szerintem az életben nem nézek többet animét.
emo raegquit egy olyan sorozat miatt, amire elég sok negatív vélemény érkezett menet közben itt a forumon is?
naaa

fema

Quote from: kada on 2012-03-23, 00:58:57
Quote from: fema on 2012-03-23, 00:32:27Annyira "tetszett" a befejezés, hogy szerintem az életben nem nézek többet animét.
emo raegquit egy olyan sorozat miatt, amire elég sok negatív vélemény érkezett menet közben itt a forumon is?
naaa

Nem kimondottan emo ragequit... Legyen akármilyen sz*r egy film vagy anime, ha van(nak) szereplő(k), akik szimpatikus(ak), nagyon bele tudom élni magam és ilyenkor eléggé lehúz egy-egy ilyen befejezés. :S
Mellesleg, ha nem is volt egy eget rengetően jó anime, én rossznak sem mondanám, az utolsó 3 perc kivételével nekem többnyire tetszett.
//Ilyenkor mindig egy hétig töprengek, hogy milyen értékelést adjak rá...  :ejj:

kada

#6016
Quote from: fema on 2012-03-23, 01:09:15
Quote from: kada on 2012-03-23, 00:58:57
Quote from: fema on 2012-03-23, 00:32:27Annyira "tetszett" a befejezés, hogy szerintem az életben nem nézek többet animét.
emo raegquit egy olyan sorozat miatt, amire elég sok negatív vélemény érkezett menet közben itt a forumon is?
naaa
Nem kimondottan emo ragequit... Legyen akármilyen sz*r egy film vagy anime, ha van(nak) szereplő(k), akik szimpatikus(ak), nagyon bele tudom élni magam és ilyenkor eléggé lehúz egy-egy ilyen befejezés. :S
Mellesleg, ha nem is volt egy eget rengetően jó anime, én rossznak sem mondanám, az utolsó 3 perc kivételével nekem többnyire tetszett.
//Ilyenkor mindig egy hétig töprengek, hogy milyen értékelést adjak rá...  :ejj:
[ :_off:]
Lehet hogy mást értünk azalatt amit írtam, én az "ez a tészta olyan pocsék ízú volt hogy soha többet nem eszek semmi tésztát" jellegű megnyilvánulásokra ragasztom rá amaz jelzőt
[/ :_off:]

[on:]
Nos, hogy ki volt kedvelhető ebben a sorozatban és miért...
Részemről srác egy se. A csajok közül nem egynek volt egy randa oldala amit akár emberinek is hívhatnék, namármost a nem (agyon)agyonidealizált (leány)ábrázolást kedvelem.
Lehetne tippelni hogy melyik csajt (nem) kedveltem pl ezalapján, de már valaki írta hogy a vöröskével milyen jó párt alkotnának ha már párocska és ott helyeseltem, úgyhogy ez lelőve. A vége az előző mondat egy apró része miatt e szempontból kevésbé zavart.
Azzal hogy nem egetrengetően jó egyetértek, a rossznak se mondanám... pörgetések számában az évadban dobogós nálam, pedig olyan erős vetélytársai vannak erre a kétes címre mint a Danshiko... ahol a poénok egy részét annyira nem értékelem hogy az egész jelent skip.

Ha tényleg ennyire beleéled magad, nem lehet hogy jobban járnál ha lemaradnál egy évaddal és megvárnád hogy mit ír itt A Nép?  ^^"
Már ha lenne köztünk megbízható alak  :hehe:
totally unrelated: BokuPiko-t reklámozta nemrég valaki  :angyali:

chilip

#6017
hát elég bullshit vége volt mit ne mondjak  :mad:[spoiler] shu hogy élte túl egyáltalán a zuhanást? az egész épület összeroskadt[/spoiler]

vége a heti Guilty Pleasure-nek :D

ed.: ez elég jól összefoglalja a véleményem
[spoiler]WHAT THE FUCK IS UP WITH THIS ENDING ?!

SERIOUSLY, WHAT THE FUCK, MAN ?

SODA GETS TO LIVE, IS PROBABLY FUCKING AYASE AND TSUGUMI, MAKING BABY ROBOTS, AND IS EVEN CELEBRATING HARE'S BIRTHDAY.

NO DARYL CONCLUSION WHATSOEVER, AND GLASSES BRO DIES.

ARISA GET'S FUCKING SHOT BUT SURVIVES AND IS PROBABLY STILL GIVING FREE VOIDJOBS FOR DA'AT.

GAI WAS A MASSIVE FAGGOT TO THE END AND THE LAST BATTLE WAS FUCKING LACKLUSTER.

KEIDO KILLS HIMSELF FOR NO REASON WHATSOEVER.

ALL OF A SUDDEN, I ASS-PULL INORI'S VOID OUT OF A FLOWER.

AND IN THE END... SHOE IS LEFT BLIND WITH A STUPID ROBOT ARM AND FOREVER ALONE LISTENING TO EVERYTHING THAT MADE HER WHORE.

WHAT THE FUCK, MAN ?!

WHERE IS MY UNLIMITED VOID WORKS ? MY MIND OF STEEL END ?

FUCK YOU, GC.

I AM FUCKING DROPPING THIS PIECE OF SHIT AND NEVER WATCHING IT AGAIN.

FUCK,
YOU

YES, I MAD.[/spoiler]

fema

Quote from: kada on 2012-03-23, 01:26:51
...

Igen, értem, mire gondoltál, részben egyet is értek veled, ezért írtam, hogy "Nem kimondottan". ^^
Nekem szimpatikus volt Shu és Inori is, mindkettejükben főleg az fogott meg, hogy nem adják fel, szembenéznek a dolgokkal, ilyesmi. (Tudom, ez shounen-eknél eléggé mindennapi, de azért na...  ::) )
Persze, tiszteletben tartom a véleményed, talán meg is értem, de nem értek vele egyet, főleg ezért is nem "hiszek" a többiek véleményének.  :D

kada

Quote from: fema on 2012-03-23, 01:38:07
Persze, tiszteletben tartom a véleményed, talán meg is értem, de nem értek vele egyet, főleg ezért is nem "hiszek" a többiek véleményének.  :D
Fair enough.

Valahogy rendszerint a mellékszereplők tetszenek jobban mostanság ^^"

SaiyaGin

#6020
Quote from: fema on 2012-03-23, 01:09:15
Legyen akármilyen sz*r egy film vagy anime, ha van(nak) szereplő(k), akik szimpatikus(ak), nagyon bele tudom élni magam és ilyenkor eléggé lehúz egy-egy ilyen befejezés. :S

:tezsvir:

Na jó, azt nem mondanám, hogy Shu a kedvenc animeszereplőim közé tartozik, de a sorozat második felében már végig azt éreztem, hogy annyi mindenen keresztül ment ez a szerencsétlen, hogy megérdemelné a lehető legnyálasabb happy endet. Erre megkaptuk ezt.

A rész amúgy a végét leszámítva se volt valami jó, a legtöbb eseménynél fogtam a fejemet, hogy "ennek most mi értelme volt? :facepalm:", valamint a Végső Harc túl rövid és csalódást keltő volt. Viszont a grafika meg a zene nem volt rossz.
Magyarán a rész hozta a Guilty Crown megszokott színvonalát. :D
Ja, és a liftes jelenetnek még a Fractale hasonló jelenetét is sikerült alulmúlnia. :D

LuckyDingo

Nem tom, lehet hogy a fejfájásom miatt, de nekem nem volt bajom a GC befejezésével.. talán az fasza lett volna, ha Shu meg Inori bekristályosodva maradnak együtt, mert magukra vették az emberiség keresztjét vagy ilyesmi. Amúgy nekem Inori már akkor meghalt, amikor Mana átvette az irányítást.

Sokkal jobb is lehetett volna, de már jó ideje nem vártam sokat a sorozattól, így tűrhető volt.

kada

Quote from: LuckyDingo on 2012-03-23, 11:39:01
[spoiler]Nem tom, lehet hogy a fejfájásom miatt, de nekem nem volt bajom a GC befejezésével.. talán az fasza lett volna, ha Shu meg Inori bekristályosodva maradnak együtt, mert magukra vették az emberiség keresztjét vagy ilyesmi. Amúgy nekem Inori már akkor meghalt, amikor Mana átvette az irányítást.[/spoiler]
Sokkal jobb is lehetett volna, de már jó ideje nem vártam sokat a sorozattól, így tűrhető volt.
Nem rossz ötlet.

A lezárással különösebben olyan bajom ami a sorozattal kapcsolatban eddig még nem jött elő nem volt végülis.
Talán adtam 1% esélyt annak hogy egy olyan ószom befejezést összehoznak ami feledtet pár dolgot.
...yeah right

Zene elég esélyes a best of 2012 dobogójára gondolom.

kikuchiyo

Quote from: Leara on 2012-03-20, 20:49:00
Another ep. 11: rég röhögtem már ennyit :D... bár egy horror esetében ez inkább negatívum.

+1
Hangosan röhögtem az egészen, jól fel is vidított így estére. Holnap pedig jön a utolsó rész, amiből megtudhatjuk, ki az Other! (Tahó leszek és le fogom to**ezni a lo*ott nyílt wifiről)

Last Exile S2

A végig bukdácsoló sorozat egy irtózatosan nagy pofáraesést produkált a végére. Az utolsó résszel konkrétan értelmetlenné tették az összes szereplő összes addigi áldozatát. Mondhatnék olyanokat, hogy a nézők szembeköpése vagy a Last Exile-univerzum megcsúfolása, de inkább csak egy lemondó legyintést érdemel.
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2012-03-25, 23:25:54Last Exile S2

A végig bukdácsoló sorozat egy irtózatosan nagy pofáraesést produkált a végére. Az utolsó résszel konkrétan értelmetlenné tették az összes szereplő összes addigi áldozatát. Mondhatnék olyanokat, hogy a nézők szembeköpése vagy a Last Exile-univerzum megcsúfolása, de inkább csak egy lemondó legyintést érdemel.
^^"
Pedig első rész után úgy tettem pihenőpályára hogy majd csakcsak meggyőzöl amikor vége lesz hogy megnézzem.  ^^"

Junchi

Quote from: kikuchiyo on 2012-03-25, 23:25:54
Quote from: Leara on 2012-03-20, 20:49:00
Another ep. 11: rég röhögtem már ennyit :D... bár egy horror esetében ez inkább negatívum.

+1

+2 (én is pont tegnap néztem meg :D)

Member

Quote from: kikuchiyo on 2012-03-25, 23:25:54
Last Exile S2

A végig bukdácsoló sorozat egy irtózatosan nagy pofáraesést produkált a végére. Az utolsó résszel konkrétan értelmetlenné tették az összes szereplő összes addigi áldozatát. Mondhatnék olyanokat, hogy a nézők szembeköpése vagy a Last Exile-univerzum megcsúfolása, de inkább csak egy lemondó legyintést érdemel.
Mondhatni jó ideje nem nézem már, most valahogy nem is bánom. Btw. az előző sorozat két főhősét előszedték a végére?

kikuchiyo

...aaand Another 12

Ismét szórakoztató módon nyírták ki a társaság maradékát.

[spoiler=a megoldás]Az nekem nem esett le, hogy Reiko = Mikami sensei.
Mert az világos volt az elejétől fogva, hogy Reikoval valami nem stimmel (a madár DÓSTE REIKO CSAN-ja, a nagyszülők viselkedése, Kouichi másfél évvel ezelőtt a városban, de nem emlékszik rá stb.), csak azt nem értettem, hogy mi köze az iskolához. De így világos.[/spoiler]
Failure is the default option

Megmurdel

Quote from: kikuchiyo on 2012-03-26, 23:50:45
...aaand Another 12

Ismét szórakoztató módon nyírták ki a társaság maradékát.

[spoiler=a megoldás]Az nekem nem esett le, hogy Reiko = Mikami sensei.
Mert az világos volt az elejétől fogva, hogy Reikoval valami nem stimmel (a madár DÓSTE REIKO CSAN-ja, a nagyszülők viselkedése, Kouichi másfél évvel ezelőtt a városban, de nem emlékszik rá stb.), csak azt nem értettem, hogy mi köze az iskolához. De így világos.[/spoiler]

a mangát pár napja olvastam végig ott meg végig tudtuk szinte az egészet Reikoról -.-' de azér meglepő volt kicsit mer totál azt hittem h diák lesz a ludas

LuckyDingo

Hát ez az Another az a tipikus 10/fail kategória. Végig fogtam a fejem, hogy ennyire nem lehetnek hülyék. Az utolsó rész rátett egy lapáttal. Na mindegy, felejtsük el. XD