Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Dimension W: tényleg jónak tűnik egy rész alapján, sokan a Darker than Blacket emlegetik, hogy hátha majd talán lesz olyan jó, nekem viszont a Kite jutott eszembe a szereplők kinézetéről. Meg is néztem, de sehol nem szerepelt az alkotók között Umetsu (a Kite, Mezzo Forte és egyebek legendás alkotója).
Failure is the default option

Zelda

#9901
Boku dake ga inai machi 1-2.
Abszolút átlagon felüli eddig, minden nagyon a helyén van. Csak maradjon is így! (Most olvastam el a mangát a legfrissebb részekig, hát lesz mit nézni.)

Grimgar 1.
Nos, főhőseink nem tudják hol vannak, hogyan kerültek oda, miért pont ők, és miért nem emlékszenek semmire korábbról. A karaktereket erőltetettnek érzem egy kicsit, főleg a dark (vagy black?) knight csávót, ő az agyamra megy. Sokat nem várok tőle, leginkább az art miatt kezdtem neki, nagyon bejön ez a stílus.
szerk: ep. 2.
Meh... 2. rész és [spoiler]majdnem 4 perces zenei és állóképes betét... A készítők sem tudják, mit kezdjenek a saját sztorijukkal? Illetve, nincs is sztori...[/spoiler]

Ajin 1.
Na ez érdekes darab. Megy a flame-elés ezerrel, hogy CGI így sz.r meg úgy... (Persze nem itt.) Ettől eltekintve nekem tetszik, a hangeffektek nagyon ott vannak, és nem hinném, h olyan rossz lesz a sztori, hogy ne lehetne elviselni az aktuális grafikát. Elvégre a Sidonia no Kishi ugyanilyen volt. Ha valaki azt látta, annak ez is menni fog.

Cloud

Assassination Classroom s2

1-2. rész
Ez továbbra is az az őrültség, ami miatt az első évadot imádtam. :D 1. részben az Attack on Titan jeleneten sírtam a röhögéstől. :D

gerey

Bubuki Buranki
2 rész után dobtam, nem tudott lekötni és még csak nem is tűnt úgy, hogy ebből lesz valami értelmes. Ha hasonlítanom kéne valamihez, akkor talán a power rangers jut először az eszembe.  ^^"  Az animáció sem tetszett, de nem az a legnagyobb baja a sorozatnak.  :D

Cloud

Grimgar: 1. rész után dobtam, nem kell ez nekem szerintem. :(

Leara

Boku dake ga Inai Machi 03: nálam még mindig simán a szezon legjobbja  :whoah:. Viszont szerintem elég egyértelműen [spoiler]a tanár lesz a gyilkos. Simlisnek tűnik és még azt is megmagyarázná, hogy az első részben miért volt annyira nagyon ismerős Satoru anyjának :D.[/spoiler] Aztán ki tudja, lehet, hogy tévedek :D.
MAL

Zelda

Quote from: Leara on 2016-01-22, 22:14:57
Boku dake ga Inai Machi 03: nálam még mindig simán a szezon legjobbja  :whoah:. Viszont szerintem elég egyértelműen [spoiler]a tanár lesz a gyilkos. Simlisnek tűnik és még azt is megmagyarázná, hogy az első részben miért volt annyira nagyon ismerős Satoru anyjának :D.[/spoiler] Aztán ki tudja, lehet, hogy tévedek :D.
Szerintem is elkönyvelhetjük a legjobbnak. És az OP meg az ED is nagyon passzol, mind2 nagyon tetszik.

Isley

Boku dake ga Inai Machi

Kér rész után meggyőzött. Hangulatos és érdekes a sztori.

Dimension W

Valakinek a Cowboy Beebop, valakinek a DTB, nekem pedig még a Space Dandy is eszembe jutott róla (: D). Jó, persze sokkal komolyabb, de valahogy mégis. Loserről pedig kicsit a Tiger and Bunnyból Lunatic. Engem ott vett meg a sorozat, hogy Kyouma hozza Ono Daisuke szokásos keményfiú imidzsét és a történet pedig elég érdekes, hogy lekössön.

Még az Ajint sanszos, hogy elkezdem. Zelda Sidonia no Kishi hasonlata nagyot dobott ennek lehetőségén.

Zelda

Quote from: Isley on 2016-01-25, 20:14:42
Még az Ajint sanszos, hogy elkezdem. Zelda Sidonia no Kishi hasonlata nagyot dobott ennek lehetőségén.
De azért még egyszer kiemelném: az egyetlen hasonlat a CG. (Meg talán a hangeffektek.) A TV sorozat első 2 része egy az egyben ugyanaz eddig, mint a Shoudou mozi. (Így ezek alapján az utóbbit ajánlom.)

Zelda

#9909
Boku dake ga inai machi 4.
Úúúúúúú!!! Igen, lehet ezt még überelni!  :whoah:
(És ezt úgy mondom gyerekek, hogy olvastam a mangát.) És ennek ellenére ugyanúgy remegve várom a következő részt. Mert ennyire jó.
[spoiler=Off]És már itt is a live-action adaptáció előzetese. Ez gyors volt.[/spoiler]

kada

#9910
Ojisan to Marshmallow csak nekem?
Hát jó...
Az eheti rész mondjuk rémes volt. A főszereplő lemaradt belőle, Ojisan magában nem teszi nézhetővé (és nem, a Marshmallow nem szereplő).

SaiyaGin


Zelda

Grimgar 4.
Tipikus... Már épp elkezdett tetszeni a maga sajátos slow-paced és semmitmondó mivoltával, erre:
[spoiler=Ne olvasd, csak ha nagyon kíváncsi vagy.]kapunk egy death flaget és Manato meghal...[/spoiler]
Érdekes egyveleg keveredik ebben a darabban, és + pontot kap tőlem arra, hogy inkább a "játékosok" pszichológiai hátterével foglalkozik és nem a szokásos, hódítsuk meg a világot megy benne. Most már biztos, hogy végig fogom nézni, bármi történjék is, csak adjanak már egy csipetnyi háttérsztorit...

Cloud

Fairy Tail Zero-ba belehoznak vajon valamit a főszálból is, vagy végig Mavisre fog koncentrálni? Legutóbbi részben ugye ott volt egy fél pillanatra [spoiler]Zeref.[/spoiler]

Leara

Quote from: Cloud on 2016-01-31, 22:32:44
Fairy Tail Zero-ba belehoznak vajon valamit a főszálból is, vagy végig Mavisre fog koncentrálni? Legutóbbi részben ugye ott volt egy fél pillanatra [spoiler]Zeref.[/spoiler]
Az animét nem nézem, de ha nagyon érdekel, a manga alapján: [spoiler]lesz köze Zerefnek a Zerohoz :). Viszont a Zero végén maradt néhány kérdés, amit a manga nem olyan rég tisztázott, szóval gondolom az animében is így fog menni.[/spoiler]
MAL

Cloud

#9915
Quote from: Leara on 2016-01-31, 22:36:57
Quote from: Cloud on 2016-01-31, 22:32:44
Fairy Tail Zero-ba belehoznak vajon valamit a főszálból is, vagy végig Mavisre fog koncentrálni? Legutóbbi részben ugye ott volt egy fél pillanatra [spoiler]Zeref.[/spoiler]
Az animét nem nézem, de ha nagyon érdekel, a manga alapján: [spoiler]lesz köze Zerefnek a Zerohoz :). Viszont a Zero végén maradt néhány kérdés, amit a manga nem olyan rég tisztázott, szóval gondolom az animében is így fog menni.[/spoiler]

Köszi infót. Egyelőre azon agyalok, hogy nézzem csak simán animét, vagy toljam be zero mangát, aztán folytassam a sima mangával. :D Mert eddig utóbbit akartam, de most meg elkezdett érdekelni Zero is.

________________


Más téma:

Új Aquariont nézte valaki? Van kapocs a régi szériákkal?

Leara

#9916
Quote from: Cloud on 2016-01-31, 22:57:24
Köszi infót. Egyelőre azon agyalok, hogy nézzem csak simán animét, vagy toljam be zero mangát, aztán folytassam a sima mangával. :D Mert eddig utóbbit akartam, de most meg elkezdett érdekelni Zero is.
Ha elkezded a mangát, akkor mindenképp a Zero legyen az első :)... amúgy sem túl hosszú, de van a mangában néhány dolog, amihez nem árt a Zero ismerete :).

Quote from: Zelda on 2016-01-31, 20:54:26
Grimgar 4.
Érdekes egyveleg keveredik ebben a darabban, és + pontot kap tőlem arra, hogy inkább a "játékosok" pszichológiai hátterével foglalkozik és nem a szokásos, hódítsuk meg a világot megy benne. Most már biztos, hogy végig fogom nézni, bármi történjék is, csak adjanak már egy csipetnyi háttérsztorit...
Ó, szóval más is nézi :D. Láttam, hogy a lassúsága miatt sokan szidják, de nekem most valamiért pont azért jön be. Féltem, hogy csak valami újabb SAO lesz (ami nekem amúgy sem tetszett), de kellemes csalódásként ért (eddig legalábbis). Az egyetlen gondom, hogy szerintem semmi érdemleges nem fog kiderülni a végéig XD.
MAL

Zelda

Akagami no Shirayukihime S2. 4.
Eddig továbbra is hibátlan minden, nagyon jól el van találva, és kiegyensúlyozottan tálalják, nem sietnek sehova. Csak így tovább!

kada

Quote from: Zelda on 2016-01-31, 20:54:26
Grimgar 4.
Tipikus... Már épp elkezdett tetszeni a maga sajátos slow-paced és semmitmondó mivoltával, erre:
[spoiler=Ne olvasd, csak ha nagyon kíváncsi vagy.]kapunk egy death flaget és Manato meghal...[/spoiler]
Érdekes egyveleg keveredik ebben a darabban, és + pontot kap tőlem arra, hogy inkább a "játékosok" pszichológiai hátterével foglalkozik és nem a szokásos, hódítsuk meg a világot megy benne. Most már biztos, hogy végig fogom nézni, bármi történjék is, csak adjanak már egy csipetnyi háttérsztorit...
Annyit előre hallottam valakitől, hogy ebben a részben történni fog valami és agyaltam rajta nem keveset hogy mi lehet az, így annyira nem lepett meg.
De ez nem baj, attól még nem volt rosszabb, várom a folytatást!

kada

GATE 17:
Lelei
[spoiler]doing her Gilgamesh impression[/spoiler]
Azt a jelenetet jól eltalálták, ahogyan szépen mosolyog.
Egyébként viszont rohantak a résszel sajnos.
[spoiler]Tuca észheztérése, Itami sebmentes ruhaszakadása, a vallási BSOD (a drow Hardy worshipperek ...voltak), Itami rálőtt párszor a kissárkányokra, a gyíkcsaj nem hitte el rögtön hogy megölték a nagysárkit és ellenőrizte.[/spoiler]
Manga > Anime, de azért jó nézni ahogy mozognak (meg szinesek, bár az új karakternek ez nem tudom mennyire tett jót).

chilip

#9920
Noblesse - Awakening 00 - nemtom miért 0ás epizód, talán pilot. hát ezt is megértem, hogy anime lett belőle mégha 1 részes is :') bár emiatt nagyon kapkodtak benne :/ kár, azért nem volt olyan rossz csak épp a lényeg veszik el benne a webtoon nélkül  ^^" meg M-21 is tök rendesnek jön le holott egy seggfej volt az elején a társával együtt

Cloud

GATE 17.

Lelei arcán az a vigyor.   :whoah:[spoiler]Simán Gilgamesh-t jutatta az eszembe.[/spoiler] A vége nagyon komoly volt.  :))

kada

Quote from: Cloud on 2016-02-06, 00:09:09
GATE 17.

Lelei arcán az a vigyor.   :whoah:[spoiler]Simán Gilgamesh-t jutatta az eszembe.[/spoiler]
:tezsvir:
Azért Rori se volt rossz persze :P Főleg azzal a háttérrel...

Ja, ami még a mangába volt, BDSM elfek. Itami még megjegyzést is tett rá, az is vissza lett fogva :(

Utawarerumono - Itsuwari no Kamen 18
Na puff, erre valahogy lehetett számítani.
Arra haragszom, hogy a szállós nénit előhozták ugyan (kép nem a maiból), aztán nem volt vele semmi érdekes, pedig tudjuk róla, hogy nem érdektelen számára a történés.

Cloud

Quote from: kada on 2016-02-07, 00:52:24
Quote from: Cloud on 2016-02-06, 00:09:09
GATE 17.

Lelei arcán az a vigyor.   :whoah:[spoiler]Simán Gilgamesh-t jutatta az eszembe.[/spoiler]
:tezsvir:
Azért Rori se volt rossz persze :P Főleg azzal a háttérrel...

Hja igen, állat volt az is. :D Kíváncsi vagyok, mit szólnának a kis fantasy világ lakói egy durvább elrettentésnek. Atombomba? :D

kada

Quote from: Cloud on 2016-02-07, 12:44:16Hja igen, állat volt az is. :D Kíváncsi vagyok, mit szólnának a kis fantasy világ lakói egy durvább elrettentésnek. Atombomba? :D
JSDF + Atombomba?
Troll much?  :_piszka:

Aki ott volt az első nagy csatánál és túlélte, azt már nem kell jobban elrettenteni. Aki nem volt ott, megnézheti a szenátus épületét.

Cloud

Quote from: kada on 2016-02-08, 19:24:32
Quote from: Cloud on 2016-02-07, 12:44:16Hja igen, állat volt az is. :D Kíváncsi vagyok, mit szólnának a kis fantasy világ lakói egy durvább elrettentésnek. Atombomba? :D
JSDF + Atombomba?
Troll much?  :_piszka:

Aki ott volt az első nagy csatánál és túlélte, azt már nem kell jobban elrettenteni. Aki nem volt ott, megnézheti a szenátus épületét.

Ó hát ott vannak még USA, Kína és egyéb nemzetek is: :D Főleg ahogy látom az animében ők sem annyira közömbösek a másik világ iránt.

Zelda

Grimgar 5.
Ez egyre jobb. A teljesen szokatlan tempó egyre inkább kényelmessé válik, és nagyon tetszik, hogy még csak kilátásba sem kerültek a "hogyan jussunk vissza a világunkba", meg a "derítsük ki, hol vagyunk, és kik voltunk/vagyunk" dilemmák, ehelyett teljesen "hétköznapi" szituációkat, és pszichológiai bepillantásokat kapunk, amik az adott környezetben tökéletesen reálisnak hatnak. Nekem nagyon tetszik, totálisan megnyert a sorozat.
[spoiler]Azért Renji-t a tapló fogalmazásáért minimum pofán vágtam volna Haruhiro helyében...[/spoiler]

kada

Quote from: Cloud on 2016-02-08, 20:01:26
Quote from: kada on 2016-02-08, 19:24:32
Quote from: Cloud on 2016-02-07, 12:44:16Hja igen, állat volt az is. :D Kíváncsi vagyok, mit szólnának a kis fantasy világ lakói egy durvább elrettentésnek. Atombomba? :D
JSDF + Atombomba?
Troll much?  :_piszka:
Ó hát ott vannak még USA, Kína és egyéb nemzetek is: :D Főleg ahogy látom az animében ők sem annyira közömbösek a másik világ iránt.
Egyéb nemzeteknek nincs saját bejáratuk ebbe a világba.
Japán még információt se nagyon akar velük megosztani, nem hogy beengedni a hadseregüket japán területre hogy aztán átmasírozzanak egy éles atombombával a GATE másik oldalára.... Az előző évad pancsi részében (into spy movie) az amcsik is aktívan benne voltak az ellenséges szarkavarásban.

Quote from: Zelda on 2016-02-08, 20:05:33
Grimgar 5.
Ez egyre jobb. A teljesen szokatlan tempó egyre inkább kényelmessé válik, és nagyon tetszik, hogy még csak kilátásba sem kerültek a "hogyan jussunk vissza a világunkba", meg a "derítsük ki, hol vagyunk, és kik voltunk/vagyunk" dilemmák, ehelyett teljesen "hétköznapi" szituációkat, és pszichológiai bepillantásokat kapunk, amik az adott környezetben tökéletesen reálisnak hatnak. Nekem nagyon tetszik, totálisan megnyert a sorozat.
Az új szereplőt még nem egészen sikerült elfogadnom mint értelmes lény.

Leara

Quote from: kada on 2016-02-09, 00:19:23
Quote from: Zelda on 2016-02-08, 20:05:33
Grimgar 5.
Ez egyre jobb. A teljesen szokatlan tempó egyre inkább kényelmessé válik, és nagyon tetszik, hogy még csak kilátásba sem kerültek a "hogyan jussunk vissza a világunkba", meg a "derítsük ki, hol vagyunk, és kik voltunk/vagyunk" dilemmák, ehelyett teljesen "hétköznapi" szituációkat, és pszichológiai bepillantásokat kapunk, amik az adott környezetben tökéletesen reálisnak hatnak. Nekem nagyon tetszik, totálisan megnyert a sorozat.
Az új szereplőt még nem egészen sikerült elfogadnom mint értelmes lény.
Nem állítom, hogy olyan szimpatikus lenne a stílusa, viszont nem mondott hülyeségeket a csapatnak :D.
MAL

danika230

KonoSuba ep1-4
Így az első pár rész alapján azt kell mondanom, hogy a szezon kellemes meglepetése. Szórakoztató darab.  :jee: