Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

chilip

[Commie] Senki Zesshou Symphogear G - 01 [A467190D].mkv

IT BEGINS! nu várom már hogy lejőjjön :D elvileg most budget is lesz a sorozat mögött lol

-OJ-

Love Lab 1.rész

Az első 5percben még azon gondolkoztam, hogy Riko labda szerelését leszámítva milyen unalmas is ez az egész, de mihelyt összetalálkozott Makival, máris szórakoztatóbb lett az egész epizód. Maki eltúlzott reakciói, a csillogó szemeivel és az állandó bugyuta áradozásaival, fergetegesek :rotfl: Riko pedig nagyon jól tudja őt kezelni, akár fizikálisan is lecsillapítja ha már nagyon elszállt :haha:
Szakadtam a nevetéstől a dakimakurás első találkozásukon, a sprintelős reggeli összefutáson (kenyérrel a szájban), a tanári lerohanásán, meg a zsebkendő felvételen :lul:

Szegény Dakinak aztán teljesítenie kell, de tényleg ez a krumplifej a legjobb, amiről egy lány álmodozhat? :lame:

kikuchiyo

Uchuu Senkan Yamato 2199

Eleinte idegenkedtem tőle, mert mégiscsak remake, ráadásul egy negyvenéves sorozaté, és úgy véltem, nem fogom tudni komolyan venni az alapszituációt (miszerint egy hajó repül az űrben).

És tényleg, az első pár rész alatt rengeteg olyan dolog volt, amin fennakadtam, kezdve a főcímzenén, amit még most sem tudok röhögés nélkül végignézni, bizonyos cselekmény- (a kvázi főszereplő egy alacsony rangú senkiből lesz rögtön taktikai tiszt) és technoblabla-elemeken (a vákuumban is sugárhajtóműves repülőgépekhez hasonló hangot adó vadászgépek, dimenziórepedések és társaik), és persze a leginkább megkerülhetetlen dolgon: hogy a címben szereplő jármű egy hajó! ami repül!! az űrben!!!

De amikor ezeken végre sikerült felülemelkedni, akkor azon kaptam magam, hogy nagyon tetszik... ugyanis a sorozat kurva jó! Rég nem rántott már magával film vagy sorozat ennyire. A magammal vitt 10 résszel két este végeztem, és rögtön akartam is volna tovább nézni.

Ahogy Flaser is említette az ajánlójában (amit ezúttal is köszönök neki), tényleg van karakterfejlődés, a kissé epizodikus szerkezet ellenére konzisztens cselekményvezetés, és mivel én nem láttam az eredetit, nekem még izgalmas is.

Az animáció egyenletesen magas színvonalú, nincsenek a TV-s sorozatoknál megszokott rapszodikus elcsúnyulások. Nyilván így is lehet, ha van bőven pénz és nem egyhetes határidőkre kell dolgozni.
Az én csillagász-lelkemet külön megcirógatta, hogy - legalábbis az első pár részben, ahol még nem hagyták el a Naprendszert - láthatóan igyekeztek a legfrissebb űrszondás képanyagot és ismereteket felhasználni (bár gyakran aztán vad sci-fi technomágiába fordultak a valószerűen induló események).

Egyszóval ez most nagyon beszippantott, akarom a többit látni, most. Kár, hogy csak negyedévente adják ki a blu-rayeket.

Apropó, van valahol részenkénti összehasonlítás az eredeti sorozattal? Kiváncsi vagyok, mit és hol változtattak meg.
Failure is the default option

Cobra

#7773
Love Lab 01: első rész tetszett, bár a bevezető után kicsit féltem, hogy mi lesz belőle, de eddig komédia. Remélhetőleg marad ez az irány, nem lesz dere-dere.

Symphogear G 01: jó zene maradt, és mellé végre kaptunk normális grafikát is. A történet persze hasonló kategória lesz, mint az első szezon, de nem is a történet miatt néztük :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Megmurdel

Monogatari Series: Second Season 01 nagyon röviden és tömören just what i was waiting for :D

Zelda

Blood Lad 1.
Na én a nyári animék közül talán ezt vártam a legjobban, és az első részt megnézve szórakoztatóbb lett, mint amire számítottam. A grafika nagyon sajátos, nekem egy kicsit a Soul Eatert juttatja eszembe. Staz jó arcnak tűnik, nem az a tipikus vámpír típus, bár azért gondoskodtak róla, hogy ne tűnjön normálisnak xD. Maga a cselekmény egyelőre no comment, jól kezdődik és kész. Kivi leszek, mit művelnek majd eztán! Szerintem királyság, de persze ez még csak egy rész volt.

-OJ-

Blood Lad 1.rész

Első epizód alapján még az is csoda lesz, ha 10részt összehoznak belőle :he:
A hátterek so-so, de az agyonmosott színek egyenesen borzalmasak, animáció pedig szinte nincs is. Néha olyan érzésem volt, mintha egy flash animet néznék x) Ettől még egy 100+ részes shounennek is szebb a rajzolása, folyamatosabb animációval :gyagya:
Ohsaka Ryota most is egész jó volt, de a humor max az átlagos szintet ha megüti. Pl a Hataraku Maou-samától messze elmarad, és nemcsak humor de minden más tekintetben is.

Egy-két részt még adok neki, hogy mire mennek az emberi világban, de úgy érzem, hamarabb fogom dobni, mint a Danganronpát :falba: Részemről eddig ez a leggyengébb első epizód a szezonban.




Fantasista Doll 1.rész

Még egy sorozat, amit nem terveztem nézni, és valójában a kezdés sem volt jobb az átlagosnál, de az alaphelyzetben van némi potenciál, ezért még meglátom merre alakul. Engem a Shugo Charára emlékeztet, csak kevésbé rózsaszín és cukrozott, valamint itt kártyából előhúzott mahou shoujo avatarok kardoznak egymással. Kár, hogy nem srác a főszereplő, egy epizód alatt begyűjtött volna egy egész háremet B) Igaz, az endingből kiindulva az még a lánynak is összejöhet :redface:
A végén a telefonpózna tetején álló, piperkőc versenybírón is sikerült nevetnem egy egészségeset :lame:

A rajzolás valamivel jobb az átlagosnál, és szinkronhangokkal sincs gond.
Humor azonban nem volt benne valami sok, ezért a cselekményen múlik majd, hogyan képes eladni a sorozatot.



Makai Ouji 1.rész

40.másodpercnél Ebből
[spoiler][/spoiler]
már tudtam, hogy menekülőre kell fognom a dolgot :muhahah:
De azért végignéztem, és lényegében az egész egy Kuroshitsuji másolat, csak több színnel, látványosabb harcokkal, ugyanolyan béna poénokkal, és még több homokozással. Még transzvesztita is van (nőnemű egyén azonban elvétve sem), igaz nem láncfűrésszel.

Megmurdel

Blood Lad 01 Nemrég olvastam el azt a 27 fejezetet ami kinn van belőle és egyre jobban imádtam minél többet olvastam el belőle az anime jól indult és nagyon remélem hogy tartani fogja a szintet.
Quote from: Zelda on 2013-07-07, 23:06:31
nekem egy kicsit a Soul Eatert juttatja eszembe
igen nekem is ez volt az első dolog ami eszembe jutott Staz-t látva :D

High School DxD New 01
Jónak ígérkezik ez az évad is remélem lesz olyan jó, mint az első volt.

chilip

Quote from: Megmurdel on 2013-07-08, 04:45:38
High School DxD New 01
Jónak ígérkezik ez az évad is remélem lesz olyan jó, mint az első volt.

the BEST TIME OF THE WEEK HAS COME! OPPAI!

Darkstar

Monogatari

Aww yeah, baby
Ez a chart mindent elmond (mielőtt valaki megkérdezi megint, amazon preorder rank)
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Majestic Prince 13: vajon az új szereplő milyen nemű?  :muhahah:

chilip

sztem nő, így jön ki a 3-3

azért milyen már split personality/shy/shouting/kawai/batshit insane/reverse(?) trap/super ace mecha pilot...

-OJ-

The World God Only Knows 3x01

[spoiler]A fanok ezért ragelni fognak, hogy az elején csak egy pillanatkép erejéig szerepelt vagy öt, időközben meghódított lány, másik három történetét (OP alapján gondolom nekik még szerepük lesz a mostani arcban) pedig csak pár jelenetben összefoglalták ^^"
Keima viszont nem sokat változott az átugrott idő alatt, most is lazán vette az új helyzetet. És igaza van, mit lepődjön meg egy istennőn, mikor eddig is egy démonnal élt együtt? :szemuveges:
Tenri esetében nem probléma, mert nála már tudtunk Diana ottlétéről, de Apollo egy kicsit hosszabb magyarázatot is adhatott volna arra, hogyan került Kanonba? Mindenesetre az egykori nagy Pokol-Menny háború résztvevőinek a Földre való érkezése megintcsak egy érdekes bonyodalomnak ígérkezik !cool bár a recept maradt a régi és Keimának lényegében továbbra sincs más dolga, mit tovább fűzni a már korábban meghódított lányokat, de mihez kezd majd az ősdémonokkal? :eek:
A vége aranyos volt, különösen az osztálytermes nagy vallomás mindenki szeme láttára :redface:[/spoiler]

Izgalmas évadnak ígérkezik, méga nem is teljesen mangahű :cool:

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2013-07-08, 22:02:25
The World God Only Knows 3x01

[spoiler]A fanok ezért ragelni fognak, hogy az elején csak egy pillanatkép erejéig szerepelt vagy öt, időközben meghódított lány, másik három történetét (OP alapján gondolom nekik még szerepük lesz a mostani arcban) pedig csak pár jelenetben összefoglalták ^^"
Keima viszont nem sokat változott az átugrott idő alatt, most is lazán vette az új helyzetet. És igaza van, mit lepődjön meg egy istennőn, mikor eddig is egy démonnal élt együtt? :szemuveges:
Tenri esetében nem probléma, mert nála már tudtunk Diana ottlétéről, de Apollo egy kicsit hosszabb magyarázatot is adhatott volna arra, hogyan került Kanonba? Mindenesetre az egykori nagy Pokol-Menny háború résztvevőinek a Földre való érkezése megintcsak egy érdekes bonyodalomnak ígérkezik !cool bár a recept maradt a régi és Keimának lényegében továbbra sincs más dolga, mit tovább fűzni a már korábban meghódított lányokat, de mihez kezd majd az ősdémonokkal? :eek:
A vége aranyos volt, különösen az osztálytermes nagy vallomás mindenki szeme láttára :redface:[/spoiler]

Izgalmas évadnak ígérkezik, méga nem is teljesen mangahű :cool:
nah legalább rájöttem hogy mit is felejtettem ma megnézni xD

SaiyaGin

Servant x Service 1: nem fetrengtem a röhögéstől, de azért nem volt rossz.

Cobra

#7785
Gen'ei wo Kakeru Taiyou 01: generic Mahou Shoujo-nak néz ki, igen "egyedi" (mondhatni Shaftos) grafikával. Az első rész erősen wtf, jobban vitte a SAN pontokat, mint Nyarlko, és nem jó értelemben. Még egy részt bevállalok, de erősen drop gyanús.

Servant x Service 01: nem nagy szám, majd meglátjuk javul vagy romlik a helyzet humor terén, mást úgyse tud felhozni a sorozat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fema

Quote from: Megmurdel on 2013-07-08, 22:09:43
...
nah legalább rájöttem hogy mit is felejtettem ma megnézni xD

Én konkrétan azt se tudtam, hogy van belőle anime... :D Pedig a mangát folyamatosan követem... Azt hiszem, lesz mit pótolnom.  ::)

A Blood Lad nekem is tetszett. OJ, nem mondanám rondának, szerintem inkább csak próbáltak valami különlegesebbet összehozni. A színek bejövősek így is, ahogy az egész kinézet. A történet érdekes (vagy legalábbis érdekel  ^^), nem véletlenül volt a Plan To Watch listámban. A humorról viszont elég vegyes érzelmeim vannak... Volt, hogy tetszettek a beszólások, de akadt olyan is, hogy inkább közben a háttérben neteztem. :/
(Amit leginkább utálok benne, az a lány antigravitációs térben lévő mellei... Sose értem meg, miért kell ugrálni a melleknek. :D)


Más: Jól láttam, hogy a Kimi no Iru Machi-ból anime készül ebben a season-ben? Ha igen, akkor meg nem értem, hogy mi a helyzet a "társaival"? Gondolok itt az anidb-n kapcsolódó animéknek feltüntetet Suzuka és Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten-re, ugyanis ezekről nem hallottam, de előbbi valami random történetnek tűnik, utóbbi pedig a manga első részét dolgozza fel? Furcsa a címe miatt (az elsőnek van, a másodiknak[folytatás] nem lenne alcíme?). Valaki fel tudna világosítani, hogy mi folyik itt? :D

Cheesy

[UTW]_Danganronpa_The_Animation_-_01_[h264-720p][A15D14F2]

oh god.. why...  :zomg:

Megmurdel

#7788
Quote from: fema on 2013-07-08, 22:27:38
Quote from: Megmurdel on 2013-07-08, 22:09:43
...
nah legalább rájöttem hogy mit is felejtettem ma megnézni xD

Én konkrétan azt se tudtam, hogy van belőle anime... :D Pedig a mangát folyamatosan követem... Azt hiszem, lesz mit pótolnom.  ::)
hát akkor siess vele :D

Quote from: fema on 2013-07-08, 22:27:38
Más: Jól láttam, hogy a Kimi no Iru Machi-ból anime készül ebben a season-ben? Ha igen, akkor meg nem értem, hogy mi a helyzet a "társaival"? Gondolok itt az anidb-n kapcsolódó animéknek feltüntetet Suzuka és Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten-re, ugyanis ezekről nem hallottam, de előbbi valami random történetnek tűnik, utóbbi pedig a manga első részét dolgozza fel? Furcsa a címe miatt (az elsőnek van, a másodiknak[folytatás] nem lenne alcíme?). Valaki fel tudna világosítani, hogy mi folyik itt? :D
Igen 13.án indul de ami volt 2 részes OVA a Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten az csak úgy belecsapott a lecsóba, az a szenny most nemtom pontosan de a story érdekesebb részének a kb közepéből kivágott jelenetek összevágva 2 részbe, de azokat bosszantották csak vele akik olvasták is a mangát. A Suzuka-ról nemtok mit mondani mert nem is olvastam meg nem is néztem, de sztem annak köze nincs KNIM-hoz csak annyi h Seo Kouji műve mind2.

fema

Quote from: Megmurdel on 2013-07-08, 22:42:34
...
Igen 13.án indul de ami volt 2 részes OVA a Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten az csak úgy belecsapott a lecsóba, az a szenny most nemtom pontosan de a story érdekesebb részének a kb közepéből kivágott jelenetek összevágva 2 részbe, de csak azokat bosszantották csak vele akik olvasták is a mangát. A Suzuka-ról nemtok mit mondani mert nem is olvastam meg nem is néztem, de sztem annak köze nincs KNIM-hoz csak annyi h Seo Kouji műve mind2.

Értem, kösz. Ezzel legalább akkor nem lesz, mit pótolnom. Furcsa is volt kicsit, hogy 2 részben ennyi mindent meg tudtak oldani, de gondoltam, biztos 2 órásak a részek vagy valami. Ha csak belegondolok, hogy egyes "részek" magukban is több 20 perces részbe férnének csak bele....  ::)

Cobra

Quote from: Cheesy on 2013-07-08, 22:33:20
[UTW]_Danganronpa_The_Animation_-_01_[h264-720p][A15D14F2]

oh god.. why...  :zomg:
Melyik részével (nem) volt bajod? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

-OJ-

Quote from: fema on 2013-07-08, 22:27:38
Jól láttam, hogy a Kimi no Iru Machi-ból anime készül ebben a season-ben? Ha igen, akkor meg nem értem, hogy mi a helyzet a "társaival"? Gondolok itt az anidb-n kapcsolódó animéknek feltüntetet Suzuka és Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten-re, ugyanis ezekről nem hallottam, de előbbi valami random történetnek tűnik, utóbbi pedig a manga első részét dolgozza fel? Furcsa a címe miatt (az elsőnek van, a másodiknak[folytatás] nem lenne alcíme?). Valaki fel tudna világosítani, hogy mi folyik itt? :D

Suzuka teljesen különálló mű, csak ugyanaz a mangaka írta, és ugyanabban a világban játszódik ezért néha megjelenhet abból is egy karakter egy cameo erejéig.
Pl az OVA-kban a reklámtáblákon látható modell a Suzuka egyik főszereplője, valamint a vonaton az anyuka a kislánnyal, az maga Suzuka ^^

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2013-07-05, 18:22:56
Danganronpa 1.rész

Te jó ég, mi volt az az eszméletlen ronda CG jelenet az epizód elején? :he:
És a készítők nem álltak meg csak ennyinél.
Addig rendben, hogy tartották magukat az eredeti játék vizuális stílusához, de a végig CG hátterek még így is elég elborzasztóak voltak. Aztán ezt még megtetézték a ritka idiótán kinéző karakterrajzokkal is, az élettelen halszemektől aztán végképp kirázott a hideg, míg a frizuráikon többnyire csak röhögni lehetett. Ráadásul vannak 15-en és mindenkinek csak egy pillanatra mutatták a nevét, így egy élmény lesz találgatni, mikor kiről van szó :falba:

Monokuma dilinyós előadása és bemutatkozása volt az epizód csúcspontja, a többek csak bambultak bele a világba míg a 'plüssmaci' odatette magát lol A videó pedig egy ritka aljas húzás volt a részéről, hogy érdekeltté tegye a srácokat a játékban :__devil:

A főszereplő srác viszont már most sem szimpatikus.
Lerí róla, hogy tipikus idealista barom lesz, aki senkit nem hajlandó megölni és végig menekül majd a felelősség elől, mindig valami kiskaput keresve és a világbékét hirdetve hmm

Két-három részt még adok neki, meglátom a cselekmény hogy adja el a sorozatot, ha már a rajzolás (számomra) nem tudja.

Quote from: Cobra on 2013-07-09, 08:49:10
Quote from: Cheesy on 2013-07-08, 22:33:20
[UTW]_Danganronpa_The_Animation_-_01_[h264-720p][A15D14F2]

oh god.. why...  :zomg:
Melyik részével (nem) volt bajod? :)

Ezt a sorozatot se fogom elkezdeni. :D

-OJ-

WataMote 1.rész

Nem hiszem, hogy nekem ez kell ^^"

A mangát olvastam egy darabig, de nem haladt sehová és csak egyre kínosabbá vált az egész, mivel OreGairu Hachimanjával ellentétben Tomoko nem áll a többiek felett magányában, és őmaga is negatívan áll hozzá a saját helyzetéhez, ezért az állapota inkább csak végtelenül szánalmassá és szomorúvá teszi az egészet, nem pedig viccessé :frown: Én legalábbis nehezen tudok nevetni mások nyomorúságán, mégha poénosan próbálják is előadni.

Három perces sorozatként jobban működött volna, 24perc belőle már totálisan lehangoló :he:

blackronin

#7794
Quote from: -OJ- on 2013-07-09, 18:57:39
WataMote 1.rész

Nem hiszem, hogy nekem ez kell ^^"

A mangát olvastam egy darabig, de nem haladt sehová és csak egyre kínosabbá vált az egész, mivel OreGairu Hachimanjával ellentétben Tomoko nem áll a többiek felett magányában, és őmaga is negatívan áll hozzá a saját helyzetéhez, ezért az állapota inkább csak végtelenül szánalmassá és szomorúvá teszi az egészet, nem pedig viccessé :frown: Én legalábbis nehezen tudok nevetni mások nyomorúságán, mégha poénosan próbálják is előadni.

Három perces sorozatként jobban működött volna, 24perc belőle már totálisan lehangoló :he:
Meglepő módon én is követtem ezt a mangát egy nagyon rövid ideig (hogy miért kezdtem el egyáltalán azt máig nem tudom), azóta már hagytam a fenébe. Az anime-be is csak poénból belenéztem, de csak szomorúságot éreztem az eltelt 24 perc alatt.
Mi ebben a kikapcsolódás és az élvezeti érték?
Én sem tudok Tomoko nyomorúságán nevetni, mert ahogy OJ írta
Quoteőmaga is negatívan áll hozzá a saját helyzetéhez, ezért az állapota inkább csak végtelenül szánalmassá és szomorúvá teszi az egészet, nem pedig viccessé
Még a poénok se tudják legyűrni a súlyosan lehangoló hangulatot.
Ennek ellenére mindenhol azt olvasom, hogy rendkívüli népszerűségnek örvend.
Úgy látszik az emberek szeretik nézni Tomoko szenvedéseit, aki gyakran az öngyilkossággal dobálózik.  ^^"

A lényeg:
Ezt a sorozatot nem nekem találták ki.

Gyorsan meg is nézem a heti Toriko-t és még pár vicces videót, hogy helyreálljon a lelki egyensúlyom.  :P

SaiyaGin

Uchuu Kyoudai 63-64: ebben a két részben még számomra is feltűnő volt a sok MINŐSÉG.  ^^"

Zelda

Ao no exorcist movie: (a sorozat nem új, csak a mozi... xD)
Nos, abban a reményben vártam ezt a darabot, hogy esetleg a csapnivaló sorozat befejezés után bedobnak valami "fogyaszthatót", ám sajnos csalódnom kellett...
[spoiler]A látvány egészen rendben volt, a fesztivál maga jól nézett ki, de a sztori elég ingatag volt, tulajdonképp semmiről sem szólt az egész, csak pár random bonyodalom lett összedobálva egy mesekönyvsztorira, meg a barátságra... (De a barátságot, kitartást, odaadást, önfeláldozást stb., már a sorozatban is láthattuk, mégpedig még abban a felében, ami mangahűen készült, és egészen addig, míg le nem tértek a canonról, toplistás is volt az anime.)[/spoiler]
A zenéje persze nagyon tetszett, de hát Hiroyuki Sawano nem szokott rossz zenéket csinálni. Ettől függetlenül láttam már jobbat, sajnos nem jött a várt színvonal.
Persze ez csak az én véleményem.

SaiyaGin

Genshiken Rókabőr 01:  :wtf: az összes seiyuut lecserélték!

Darkstar

StellaC3

:lul:

DxD NEW

Delivered.
Az egyetlen, amit sajnálok, hogy ebben a seasonban nem/alig lesz Ravel.
Na de majd S3.

Freeshit

Disgusting gay turd.
Dropped.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

#7799
Quote from: Darkstar on 2013-07-10, 20:22:21

DxD NEW

Delivered.
Az egyetlen, amit sajnálok, hogy ebben a seasonban nem/alig lesz Ravel.
Na de majd S3.

valóban pedig Riser harc után igazán csatlakozhatott volna :D de ránézésre Xenovia meg Irina nekem nagyon bejönnek szal lesz kárpótlás  :hopp: