Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

balu01

Quote from: blackronin on 2015-02-24, 20:52:30
Quote from: fema on 2015-02-24, 20:41:28
A manga után ennyire rossz ez az anime?  :zomg:
Igen.
Az anime csak kedvcsinálónak jó, szerintem inkább kezd el rögtön a mangát (mint ahogy én tettem az első pár rész megnézése után).
Meg fogsz lepődni, hogy mennyi mindent hagytak ki!
Én a 16. résznél járok, akkor ezek szerint jobb ha hagyom az animét, és a mangával folytatom?

fema

Quote from: balu01 on 2015-02-25, 21:09:14
Quote from: blackronin on 2015-02-24, 20:52:30
Quote from: fema on 2015-02-24, 20:41:28
A manga után ennyire rossz ez az anime?  :zomg:
Igen.
Az anime csak kedvcsinálónak jó, szerintem inkább kezd el rögtön a mangát (mint ahogy én tettem az első pár rész megnézése után).
Meg fogsz lepődni, hogy mennyi mindent hagytak ki!
Én a 16. résznél járok, akkor ezek szerint jobb ha hagyom az animét, és a mangával folytatom?
Én kitartok amellett, hogy előbb nézd meg az animét te is, mint én. Amíg nem tudod, hogy lehetne jobb is, addig élvezheted az animét! :D
(Persze ez akkor igaz, ha így most tetszik...)

Megmurdel

Junketsu no Maria

Magam részéről én pár résszel le vagyok maradva, de eddig nekem annyira nem jött be pont azért, mert nem igazán történik semmi. A részek közbe egy-egy dolog azért megnevettet, de én még nem tudom ez alapján hova rakni. Ha a maradék pár részben történik valami akkor talán majd mást mondok. :)

SaiyaGin

GBFT 21: az utóbbi hetek-hónapok legjobb része volt! :lazza:
[spoiler]Nem kis részben azért, mert végre egy olyan csatát láthattunk, amelyik nem Sekai ordítozásából állt.  ^^"[/spoiler]

fema

Parasyte 18. részénél járok, de már mindenki meghalt, aki érdekelt... Ilyen az én szerencsém...  :bruhuhu:

Gondolkodtam, hogy leírjam-e, de már nem bírok magammal, annyira bosszant, szóval csak leírom.
Maria 8: eddig is utáltam a katolikus egyházat (igazából minden ilyen tömegek felett uralkodni akaró szektát), de ez az anime olyan hűen ábrázolja, hogy már őrjítő! Mellesleg! Most jó, hogy nem még megerőszakolják Mariat!
Hülyegyerek meg csak "jaj én melletted állok", aztán 5 perc múlva már oda megy, ahova küldik..... Rég voltam ilyen mérges anime miatt! :Eztneked:

Megmurdel

Quote from: fema on 2015-03-06, 02:50:50
Parasyte 18. részénél járok, de már mindenki meghalt, aki érdekelt... Ilyen az én szerencsém...  :bruhuhu:

Gondolkodtam, hogy leírjam-e, de már nem bírok magammal, annyira bosszant, szóval csak leírom.
Maria 8: eddig is utáltam a katolikus egyházat (igazából minden ilyen tömegek felett uralkodni akaró szektát), de ez az anime olyan hűen ábrázolja, hogy már őrjítő! Mellesleg! Most jó, hogy nem még megerőszakolják Mariat!
Hülyegyerek meg csak "jaj én melletted állok", aztán 5 perc múlva már oda megy, ahova küldik..... Rég voltam ilyen mérges anime miatt! :Eztneked:
Parasyte-ban számomra sincs már érdemleges karakter, de ha ennyit megnéztem belőle akkor már befejezem.

Maria meg akkor megint "remek" lesz az elmondásod szerint. :D

Isley

Tokyo Ghoul √A: 7-9. rész

Hetedik és nyolcadik rész no komment. Teljesen felesleges, időhúzó részek. Annyit leszámítva, hogy kiderült a kávéházas Yoshimura-sanról, hogy ki is ő. Na az azért ütött. Kemény harcos és a Bagoly meg az ő lánya. Ez meglepő volt. A kilencedik részben végre újra volt akció. De azért annyira nem látványos, mint arra lehetett volna következtetni. Kaneki és Tsukiyama adok-kapokja pedig kicsit nevetségesre sikerült. Kaneki méltányolta a bizarr ghoul erőfeszítését, de elég vicces már a köztük levő erőkülönbség.

A fő gondom az a második évaddal, hogy úgy érzem, nem tudják mit akarnak, és ezért állandóan húzzák az időt. Jóformán telnek úgy el részek, hogy szinte semmi sem történik. Nem tudom, hogy mennyiben kapcsolódik ez még a mangához, de nem lepnék meglepve, ha már csak nagy vonalakban. Az évad elején bizakodó voltam, hogy egy új, kemény Kanekivel jó évad elé nézzünk, de sajnos elég kiábrándító lett. Kaneki maga szinte semmit nem csinál, alig szerepel, akkor csak a fejéből néz ki. Az utolsó három részben már úgy tűnik ő is mozgásba lendült, de így is elment kilenc rész a semmire. Csalódás sajnos a második szezon.

Zelda

Quote from: Isley on 2015-03-06, 21:04:48
Tokyo Ghoul √A: 7-9. rész
[...]és a Bagoly meg az ő lánya[...]
Hah, nem nézem már az első rész óta, de ezen most hanyatt dobtam magam, mint a mangát már elolvasott anime ex-néző.  :D Itt a vége, ezt már csak akkor nézem meg, ha tényleg nem marad más a listámon...
Egyébként már az első évadot is hazavágták anno, teljesen szinkronban olvastam a mangát és néztem az adaptációt, és még arra sem vették a fáradtságot, hogy kitöröljék az olyan szövegfoszlányokat az anime script-jéből, ami a mangában is benne volt, ám a túlzott csavarással az anime-ben pusztán házméretű logikai gixereket kreált...  :falba: Aztán az utolsó 3 rész intenzitása úgy-ahogy helyrehozta az egyensúlyt, hogy még egy kicsit még vártam is a második évadot, ám annak az első részét már a hajamat tépve néztem végig... Kérdésedre és az olvasottak alapján a válaszom a következő: a szereplőkön kívül már nem sok köze van az anime-nek a mangához. :ejj: Kár érte, mert azért egész értelmes lett a végére a sztori, és még a TG:Re-ben is van potenciál, egyáltalán nem olvashatatlan a folytatás.

fema

#9518
Parasyte 21: És végre megtörtént! ::) :D
Mondjuk, nem tudom, hogy lesz ez lezárva 3 rész alatt, de lehet, csak azért gondolom így, mert ezt elnézném még legalább 24 részig... Kíváncsi vagyok, elmondja-e a csajnak, hogy félig alien.

Amúgy csak nekem jutott eszembe, hogy amikor azzal poénkodnak, hogy valakinek a jobb keze a barátnője és Marok Marcsinak hívják... Hát Shinichire is igaz ez, csak az övé Para Zita . :D

Bocs.

Saekano 8: Ahh, megint egy rész, amikor 90%-ig történik valami, de aztán mégse... Jó lenne, ha a következő rész esetleg folytatná innen és nem csak belekezdeni megint valami másba. :/

ogre

Quote from: fema on 2015-03-07, 01:59:55
Parasyte 21: És végre megtörtént! ::) :D

[spoiler]és ezzel lett egy nagy célkereszt szegény lány homlokán, már csak az a kérdés, hány rész alatt, és mennyire drámaian fog meghalni szegény, amitől Shinichi majd bőgni fog, és beberzerkel, hogy mindenkit lemészároljon.[/spoiler]

Isley

Quote from: Zelda on 2015-03-06, 22:28:46
Quote from: Isley on 2015-03-06, 21:04:48
Tokyo Ghoul √A: 7-9. rész
[...]és a Bagoly meg az ő lánya[...]
Hah, nem nézem már az első rész óta, de ezen most hanyatt dobtam magam, mint a mangát már elolvasott anime ex-néző.  :D Itt a vége, ezt már csak akkor nézem meg, ha tényleg nem marad más a listámon...
Egyébként már az első évadot is hazavágták anno, teljesen szinkronban olvastam a mangát és néztem az adaptációt, és még arra sem vették a fáradtságot, hogy kitöröljék az olyan szövegfoszlányokat az anime script-jéből, ami a mangában is benne volt, ám a túlzott csavarással az anime-ben pusztán házméretű logikai gixereket kreált...  :falba:

Yoshimura is Bagoly. A lány, Eto, is az. Ő az Egyszemű Bagoly. Azért lepődtél meg, mert a mangában nem rokonok? Elvileg van itt még egy One-Eyed King, aki még fel sem bukkant, valamint Tatara, aki még nem csinált semmit. Tán csak nem azért húzzák, mert akarnak egy harmadik évadot is. Egyébként Tatara szerepelt rendesen a mangában? Meg a király is? Az animében teljesen kispórolják őket. Érdekelt volna Tatara és Kousuke Houji kapcsolata is, mert valami azt súgja, hogy ők fontosak még.

Amúgy jól döntöttél, hogy abbahagytad. Ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni.

Zelda

Quote from: Isley on 2015-03-07, 12:35:16
Yoshimura is Bagoly. A lány, Eto, is az. Ő az Egyszemű Bagoly. Azért lepődtél meg, mert a mangában nem rokonok? Elvileg van itt még egy One-Eyed King, aki még fel sem bukkant, valamint Tatara, aki még nem csinált semmit. Tán csak nem azért húzzák, mert akarnak egy harmadik évadot is. Egyébként Tatara szerepelt rendesen a mangában? Meg a király is? Az animében teljesen kispórolják őket. Érdekelt volna Tatara és Kousuke Houji kapcsolata is, mert valami azt súgja, hogy ők fontosak még.

Amúgy jól döntöttél, hogy abbahagytad. Ebből sokkal többet ki lehetett volna hozni.
Úgy össze van ez kuszálva, hogy így szóban nehéz lenne kibogozni :D Egyszerűbb, ha szép lassan elolvasod majd a mangát is, és akkor meglesz a válasz mindenre.

fema

Quote from: ogre on 2015-03-07, 11:19:23
Quote from: fema on 2015-03-07, 01:59:55
Parasyte 21: És végre megtörtént! ::) :D

[spoiler]és ezzel lett egy nagy célkereszt szegény lány homlokán, már csak az a kérdés, hány rész alatt, és mennyire drámaian fog meghalni szegény, amitől Shinichi majd bőgni fog, és beberzerkel, hogy mindenkit lemészároljon.[/spoiler]
Ezt ne, pls. Tényleg. Ne is emlegesd. Berzerkeljen azért, mert most van miért élnie. Elegem van a hülye halálokból már...



Tokyo Ghoul mostani évadját érdemes elkezdeni egyesével vagy van annyira zagyva, hogy majd inkább egyben a végén jobban meg tudnám emészteni?

Zelda

Quote from: fema on 2015-03-07, 20:15:28
Ezt ne, pls. Tényleg. Ne is emlegesd. Berzerkeljen azért, mert most van miért élnie. Elegem van a hülye halálokból már...


Tokyo Ghoul mostani évadját érdemes elkezdeni egyesével vagy van annyira zagyva, hogy majd inkább egyben a végén jobban meg tudnám emészteni?
1, Nem kell ettől félnetek.  :D

2, Olvasd a mangát, ha jót akarsz magadnak, fentebb olvashatod az indoklásomat. De nem beszélek én le senkit semmiről.

3, Aldnoah 21.
Egészen érdekesen alakult ez a rész, kíváncsi vagyok mit hoz ifj. Cruhteo megjelenése. De hogy a sok sggfej még ezek után is további háborút akar már egy kicsit bosszantó. Főleg azért, mert a valóságban is ennyire hülye az emberi faj...

fema

Quote from: Zelda on 2015-03-07, 20:28:23
3, Aldnoah 21.
Najó. Megnéztem a 13. rész első 20 mp-ét és kikapcsoltam. Nem bírom ezt a sok halált ma. :mad:
Valaki beírná spoiler tag-be, hogy ki halt meg? Hátha senki és mégis csak nézném...  ::)

Zelda

Quote from: fema on 2015-03-07, 21:33:24
Quote from: Zelda on 2015-03-07, 20:28:23
3, Aldnoah 21.
Najó. Megnéztem a 13. rész első 20 mp-ét és kikapcsoltam. Nem bírom ezt a sok halált ma. :mad:
Valaki beírná spoiler tag-be, hogy ki halt meg? Hátha senki és mégis csak nézném...  ::)
Jajj, te...
[spoiler]Senki lényeges nem halt meg, sőt! Egy szereplőt sem áldoztak be, aki csak egy kicsit is szerepelt az első évadban a jók oldalán.[/spoiler]

fema

#9526
Quote from: Zelda on 2015-03-07, 21:57:21
Quote from: fema on 2015-03-07, 21:33:24
Quote from: Zelda on 2015-03-07, 20:28:23
3, Aldnoah 21.
Najó. Megnéztem a 13. rész első 20 mp-ét és kikapcsoltam. Nem bírom ezt a sok halált ma. :mad:
Valaki beírná spoiler tag-be, hogy ki halt meg? Hátha senki és mégis csak nézném...  ::)
Jajj, te...
[spoiler]Senki lényeges nem halt meg, sőt! Egy szereplőt sem áldoztak be, aki csak egy kicsit is szerepelt az első évadban a jók oldalán.[/spoiler]
[spoiler]Hohó, akkor már nézem is! :D [/spoiler]
Köszi!

Edit: Megnéztem az első részt. Csak azt nem értem, hogy miféle szél fúj nekik az űrben, ami eltéríti a lövedékeket. Bár ha a hang terjed, akkor valszeg valami közeg van, szóval ki tudja... Talán én nem értem... :D
Amúgy tetszett, örülök, hogy így alakultak a dolgok.

Cloud

Aldnoah Zero

S2E18.

Hm, az a befejezés...

Cobra

fema: nem szél, gravitációs hullámok az aszteroidáktól.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fema

Quote from: Cobra on 2015-03-09, 22:02:44
fema: nem szél, gravitációs hullámok az aszteroidáktól.
Akkor lehet, félreértettem. Ebből gondoltam:
[spoiler=kép][/spoiler]
De igazából nem is lényeg. Ha náluk van hang is az űrben, akár a szél is fújhat. Meg ennyi legyen a legnagyobb baj egy animével!  :smile:

SaiyaGin

GBFT 22: a rész eleji Kamehameha-párbaj egy kicsit sok volt szerintem, de a fény-árnyék ábrázolás továbbra is :cool:

Isley

Tokyo Ghoul √A: 10. rész

Erős rész volt, megható jelenetekkel. Yoshimura harca jó volt. Kaneki is ott van végre. Az utolsó két rész legalább biztatónak tűnik, ahogy most a végén megjelent az egyszemű.

fema

Még csak tegnap este láttam a Nanatsu 20. részét és szerintem még mindig jó. (Nem, nem olvasom a mangát. :D)
Tetszett a fordulat a történetben, erre nem gondoltam..

ogre

parasyte 22
be kell valljam, erre egyáltalán nem számítottam. kifejezetten tetszik.

Zelda

Aldnoah 22.
Hohhó, nahát alakulgat a végkifejlet. Ifj. Cruhteo egészen jó arc.

fema

Ha a most futó animék közül csak a Nanatsu no Taizai, Aldnoah Zero, Junketsu no Maria, SaeKano és Parasyte-ot nézem, akkor van jó, amiről lemaradok?
Szemeztem az Absolute Duo-val, de harem, Tokyo Ghoul-t felfüggesztettem, míg nem olvasom el a mangát, a Death Parade borítója meg olyan furi... :D A KanColle nem hiszem, hogy nagy élmény lenne, mivel a játékot nem ismerem.
Shigatsu-ra még lelkileg fel kell készülnöm, szóval az is úgymond a listámon van.
Ja és szokás szerint nem baj a harem, csak a végén legyen döntés. :D

danika230

A Death Parade-t mindenképp próbáld meg, sztem a téli szezon egyik legjobbja. Az Absolute Duo-t kerüld el messziről, 12 rész szenvedés.

Leara

Szerintem az Ansatsu Kyoushitsu se rossz, ha szereted az olyan akció sorozatokat, amelyek nem veszik komolyan magukat (eddig legalábbis :D).
MAL

fema

Quote from: Leara on 2015-03-15, 20:40:37
Szerintem az Ansatsu Kyoushitsu se rossz, ha szereted az olyan akció sorozatokat, amelyek nem veszik komolyan magukat (eddig legalábbis :D).
Az a sárga valami nem túl bizalomgerjesztő számomra. Mi akar az lenni? :D

Quote from: danika230 on 2015-03-15, 14:40:59
A Death Parade-t mindenképp próbáld meg, sztem a téli szezon egyik legjobbja. Az Absolute Duo-t kerüld el messziről, 12 rész szenvedés.
Olvasva a véleményeket, azt hiszem, ezt meg fogom nézni.

Megmurdel

fema én még DRRR-t tudom ajánlani, de természetesen ha láttad már az első évadot is. Ha nem akkor pedig nyugodtan kezdj bele. Nem fogod megbánni. :D