Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

fema

Quote from: Megmurdel on 2015-03-16, 10:05:30
fema én még DRRR-t tudom ajánlani, de természetesen ha láttad már az első évadot is. Ha nem akkor pedig nyugodtan kezdj bele. Nem fogod megbánni. :D
Ó, hát ez le is van töltve, csak elfelejtettem... Kösz. :O

blackronin

Seven Sins 20-22:
Még 2 rész és vége.
Aki nem ismeri a mangát az biztosan jól elszórakozik vele (bár az art egyre többször igénytelen), de engem továbbra is borzasztóan zavar, hogy egy ilyen népszerű és élvezetes sorozatot ilyen bánásmódban részesítettek... 

Leara

Quote from: fema on 2015-03-15, 23:44:11
Az a sárga valami nem túl bizalomgerjesztő számomra. Mi akar az lenni? :D
Őt kell kinyírniuk :DD... még nem derült ki, hogy pontosan mi is ő, bár utalgattak már 1-2 dologra vele kapcsolatban. Amúgy jó arc, szóval szerintem ne hagyd, hogy elriasszon :D.

Quote from: Megmurdel on 2015-03-16, 10:05:30
fema én még DRRR-t tudom ajánlani, de természetesen ha láttad már az első évadot is. Ha nem akkor pedig nyugodtan kezdj bele. Nem fogod megbánni. :D
Tegnap meglestem az új részt és pont arra gondoltam, hogy milyen gyenge ez az évad az előzőhöz képest :S. A S1-et újráztam a második évad előtt és valahogy sokkal hangulatosabb, misztikusabb és érdekfeszítőbb volt - második nézésre ugyanúgy (ha nem még jobban) élveztem, mint először. Az új karakterek a régiekhez képest nem túl érdekesek (néhány kivételt leszámítva) és a sztori is olyan semmilyen (már csak azt remélem, hogy ez most csupán előkészíti a későbbi évadokat és majd azok pörögnek :D).
MAL

SaiyaGin

Quote from: Leara on 2015-03-16, 21:51:59
Quote from: Megmurdel on 2015-03-16, 10:05:30
fema én még DRRR-t tudom ajánlani, de természetesen ha láttad már az első évadot is. Ha nem akkor pedig nyugodtan kezdj bele. Nem fogod megbánni. :D
Tegnap meglestem az új részt és pont arra gondoltam, hogy milyen gyenge ez az évad az előzőhöz képest :S. A S1-et újráztam a második évad előtt és valahogy sokkal hangulatosabb, misztikusabb és érdekfeszítőbb volt - második nézésre ugyanúgy (ha nem még jobban) élveztem, mint először. Az új karakterek a régiekhez képest nem túl érdekesek (néhány kivételt leszámítva) és a sztori is olyan semmilyen (már csak azt remélem, hogy ez most csupán előkészíti a későbbi évadokat és majd azok pörögnek :D).

Ez nem hangzik túl bizalomgerjesztően. ^^

Zelda

Ne csináljátok már, pedig nagyon vártam a DRRRRRRR-t... De tény, hogy 2 rész után nem hagyott eddig túl mély benyomást.  :3x3:

Megmurdel

Az tény hogy nem jobb az első évadnál és valóban nem ugyan olyan jó a story, de nekem az új karakterek nagyon bejöttek és nekem tetszik....  fuck  me right?  :D

Cobra

Egyre több a szereplő és egyre inkább wtf a történés, szóval nem tudom merrefelé fog menni a Durara mostani szezonja.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

fema

Maria 9: enyhe pánik az elején
Maria 10: a srác még a végén heréket növeszt :D

-OJ-

Shirobako 23.rész

Ez a rész :kocc:  :appl: :Kiraly:

A rendezőnek az íróhoz való feljutásának útját valami eszméletlen módon eltúlozták, a kettejük között folytatott érdemi beszélgetés viszont kárpótolt ezért. Pedig azt vártam, hogy valami középiskolás srác lesz az író, vagy lesz valami más oka, amiért a kiadója mögé bújik. De az sem ért meglepetésként, hogy a szerkesztője volt egy sumákoló tetű :uzi:
Jó sokáig húzták a dolgot, de végre megoldódott a kommunikációs probléma. És csak egy email kellett hozzá, LOL  ^^"

És a kitalált új karakterrel csak bevonták végre Zukka-chant is az eseményekbe
Aoi sírva fakadása emiatt páratlan volt  :redface:
[spoiler][/spoiler]

Isley

Tokyo Ghoul √A: 11. rész

Újabb jó, akcióval teli rész. A végére belejöttek. Kaneki is jót harcolt. Érdekes, hogy egy rész van hátra, de nem tűnik úgy, mintha bármi is megoldódott volna. Tatara ás Houji között várom a leszámolást, a többit majd meglátjuk.

Zelda

Nanatsu no Taizai up to ep. 22
Ha az ember kizárja a fejéből a mangát tényleg élvezhetővé válik az anime, de egyébként pedig valóban elsiették. Nem azt mondom, hogy egy csata 20+ epizódon keresztül folytatódjon, mint a régi nagy shounen-ekben, de azért lehetett volna ennek több időt adni...
Ennek ellenére most már be fogom fejezni.

-OJ-

KanColle 12.rész

úgy tudtam, hogy Fubuki egy lövéssel megmenti Akagit. Amennyit az filózott a sorsa megváltoztatásán, Fubukit pedig amennyit képezték hogy jó védelmező legyen, másképp nem is történhetett volna.
De LOL, mikor a bázis megszólalt az öregasszony hangon  :he: Oichi pedig szépen kivágta a tengerből a Kitakamit fenyegető ellent :whoah:
A végső csatához szépen összegyűlt a teljes gárda, az előkerült Admirális pedig még Taihout is bedobta utánpótlásnak.
Ennek ellenére nagyon unalmas volt a regenerálódó bázis elleni ütközet, és az egyetlen, ami érdekes lehetett volna (Fubuki vs BlackRockShooter) azt meg volt pofájuk kivágni :morci:

Kisaragi vízen lebegő hajcsatjának most nem volt túl sok jelentősége, de ha jól értelmeztem, a végén bejelentették a folytatást, és abban már visszatérhet

SaiyaGin

GBFT 24:
GENKAI NANTE NAI

[spoiler]Na jó, a bolygóromboló főnix és tigris azért már túlzás volt. ^^"[/spoiler]

Isley

Tokyo Ghoul √A: 12. rész (2. évad vége)

Sajnos az egész rész merő dögunalom volt. Vontatott és szó szerint semmi sem történt benne. Már csak a romok és a törmelékek maradtak, illetve a halottakra való emlékezés. Ezzel a résszel együtt a sorozat legjobb esetben is 5/10 és sajnos csalódás összességében. Jövőre, ha minden igaz, érkezik a harmadik évad. Addig is lesz OVA, akár több is. Ha a harmadik évad már végre a keményekről (Houji, Tatara) szólna, akkor érdemes lenne megnézni, de Kaneki és Touka már ebben az évadban is szenvedett csak.

SaiyaGin

A mostanában véget érő sorozatok közül miket érdemes megnézni?

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2015-03-27, 20:12:52
A mostanában véget érő sorozatok közül miket érdemes megnézni?
Parasyte úgy hallottam nem rossz, hisz az alap manga mestermű, szóval a fő sztori mindenképp jó, még ha kis részleteket el is fuseráltak.
[reserved]

-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2015-03-27, 20:12:52
A mostanában véget érő sorozatok közül miket érdemes megnézni?

Death Parade
Shigatsu wa Kimi Uso
Shirobako
Parasyte
Happy Cooking Graffiti

esetleg a Durarara!!x2, ha láttad az elsőt és tetszett.

A többi nyugodtan kihagyható.

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2015-03-27, 20:12:52
A mostanában véget érő sorozatok közül miket érdemes megnézni?
Death Parade pont most ért véget, szerintem egész jó. Shigatsu wa Kimi no Uso vége nekem annyira nem jött be (de nem volt rossz) + a zene miatt is okés.
A Garo szerintem a végére egész jó kis fantasy cucc lett. Bár a fightoknál az elhúzott agyon effektelt kiáltásoktól kirázott a hideg XD Most más nagyon nem jut eszembe, amit szívesen ajánlanék. Mondanám, hogy Cross Ange, asszem holnap után lesz vége, de ez a csöcsös animék közül emelkedik max ki egy közepes-szerű storyval. :)

SaiyaGin

 :merci: mindenkinek!

Cross Ange: erről már sok "jót" olvastam (ez a blog szerintem néha zseniális tud lenni), ha egyszer rám tör a memberitisz, és kedvem támad egy Zs-kategóriás cucchoz, ezt fogom választani.
[spoiler]Persze csak ha már kijött az összes BD. :D[/spoiler]

LuckyDingo

A Log Horizon második évada is egész jó szerintem, feltéve, hogy nézted az elsőt. :D Remélem folytatják még, mert most sem sikerült befejezni rendesen. :D

-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2015-03-28, 15:29:40
Cross Ange: erről már sok "jót" olvastam (ez a blog szerintem néha zseniális tud lenni), ha egyszer rám tör a memberitisz, és kedvem támad egy Zs-kategóriás cucchoz, ezt fogom választani.
[spoiler]Persze csak ha már kijött az összes BD. :D[/spoiler]

Ebben az esetben a BD sem mutat többet a TV-verziónál

LuckyDingo

Quote from: SaiyaGin on 2015-03-28, 15:29:40
:merci: mindenkinek!

Cross Ange: erről már sok "jót" olvastam (ez a blog szerintem néha zseniális tud lenni), ha egyszer rám tör a memberitisz, és kedvem támad egy Zs-kategóriás cucchoz, ezt fogom választani.
[spoiler]Persze csak ha már kijött az összes BD. :D[/spoiler]

Jó ok, vége, ezt látni kell. :D Az utolsó rész minden eddigit felülmúlt. xD

-OJ-

Quote from: LuckyDingo on 2015-03-29, 13:23:09
Jó ok, vége, ezt látni kell. :D Az utolsó rész minden eddigit felülmúlt. xD

Cross Ange 25

Az epilógus viszont megint roppant gyenge lett, ami tipikus Sunrise betegség.
[spoiler]Kommandós Sylvián kínomban röhögtem, míg az eredeti világban mindenki happy, és ennyi? :grrr:

Egyedül az a gondolat vigasztal, hogy Embryo után Tusk lehet az új háremisten az eredeti Földön, hiszen ő az egyetlen férfiember a világon :whoah: rajta kívül csak ronda sárkányok vannak.
Dolgoznia is kell majd, ha Ange egy egész nemzetet akar építeni vele :jee: [/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2015-03-28, 18:27:05
Ebben az esetben a BD sem mutat többet a TV-verziónál

:(

Quote from: LuckyDingo on 2015-03-29, 13:23:09
Jó ok, vége, ezt látni kell. :D Az utolsó rész minden eddigit felülmúlt. xD

:D

LuckyDingo

Quote from: -OJ- on 2015-03-29, 14:01:46
Quote from: LuckyDingo on 2015-03-29, 13:23:09
Jó ok, vége, ezt látni kell. :D Az utolsó rész minden eddigit felülmúlt. xD

Cross Ange 25

Az epilógus viszont megint roppant gyenge lett, ami tipikus Sunrise betegség.
[spoiler]Kommandós Sylvián kínomban röhögtem, míg az eredeti világban mindenki happy, és ennyi? :grrr:

Egyedül az a gondolat vigasztal, hogy Embryo után Tusk lehet az új háremisten az eredeti Földön, hiszen ő az egyetlen férfiember a világon :whoah: rajta kívül csak ronda sárkányok vannak.
Dolgoznia is kell majd, ha Ange egy egész nemzetet akar építeni vele :jee: [/spoiler]

Ange majd kinyeri az örökítőanyagot belőle, a többiek közelébe úgysem engedi. :D Nekem a kedvenc jelenetem az volt, amikor Tusk megjenent és Már-már Yuuki Rito fordulattal felkapta az arcával Angét  földről.. nah az volt amikor nem bírtam, leállítottam és röhögtem. :D

blackronin

#9565
The Seven Sins 23-24:
Ezzel letudtuk az anime feldolgozást.
Kaptunk egy anime-only filler befejezést, ami tényleg csak arra volt jó, hogy lezárják a történetet.

Röviden az adaptációról:
Aki olvassa a mangát az legalább azért nézzen bele, hogy megismerje a szinkronhangokat, amelyek tökéletesen illenek a karakterekhez. Meg egy-két jelenet jól volt átültetve a mangából.
A zene rendben volt, míg az animáció és art a kezdeti remek minőségből szép lassan átcsúszott középszerűvé, sőt esetenként kifejezetten igénytelen volt.
A történet maga borzasztóan össze lett tömörítve, sok történetszál teljesen kimaradt... olyanok amik rengeteget adnak a karakterekhez és a történethez is.
Talán ezt nevezném meg a legnagyobb hibának, érthetetlen hogy miért részesült ilyen elbánásban az adaptáció.

A manga ezzel szemben továbbra is remek, ajánlom mindenkinek, hogy inkább azt kövesse tovább és felejtse el ezt az anime feldolgozást... egészen addig, amíg nem kap egy minőségibb változatot (lásd. Hunter x Hunter 2011-es változat).

Leara

Quote from: blackronin on 2015-03-30, 14:45:24
The Seven Sins 23-24:
Ezzel letudtuk az anime feldolgozást.
Kaptunk egy anime-only filler befejezést, ami tényleg csak arra volt jó, hogy lezárják a történetet.
Teljesen elment filler irányba, vagy egy esetleges folytatásba nem zavarna bele? Új mangába nem nagyon akarok mostanában belekezdeni, szóval előbb mindenképp az animébe néznék bele, viszont a béna filler endingekből már elegem van :D.
MAL

blackronin

Quote from: Leara on 2015-03-30, 21:18:49
Teljesen elment filler irányba, vagy egy esetleges folytatásba nem zavarna bele?
Annyira nem, csak megint kihagytak "pár" dolgot...  ^^"
Mondhatni az anime nézőknek fel se tűnnek ezek, de a manga olvasók rögtön fogják a fejüket.

Egyébként szeretném, ha nem ezt a változatot folytatnák a jövőben, hanem újra nekifutnának, lásd Hunter x Hunter.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2015-03-30, 21:39:44
Quote from: Leara on 2015-03-30, 21:18:49
Teljesen elment filler irányba, vagy egy esetleges folytatásba nem zavarna bele?
Annyira nem, csak megint kihagytak "pár" dolgot...  ^^"
Mondhatni az anime nézőknek fel se tűnnek ezek, de a manga olvasók rögtön fogják a fejüket.

Egyébként szeretném, ha nem ezt a változatot folytatnák a jövőben, hanem újra nekifutnának, lásd Hunter x Hunter.

Szerintem amint lemegy a demonos arc mangában, jön az újabb adag animében. :D Innen még lazán lehet folytatni pár kisebb változtatással. Nekem összességében az animével sincs bajom, gyorsan letudták, de élvezhető volt.

Leara

Quote from: blackronin on 2015-03-30, 21:39:44
Quote from: Leara on 2015-03-30, 21:18:49
Teljesen elment filler irányba, vagy egy esetleges folytatásba nem zavarna bele?
Annyira nem, csak megint kihagytak "pár" dolgot...  ^^"
Mondhatni az anime nézőknek fel se tűnnek ezek, de a manga olvasók rögtön fogják a fejüket.

Egyébként szeretném, ha nem ezt a változatot folytatnák a jövőben, hanem újra nekifutnának, lásd Hunter x Hunter.
Köszi, akkor adok majd egy esélyt az animének :).

Durarara!!x2 Shou ep. 12: bár összességében jóval gyengébbnek éreztem ezt az évadot az előzőnél, azért ez az utolsó rész elég jó lett. [spoiler]Mikadonak szerintem tényleg van egy "kis" pszichopata beütése, a kedveskedése meg csak álca :D.[/spoiler]
MAL