Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Bicskei

Trinity Seven
10. részre elérte azt a szintet h ne csak egy háremre építő fanokat kielégiő ecchi tartalmú valami legyen
Ultras liberi

SaiyaGin

GBFT 10: kezdenek visszaszivárogni a régi szereplők.

Zelda

Quote from: SaiyaGin on 2014-12-11, 19:01:39
GBFT 10: kezdenek visszaszivárogni a régi szereplők.
Akkor lassan ideje visszakapcsolódnom a történetbe.  :D
Egészen jól bevált nálam, hogy 1-2 hónapig nem nézek valamit, hogy utána egybe lezavarhassak legalább 5-10 részt :P

blackronin

The Seven Sins 10. rész:
Nem is kellett várni sokat a Deadfish feliratra.
Az anime fergeteges mint mindig, a következő harc pedig különösen élvezetes lesz majd!   :whoah:

SaiyaGin

Quote from: Zelda on 2014-12-11, 19:26:46
Quote from: SaiyaGin on 2014-12-11, 19:01:39
GBFT 10: kezdenek visszaszivárogni a régi szereplők.
Akkor lassan ideje visszakapcsolódnom a történetbe.  :D
Egészen jól bevált nálam, hogy 1-2 hónapig nem nézek valamit, hogy utána egybe lezavarhassak legalább 5-10 részt :P

Vagy úgy! Akkor ezért nem kommentáltad a részeket! (De vajon hova lettek a többiek?)

Egyébként én is ugyanezt a stratégiát követtem a Hitsugi no Chaikával.
Ha már Chaika: csatlakozom az előttem szólókhoz: szerintem is elég összecsapott lett. Ami az teljes animét illeti: nem tudom nem összehasonlítani a Scrapped Princess-szel, és ahhoz képest, hogy az mennyire tetszett, Chaikáék története egyáltalán nem ragadott meg annyira.

gerey

Még a nyári szezonban elkezdett dolgok nagy részét sem néztem meg :) , az őszi szezonból pedig láttam 2 részt, így én ezért nem írok ide mostanában. De lassan ideje lesz egy "darának". :D

danika230

Shigatsu wa Kimi no Uso ep10: Arima végül összerakott egy olyan előadást, ami után még a közönség se tudott mit reagálni.  :appl:
Számomra még mindig az egyik legjobb anime, ebből a szezonból, de lehet hogy az egész évbe (Fate mellett).

Zelda

Quote from: SaiyaGin on 2014-12-11, 22:19:13

Vagy úgy! Akkor ezért nem kommentáltad a részeket! (De vajon hova lettek a többiek?)

Egyébként én is ugyanezt a stratégiát követtem a Hitsugi no Chaikával.
Ha már Chaika: csatlakozom az előttem szólókhoz: szerintem is elég összecsapott lett. Ami az teljes animét illeti: nem tudom nem összehasonlítani a Scrapped Princess-szel, és ahhoz képest, hogy az mennyire tetszett, Chaikáék története egyáltalán nem ragadott meg annyira.
Hát elég sok mindent nem nézek mostanság... Chaika, GBF, Log Horizon, Akame, Cross Ange, SAO II (bár ez valahogy már nem is érdekel...) sőt nagy kínok árán még a Nanatsu-t SEM!!! Az évből még megmaradt 2 és fél hétben mindössze 5 napot dolgozok még, a többi ünnep és szabi, szóval így egy olyan anime fest-et csapok, amilyet még soha eddig.  :hehe: A terep pedig már előkészítve, nyahahaha  :D
De mondjuk mostanában más egyebet sem kommentáltam, szóval pótolnám:
Shigatsu eddig tökéletesen mangahű, szenzációsan szentimentális, mégsem megy az ember agyára, a maga nemében páratlan, alig várom a következő 4-5 részt.
Parasyte jól halad, nem hagytak ki semmi lényegeset, bár egy-két helyen a grafikán és a tömeg CG-n jókat borultam.
Psycho pass 2. akármit mondhattok, nekem bejön a 2. évad, végre eljutottunk oda, hogy látjuk főszereplőnket amint sarokba szorítják, és átgázolnak rajta. Tsunemori kemény, most egészen megszerettem, pláne a legutóbbi rész után, és most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a Sibyl sorsa. Kamui pedig jelenleg a legértelmesebb lény az egész sorozatban.
És mi van még... Ja igen.
BAHAMUT na nálam ez viszi a pálmát. Favaro-t imádom, se nem jó, se nem rossz, gyáva de egyszersmind belevaló csávesz. Kaisar jókat bohóckodik, Rita nos őt még nem tudom hova tenni, de jókat virulok rajta az biztos. Amira-nak meg a karakterdesign-ja tetszik, ebből előbb-utóbb talán még CP-t is csinálok.

A többit, amit még nézek az évadból nem méltatom szóra, mert nem érdemes. Szóval kb. ennyi.

SaiyaGin

Quote from: Zelda on 2014-12-12, 21:53:38
Hát elég sok mindent nem nézek mostanság...

Ez még így is több annál, mint amennyit én nézek. :D

Zelda

#9369
Quote from: SaiyaGin on 2014-12-12, 22:59:30
Quote from: Zelda on 2014-12-12, 21:53:38
Hát elég sok mindent nem nézek mostanság...

Ez még így is több annál, mint amennyit én nézek. :D
Hát akkor nézd meg a most nézem listámat...  :D Kész káosz, és ha mellé nem olvasok még 3 könyvet és vagy 20 ongoing mangát, na akkor egyet sem. Ennek ellenére még tudom követni a mindennapjaimat, szóval talán még nem vagyok teljesen őrült.

Szerk:
[spoiler=Kicsit off]Ha valakit érdekel, és szereti a komolyzenét, kint van a Shigatsu zenei válogatás. (Nyaa-n megtaláljátok.) Én imádom.[/spoiler]

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2014-12-13, 15:18:21

Szerk:
[spoiler=Kicsit off]Ha valakit érdekel, és szereti a komolyzenét, kint van a Shigatsu zenei válogatás. (Nyaa-n megtaláljátok.) Én imádom.[/spoiler]
Hmm, amint visszakapom a saját gépem szerintem le is csapok rá. :D

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2014-12-13, 18:50:05
Quote from: Zelda on 2014-12-13, 15:18:21

Szerk:
[spoiler=Kicsit off]Ha valakit érdekel, és szereti a komolyzenét, kint van a Shigatsu zenei válogatás. (Nyaa-n megtaláljátok.) Én imádom.[/spoiler]
Hmm, amint visszakapom a saját gépem szerintem le is csapok rá. :D
De előre szólok, spoilereket tartalmaz. :D Persze csak ha nem olvasod a mangát.

gerey

Quote from: Zelda on 2014-12-13, 15:18:21
Szerk:
[spoiler=Kicsit off]Ha valakit érdekel, és szereti a komolyzenét, kint van a Shigatsu zenei válogatás. (Nyaa-n megtaláljátok.) Én imádom.[/spoiler]
:merci:

SaiyaGin

UBW 10: megint egy nagyszerű rész, ha így halad tovább, simán ez lesz a legjobb anime, amit idén láttam.  :cool:

danika230

Quote from: SaiyaGin on 2014-12-14, 11:51:29
UBW 10: megint egy nagyszerű rész, ha így halad tovább, simán ez lesz a legjobb anime, amit idén láttam.  :cool:
:tezsvir:

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2014-12-13, 20:08:19
Quote from: Megmurdel on 2014-12-13, 18:50:05
Quote from: Zelda on 2014-12-13, 15:18:21

Szerk:
[spoiler=Kicsit off]Ha valakit érdekel, és szereti a komolyzenét, kint van a Shigatsu zenei válogatás. (Nyaa-n megtaláljátok.) Én imádom.[/spoiler]
Hmm, amint visszakapom a saját gépem szerintem le is csapok rá. :D
De előre szólok, spoilereket tartalmaz. :D Persze csak ha nem olvasod a mangát.
Ennek a mangáját még nem. Érdemes? :D

Isley

Akame ga Kill! 24. rész

Teljesen felháborító befejezés. Merő képtelenség volt az első pillanatól az utolsóig az Esdeath - Akame harc. Bármennyire is kedvelhető főhős volt Akame, mindenkinek tudnia kell a helyét. Hogy Esdeath elbukjon ellene, az idiotizmus legaggasztóbb megnyilvánulása. Valahol viszont groteszk volt, hogy épp Akame veszítette el emberi mivoltát a harcban. A mélypont az volt, amikor Esdeath lefagyasztotta a teret és időt, Akame legyőzésére pedig még ez sem volt elég. Merő képtelenség, ahogy mondom. Méltatlan és szánalmas befejezés.

Egy pozitívumot tudok mondani: Esdeath jellemvonásai a legutolsó pillanatig változatlanok maradtak. Nem fordult ki magából. Nem veszítette el a higgadtságát. Ez jó volt. De az egész így ugyanakkora észveszejtő baromság volt, mint amikor a Claymore animében Clare legyőzte Priscillát.

LuckyDingo

Quote from: Isley on 2014-12-14, 21:21:43
Akame ga Kill! 24. rész

Teljesen felháborító befejezés. Merő képtelenség volt az első pillanatól az utolsóig az Esdeath - Akame harc. Bármennyire is kedvelhető főhős volt Akame, mindenkinek tudnia kell a helyét. Hogy Esdeath elbukjon ellene, az idiotizmus legaggasztóbb megnyilvánulása. Valahol viszont groteszk volt, hogy épp Akame veszítette el emberi mivoltát a harcban. A mélypont az volt, amikor Esdeath lefagyasztotta a teret és időt, Akame legyőzésére pedig még ez sem volt elég. Merő képtelenség, ahogy mondom. Méltatlan és szánalmas befejezés.

Egy pozitívumot tudok mondani: Esdeath jellemvonásai a legutolsó pillanatig változatlanok maradtak. Nem fordult ki magából. Nem veszítette el a higgadtságát. Ez jó volt. De az egész így ugyanakkora észveszejtő baromság volt, mint amikor a Claymore animében Clare legyőzte Priscillát.

Elfogult vagy. Akame kapott egy asspull powerupot (Tensa zangetsu + Curse seal xD), amivel egy szintre került Esdeath-el, és így tudott győzni. Sajna el kell fogadni, hogy a sorozat címe nem Esdeath ga Kill! Engem csak az zavart, [spoiler]hogy Akamének nem kellet beáldoznia semmi a powerupért. Ha utána meghal, akkor aszondom ok, de miután visszaváltozott, eléggé OP lett ez a képesség.[/spoiler]

Összességében, ha valaki nem követi a mangát, akkor az anime elmegy kategória, mondhatni 6/10 is lehetne. Aki követi a mangát, annak vicc. Ez van, megesett már számtalanszor. :)

Cloud

Akame Ga Kill!

24. rész

Hát kb hasonlóra számítottam. Furcsa befejezés volt, főleg a Tatsumi-s szál...De végül is elmegy... A legvége gondolom csak egy prológus volt. Nem hiszem hogy ebből jönne folytatás. Azért a manga befejezésére kíváncsi leszek. Melyik résznél váltak szét a történetek?

Isley

Quote from: LuckyDingo on 2014-12-15, 00:12:37
Quote from: Isley on 2014-12-14, 21:21:43
Akame ga Kill! 24. rész

Teljesen felháborító befejezés. Merő képtelenség volt az első pillanatól az utolsóig az Esdeath - Akame harc. Bármennyire is kedvelhető főhős volt Akame, mindenkinek tudnia kell a helyét. Hogy Esdeath elbukjon ellene, az idiotizmus legaggasztóbb megnyilvánulása. Valahol viszont groteszk volt, hogy épp Akame veszítette el emberi mivoltát a harcban. A mélypont az volt, amikor Esdeath lefagyasztotta a teret és időt, Akame legyőzésére pedig még ez sem volt elég. Merő képtelenség, ahogy mondom. Méltatlan és szánalmas befejezés.

Egy pozitívumot tudok mondani: Esdeath jellemvonásai a legutolsó pillanatig változatlanok maradtak. Nem fordult ki magából. Nem veszítette el a higgadtságát. Ez jó volt. De az egész így ugyanakkora észveszejtő baromság volt, mint amikor a Claymore animében Clare legyőzte Priscillát.

Elfogult vagy. Akame kapott egy asspull powerupot (Tensa zangetsu + Curse seal xD), amivel egy szintre került Esdeath-el, és így tudott győzni. Sajna el kell fogadni, hogy a sorozat címe nem Esdeath ga Kill! Engem csak az zavart, [spoiler]hogy Akamének nem kellet beáldoznia semmi a powerupért. Ha utána meghal, akkor aszondom ok, de miután visszaváltozott, eléggé OP lett ez a képesség.[/spoiler]

Ez meg a másik probléma, hogy az égvilágon semmit sem kellett tennie a győzelemért. Egyszerűen kihozta a kardja teljes erejét. Lehet, hogy elfogult vagyok, de itt már olyan felháborító volt az asspull powerup, hogy rossz volt nézni. Azt remélem, hogy a mangaka majd jobb sztorit ír, ha itt jár.

@Cloud

17. részig rendben volt az anime.

Shingeki no Bahamut: Genesis 10. rész

Elég kegyetlen rész volt. Sok drámával. Jeanne d'Arc és Amira szenvedése megható volt. Sajnáltam mindkettőjüket. Favaro is nagy slamasztikában volt az egész rész alatt, és a végén, ami történt vele... Nos, erre egyáltalán nem számítottam. Belzebuth és Martinet kinőtték magukat fő cselszövőnek. Azt nem értettem, hogy Michael miért nem tett semmit Jeanne d'Arc-ért és Lucifer miért ennyire türelmes Belzebuth-szal? Jó lenne, ha ezek kiderülnének majd a következő részben.

SaiyaGin

#9380
GBFT 11.
A Nielsen Lab vezetőjét már nem is Nielsennek hívják. :D

Sekai és Fumina pedig már egész jól összerázódtak.  :Kiraly:

danika230

Amagi 12: nem nagyon bonyolították túl a hiányzó látogatók összegyűjtését. Olyannyira nem hogy még ebbe a részbe
[spoiler] megoldódott átok kérdése is[/spoiler]
Mi lesz az utolsó részbe? - jó kérdés! :D

SaiyaGin

Quote from: danika230 on 2014-12-20, 00:14:39
Mi lesz az utolsó részbe? - jó kérdés! :D

Ha jól emlékszem, onsenlátogatós rész még nem volt. :D


Isley

Shingeki no Bahamut: Genesis 11. rész

És...

[spoiler]Bahamut felébredt. Ideje volt. Egy rész maradt a csatára. Elejétől kezdve ez volt a probléma a sorozattal, vagyis, hogy ennek 24 részesnek kellett volna lennie.[/spoiler]

Örültem annak, hogy Jeanne d'Arc végre visszatért, az a jelenet Michael-lel elég szép volt. Az utolsó részben kíváncsi vagyok mi történik majd Favaroval és Amirával. Most egyik sem áll valami jól.

Zelda

Quote from: Isley on 2014-12-22, 19:31:59
Shingeki no Bahamut: Genesis 11. rész

És...

[spoiler]Bahamut felébredt. Ideje volt. Egy rész maradt a csatára. Elejétől kezdve ez volt a probléma a sorozattal, vagyis, hogy ennek 24 részesnek kellett volna lennie.[/spoiler]

Örültem annak, hogy Jeanne d'Arc végre visszatért, az a jelenet Michael-lel elég szép volt. Az utolsó részben kíváncsi vagyok mi történik majd Favaroval és Amirával. Most egyik sem áll valami jól.
Nem hinném, hogy ebből happy endet csinálnak, azokat az angyalokat is gyorsan elsüllyesztették... De azért ez szerintem egy jó rész volt, bár a végére már untam Kaisar zuhanásait.  :D Plusz még Azazel hirtelen pálfordulása nyomta ki a szemem, az egyik pillanatban elrepül amolyan "tojok a világra és hogy mi lesz vele" hozzáállással, aztán hopp Kaisar fennakadt néhány indán és már meg is gondolta magát, azt megy is hirtelen majdhogynem egyenlő erőként harcol Belzebub ellen, aki 2 résszel ezelőtt lazán elhamvasztotta...
De mondom, ezektől eltekintve valóban jó rész volt.
Az anime openingje pedig ebben az évadban az egyetlen darab, amit minden rész elején megnéztem, ez nálam nagy szó. Már jó lenne, ha kiadnák a soundtrack-et.

Isley

Quote from: Zelda on 2014-12-22, 21:58:34
Nem hinném, hogy ebből happy endet csinálnak, azokat az angyalokat is gyorsan elsüllyesztették... De azért ez szerintem egy jó rész volt, bár a végére már untam Kaisar zuhanásait.  :D Plusz még Azazel hirtelen pálfordulása nyomta ki a szemem, az egyik pillanatban elrepül amolyan "tojok a világra és hogy mi lesz vele" hozzáállással, aztán hopp Kaisar fennakadt néhány indán és már meg is gondolta magát, azt megy is hirtelen majdhogynem egyenlő erőként harcol Belzebub ellen, aki 2 résszel ezelőtt lazán elhamvasztotta...
De mondom, ezektől eltekintve valóban jó rész volt.
Az anime openingje pedig ebben az évadban az egyetlen darab, amit minden rész elején megnéztem, ez nálam nagy szó. Már jó lenne, ha kiadnák a soundtrack-et.

A happy end gondolom az lenne, ha Bahamutot ismét el tudnák zárni. Az a kérdés, hogy ez megoldható-e Amira halála nélkül. Favaro újból ember lehet, mert ez Jeanne d'Arc-nak is sikerült.
Azon ne lepődj meg, hogy Azazel egy szinten van Beelzebubbal. Az előző találkozójuk alkalmával finoman szólva sem volt Azazel csúcsformában. Átnéztem a kártyákat, és ők valóban csaknem egy erősek.
Engem az zavar, hogy vannak oltári nagy karakterek, akik a sorozat rövidsége miatt egyszerűen nem tudnak szerepet kapni. Lucifer például egyértelműen Beelzebub felett van, s láttuk, hogy gyanakvással nézi Beelzebub machinációit, de nem tesz semmit. Az utolsó részben még szerepelhet mondjuk, de már akkor Bahamut lesz a középpontban.
Az openinggel kapcsolatban egyetértek. Legjobb szerintem is. Én se pörgettem át egyszer sem. : D

Cheesy

Log Horizon S02E12

Nanee. Itt is elkezdik a fanservice fillerezést? Most kb. semmi nem történt, csak visszatértek raidből. Köv rész meg totál velöntájnszdéj.

frozenstein

Quote from: Cheesy on 2014-12-23, 21:54:35
Log Horizon S02E12

Nanee. Itt is elkezdik a fanservice fillerezést? Most kb. semmi nem történt, csak visszatértek raidből. Köv rész meg totál velöntájnszdéj.
Yappari? Said so: 1 2

Cheesy

De ha ezek szerint S01-ben 25 rész alatt lement 5 kötet, S02-ben eddig 12 rész, akkor a maradékban már csak ilyen content várható?  :zomg:
A LN kötetek a raiddal értek véget?

chilip

Quote from: Zelda on 2014-12-22, 21:58:34
azt megy is hirtelen majdhogynem egyenlő erőként harcol Belzebub ellen, aki 2 résszel ezelőtt lazán elhamvasztotta...

elfelejted hogy belzeboss meglepte azazelt amikor az jeannos seggberúgás után sérülten vonszolta magát a porban :P kicsit se volt az fair de hát démonok és ördögök :D