Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Cobra

Uchuu kyodai 88: jó az új OP meg ED, illetve maga a rész is jó volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

motifator

Quote from: Cobra on 2014-01-10, 22:24:53
Uchuu kyodai 88: jó az új OP meg ED, illetve maga a rész is jó volt.
+1

Viszont, Golden Time ep. 13:
Az új OP egy vicc, az új ED se valami jó, de ez még nem is zavarna annyira. A rész nagyon kiábrándító volt, vicces akart lenni, de egyszer se sikerült nevetni, furcsa volt és gagyi.
[spoiler]Az egész "régi Banri bosszút fogad" dolog is nagyon izzadságszagú.[/spoiler]
Ha az elkövetkező 1-2 rész is hasonló lesz, akkor lehet, hogy dobni fogom a sorozatot. Alapból nem voltak már nagy elvárásaim, de a tegnapi részben így is nagyot csalódtam...
Én Crunchyroll-on néztem, de a rész hangjával valami nagyon el volt cseszve. A háttérzene és a zajok nagyon hangosak voltak, a beszéd viszont nagyon halk. Az én készülékemben van a hiba, vagy a ripek is ilyenek?

Azonban, Kill la Kill ep. 13:
Ez továbbra is teljesen agyament és EPIC, várom a következő részt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LuckyDingo

#8372
Hosszú lista következik..

Magical Warfare.. azért említem meg elsőnek, mert ez a legfrissebb, és mert amikor a szöszi csaj megkapta a varázserejét, az első az volt, hogy [spoiler]megnövesztette a mellét... [/spoiler]hát azon röhögtem.. amúgy nem volt rossz, bár elég bugyuta a story eddig.

Sakura Trick asszem ezt kihagyom.

ZX Ignition - asszem ezt is.

Wake up, Girls! - és ezt is. xD

Super Sonico The Animation - Idegesítő. Plot everywhere.. egyedül a menedzser érdekes, de csak miatta tuti nem folytatom.

Hozuki no reitetsu - ez elég szórakoztató volt, bár még nem tudom mit várjak tőle.

Engaged to the Unidentified - kap még pár epizódot, lehet érdekes.

Buddy Complex - nice coupling.. ha valami gay marhaság lesz, droppolom x)

Space Dandy - nem jött be, pedig szeretem az ilyen túl színes elborult dolgokat, de a macskaszerű izén kívül nem igazán fogott meg semmi benne.. azért még megnézek 2 részt.

D-Frag - ezt nézem.

The Pilot's Love Song - ez is tetszett.

Nobunagun - ezt már lehet írtam, de bejövős volt :D

Tonari no Seki-kun - dropped.. Seki-kunt kihajítanám az ablakon.

+1

No-Rin - mikor elkezdődött, majnem kikapcsoltam, kár lett volna. Szórakoztató kis cucc ez, bár volt egy kicsi Gin no Saji érzésem, de az ehhez képest komolyabb.

SaiyaGin


ogre

új/aktív sorozatból van bármilyen olyan, ami seinen, nem iskolások a szereplői, és nézhető? space brothers nem ér, azzal eléggé le vagyok maradva...

-OJ-

#8375
Nincs ^^"

Esetleg a The Pilot's Love Song, a repülős iskola mégiscsak ritkább



Sekai Seifuku - Bouryaku no Zvezda 1.rész

Space Dandy elbújhat, első rész alapján ez az agyament baromság messze túltesz majd az ő kalandjain. Egy mahou shoujo loli leigázza a világot, óriás plüssállatokkal és hozzá hasonló, maszkos chuunibyou alakokkal, ráadásul a nyitó jelenet alapján ez nem is csak fantázia a részükről :eek:
Az egész alapszitu annyira elborult, hogy ebben az esetben ez már tényleg jó!  :cool:

A rajzolás sem volt rossz, legalábbis ami a háttereket és a járműveket illeti, de az A-1 már megint az egyen moeblob karakterrajzait használja ^^"



Wake Up, Girls! movie + 1.rész

Még egy kezdés, ami meglepően jóra sikeredett, ráadásul duplaepizódos :cool:
Ismét egy idol képző sorozatról van szó, ami nagyon hasonlít az IdolM@sterre, azzal a különbséggel hogy ezek a lányok sokkal valóságosabbnak hatnak, reális családi hátterekkel, és az itteni Producer-sanak nemcsak személyisége van, de a telefonbeszélgetés alapján még valami múltja is.
A debut elég bajosan indult, de az első daluk nagyszerű volt, és remélem a főnökasszonytól ezzel végleg megszabadultunk, mert egyáltalán nem hiányzik a sorozatba.
A szemüveges otaku fickó pedig gondolom, végig követni fogja majd őket a sorozat alatt, mint a No.1 fan

LuckyDingo

Hálistennek a Nisekoi hozta, amit vártam. Az hogy a Shaft csinálja meg még rátett egy lapáttal.  :D

Megmurdel

Quote from: LuckyDingo on 2014-01-12, 04:50:17
Hálistennek a Nisekoi hozta, amit vártam. Az hogy a Shaft csinálja meg még rátett egy lapáttal.  :D
:tezsvir: Egyszerűen öröm volt nézni.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren Shinka új design-ja gáz ...  ^^" am sztem rendben lesz a 2. évad is

D-Frag! Az első rész jó volt, mondjuk a manga első pár fejezete is nagyon bejött .. szal nem hiszem, hogy gond lesz ezzel a sorozattal. :D

Hamatora The Animation .. nem vettem észre a figyelmeztetést  :ejj:

Quote from: LuckyDingo on 2014-01-11, 03:34:48
Magical Warfare.. azért említem meg elsőnek, mert ez a legfrissebb, és mert amikor a szöszi csaj megkapta a varázserejét, az első az volt, hogy [spoiler]megnövesztette a mellét... [/spoiler]hát azon röhögtem.. amúgy nem volt rossz, bár elég bugyuta a story eddig.
rögtön az jutott eszembe, hogy ez milyen hasznos lenne ez DxD-be xD

-OJ-

#8378
Wizard Barristers: Benmashi Cecil 1.rész

Első rész alapján eddig ez a szezon legígéretesebb sorozata. A sok CG jármű és varázslat ellenére a karakterrajzok és az animáció kiemelkedően jó, emellett a sorozat képes volt felvázolni egy teljesen hiteles jelenkori fantasy világot, amit még komolyan is lehet venni a társadalmi körkép és a mágusokkal szembeni megkülönböztetés miatt.
A karakterek elég színes és szédült egyéniségek, szöges ellentéteik az őket körülvevő világnak és a rendőrnyomozó párosnak, de így legalább nem unalmasak. Ráadásul kivételesen a főszereplő Cecil tűnik a legérdekesebb és legaranyosabb szereplőnek. A börtönbe tett látogatása többet elmondott róla, mint amit más sorozatok főszereplőiről egy évad alatt megtudunk.

Ez szigorúan nézős, csak aztán később se romoljon a rajzolás színvonala!

Norio Wakamoto pedig egy tapizós plüss békának kölcsönzi a hangját, teljes WIN  :whoah:




Space Dandy 2.rész

Úgy látszik, Dandyék minden epizódban meg fognak halni legalább egyszer, ami után viszont kutya bajuk, szóval tényleges elhalálozás nem igazán lesz a sorozatban. És minden epizódban meg fognak látogatni egy Boobies létesítményt, hogy meglegyen a fanservice kvóta is :redface:
A twitteres nyomkövetésen jót röhögtem, meg hogy ezzel minden helyen megúszták a fizetést !guffaw Ugyanakkor elég nagy ziccert hagytak ki a készítők, mikor eldobta a telefont, és a flotta emiatt nem került valami hatalmas slamasztikába.
A ramen készítő öreg élettörténete igazán szívhez szóló volt :muhahah:



Noragami 2.rész

Még csak a második epizódnál tartunk, de a készítőknek máris be kellett dobni egy fürdőzős fanservicet nyitójelenetnek, amire valóban nagy szükség volt a középszerű első rész után :redface:
A magyarázat az ayakashikról, shinkikről valamint Hiyori wireless farkáról jól jött, nem árt már az elején felállítani a világ szabályait. A humor ugyan nem sokat javult, de Hiyori egész aranyos volt ebben az epizódban, mégha a hozzá köthető egyetlen poén lényegében mindig az, hogy lépten-nyomon elaszik. Ebben a városban állati jó lehet a közbiztonság, ha háborítatlanul aludhat közterületeken :p De még mindig viccesebb, mint 5 yenért WC-t pucolni :lame:
Az új shinki beszerzése nem volt valami nagy szám, ezek alapján Yato akárhol találhatott volna magának egyet, ha csak egy kicsit is keresgél. Yukine reakciója az új életére pedig pont olyan volt mint amire számítottam ^^"



Nobunagun 2.rész


Úgy vélem, a második rész nagyszerűen volt felépítve. Az elején akadt egy hosszabb harc, amiben a rajzolás továbbra sem volt túl minőségi, de még így is igazán stílusosan nézett ki az egész. Nobunaga kommentárja most is badassül hangzott, az a költségcsökkentő megoldás pedig különösen tetszett, ahogy Shio lyukakat lőtt a monsztákba, ahelyett hogy tényleges, golyó ütötte és hússzaggató sérüléseket rajzoltak volna rájuk. Az epizód közepén sort kerítettek a szituáció és a háttérinfók felvázolására, a második félben pedig a főszereplőnek is adtak egy vállalható motivációt. Innen aztán tényleg nem hiányzott más :@

blackronin

Space Dandy 2. rész:
Bejövős a második rész után is, így alig várom a következőt.
Megvan benne az a bizonyos plusz, ami csak Watanabe-ra jellemző.  :smile:

LuckyDingo

Quote from: -OJ- on 2014-01-12, 19:58:58
Wizard Barristers: Benmashi Cecil 1.rész

Első rész alapján eddig ez a szezon legígéretesebb sorozata. A sok CG jármű és varázslat ellenére a karakterrajzok és az animáció kiemelkedően jó, emellett a sorozat képes volt felvázolni egy teljesen hiteles jelenkori fantasy világot, amit még komolyan is lehet venni a társadalmi körkép és a mágusokkal szembeni megkülönböztetés miatt.
A karakterek elég színes és szédült egyéniségek, szöges ellentéteik az őket körülvevő világnak és a rendőrnyomozó párosnak, de így legalább nem unalmasak. Ráadásul kivételesen a főszereplő Cecil tűnik a legérdekesebb és legaranyosabb szereplőnek. A börtönbe tett látogatása többet elmondott róla, mint amit más sorozatok főszereplőiről egy évad alatt megtudunk.

Ez szigorúan nézős, csak aztán később se romoljon a rajzolás színvonala!

Norio Wakamoto pedig egy tapizós plüss békának kölcsönzi a hangját, teljes WIN  :whoah:


Hát nem tudom, ennek a rajzolása volt, ami a legkevésbé tetszett.. a CG nem passzol össze a többi rajzzal. A karakter dizájnokat, meg mintha egy komolyabb hentaiból szedték volna össze. Egyedül a story az ami ígéretesnek tűnik.

Norio Wakamoto béka rulz :) 

kikuchiyo

Quote from: LuckyDingo on 2014-01-12, 22:47:04
Quote from: -OJ- on 2014-01-12, 19:58:58
Wizard Barristers: Benmashi Cecil 1.rész

Első rész alapján eddig ez a szezon legígéretesebb sorozata. A sok CG jármű és varázslat ellenére a karakterrajzok és az animáció kiemelkedően jó, emellett a sorozat képes volt felvázolni egy teljesen hiteles jelenkori fantasy világot, amit még komolyan is lehet venni a társadalmi körkép és a mágusokkal szembeni megkülönböztetés miatt.
A karakterek elég színes és szédült egyéniségek, szöges ellentéteik az őket körülvevő világnak és a rendőrnyomozó párosnak, de így legalább nem unalmasak. Ráadásul kivételesen a főszereplő Cecil tűnik a legérdekesebb és legaranyosabb szereplőnek. A börtönbe tett látogatása többet elmondott róla, mint amit más sorozatok főszereplőiről egy évad alatt megtudunk.

Ez szigorúan nézős, csak aztán később se romoljon a rajzolás színvonala!

Norio Wakamoto pedig egy tapizós plüss békának kölcsönzi a hangját, teljes WIN  :whoah:


Hát nem tudom, ennek a rajzolása volt, ami a legkevésbé tetszett.. a CG nem passzol össze a többi rajzzal. A karakter dizájnokat, meg mintha egy komolyabb hentaiból szedték volna össze. Egyedül a story az ami ígéretesnek tűnik.

Norio Wakamoto béka rulz :)

A Kite-ra gondolsz?

A hasonlóság nem véletlen, ugyanaz a rendező.

Egyébként tényleg lehet még valami ebből a sorozatból, az animáción látszik, hogy rengeteg pénz van benne (csak aztán jól osszák be, ugye). Annyira a sztoritól és főleg a karakterektől nem voltam elragadtatva, de legalább nem elvből bele sem nézős, vagy nézhetetlennek bizonyulós, mint eddig a szezon nagy része.

Quote from: blackronin on 2014-01-12, 22:23:06
Space Dandy 2. rész:
Bejövős a második rész után is, így alig várom a következőt.
Megvan benne az a bizonyos plusz, ami csak Watanabe-ra jellemző.  :smile:

Hát... nem.

Megint az első 15 perc a dögunalom és az irritáló, idegesítő szar között oszcillált, aztán a végére lett belőle valami. Az animáció kivételes, azt el kell ismernem, de a többi nem megy le a torkomon.

Failure is the default option

blackronin

#8382
Quote from: kikuchiyo on 2014-01-13, 00:40:11

Quote from: blackronin on 2014-01-12, 22:23:06
Space Dandy 2. rész:
Bejövős a második rész után is, így alig várom a következőt.
Megvan benne az a bizonyos plusz, ami csak Watanabe-ra jellemző.  :smile:

Hát... nem.

Megint az első 15 perc a dögunalom és az irritáló, idegesítő szar között oszcillált, aztán a végére lett belőle valami. Az animáció kivételes, azt el kell ismernem, de a többi nem megy le a torkomon.
Akkor nem jött be.
Nem tehet mindenki kedvére Watanabe Mester...

Egyfelől viszont értem a kiakadásodat, mert gondolom olyan erős kezdésre számítottál, mint ami a Cowboy Bepop vagy a Samurai Champloo esetében volt. Én nem vártam semmi rendkívülit, ezért nem is csalódtam.
Meg ki tudja, hogy mi lesz az egészből...
Lehet, hogy az első pár rész után beindul számodra is, már ha nem mondtál le róla teljesen.  ^^"

danika230

Nisekoi: ezt az animét vártam a legjobban a téli szezonból, és nem kellett csalódtam, remélem marad a színvonal.  :whoah:

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2014-01-13, 00:40:11
Quote from: LuckyDingo on 2014-01-12, 22:47:04
Quote from: -OJ- on 2014-01-12, 19:58:58
Wizard Barristers: Benmashi Cecil 1.rész

Első rész alapján eddig ez a szezon legígéretesebb sorozata. A sok CG jármű és varázslat ellenére a karakterrajzok és az animáció kiemelkedően jó, emellett a sorozat képes volt felvázolni egy teljesen hiteles jelenkori fantasy világot, amit még komolyan is lehet venni a társadalmi körkép és a mágusokkal szembeni megkülönböztetés miatt.
A karakterek elég színes és szédült egyéniségek, szöges ellentéteik az őket körülvevő világnak és a rendőrnyomozó párosnak, de így legalább nem unalmasak. Ráadásul kivételesen a főszereplő Cecil tűnik a legérdekesebb és legaranyosabb szereplőnek. A börtönbe tett látogatása többet elmondott róla, mint amit más sorozatok főszereplőiről egy évad alatt megtudunk.

Ez szigorúan nézős, csak aztán később se romoljon a rajzolás színvonala!

Norio Wakamoto pedig egy tapizós plüss békának kölcsönzi a hangját, teljes WIN  :whoah:


Hát nem tudom, ennek a rajzolása volt, ami a legkevésbé tetszett.. a CG nem passzol össze a többi rajzzal. A karakter dizájnokat, meg mintha egy komolyabb hentaiból szedték volna össze. Egyedül a story az ami ígéretesnek tűnik.

Norio Wakamoto béka rulz :)

A Kite-ra gondolsz?

A hasonlóság nem véletlen, ugyanaz a rendező.

Egyébként tényleg lehet még valami ebből a sorozatból, az animáción látszik, hogy rengeteg pénz van benne (csak aztán jól osszák be, ugye). Annyira a sztoritól és főleg a karakterektől nem voltam elragadtatva, de legalább nem elvből bele sem nézős, vagy nézhetetlennek bizonyulós, mint eddig a szezon nagy része.

Már majdnem eldöntöttem, hogy belenézek ebbe a sorozatba, de aztán utánaolvastam egy kicsit, és láttam, hogy ugyanez a rendező csinálta a Galilei Donnát is.
...
Azért ha 4-5 rész múlva még mindig tetszik nektek a sorozat, teszek vele egy próbát.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Leara

Inari, Konkon, Koi Iroha. 01: ez volt az utolsó sorozat a szezonban, amire kíváncsi voltam és nem is csalódtam benne... sőt, talán ennek az első része tetszett a legjobban :) (aztán néztem is, hogy persze, hogy ez csak 10 részes lesz  :ejj:). A sztori alapján mondjuk nem vártam tőle sokat, szóval már csak ezért is kellemes meglepetés volt.
MAL

chilip

#8387
amennyire tetszett a barister első része annyira nem a második, egy nagy clusterfuck az egész, a mecha nem tetszik főleg ahogy pozőrködik benne a csaj, egy robogóval irányítja, az igazságszolgáltatás egy vicc (0 bizonyítékkal halálra ítélnek valakit ahelyett hogy börtönbe vetnék míg nincs több bizonyíték), és az ügyvédek akár több milliárdos károkat okozhatnak mert magic law faszomtudja hányas "önvédelem" és a kiscsaj elszív minden fémet fél km-es körzetben.... ja és az elkapott bűnözők bevallanak mindent csakmert az ügyvédek összeverték őket és berángatták a bíróságra.... ezt nevezem szavahihető tanúnak! főleg úgy hogy még az se nyert bizonyítást hogy ők a bűnözők, csak az ügyvédek szava alapján mindenki elhitte....

tudom hogy anime, meg minek akadok ki ilyeneken de ez akkor is kb egy 10 éves által kreált forgatókönyv....

ed.: kicsit lenyugodva látom mi a hiba... túl nagy elvárásokkal kezdtem nézni az első rész után :P bezzeg az anyját nem végezték ki rögtön csakhogy legyen plot(hole)

kikuchiyo

Quote from: chilip on 2014-01-19, 23:58:32
amennyire tetszett a barister első része annyira nem a második

Ráadásul még túl harsány és gyors is az egész. A témából sokkal többet is ki lehetne hozni egy visszafogottabb, noirosabb megközelítéssel, sokkal kevesebb szereplővel, de így várhatóan az lesz belőle, amit írsz: clusterfuck.
Failure is the default option

chilip

viszont 4chanon jó kis mugli thread-eket generál, legalább ennyi haszna legyen a sorozatnak :D

Cobra

Hamatora ep 1,2: túl...sok...szín   :he:
Egyébként eddig semmi extra, nézhető kategória.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

-OJ-

Quote from: chilip on 2014-01-19, 23:58:32
amennyire tetszett a barister első része annyira nem a második, egy nagy clusterfuck az egész, a mecha nem tetszik főleg ahogy pozőrködik benne a csaj, egy robogóval irányítja, az igazságszolgáltatás egy vicc (0 bizonyítékkal halálra ítélnek valakit ahelyett hogy börtönbe vetnék míg nincs több bizonyíték), és az ügyvédek akár több milliárdos károkat okozhatnak mert magic law faszomtudja hányas "önvédelem" és a kiscsaj elszív minden fémet fél km-es körzetben.... ja és az elkapott bűnözők bevallanak mindent csakmert az ügyvédek összeverték őket és berángatták a bíróságra.... ezt nevezem szavahihető tanúnak! főleg úgy hogy még az se nyert bizonyítást hogy ők a bűnözők, csak az ügyvédek szava alapján mindenki elhitte....

tudom hogy anime, meg minek akadok ki ilyeneken de ez akkor is kb egy 10 éves által kreált forgatókönyv....

ed.: kicsit lenyugodva látom mi a hiba... túl nagy elvárásokkal kezdtem nézni az első rész után :P bezzeg az anyját nem végezték ki rögtön csakhogy legyen plot(hole)

Én is pontosan ugyanígy érzetem a második résszel kapcsolatban.

Reméltem, hogy valami értelmes nyomozással fog eltelni a cselekmény, helyette az ügyvédek az igazságosztók és illegális óriásmechákkal harcolnak :lame:

Fuck Logic, It's Anime :wtf:

motifator

Én is belekezdtem a Nisekoiba, és pont olyan jó, mint amilyennek írtátok.
Csak arra vagyok kiváncsi, hogy vajon ilyen utolsó-részig-szerencsétlenkedős szerelmi háromszög lesz, vagy már hamarabb összeszedik magukat, és történni is fog valami.
Ja, és blonde tsundere = LOVE, szal Kirisaki FTW
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2014-01-20, 18:23:19
Én is belekezdtem a Nisekoiba, és pont olyan jó, mint amilyennek írtátok.
Csak arra vagyok kiváncsi, hogy vajon ilyen utolsó-részig-szerencsétlenkedős szerelmi háromszög lesz, vagy már hamarabb összeszedik magukat, és történni is fog valami.

[spoiler=szubjektív véleményem]Sajnos nem tudta tartani a kezdeti színvonalat, egy idő után a történet újra és újra ugyanazokat a köröket futotta le, amibe a 60. fejezetnél belefáradtam, és dobtam a mangát (az persze lehet, hogy a későbbi fejezetekben javult a helyzet).
[spoiler=ez viszont már tényleg enyhe spoiler]A szerelmi háromszögből pedig hárem lett.[/spoiler][/spoiler]

motifator

Ezt jó tudni, ezek után kicsit visszább vettem az elvárásokat. Attól még az anime egyelőre ígéretesnek néz ki, meglátjuk, hogy alakul.
Azt lehet tudni, hogy hány évadosra tervezik? Rövid google-ezéssel nem igazán találtam semmit...
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Megmurdel

Quote from: SaiyaGin on 2014-01-20, 20:17:27
[spoiler=szubjektív véleményem]Sajnos nem tudta tartani a kezdeti színvonalat, egy idő után a történet újra és újra ugyanazokat a köröket futotta le, amibe a 60. fejezetnél belefáradtam, és dobtam a mangát (az persze lehet, hogy a későbbi fejezetekben javult a helyzet).
[spoiler=ez viszont már tényleg enyhe spoiler]A szerelmi háromszögből pedig hárem lett.[/spoiler][/spoiler]
[spoiler]azért a későbbi fejezetekben is volt arcvakaró rész nem is egy  ^^" ... volt 1-2 meglepi is, de most megint várni kell, hogy történjen is valami a story-val, mert hülyébbnél hülyébb fejezetek jöttek csak az elmúlt hetekben[/spoiler]

Zelda

Noragami:
Nekem ez nagyon bejön, és kész!  :D
Kivi vagyok mi lesz belőle.

Darkstar

Na, ez a mikakunin is tök jó, nekem legalábbis bejött az első két rész.

Az meg, hogy Kobeni kövér, jó vicc...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

Én is csak bele akartam nézni, de kifejezetten tetszett mind2 része.

Cobra

Hamatora ep3: nem olyan rossz ez. Akinek tetszett a Durara vagy a K (tudom, ez utóbbi innen szinte senkinek), az meg tudja nézni majd ezt is. Érdekes módon mindhárom animének más a rendezője meg a studiója is.
Hide and fear, Cobra Commander is here !