Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

-OJ-

Valvrave 10.rész

[spoiler]Haruto, a nagy erőszaktevő :eek: Ezért a Saki-fanok a pokol mélyére fogják kívánni :uzi:
És most komolyan iskolai fesztivált akarnak tartani???  :gyagya:[/spoiler]



Hataraku Maou-sama 11.rész

[spoiler]Ashiya még mindig a gyomorrontásával küszködik, a végén még a kórházban fogja kihagyni a végjátékot :frown:
A bolhapiacra szánt tárgyak végülis csak egy felesleges filler időkitöltéshez vezettek, de szerencsére nem ment el velük az egész rész, ráadásul a karaktereknek is volt pár mulatságos reakciója rájuk. Lucifer kiborulásán is szakadtam, amiért őt ismét kihagyták :rotfl:
Eközben pedig Suzunonak is volt ideje merengeni a kvázi bérgyilkos múltján. Itt a mérgezés elég komoly volt, de őt magát már nehezebben tudtam komolyan venni a hatalmas kalapácsával :D A világ rendje pedig gyorsan felborult a Démonkirály legyőzését követően, pont ahogy a Maoyuu Maou Yuushában is szó volt róla.
Chiho érveire alapból én is csak legyintettem volna, de Emihez hasonlónak Suzunonak is ideje lenne már belátnia, hogy a Démonkirályt teljesen megszelídítette a japán mentalitás és a szorgos hangya életvitel :haha:

James angyalka tógáján ismét csak szakadtam egy sort, a narancssárga pandaszemével együtt :rotfl:
Ahogy Maoun is, mikor vigyázzba vágta magát Chiho anyjának hívása közben, majd ahogy eltépett a Dullahannal :szemuveges:[/spoiler]

-OJ-

OreGairu 11.rész

Mégis, ki szavazta meg a yaoi fangirlt rendezőnek? :eek:
Az egyéni áradozása az orrvérzéseivel szórakoztatóbb volt, mint maga a darab. A közönségben is csak a lányokat mutatták (erősen eltúlzott reakciókkal), megnéztem volna a srácok milyen pofákat vágnak közben  :D
Reméltem, hogy [spoiler]végre Yui is a sarkára áll és elmondja a véleményét Yukinonak, amit nyögvenyelősen de végül meg is tett, de Hikigaya ismét csak jóval összeszedettebb volt nála.
A fesztivállal kapcsolatban is jól odavágta nekik a tényeket, ezzel is magát téve meg közellenségnek  :szemuveges:
- Mi az, ami leginkább egyesíthet egy csapatot?
- Egy kegyetlen vezető (közös utálata) :rotfl:
Yukino is tud ám kegyetlen lenni, ha féltékeny ^^" [/spoiler]

Zelda

Valvrave 10.
:he: :gyagya: :falba: :wtf: És ezzel el is mondtam mindent, amit erről a részről gondolok. :rotfl:

Maou-sama! 11.
Nagyon szórakoztató volt, Lucifer hisztije a padlóra küldött, a monoklis  :angyali: pedig nos... Á, király egy rész volt és kész!

Oregairu 11.
Jóóó! Nagyon komolyan vették a fesztivált, s a mostani attitűdje után talán már kevésbé fogom Hikki-t Oreki-hez hasonlítani a Hyouka-ból (félreértés ne essék, őt is nagyon bírtam, de Hikki sztem messze lekörözi).  :D Jó arc a gyerek, az fix.

Cobra

Valvrave 10: Go go Haruto!  :D
Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy a lila Valvrave Shoko-é vagy másé lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Shin Kyo 11.
Viszonylag nyugis felvezető rész volt, mely bemutatta a
[spoiler]Trost visszafoglalására felállított igen egyszerű stratégiát.[/spoiler]
Szépen haladnak a manga szerint, s ami az elmúlt pár részben különösen megragadta a figyelmem, az a zene, nekem ugyanis nagyon bejön.  :D

Mostantól pedig türelmetlenül várom a holnap délután fél 6-ot, egy EPIC Gargantia epizód reményében!

LuckyDingo

HxH 84.. :D végre megjelent a kedven Chimera Ant-em. Tetszik a hangja. :D

Zelda

Gargantia 11.

Uooo..... A végső fordulat az utolsó rész előtt! (Ha egyáltalán a 12. lesz az utolsó.) Úgy gondolom, hogy innentől azért már tisztább a kép, bár még nem lehetetlen, hogy kapunk az arcunkba egy utolsó monumentális plot twistet.  :D
[spoiler]Azért csodálom, hogy Kugel hogy bírta ki anélkül, hogy kimászott volna a mech-jéből... A domináljuk a népet félelemmel elv pedig sajnos nagyon is működő dolog. Ha az ő és az Alliance szemszögéből nézzük, egyértelműen helyesen döntött, így tulajdonképp nem hibáztatom.[/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Zelda on 2013-06-16, 19:08:18
Gargantia 11.


Zavaró volt a QUALITY ebben a részben, ettől a sorozattól nem várnék ilyen amorf krumplifejeket.

[spoiler]Re: plot twists: Egyáltalán nem biztos, hogy Kugel él még egyáltalán.

Amúgy egyre kevésbé tetszik az irány, amerre a sorozat halad.[/spoiler]
Failure is the default option

Zelda

Quote from: kikuchiyo on 2013-06-16, 19:35:00
Quote from: Zelda on 2013-06-16, 19:08:18
Zavaró volt a QUALITY ebben a részben, ettől a sorozattól nem várnék ilyen amorf krumplifejeket.

[spoiler]Re: plot twists: Egyáltalán nem biztos, hogy Kugel él még egyáltalán.

Amúgy egyre kevésbé tetszik az irány, amerre a sorozat halad.[/spoiler]
Igen, én is észrevettem, hogy történt valami grafika téren, főleg Pinion fején volt nagyon szembetűnő a dolog...
[spoiler]Az lenne ám a hatalmas trollkodás, ha Kugel tényleg elpatkolt volna, érdekes lenne a Striker mecha nagyhatalom, sir mesterséges intelligencia uralkodó...  :eek: Bár akkor legalább bűntudat nélkül lehet kiiktatni. Ám nem hiszem, h így van, mert volt egy képsor, ahol láthattuk a Striker pilótafülkéjének belterét.[/spoiler]

-OJ-

Quote from: Zelda on 2013-06-16, 20:02:31
[spoiler]Ám nem hiszem, h így van, mert volt egy képsor, ahol láthattuk a Striker pilótafülkéjének belterét.[/spoiler]

Én nem láttam ilyet :eek: éppen ezért jutott eszembe ez a fordulat.

És ha jól hallottam, Pinion is hasznosan töltötte az időt Lacageval  :cool:

Zelda

Oké, egyetértek,
[spoiler]azt a képet simán fabrikálhatta a Striker, és az a "betegség" is gyanúsan hangzik. Ellenben Lukkage egyértelműen tervez valamit, úgy láttam, neki nem nagyon tetszik ez az új "igazságos" társadalom, ezért is csekkolta le Pinion-t, hátha fel tudja őt használni.
Kugel (avagy Striker) stratégiáját pedig nem nehéz kitalálni...[/spoiler]

Cheesy

Attack on Titan 11.

Ó de utálom azt amikor
[spoiler]egy teljes rész azzal megy el, hogy felkészül a következő epizódra támadásra.[/spoiler]

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2013-06-16, 19:08:18
Uooo..... A végső fordulat az utolsó rész előtt! (Ha egyáltalán a 12. lesz az utolsó.)
csak most sikerült megnéznem a részt de már most update-elve volt és 13 részes lesz legalább is a mostani állás szerint :D

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2013-06-17, 13:15:08
Quote from: Zelda on 2013-06-16, 19:08:18
Uooo..... A végső fordulat az utolsó rész előtt! (Ha egyáltalán a 12. lesz az utolsó.)
csak most sikerült megnéznem a részt de már most update-elve volt és 13 részes lesz legalább is a mostani állás szerint :D
Hurrá, pedig már örültem, hogy már csak 1 hetet kell szenvednem a sztori végéig...  :D

kikuchiyo

Jobban belegondolva, [spoiler]a klasszikus dramaturgia azt követelné meg, hogy Kugel életben legyen: egyrészt így a két emberi szereplőt lehet egymással szembeállítani (Kugel, aki nem mozdult ki a kabinjából, ezért nem ismerte fel, hogy az ideálok, amelyek alapján cselekedni próbált, az új helyzetben érvényüket vesztették, vs. Ledo, aki beépült a földi társadalomba, magáévá tette a helyi lányokat annak értékeit, és ezért felismeri, hogy a parancsnoka téved), másrészt így Ledo dilemmája is sokkal mélyebb lehet: nem csak általában kell elvetnie a neveltetését és katonai ideáljait, hanem konkrétan meg kell tagadnia a parancsot, sőt, szembe kell szállnia a feljebbvalójával.
[/spoiler]
Ugyanakkor az sem lehetetlen, hogy [spoiler]Kugel már halott és csak az AI cselekszik a nevében: az állítólagos betegség, a meg nem indokolt hallgatás ("szükséges volt rádiócsendet tartanom" - osztán miért? ki hallgatta volna le?), és az is, hogy Pinionnal a gép beszélt, nem Kugel hologramja. Továbbá ez pont olyan váratlan!!!!1 fordulat lenne, amilyet egy animétől elvárunk :) [/spoiler]
Failure is the default option

Cloud

Quote from: Cheesy on 2013-06-16, 22:48:33
Attack on Titan 11.

Ó de utálom azt amikor
[spoiler]egy teljes rész azzal megy el, hogy felkészül a következő epizódra támadásra.[/spoiler]

Na igen, ezért is volt kicsit gyengébb a rész.

-OJ-

Gargantia
[spoiler]Szerintem működhetne úgy is, hogy Kugel már nincs életben és csak a Strikert kell kiiktatni. Red csoportja egyébként is az a társaság, akik a technikai vívmányokat részesítik előnyben a fizikai fejlődéssel szemben, így érdekes lenne a konfliktus, ahol a technika már a fejükre nő és leigázza őket.[/spoiler]

chilip

Majestic 12 - JUST WHAT THE FFFFFFFFFF...

-OJ-

Hataraku 12.rész

[spoiler]

Addig oké hogy a betegéért aggódik, de a nővérkének tényleg nem tűnt fel, hogy egy rendőr is fekszik ott a padlón?
James nagyon tetű módon kínozta Emit, ráadásul mi az hogy Chihot elviszik kísérleti alanynak? Ilyen felső vezetés és egyház mellett, Ente Isla jobban járt volna a démonok uralma alatt. És még Emit is 'visszafogottnak' merte nevezni Chihoval szemben, amiért az természetesen még jobban bepöccent rá.

LOL, szegény pára Dullahan :( És ahogy Maou alsógatyában állt ki ellenük, nehogy tönkremenjenek a ruhái !guffaw Suzuno egyébként elég gyorsan kedvét vesztette, Maou egy perccel előtte még nagyban osztotta, aztán egy csapás és máris feladta?

A tetőn lezavart üdvözlésen, valamint Chiho csalódott arcán most is mulattam egy sort :rotfl:
Luciferben nem voltam biztos, hogy ezúttal hová áll, meg egyáltalán hogy Orba mit akart, de örültem neki mikor jól kiütötte a vén barmot. Nagyon megszerette az itteni NEET életét :D

Maou pedig szabályosan feltörölte Jamesszel a padlót, a démonkardja pedig sokkal erősebb volt mint Emié.
OWNED :cool:

Alsiel ezúttal sem okozott csalódást, ahogy előbb hazaugrott a köpenyéért és ezzel lemaradt az egész csatáról  :rotfl:

[/spoiler]

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2013-06-21, 02:10:56
Hataraku 12.rész

[spoiler]

Addig oké hogy a betegéért aggódik, de a nővérkének tényleg nem tűnt fel, hogy egy rendőr is fekszik ott a padlón?
James nagyon tetű módon kínozta Emit, ráadásul mi az hogy Chihot elviszik kísérleti alanynak? Ilyen felső vezetés és egyház mellett, Ente Isla jobban járt volna a démonok uralma alatt. És még Emit is 'visszafogottnak' merte nevezni Chihoval szemben, amiért az természetesen még jobban bepöccent rá.

LOL, szegény pára Dullahan :( És ahogy Maou alsógatyában állt ki ellenük, nehogy tönkremenjenek a ruhái !guffaw Suzuno egyébként elég gyorsan kedvét vesztette, Maou egy perccel előtte még nagyban osztotta, aztán egy csapás és máris feladta?

A tetőn lezavart üdvözlésen, valamint Chiho csalódott arcán most is mulattam egy sort :rotfl:
Luciferben nem voltam biztos, hogy ezúttal hová áll, meg egyáltalán hogy Orba mit akart, de örültem neki mikor jól kiütötte a vén barmot. Nagyon megszerette az itteni NEET életét :D

Maou pedig szabályosan feltörölte Jamesszel a padlót, a démonkardja pedig sokkal erősebb volt mint Emié.
OWNED :cool:

Alsiel ezúttal sem okozott csalódást, ahogy előbb hazaugrott a köpenyéért és ezzel lemaradt az egész csatáról  :rotfl:

[/spoiler]
Ez a rész valami kib***tt jó volt :D
azt viszont meg kell h mondjam Suzuno-t kicsit se bírom főleg, hogy azzal a kalapáccsal úgy néz ki mint Kanetsugu  ^^"
mondjuk én gondoltam, hogy Lucifer-nek nem hiányzott még1x az h Maou elpicsázza :D

-OJ-

OreGairu 12.rész

[spoiler]Komachi ezúttal is imádnivaló volt !inlove az egyetlen aki értékelni tudja Hikigayát.
Sagami nem elég hogy haszontalan, de most még az eltűnésével is csak problémát okozott a többieknek, hogy nem sül le a bőr a pofájáról :gyagya:
Ezzel ismét Hikigayyára hárult a feladat, hogy megoldja a szituációt, míg a haverok húzták az időt az eredményhirdetés előtt. Egyszerűbb lett volna, ha az ő ötletét követik, és találomra díjaznak mindenkit :P A tetőn már úgy tűnt, Hayama ismét elorozza tőle a főszerepet, de annak nagyon örültem, ahogy a maga cinikus stílusában kíméletlenül beolvasott Sagaminak, aki ezzel ismét jól leégette magát a színpadon :jee:
Ezzel is csak Hikigaya lett az első számú közellenség az egész iskolában :whoah:
A végén egész kellemes légkört alakítottak ki Yukinoval a klubszobában, Yui ide tényleg nem hiányzott hogy valami lényegtelen buliról süketeljen.[/spoiler]

LuckyDingo

Valvrave.. a vége nagyon wtf volt több szempontból is. xD

OregaIru:
"Hikitani-kun" megfogalmazta a bulizási irányelveimet.. :D
[spoiler][/spoiler]

Zelda

Majestic Prince:
EGYSZERŰEN ÉRTÉKELHETETLEN EPIZÓD VOLT...

Valvrave:
A vége... WUT? Egyébként nem volt rossz sztem
[spoiler]kérdés, hogy Haruto hogy reagál majd, mikor megtudja, hogy Shoko apját is a sírba küldte Harakirizés közben... Bár a "Will you marry me?" után lehet, hogy csak megvonja a vállát.  :D[/spoiler]

H Maou-sama!:
RULEZ!!! Nagyon jó rész volt, teli poénokkal, imádtam!

Oregairu:
Hikki egy zseni, ehhez kétség sem fér, arra az extra epizódra kíváncsi leszek.

És ráadásnak Petit Gargantia xD:
Nekem nagyon tetszenek ezek a kicsi 1 perces videók, ahogy Ledo-t szadizzák, meg ahogy Chamber trollkodik...  :haha: A 6. Nagyon jóra sikeredett.

-OJ-

OreImo2 12.rész

Ez a szál is lezárva :frown:

[spoiler]Nekem miért nem tudnak adni egy figurákkal teli vitrint? :bruhuhu:
A kerti party ütős volt, úgy tűnt bármikor eldurvulhat a helyzet és kialakulhat egy tömegverekedés. Hiába, balfékeknek nem való a hárem route :lame:

Azt azért nem vártam, hogy (maga helyett) Kirino majd Ayase gondjaira bízza Kyousukét, remélve hogy őt nem kell riválisnak tekintenie, DEHÁT... Az egy hónapos 'együttélésükről' mutatott montázsban akadt pár mulatságos jelenet, pl a kés az asztalba, mint tanulásra ösztönzés :muhahah:

Ayase nagy szerelmi vallomása, a végeredménytől eltekintve, kimondottan jól sikerült, Kyousuke pedig ezúttal is megkapta a magáét a visszautasításért


Hinata is kegyetlen volt, ahogy köntörfalazás nélkül előállt a kérdéseivel. Imádom az ilyen szemfüles, szókimondó kölyköket :P[/spoiler]


Úgy érzem, a maradék három vagy négy részt már nem is kell megnéznem, úgyis csak el fogják qurni az egészet :falba:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zelda

Jó volt ez az OreImo, nekem tetszett.  :D

Shin Kyo 12.
Most kezdenek majd eltérni a mangától?
[spoiler]Nem értettem azt a jelenetet Jean-nal, bár kábé csak dramaturgiai szempontból volt lényeges, meg lehet, hogy itt több szerepet adnak majd a karakterének? Nincs persze ezzel baj, engem legalábbis nem zavart. Egyébként minden halad rendesen, sőt nem is reméltem, hogy idáig jutunk ezzel a résszel.[/spoiler]
AKAROM A SOUNDTRACK-ET MOST!!!
De tényleg, nagyon jók a zenék, nekem nagyon bejön.

Leara

Hunter x hunter 85: eddig le a kalappal a Madhouse előtt. A sorozat elején azt hittem, hogy szét lesz cenzúrázva ez az arc, de szerencsére nem így lett és eddig mindent nagyon jól megoldottak. Anno abban sem voltam biztos, hogy ezt nem kisötétítve fogják-e majd mutatni: [spoiler][/spoiler]
MAL

Cheesy

Shingeki no Kyojin 13.

Most már csinálhatnának is valamit végre :/

[spoiler]
ep. #12 -- Na jó gyerünk
ep. #13 -- Várjá, előtte még gondolkozok
[/spoiler]

-OJ-

Gargantia 12.rész

[spoiler]A gyengék és öregektől való megszabadulás itt is durva volt :he:
Nem csodálom, hogy a tengerbe vetés láttán nemcsak Pinion de még Red is kiábrándult ebből a bandából. Chambertől vártam volna valami ellenállást az ügyben, de gyorsan ráállt a Striker lenyomására, amihez még Pinion is összekalapált egy maszek kis gépágyút.

Az epizód utolsó harmadában igazán EPIC szinten ment lázadás, nagyon kellett már egy kis senmetsu a cselekménybe. A két mecha nem spórolt a golyókkal és rakétákkal a légicsatájuk során, a hajókon pedig Lacage rákmechája végzett szép kis pusztítást a szektásoké között  :uzi:
Az is tetszett, hogy Rednek nem egyedül kellett megküzdenie a Strikerrel, hanem Pinionéktól is kapott földi légvédelem támogatást. A végén pedig szépen odapasszírozta a kéményhez :cool:


Mondtam én hogy Kugel rég halott, csak a Striker osztogatja a parancsokat a beleprogramozott ideológiai elvek alapján. Már ahogy nyílt ki a pilótafülke, akkor egyértelmű volt. Bírtam, ahogy a levegő hatására azonnal bomlásnak indult és még a feje is leesett :he: Azt hiszem, ezek után semmi morális problémát nem fog okozni Rednek a Striker elpusztítása.

És most már Red is begyűjtött egy mókus háziállatot.[/spoiler]

Faja egy rész volt, jövő héten pedig második menet :whoah:

Kíváncsi leszek, a Gargantia hogy veszi ki a részét a végső harcból, és hogy mire való az az aranykulcs? Nukleáris rakéták? :confused:

Zelda

Gargantia 12.

Ez egy rohadt jó epizód volt, erőteljes, minden igényt kielégítő fejleményekkel. Nem emelnék ki különösebben semmit, mivel OJ előttem már megtette, felesleges lenne hát megismételni ugyanazokat a gondolatokat. Jövő vasárnap viszont remélhetőleg egy jó kis befejezést kapunk!
És igen Ledo
[spoiler]verd csak széjjel, zúzzad porrá, egy darabját se kíméld meg az őrült mechának! xD[/spoiler]