Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

kada

Quote from: Junchi on 2012-11-19, 14:56:51Psycho-Pass: Yupp, ez még mindig az a "serious people doing serious things in an OMGDEEP show" cucc.
ART IS SRS BSNS!

A dominátor-mágia megint elvett a feszültségből, az üldözés megint szánalmas, de ezúttal meg az tartja bennem az érdeklődést hogy Kogamival vajon mi lesz.
Kb ő meg Colombo ketten azok, akik még nézhetőbbé teszik a sorozatot.

Még a copfos csajtól várom hogy villantson valamit.
Nem, nem úgy! Arra ott a dokinő.

_Anime Wynter_

#7111
Hát, amiket éppenséggel elkezdtem az őszi szezonból, nekem a Psycho Pass a legnézhetőbb.

A "K" egy csilli-villi bishounen, fanservice parádé, konkrét értelme egyenlő a nullával. Igaz, csak 3 epizódot láttam belőle, de nem érztem azt hogy ez annyira jó. A 3. epizód meg kissé Durarara dolgot adott át. A pult mögött kb egy Shizuo másolatot próbáltak kreálni.

A Code Breaker 2 epizód után a szemetesláda kategóriában hever. Egyfajta Death Note fílinget akar átadni. A főszereplő nem szereti a gonosz embereket, ezért elhatározza hogy felgyújtogatja őket. *facedesk*

Btooom se tudott meggyőzni, ez a bombadobálási szituáció se az én világom. Kiderül mi lesz.


Mivel rövidek, szerintem végig fogom nézni őket. Csak ugye lassabban. No, meg pár epizód alapján nem ítélkezem, sőt azt tartom reálisnak ha végig nézem és utána alakítok ki egy teljes véleményt.

Darkstar

Chuuni


Márpedig ennek a cuccnak Shinka a főszreplője.
Komolyan, nélküle totál élvezhetetlen lenne.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

A mostani szezonból mit érdemes nézni és miért? (Eddig a Magit és a Robotics Notes-ot, a Bakuman 3-at és a Jormungand 2-t nézem.)

kada

#7114
Quote from: SaiyaGin on 2012-11-30, 10:28:06
A mostani szezonból mit érdemes nézni és miért? (Eddig a Magit és a Robotics Notes-ot, a Bakuman 3-at és a Jormungand 2-t nézem.)
Akkor jöjjön egy "mibe néztem bele eddig" wall of text.
Beware!
(Csak az első szezonosok)

BTOOM!
Avagy "BOOM! Hirtelen egy szigeten találod magadat, ahol a kedvenc Quake-klón játékod szerint kell gladiátorharcot vívnod!"
Harmadik részig jutottam, asszem az egyik új karakterre nem voltam kiváncsi, elötte meg kb a főhős érdektelen volt, és a csaj (mert miért ne lenne A Csaj benne) volt érdekesebb.
nem

Busou Shinki
Random letöltöttem a nyolcadik részt. Tenyereden elférő kis humanoid robicsekek PvPjéről szól-na, ha ebben a részben nem épp az lenne a story hogy az egyikőjüknek PLOTMAGIC miatt valós teste lett. Vagy csak virus memory bug? Whatever!
nem

K
Második résszel kezdtem, mert "A cat is fine too" olyan szlogen, ami Bakemonogatari óta szinonimája a "Resistance is futile"-nak.
Hát, háttal nem kezdünk mondatot, de a sorozat annyira hülye karakterekkel van megverve, hogy nekem a PLOT és a fight nem viszi el a hátán
nem

Little Busters
Bringing the Bust in Busters in ep3.
Egyébként egy darab részt nem láttam belőle, de hogy hagyhatnék ki egy ilyen pocsék szóviccet.  ^^"

Magi
Dzsinn túlzásba vitt cenzúra nélkül, eddig ennyi esett le.
Mangát nem olvastam, de nem tűnt rossznak, ideje belenézni még egy részbe.

Onii-chan Dakedo Ai Sae Areba Kankeinai yo ne!
*khm* Szóval van Average-kun, kinek huga egyáltalán nem az, ugyanis félelmetes brothercon. Sráchoz költözik X év távollét után, és bár érzései cseppet sem gyengültek (read: even more psycho), elszörnyülködve látja hogy bátyus három lánnyal él egy fedél alatt, és a csajok akarják. Persze srácnak fel se tűnik.
... humor/hárem, DarkStar esküszik a hugica szálra, szerintem trollkodik, amikor ezzel megvádolom ő vádol vissza trollkodással.
talán

Psycho-Pass
Cyberpunk jövőkép, azaz mégse mert minden tiszta és jó és nincs bűnözés*, mert amikor mégis van, az illetőt elkapják a bűnözői hajlamot mérő szenzorok, és levadásszák mint egy veszett kutyát. Főhőseink nagyobb része pórázon tartott félig veszett kutya, középpontban egy kezdő nyomozó aki a pórázt kéne hogy tartsa, de nem megy neki, még jó hogy van egy társa.
Sokszor szidom a sorozatot, hogy így meg úgy nem hozzák ki amit lehetne belőle, de főleg azért, mert ebben tényleg van lehetőség.
igen

Robotics notes:
Bár már belenéztél, de a teljesség kedvéért.
Pár perccel a jövőben egy suli robotklubjának vezetője nehéz helyzetbe kerül: rajta kívül csak egy tagja van a klubnak ezért be akarják zárni a tanárok, a "generációkon" át épített óriásmecha semmit se haladt amióta ő a klub vezetője, és... az alap csak ennyi. Aztán plusz karakterek, és halad a történet, bejönnek extrák, slice-of-lifehoz képest határozottan van cél ami felé nézelődnek.
talán

Sakurasou no Pet na Kanojo
Slice of life meg harem is valamennyire, mi újat tudna mutatni, amiért érdemes nézni?
Közös kis koleszban van Densium MC, Playboy-San (nagy S!), GeniusHikikomori-kun, GeniousGenkiGirl, egy tanárnő akinek a sör fontosabb mint a csapat felügyelete, és DitzyGenious-chan akit a tanárnő rátestál az MC-re. Oh, és Normal-chan (na vajon kibe szerelmes), mert kell egy olyan is, milyen lenne már ha a MC a One Sane Man? (jó az is  ::), bár az insight szint csak azért nem gyanus, mert az egy főre jutó zsenialitás magasabb.)
Végülis a karakterek kellően szinesek és tényleg "mennek a saját fejük után", humor van, plot is van és még illik is a korosztályhoz (jobb mint vártam), PLOT is ...akad. Mmm, needs moar caek. No! Less! No! Moar! AAARGH.
meglepően nézhető

Shin Sekai Yori
No ez nagyon hullámvasút.
Az elején egy uncsi világ néhány perc után, de elötte a törilecke durva.
Aztán szép lassan foszlik le a Szép Új Világról a cukormáz. Aztán valami vendégrendező AcidTrip visual-t akart bele, és egyébként is kell DragonAge legrettegettebb monsztája bele.
És akkor még nem is szóltam az Acchi no Sekai részről... new world indeed  ^^"
Fogalmam sincs megéri-e, sajnos valsz csak az utsó résznél fogom eldönteni hogy jó volt, vagy sávszélesség pazarlás.  ^^" (de eddig minden részt megnéztem, ha ez számít)

Tonari no Kaibutsu
Könyvmoly-chan és Beast-kun románca, sok-sok félreértés és ki nem mondott dolgok miatti problémával.
Van humora, de "rájöttek, hogy túl sok rész van még hátra"...

SaiyaGin


Leara

Esetleg nézz bele a Zetsuen no Tempestbe. Nekem eddig az elég pozitív csalódás :).
MAL

Megmurdel

Támogatva Leara :D Zetsuen.. eddig egész jó :D
ami még:

  • Jormungand PO alap
  • Medaka Box Abnormal dettó
  • Psycho-Pass sztem nézhető vannak kissebb hibái de nézhető az Op meg tökre teccik
  • Robotics;Notes még meglátjuk
  • Sakurasou.. sztem egyik legjobb a szezonból
  • Shin Sekai Yori hátöööö 8 részt  :facepalm: -al kezdetem szal sanszos a drop
  • Tonari no Kaibutsu-kun egyre szarabb 2-3 rész alatt befejezhető lett volna de nem  ^^"
  • Btooom! annyira azért nem rossz van 1-2 harc ami kifejezetten teccett a mangába ... ami kár h már nem lesz benne ebbe az évadba
  • Chuunibyou.. Darkstar-ral tudok egyetérteni
  • Onii-chan.. ezzel le vagyok maradva jócskán de majd meglátjuk
viszon láttam h K-t K-ra szidjátok szal lehet h el se kezdem

Leara

Quote from: Megmurdel on 2012-11-30, 14:50:20
Shin Sekai Yori hátöööö 8 részt  :facepalm: -al kezdetem szal sanszos a drop
Sejtem miért dobnád, de annyit elárulok, hogy ilyesmik állítólag már nem lesznek benne :D.
Egyébként úgy tűnik, én vagyok az egyetlen, akinek nagyon tetszik ez a sorozat... mondjuk a 8. részes jelenetek nekem sem hiányoztak, de annyira nyomasztó hangulata van az egésznek, amilyet nem sok anime tud elérni nálam (olyannyira, hogy nekem a hangulat miatt még az első pár unalmasabb rész is tetszett). Lehet, hogy nem tökéletes, de ahhoz elég jó, hogy kíváncsi legyek, mit hoznak ki ebből.
MAL

Megmurdel

Nemigazán volt gondom a sorozattal egészed eddig,  ^^" nah de ha nem lesz több "ilyen" rettenet akkor lehet h kap még1 esélyt :D

Cobra

Szerintem akinek tetszett a Durara, annak a K is fog, bár annál talán kicsit lightosabb ez.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Quote from: Cobra on 2012-11-30, 15:31:33
Szerintem akinek tetszett a Durara, annak a K is fog, bár annál talán kicsit lightosabb ez.

Lightosabb story, nagyon hightech, nagyon különleges fightjelenetek. Most derült ki pár dolog a kezdetekről, de nem várok semmi deepet a szín királyoktól. Ha nem lenne ott az implicit szerelmi kapcsolat a főhős és a kardos védelmezője között, sokkal elfoadhatóbb lenne az egész szerintem.

A Robotics;Notes viszont érdekesebb lett, mióta Kai rálelt egy rejtélyre. Remélem,hogy inkább arról lesz szó, mivel a robot nem nagyon halad.

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2012-11-30, 16:08:48
A Robotics;Notes viszont érdekesebb lett, mióta Kai rálelt egy rejtélyre. Remélem,hogy inkább arról lesz szó, mivel a robot nem nagyon halad.

:tezsvir:
A múlt heti rész után el is határoztam, hogy most várok pár hétig, hogy egyben nézhessek meg 3-4 részt.

kada

Quote from: Leara on 2012-11-30, 15:17:20
Quote from: Megmurdel on 2012-11-30, 14:50:20
Shin Sekai Yori hátöööö 8 részt  :facepalm: -al kezdetem szal sanszos a drop
Sejtem miért dobnád, de annyit elárulok, hogy ilyesmik állítólag már nem lesznek benne :D.
Egyébként úgy tűnik, én vagyok az egyetlen, akinek nagyon tetszik ez a sorozat... mondjuk a 8. részes jelenetek nekem sem hiányoztak, de annyira nyomasztó hangulata van az egésznek, amilyet nem sok anime tud elérni nálam (olyannyira, hogy nekem a hangulat miatt még az első pár unalmasabb rész is tetszett). Lehet, hogy nem tökéletes, de ahhoz elég jó, hogy kíváncsi legyek, mit hoznak ki ebből.
A nyolcadik és az ötödik rész (a grafikája) se hiányzott.
Csomó minden tetszik benne, de valahogy tartok tőle hogy lesz még egy pofára esés, és nem kelek fel belőle.

Megmurdel

Most totál idiótának fogtok nézni, de megnéztem Shin Sekai Yori 9. részét is hamár el volt szedve, mert nem készültem akkor még fel a 8.ra és most komolyan a sok :facepalm: meg DAFUQ tenger eltűnt :D de akkor miaf***nak kellette egyáltalán?  ^^" Komolyan tök érdekes ep volt.

Leara

#7125
Quote from: kada on 2012-12-01, 04:45:14
A nyolcadik és az ötödik rész (a grafikája) se hiányzott.
Az ötödik részen nagyon látszódott, hogy a Casshern sins rendezője rendezte... de amúgy tényleg nem hiányzott, tök olyan volt, mintha valami más sorozatot néznék.

Megmurdel: szerintem azokkal a jelenetekkel csak a majmos dologra akartak utalni. Meg nem arról volt szó, hogy [spoiler]X éves (talán 18?) korukig ellenkező neműek között nem lehet semmiféle szexuális kapcsolat meg ilyesmi? Valahogy meg ki kell élniük a hormonjaikat :D. Na jó, ebben nem vagyok egészen biztos, vissza kéne néznem azt a részt, amiben olyan sokat pofáztak :D. Bár lehet, hogy tényleg van ilyesmi, különben nem hinném, hogy bármi is a Saki&Shun páros útjába állt volna.[/spoiler] Mondjuk még a sorozat elején sikerült belefutnom egy képbe, amin rajta volt, hogy ki-kivel mit fog csinálni, szóval lehet, hogy engem ezért sem lepett meg különösebben a dolog... bár azt hittem, hogy ki fogják hagyni.
MAL

Megmurdel

#7126
Gondoltam de mikor még csak beszéltek róla már akkor fogtam a fejem. XD Az igazat megvallva én meg tökre el is felejtettem ezt a hülye "szabályt".

kikuchiyo

Shin Sekai Yori 9-10

És még a Psycho-Passt szidjátok, hogy serious business.

Leginkább olyan volt ez az utóbbi pár rész (meg az egész sorozat is), mint amikor rántottát csinál az ember és egyenetlenül oszlik el benne a só. Só helyett LSD-vel, ha a legutóbbi részről beszélünk.
Failure is the default option

SaiyaGin

C K 01: a grafika tényleg szép. Van egy olyan érzésem, hogy a jelenetek és a szereplők coolságának a biztosításán egy külön csapat dolgozhatott a stábon belül. Mondjuk amikor Suou Mikoto zsebretett kézzel ugrott le az emeletről, azon felröhögtem.  A karakterektől eddig még nem vagyok elájulva, de majd meglátjuk, folytatni fogom a sorozatot.
Illetve...

Quote from: LuckyDingo on 2012-11-30, 16:08:48
Ha nem lenne ott az implicit szerelmi kapcsolat a főhős és a kardos védelmezője között, sokkal elfoadhatóbb lenne az egész szerintem.

biztos, hogy akarom folytatni?

Junchi

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-01, 20:52:55
C K 01

Aztat hittem, hogy conon elég meggyőzően érveltem a sorozat ellen, de úgy tűnik, mégsem voltam elég... hatásos. :D

Mindenesetre én az első rész után kiadtam az útját, szal imo abszolút üres és jellegtelen cucc, leszámítva a böszmenagy fujoshi-material tényét + hogy mindenki naaaagyon kúlos és naaaaagyon pozőr benne.

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2012-12-01, 21:05:35


Aztat hittem, hogy conon elég meggyőzően érveltem a sorozat ellen, de úgy tűnik, mégsem voltam elég... hatásos. :D

Elég hatásos voltál, azért kezdtem bele csak most, nem pedig korábban. :D (Részben a lulz kedvéért, részben az alábbi* jellemzés miatt.) Ha nem lettél volna hatásos, akkor már korábban belenéztem volna.

*
Quote from: Cobra on 2012-11-30, 15:31:33
Szerintem akinek tetszett a Durara, annak a K is fog, bár annál talán kicsit lightosabb ez.

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-01, 20:52:55
Quote from: LuckyDingo on 2012-11-30, 16:08:48
Ha nem lenne ott az implicit szerelmi kapcsolat a főhős és a kardos védelmezője között, sokkal elfoadhatóbb lenne az egész szerintem.

biztos, hogy akarom folytatni?

Hát amikor el-el pirul a főhős a kardos miatt, akkor érzem, hogy ezek mindjárt egymásnak esnek. Valszeg valahol a barátság mellett maradnak meg, csak a készítő szerette volna, hogy a K yaoi doujinshiknek legyen táptalaja.. :D

Cobra

Szerencsére (eddig) nem kerültek 5cm-nél közelebb egymáshoz, és remélem ez így is marad. Különben is Neko miatt kell nézni a sorozatot :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

A második rész annyira bugyuta/debil volt, hogy azt hiszem, megéri csak a lulzért nézni. :D

kada

Quote from: SaiyaGin on 2012-12-01, 21:51:04
A második rész annyira bugyuta/debil volt
Ja jó, akkor már nem is kell a macskát emlegetnem.  ::)

kikuchiyo

Psycho-Pass 7-8

Jó, tényleg nagyképű egy kicsit a sorozat a Beethoven kilencedik alatt előadott főgonosz-nagymonológgal, de még ezzel együtt is jó.
Failure is the default option

Cobra

Tonari no Kaibutsu 10:  :lul: Ez a rész kárpótolt az előző 3 rész gyengeségéért.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Megmurdel

Quote from: Cobra on 2012-12-07, 00:20:42
Tonari no Kaibutsu 10:  :lul: Ez a rész kárpótolt az előző 3 rész gyengeségéért.
Már ideje volt h kapjunk 1 nézhető részt :D

Cobra

K ep10: megvolt az 5cm...megvolt az 5cm...megvolt az 5cm...  ^^"
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Quote from: Cobra on 2012-12-07, 21:54:32
K ep10: megvolt az 5cm...megvolt az 5cm...megvolt az 5cm...  ^^"

Red King vs Blue king? :)

Amúgy ez a Suoh Mikoto annyira nagyon húdelaza már, hogy olyan nem is létezik. Nem értem, hogy miért ilyen hirtelen haragú és erőszakos az egész bandája, mikor az ő szájában megalszik a tej.. XD