Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

-OJ-

Gargantia 8.rész

RIP [spoiler]öreg, kár hogy semmit nem tudtunk meg rólad. Az egész epizódon át húzódó temetése érdekesebb volt, mint maga a karakter és az eddigi szerepe ^^" És vele lényegében az egész epizód Ridgetről szólt, ami mondjuk egyáltalán nem baj. Nem árt neki is egy kis karakterfejlődés.
Chamber sem mondott sok újat, lehetett sejteni hogy úgyis túl messze lesz a flotta. De örülök, hogy ezt a problémát letudták, így ezek szerint nem egy olyan klisével fognak zárni, hogy Red megy-e vagy marad.
Red érvelése is teljesen logikus volt, hogy miért kell tovább harcolnia. Vele szemben Bevel ezúttal sem ért sokat, alig tudott egy értelmes gondolatot összehozni, csak gyerekfejjel ellenkezett a tények ellen. [/spoiler]


Quote from: Zelda on 2013-05-26, 17:25:59
Gargantia 8.
A vártnál csendesebben zajlott le a hajók leválása a Gargantiáról

Gondolod, hogy a sok 'ne bánts a kalózokat' és 'ne bántsd az állatokat' után majd pont a sajátjaikkal szemben fognak erőszakosan fellépni? :haha:

kikuchiyo

Gargantia 8, avagy az anime-logika visszatér:

"Nem akarom, hogy Amy szomorú legyen" - akkor ne hagyd ott, te szerencsétlen.
Failure is the default option

Zelda

Quote from: -OJ- on 2013-05-26, 20:40:12
Gondolod, hogy a sok 'ne bánts a kalózokat' és 'ne bántsd az állatokat' után majd pont a sajátjaikkal szemben fognak erőszakosan fellépni? :haha:

Nem, csak azt hittem, hogy Ridget majd foggal körömmel ragaszkodni fog a maradásukhoz, és hisztizik egy sort xD De persze az nem igazán illett volna a karakteréhez... Ennek ellenére kíváncsian várom a következő fejleményeket.
Quote from: kikuchiyo on 2013-05-26, 21:46:08
Gargantia 8, avagy az anime-logika visszatér:
"Nem akarom, hogy Amy szomorú legyen" - akkor ne hagyd ott, te szerencsétlen.

Hát igen, valahogy úgy xD

-OJ-

Shingeki no Kyojin 8.rész

[spoiler]Hú, már megijedtem, hogy Armin megint kezdi a rinyálást. Ő azonban egy egész jó, bár lényegében csak sejtésen alapuló tervet eszelt ki. Vele szemben most Jean volt az, akinek az állandó önmegkérdőjelezése pár perc után kezdett fárasztóvá válni.
Általában nem szokott zavarni, de a lépcsős sétánál már tényleg érződött a spórolás, ahogy két percen át csak állóképeket mutattak, míg folyt a beszélgetés :eek:
A puskaporos elvakítás tényleg egy briliáns húzás volt (kár, hogy az OP már előre lelőtte ennek a tervnek a nagy részét). Csak én éreztem úgy, hogy a MOE Titán volt a legundorítóbb  az összes eddig látott egyed közül? :zomg:
Eren akciózásához képest az emberkék nem sok mindent mutattak. Bírtam, ahogy ösztönös bosszúvágytól vezérelve még karok nélkül is elharapta az ugró Titán nyakát, amelyik megölte a hogyishívjákot ^^"

A visszaváltozása azonban nagyon nem tetszett, mert egyértelműen túl korán történt :wtf:Ha valakit megölnek az legyen már szíves egy darabig halott maradni, míg hosszas erőfeszítés után visszahozzák. Ne ilyen  béna, szappanoperás fordulattal térjen már vissza egyik pillanatról a másikra, ráadásul fittebben mint korábban :falba:
De ha mondjuk ezentúl bármikor át tud majd változni, mint a Hihetetlen Hulk, az még nagyobb Baromság lesz :lame:[/spoiler]

Cloud

Gargantia 7. rész

Kicsit feltolta az agyamat a rész. Véleményem szerinte a Gargantia idóták gyülekezete.   :Eztneked: [spoiler]Persze, ne bántsuk szegény Hideuze-kat, kit érdekel hogy milliárdnyi embert pusztítottak el. Végül is tök logikus.[/spoiler]

kikuchiyo

Visszatérve a titánok támadásához, az kiderül valamikor, hogy Eren [spoiler]hogy jött ki az óriás-Richard Stallmanból?[/spoiler]

BTW ez tényleg mindenhez megy
Failure is the default option

chilip

Quote from: Cloud on 2013-05-26, 22:13:30
Gargantia 7. rész

Kicsit feltolta az agyamat a rész. Véleményem szerinte a Gargantia idóták gyülekezete.   :Eztneked: [spoiler]Persze, ne bántsuk szegény Hideuze-kat, kit érdekel hogy milliárdnyi embert pusztítottak el. Végül is tök logikus.[/spoiler]

jah, mondod ezt olyan emberekre akik azt se tudják hogy van "világűr", technológiailag ott állnak hogy 1 hideazu lemészárolná a flottát és egy pár napja beszerzett "jövevény" valami spéci mechában olyat mond ami több generációs életmódot és az ő életüket sodorná veszélybe  ::)

kikuchiyo

Quote from: chilip on 2013-05-26, 22:30:30
Quote from: Cloud on 2013-05-26, 22:13:30
Gargantia 7. rész

Kicsit feltolta az agyamat a rész. Véleményem szerinte a Gargantia idóták gyülekezete.   :Eztneked: [spoiler]Persze, ne bántsuk szegény Hideuze-kat, kit érdekel hogy milliárdnyi embert pusztítottak el. Végül is tök logikus.[/spoiler]

jah, mondod ezt olyan emberekre akik azt se tudják hogy van "világűr", technológiailag ott állnak hogy 1 hideazu lemészárolná a flottát és egy pár napja beszerzett "jövevény" valami spéci mechában olyat mond ami több generációs életmódot és az ő életüket sodorná veszélybe  ::)

Az ő szempontjukból, az ő tapasztalataik alapján valóban nincs okuk, hogy az idegen első szavára nekitámadjanak a tengeri szörnyeknek (akikről annyit azért tudnak, hogy nem érdemes ujjat húzni velük). Ledo háborúja nem az ő háborújuk.

Viszont ha már ott tartunk, hogy "pár napja beszerzett "jövevény" valami spéci mechában", akkor az azért tényleg furcsa, hogy a Gargantiaiak (lásd még, Jamaika a jamaikaiaké) semmi érdeklődést nem mutatnak Chamber működése iránt. Pedig nem holmi bölcsészek ezek, hanem szerelők, búvárrobot-kezelők vagy éppen katonák, akiknek azért fel kéne ismerni a szupermechában rejtőző lehetőségeket. Sőt, tulajdonképpen az egész flotta léte a technikától függ, de egyikük sem kérdezi meg, hogy pl. Chamber hogy tud repülni, hogy tud beszélni, vagy hogy tudta fél perc alatt >senmetsu az egész kalózflottát.

Abba meg ne is menjünk bele, hogy Elvis meg a másik fószer hajlandó elszakadni a fő flottától holmi elveszett technológia megtalálásának puszta ígéretére, de arra már nem jönnek rá, hogy az elveszett technológia ott csücsül a hajójukon...
Failure is the default option

Cloud

MOndjuk én azt sem vágom hogy ez miért elveszett technológia például.

Olyan részletekbe meg már ne is menjünk bele, hogy miért van mindenhol víz. Tudtommal ha az összes jég elolvadna a világon, akkor sem lenne az egész bolygó víz alatt. Á, kezd kiakasztani a sorozat.

Zelda

Quote from: kikuchiyo on 2013-05-26, 22:29:13
Visszatérve a titánok támadásához, az kiderül valamikor, hogy Eren [spoiler]hogy jött ki az óriás-Richard Stallmanból?[/spoiler]

BTW ez tényleg mindenhez megy

Neeee, ez a videó nagyon kész  :lul:
És igen, a 9. részben látni fogjuk, hogyan jött ki az óriás-Richard Stallman-ből  xD Benne volt a pw-ben, többet meg nem mondok.

A Gargantiával kapcsolatban pedig csak annyit tudok mondani, hogy ha minden egyes részletben megpróbáljuk megkeresni a logikát, akkor mindannyian meg fogunk kattanni... S mivel mindenki azt emlegeti, hogy a flotta lakosai félelemből cselekszenek, s tartják a ne ölj filozófiát meg stb. ennyi erővel pont emiatt a mentalitás miatt nem közelítették meg Chambert... Valszeg felfogták, hogy ha van félnivalójuk a kalózoktól meg a whalesquid-ektől, akkor az űrfiú és a túlméretezett konzervdoboz ugyanebbe a kategóriába tartozik.
Csak Pinion volt elég pofátlan, hogy fejest ugorjon a pilótafülkébe, s cserébe mogyorósokkot kapott, szal... Egyébként meg tényleg túl van lihegve egy kicsit az egész.

Cloud

Attack on Titan 8. rész

Na ez viszont nagy királyság volt, a vége ütött nálam. Wow...

Kraivan

Quote from: Darkstar on 2013-05-26, 15:10:39
Én most kezdtem el, Eren [spoiler]megzabálásáig[/spoiler] letudva, de nem értem, mire a nagy hype.
Részemről a nagy hype azért, mert ha megnézzük az elmúlt időszak animeit, akkor az Attack on Titan:
- komoly
- fantasy
- jól felépített

Ezek a sok asspullplot klishittness animek között igazi gyöngyszemmé teszi és felüdítő sorozat.
Volt egy Fate zero, de az "második bőr". Meg egy Berzerker movie, ami szintén nagyon jó lett, de az is egy újraanimálás.

Mert ott a Devil Survivor mint a szezon toplistás animeje? :zomg: Mire fel?  Telefonon világmegváltó kártyacsatáznak, ahol a hp és a dmgosztás kb annyira felépített h nem is.

Hogy nagyon jó-e a Shingeki no Kyojin? Talán. Hogy jobb-e mint a többi vetélytárs? Határozottan. Győzzön a jobbik vagy veszítsen a roszzabbik? :P

Darkstar

#7632
Quote from: Kraivan on 2013-05-27, 00:56:36
- komoly
Akar lenni. Attól, hogy embereket esznek benne, még nem lesz komoly. Ugyanúgy megvan benne az összes shounen klisé, mint az összes többiben. Sok helyen meg inkább komolytalan (lásd az a pókember segghajtómű).
Quote from: Kraivan on 2013-05-27, 00:56:36
- fantasy
Az
Quote from: Kraivan on 2013-05-27, 00:56:36
- jól felépített
Nem tudom, hogy ezt az eddigiek alapján honnan lehet leszűrni. Van egy világ, amiből nem sokat tudunt (sőt), és ott egymást ölik az emberek, illetve nagy, töketlen titánok (akikről megint nem sokat tudunk). Miben rejlik a jól felépítettség?

Szóval van egy hangulata, a zenék egész jól, a karakter design szerintem ronda, és egy teljesen átlagos egyéb. Ezért nem értem ezt a ZOMG anime of season/year/decade, next eva, etc jellegű hypeot. Úgy tűnik a natúró/blics/wan piss társaság ráharapott (zomg gore) és most ez az új isten.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Az első rész alapján még én is azt hittem, hogy a szezon animéje, de azóta kijött még pár rész és minden mozdulattal csúszik lejjebb nálam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Mondom, egyéne válogatja, hogy kinek mi tetszik van akinek bejön, van akinek kevésbé... Nekem a Shin Kyo akkor is ász anime marad, ha a világ összes másik embere mást mond xD

Kraivan

Hát ha "zomg gore"-t akarnék, akkor a Yondemasu Azazel-Z lenne az év animeje. :D

-OJ-

#7636
Quote from: Kraivan on 2013-05-27, 00:56:36
Részemről a nagy hype azért, mert ha megnézzük az elmúlt időszak animeit, akkor az Attack on Titan:
- komoly
- fantasy
- jól felépített

Ez a Maoyuu Maou Yuusha-ról is elmondható, de az ugyebár nem egy agyatlan shounen, és a harcoktól mentes, intellektuális középkori társadalomkritika nem olyan 'menő' hogy nagy hype alakuljon ki körülötte.



Quote from: Darkstar on 2013-05-27, 08:42:41
Úgy tűnik a natúró/blics/wan piss társaság ráharapott (zomg gore) és most ez az új isten.

Tényleg csak erről van szó. Egyáltalán nem rossz anime, sőt még bőven a jó kategóriában van, de a hypeja nagyobb mint a tényleges értéke.

Zelda

Hogy melyik lesz az év animéje, úgyis csak év végén tudjuk meg xD
Addig meg még várható pár másik remekmű... Elvégre még csak most kezdődik majd a június.
Az meg engem nem igazán izgat, hogy a naruto/bleach/one piece fanok mire ugranak rá aktuálisan... Eleve ebből a hármasból csak kettő az amit én személy szerint már hanyagolnék...

-OJ-

Quote from: Zelda on 2013-05-27, 14:07:55
Hogy melyik lesz az év animéje, úgyis csak év végén tudjuk meg xD

És az sem mérvadó.
Pl a SAO közel ugyanolyan arányban volt az év legjobbja és a legrosszabbja is  :haha:
(szerintem mindkét cím túlzás)

kelvor

Quote from: Darkstar on 2013-05-27, 08:42:41
(lásd az a pókember segghajtómű).


:lol:

Én majd megnézem egybe, ha már befejeződött. Első 3 rész alapján tetszett meg a mangája is jó...a lassan mindenki által ismert OP-ról nem is beszélve.  :D


Zelda

Quote from: -OJ- on 2013-05-27, 14:18:52
És az sem mérvadó.
Pl a SAO közel ugyanolyan arányban volt az év legjobbja és a legrosszabbja is  :haha:
(szerintem mindkét cím túlzás)

Hát, ja SAO-val kapcsolatban tökéletesen egyetértek xD  :tezsvir:

A mostani tavaszi évad meg tele van jó darabokkal, szóval van remény!

NLZ

Quote from: Kraivan on 2013-05-27, 12:12:15
Hát ha "zomg gore"-t akarnék, akkor a Yondemasu Azazel-Z lenne az év animeje. :D
Az "lol gore", nem "zomg gore". ::)

A titános mangáját pedig viszonylag hamar dobtam, úgyhogy az animébe bele se néztem. :)
[reserved]

Kraivan

#7642
Quote from: -OJ- on 2013-05-27, 12:13:10
Quote from: Kraivan on 2013-05-27, 00:56:36
Részemről a nagy hype azért, mert ha megnézzük az elmúlt időszak animeit, akkor az Attack on Titan:
- komoly
- fantasy
- jól felépített

Ez a Maoyuu Maou Yuusha-ról is elmondható, de az ugyebár nem egy agyatlan shounen, és a harcoktól mentes, intellektuális középkori társadalomkritika nem olyan 'menő' hogy nagy hype alakuljon ki körülötte.



Quote from: Darkstar on 2013-05-27, 08:42:41
Úgy tűnik a natúró/blics/wan piss társaság ráharapott (zomg gore) és most ez az új isten.

Tényleg csak erről van szó. Egyáltalán nem rossz anime, sőt még bőven a jó kategóriában van, de a hypeja nagyobb mint a tényleges értéke.

A Yuusha nagy egetverő hibája az lett h akkora timeskipszéria lett belőle, h értékét vesztette a mű.
A 3-4. részig abszolút úgy voltam vele h végre egy fantasy, pici románccal és masszív intrika és ha van harc az is inkább stratégikus volt, a két főszereplőnk szerelmi bénázásának rétestészta húzása elfogadható lett volna még. Egyszerűen nem értem h a japánok miért gerjednek ennyire a masszív friendzónolásra...

Ezután olyan ugrások voltak h csak kapcsolgattam az ablakokat jobbra balra h nem-e elírták az epizód számát valahol, vagy én nézek rossz részt éppen-
Engem mondjuk érdekelt volna h mit cisnált másfél év alatt hősünk, h szerezte meg a tündérek és más démonok bizalmát, mivel érdemelte ki a sárkánycsaj szerelmét, mert akkora egoval biztos nem "love at first sight".
A 3. ilyen orbitális kihagyás után félbehagytam a sorozatot. Nálam az év csalódása rangot kapja.

Mostani szezon meg nekem meh...
mechák, űrzombik mechákkal meg egy telefondigimonozás...
mechát nem szeressem így számomra elég érdektelen a szezon és a Titán a hét fénypontja a neverending OP mellett, ami a manga animálása most, így sok újat nem mutat, csak bólogatok h milyen "szép" vagy szép lett a már ismert fordulatok megelevenítése és sipákolok a fillereken, mert a japán animátorok fillert alkotni nem tudnak. :P

Quote from: NLZ on 2013-05-27, 15:46:32
Quote from: Kraivan on 2013-05-27, 12:12:15
Hát ha "zomg gore"-t akarnék, akkor a Yondemasu Azazel-Z lenne az év animeje. :D
Az "lol gore", nem "zomg gore". ::)
Azazel-san hatalmas hibája h képesek heti 10 perccel kiszúrni a szemünket.

-OJ-

#7643
Majestic Prince 9.rész

[spoiler]Izuru beszámolóját gyorsan a szőnyeg alá söpörték, aminek egyrészt örültem, mert végre valami reális dolog is történt ebben az űrhadseregben. Mert ugyan mi lenne a katonasággal néhány hadititok nélkül B)
És "Lacus" is emlékszik Izurura, ez azért már valami, de nem bántam volna ha ezen a ponton tényleg összefutnak a kertben és már ott elárul végre pár használható infót a srácokról. Mert kilenc rész után még mindig nem tudunk róluk semmit, erre még az eligazítás is a totál lényegtelen mechákról szólt, és várhatunk egy újabb hetet valami lényegi infóra :falba:

A többiek ugyan jól kezelték a kialakult helyzetet és normálisan elbeszélgettek az operátorokkal, de azon mindig elképedek, hogy Tamaki milyen agyhalott idióta x) Tényleg össze kelene párosítani Jiarttal, jól kiegészítenék egymást :D Kei azonban aranyos volt a tsundere féltékenykedésével és az óriásdesszerttel :redface:[/spoiler]

Egyébként ezzel a dezertőrrel és az ellenségtől lopott technológiával most már egy egyszerű Space Battleship Yamato-koppintás lett a sorozat, de attól persze Messze elmarad :p




Hataraku Maou-sama 9.rész

[spoiler]Rika, a nagy románcszakértő  :haha: Emi mintha a falnak beszélt volna.
Már vártam, hogy Alsiel mikor csatlakozik hozzájuk, és mindössze csak annyi kellett hozzá hogy Emi állja a számlát !guffaw A hasonlata az valami zseniális volt, hogy rivális terjeszkedő cégeknél dolgoztak korábban, majd a nagy hősies zenére előadta a jelenlegi tevékenységüket :cool:
Ezalatt Maouékat kikészítette a semmittevés és LOL azon a nagy könnyes összeBROuláson :D
Ogre húsos kávé :hopp:
Rika nagyon bekeményített Maouval szemben, miután Alsiel túl magasra emelte a mércét, de a végén csak összekapta magát és győzelmet aratott.[/spoiler]

Úgy nézem a jövő héten is folytatódik a slice-of-life és talán még beach epizód is lesz? Remélem a végére azért tartalékolnak egy értékelhető konfliktust Suzunoval vagy az egyre gyanúsabb Sentuky menedzserrel ^^

ogre

ha már yamato: kint van a köv 4 rész
yay!

-OJ-

Be van spájzolva a hétvégére :jee:


Valvrave 8.rész

[spoiler]L-Elfnek is érdekes első találkozása volt a hercegnővel :D Eddig űrnácik voltak, most viszont már inkább űrkomcsikra hasonlítanak a Dorssiaiak. Vajon mi volt az a rezgő izé a fejes asztala melletti kalitkában?
Már azt hittem Aina halálát el is felejtették, de azért csak jött miatta a nagy tömeges sírás :frown:
Elég vicces, hogy még mindig csak iskolások akarnak lenni és iskolába járni, pedig L-Elf mellett már Thundernek is leesett (pedig ő kb a legsötétebb a diákok között), hogy mint új állam nem ártana megvédeni magukat.
A mostani kommandós támadást is mindenféle ellenállás nélkül végrehajtották a Dorssiaiak, még hadihajókat is találtak a kikötőben amik csak úgy ott álltak :falba: Éppen ideje, hogy Haruto végre beadta a derekát L-Elf követeléseinek, úgyis ő az egyetlen a csapatban aki reálisan tud gondolkozni a szituációt illetőleg. Kíváncsi lettem volna, mi volt az a terve ami nyolc emberéletet követelt volna. Az a kávés hasonlat nagyon találó volt kettejükre nézve :rotfl:[/spoiler]

Az előzőhöz hasonlóan ez is jó epizód volt, talán mégis van még remény a sorozat számára.
Jövő héten pedig jön a kék Valvrave!

Zelda

Quote from: -OJ- on 2013-05-31, 11:26:18
Jövő héten pedig jön a kék Valvrave!
Kíváncsi vagyok, ki fog benne ülni xD

Oregairu 9.
Komachi jól megmondta az elején! Aranyos volt, de érjünk már az autóbaleset végére, mert akkora köd terjeng körülötte, hogy nem látni tőle a sztorit xD

SaiyaGin

A mostani szezon sorozatai közül mit érdemes nézni?

-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2013-05-31, 21:17:35
A mostani szezon sorozatai közül mit érdemes nézni?

Műfajtól függ  ^^"

Ami komolyabb az a
Gargantia, Shingeki no Kyoujin és Red Data Girl

Akció, akkor
Shingeki no Kyoujin és Valvrave.

Vígjátékból
Hataraku Maou-sama, Hentai Ouji to Warawanai Neko., Namiuchigiwa no Muromi-san

Iskolai romantika
Photo Kano, Yahari Ore no Seishun

Date A Live, ha bírod a háremet.

Darkstar

Yuyushiki, dude. How could you forget.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん