Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Arra ugye emlékeztek, hogy van egy külön FSN-topikunk? :)

-OJ-

#9181
The Fruit of the Grisaia 1.rész


Miért a szélesvásznú felbontás, alul-felül fekete csíkokkal?

Amennyire emlékezetből meg tudtam állapítani, az első epizód szorosan követte a VN kezdeti szakaszát: a találkozások pontosan ugyanúgy zajlottak, az őrült chibis arcok is ugyanazok, emellett az összes helyszínt egy az egyben átemelték a VN-ből.
Michiru bemutatkozás még viccesebb is lett így, animált formában, és úgy érzem a többi poénnak is a javára fog válni.

És ha a stáblista utáni, utolsó két perc nem csigáz fel valakit a sorozat iránt, akkor semmi :jee:

A kezdés remek, remélhetőleg az adaptáció végig tartani fogja ezt a szintet.



Shingeki no Bahamut: Genesis 1.rész

Nem volt valami biztató, hogy már a kezdő jelenetbe bele kellett tekernem, annyit szerencsétlenkedtek ott a sárkány legyőzésével.
Szerencsére utána már érdekesebben alakultak az események, kezdve a Karib-tenger kalózait idéző malomkerekes fogócskával. Kaisar és Favaro jó párost alkotnak, bár utóbbi olyan idiótán néz ki azzal a bohóchajjal (ha fehérebb lenne a bőre, azt hinném McDonalds reklámot nézek), hogy szerintem az egész anime alatt nem fogom tudni megszokni, illetve a jelleme is ritka fárasztóvá teszi.
Az viszont hatalmas pozitívum vele kapcsolatban, hogy nem szívbajos és egyszerűen legyilkolja az ellenfeleit.
Démon csajszi harca volt a legjobb rész. Kíváncsi leszek, pontosan mit tett Favaroval, amitől démonfarka nőtt.

Kártyajátékhoz képest ez egy ígéretes kezdés.



Sora no Method 1.rész

Aranyos kislányok aranyos dolgokat csinálnak sorozat, ami engem az AnoHanára emlékeztet a régi barátokkal való kapcsolatfelvétel és a családtag elvesztése okozta trauma feldolgozása miatt.
Közben persze sokat melodrámáznak, mivel a Nonoka az anyja elvesztése miatt amnéziás, Noel pedig vagy egy genki földönkívüli vagy Nonoka képzeletének szüleménye.
És közben egy bazi nagy átlátszó csészealj lebeg a kisvárosuk felett.

Azt hiszem, az első rész máris megmutatott mindent, amire a sorozat során számíthatunk.

Időről időre majd nézni fogom.



Gugure! Kokkuri-san 1.rész

Ez hatalmas volt! :rotfl: Nem hiszem, hogy lesz olyan vígjáték a szezonban, ami ezt fölülmúlhatja.
Daisuke Ono miatt olyan érzésem van, mintha a Barakamont nézném tovább, csak egy jóval érettebb 'Naruval', aki állandóan túljár újdonsült [strike]anyukája[/strike]védangyala eszén ^^"
De Kohina rendíthetetlensége tényleg elképesztő méreteket ölt, nem csoda hogy még Kokkuri sem bír vele, ugyanakkor nincs szíve magára hagyni sem. Az epizód végére, de még a hatalmas verés előtt, azért csak sikerült érzelmeket kicsikarnia a 'robotlányból'
A hazugságvizsgálónál már hangosan nevettem, aztán azon is, ahogy Kokkuri elővette a kötelet mikor rájött, neki sincsenek barátai. Az volt a csúcs, mikor a nagy instant tészta elvonást követően még Darth Vader fénykardja is előkerült :zomg:

LuckyDingo

Gugure! Kokkuri-san Asszem megvan min fogom szétröhögni magam hétről hétre.. :)

The Fruit of the Grisaia - not my cup of tea, dropped részemről.

Shingeki no Bahamut: Genesis - még várok vele, de eddig egész tűrhető, még jó is lehet.

Sora no method
- Ha lesz valami értelme Noelnek, akkor talán van értelme nézni is, így egyelőre nem tudom, hogy megéri-e.

Tribe Cool Crew 2 - ezt még mindig nézem valamiért, megmagyarázhatatlan, de valamiért nem tudom utálni. xD

Ookami Shoujo to Kuro Ouji - Shoujo stuff, szadista szépfiú és hazudós kislány szerelmi csatározásai. Első rész alapján azt mondom inkább idegesítő, mint szórakoztató a szituáció.

Cross Ange - kivárom mi lesz belőle, az elején a harcjelenet arra utal, hogy Ange normális fejlődésen megy majd keresztül. A többi szereplőtől is függ, hogy milyenlesz a sorozat, a történettől nem várok sokat.

Ushinawareta Mirai wo Motomete - először aszittem, hogy valami slice of life hárem cucc lesz, aztán a végére érdekes lett a kocka, a pucér csaj és az időutazás miatt. Majd kiderül mi lesz belőle.

Madan no Ou to Vanadis - kellemes fantasy cuccnak tűnik, persze elmaradhatatlan fanservice is volt az elején. Ezt nézni fogom, az MC nem töketlen, az már jó kezdet.

Fate Stay Night - Unlimited Blade Works - eddig hozza, amit elvár tőle az ember, ha ilyen marad, akkor jó lesz.

-OJ-

The Seven Deadly Sins 1.rész

A kezdeti véráztatta csatatér jelenetet követően gyorsan vidámabb hangulatra váltott az epizód.
Általában nem szívlelem az okoskodó beszélő állatókat az animekben, de a Sólyomnak keresztelt beszélő malac, Díjnyertes Sertés bilétával a fülében, nagyon odatette magát humor terén. És a rendíthetetlen főszereplő is jó arc, tetszett ahogy szemrebbenés nélkül kivágta magát a perverz mellfogdosásból.
A többit már tudtuk a leírásból, és a főszereplő kilétét sem volt nehéz kitalálni, mégha a körözési kép alig hasonlított is rá. De Bajusz ellen vívhattak volna egy látványosabb csatát is.
A zenéket meg csak átemelték a Fairy Tailből, de még az eseménysor is hasonló volt Natsu és Lucy első találkozásához.
ED-ből ítélve a másik hat tag is kellően flúgos karakternek ígérkezik, nem csoda hogy nem tartottak rájuk igényt a lovagrendben.

Középszerű, de egyébként nem rossz kezdés. Talán nézem tovább.

Cloud

Log Horizon 2x01

Jó kis kezdés volt, de a végét nem nagyon értem.

danika230

Cross Ange: elöször én se sajnáltam a csajt, de a végére már kezdtem, meglátjuk mit hoz a folytatás.

World Trigger: ebbe egynlőre nem igen találtam olyat ami megfogott volna, de még adok neki 1 esélyt.

Grisaia no Kajitsu: engem felcsigázott az utolsó 2perc, biztos fogom folytatni

Gugure! Kokkuri-san: napi humoradag biztos meglesz, csak tartsa ezt a színvonalat.

Sora no Method: so-so

Ushinawareta Mirai wo Motomete: karakterábrázolás sztem nagyon ronda, de a rész végi cliffhanger elérte a célját.

Darkstar

Amagi Brilliant Park

Delicious KyoAni service without fags. Me like.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

blackronin

The Seven Sins 1. rész:
Ilyen remek kezdésben régen volt már részem.
Telitalálat szereplők (szinkronhangok pont illenek mindenkihez), remek körítés és jó poénok, a hangulat pedig szintén üt.  :jee:
Biztosan követni fogom hetente!  :smile:
Ha pedig nagyon bejön, akkor elkezdem a mangát is.

-OJ-

Trinity Seven: 7-nin no Masho Tsukai 1.rész

Ecchi hárem nélkül nincs is anime szezon, ezúttal az akció/misztikus fajtából kaptunk egy újabb darabot.
Első rész teljesen rendben volt, műfaját tekintve. A hím kellően laza és jól kezeli a lányokat, akik között mindenféle jellemet megtalálunk. Az akciót viszont hiányoltam.



Akatsuki no Yona 1.rész

Jó kezdés,
talán a Pierrotnak sikerül megismételnie a Soredemo Sekai wa Utsukushii sikerét ezzel a shoujo fantasyval adaptációjukkal is. Ezúttal legalább nem egy rettenetes filler epizóddal indítottak.

Ugyan Yona csak egy elkényeztetett, balga hercegnő az elején, a Son Hakkal alkotott párosa azonban nagyszerűen működik, hiszen a srác szemétkedése jól ellensúlyozza a lány naivságát.
Remélem a következő epizódból már nem hagyják ki a magyarázatot az unokatestvér tettének okáról, mert most azt a részt szépen átugrották, csakhogy legyen egy kis akció a végére. Ha korábban nem raknak be egy kis filler poénkodást, simán elérhettek volna idáig még a magyarázattal együtt is.

Az énekmentes OP meglepett, de a zene kellemes és jól illeszkedik a korhoz.



Amagi Brilliant Park 1.rész

KyoAni sorozat ellenére a kezdés egyáltalán nem volt meggyőző.

Legutóbb a Free kezdésén nem unatkoztam ennyire mint ennek az első felén, és csak néztem, hogy most komolyan bemutatják az összes vacak házat? Nem értek volna rá erre az egyes epizódokban, mikor épp helyrehozzák őket? 5perc után már azt kívántam, szerencsétlen főhős hagyja ott az egészet, és jöjjön vissza egy dózerrel. Illetve az is eszembe jutott, hogy inkább túlélő játékokat kellene szervezni ebben a poszt-apokaliptikus parkban, így azon mulattam a legjobbat, hogy a falakon tényleg egyenruhásokról készült fotók voltak csak. Valamint a megkésett 'Kyaaa!' is megért egy mosolyt.
A karakterrajzok a szokásosak, de ebben még az animációt is szegényesnek éreztem.
Seiya a szokásos tsundere főhős, aki nem valami vicces karakter, de a hangját leszámítva nincs vele gond. Nem tudom, ki futtatja ezt a Uchiyama Koukit, de szvsz borzalmasan rossz hangja van a srácnak, minimális érzelmi töltet nélkül. Isuzu viszont egyenesen tenyérbemászó az agresszív fellépésével. Azt a Fumoffu utánzatot én is laposra vertem volna egy lapáttal, de még azt a bunyót sem hagyták benne nekünk a készítők :zomg:
Ha a végére nem került volna bele a mágikus rész, valószínűleg itt helyben dobnám a sorozatot. Így egyelőre nézem tovább, de sokat már nem várok tőle.

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2014-10-07, 22:31:33
5perc után már azt kívántam, szerencsétlen főhős hagyja ott az egészet, és jöjjön vissza egy dózerrel.

:lol:

chilip

ti honnan vettétek a feliratos seven deadly sint?  :confused:

-OJ-

Amagi egyetlen emlékezetes része
[spoiler][/spoiler]
amely visszaadja a hitet, hogy talán befejezték végre a melegedést :hehe:



Quote from: chilip on 2014-10-08, 01:16:16
ti honnan vettétek a feliratos seven deadly sint?  :confused:

JSU

chilip

thx <3 szeretem a mangáját nagyon, remélem jó adaptáció lesz :)

Darkstar

Quote from: -OJ- on 2014-10-08, 01:21:33
Amagi egyetlen emlékezetes része
[spoiler][/spoiler]
amely visszaadja a hitet, hogy talán befejezték végre a melegedést :hehe:

Nekem elég.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

danika230

Nanatsu no Taizai: jól visszaadta a manga hangulatát.

Trinity Seven: egy hárem ahol a főszereplő csávó nem egy szerencsétlen idióta? ez aranyat ér :D

Inou-Battle wa Nichijou-kei no Naka de: az eddigiek közül ez tetszett a legjobban.
[spoiler]szegény srác megkapta a leglúzerebb képességet  :rotfl:[/spoiler]

Nisekoi OVA1: A balszerencse űzés az büntetett.  :lul:

-OJ-

GBF Try 1.rész

Így kell ezt csinálni.
Ugyanaz a hangulat, ugyanolyan látványosan álejtős mecha csaták, hatalmas shounen ordítások, jópofa humor, és még a zenék is megmaradtak az első évadból.
Tökéletes kezdése a második évadnak.

Jó ötlet volt rögtön egy hatalmas csatával indítani, így a néző máris visszarázódhatott a Gundam hangulatba. A három fő karakterből eddig csak kettőt ismertünk meg, de ők méltó utódainak tűnnek az előző gárdának. Sekai minden tekintetben kiköpött Reiji, bár azt nehezen tudtam felfogni, ha harcművész létére akár három támadót is simán le tud verni, hogy tudta egy lány megkötözni? :lul:

A szemüveges menyétpofát gyorsan és szépen bealázták. Karatézó mechát eddig még nem sok sorozatban láttam.
Kicsit sajnáltam, hogy Sekai és Yuuma első csatáját félbeszakították, de az akkor is nagy poén volt, ahogy Mira elvonszolta a kisöccsét :rotfl:

Nagyon jónak ígérkezik a sorozat :whoah:

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2014-10-08, 17:20:14
GBF Try 1.rész

Így kell ezt csinálni.
Ugyanaz a hangulat, ugyanolyan látványosan álejtős mecha csaták, hatalmas shounen ordítások, jópofa humor, és még a zenék is megmaradtak az első évadból.
Tökéletes kezdése a második évadnak.

Ez jól hangzik, neki is állok a letöltésének.  :hopp:

-OJ-

Az is. Gundam Reconguista el is van felejtve.


Parasyte 1.rész

Ez az Iwaaki Hitoshi túl sokszor látta A dolog-ot, és ezért úgy gondolta, ideje viccesebbé tenni 'a dolgot' :he:

Shinichit egész gyorsan sikerült megkedvelnem, még a menthetetlen baleksága ellenére is. Ahhoz képest, hogy fél a bogaraktól, az zsinórral elkötni a kezét hogy ne vegye át teljesen a parazita, nem kis lélekjelenlétre vall.
Azt mondjuk megmagyarázhatta volna, miért nem árulta el mindezt a szüleinek. Logikusan az lett volna az első lépés, és demonstrálni is tudta volna az igazát, ha akarja. Szerintem a legtöbb ember inkább levágatná a kezét, de persze Shinichi japán közösségi mentalitása nem viselné el azt, ha más lenne mint a többiek.
A másnap reggeli beszélgetés azért nem volt semmi. A sok olvastától meglepően civilizálttá vált a kezecske, de a "Megettem volna az agyad, de nem sikerült, úgyhogy most ez a szitu. Legyünk barátok!" mondandója így is elég elborultan hangzott :zomg:
Az összecsapás viszont nem volt valami érdekfeszítő, de remélem ezek után nem fog átmenni a sztori szörnyvadászós akcióba.

SaiyaGin

GBFT 1: nem emlékszem, mikor fordult utoljára elő velem, hogy egy animeepizód minden percét úgy élveztem, mint itt. :lazza:  :whoah:

Cloud

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo

Nem néztem még bele, de ph-n jelezte srác, hogy a deadfish verzióban érdekes az opening egyik jelenete. ( leszedtem tényleg ilyen)

18+ (szóltam: :D )

:D

[spoiler][/spoiler]

Na most nemár hogy ilyen leadtak valóban, én el tudom képzelni hogy utólag tették bele valahogy. :D

chilip

Shingeki no Bahamut - genesis 01, eddig egy kellemes meglepetés

Megmurdel

Gugure! Kokkuri-san: Ezt eredetileg nem is akartam elkezdeni, de nem bántam meg.

Magic Kaito 1412: Fájintos sorozat, főleg, hogy most úgy néz ki a manga alapján fognak folyni az események. Az OP tetszik, az ED meg még jobban.

Nanatsu no Taizai: Nos, ennek azonnal el kell kezdenem a mangáját is. :D

Zelda

Chaika 2. 1. rész
Egész jó volt, de egyelőre semmi váratlan.

Psycho pass 2. 1. rész
Ez is hozta a formáját, az első évadhoz hasonlatos kezdés volt, jó néhány új arccal, és egy pár régi ismerőssel. De most tényleg muszáj ennyi nőt alkalmazni a CID-nál? Egyébként jó volt, talán ez az évad érdekesebb lesz.

danika230

#9203
Shigatsu wa Kimi no Uso: Nagyon tetszett az első rész, rajzolás minőségi. És az opening brutál jó lett.  :cool:

D-Frag! OVA: Sajnáltam hogy Takao kimaradt ebből a részből, de így is nagyon jó volt. Hozta a sorozat színvonalát, a poénok még mindig nagyot ütnek :D
[spoiler]2. évadot a népnek!!![/spoiler]

Edit:
Ore, Twintails ni Narimasu.: OMG!  :facepalm:

Isley

Akame ga Kill! 12-14. rész

Ezek a részek is hozták az eddigi színvonalat, sőt az utolsó kettő ki is emelkedett, hála annak, hogy végre Esdeath karakterét is kibontották. A 14. rész bepillantást engedett a múltjába, plusz elég jól bemutatták a jellemét is. Röviden, továbbra is tetszik, Akame jó főszereplő, a miniszter fia érdekes ellenfélnek tűnik, Tatsumi nekem továbbra is közömbös, Chelsea-ből kíváncsi vagyok mit hoznak ki, eddig oké, Esdeath pedig kimagaslóan jó karakter. Hasonlít egyébként Satsukihoz a Kill la Kill-ből.

Utolsó hozzászólások után felvetődik a kérdés, nézi még valaki? : D

Zelda

Quote from: Isley on 2014-10-10, 20:50:24
Akame ga Kill! 12-14. rész
Utolsó hozzászólások után felvetődik a kérdés, nézi még valaki? : D
Ja, én nézem, nekem is tetszik, szolgáltatja a napi humoradagot minden vasárnap. :D Esdeath nekem is bejön, igazi egyéniség!  :rotfl:

És ha már ott tartunk, hogy ki mit néz még... Argevollen-nel hogy álltok?  ::) Szutyok az tény, de még így sem tudtam droppolni. Most már befejezem, ha addig élek is, bár a korábbi véleményem továbbra is fenntartom, jobb lenne ez némafilmnek, mert a lefolytatott kommunikációk jó része üres nonsense, mintha a szövegíró nem tudná, hogy kell beszélni. Egy sor, aztán szünet... Aztán még egy sor egy tök más témáról xD De már megszoktam. Arról nem is beszélve, hogy sztori az nincs... Illetve ami van, azt nem nevezném sztorinak.

A GBF Try meg tényleg királyan kezdett.  :jee:

kikuchiyo

Quote from: Zelda on 2014-10-09, 22:08:13
Psycho pass 2. 1. rész
Ez is hozta a formáját, az első évadhoz hasonlatos kezdés volt, jó néhány új arccal, és egy pár régi ismerőssel. De most tényleg muszáj ennyi nőt alkalmazni a CID-nál? Egyébként jó volt, talán ez az évad érdekesebb lesz.

Én azt nem értem, hogy minek csináltak ehhez folytatást?

Nem az derült ki az első évad végén, hogy az egész rendszer alapvetően korrupt és hazugságra épül? Ehhez képest itt úgy parádéztak a varázsfegyvereikkel, mintha mi se történt volna.
Failure is the default option

Megmurdel

Ore, Twintails ni Narimasu. nope  :gyagya:

Quote from: Zelda on 2014-10-09, 22:08:13
Chaika 2. 1. rész
Egész jó volt, de egyelőre semmi váratlan.
:tezsvir:
azon jót nevettem mikor [spoiler]Chaika megpróbált rövidíteni a spelleken és random mondott mindig valamit, bakker így még nekem is menne xD[/spoiler]

Cobra

Akame ga Kill nekem is tetszik, remélem nem szúrják el a befejezését.
Argevollent nézném, de a CTSS nem nagyon halad vele, Horriblesubsot meg nem vagyok hajlandó nézni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Junchi

Noha az elején minden szarnak elmondtam az Akame ga Killt, mostanra egészen megkedveltem. Persze továbbra sem tartom egy jó sorozatnak, ellenben szórakoztatónak annál inkább, és azért az sem utolsó szempont, hogy Wave×Kurome shipper vagyok. :3

Más: Parasyte. Egész jó volt, bár az eleje egy kissé túljátszottnak hatott, meg az egész egy Thing rip-off így elsőre, de whateva, ezt mindenképpen követni fogom.