Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Cloud

Jaj... Pedig elvileg angolból vagy japánból fordítanak.

Zelda

Quote from: Cloud on 2013-09-23, 20:53:55
Jaj... Pedig elvileg angolból vagy japánból fordítanak.
Hát a fordítások terén én gyakran a magyar nyelv választékosságát találom a hibának... Nagyon sok mindent el tud mondani szépen, de pont emiatt nem marad forráshű, ezt elég sok könyvnél, filmnél is tapasztaltam már. Úgyhogy a magyar feliratot, szinkront kerülöm, amennyire csak tudom.
De mindegy, a lényeg, hogy ez volt az én wtf-om oka. Még túl is tárgyaltuk az ügyet szerintem.  :D

LuckyDingo

Quote from: Zelda on 2013-09-23, 20:46:17
Quote from: Cloud on 2013-09-23, 20:31:19
Magyarul néztem ott ez volt.

SPOILER


[spoiler]"
,,Ugyanazon düh, mely a fiatal Erent\Nerre a fogadalomra sarkallta,
most ismételten eluralkodik rajta.
Előtör, hogy pusztulást hozzon rájuk.[/spoiler]
[spoiler]Na én ezért nem nézek sose magyar fordítást.  :D Azt mondja a végén: Kono yo no subete wo hakaishiro to. -> Hogy mindent elpusztítson ezen a világon. Szóról-szóra ezt jelenti.[/spoiler]

Szerintem ezt valahogy úgy kellene érteni, hogy a titánoktól hemzsegő, bezárva elő emberek világát akarja semmissé tenni. De persze ki tudja, mit terveznek az anime készítői.

Zelda

#7983
Quote from: LuckyDingo on 2013-09-24, 20:49:52
Quote from: Zelda on 2013-09-23, 20:46:17
Quote from: Cloud on 2013-09-23, 20:31:19
Magyarul néztem ott ez volt.

SPOILER


[spoiler]"
,,Ugyanazon düh, mely a fiatal Erent\Nerre a fogadalomra sarkallta,
most ismételten eluralkodik rajta.
Előtör, hogy pusztulást hozzon rájuk.[/spoiler]
[spoiler]Na én ezért nem nézek sose magyar fordítást.  :D Azt mondja a végén: Kono yo no subete wo hakaishiro to. -> Hogy mindent elpusztítson ezen a világon. Szóról-szóra ezt jelenti.[/spoiler]

Szerintem ezt valahogy úgy kellene érteni, hogy a titánoktól hemzsegő, bezárva elő emberek világát akarja semmissé tenni. De persze ki tudja, mit terveznek az anime készítői.
Neked legyen igazad, én egyelőre a legrosszabbra számítok... És, ha igazad lesz, hát akkor a japánok újra bizonyították, hogy nagy trollok tudnak lenni.  :D (Amit persze szeretünk.)

EDIT:
ShinKyo S1 befejező rész:
KUKUCS!!!  :rotfl:
Nem lett ez annyira elrontva szerencsére...

fema

Quote from: Zelda on 2013-09-25, 21:56:28
EDIT:
ShinKyo S1 befejező rész:
KUKUCS!!!  :rotfl:
Nem lett ez annyira elrontva szerencsére...

Nekem is tetszett. Sőt, az egész sorozat.  :smile:

Valahogy a manga annyira nekem nem is tetszik talán, mint az anime (habár még csak az elején tartok), mert a zene nagyon megdobja a hangulatot. Ha ki kellene választanom egy dolgot, amit a legjobbnak tartok az animében, az biztos, hogy a zene lenne. Eszméletlen, mennyire fel tudott pörgetni.  :D

LuckyDingo

Quote from: fema on 2013-09-30, 15:01:32
Quote from: Zelda on 2013-09-25, 21:56:28
EDIT:
ShinKyo S1 befejező rész:
KUKUCS!!!  :rotfl:
Nem lett ez annyira elrontva szerencsére...

Nekem is tetszett. Sőt, az egész sorozat.  :smile:

Valahogy a manga annyira nekem nem is tetszik talán, mint az anime (habár még csak az elején tartok), mert a zene nagyon megdobja a hangulatot. Ha ki kellene választanom egy dolgot, amit a legjobbnak tartok az animében, az biztos, hogy a zene lenne. Eszméletlen, mennyire fel tudott pörgetni.  :D

Akkor ajánlhatom a manga olvasása közben a SnK OST hallgatását.. xP

Jó volt és valszeg, ha lesz elég manga, akkor jön a S2, ha már az első évad ennyire sikeres volt.

Más:
Mushibugyo-nak is vége lett. Nagyon egyszerű shounen volt, gyenge történettel, gyenge karakterekkel, szóval kap egy gyenge 4/10-et.

Cloud

Titan 25.

HÁt ennek olyan semmilyen vége lett.

Cobra

Nekem a szezon nagy csalódása a Shingeki. Így meg pláne, hogy a közeljövőben nem várható folytatás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Quote from: Cobra on 2013-09-30, 15:55:50
Nekem a szezon nagy csalódása a Shingeki. Így meg pláne, hogy a közeljövőben nem várható folytatás.
De még mindig sokkal jobb volt ez a manga szerinti nyílt befejezés, mint egy elb*szott filleres marhaság... Ugyanis, ha a mangát nézzük, ez volt az egyetlen lehetséges befejezési opció, és ha lesz folytatás, akkor annak a második seasonnak az első fele megint oda fog vágni.
Én örülök, hogy itt hagyták abba, mert ez egy jó kiindulópont lesz a későbbiekben. Sztem egy jó ideje a Btooom! óta a legjobb befejezést láthattuk most, ami engem illet.

Cloud

A Btooom!-nak jó volt a befejezése??

LuckyDingo

Quote from: Cloud on 2013-09-30, 23:46:32
A Btooom!-nak jó volt a befejezése??

Hát ahhoz képest, hogy félbeszakították a közepén, tűrhetőre sikeredett.. :D

Cloud

Fenéket. Fogták félbevágták, aztán otthagyták... :(

fema

Szerintem jobb, ha ilyenkor félbevágják, minthogy valami teljesen random hülyeséget beszúrnak és (nagy eséllyel) elrontják a történetet.

Zelda

Quote from: fema on 2013-10-01, 14:28:52
Szerintem jobb, ha ilyenkor félbevágják, minthogy valami teljesen random hülyeséget beszúrnak és (nagy eséllyel) elrontják a történetet.
:tezsvir: Igen, kb. erre akartam kilyukadni... A Btooom!-nál én nem azt néztem, hogy milyen az anime befejezés, hanem az érdekelt inkább, hogy ne térjenek el a mangától... És ugyanígy vagyok a ShinKyo-val is. Mert ellentétnek pedig ott van pl: az Ao no Exorcist, vagy még régebbről a 07-ghost (most csak mondtam valamit), amit pedig a nézhetetlenségig elbarmoltak, pedig lehetett volna egy kulturált befejezést összehozni annak ellenére, hogy eltértek a mangától. Ám ez általában nem szokott jól sikerülni, így okkal örülök az előbb említett kettő nyitott befejezésének. De ez persze csak az én hozzáállásom.

Cloud

Ok az jó dolog ha nem térnek el Btooom-nál a mangától, csak tudtommal nem nagyon várható folytatása az animének, és nekem így zavaró.

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2013-10-01, 17:29:58
A Btooom!-nál én nem azt néztem, hogy milyen az anime befejezés, hanem az érdekelt inkább, hogy ne térjenek el a mangától...
pedig megtették mondjuk csak olyan szinten h kihagytak 1 harcot (meg asszem 1-2 sorrendet cseréltek fel még az elején de jah más nem volt)
Quote from: Cloud on 2013-10-01, 19:22:05
Ok az jó dolog ha nem térnek el Btooom-nál a mangától, csak tudtommal nem nagyon várható folytatása az animének, és nekem így zavaró.
sztem majd ha be lesz fejezve a manga akkor beszélhetünk esetleg 1 folytatásról

Zelda

Coppelion 1.
Na ez az első rész alapján nem igazán jött be, de azért adok még neki esélyt, hátha ez az belevágok a közepébe értelmet nyer...
A seiyuu-k azonban bejönnek.

Kyoukai no Kanata 1.
Na ezt viszont már most imádom, ritka, hogy a már az első rész alatt meg tud nyerni egy karakter... Egyelőre jónak ígérkezik, remélhetőleg nem valami epizodikus, győzzük le a szörnyeket sztori lesz. Várós a kövi rész!

fema

Quote from: Zelda on 2013-10-02, 21:14:06
Kyoukai no Kanata 1.
Na ezt viszont már most imádom, ritka, hogy a már az első rész alatt meg tud nyerni egy karakter... Egyelőre jónak ígérkezik, remélhetőleg nem valami epizodikus, győzzük le a szörnyeket sztori lesz. Várós a kövi rész!

Nekem is nagyon tetszett. A végén nagyon úgy tűnt, mintha valami készülne, úgyhogy én bizakodó vagyok, hogy nem olyan lesz.

Megmurdel

csak csatlakozni tudok Kyoukai no Kanata nekem is bejött így elsőre aztán majd kiderül, viszont a Coppelion-nak még mutatnia kell vmit hogy a játékba maradhasson

Kraivan

Shingeki 25:
Én is azon tábort gyarapítanám, akiknek tetszik, h mangamenti félbeszakítása lett a sorozatnak.
Féltem én is h Ao no Exorcist világmegváltó wtfasságot adnak majd.
Folytatás meg várható, mert túúúl sikeres és hypeolt anime lett ahhoz, h a otthagyjáka  fél termést. Csak az a manga... Mert 13 fejezet van most a mangának animálatlan formában.

Új szezonban valami nézhető van?
Eddig csak a Diabolic Lover 1-et néztem meg, de még a 2. részbe belenézek míg van kaja a tányéromban, de eddig nagyon bullshitplotklisé az egész. Membernek "tetszene". XD

Zelda

#8000
Quote from: Kraivan on 2013-10-03, 17:53:18
Új szezonban valami nézhető van?
Eddig csak a Diabolic Lover 1-et néztem meg, de még a 2. részbe belenézek míg van kaja a tányéromban, de eddig nagyon bullshitplotklisé az egész. Membernek "tetszene". XD
A Miss Monochrome-ot nem láttam, de a Kyoukai no Kanata elsőre jónak tűnik. Coppelion egyelőre még 50-50...
Még a héten várható a Log Horizon (nem sokat várok tőle), az IS2, a Strike the Blood, a Golden Time, a Yuusha ni narenakatta, meg a Kuroko no Basket 2. évadjának nyitórésze, ezek lesznek hétvégén. Na meg persze a Magi s2, hétfőn. A többiről még nem nagyon tudok.

SaiyaGin

Uchuu 75:
Szegény Mutta még mindig elég peches. :D

fema

Miss Monochrome-ot inkább leállítottam 55mp után.

Talán, ha Zelda jó véleménnyel lesz róla, adok neki még egy esélyt... :D

Zelda

Quote from: fema on 2013-10-03, 20:21:51
Miss Monochrome-ot inkább leállítottam 55mp után.

Talán, ha Zelda jó véleménnyel lesz róla, adok neki még egy esélyt... :D
Too bad, I don't plan to watch it.  :D Nem igazán érdekel a darab, úgyhogy egyelőre még listán sincsen...
Viszont a Nagi no Asukara érdekesnek tűnik, bár még várom a feliratot, szal nem néztem bele.

Megmurdel

#8004
az első gondolatom a Miss monochrome után: uuhm what? megnézek még1et aztán meglátjuk de sztem  :ejj:

edit:
Quote from: Zelda on 2013-10-03, 20:46:24
Viszont a Nagi no Asukara érdekesnek tűnik, bár még várom a feliratot, szal nem néztem bele.
ebbe én is belelesek majd :D de ez nekem a majd meglátom kategória mer semmit se tok a sorozatról és nem is akartam :D

Cobra

Én megvárom a commie meg a gg mit ad ki, aztán utána vadászok még, ha mondtok valami ígéretesnek tűnőt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fema

A Coppelion egész érdekesnek tűnik. Ha nem megy át valami komolytalan marhaságba a történet, akkor tetszeni fog.

motifator

Quote from: SaiyaGin on 2013-10-03, 20:01:56
Uchuu 75:
Szegény Mutta még mindig elég peches. :D
Jaja, de hát alig 75 rész után nem várhatjuk el, hogy a romantikus oldalon legyen bármi fejlemény ^^
Amúgy meglepő, hogy még mindig bejön ez a sorozat. Hivatalosan is ez a leghosszabb anime, amit valaha végignéztem, vagyis pontosabban a jövő héttel fogja a Hikaru no Go-t letaszítani a trónról.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LuckyDingo

Ez a Kill la Kill elég beteg, hogy jó legyen. :D

Cloud

Log Horizon, IS2 melyik napon is lesz?