Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

kada

Quote from: Darkstar on 2012-07-13, 21:45:35
Testi épséged érdekében úgy döntöttem, hogy ez nem trollkodási kísérlet volt, hanem csak a tökéletességgel értesz egyet.
Nagy veszteség a gifgyártó community számára (is), de a forumon tapasztalható reakciók alapján a készítők elérhették céljukat vele, kérdés hogy hetente hullanak majd a csajok, vagy egy darabig most megmutatták hogy milyen srs bsns van itten.
A meet idején mindenesetre nem leszek pesten biztos ami tuti alapon.

Quote from: Cobra on 2012-07-13, 22:34:37Mondjuk az is erős plothole, hogy ekkora mennyiségben organikus fegyvereket gyártani szinte lehetetlen, még ha 2 bolygó nyersanyagát is használják.
Tyranidok a jók, azért vannak olyan sokan mert már X galaxist felzabáltak, és az impérium legbiztosabb győzelmi taktikája ellenük hogy hagyják őket leszállni a bolygókra aztán felrobbantják.
...
Enyhe szépséghibája a tervnek hogy nem áll rendelkezésre kellő mennyiségű bolygó, úgyhogy a részleteket még csiszolni kell.

Cobra

Ha meg hive, akkor pláne nem értem miért nem tudták megállítani őket a landolás után. Azért a semmiből nem hinném, hogy lehetne rögtön 10 ezres nagyságrendű bogársereget kiköpni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Már jó ideje a földön vannak. És egy ideig, amíg használható volt a légierő, addig vissza is tudták szorítani őket.
De tényleg nézz bele a VN-be, az extra csak egy hárem pár utalással, de azt ctrl-al végig lehet pörgetni fél óra alatt, a BETA vackolás az így unlockolt unlimitedben kezdődik.
[spoiler=P6 HIVE][/spoiler]

[spoiler]Egyébként vannak HIVE-ok ellen végrehajtott műveletek, és ott előkerülnek atomfegyverek is. Csak épp ez nem mindig elég.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

fema

Campione - ep 02.

Alakul a hárem és eddig tetszik! :D
Remélem, tökös marad a főhős és nem emozik be... Bár Ericát én nem dobtam volna ki az ágyamból.  :D

Prof. William

Quote from: Cobra on 2012-07-13, 23:52:11
Ha meg hive, akkor pláne nem értem miért nem tudták megállítani őket a landolás után. Azért a semmiből nem hinném, hogy lehetne rögtön 10 ezres nagyságrendű bogársereget kiköpni.

Ez igaz de a Hive-k támogatják egymást. Szóval ha landol egy új hive valahol akkor a többi Hive szépen küldi a támogató sereget, míg ki nem épül.

Lényegében csak az első Hive-ok landolása lehetett volna bármit is tenni, de akkor még nem volt ilyen világösszefogás és az országok saját magánügyüknek tekintették a dolgot.

Ezen felül is ahogy Darkstar írta az emberiség egy ideig majdhogynem nyerésre állt, mert a dögöknek nem volt légi erejük de a Laser Class Beta megjelenése után a légierő és a rakéták lényegében használhatatlanná váltak.

A második részben is a Laser Classok szívatták meg a legjobban Yuiékat.   

kada

SAO 2:
Hát, az esélyes hogy az elvárásaimat alúl múlja, mert az előző meg az aktuális részben is volt egy rakat dolog, amivel nem egyeztem ki teljesen.
Viszont az elvárási szint az alap "Theme" kiderülése után kb +1000%, így ez kissé unfair az alkotókkal szemben.  ::)

Dog Days 2:
Végre Norio Wakamoto!
Needs moar!
Számomra meglepően jól oldották meg az epizód történetét az anime szintjéhez képest. Igaz, itt meg alacsony az elvárás a plüssháború téma miatt.  ^^"
Transformation [insert screenshots here]: Does this remind you of anything...  ::)

Cobra

Campione 2: ez is csak egy generic eroge adaptáció, pedig azt hittem jó lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Ráadásul abból is az a típus amikor a főhős hidegrázást kap a neki felajánlkozó jó csajoktól és úgy menekül előlük mintha azok leprásak lennének.

Darkstar

Ez van, az egyik MC gary sue, a másik tipikus beta fag.

Beta-ról jut eszembe, a mai muv-luv részben remélhetőleg már lesz Inia.  :Kiraly:


E&R
Amúgy büszkék lehetünk.  :Kiraly:
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Failure is the default option

Darkstar

 ;)

[spoiler]Hive 03 - Ural'sk Hive (Katakana is ウラリスク which brings up Уральская область) Phase 5 [/spoiler]

E&R
ep 3.:
Yeah, that's more like it.  :whoah:
És volt Inia  :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

Ez a koichoco is egy egész kellemes hátradőlős sorozat. Semmi extra, de valahogy szimpatikus.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

#6523
C-C-C-Combo breaker!
Quote from: Prof. William on 2012-07-15, 11:51:35
Ráadásul abból is az a típus amikor a főhős hidegrázást kap a neki felajánlkozó jó csajoktól és úgy menekül előlük mintha azok leprásak lennének.
:_piszka:

Érdekes, hogy ami anime eddig érdekesebbnek tűnt a szezonban, ott a főhős srác nem ilyen (Hagure Yuusha és az MMO-s, persze hogy mit reagálna utóbbi ha a lány hús-vér megjelenne miután kiszabadulnak...  ::)).

Edit: mondjuk Hagure Yuushától "félek" hogy aztán túl sok PLOT és nem elég érdekes plot lesz, de ne legyen igazam.

Xzone

Ez a Sword Art Online kifejezetten tetszik. Az új sorozatok közül egyelőre csak ezt nézem, meg természetesen a Dog Dayst. Az Arcana Famigliát még meglátjuk, de az szerintem nagyon gyorsan nagyon rossz lesz :D

chilip

hátha igaz amit olvastam 4chanon, addig jó a sword art online míg az első volume történései mennek  :frown:

Leara

Quote from: Xzone on 2012-07-17, 16:18:12
Az Arcana Famigliát még meglátjuk, de az szerintem nagyon gyorsan nagyon rossz lesz :D
Szerintem már az első rész is rossz volt. A második meg még rosszabb.
Sword Art Online meg már két rész alapján sokkal jobban bejön, mint az Accel World.

Ebben a szezonban nekem eddig a Natsuyuki Randezvous tetszik talán a legjobban, már csak azt remélem, hogy nem akarják majd túldramatizálni.
MAL

Acchan

Quote from: Leara on 2012-07-17, 20:35:04
Ebben a szezonban nekem eddig a Natsuyuki Randezvous tetszik talán a legjobban, már csak azt remélem, hogy nem akarják majd túldramatizálni.
De jó, hogy írtad. :) Pont tegnap akadt meg a szemem rajta, de csak lebeszéltem magam róla. :D
Eddig milyen a szerelmi háremszög és a virágboltos slice of life aránya? Ez utóbbi tán érdekelne annyira, hogy belenézzek (feltéve, ha nem az előbbi felé billen a mérleg).

kada

#6528
Quote from: Acchan on 2012-07-17, 21:33:20
Quote from: Leara on 2012-07-17, 20:35:04
Ebben a szezonban nekem eddig a Natsuyuki Randezvous tetszik talán a legjobban, már csak azt remélem, hogy nem akarják majd túldramatizálni.
De jó, hogy írtad. :) Pont tegnap akadt meg a szemem rajta, de csak lebeszéltem magam róla. :D
Eddig milyen a szerelmi háremszög és a virágboltos slice of life aránya? Ez utóbbi tán érdekelne annyira, hogy belenézzek (feltéve, ha nem az előbbi felé billen a mérleg).
Milyen virágbolt?
Jaaa, a földszinti szín a sok zöld és szines cuccal.
Nem, ez egy szerelmi kétszög (szakasz?) története egy lebegő pótkerékkel eddig inkább.

Szerintem(TM)
(volt virágboltolás is, de leginkább lélegzetvételnyi szünet, vagy csendes agoniziálásra helyszín)

Acchan

Quote from: kada on 2012-07-17, 21:35:08
(volt virágboltolás is, de leginkább lélegzetvételnyi szünet, vagy csendes agoniziálásra helyszín)
Mehh. Na, mindegy, hátha a Tsuritama/Trapeze-gárda kapva kap az ötleten, és a következő sorozatuk egy tiritarka szuperszürreál virágboltos slice of life lesz. :D

Leara

Ja, a virágbolton nincs sok hangsúly, néha ott vannak és kész. Az egyetlen bajom eddig a sorozattal, hogy itt is eljátszották a "megfázok és elájulok" dolgot, de ezt meg már kezdem megszokni.
MAL

kada

#6531
Quote from: Darkstar on 2012-07-08, 02:34:11Gyors DS-féle első részes összefoglaló.
Enyhén megkésve saját verzió. Nyári animék.jpg
Figyelem: az alábbi post a nyugalom megzavarására alkalmas képi és tükrözheti a szerző aktuális hangulatát, kialvatlanságát, tudatlanságát és véralkoholszintjét.
Csak saját felelősségre olvasható. Valamint némi spoilerek tegnapig megjelent részekből.


Aruvu Rezuru / Arve Rezzle: Kikaijikake no Yoseitachi: Nem tudom mit keres a képen ott ahol, OVA is, meg még sehol sincs.

Binbougami Ga: Adott egy Minden Téren Megáldott leányzó, akinek a szerencséje még a teret is hajlítja, ezért az égiek rászabadítanak egy Szegénység Istenét aki... nos, Minden Téren Sors-Által-Vert. Hilarious mayhem ensues.
Humoros, nézhető

Campione: őőő, valamiért a japán srác elindul visszaadni nagypapi valami kis piktogrammásvagymi kőlapját egy olasz hölgynek. Valahogy istenek háborújába, ismételten magical girl transformation sequence, és sok-sok csábítási kisérlet közepén találja magát. ÉS MENEKÜL  :morci:
Második részben csak romlik a helyzet  ^^" de még nincs dobva.

Chitose Get You: 3 perces csak, "bácsiba" szerelmes zsebloli képzelgései.
Dobva

Dakara Boku wa H ga Dekinai: Főhősünk őszinte, kimondja érzéseit, és éppen ezért legendás perverz! Eddig jó.
Egyszer csak megjelenik egy shinigami, akit a körülmények egy valamennyire vámpíri szerződésbe kényszerítik a sráccal. De persze átmeneti a hatás és a szerződés is, amíg nem találnak egy jobb áldozatot a csajnak.
PLOT 5/5, sorozat 2/5: mangába beleolvastam az első rész után, és így a második már csalódás volt

Dog Days: Sikeresen rátesznek egy lapáttal az előző évadra, ha sikerül megint elvinni a végét kicsit darkba az jó, de úgyis mindeni túlél mindent, úgyhogy marad a PLOT és a moe.
De erre jó

Hagure Yuusha no Estetica: Perverz hős? Pipa. Plot ami érdekes is lehet? Pipa. PLOT? DoubleD-Checked!
Miééért találjuk akkor egyszer csak magunkat egy iskolában?  :bruhuhu: No nem baj, lesz itt elég káosz talán.
Ítélet/jóslat: a sorozat végignézése (mert jónak tűnik) után egy kíméletlen kritika hogy mi minden lehetett volna jobb  ^^"

Hakuoki: Reimei-roku: Sanosuke, Hijikata, Shinpachi, Saito Hajime, Toudou, még véletlen se ismerős nevek  ::)
Hogy mikor játszódik ez után tiszta sor, hogy van-e történet vagy csak fiatal kardosok veszekednek, még nem tudom. Eddig túl sok pasas túl sokat járatja a száját a semmiről (és tisztességről).
Az öreg nagy arc, de harmadik rész végén lehet hogy dobom.

Jinrui wa Suitai Shimasita: [spoiler]Az emberiség a kihalás szélén olyan kevesen maradtak, az "uralkodó" nép a "tündérek", 10 centis kis pizsamás-sapkás cuccok, akiknek ránézésre csak a lézengés és evés az életcéljuk, de Hi(Magi?)Tech is a rendelkezésükre áll. Főhősnő egy UN Negotiator, akinek ezekkel az izékkel kellene a kapcsolatot tartani. Két részt láttam eddig, de nekem kissé fejetlen. [spoiler]És ezalatt még csak nem is a fejetlen grillcsirkék világuralomra törésére gondolok, vagy ahogy a végén lemming módjára leugrottak a szikláról a halálukba menekülésképp.[/spoiler]Elhiszem hogy lehet belőle jót kihozni, de per pill azt se tudom hogy vajon 4 vagy 24 éves célközönségnek szánták.[/spoiler]
Amíg valaki nem ír róla jót, dobva.

Joshiraku: cute girls doing cute things talking. Eddig tipikusan a kukába hajítom dolog, de félelmetes tempóban szórt poénokat nem utálom. A szóviccekkel mondjuk nehéz számomra kb lehetetlen a tempót tartani.
Még akár nézhető is lehet

Koi to Senkyou to Chocolate: Food is srs bsns? FOOD IS SRS BSNS! KaDa Achilles sarka megtalálva, senki ne higgye el egy szavamat se, amit erről írok!  ^^"

Kokoro Connect: Body-Swapping ezerrel az öt fős kis iskolaaa :morci:-i klubban, és a káosz amit okoz.
Fűszerezik is humorral, komolyan is veszik, nem véletlen a dolog és Van Valami A Háttérben...
Lehet hogy kihoznak belőle valamit. Lehetne rosszabb, amikor nincs Dog Days, lefekvés előtt jó lehet.

Kono Naka ni Hitori Imouto ga Iru: Gazdag srác apja meghal, örökli a céget és a vagyont, ha a középsuli végéig megtalálja a nagy Ő-t, és elveszi. Ja, mellesleg van egy "trap", a saját húga is ide jár, akit nem ismer meg mert külön nevelkedtek és egyébként is amnéziás. Hugica vadászik rá ...
Itélet: Harem BS, aki akarja, fogyassza egészséggel

Kyoukai Senjou no Horizon S2: Aki nem látta S1-et, ott kezdje, anno Tsundere-Pope résznél leestem a székről, és amiatt kezdtem el bepótolni a lemaradt részeket (ja nem, annyira azért nem) és az újabbakat nézni.
Az új szezon szép tempóval folytatja, akció és PLOT mindenfelé, ahogy azt várná bárki.

La storia della Arcana Famiglia: Lássuk, hogy jól értem-e. A földközi tenger közepén van egy kis sziget, azon valami maffia család, akiknek tarot kártyás varázsereje van paktumokból, mellesleg kereskedelem a Család és a sziget fő profilja. Aztán egyszer csak a Papa úgy dönt, visszavonul, fogadott lányáért fog versengeni mindenki, aki az örököse akar lenni, meg aki nem az is.
Voltak érdekes jelenetek, de eddig inkább meh.

Moyashimon Returns: Food is SRS BSNS? SAKE IS SRS BSNS!  :grrr:
Ezen kívül van ostoros domina, hatalmas arc öreg prof, (egy főhős aki eddig szupererőstől se érdekel), és egy leányzó, akinek a jelleme nem az idegesítőbb animés csajoké. (És a koi choco-nál méginkább jobb Achilles saroknak!)
Esti kikapcsolódás +1

Muv-Luv Alternative - Total Eclipse: Első rész: gif aranybánya, nem is néztem meg. Második rész: Darkstar nagyon szidja? Nosza, nézzük meg! Fííínom  :Kiraly:
Harmadik részben voltak érdekes interakciók, de volt nagyon irritáló is, szerintem a következő részt átugrom, és megnézem mi lesz a kis csapatból, ha jobban összerázódik.

Natsuyuki Rendezvous: Love triangle egy Xmas cake, a halott férje, és a fiatal időközben nála dolgozó srác közt.
The cake is deliscious, go for it!
Itélet: eddig nem volt kimondottan unalmas, vagy rossz, de valahogy nem hiszem, hogy 13 részt érdemes/lehet ezen húzni.

Oda Nobunaga no Yabou: Sengoku Otome, de most a főhős srác.
N+1 rókabőr, nem. Ha valaki mond róla jót, esetleg, de nagyon megnézem, ki volt az.

Rinne no Lagrange S2: USTeam alcím: Az Év Leginkább Rémálmokat Idéző Neve
Ha a lányok problémáira megoldás Yuri, és a vitatkozó srácokra akarják applikálni ugyanezt, akkor a világ megmentése a Yaoi? DO NOT WANT
Akár Horizon esetében is, első széria folytatása, és ez jól leírja.

Sword Art Online: Virtuális MMO-ban ragad a nép, nincs respawn, ha lehúznak róla vagy a hp-d 0-ra megy akkor az előfizetésed RL is véget ér.
Az alaphelyzet poén, a főhős nem teljesen elcseszett, még jó is lehet, bár félek milyen könnyű elrontani. Valamint
[spoiler=Chilip]
Quotehátha igaz amit olvastam 4chanon, addig jó a sword art online míg az első volume történései mennek
[/spoiler]

Tari Tari: középiskola + moe (+ kórus) = Darkstar Approved.
Nem hiszem hogy tovább kéne részleteznem, de azért mégis egy megjegyzés: Nice Hat!

Utakoi: Karutából is ismerős rövid kis versikék "megfilmesítése". Elvileg van belőlük vagy száz, az anime állítása szerint ebből 43 love poem, az első rész kettővel foglalkozik.
Tempó: lassú. Akció: ~zéró. Viszont hangulata van.
Akit érdekel középkori japánban játszódó, szinte nulla cselekedetű dumás férfi-női kapcsolat (házasság, elhódítás) anime, tegyen egy próbát vele.

Yuruyuri S2: Darkstar Approved
Dobva

SaiyaGin

#6532
Uchuu Kyoudai 16: lehet, hogy csak azért, mert az utóbbi időben eléggé lekötött a Cyber Formula, de egyre kevésbé érdekel a sorozat.  A bezártságból adódó, szép lassan kialakuló problémák érdekesek, és jól is van kivitelezve ez a egész, de mostanra már kezdem vontatottnak érezni az egészet, az ébresztőt és a szétvert órát pedig végképp.

Cobra

Valóban elég unalmas lett, viszont lassan vége a tesztnek, szóval még jöhet pár jó rész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Muv-Luv

"megnézem mi lesz a kis csapatból, ha jobban összerázódik."

Netán... BETA eleség?  :lol:

Pár karakteren mint pl vicces szőke srácon látszik hogy elsőnek ő fog fűbe harapni ha bonyolódik a helyzet.

kada

#6535
Quote from: Prof. William on 2012-07-18, 16:20:59
Muv-Luv
"megnézem mi lesz a kis csapatból, ha jobban összerázódik."
Netán... BETA eleség?  :lol:
Pár karakteren mint pl vicces szőke srácon látszik hogy elsőnek ő fog fűbe harapni ha bonyolódik a helyzet.
Nagyon sajnálni fogom amikor a svéd csajszi és az olasz nem egymást savazzák, hanem közösen savfürdőznek.

Egyébként ez a csapat nem fog OLYAN hamar elfogyni, hasonlítsd össze az első és a harmadik rész záró klipjét.  ::)

Darkstar

[spoiler]A foszereplok kozul 99%, h senki nem fog meghalni[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Sword Art Online

2 rész után tetszik. Ilyen animét sem láttam eddig. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

#6539
Quote from: Darkstar on 2012-07-21, 04:34:23
Campione 3

Nyamm  :D
Minél több részt látok belőle annál jobban teccik.  :Kiraly:

Binbougami ga dettó a 3. rész megin nagyon jó volt

viszont a Dakara pont fordítva ^^"
Edit: a 3. rész nyert némi tiszteletet de EROsen ajánlom a mangát merhát az jobb...