Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2012-11-08, 00:01:13
Mintha ez annyira meglepő lenne :)

Valahogy ezt a részt még a szokásosabbnál is unalmasabbnak éreztem. A pár héttel ezelőtti részekben legalább voltak olyan konfliktusforrások, amik érdekessé tették az épp esedékes részt (Azuma története, utána pedig az ál-UFO és a gyerekkori emlékek), de ebben nem volt semmi. (A 30-31. részt szerintem akár össze is lehetett volna tömöríteni egy résszé. Szerintem.)

Leara

Akkor úgy tűnik én vagyok az egyetlen, akinek a lassúság ellenére is nagyon tetszett a 31. rész :D. Mondjuk én nagyon át tudtam érezni [spoiler]Hibito érzéseit, amikor végre eljutott az űrbe :D. Nem mintha jártam volna már az űrben, de na XD.[/spoiler]
MAL

kada

Psycho 05:
Az aktuális történetszállal kapcsolatban sok mondanivalóm per pill nincs, de az utolsó fél perc... kellett egy ilyen, és végre.

Cobra

A Btoom meglepően tűrhető, úgy látszik sokat finomítottak a mangához képest.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

HOpsz jó hogy említed, első két rész után el is feldkeztem róla.

Megmurdel

Jó rész volt de a következőt jobban szeretném látni már :D az a rész nagyon teccett a mangába is.

SaiyaGin

Robotics Notes 05: ZOMG! Beindult a történet!

kikuchiyo

Quote from: kada on 2012-11-09, 23:18:44
Psycho 05:
Az aktuális történetszállal kapcsolatban sok mondanivalóm per pill nincs, de az utolsó fél perc... kellett egy ilyen, és végre.

Az aktuális történetszál engem sem mozgatott meg... miért van az, hogy amikor a jövőbeli, elképzelhetetlenül fejlett szociális hálózatokat próbálják meg bármelyik sorozatban bemutatni, akkor mindig csak az ilyen bugyuta, gyerekrajz-szerű, virtuális valóságos chatszobákig és a teljesen lehetetlen avatar-alakokig terjed a fantáziájuk? Ez borzasztóan kevéssé hatékony, akár az érdemi kommunikáció, akár a faszbúk-szerű tartalmatlan időelcseszés a cél - ráadásul már kipróbálták (pl. Second Life), és nem vált be.

Ellenben az utolsó fél percről:
[spoiler=SPECULA]természetesen teljesen nyilvánvaló volt, hogy Kougami nyomozó volt, csak aztán elborult a tőzsdeindexe, és le kellett fokozni láncos kutyává. Megjósolom, hogy az öregről is ugyanez fog kiderülni, ráadásul (annak alapján, ahogy Ginoza beszólt neki pár résszel ezelőtt) szerintem ő volt az egész egység főnöke, mielőtt nála is kijött a látens bűnözői hajlam.

És itt kell eszünkbe jusson, hogy ki is a sorozat írója, és hogy az ő előző sorozata miről is szólt. Szóval kínálkoznak bizonyos párhuzamok a Madokával.
Van ugye a normálisak, vagy másképpen semlegesek társadalma, és közöttük bujkálnak a látens bűnözők (<=> boszorkányok). Van egy privilegizált közösség, a nyomozók (<=> mahou shoujok), akik különleges fegyvereket használhatnak a látens bűnözők elpusztitására. Azonban a nyomozók szépen lassan maguk is látens bűnözővé válnak (mint Kogami, akiről már tudjuk, és az öreg, akiről sejtjük, hogy ez történt velük). És előbb-utóbb eljön a pillanat, amikor a főhős fiatal, tapasztalatlan nyomozónak a saját volt nyomozótársát kell majd megsemmisítenie. És a sorozat végén majd ő maga is a látens bűnözővé válás rémével kell majd szembenézzen.[/spoiler]
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2012-11-10, 22:01:29
Ellenben az utolsó fél percről:
[spoiler=SPECULA]természetesen teljesen nyilvánvaló volt, hogy Kougami nyomozó volt, csak aztán elborult a tőzsdeindexe, és le kellett fokozni láncos kutyává. Megjósolom, hogy az öregről is ugyanez fog kiderülni, ráadásul (annak alapján, ahogy Ginoza beszólt neki pár résszel ezelőtt) szerintem ő volt az egész egység főnöke, mielőtt nála is kijött a látens bűnözői hajlam.

És itt kell eszünkbe jusson, hogy ki is a sorozat írója, és hogy az ő előző sorozata miről is szólt. Szóval kínálkoznak bizonyos párhuzamok a Madokával.
Van ugye a normálisak, vagy másképpen semlegesek társadalma, és közöttük bujkálnak a látens bűnözők (<=> boszorkányok). Van egy privilegizált közösség, a nyomozók (<=> mahou shoujok), akik különleges fegyvereket használhatnak a látens bűnözők elpusztitására. Azonban a nyomozók szépen lassan maguk is látens bűnözővé válnak (mint Kogami, akiről már tudjuk, és az öreg, akiről sejtjük, hogy ez történt velük). És előbb-utóbb eljön a pillanat, amikor a főhős fiatal, tapasztalatlan nyomozónak a saját volt nyomozótársát kell majd megsemmisítenie. És a sorozat végén majd ő maga is a látens bűnözővé válás rémével kell majd szembenézzen.[/spoiler]
Olyan sokszor vannak számomra "teljesen nyilvánvaló" dolgok kihasználatlanul, hogy már néha nem is reménykedem  ^^"
[spoiler]Valahogy azt nem látom hogy kis naív lányzónak volt nyomozótársát kellene... vagy a már a sorozat elején is láncosokra gondolsz?
Persze ne legyen igazam  ::)[/spoiler]
TL;DR: omigawd, spoilars, ruined eeet!

Megmurdel

Sakurasou 05 so much lol within one episode  :Kiraly:

Darkstar

Szerintem Aoyama kifejezetten idegesítő volt. Meg amúgy sem szeretem egy egyértelműen csak a third wheel szerep miatt létező karaktereket.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

#7092
Talán azért tűnt még idegesítőbbnek mert beköltözött Sakura Hall-ba, de eddig is ezt csinálta amikor megjelent csak mostantól többet fogjuk látni. :D Ami azt illeti nagyon nem kellene oda! A lényeg az h a többiek hozták a formájukat ahogy azt kell.

Quote from: SaiyaGin on 2012-11-10, 16:19:38
Robotics Notes 05: ZOMG! Beindult a történet!
Végre :D

kada

Quote from: Darkstar on 2012-11-11, 19:11:30Meg amúgy sem szeretem egy egyértelműen csak a third wheel szerep miatt létező karaktereket.
Akik addig meg se mukkannának ("this is fine"), míg elő nem kerül a Rival, akivel szemben a végén (vagy rögtön) tehetetlenek lesznek és veszítenek.

Egyébként érdekes módon ez a csaj annyira nem irritál, mint sok más sorstársa.

Darkstar

Annyira engem sem, de azért kicsit berágtam, amikor beköltözött és egyből elkezdte osztani az észt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

#7095
Onii 06: Hatalmas gifek lesznek ebből is.
[spoiler]Imouto++;[/spoiler]

Darkstar

#7096
Melyik részekből?
Akiko hangja meg kész, baromi jól csinálja a kiscsaj, 10/10

Szerk: már megint ennyi az idő?! Fuckthisgayearth
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Member

Btooom! 6
Kezdenek egyre jobban zavarni a hülyeségek. Milyen komodói sárkány harapása fertőződik el ilyen lassan? Úgy tudom, a nyála bacikoktél és még mérge is van az újabb kutatások szerint.
Másrészt meg ez a felesleges nyifegés a két főhős között, jajh.

Darkstar

Chuuni 7


Lol már, mi ez a nevetséges forced drama. Főleg ebbe a showba? Minuszpont, kyoani.
Nem baj, volt elég Shinka  (rajta meg tanline) hogy ellensúlyozza.  :Kiraly:

Szerk&repost
Delicious stitch
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Ejj, a Jormungand megint elég összecsapott volt.

Xzone

Psycho-pass ep.06

Nagyon tetszett ez a rész, annak ellenére is, hogy akció egyáltalán nem volt benne. A főgonosz gondolom nem csak nekem juttatta eszembe Johan Liebertet, maga a rész meg valamiért a Mouryou no Hakora emlékeztetett (pedig már nem is nagyon emlékszem rá).

A horror elemek is nagyon jól működtek nálam/rajtam, pedig nem is volt igazán semmi egetrengetően durva vagy undorító.

LuckyDingo

Quote from: Xzone on 2012-11-17, 04:21:04
Psycho-pass ep.06

Nagyon tetszett ez a rész, annak ellenére is, hogy akció egyáltalán nem volt benne. A főgonosz gondolom nem csak nekem juttatta eszembe Johan Liebertet, maga a rész meg valamiért a Mouryou no Hakora emlékeztetett (pedig már nem is nagyon emlékszem rá).

A horror elemek is nagyon jól működtek nálam/rajtam, pedig nem is volt igazán semmi egetrengetően durva vagy undorító.
Hát azért az emberi szobrok kemények. Most nem tudom, ez volt az a csávó, akivel Kogami farkasszemet nézett az első rész elején?

Megmurdel

Quote from: Darkstar on 2012-11-16, 01:38:37
Chuuni 7


Lol már, mi ez a nevetséges forced drama. Főleg ebbe a showba? Minuszpont, kyoani.
Nem baj, volt elég Shinka  (rajta meg tanline) hogy ellensúlyozza.  :Kiraly:

Szerk&repost
Delicious stitch
Hát azt én se értem h minek :D
tanline is just perfect death X'D

Darkstar

Na, úgy látszik a 8. résznél kezdenek bejönni azok az elemek, ami miatt megéri elkezdeni (innentől) a Shinsekai-t.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Xzone on 2012-11-17, 04:21:04
Psycho-pass ep.06

Nagyon tetszett ez a rész,

Ja, jó rész volt, bár nekem inkább a Dexter előző évada jutott eszembe a szobrokról. Úgy látszik, már most elkezdik építeni a fő szálat az eddigi, látszólag különálló részek összekötésével.

Picit még mindig... hogy is mondják errefelé? Serious business a sorozat, hoz néhányat a szokásos klisék közül is (bögyös szőke doktornéni, aki mindenhez ért stb.), de ezekkel együtt is tetszik.

Shin Faggotry Yori 5-8

Csak most pótoltam be az utóbbi pár részt. Eredetileg hosszabb elemzést akartam volna írni a kirándulásos részek kisebb-nagyobb logikai bakijairól, cselekményvezetési és rendezési döccenőiről (pl. mit csinált a másik három szerencsétlen egész végig), meg arról, hogy az egész kaland egy nem túl hangsúlyos tanulságon kívül (végül is csak eszközként használták őket a rémpatkány-klánok közötti leszámoláshoz) teljesen értelmetlen volt (elvették a képességünket, jaj mi lesz... ja visszaemlékszünk a mantrára vagy mire, és máris mintha mi se történt volna), de aztán jött a 8. rész, ami közben, hogy kitűnő kollégánkat idézzem,

Quote from: Darkstar on 2012-11-17, 04:21:04
Na, úgy látszik a 8. résznél kezdenek bejönni azok az elemek, ami miatt

dühös káromkodások között majdnem az egészet töröltem a picsába.
Failure is the default option

kada

Quote from: kikuchiyo on 2012-11-18, 23:57:51Csak most pótoltam be az utóbbi pár részt. Eredetileg hosszabb elemzést akartam volna írni a kirándulásos részek kisebb-nagyobb logikai bakijairól, cselekményvezetési és rendezési döccenőiről (pl. mit csinált a másik három szerencsétlen egész végig), meg arról, hogy az egész kaland egy nem túl hangsúlyos tanulságon kívül (végül is csak eszközként használták őket a rémpatkány-klánok közötti leszámoláshoz) teljesen értelmetlen volt (elvették a képességünket, jaj mi lesz... ja visszaemlékszünk a mantrára vagy mire, és máris mintha mi se történt volna), de aztán jött a 8. rész, ami közben, hogy kitűnő kollégánkat idézzem,
Quote from: Darkstar on 2012-11-17, 04:21:04
Na, úgy látszik a 8. résznél kezdenek bejönni azok az elemek, ami miatt
dühös káromkodások között majdnem az egészet töröltem a picsába.
::)

A tanulságlevonósdidban nem győzött meg teljesen.
Nyolcadik rész az ötödik rész, teljesen más bőrbe bújtatva.
Nagyon izzadtak hogy éreztessék mennyire megváltozott minden, csak hogy a rész végére kiderüljön mennyire mégse.
Azaz... Na majd meglássuk.

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2012-11-18, 23:57:51
Quote from: Darkstar on 2012-11-17, 04:21:04
Na, úgy látszik a 8. résznél kezdenek bejönni azok az elemek, ami miatt

dühös káromkodások között majdnem az egészet töröltem a picsába.
Erre nagyobb összeget mertem volna tenni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Robotics Notes 6: az apa epizódvégi drámázását így 2012-ben komolyan gondolták?

Junchi

^Azon én is fogtam a fejem... Hogy ez minek kellett bele, azt nem tudom, ráadásul fogadni mernék, hogy a köv rész min fele a Subaru wangst-tal fog elmenni, a konklúzió pedig úgy is az lesz, hogy az apja végül megérti a fia helyzetét és engedi, hogy "megvalósíthassa az álmait".

Btw, ha már itt vagyok, gyors összefoglaló a szezon rám eső részéről (úgyse nagyon rontottam mostanság itt a levegőt):

Psycho-Pass: Yupp, ez még mindig az a "serious people doing serious things in an OMGDEEP show" cucc. Egyedül Urobuchi neve tartja bennem a lelket, de már az sem sokáig.
Robotics;Notes: Csak azért nézem, mert ez is Nitro+ adaptáció. Amúgy MEHH. Pláne az MC, aki az utóbbi évek egyik "legnulladimenziósabb" karaktere.
Btooom: Ha leviszem az IQ-mat 60-ra, akkor egész élvezhető. Egyébként? OLOLO...
Little Busters: Fogalmam sincs, miért nézem... Legszívesebben megpörkölném az összes lányt, valamint ez is csak a szokásos, bugyirózsaszín loldráma + szentimentalizmus + moe shit, á la Key. De én vagyok a hülye, hogy mindig bepróbálom a cuccaikat.
Tonari no Kaibutsu-kun: Eleinte FUN volt, meg minden, de mostanra már a dropped szélén áll, annyira retard módon kezeli az emberi kapcsolatok mindenféle formáját, ráadásul a Shizuku×Haru szál a szokásos szerelmi komédia köreit futja le újra és újra és újra és...

Leara

Quote from: Junchi on 2012-11-19, 14:56:51
Tonari no Kaibutsu-kun: Eleinte FUN volt, meg minden, de mostanra már a dropped szélén áll, annyira retard módon kezeli az emberi kapcsolatok mindenféle formáját, ráadásul a Shizuku×Haru szál a szokásos szerelmi komédia köreit futja le újra és újra és újra és...

+1
Az első 1-2 rész még nagyon bejött, azóta viszont folyamatosan ugyanazokat a köröket futják. Remélem az új rész mutat majd valami jót is, ugyanis már szinte csak a mellékszereplők miatt nézem (az elején nem hittem volna, hogy Natsumét fogom a legjobban kedvelni XD).
MAL