Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Zelda

#9210
Quote from: kikuchiyo on 2014-10-11, 00:32:29
Én azt nem értem, hogy minek csináltak ehhez folytatást?

Nem az derült ki az első évad végén, hogy az egész rendszer alapvetően korrupt és hazugságra épül? Ehhez képest itt úgy parádéztak a varázsfegyvereikkel, mintha mi se történt volna.
Hát ja. De végül is egész népszerű volt, elvégre nem véletlenül volt költségvetés a bővített változatra (bár sok értelme annak sem volt), és ugyebár ami jól megy, arról le lehet még húzni néhány bőrt. Láttam már rosszabbat eleget, elvárásom meg nincs irányába, úgyhogy engem annyira nem izgat a második évad miértje. Ez az évad úgyis Tsunemori magánháborúja lesz a rendszer és egy egyelőre ismeretlen ellenség ellen, ez már most kiderült, szóval ha okosak, nagyon nem szúrhatják el. És még ott van a mozi, ami lóg a levegőben, tehát messze nem lefutott ügy a Psycho Pass a stúdió szemében.  :D

EDIT:
Kiseiju 1.
Hát ez awesome!!! Kifeküdtem tőle.  :lul: És nincs benne idegölően idegesítő cenzúra sem! Érdekes lesz.

-OJ-

FSN:UBW 1.rész

Jó rész volt, de nem ütött akkorát, mint a prológus.
Az eleje színtiszta slice-of-life, rengeteg Taigával aminek ugyebár semmi-de-semmi jelentősége nincs a sztori szempontjából, és bár én csípem, de szerintem sokaknak az agyára megy. Sakura - Shiji kapcsolatáról is kaptunk egy nagy adag infót, plusz Shirou gondnoki teendőiről az iskolában. És mert az egész epizódot Shirou szemszögéből látjuk, így ismét nem volt Tohsaka mágikus gyógyítás jelenete, mivel a srác épp elájult közben, de meglehet, hogy ezt csak későbbre tartogatják.
Lancer látogatása tetszett, főleg az eleje ahogy kerülgették egymást a szobában.
De legnagyobb meglepetésemre Saber megjelenését most is teljesen kihagyták, ahogy a Fate/Zeroban is, pedig az eddig mindig szerepelt a korábbi verziókban. Úgy látszik az ufotable nem szereti a mágikus körökből való kiemelkedést.
A Saber vs Lancer sem ütött akkorát mint a prológusban az Archer vs Lancer. Rövid is volt, és hiányzott a veleje. A Gae Bolg bevetése viszont odavágott. A pimaszsága ellenére Lancer egy igazi bro, és egy úriember.
És persze az epizód most is Tohsaka beköszönésével ért véget.

Saber vs Lancer a türelmetleneknek :D

Cloud

Tokyo ESP 12.rész

Hát érdekes befejezés, főleg ha nem jön folytatás idegesíteni fog, hogy ki az a  két alak. (angyalok talán?)

Darkstar

Madan no ou...

Viltaria-t kb az alapján rakták össze, hogy mit szeretek egy csaj főszereplőben.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Flaser

"Parasyte: Because Invasion of the Body Snatchers was for pussies." — Y: Ruler of Time

Csak én olvastam a mangát? Elég jó darab, s remélhetőleg az adaptáció is épkézláb lesz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

kikuchiyo

Sanzoku no Musume Ronya

Teszkó-gazdaságos Ghibli csúnya cel-shaded CG-vel.
Néha egész hangulatos, meg minden, de közhelyesen szólva hiányzik belőle a varázslat, így folyamatosan azt érzem, hogy 25 évvel vagyok idősebb a célközönségnél.
Failure is the default option

blackronin

The Seven Sins 2. rész:
Továbbra is NAGYON bejön a sorozat.
Remek karakterdesign, jó humor, érdekes világ, igényes art és animáció.
Az OP és ENDING is telitalálat, tehát a zenére sincs panasz.
Ha ilyen jól folytatja, akkor hamarosan beveszem a mangát a másik kettő kedvencem közé (OP és Toriko).

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2014-10-13, 10:04:38
The Seven Sins 2. rész:
Továbbra is NAGYON bejön a sorozat.
Remek karakterdesign, jó humor, érdekes világ, igényes art és animáció.
Az OP és ENDING is telitalálat, tehát a zenére sincs panasz.
Ha ilyen jól folytatja, akkor hamarosan beveszem a mangát a másik kettő kedvencem közé (OP és Toriko).
Van már fenn normális fordítás, mert a múlt héten eltartott egy pár napig.

blackronin

Quote from: Megmurdel on 2014-10-13, 10:34:49
Quote from: blackronin on 2014-10-13, 10:04:38
The Seven Sins 2. rész:
Továbbra is NAGYON bejön a sorozat.
Remek karakterdesign, jó humor, érdekes világ, igényes art és animáció.
Az OP és ENDING is telitalálat, tehát a zenére sincs panasz.
Ha ilyen jól folytatja, akkor hamarosan beveszem a mangát a másik kettő kedvencem közé (OP és Toriko).
Van már fenn normális fordítás, mert a múlt héten eltartott egy pár napig.
A Deadfish felvette a projektek közé és ők adták ki ilyen gyorsan a mostani részt.
Innentől kezdve szerintem rájuk számíthatsz.  :smile:

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2014-10-13, 10:50:16
Quote from: Megmurdel on 2014-10-13, 10:34:49
Quote from: blackronin on 2014-10-13, 10:04:38
The Seven Sins 2. rész:
Továbbra is NAGYON bejön a sorozat.
Remek karakterdesign, jó humor, érdekes világ, igényes art és animáció.
Az OP és ENDING is telitalálat, tehát a zenére sincs panasz.
Ha ilyen jól folytatja, akkor hamarosan beveszem a mangát a másik kettő kedvencem közé (OP és Toriko).
Van már fenn normális fordítás, mert a múlt héten eltartott egy pár napig.
A Deadfish felvette a projektek közé és ők adták ki ilyen gyorsan a mostani részt.
Innentől kezdve szerintem rájuk számíthatsz.  :smile:
Nah, az király, köszönöm. :)

Zelda

Quote from: Flaser on 2014-10-12, 23:47:55
"Parasyte: Because Invasion of the Body Snatchers was for pussies." — Y: Ruler of Time

Csak én olvastam a mangát? Elég jó darab, s remélhetőleg az adaptáció is épkézláb lesz.
Én épp most olvasom, pont velem egyidős darab, jókat szórakozom rajta, de nagyon érdekes és a maga nemében eredeti, ami jóleső vérfrissítő!  :D Én úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes az animére figyelmet szentelni, legalábbis a kezdés jó volt.

Darkstar

Nálam az Amaburi simán lehet AOTS már csak Sento miatt. All DAT health.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

#9222
Quote from: Zelda on 2014-10-13, 17:55:48
Quote from: Flaser on 2014-10-12, 23:47:55
"Parasyte: Because Invasion of the Body Snatchers was for pussies." — Y: Ruler of Time

Csak én olvastam a mangát? Elég jó darab, s remélhetőleg az adaptáció is épkézláb lesz.
Én épp most olvasom, pont velem egyidős darab, jókat szórakozom rajta, de nagyon érdekes és a maga nemében eredeti, ami jóleső vérfrissítő!  :D Én úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes az animére figyelmet szentelni, legalábbis a kezdés jó volt.
Ó, Parasyte (Kiseijuu) az egyik kedvenc mangám, nem is vettem észre, hogy készül ebből anime. Rajz stílusát is szerettem, valahogy jók voltak az ívek.
Kár, hogy kevés ilyen mű van, és most nem a darabolásra gondolok.
[reserved]

Isley

Akame ga Kill! 15. rész

Ez a rész most rendesen mozgásba hozta már a komolyabb eseményeket is. Elkezdődött végre a nagy harc!

Végre...

[spoiler]megküzd Akame a húgával. A rész végén látottakból ítélve, ez nagyon nagy párviadal lesz. Esdeath csapatában egyébként is valszeg Kurome a legveszélyesebb.[/spoiler]

Igazából én egyre jobban bírom ezt a sorozatot, ami még engem is meglep, mert eleinte nagyon középszerű cuccra számítottam. Esdeath-t pedig hétről-hétre jobban szeretem. : D Egyébként most olvastam valahol, hogy a neve japánul Esdesu, ami egy szójáték, vagyis Én vagyok S, ami csak szemléltetni kívánja, hogy mennyire szadista. Szerintem a karakterében ennél több van. Eddig azt gondoltam, hogy a halállal kapcsolatos a neve.

Ja és ettől a résztől kezdve Mayama Rika "Liar Mask" című száma az új opening. Van olyan jó ez is, mint az előző.

NLZ

Quote from: NLZ on 2014-10-13, 19:09:46
Quote from: Zelda on 2014-10-13, 17:55:48
Quote from: Flaser on 2014-10-12, 23:47:55
"Parasyte: Because Invasion of the Body Snatchers was for pussies." — Y: Ruler of Time

Csak én olvastam a mangát? Elég jó darab, s remélhetőleg az adaptáció is épkézláb lesz.
Én épp most olvasom, pont velem egyidős darab, jókat szórakozom rajta, de nagyon érdekes és a maga nemében eredeti, ami jóleső vérfrissítő!  :D Én úgy gondolom, hogy mindenképpen érdemes az animére figyelmet szentelni, legalábbis a kezdés jó volt.
Ó, Parasyte (Kiseijuu) az egyik kedvenc mangám, nem is vettem észre, hogy készül ebből anime. Rajz stílusát is szerettem, valahogy jók voltak az ívek.
Kár, hogy kevés ilyen mű van, és most nem a darabolásra gondolok.
Kiseijuu első rész megnézve, nem igazán tetszik. Köszönhető ez annak, hogy a sorozatot átemelték a mai korba és főhősünket, meg a csajszit is lecserélték. A szemüveg teljesen indokolatlan, meg a leányzó retro frizurájáért meg kár, bár ez a legkevesebb. De azt érzem, hogy nem az eredeti mű demográfiáját célozzák meg a változásokkal. Persze tudom, nosztalgiából nem lehet megélni, be kell vonni a mai fiatalságot nézőnek, így random mellmegfogás az alap. Azért félek, hogy fogják feldolgozni a későbbi éveket. A dubstepbe meg már bele se kötök ezek után.
[reserved]

chilip

Rage of Bahamut: Genesis 02 - best of the season so far, sőt! ha ezt tartja az elmúlt jópár szezont végigveri a szememben

-OJ-

GBF Try 2.rész

Hozta az első színvonalát, bár Sekai és a Build Burning Gundam nem sok szerephez jutott ebben a részben.
Yuumát egyelőre nem igazán kedvelem a gerinctelen gyávasága miatt. Egyszer legyőzik egy csatában, erre ő felhagy az egész hobbival? Aztán egy szóra mégis beszáll, de akkor is ellenfél oldalán, szembemenve a gyermekkori barátjával? És persze minimális győzködésre azonnal visszavált a 'jó' oldalra, mert annyira gyenge jellem, hogy semelyik döntése mellett nem képes kiállni :| Egyedül a legvégén volt érhető a gyengesége, hiszen Sekai nővérének ugyan melyik hím mondana nemet :p

Sekai legalább szolgáltatott némi humort ebben a részben is, természetesen visszatért Ral, valamint még idősebb China is előkerült egy flashback erejéig. A csata látványos és hangulatos volt, de azon mulattam a legnagyobbat, mikor a szemüveges lányt az első percben kilőtték, de mint kiderült, ez is csak a terv része volt. Menyétképű jobban tenni, ha Fumina helyett a saját háza táján keresné a waifuját :redface:

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2014-10-15, 18:10:50
GBF Try 2.rész

Hozta az első színvonalát, bár Sekai és a Build Burning Gundam nem sok szerephez jutott ebben a részben.
Yuumát egyelőre nem igazán kedvelem a gerinctelen gyávasága miatt. Egyszer legyőzik egy csatában, erre ő felhagy az egész hobbival? Aztán egy szóra mégis beszáll, de akkor is ellenfél oldalán, szembemenve a gyermekkori barátjával? És persze minimális győzködésre azonnal visszavált a 'jó' oldalra, mert annyira gyenge jellem, hogy semelyik döntése mellett nem képes kiállni :| Egyedül a legvégén volt érhető a gyengesége, hiszen Sekai nővérének ugyan melyik hím mondana nemet :p

Sekai legalább szolgáltatott némi humort ebben a részben is, természetesen visszatért Ral, valamint még idősebb China is előkerült egy flashback erejéig. A csata látványos és hangulatos volt, de azon mulattam a legnagyobbat, mikor a szemüveges lányt az első percben kilőtték, de mint kiderült, ez is csak a terv része volt. Menyétképű jobban tenni, ha Fumina helyett a saját háza táján keresné a waifuját :redface:

És én legkorábban szombaton tudom csak megnézni a részt. :bruhuhu: (A nyaralás/őszölés hátrányai...) Nem baj, megnézem helyette az elsőt még egyszer. :Kiraly:

-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2014-10-15, 20:03:37
És én legkorábban szombaton tudom csak megnézni a részt. :bruhuhu: (A nyaralás/őszölés hátrányai...) Nem baj, megnézem helyette az elsőt még egyszer. :Kiraly:

Én a második rész előtt újranéztem azt is  :whoah:

SaiyaGin

GBFT 2: tudom, hogy két rész után elhamarkodott ilyesmit írni, de ez a sorozat erősen "az év animéje"-gyanús. :lazza:

Zelda

World trigger és Cross Ange ep. 3.
Véleményem egyaránt érvényes mind2-re... Mehh.  :gyagya: :falba:

SAO II 15.
Womanizer Kirito gets on the high horse and pulls the tails of the cat girls, still getting away with praise and no reaction from Asuna.
Ez is kezd elhígulni, az ALO-ban történtekre meg már nem is várok magyarázatot, nonsense az egész...

Hova lett az értelem???

SaiyaGin


Cobra

A 02 már sima lett (és eléggé unalmas).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Isley

Akame ga Kill! 16. rész

Kiváló rész. Izgalmas és látványos csaták. Mivel már olvasom a mangát, sok meglepetés nem ért, de jó volt. Minden Night Raid tagnak megvoltak a momentumai ebben a részben. De Esdeath-t már várom vissza. : D

blackronin

The Seven Sins 3. rész:
Újabb remek rész, most hagyom a dícséreteket, mert már azokról írtam eleget korábban.  :smile:
A sorozat jó úton halad afelé, hogy bekerüljön a kedvencek közé.

Zelda

Quote from: blackronin on 2014-10-20, 17:13:42
The Seven Sins 3. rész:
Újabb remek rész, most hagyom a dícséreteket, mert már azokról írtam eleget korábban.  :smile:
A sorozat jó úton halad afelé, hogy bekerüljön a kedvencek közé.
Nekem is nagyon bejövős, de kell is ez most nagyon az ősziek közé átlagjavítónak.  :D

Junchi

Quote from: Isley on 2014-10-20, 11:58:05
Akame ga Kill! 16. rész

Kiváló rész. Izgalmas és látványos csaták. Mivel már olvasom a mangát

Ó, még egy manga-olvasó? Lehet kéne neki külön thread, a Toriko topicot is eltartjátok ketten, szal lehet itt is működne. :3 Én mindenesetre bedobnám néha a gondolataimat; addiktív szarság ez, pedig megfogadtam pár éve, hogy nem fogok több sáunen-mangát olvasni, na de tudjuk, mégis mennyi hitele van az ilyesféle ígéreteknek.

Ja, amúgy a szezonból csak az FSN-t, meg a Parazitust nézem, na meg majd a Mushishi S2 S2-t.

Megmurdel

Quote from: Junchi on 2014-10-20, 19:41:03
Quote from: Isley on 2014-10-20, 11:58:05
Akame ga Kill! 16. rész

Kiváló rész. Izgalmas és látványos csaták. Mivel már olvasom a mangát

Ó, még egy manga-olvasó? Lehet kéne neki külön thread, a Toriko topicot is eltartjátok ketten, szal lehet itt is működne. :3 Én mindenesetre bedobnám néha a gondolataimat; addiktív szarság ez, pedig megfogadtam pár éve, hogy nem fogok több sáunen-mangát olvasni, na de tudjuk, mégis mennyi hitele van az ilyesféle ígéreteknek.

Ja, amúgy a szezonból csak az FSN-t, meg a Parazitust nézem, na meg majd a Mushishi S2 S2-t.
A mangát már én is elkezdtem, de még nem értem magam utol vele. A részre viszont nálam sincs panasz. :D

Quote from: Zelda on 2014-10-20, 18:24:25
Quote from: blackronin on 2014-10-20, 17:13:42
The Seven Sins 3. rész:
Újabb remek rész, most hagyom a dícséreteket, mert már azokról írtam eleget korábban.  :smile:
A sorozat jó úton halad afelé, hogy bekerüljön a kedvencek közé.
Nekem is nagyon bejövős, de kell is ez most nagyon az ősziek közé átlagjavítónak.  :D
+1


Isley

#9238
Quote from: Megmurdel on 2014-10-20, 20:08:12
Quote from: Junchi on 2014-10-20, 19:41:03
Quote from: Isley on 2014-10-20, 11:58:05
Akame ga Kill! 16. rész

Kiváló rész. Izgalmas és látványos csaták. Mivel már olvasom a mangát

Ó, még egy manga-olvasó? Lehet kéne neki külön thread, a Toriko topicot is eltartjátok ketten, szal lehet itt is működne. :3 Én mindenesetre bedobnám néha a gondolataimat; addiktív szarság ez, pedig megfogadtam pár éve, hogy nem fogok több sáunen-mangát olvasni, na de tudjuk, mégis mennyi hitele van az ilyesféle ígéreteknek.

Ja, amúgy a szezonból csak az FSN-t, meg a Parazitust nézem, na meg majd a Mushishi S2 S2-t.
A mangát már én is elkezdtem, de még nem értem magam utol vele. A részre viszont nálam sincs panasz. :D

És még egy ember! Nos, én megcsinálom neki akkor a topicot valamelyik nap. Ennyien már "eltarthatunk" egy thread-et. Még én sem értem be, de nem olyan hosszú, szóval hamar beérhető. Előzetesen nem számítottam rá, hogy ennyire jó a rajzolása, így viszont gyorsan haladok, mert nemcsak a történet tetszik, hanem a képeket is jó nézegetni.

EDIT: Bár azért nagyon remélem, hogy a legújabb fejezetekben Esdeath-szel minden ok, mert nélküle nekem egyáltalán nem lenne ugyanaz, bár Akamét is kedvelem.

Zelda

Ohh ohh... Az a baj, hogy az agyam kezd beflood-olni a sok ongoing és onreading-től... De ha ennyit dicséritek, akkor még ezt is felveszem a listára, a Nanatsu már úgyis besorakozott az első anime epizód után, mit árthat még egy Akame?  :rotfl: Nekem már tényleg mindegy.