Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

blackronin

Space Dandy 2. szezon, 3. rész:
A rész eléggé káosz volt, már lassan megszokjuk Dandy-nál  :P , de megint a hangulat vitte az egészet.
Meg persze az art.

Junchi

Akame ga Kill

Nekem csak egy kérdésem van: Hogy lehet valami ennyire szar? Azt hittem, a Sword Art Online és a Guilty Crown után nem lesz több olyan anime, aminek a rendezésétől szó szerint elfog a röhögés, de ennek a cuccnak sikerült bizonyítania, hogy igen, van még ezeknél is lejjebb.

Szörnyűek a vágások, rosszak a dialógusok, félpercenként változik az atmoszféra, cserélődik a karakterek jelleme és iszonyú rosszul váltogatja a "komoly" és debil részeket. TV-s/filmes szempontból ez egy szégyen, ráadásul inkább tűnik az egész ezzel a sok GORE-ral egy óvodás hülyeségnek, semmint egy komolyabb darabnak.

Whatever, a Dandy S2 legalább rulz. :3

Leara

Quote from: Junchi on 2014-07-21, 11:24:19
Akame ga Kill
Szörnyűek a vágások, rosszak a dialógusok, félpercenként változik az atmoszféra, cserélődik a karakterek jelleme és iszonyú rosszul váltogatja a "komoly" és debil részeket. TV-s/filmes szempontból ez egy szégyen, ráadásul inkább tűnik az egész ezzel a sok GORE-ral egy óvodás hülyeségnek, semmint egy komolyabb darabnak.
:tezsvir:
Nekem is leginkább az a bajom, hogy olyan, mintha nem tudnák eldönteni, hogy milyen is legyen ez a sorozat és szörnyű, ahogy a hangulatokat váltogatják. Persze lehet, hogy csak az anime rendezése nem jó és a mangában ez sokkal jobban van megoldva, bár ez nem vigasztal :D. Azért az 5. részig megnézem, hátha javul, de eddig még talán egy közepesnél is gyengébb sorozat.
MAL

LuckyDingo

#8973
Quote from: Junchi on 2014-07-21, 11:24:19
Akame ga Kill

Nekem csak egy kérdésem van: Hogy lehet valami ennyire szar? Azt hittem, a Sword Art Online és a Guilty Crown után nem lesz több olyan anime, aminek a rendezésétől szó szerint elfog a röhögés, de ennek a cuccnak sikerült bizonyítania, hogy igen, van még ezeknél is lejjebb.

Szörnyűek a vágások, rosszak a dialógusok, félpercenként változik az atmoszféra, cserélődik a karakterek jelleme és iszonyú rosszul váltogatja a "komoly" és debil részeket. TV-s/filmes szempontból ez egy szégyen, ráadásul inkább tűnik az egész ezzel a sok GORE-ral egy óvodás hülyeségnek, semmint egy komolyabb darabnak.

Whatever, a Dandy S2 legalább rulz. :3

Ezután nem tudom komolyan venni a véleményedet.. xD Dandy nem rulz, nagyon nem, összevissza baromság. Az első évadja nem volt ennyire elszállva, azt még szerettem, de most annyira összevissza, hogy követhetetlen benne minden.

Az AgK-hez annyit, hogy az animét tényleg furán oldották meg, de azért azt nem mondanám hogy szar, mert végig tudtam nézni minden epizódot eddig. Mondjuk azt, hogy nem a legjobb darab a szezonban. Hentelős Slice of Life, ennyi, nem több. :D

BTW, ha szart akarsz látni, akkor ajánlom a DRAMAtical Murder nevezetű cuccot.. 3 részt néztem meg, és dobtam. A full bishounen karakter felhozatalt még csak kibírtam, de amikor a 3. epizódban az ellenszenves csávó lesmárolta a főhős gyereket minden ok nélkül, ott mondtam, hogy this is madness!!! A gay bullshitet félretéve a története is gáz, a karakterek meg... arról ne is beszéljünk. :D

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-21, 11:47:42
Ezután nem tudom komolyan venni a véleményedet.. xD Dandy nem rulz, nagyon nem, összevissza baromság. Az első évadja nem volt ennyire elszállva, azt még szerettem, de most annyira összevissza, hogy követhetetlen benne minden.

Öö, de, az első évad is ilyen random volt, legalábbis egy idő után mindenképp, csekkold csak le újra az utolsó 4-5 részt.

Az meg a másik, hogy a Dandy legalább végig tudja, mi akar lenni - leginkább egy random blődség, jó értelemben (szubjektív words here, ofc), amitől erősen hit or miss cucc lesz, ellenben az Akame, aminek fingja sincs, mit is akar kezdeni magával, már azon kívül, hogy a nézőket segghülyének nézi.

blackronin

#8975
Quote from: Junchi on 2014-07-21, 12:20:32
Quote from: LuckyDingo on 2014-07-21, 11:47:42
Ezután nem tudom komolyan venni a véleményedet.. xD Dandy nem rulz, nagyon nem, összevissza baromság. Az első évadja nem volt ennyire elszállva, azt még szerettem, de most annyira összevissza, hogy követhetetlen benne minden.

Öö, de, az első évad is ilyen random volt, legalábbis egy idő után mindenképp, csekkold csak le újra az utolsó 4-5 részt.

Az meg a másik, hogy a Dandy legalább végig tudja, mi akar lenni - leginkább egy random blődség, jó értelemben (szubjektív words here, ofc), amitől erősen hit or miss cucc lesz,
:tezsvir:


Erről az Akame-ről nem tudok nyilatkozni, mert, LuckyDingo szavaival élve, "Hentelős Slice of Life" féle anime-k hidegen hagynak.
Csak az Elfen Lied-et néztem meg régen, az se hagyott bennem nagy nyomot...  ^^"

Ellenben megnéztem az új Sailormoon sorozat első két részét és visszaugrottam lélekben a 90-es évek elejére!  :D
Mondjuk a magyar címét, Varázslatos Álmok, mai napig nem értem...
"Pretty Guardian Sailor Moon"-t miként lehet így fordítani?  :confused:

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2014-07-21, 11:24:19
Akame ga Kill

Nekem csak egy kérdésem van: Hogy lehet valami ennyire szar? Azt hittem, a Sword Art Online és a Guilty Crown után nem lesz több olyan anime, aminek a rendezésétől szó szerint elfog a röhögés, de ennek a cuccnak sikerült bizonyítania, hogy igen, van még ezeknél is lejjebb.

Na akkor ezt is kerülni fogom. :D

Zelda

Végeredményben minden ízlés kérdése, lehet, hogy 2 hónap múlva én is azt mondom majd az AgK-re, hogy úristen képes voltam erre időt áldozni??? De a munkahelyem tomboló káoszból kiindulva pontosan ilyen stílusban szeretném hentelni az ott fellelhető népet, mint az Akame-ben, azaz röhögve és bosszúval telten, szóval egy héten egyszer nekem igenis bejön, legalább addig is mérséklődik a mostanában igen gyakori destruktív gondolatvezetés. -.-
SAO szerintem sokkal nagyobb szutyok mint ez, az első évadot elviseltem (egészen a feléig), a másodikat eddig passzív tűréssel néztem, de nem is érdekel, csak elütöm vele az időt, mikor nincs más.
És ha már random dolgokról beszélünk, hát a Black Bullet sem volt ennél előrébb, hentelős slice-of-life, és szerintem még ennyi sztori sem volt mint az Akame-ben, szóval ennyi.

Am meg van néhány egészen jó darab is, ami ígéretes lehet, pl Aldnoah, vagy ZnT, (személy szerint nekem a Barakamon is nagyon bejön), szóval nincs veszve a szezon.

Isley

Space Dandy 2: 3. rész

Érdekes volt ez a barát bolygó és barátnő hold, plusz ahogy Dandy teleportálta magát ebben a részben. Nem szokványos, de hát itt nem is azt várjuk. Meow-nak pedig nagyon meg kellett dolgoznia most a napi betevőért. : D

Egyetértek a többiekkel, Space Dandy továbbra is ugyanolyan szórakozást nyújt mint az első évadban.

Akame ge Kill az első két rész alapján szerintem elég átlagos, de nézhető. Akamét bírom, a többi meg eddig elmegy kategória.

Amit eddig nem tudok hova tenni, az a Tokyo Ghoul. Két részt láttam eddig. Valamiért az Eleven testek jut eszembe róla. A főszereplő itt is ghoul (zombi), meg nem is. Ember módjára gondolkozik, aztán meg teljesen másképp. Furcsa, hogy eddig ghoul létére ilyen nyavalygós. Még nem győzött meg arról, hogy érdemes lenne végignézni, bár csak 12 rész lesz.

Bicskei

Quote from: danika230 on 2014-07-16, 23:52:47
Quote from: Cobra on 2014-07-16, 21:33:28
Serei Tsukai no Blade Dance: generic fantasy harem ecchi shit... Kb ugyanaz, Dragonar, csak sárkányok helyett spiritekkel (erre van rendes magyar szó?).
Fárasztó nap után, kikapcsolódásnak jó lesz, többet nem látok benne.

lehet én vagyok egy beteg állat...
de én ezt is nézni fogom, mitöbb tetszik is..  :lol:
Ultras liberi

Zelda

Zankyou no Terror 3.
Ez továbbra is nagyon bejön nekem, tetszik terrorista vs. rendőrség setting, nincs túlspilázva, vannak érzelmek, de nincs túlzásba víve. Shibasaki karaktere szerintem teljesen kiegyensúlyozott, Nine és Twelve pedig egy jó páros. A csajszi pedig továbbra is megnyugtatóan kevés screen time-ot kapott, remélem, mire újra képbe jön valami izgis sztori szövődik majd köré.

Tokyo Ghoul 4.
Why cenzure this sh*t? Komolyan, alig van olyan jelenet benne, ami cenzúrára szorulna, teljesen felesleges... De a legnagyobb bajom a kivitelezésével van. Volt egy viszonylag korrekt első rész aztán meg ez.  :ejj: Deadman Wonderland-ben sokkal igényesebb volt a cenzúra. Egyelőre áll egy helyben az egész, ez a parti zabálás meg... Nos elborult, de nem nagyon köt le, viszont annyi mangát olvasok már, hogy nem vagyok hajlandó ezt is elkezdeni. Pedig gondolom azért sokkal jobb, mint az adaptáció..

chilip

Quote from: Zelda on 2014-07-24, 22:43:15
Nos elborult, de nem nagyon köt le, viszont annyi mangát olvasok már, hogy nem vagyok hajlandó ezt is elkezdeni. Pedig gondolom azért sokkal jobb, mint az adaptáció..

há jah sztem sokkal jobb, dobtam is az animét. eddig 81 chapter van kinn, valami 150+nál jár a japós, most hozzák be

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2014-07-24, 23:39:02
Quote from: Zelda on 2014-07-24, 22:43:15
Nos elborult, de nem nagyon köt le, viszont annyi mangát olvasok már, hogy nem vagyok hajlandó ezt is elkezdeni. Pedig gondolom azért sokkal jobb, mint az adaptáció..

há jah sztem sokkal jobb, dobtam is az animét. eddig 81 chapter van kinn, valami 150+nál jár a japós, most hozzák be

Szerintem csatlakozom hozzád és én is megválok ettől az animétől. Ki is hagytak a mostani részből is pár dolgot. Jobban jártak volna, ha meg sem csinálják. Mondjuk arra jó volt, hogy a mangát megismertem xD

Zelda

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-25, 00:07:40
Quote from: chilip on 2014-07-24, 23:39:02
Quote from: Zelda on 2014-07-24, 22:43:15
Nos elborult, de nem nagyon köt le, viszont annyi mangát olvasok már, hogy nem vagyok hajlandó ezt is elkezdeni. Pedig gondolom azért sokkal jobb, mint az adaptáció..

há jah sztem sokkal jobb, dobtam is az animét. eddig 81 chapter van kinn, valami 150+nál jár a japós, most hozzák be

Szerintem csatlakozom hozzád és én is megválok ettől az animétől. Ki is hagytak a mostani részből is pár dolgot. Jobban jártak volna, ha meg sem csinálják. Mondjuk arra jó volt, hogy a mangát megismertem xD
Olyan Zetman feeling az egész sajna...  :frown: De azért egyszer talán nekikezdek a mangának.

LuckyDingo

Rail.. Tit Wars - Ebből sem lesz semmi épkézláb, csak fanservice mindenhol.. meh.. :(

Cobra

Ez mondjuk várható volt :)

Re: Hamatora : ebből akár még egy épkézláb történet is kialakulhat. Aki végignézte az első szezont, az mindenképpen folytassa.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Quote from: Cobra on 2014-07-25, 21:48:59
Re: Hamatora : ebből akár még egy épkézláb történet is kialakulhat. Aki végignézte az első szezont, az mindenképpen folytassa.
Ja valami halvány reményt megcsillantott, legalábbis még nem érzem úgy, hogy felesleges időtöltés.

gerey

Quote from: LuckyDingo on 2014-07-25, 21:38:40
Rail.. Tit Wars - Ebből sem lesz semmi épkézláb, csak fanservice mindenhol.. meh.. :(
Random mellbedobás sorozat, csak sajna e mellé történetnek a vonatosdi kevésnek tűnik.  Mondjuk lehetnének ilyen kallerek a mávon.  : :rotfl:

-OJ-


gerey


chilip

Aldoah Zero 04 - plasma katanah folded over 1500 times xD tehát Urobuchernek vége a 3. résszel és máris a következőben lézer katana ami kivéd minden lőfegyvert :P

Zelda

SAO (GGO) 4.
Kirito bevásárolt.

Aldnoah.Zero 4.
Ez viszont most is tetszett,
[spoiler]az kifejezetten pozitív, hogy a hercegnő tudja a prioritási sorrendet és használja a fejét (Pl. nem közli azonnal a nevét fűnek-fának), Inaho pedig megint megmutatta, hogy egy zseni, mert míg mások ész nélkül lövöldöznek míg kardélre hányják őket, ő kitapasztalja, hogy mely lőszertípussal megy a legtöbbre, továbbá maximálisan kihasználja a környezeti adottságokat. A konténeres trükk legalábbis tetszett xD Már csak Slaine hiányzik onnét, én egész részben azt vártam, hogy agyonlője azt az szőke buzit, nem igaz, hogy hagyja magát felpofozni állandóan...[/spoiler]

SaiyaGin

Captain Earth 1-3: az engrish néha zavaró tud lenni, de ezt leszámítva egész szórakoztató sorozat eddig.

Cobra

Captain Earth-et még nézem, de nem tudom minek... Kb semmi értelmes nem történt benne az elmúlt 10 részben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LuckyDingo

Quote from: Zelda on 2014-07-26, 21:47:03
SAO (GGO) 4.
Kirito bevásárolt.

Majnem ellőtte a legöregebb MMO trükköt.. "I'm a newbie gurl gamer, plz lend me money xD" Szerencsére aztán szerzett magának. Mit ad Isten olyan wonderful reflexei vannak, hogy bár semmit nem tud a játékról (jól felkészült), mégis szétkap majd benne mindenkit. :D De legalább egy fokkal eseménydúsabb volt ez az epizód, mint az elmúlt 3 egyben.. :D

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2014-07-26, 23:31:23
Captain Earth-et még nézem, de nem tudom minek... Kb semmi értelmes nem történt benne az elmúlt 10 részben.

Ez nem túl biztató. :D

Cloud

Sword Art Online 2

4. rész

Lol és tényleg csajnak nézik. :D

chilip

#8997
nekem tetszik! tény hogy nagyon epizodikus, de valamiért örömmel nézem hétről hétre :3 lehet guilty pleasure kategóriába került nekem tudat alatt xD

ed.: természetesen a Captain Earth amiről beszélek

SaiyaGin

Quote from: Cloud on 2014-07-27, 12:31:50
Sword Art Online 2

4. rész

Lol és tényleg csajnak nézik. :D

Ezt is el kéne kezdenem, pedig még a tavaszi szezont se fejeztem be. :D

Cloud