Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Kyoukai no Kanata 11: Fullmetal Anyuci  :lol:

motifator

Golden Time 11:
[spoiler]Ez a rész nem volt valami érdekes, talán csak arra volt jó, hogy még kevésbé tartsam szimpatikusnak a szereplőket.
Az előzetes alapján viszont a következő rész jó szaftos lesz, úgy néz ki Linda-chan előbb lesz megfektetve, mint Kaga-san  :ejnye:
Most már kezdek szurkolni, hogy mégis csak School Days ending legyen  :__devil:[/spoiler]

Kill la Kill 11:
Ezt a sorozatot anno dobni akartam, de egyre jobban tetszik  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

danika230

Quote from: Megmurdel on 2013-12-11, 19:54:49
Quote from: SaiyaGin on 2013-12-11, 19:50:11
Quote from: Megmurdel on 2013-12-11, 17:38:28
Quote from: Cloud on 2013-12-11, 08:34:50
Kiakadok ha nem lesz Valvrave 3. évad.
:tezsvir: Ezt egyszerűen nem lehet a maradék pár rész alatt befejezni.

:ejnye:
De igen: ha az utolsó részben mindenki meghal.
(A 200 évvel később játszódó jelentekből meg simán csinálhatnak egy olyan trollkodást, mint ami a Gurren-Lagann első jelenete volt. :D)
Csak nem ba%#nak ki velünk ennyire :D
Én is kiváncsi lettem, úgyhogy elkezdtem nézni és be is értem a sorozatot. (új részt még nem néztem) Eleje furcsa volt de egyre jobban kezdett megfogni az egész.
Sajnálnám ha valami nevetséges befejezést kapna.

SaiyaGin

Kill la Kill 10-11: vajon mit szívnak a készítők?

kelvor

Quote from: SaiyaGin on 2013-12-15, 11:51:41
Kill la Kill 10-11: vajon mit szívnak a készítők?

Ugyanazt, csak kétszer annyit, mint a TTGL alatt.  :D

SaiyaGin

Samurai Flamenco 07: az első hat rész tetszett, de ez... :wtf: Most már értem, hogy mi a problémátok a sorozattal.

danika230

Valvrave ep22: ezután a rész után kb lehet sejteni hol hagyják abba az évadot, és igen igen igen csatlakozok a többiekhez: 3.évadot a népnek  :uzi:

Cloud

Valvrave 9-10.

Gratulálko a Jiori megoldáshoz.  :uzi: Új évadot a népnek.

szerk: az elején most akkor végül kit is láthattunk? Saki?

motifator

#8288
Először a "Mit nézel most" topikba akartam, de végülis új sorozat, szal...
Monogatari Series Second Season
Ezt még korábban kezdtem el, aztán kiderült, hogy a Nekomonogatari Kuro kimaradt, amit akkor megnéztem, de sajnos csak azután, hogy az első Second Season összefoglaló epizóddal elspoilereztem az egészet.
Aztán kicsit elfeledkeztem a dologról, de a hétvégén megnéztem a Mayoi Jiangshi és a Nadeko Medusa arcot. Aztak***a!!!
Zombie apocalypse? Yandere Nadeko? Ez de durva volt, mi lesz még itt? (költői kérdés, ne írjatok semmit, le vagyok maradva)

Csak azt nem értem, hogy a Crunchyroll ezt elvileg simulcast-nak írja, vagyis a japán premier után egy órával elérhetőnek kéne lennie. Ennek ellenére holnap fog csak kijönni a 20. rész, amikor úgy látom torrenten már kint van a 24. rész.

Edit: hmm, mit találtam...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Junchi

#8289
Quote from: motifator on 2013-12-16, 18:48:24
Aztán kicsit elfeledkeztem a dologról, de a hétvégén megnéztem a Mayoi Jiangshi és a Nadeko Medusa arcot. Aztak***a!!!
Zombie apocalypse? Yandere Nadeko? Ez de durva volt, mi lesz még itt? (költői kérdés, ne írjatok semmit, le vagyok maradva)

A Mayoi Zombi nekem is nagyon bejött, viszont a Nadeko Medusa már kevésbé. Mondjuk ennek egyik oka, hogy Nadekót sosem kedveltem, amire ez az arc csak rátett egy lapáttal és a sok Kuchinawa-santól csömört kaptam. Az utána következő Shinobus viszont megint egész jó lett. (Nagy bajban leszek, ha majd értékelni kell ezt a második szériát...)

Más: Steins;Gate film. Nekem ez most nagy csalódás volt, amit leginkább a fos sztorinak köszönhet. Nagy kár, mert a karakterizáció viszont baromi jó lett.

motifator

Quote from: Junchi on 2013-12-16, 18:54:02
A Mayoi Zombi nekem is nagyon bejött, viszont a Nadeko Medusa már kevésbé. Mondjuk ennek egyik oka, hogy Nadekót sosem kedveltem, amire ez az arc csak rátett egy lapáttal és a sok Kuchinawa-santól csömört kaptam.
Nekem tetszett a yandere turn, a végén csak ott ültem tátott szájjal, amikor Nadeko előadta a kis előzetesét.
Legális stream ide vagy oda, lehet, hogy inkáb le kéne torrentezni a hátralevő részeket, és megnézni az egészet a repülőn (szerdán megyek haza). Hmm, mondjuk ahogy elnézem az utolsó rész csak szombaton jelenik meg, akkor már lehet, hogy érdemes lenne azt kivárni, és egyben lenyomni az utolsó arc-ot, ha már úgyis le vagyok maradva.

Quote from: Junchi on 2013-12-16, 18:54:02
Más: http://junchidono.wordpress.com/2013/12/16/steinsgate-film-end-of-steinvangelion/. Nekem ez most nagy csalódás volt, amit leginkább a fos sztorinak köszönhet, ami nagy kár, mert a karakterizáció viszont baromi jó lett.
Ilyen van? Nem is tudtam róla. A kritikádat nem olvasom el, mert nem akarok spoilert, de azért ez így nem túl bizalomgerjesztő. Na majd letöltjük, lehet, hogy pont ezt kéne magammal vinni a repülőre.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2013-12-16, 18:54:02
Steins;Gate film. Nekem ez most nagy csalódás volt, amit leginkább a fos sztorinak köszönhet. Nagy kár, mert a karakterizáció viszont baromi jó lett.

Ez nem hangzik túl jól, de azért a szünetben majd sort kerítek a cuccra.

Junchi

Quote from: motifator on 2013-12-16, 19:04:36
Ilyen van? Nem is tudtam róla. A kritikádat nem olvasom el, mert nem akarok spoilert, de azért ez így nem túl bizalomgerjesztő. Na majd letöltjük, lehet, hogy pont ezt kéne magammal vinni a repülőre.

Ne is, mert nagyon spoileres. :) Maa, amúgy nem arról van szó, érdemes megnézni, mert a nagy többségnek azért így is bejött (meg azért volt benne egy-két jobb jelenet/rész), de én most egyértelműen az ellentábort kell képviseljem.

balu01

Quote from: motifator on 2013-12-16, 19:04:36
Nekem tetszett a yandere turn, a végén csak ott ültem tátott szájjal, amikor Nadeko előadta a kis előzetesét.
Szerintem se volt rossz az Otorimonogatari, főleg az utolsó része fényében, ami teljesen más megvilágításba helyezett mindent. :jee:

SaiyaGin

Samurai Flamenco 8-10: csatlakozom a tömegekhez: a sorozat első hat része nekem is sokkal jobban tetszett. ::)

kikuchiyo

Galilei Donna 11., utolsó résszel együtt

Faramuci alapötlet, ami még akkor sem biztos, hogy elbírta volna a sorozatot, ha értelmesen fejtik ki, csak hát a kivitelezés katasztrofálisra sikeredett. A végére sem lett jobb sajnos.
Failure is the default option

Cobra

Arpeggio of Blue Steel: megnéztem az első részt, de ez jobban viszi a SAN pontokat, mint Nyarlko  :falba:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

danika230

Quote from: Cobra on 2013-12-20, 00:08:40
Arpeggio of Blue Steel: megnéztem az első részt, de ez jobban viszi a SAN pontokat, mint Nyarlko  :falba:
a 10. résznél járok és nem lett jobb a helyzet. Senkinek nem ajánlom.  :ejnye:
[spoiler]Reméltem, hogy nem csak én vagyok az egyetlen, elvetemült ember aki nézi. :D[/spoiler]

Darkstar

KCben nemsokára lesz Arpeggio event, szóval muszály lesz belenézni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

Véget érő sorozatokat figyelemmel kísérem, és ez meglepett: Kill La Kill confirmed to be at least 24 eps.

SaiyaGin

Kyoukai no Kanata 12: ez a sorozat sokkal jobb lett volna, ha a gagyi poénkodás helyett inkább a történetre koncentrálnak.

danika230

#8301
Golden Time ep12: ez a rész egyáltalán nem tetszett, Linda nem ezt érdemelte.  :frown:
Kill la Kill ep12:  :wtf:

Megmurdel

Quote from: danika230 on 2013-12-21, 00:43:17
Golden Time ep12: ez a rész egyáltalán nem tetszett, Linda nem ezt érdemelte.  :frown:
Kill la Kill ep12:  :wtf:
le vagyok maradva 2-2 résszel de akkor lesz itt meglepetés :D

Leara

Samurai Flamenco 11: na jó, ez a Power Rangeres dolog már végképp nem tetszik, az új ellenségről nem is beszélve :S. Olyan jópofa sorozat lett volna ez, ha maradnak az első pár rész stílusánál.
MAL

motifator

Quote from: danika230 on 2013-12-21, 00:43:17
Golden Time ep12: ez a rész egyáltalán nem tetszett, Linda nem ezt érdemelte.  :frown:
Hát igen, szar a szitu, de te mit csináltál volna? Most vagy Kaga, vagy Linda szív, és elég megnézni az openinget vagy az endinget, hogy lásd, hogy melyikük a sorozat főszereplője...
Amúgy nekem se szimpatikus, ahogy Kaga betegesen függ Banritól, de attól még ebben a részben vele is durván kib***tak, ő se ezt érdemelte.Mellesleg az is fura, hogy mennyire könnyen túltette magát rajta, én a helyében egy pár napig szóba se álltam volna Banrival. De abba egyrész Kaga maga is beleőrülne, másrész félő, hogy addig Banri meg tényleg összejön Lindával.
Szó, mi szó, jó kis szarkavarós szappanopera lett ebből is :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

danika230

Quote from: motifator on 2013-12-21, 20:36:27
Quote from: danika230 on 2013-12-21, 00:43:17
Golden Time ep12: ez a rész egyáltalán nem tetszett, Linda nem ezt érdemelte.  :frown:
Hát igen, szar a szitu, de te mit csináltál volna? Most vagy Kaga, vagy Linda szív, és elég megnézni az openinget vagy az endinget, hogy lásd, hogy melyikük a sorozat főszereplője...
Amúgy nekem se szimpatikus, ahogy Kaga betegesen függ Banritól, de attól még ebben a részben vele is durván kib***tak, ő se ezt érdemelte.Mellesleg az is fura, hogy mennyire könnyen túltette magát rajta, én a helyében egy pár napig szóba se álltam volna Banrival. De abba egyrész Kaga maga is beleőrülne, másrész félő, hogy addig Banri meg tényleg összejön Lindával.
Szó, mi szó, jó kis szarkavarós szappanopera lett ebből is :)
Nem mondok ilyet a gyerekkori barátomnak, hogy "Szeretném ha innentől úgy tennél, hogy nem ismerjük egymást", amnézia ide vagy oda. Túl erősnek éreztem ezt a kijelentés.  :ejj:
Igen elég egyértelmű, hogy ki a főszereplő és hogy ki lesz a befutó nagy valószínűséggel, de nyugodtan lehetne egy kis fordulat. (my opinion)
Pont emiatt HAJRÁ LINDA!!! :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Zelda on 2013-11-27, 23:07:53
Quote from: SaiyaGin on 2013-11-27, 22:59:22
Quote from: LuckyDingo on 2013-11-27, 12:49:19Natsume yuujinchou
Ezzel már évek óta úgy vagyok, hogy "egyszer csak meg kéne már nézni". ^^"
Én imádtam  :D De hozzá képest a Gingitsune elég gyenge...
Szerény vélemény, de szerintem kellően különböző a kettő.
Natsuméban semmi se történt a karakterek közt [spoiler] :morci:
Oké, Natsuménak lettek barátai néhány ÉVAD alatt, úgyhogy nem egyedül van, de a rá nyálát csorgató csajhoz egy centivel se került közelebb a negyedik évadban addig, amíg néztem(?).
A mangát olvastam az akkor aktuális évadtól kezdve (tán második?), aztán valahogy kifakult az életemből, meg se tudom mondani hogy hol hagytam abba.
...
*chillpill*
Igaz, a karaktereknek ahogy vannak van értelme, nem mondanak annyira ellent maguknak, de... tavat nézni tavaszi lágy szellőben... egy idő után annyiban reménykedhetsz hogy odarepül valami ritkább vizimadár, vagy feljön egy hal.[/spoiler]
Szinte mindíg külső forrásból érkezett a probléma, és az osztálytársak ritkán voltak relevánsak az aktuális problémánál, akkor is leggyakrabban mint szenvedő alanyok.
Ehhez képest ebben meg egy csomó kapcsolat alakul és átalakul már az első évadban, a természetfelettiek se olyan "statikusak" (ami mondjuk nem is lenne annyira meglepő többszáz éves lényeknél, de... az uncsi tud lenni  :hehe:). Natsuméban asszem csak a dohányzó csajszi viselkedése változott az extrákéból.

...szóval jah, tetszett régen a Natsume kellemes "lefekvés elött egy bögre kakaóval" stílusa, de ez is bejön, és nekem inkább másabb mint jobb/rosszabb. Aztán két év múlva mit mondok, azt meglássuk :D

Megmurdel

GT 11-12 Linda pont azt kapta amit megérdemelt ... aki hazudik az ezt kapja. :D (volt már pár lehetősége pedig, hogy elmondja az igazat)
Quote from: motifator on 2013-12-21, 20:36:27
Szó, mi szó, jó kis szarkavarós szappanopera lett ebből is :)
:tezsvir:

SaiyaGin

Gingitsune 10: ennek a sorozatnak inkább a Satoru címet kellett volna adni.