Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin


kada

Quote from: Cloud on 2014-01-03, 08:33:38Azért ne keverjük a SAO-val. Ott bennt ragadtak egy virtuális játékban. A Log Horizon egy normál egérrel és billentyűvel játszható MMORPG. Itt nem a játékban ragadtak benn, hanem egy olyan világba került át a valós testük ami szinte teljesen megegyezik a Log Horizon világával.
Igazából eddig szépen figyelmen kívül hagytam, de most kénytelen voltam szembesülni vele hogy A Wizard Did It.
Mert ha maradt is a teljes menürendszer és nem változott az in-game interface, NerveGear upgraderől szó se volt.

A .hack//-ekben is megvoltak az "érdekes" alapfeltevések és azokra építettek, lehet már megszoktam hogy nem szabad közelről nézni a kiinduló helyzetet. Vagy elvonta sikeresen a figylemem a sorozat. Ami végülis a dolga!


Cloud

Quote from: kada on 2014-01-03, 09:22:20
Továbbra is mindenki szent meggyőződése hogy a játékban vannak, főleg hogy a menürendszerhez még hozzáférnek, meg vannak HP csíkok/stb, fura világ lenne egy így működő tényleges világ :D

Animéről beszélünk kérem szépen. :)Miért lenne fura? :D

Amúgy mondja is a sorozat elején:

"X játékos idekerült a játékbeli világ kiköpött másába"

Amúgy meg itt van ez is. 1. pont

http://i.imgur.com/PPvtnIR.jpg

Vagyis nem egy játékban ragadtak bennt.

SaiyaGin

Gundam Build Fighters 12: ez a sorozat továbbra is teljesen rendben van.

Darkstar

ImoCho

Na, ez lesz a season guilty pleasure-je, feltéve, hogy az ATX verzóban kiveszik az oda nem illő dolgokat.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Cloud on 2014-01-03, 15:17:55Animéről beszélünk kérem szépen. :)Miért lenne fura? :D
Oké, a mostani rész után mindent értek.
Kivéve amit mégse, de arra meg te adtál magyarázatot.
A többi meg nem fontos.  ::)

-OJ-

Quote from: Darkstar on 2014-01-05, 01:16:17
ImoCho
az ATX verzóban kiveszik az oda nem illő dolgokat.  ;)

Nem tették :falba:
úgyhogy ezt se fogom nézni, míg ki nem jött az összes BD

Darkstar

Én is erősen agyalok rajta, bár még így is egész jó.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

#8349
Quote from: -OJ- on 2014-01-05, 19:26:58
Quote from: Darkstar on 2014-01-05, 01:16:17
ImoCho
az ATX verzóban kiveszik az oda nem illő dolgokat.  ;)
Nem tették :falba:
úgyhogy ezt se fogom nézni, míg ki nem jött az összes BD

Darkstar legutóbbi ajánlásának sikerén (már amelyiket meg is fogadtam) felbuzdulva belenéztem.
Hát.

Szóval adott a szitu, ami senkit nem érdekel, a lényeg hogy TÖKÉLETES oka van a giri-imo karakternek tsunderéskedni onii-channal, és mellé még az uncsi fehérnemüt feldobják egy fullmetál kinkkel.
Winter is coming. De most még nem.

Zelda

Noragami
Érdekesnek ígérkezik, habár egyelőre még nagyon darabokban a sztori. De már csak azért is király mert Yato seiyuu-je nem más mint Hiroshi Kamiya.  :D
Nem is néztem utána előzetesen, nem is tudtam, hogy lesz ilyen anime a téli évadban, de az ultimán magára vonzotta a szemem, nem is csodálom.  :cool:

kikuchiyo

Space Dandy 01

Mi ez a szemét? Kinek szánták? Mit képzeltek?

Az első 15 perc egy hetedikes színvonalú altesti poénokra épülő gyökérség, annak is gyenge. Az utolsó pár perce valamivel jobb, az animáció eléggé látványos, de jó nem lett addigra sem. A legnagyobb baja az, hogy a pörgős, dinamikus stílus ellenére is unalmas. Az első résznek kéne ugye elérnie azt, hogy érdekeljen az univerzum, a karakterek, meg a sztori, de annyira erőlteti, hogy nem veszi komolyan magát, hogy ki is pukkad.
Ahhoz képest, hogy milyen nevek vannak mögötte (Watanabe), nagy csalódás.
Failure is the default option

-OJ-

#8352
Gyökér humor a gyökereknek. A verbális humor tényleg gyér volt, de a vizuális tahóságokon legalább mosolyogni lehetett :rotfl:

Nobunaga the Fool 1.rész

Ha nincs az elején az a lovat helyettesítő repülő gyík-ízé (ami pont úgy nyerít, mint egy ló), azt hittem volna hogy a feudális Japánban fog játszódni ez a történet is. Aztán behozták a gőzmechákat, az európaiaknak pedig már űrhajóik is vannak, én meg csak pislogtam, hogy milyen újabb őrültséget dobnak még be a történelemkönyvekből, az egészet futurisztikus hadszíntérre, mégis feudális társadalmi helyzetbe ágyazva. És persze, hogy a végére Jeanna D'Arc szolgáltatta a Leonardo DaVinci által épített szuper mechát, amivel Oda Nobunaga TTGL-es stílusban fogja lealázni előbb a földijeit, aztán talán még Európa-bolygót is :cool:

Mit nem lehet szeretni egy ilyen kreatívan összedobált, őrült alapszitun? Szigorúan nézős!



Noragami 1.rész

Az előzetes alapján jobbat vártam, de az első rész nem volt jobb egy közepesnél. Az alapszitut elég gyatrán mutatta be, ami eddig meglehetősen vérszegénynek látszik, és egyelőre semmi jelét nem adták annak, hogy ebben valami érdekes sztori is lenne. A humor kimondottan gyenge, és a legelső random harc messze látványosabb volt mint a végén a béka lerugdosása.
A rajzolás legalább minőségi, és a OP sem rossz.

Egy pár epizódot még adok neki, hátha magára talál és elindul valamerre, de jelenleg nem sok értéket látok benne.

kada

Tonari no Seki-kun 01:
A srác, aki órán mindenfélét játszik, és a komoly lány, aki ezt (rossz szemmel) nézi.
Az OP alatt az OP srác az animét rajzolja, amit épp nézek... És a végén a csaj rászól hogy hagyja abba, amit a srác felvesz, és így lesz a csaj önmaga szinkronszinésze.
:muhahah:
Nem tudom mi volt ami legutóbb úgy megérdemelte a DN-szintű zenét, mint most az a radír.
Igen.

+1

chilip

Norigami, NobuFool és Space Dandy egyelőre nézős (ebben a sorrendben), Norigami opening nagyon bejövős.

viszont az tény hogy a 3ból a Nobu és a Dandy az Guilty Pleasure lesz  :__devil: tény hogy a dandy első fele kicsit uncsi volt de (bár szégyellem is) a második felén jót nevettem (talán pont azért mert olvastam kiku posztját és olyan mentalitással ültem le elé, meg eszembe is jutott a nézése közben a "Mi ez a szemét? Kinek szánták? Mit képzeltek?"  :D )

Nobunaga the Fool meg mindenen túlmutat amit eddig láttam.... :D [spoiler]Jeanne Kaguya D'Arc átutazik egy űrhajón amit a kalóz Magellán vezet az egyik bolygóról (ami kb európa) a másikra (ami japán.... az egész bolygó JAPÁN) hogy Oda "the fool" Nobunagának adjon egy mechát (ami sztem szuper overpowered lesz) és Da Vinci építette... ja és Da Vinci és Magellán Artúr királynak dolgozik aki az európás bolygót uralja... a háttérben meg tarott kártyás vonal húzódik és a bolygókat a háttérben sárkányok felügyelnék? :ejnye: ja persze a japános bolygó elmaradott de ott is van steampunk gőzmecha amit középkori felszereltségű sereg támogat[/spoiler]

LuckyDingo

Norigami tetszik, de ami tetszett még az a Nobunagun xD Egészen a közepéig nem gondoltam, hogy mi lesz a vége.. xDDD

A Nobunaga the Fool is lehet még jó, bár ez a nagyon alternatív univerzum még nem jön be nekem annyira.

ImoCho.. not for me :)

chilip

#8356
NobunaGUN is the better nobunaga :D istenem a vége  :Kiraly: ED is teccik ( ami az opening igazából és van teljes verzió belőle :O )

Megmurdel

Nobunaga the fool-t az itt megjelent kommentek miatt kezdtem el, de nem bántam meg.  :Kiraly: (legjobb téli kezdés eddig)

Noragami remélem jó lesz, mert nem volt rossz a kezdés, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.

ImoCho-nak meg marad a BD.

-OJ-

Toaru Hikuushi e no Koiuta - The Pilot's Love Song 1.rész

Ezt vártam a legjobban a szezonból, és nem is kellett benne csalódnom.
A The Princess and the Pilotból megismert repülős világ ismét gyorsan magába szippantott, mégha a rajzolás nem is volt annyira részletes mint a mozifilmé. Kal-El egy egész jó főhősnek bizonyul, aki nemcsak a repüléshez(úgy ahogy) és a bicikli szereléshez ért, de már egy rész alatt és a tanév első napján totálisan becsajozott, és nem is akárkivel. A lányok is aranyosak, Arielen végig szakadtam ahogy egymást oltották Kallal, Clairenek pedig a félénksége volt poén. Úgy tudtam, hogy a felhőhasítás végül a tóban fog befejeződni, szoros ölelkezésre viszont nem számítottam :redface: Egy kicsit gyorsan is alakult így a románc, de végre egy hím, aki nem ijed meg a másik nemtől. Nem hiába ugyanaz a neve, mint az Acélembernek :cool:

És elnézve Kal-El származását és az uralkodóház iránti utálatát, merem feltételezni hogy nemcsak a repülős iskolával fog eltelni az egész sorozat.



SoniAni - Super Sonico The Animation 1.rész

Nem gondoltam volna, hogy a fél epizód eltelik, míg eljutunk a PLOThoz de szerencsére még akkor se túlozták el. Azért szívesen megnéztem volna azt a rejtélyes öltözéket, de az oni menedzser megjelenése sokkal poénosabbá tette a dolgot. A rajzolás és az animáció most is elsőrangú, ahogy azt a WHITE FOXtól megszokhattuk, annak pedig külön örültem, hogy Sonico nem egy újabb álmodozó tini aki a nulláról kezdi az idol karriert. De hiába jár egyetemre, mellékállásban modellkedik, kisegít a nagymama csehójában és gyakorol a rockbandájával, egyik tevékenysége sem volt különösebben érdekes, ahogy maga az epizód sem.

Egy pár részt azért még adok neki, hátha a stúdió képes kihozni valamit a nem létező sztoriból ^^"

blackronin

Space Dandy első rész:
Általában kevés új sorozat érdekel, de egész kellemes csalódás ért ennél.
Látszik, hogy Watanabe keze van benne, megvan a hangulata és az animáció is remek.
Az viszont tényleg kiemelendő, hogy az altesti poénok nagyon fárasztóak voltak.
Meg a főkarakter is érdekes figura, ez a "álmom, hogy meglátogassam az összes Csöcsbárt" eléggé semmitmondónak érződik elsőre.  ^^"
A lényeg az, hogy megvan az alap, hogy egy kiemelkedő anime legyen, meg hát ugye Watanabe Úrtól olyanokat várunk ám!  :smile:

Én követni fogom egyelőre.
Adok neki esélyt.

Cobra

Nobunaga the Fool: ritka nagy baromság, de tetszik a design, valószínűleg nézni fogom.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Build Fighters 13: ez már G Gundam-szintű marhaság volt!  :lol:

chilip


Megmurdel

Quote from: chilip on 2014-01-07, 18:25:27
Buddy Complex 01 - meh de nézhető :P
Jah, olyan fura volt, de még 1-2 részt adok neki.

-OJ-

Hamatora 1.rész

A BAKAtora találóbb cím lenne. Egy halom agyhalott bishi (+2 loli), akik menőnek hiszik magukat és pózórködnek, de valójában rémesen Hülyék, fárasztó szövegekkel, és még a harcaik is röhejesen gyengék voltak. A mostani sztori pedig egy kapitális baromságként tevődött össze. Leszámítva a széf tartalmát, az volt az egyetlen szórakoztató rész az egész epizódban.
Égetnivaló szemét kategória.

De a bishi fanok oda meg vissza lesznek tőle :lame:

kada

#8365
Quote from: -OJ- on 2014-01-07, 22:59:05Hamatora 1.rész
A BAKAtora találóbb cím lenne. Egy halom agyhalott bishi (+2 loli), akik menőnek hiszik magukat és pózórködnek, de valójában rémesen Hülyék, fárasztó szövegekkel, és még a harcaik is röhejesen gyengék voltak.
Bakatora is not amused.

Kösz a figyelmeztetést.

Tokyo Ravens 13

A Nagy Reveal!
[spoiler]Megint elmarad, holmi fő történet és full invázió miatt.[/spoiler]

-OJ-

#8366
D-Fragments 1.rész

Majdnem elfeledkeztem erről a sorozatról, ami egy orbitális hiba lett volna, mivel humor terén ez messze a legszórakoztatóbb kezdés volt a szezonban :lul: Már maga a tagfogás menete is kegyetlen volt, de Roka (Kana Hanazawa) váltásai a moe és a darkness között, valamint Kazama (Katsuyuki Konishi - TTGL Kamina) reakciói az őrültségekre tették fel az i-re a pontot. Ataru és a diákelnök csaj SM kapcsolata is megér egy misét, a kukkolási eszmefuttatáson és a szekrény tologatáson már tényleg szakadtam :rotfl: Az pedig csak hab a tortán, hogy Fukuyama Jun és Koshimizu Ami ismét együtt játszik :hopp:

Eddig csak ennél az egy sorozatnál érzem, hogy kevés lenne belőle 12rész ^^



Chuunibyou 2x01

A Yakuindomo mellett ez a másik dilis bagázs, ami már hiányzott.
Dekomorira inkább ráfért volna az állandó visszafogottság, mint Nibutanira, de azt továbbra is öröm nézni, ahogy szívatják egymást.
Szegény Isshikenek ebben az évadban sem lesz szerencséje semmihez ^^"
A képzeletbeli harc most is EPIC volt, de csodálom hogy Rikkán és Dekomorin kívül a többiek is részt vettek benne...miért is? :eek: És miért mindig szegény Kumin kapta a kupáncsapást? :bruhuhu:

Bár szórakoztató volt, mégis úgy érzem hogy egy nem létező problémát fújtak fel, és elvesztegettek egy epizódot mikor kezdhettek volna a mostani rész végére kialakult szituációval is. Valamint akkor már most behozhatták volna az új karaktert is :confused:

kada

#8367
Witch Craft Works
Főszereplőnk napja a szokásos módon kezdődik, felkel nyugiban, felszáll nyugiban a buszra, aztán jön a szokásos cirkusz amikor az egyik megállónál felszáll az iskola legkedveltebb lányzója, a fangirl hordák az ablakhoz szorítják, ráadásul a csaj a suliban is mellette ül, úgyhogy ott sincs nyugta. Annak ellenére hogy egy hónapja vagy hogy folyamatosan karnyújtásnyira van, még sose beszéltek. Amikor főhősünk radírja leesik, csak a királynő veszi észre, felveszi, udvariasan visszaadja (tehát végre "beszélnek"), majd a feltételezem ebédszünetben talán a tornaszertár mögött szegény csávókámat jól kilapítja a mocsokabb fangirlök álltal felbérelt rosszarc.

Használnék spoiler tag-et, de a cím, az első 10 másodperc és az azt követő intro után minek?
Tüzes nyusziapokalipszis (a hatalmas robot buzogánnyal verzióból).
Mondjuk a végén a begyorsítás meglepett.
A főszereplők ezt kísérő beszélgetése nem tudom hogy paródia vagy irónia, de az tuti hogy nem szabadott kihagyni.

Hercegnőknek pedig kötelező az ohime-sama dakko, főleg ha minden áron meg kell őket védeni.  :falba:
Humora van, de annyira nem fogott meg, a jó csajszi Yuki Nagato érzelmi szintjén van kb de (eddig?) jó alibi nélkül.
Ha sikerül végignézni, az a gonoszok erénye lesz (mert a srác felemelkedését Kyon szintjére nem tartom valószínűnek).

Darkstar

Sakura Trick

OH BOI OH BOI, ÉS MÉG VÉGE SINCS.
AOTY ALL YEARS  :whoah: :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Uchuu Kyoudai 86: Mutta reakciója Nittáék ötleteire..., Lowry Japán-mániája..., Apo és a laptop..., hosszú idő óta ez volt a sorozat legvicceseb része. :D