Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: Leara on 2014-03-08, 21:33:13
Quote from: LuckyDingo on 2014-03-08, 15:05:15
Más: még nem igazán láttam, hogy bárki említette volna a Hozuki no Reitetsu című remekművet, ami szintén most fut. :D Szerintem tök jó kis cucc, bár nincs egy komoly története, de valamiért bírom a karaktereket és a poénokat benne.
:tezsvir:
Hozuki karakterét nagyon bírom, de a többiek is szórakoztatóak :D. Arról nem is beszélve, hogy szerintem ennek a sorozatnak van a legfülbemászóbb OP-ja a szezonban XD.

Nekem a Noragamié jobban bejön, de ezt is mindig végighallgatom xD

SaiyaGin

Koiuta 7-9: wow, ez a légicsata jól nézett ki! :cool:

gerey

Quote from: Leara on 2014-03-08, 21:33:13
Quote from: LuckyDingo on 2014-03-08, 15:05:15
Más: még nem igazán láttam, hogy bárki említette volna a Hozuki no Reitetsu című remekművet, ami szintén most fut. :D Szerintem tök jó kis cucc, bár nincs egy komoly története, de valamiért bírom a karaktereket és a poénokat benne.
:tezsvir:
Hozuki karakterét nagyon bírom, de a többiek is szórakoztatóak :D. Arról nem is beszélve, hogy szerintem ennek a sorozatnak van a legfülbemászóbb OP-ja a szezonban XD.
Köszi az ajánlást, az első részét meg is néztem.

Megmurdel

#8523
Magical Warfare 09 Nehezen tudom eldönteni, hogy az iskola vezetősége túlságosan nagyképű vagy csak ennyire ostoba. Annyi beépített ember volt ott és nem foglalkozott velük senki.  :ejj:

Edit:

TR 21 Vicces lesz a következő pár rész.

SaiyaGin

Buddy Complex 5-6: nem változott a sorozatról alkotott véleményem: nem látok benne komolyabb hibát, viszont eddig nem valami eredeti és emlékezetes anime.

gerey

Quote from: SaiyaGin on 2014-03-09, 22:26:02
Buddy Complex 5-6: nem változott a sorozatról alkotott véleményem: nem látok benne komolyabb hibát, viszont eddig nem valami eredeti és emlékezetes anime.
Nem hiszem, hogy spoilerezek vele, de ez nem változott a 9-ig részig, semmi hibája, de nem is kiemelkedő.

Zelda

Noragami 10.
Mondja meg nekem valaki, miért kell az utolsó 3 részben eltérni a canon-tól??? Van 40ch-nyi anyag, amit felhasználhatnának, ehelyett az egyik legjobb arc helyett befejezésül bedobnak valami teljesen random fillert... Legalábbis nagyon úgy tűnik, ameddig olvastam a Raw-t nincs szó semmilyen Rabo-ról...

chilip

Quote from: Zelda on 2014-03-09, 22:48:40
Noragami 10.
Mondja meg nekem valaki, miért kell az utolsó 3 részben eltérni a canon-tól??? Van 40ch-nyi anyag, amit felhasználhatnának, ehelyett az egyik legjobb arc helyett befejezésül bedobnak valami teljesen random fillert... Legalábbis nagyon úgy tűnik, ameddig olvastam a Raw-t nincs szó semmilyen Rabo-ról...

EJJ DE JÓ HOGY KISZAGOLTAM :D 7. rész körül megéreztem valamit és áttértem csak mangára :D

LuckyDingo

Quote from: Zelda on 2014-03-09, 22:48:40
Noragami 10.
Mondja meg nekem valaki, miért kell az utolsó 3 részben eltérni a canon-tól??? Van 40ch-nyi anyag, amit felhasználhatnának, ehelyett az egyik legjobb arc helyett befejezésül bedobnak valami teljesen random fillert... Legalábbis nagyon úgy tűnik, ameddig olvastam a Raw-t nincs szó semmilyen Rabo-ról...
Ki a legjobb arc? :D Amúgy valszeg nem akarják folytatni. Mindegy ott a manga. :D

chilip

Dandy 10.

QuoteJesus fucking Christ, this was legitimately an episode charged with meaning and commentary about society. They fucking created a work of art as a base for a fucking punchline. What the fuck.

gerey

#8530
Quote from: Zelda on 2014-03-09, 22:48:40
Noragami 10.
Mondja meg nekem valaki, miért kell az utolsó 3 részben eltérni a canon-tól??? Van 40ch-nyi anyag, amit felhasználhatnának, ehelyett az egyik legjobb arc helyett befejezésül bedobnak valami teljesen random fillert... Legalábbis nagyon úgy tűnik, ameddig olvastam a Raw-t nincs szó semmilyen Rabo-ról...
Jah elég gáz, de azt legalább belerakták, hogy miért hagyta Yato, hogy idáig fajuljon a dolog, mondjuk ez az előző rész végére kellett volna.

Quote from: chilip on 2014-03-10, 02:33:31
Dandy 10.

QuoteJesus fucking Christ, this was legitimately an episode charged with meaning and commentary about society. They fucking created a work of art as a base for a fucking punchline. What the fuck.
:tezsvir:

Leara

Quote from: Zelda on 2014-03-09, 22:48:40
Noragami 10.
Mondja meg nekem valaki, miért kell az utolsó 3 részben eltérni a canon-tól??? Van 40ch-nyi anyag, amit felhasználhatnának, ehelyett az egyik legjobb arc helyett befejezésül bedobnak valami teljesen random fillert... Legalábbis nagyon úgy tűnik, ameddig olvastam a Raw-t nincs szó semmilyen Rabo-ról...
Már a sorozat elején tudni lehetett, hogy anime original vége lesz, amikor bejelentették azt a filler karaktert :D. Épp ezért nem kezdtem el még a mangát, mondván, hogy így talán jobban fogom élvezni az animét... hát majd meglátjuk, eddig végül is annyira nem rossz. Legalább a Yukine szenvedésnek vége, azt már elég nehezen bírtam a végén :D.

Quote from: chilip on 2014-03-10, 02:33:31
Dandy 10.

QuoteJesus fucking Christ, this was legitimately an episode charged with meaning and commentary about society. They fucking created a work of art as a base for a fucking punchline. What the fuck.
:tezsvir:
MAL

SaiyaGin

Koiuta 10: L-Elf logikája egészen sajátosan működik.

Cloud

Magical Warfare

3 rész után annyira nem izgatott fel. Pár részt még meglesek hátha. BTW a "főhős" kardja tetszik.

Megmurdel

Quote from: Cloud on 2014-03-11, 22:32:11
Magical Warfare

3 rész után annyira nem izgatott fel. Pár részt még meglesek hátha. BTW a "főhős" kardja tetszik.
Sokat ne remélj ettől, mert szerintem még most se mutatott semmi érdekeset.  :frown: Én amúgy már csak abban reménykedek, hogy az utolsó 1-2 rész érni fog valamit.

Cobra

Sajnos nem úgy tűnik. Nagyon semmilyen a sorozat mind történetielg, mint grafikailag. Még jó zenéje sincs.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

gerey

Ja én is dobtam, időpazarlásnak tűnt 2 rész után. Az meg nem ment meg nálam egy tizenkét-három részes sorozatot, hogy az utolsó pár részben esetleg lesz valami.

Megmurdel

Quote from: gerey on 2014-03-12, 09:47:48
Ja én is dobtam, időpazarlásnak tűnt 2 rész után. Az meg nem ment meg nálam egy tizenkét-három részes sorozatot, hogy az utolsó pár részben esetleg lesz valami.
Nálam igen, mert volt már rá példa :D (itt mondjuk nem látni rá sok esélyt)

gerey

Quote from: Megmurdel on 2014-03-12, 09:55:33
Quote from: gerey on 2014-03-12, 09:47:48
Ja én is dobtam, időpazarlásnak tűnt 2 rész után. Az meg nem ment meg nálam egy tizenkét-három részes sorozatot, hogy az utolsó pár részben esetleg lesz valami.
Nálam igen, mert volt már rá példa :D (itt mondjuk nem látni rá sok esélyt)
Jó hát ha valaminél van egy kis halvány reménysugár, hogy lesz valami értelme, azt ugyse fogom dobni, ha mégis akkor meg úgyis szóltok.  :__devil:

-OJ-

Gundam Build Fighters

Először bele sem akartam nézni, mert a vacak AGE után nem igazán érdekelt egy újabb gyerekes Gundam. Ez nagy hiba volt, de annyiból az előnyömre is vált, hogy így egy hétvége alatt darálhattam le az eddig kijött 22epizódot, és máris türelmetlenül várom a folytatást. Nem számítottam rá, hogy a cselekmény ennyire érdekes és összefüggő lesz (valami epizodikus, céltalan marhaságra számítottam), eddig két filler epizód volt de karakterfejlődés szempontjából még azok is kapcsolódtak a sztorihoz. A világ és azon belül a bajnokságra épülő cselekmény teljesen komolyan vehető (még az áltudományos részecskék ellenére is), a szereplők pedig pontosan megfelelnek a korábbi sorozatok karaktertípusainak. És bár lényegében csak játékokkal gyepálják egymást, ez vizuálisan pont olyan izgalmas és látványos, mintha egy valódi háborús sorozatot néznék (ami azt illeti, a Buddy Complexet le is hagyja), és persze ehhez a Sunrise minőség is adott. A rengeteg Gundam utalást, az híres karakterekre hasonlító ellenfeleket, valamint a különféle gépek párosításait pedig egy Gundam fan fogja értékelni igazán.

KnK mellett az őszi szezon legjobb sorozata :whoah:

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2014-03-12, 11:47:54
Gundam Build Fighters

KnK mellett az őszi szezon legjobb sorozata :whoah:

:tezsvir:
Nem hiába istenítem már hónapok óta!  :Kiraly:

chilip


gerey


-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2014-03-12, 13:38:07
:tezsvir:
Nem hiába istenítem már hónapok óta!  :Kiraly:

Lemaradtam róla :bruhuhu:

És végre kint van az OST is, so much awesomeness :szemuveges:

Zelda

Quote from: -OJ- on 2014-03-12, 15:23:30
Quote from: SaiyaGin on 2014-03-12, 13:38:07
:tezsvir:
Nem hiába istenítem már hónapok óta!  :Kiraly:

Lemaradtam róla :bruhuhu:

És végre kint van az OST is, so much awesomeness :szemuveges:
Akkor mecha obsessed, Gundam istenítő mivoltommal adjak neki még egy esélyt? (Az AGE után én is bizalmatlanná váltam...)

SaiyaGin

#8545
Quote from: -OJ- on 2014-03-12, 15:23:30
Lemaradtam róla :bruhuhu:

És végre kint van az OST is, so much awesomeness :szemuveges:

Az mondjuk igaz, hogy az utóbbi időben csak 1-2 mondatos posztokat írtam a sorozatról, de attól még továbbra is tetszettek a részek (főleg a 21-22. :redface:).

Quote from: Zelda on 2014-03-12, 19:53:03
Akkor mecha obsessed, Gundam istenítő mivoltommal adjak neki még egy esélyt? (Az AGE után én is bizalmatlanná váltam...)

IGEN. :lazza:

Quote from: chilip on 2014-03-12, 13:48:44
[spoiler=kill la kill][/spoiler]

:lol:

gerey

Kill la Kill ep 22:
Erősen felvezető jellege ellenére, még ez a rész is elérte, hogy epic legyen.  :jee:
Ryuuko és Senketsu amit műveltek az már nem is felöltözés, hanem majdnem egy TTGL szintű "combining". :D
A családi ebéd, a punch, a félbehagyott leszámolás Harime-l, minden a helyén volt.  :appl:
És a slussz poén is volt a végére Makoval.  :Kiraly:

[spoiler=img]




[/spoiler]

SaiyaGin

Uchuu 96: mintha ez a rész még a szokásosnál is rosszabbul nézett volna ki.  ::)

blackronin

#8548
Kill la Kill 22. rész:
Felvezető volt a fináléra, de ezzel nincs semmi gond.
EPIC természetesen, a legtöbb dolog pont úgy történt, ahogy elképzeltem.
[spoiler]Satsuki és Ryuko együtt mennek, Kamui-ban, és persze hogy Satsuki megemlíti hogy nem kell a felesleges "testvéri szeretet" duma.  :D
Az is különösen jó rész volt, ahol maga Satsuki vallja be, hogy kihasználta a körülötte lévő embereket (köztük Ryuko-t is) és emiatt majdnem olyanná vált, mint az anyja. De rájött, hogy ez volt élete legnagyobb tévedése, hogy ilyen módszerekkel nem győzhet.

A Harime-s rész más lett, mint gondoltam (az olló elveszítése egyértelmű volt ugyan), mert arra számítottam hogy megölik.
De így karok nélkül még viccesebb és megalázóbb számára!  :P

Ja és a kajálás, valamint a végén Mako  :lol:[/spoiler]


Még egy dolgot kiemelnék, ami számomra nagyon fontos:
[spoiler]Ez a rész, ha mondjuk csak önmagában néznénk, akkor kifejezetten nyálas LENNE.
Mindenki happy, a hősök harcra készen mennek a végső csatába, stb.

De a lényeg a "LENNE" szón van.

A sorozat eddig olyan remekül adagolta a drámai részeket, vitte a történetet, hozta a hangulatot (a szomorút és a vidámat is, ahogy kellett), hogy az ember tiszta szívéből örül, hogy végre láthatta ezeket a pillanatokat. Nem érezzük erőltetettnek, se nem időhúzásnak, mert annyira remekül van összerakva minden.
Innentől kezdve pedig epekedve várjuk, hogy Ryuko és Satsuki rúgja szét a beképzelt Ragyo hátsóját, valamint hogy mentsék meg a világot.  :smile:[/spoiler]

Még valami:
Ha a Tengen Toppa Guren Langam is ilyen tökéletesen összerakott sorozat, vagy akár csak megközelíti a Kill la Kill szintjét, akkor egy szavam se lehet.  :smile:

Isley

Kill la Kill 22

Egy jó átvezető rész volt a végső harchoz Ragyoval. Átvezető, de azért ez a rész is gyors sodrású volt, sok dolog történt és megvan Ryuukonak végre az olló, valamint Satsuki Junketsu-ja is kész a harcra.

Ragyo és az életfonalak végső célja is most derült ki. Érdekes, plusz abból a szempontból is jó, hogy az utolsó ütközet tétje így szó szerint a Föld és az emberiség megmentése.

Másik nagy pozitívuma ennek a résznek, hogy a készítők nem döntöttek Ryuuko további kiemelése mellett: most úgy tűnik, Satsuki is hasonló erőt birtokol mint ő, Junketsu prímán festett a végén.
Szerintem ezzel kapcsolatban sok mindent el lehetett volna rontani, de szerencsére nem így lett. Satsukival  nem lehet szórakozni és ez jó.

Quote from: blackronin on 2014-03-14, 14:06:19
Még valami:
Ha a Tengen Toppa Guren Langam is ilyen tökéletesen összerakott sorozat, vagy akár csak megközelíti a Kill la Kill szintjét, akkor egy szavam se lehet.  :smile:

Megközelíti? : D Én elejétől kezdve azzal a reménnyel néztem a Kill la Killt, hogy majd megközelíti a TTGL-t. Én azt mondanám, hogy kb. egy szinten vannak, számomra mindkettő tökéletes.