Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

frozenstein

#9390
Quote from: Cheesy on 2014-12-24, 10:30:57
De ha ezek szerint S01-ben 25 rész alatt lement 5 kötet, S02-ben eddig 12 rész, akkor a maradékban már csak ilyen content várható?  :zomg:
A LN kötetek a raiddal értek véget?
Az LN-t nem olvastam, és csak az első évadot láttam :mittomen:. Valaki aki up-to-date a második évadból pillantson rá a Vol.6-7. fejezetcímeire a baka-tsuki oldalán, és mondja meg, hogy ezek lettek e adaptálva eddig.

szerk:
Most látom szeptember 29-én kijött a nyolcadik kötet, de erről a release date-en kívül más info nincs ezen az oldalon. Reménykedjünk.
szerk2:
+Mangaupdates szerint a weben már 9. kötet is van. Ha ez a 8-9 is adaptálva lesz, akkor én kiabáltam el a dolgot :redface:.

-OJ-

Daitoshokan no Hitsujikai 12.rész

Most mérges vagyok, mert egészen idáig úgy tűnt, a készítők kivételesen be fognak vállalni egy románcot az eredeti VN számtalan lehetősége közül, és Kodachival vagy Shiasakival hozzák össze a főszereplőt, ha már mindkét lány rácuppant. De nem, a románcokból nem lett semmi, helyette a vidám iskolai élet és az örök barátság témákkal zárták a sorozat, ami szimplán csak meeeeh :p
De legalább a Pásztor sztorit rendesen lefedték, és folyamatosan adagolták belőle az infókat, nem pedig elfelejtették a köztes 10részben. Kakei apjának kilétét sem hagyták ki, illetve plusz pont, hogy a fandisc három karaktere is kapott egy cameot az utolsó részben:


SaiyaGin

UBW 12.

:hail:

Nem is tudom hol kezdjem.

A sorozat első részéhez hasonlóan az utolsó is duplarész volt, így volt idő arra, hogy a sztori könnyedebb részével kikapcsolódhassunk, mielőtt újra komollyá váltak volna a dolgok. Rin javaslatára "randira" mentek (Shirou hozta a formáját: "A date? Between who and who?), ahol leginkább az apró részletek fogtak meg: Saber szinte folyton evett valamit, a boltban Shirou azonnal a konyhai részlegre ment, és persze a Rinservice se maradt el. (Egyébként a randi érzésem szerint egy idő után egyre inkább úgy nézett ki, mintha Rin nem Shirou-t hívta volna el, hanem Sabert, és Shirou csak a hordár/felvigyázó szerepét töltötte volna be. :D)

Aztán persze jött a komolyabb rész, ahol bár az ellenfelek közül Caster volt a főszereplő, de Assassin csendes trollkodása is emlékezetes maradt, és a jó öreg Kotomine is hozta a formáját. :lazza:
... és végül jött az ending, amely a maximumig tekerte a nosztalgiamérőt.

Nem lesz könnyű áprilisig várni a folytatásra.

Megmurdel

Quote from: SaiyaGin on 2014-12-28, 14:03:41
UBW 12.

:hail:

Nem is tudom hol kezdjem.

A sorozat első részéhez hasonlóan az utolsó is duplarész volt, így volt idő arra, hogy a sztori könnyedebb részével kikapcsolódhassunk, mielőtt újra komollyá váltak volna a dolgok. Rin javaslatára "randira" mentek (Shirou hozta a formáját: "A date? Between who and who?), ahol leginkább az apró részletek fogtak meg: Saber szinte folyton evett valamit, a boltban Shirou azonnal a konyhai részlegre ment, és persze a Rinservice se maradt el. (Egyébként a randi érzésem szerint egy idő után egyre inkább úgy nézett ki, mintha Rin nem Shirou-t hívta volna el, hanem Sabert, és Shirou csak a hordár/felvigyázó szerepét töltötte volna be. :D)

Aztán persze jött a komolyabb rész, ahol bár az ellenfelek közül Caster volt a főszereplő, de Assassin csendes trollkodása is emlékezetes maradt, és a jó öreg Kotomine is hozta a formáját. :lazza:
... és végül jött az ending, amely a maximumig tekerte a nosztalgiamérőt.

Nem lesz könnyű áprilisig várni a folytatásra.
:tezsvir:
nehéz pár hónapnak nézünk elébe

blackronin

#9394
Sevens Sins 11-12:
Jó részek voltak, bár egy kicsit kapkodósnak éreztem...
Pár dolgot meg is változtattak (a mangához viszonyítva), amit nem is értek igazán.

-OJ-

Bahamut 12.rész

Epic befejezés :kocc:

Már vártam az elején, mikor Beelzebub osztotta az észt, hogy tutira őt fogja először megsütni Bahamut. És be is jött, Azazel pedig bevégezte a dolgot :p Arra viszont nem gondoltam, Lavaley és Martinet ugyanaz. Ez kicsit spórolósnak hatott, de így legalább nem kellett külön megmagyarázni az indítékát.
A Kaisar vs Favaro végső párbaj nagyon tetszett, különösen a trükkös megoldás amit kitaláltak a végére. Kár, hogy ez az átverés Kaisar kezébe került, de kapott egy menő Ash-féle műkezet helyette :whoah:

Bahamut szép kis apokalipszist idézett elő, volt látványos gyújtogatás és hullottak a fejek rendesen :uzi: :uzi: :uzi: A kutyacsajt igazán kinyírhatta volna még, hogy elduguljon végre. Csak az rontott kicsit az összképen, hogy Favaroék a kacsával végeztek berepülést ellene ^^" aztán a legyőzése is túl könnyen ment. Favaro és Amira búcsúja szintén jól sikerült, és nem bánom hogy nem lett lánymegmentős, romantikus happyend.

Az epilógusba pedig kellett még egy utolsó "Favaroooooooooooooooooooooooooooo" :lul:


Zelda

Bahamut 12.
Nekem az I'll be back!!! bemondás tetszett a legjobban a végén.  :D De tényleg, a fent elmondottak már kivették a számból a szót, szóval pipa, nálam a szezon legjobbja. Csak a Nanatsu vetekszik vele.  :whoah:

chilip

[spoiler]>"Hey, Beel it's me Marty! Listen boss, you have to make a bitch and put her inside Bahamaut and then you can control the fucker"
>"Are you sure Marty?"
>Ofc."
>Thank you, you are my best friend, now i will rule over the universe"
>"Go boss(Faggot)".[/spoiler]

xD amúgy nagyon jó volt a bahamut elejétől a végéig, anime of the year simán nálam. nagyon kellemes meglepetés volt és rég volt olyan anime ami így megnevettetett :D

Megmurdel

Quote from: blackronin on 2014-12-28, 21:46:02
Sevens Sins 11-12:
Jó részek voltak, bár egy kicsit kapkodósnak éreztem...
Pár dolgot meg is változtattak (a mangához viszonyítva), amit nem is értek igazán.
Én se értettem, de volt olyan ami viszont ha nem említik meg akkor fel se tűnt volna.

SaiyaGin

Annyian dicséritek ezt a Bahamutot, hogy most már felírom a listámra. :jee:

Isley

Shingeki no Bahamut: Genesis 12. rész

Kb. azt hozta, amit vártam. Az engem is meglepett, hogy Martinet egy ekkora játékos volt. Hogy Beelzebub hullik el először, az borítékolható volt. Favaro és Kaisar összjátéka remek volt. Bahamut által véghez vitt pusztítás moderált. A végső csata elég elsietett, plusz az elzárás kicsit összecsapott volt. Jeanne d'Arc és Lucifer szinte semmi szerephez nem jutott, hasonlóképp a többi mellékszereplőhöz, ami mutatja újfent, hogy 24 rész kellett volna, vagy kevesebbet kellett volna markolni.

Összességében nem rossz lezárás. A sorozat pedig 8, korábban is sokat dicsértem.

Zelda

Absolute Duo ep 1.
Hát ez elég gyenge kezdés volt, jobbra számítottam. A grafikáról egyelőre nem tudom eldönteni, hogy jó, vagy rossz... És kicsit már unom Kirito hangját. Pedig a Shokugeki no Souma-ban is megtisztel majd bennünket, mikor azt is elkezdik. Hát... Majd meglátjuk mi lesz ebből a Duo-ból.
Az opening viszont tetszett.

Kamisama Hajimemashita s2. ep1.
Ebben semmi meglepő és újdonság nem volt,
[spoiler]hacsak nem az, hogy gyorsan kihagyták belőle azt az idegesítő lány karaktert, akivel Nanami párbajozott a shikigami nevelésben, amiért tulajdonképp hálás vagyok. A god meetinget szerintem gyorsan le fogják darálni, hogy utána a Tomoe arc-al zárják majd a seasont.[/spoiler]
Legalábbis így lenne logikus.
A minőség maradt, opening, ending is el lett találva, szóval kellemes nosztalgia lesz ez minden hétre egy epizóddal.

danika230

Quote from: Zelda on 2015-01-06, 22:37:48
És kicsit már unom Kirito hangját. Pedig a Shokugeki no Souma-ban is megtisztel majd bennünket,
Sőt, még ebbe a szezonba is lesz egy anime amibe hallhatjuk.  ^^"

Megmurdel

Quote from: danika230 on 2015-01-07, 00:12:37
Quote from: Zelda on 2015-01-06, 22:37:48
És kicsit már unom Kirito hangját. Pedig a Shokugeki no Souma-ban is megtisztel majd bennünket,
Sőt, még ebbe a szezonba is lesz egy anime amibe hallhatjuk.  ^^"
Most komolyan?  :ejj: Lassan mindenhol ilyen klónokat fogok csak látni a belső szemeimmel.  ^^"

danika230

Erről az Absolute Duo-ról az első benyomás, a Seirei Tsukai no Blade Dance jutott eszembe, ami nem jó dolog.  :ejj:

SaiyaGin

GBFT 13: a dolgok több szempontból is kezdenek felgyorsulni!
[spoiler]


[/spoiler]

Darkstar

艦これ 01

Hát, nem spóroltak a budget-el, az biztos. Baromi jól néz ki.  :appl:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

danika230

Shinmai Maou no Testament ep1: hmm egész jó kis rész volt, legalábbis kezdésnek megfelelt.  :jee:

chilip

Quote from: Darkstar on 2015-01-07, 23:40:29
艦これ 01

Hát, nem spóroltak a budget-el, az biztos. Baromi jól néz ki.  :appl:

Kantai Collection: KanColle  ő?

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

danika230

Kantai Collection: KanColle ep1: hát ez jobb lett mint vártam. A slice of life részek a Girls und Panzer hangulatát juttatta eszembe. A harcijelenetben meg valóban nem spóroltak, látványosra sikeredett. Csak tartsa ezt a színvonalat és minden oké lesz.  :cool:

chilip

nekem nagyon nem jött be  ^^" dropped to the depths of the ocean :D

Darkstar

Nálam mondjuk belejátszik, hogy már másfél éve gyűröm a játékot.  ;)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

Quote from: danika230 on 2015-01-07, 23:42:04
Shinmai Maou no Testament ep1: hmm egész jó kis rész volt, legalábbis kezdésnek megfelelt.  :jee:

ja csak azért lehetett volna valami budget is a harcjelenetekre :/

Zelda

Tokyo Ghoul root A 1.
Miért kezdték el, ha nem tudnak mangahűek lenni? Oké, hogy egy csomó mindent kihagytak az első évadból is, de egy így egyszerűen egy f*s...  :ejj:

danika230

Saekano 00 elég hamar elővették onsen fürdőzés témát. :D jah és
[spoiler]Üdv Kirito, újra![/spoiler]

Darkstar

Quote from: danika230 on 2015-01-09, 01:57:00
Saekano 00 elég hamar elővették onsen fürdőzés témát. :D jah és
[spoiler]Üdv Kirito, újra![/spoiler]

Egybrész alapján már tudom, hogy én ezt szeretni fogom. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

danika230

Shigatsu wa Kimi no Uso ep12 ez az új ending zene nagyszerű lett, imádom.  :cool:

LuckyDingo

Ez a Death Parade volt az első olyan cucc, ami új és nem lőttem ki az első 10 perc után.. eddig nem jönnek be az új animék amúgy. :S

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん