Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Cloud

GATE 18.

Na megkavarják a dolgokat, bár egyelőre nem tudom mit érnek el vele.   :morci:

kada

Quote from: Cloud on 2016-02-13, 22:42:37GATE 18.
Na megkavarják a dolgokat, bár egyelőre nem tudom mit érnek el vele.   :morci:
Sugawara szivatása jó lett, és még így is olcsón megúszta a mangához képest  ::)

Az hogy átugrottak fillert nem baj, de vicces apró kis mellékzöngéket is kihagynak, ami kár.
Pl : Nightly special private lessons vagy hogy mennyire rettegettek a japán asszonyok  :rotfl:
Na meg a sárkis jelenet is ha több időt kap, jobban lehetett volna ábrázolni, eléggé rohannak. Remélem azért, mert egy jó kis befejezéshez alapoznak.

A kavarás meg... Én se tudom mit érnek el vele, de a kezdeti lendület után eléggé leülepedett az a szál, úgyhogy örülök neki. Aztán hogy történethű vagy anime-only és hogy milyen, majd kiderül.

Cloud

Quote from: kada on 2016-02-14, 11:34:31
Quote from: Cloud on 2016-02-13, 22:42:37GATE 18.
Na megkavarják a dolgokat, bár egyelőre nem tudom mit érnek el vele.   :morci:
Sugawara szivatása jó lett, és még így is olcsón megúszta a mangához képest  ::)

Miért, ott direktben megkapta, hogy lolicon? :D

Cobra

Gundam Orphans 18: Nem gondoltam volna, hogy tudnak mostanában jó Gundamot összehozni, de egyre jobb ez a sorozat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Junchi

#9934
A szezonból egyedül a Boku Dakét követem, ami továbbra is lelkesít, meg stuff, de ahogy haladunk előre, valahogy egyre több dolog szúrja a szemem, főleg ami a plot-konzisztenciát illeti, de vannak egyéb gondok is vele. Lehet, hogy a végére összeáll majd a dolog, és javít ezen-azon (főleg, hogy ugyanazt a befejezést kapja, mint a manga, szal innentől tényleg csak az author tehetségén múlik a dolog), de egyelőre ezeket elég nehezen tudom a szőnyeg alá söpörni.

Szal:
1) Kenya. A Numero Uno. Egyszerűen nem tudom túltenni magam azon, hogy a) nincs koherens karaktere, b) egyáltalán nem úgy viselkedik, mint egy 10 éves kissrác. Oké, x+n év alatt ezt már megszokhattuk, hogy animékben kissé máshogy mennek a dolgok ezen a fronton is, de itt egyszerűen átestek mindenestül a paci túloldalára. Komolyan, 10 éves létére össze-vissza analizál mindenkit, személyes preferenciái vannak az igazságot illetően (és nem ám valami gyerekes dolgok) és a gondolkodásmódja is legalább egy 20 évesé. Szal én nem tudom, de arra azért emlékszem, hogy 10 évesen mi még igencsak azzal voltunk elfoglalva, hogy milyen módon fogjuk elnyerni a másik pokémon tazóját az iskolában. Mondjuk a többieket sem kell félteni, Hinazukinak is volt pölö ez a "we are both fake" szövege még az elején, bár nála azért lehet a személyiségbeli torzulásokat magyarázni, ahogy közel sem olyan vészes a dolog, mint Kenőmájas koma esetében, de azért nah...

2) Ez az egész időutazósdi. Ez a mi a rák tulajdonképpen? Egyelőre egy ordas nagy plot device, ami még annyi szenszet sem mékel, mint a többi hasonló filmben/animében/akármiben. Egy az, hogy baromira nincs rá szabály (az elején kellett, hogy valaki veszélybe kerüljön, aztán, hogy meghaljon, aztán már az se), másrészt honnan a seggből van ez a képessége az MC-nek? Szal nem várok tudományos magyarázatot (az Isten mentsen meg tőle), de legalább valami épkézláb szisztémát, hogy mégis mitől indul be, mik a korlátai, stb. Ez így nekem eléggé "használjuk, mikor a cselekmény éppen azt kívánja" módszer szerint megy, ami viszont nem az értelmes és épkézláb writing diadala.

3) Ez egy lehetséges jövőbeli probléma, de ezt még bőven ki lehet küszöbölni: hiába a sok suspense és a sokszor A-kategóriás rendezés, ha egyszerűen nincs karakter, akire ráhúzhatnánk a gyilkosságo(ka)t, csakis EGY szereplő. Sajnos nem is nagyon próbálkozik ilyen téren az anime, ha meg épp gyanúba is szeretne keverni valaki mást, arról egyből meg lehet mondani, hogy ez csak egy félrevezetés, ellenben az az EGY valaki (akiben 99,99% biztos vagyok, hogy ő lesz a hunyó, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem vagyok vele egyedül), akinek vígan passzív az összes jelenete a cselekmény szempontjából, ellenben valahogy mindig mégis "célkeresztben van". Szóval nagyon remélem, hogy végső soron az indítékokra és motivációkra megy majd ki az igazi meglepetés-faktor, és nem pedig arra, hogy "OMG, ki a hunyó" (max utóbbi abban az esetben, ha jelöltünk nem egyedül műveli ezt a szépséges szakmát, hanem akad valami társa is).

A karakterek amúgy nem rosszak, ahogy a dialógusok is decensek (már legalábbis, mikor nem Fantasztikus Öcsi az egyik résztvevő), a grafika+animáció a szokásos A-1-féle hányáshoz képest szintén egész korrekt, úgyhogy egy épkézláb második etappal lehet ez még egy jó sorozat, de félek, a végére csak annyi lesz az egészből, hogy az átlag szezonos szarságokhoz képest igen, jó volt, de úgy overall már kevésbé. Pedig úgy szeretnék végre egy szezonos cuccra 8-nál több pontot adni, amire már 5 éve nem tudtam sort keríteni, úgyhogy van még vissza öt epizód, lehet ezt még csiszolni, faragni.

kikuchiyo

Az az érzésem, mintha kicsit erőltetetten próbálna a sorozat red herringeket bedobni időnként (talán éppen azért, hogy valamivel elterelje a figyelmet az egyetlen nyilvánvaló gyanúsítottról). A Kenyával kapcsolatos anomáliák is ide sorolhatók: volt az a cliffhanger, hogy baljós zene kíséretében mutatták, ahogy [spoiler]konspirál a tanárbácsival[/spoiler], vagy amikor letámadta a főhőst a "ki is vagy te valójában" dumájával. Ezekkel azt sugallják, mintha ő is a sötét oldalon lenne, illetve hogy ő is időutazó lenne vagy legalábbis tudná, mi van a főhőssel, pedig valószínűleg egyik sem igaz.

Az időutazás, ahogy itt előkerül, tényleg nehezen magyarázható: a srác 29 éves személyisége teljes egészében átkerül a 10 éves testébe, és módosulás nélkül "fut" a fiatalabb kiadású hardveren (már amennyire ez egyáltalán értelmes dolog - semennyire), vagy nagyjából a tíz éves személyisége marad meg, csak a felnőtt énjének az emlékei és céljai belekeverednek?
Aztán: másnak is van-e, volt-e ilyen képessége, tudnak-e a főhősről, na meg amiket te kérdeztél...

Ezekkel együtt is el tudja érni nálam az anime, hogy minden rész után nagyon szeretném rögtön látni a következőt, illetve kényszerítenem kell magam, hogy ne olvassak előre a mangában, amire pedig már régóta nem volt képes kurrens sorozat.
Failure is the default option

Leara

Quote from: Junchi on 2016-02-24, 13:54:47
A szezonból egyedül a Boku Dakét követem, ami továbbra is lelkesít,
Engem inkább az aggaszt, hogy azt már tudjuk, hogy az anime a manga végét fogja feldolgozni... most, a 8. résszel járnak kb. a manga felénél és már csak 4 rész van hátra... azt hiszem, kapkodós lesz ez az utolsó pár rész :'D.
MAL

Megmurdel

Quote from: Leara on 2016-02-25, 23:59:04
Quote from: Junchi on 2016-02-24, 13:54:47
A szezonból egyedül a Boku Dakét követem, ami továbbra is lelkesít,
Engem inkább az aggaszt, hogy azt már tudjuk, hogy az anime a manga végét fogja feldolgozni... most, a 8. résszel járnak kb. a manga felénél és már csak 4 rész van hátra... azt hiszem, kapkodós lesz ez az utolsó pár rész :'D.
Kár lesz érte.  :frown:

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2016-02-28, 20:16:19
Quote from: Leara on 2016-02-25, 23:59:04
Quote from: Junchi on 2016-02-24, 13:54:47
A szezonból egyedül a Boku Dakét követem, ami továbbra is lelkesít,
Engem inkább az aggaszt, hogy azt már tudjuk, hogy az anime a manga végét fogja feldolgozni... most, a 8. résszel járnak kb. a manga felénél és már csak 4 rész van hátra... azt hiszem, kapkodós lesz ez az utolsó pár rész :'D.
Kár lesz érte.  :frown:
Mhm, 100% hogy nem fér bele rendesen...
[spoiler]Pedig nekem nagyon tetszett a vége.  :frown: (Nem bírtam ki elolvastam raw-ba.) Elméletben még lesz 1 chapter, de a lényeget már lezárta a mangaka.[/spoiler]

Junchi

Quote from: kikuchiyo on 2016-02-24, 22:42:45
Ezekkel azt sugallják, mintha ő is a sötét oldalon lenne, illetve hogy ő is időutazó lenne vagy legalábbis tudná, mi van a főhőssel, pedig valószínűleg egyik sem igaz.

Dettó ugyanerre gyanakodtam az elején, de aztán valahogy ezt (is) elvetettem, szal némi nemű határozatlanságot érzek felfedezni az author részéről vagy dunno, de még ezekkel együtt is több értelme lett volna a dolognak, mint a 10 éves gary stu-nak.

Egyébként meg Ep8

Az előző epizód végi cliffhanger félig-meddig false alarm, illetve annyiban mégsem, hogy kiderült, a gyilkinek is valamiért PONT ez a busz a "búvóhelye". Áhá... Az ilyesmit azért jó lenne mellőzni, meglehetősen olcsó filmes húzás ez már, meg azért szükségtelen mindenből ekkora eseményt csinálni.

Aztán tanárbácsit NAGYON remélem, hogy a vége felé jobban is kifejtik, pláne, ha [spoiler]tényleg ő az elkövető, de ez 99%[/spoiler], szal momentán eléggé homályosak a motivációi, és az is, hogy mit miért csinál.

Egyébként nem volt rossz rész (faggot Kenya minél kevesebb időt tölt a képernyőn, annál több az awesome), sőt a vége (a reggeli) még engem is hihetetlenül elkapott érzelmileg. Simán átlehetett érezni Kayo helyzetét és őszintén nagyon remélem, hogy a hülyepicsa anyja - filmes közhelyek ide vagy oda - megkapja végül, amit megérdemel.

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2016-02-28, 21:07:46
Quote from: Megmurdel on 2016-02-28, 20:16:19
Quote from: Leara on 2016-02-25, 23:59:04
Quote from: Junchi on 2016-02-24, 13:54:47
A szezonból egyedül a Boku Dakét követem, ami továbbra is lelkesít,
Engem inkább az aggaszt, hogy azt már tudjuk, hogy az anime a manga végét fogja feldolgozni... most, a 8. résszel járnak kb. a manga felénél és már csak 4 rész van hátra... azt hiszem, kapkodós lesz ez az utolsó pár rész :'D.
Kár lesz érte.  :frown:
Mhm, 100% hogy nem fér bele rendesen...
[spoiler]Pedig nekem nagyon tetszett a vége.  :frown: (Nem bírtam ki elolvastam raw-ba.) Elméletben még lesz 1 chapter, de a lényeget már lezárta a mangaka.[/spoiler]
Az anime után elolvasom a mangát is már biztosan, de meg kell, hogy mondjam még mindig nehéz megállni, hogy ne olvassak bele. :)

Zelda

Grimgar 8.
Nézi még valaki? :D Fejlődnek a szereplők rendesen, nagyon jó nézni, ahogy kikupálódtak. Érzelmi töltet is ott van még mindig, Mary is egyre kevésbé idegesítő, egész jól integrálódott a bandába.
[spoiler]Azért az durva lett volna, ha ő is kampeca, de hál' az égnek nem ez lett belőle.[/spoiler]
Kíváncsi vagyok innen merre megyünk a fennmaradó részekben, és hogy lesz lezárva.

chilip

Quote from: Zelda on 2016-03-01, 00:08:17
Grimgar 8.
Nézi még valaki? :D Fejlődnek a szereplők rendesen, nagyon jó nézni, ahogy kikupálódtak. Érzelmi töltet is ott van még mindig, Mary is egyre kevésbé idegesítő, egész jól integrálódott a bandába.
[spoiler]Azért az durva lett volna, ha ő is kampeca, de hál' az égnek nem ez lett belőle.[/spoiler]
Kíváncsi vagyok innen merre megyünk a fennmaradó részekben, és hogy lesz lezárva.

hát én dobtam pont azért mert beleestem a csapdába hogy elolvastam a novellát ami kinn van. így az anime érdektelen lett :/ egyre többet tekergettem bele, animáció néhány helyen hagyott kivánnivalót maga után és az apró megmagyarázhatatalan eltérések a novellától...

kada

Quote from: Zelda on 2016-03-01, 00:08:17Grimgar 8.
Nézi még valaki? :D Fejlődnek a szereplők rendesen, nagyon jó nézni, ahogy kikupálódtak. Érzelmi töltet is ott van még mindig, Mary is egyre kevésbé idegesítő, egész jól integrálódott a bandába.
[spoiler]Azért az durva lett volna, ha ő is kampeca, de hál' az égnek nem ez lett belőle.[/spoiler]
Kíváncsi vagyok innen merre megyünk a fennmaradó részekben, és hogy lesz lezárva.
Néztem, tetszett, főleg hogy kikupálták azt a "hibát", amire legutóbb panaszkodtam.
Sikerült nem beleolvasnom egyéb műbe, azt rontottam el legutóbb Overlorddal, egyszerűen nem bírtam ki ott.
A pontozása per pill ennek megfelelően kb Overlord -1, ami még mindig nagyon tisztességes.

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2016-03-01, 00:08:17
Grimgar 8.
Nézi még valaki? :D Fejlődnek a szereplők rendesen, nagyon jó nézni, ahogy kikupálódtak. Érzelmi töltet is ott van még mindig, Mary is egyre kevésbé idegesítő, egész jól integrálódott a bandába.
[spoiler]Azért az durva lett volna, ha ő is kampeca, de hál' az égnek nem ez lett belőle.[/spoiler]
Kíváncsi vagyok innen merre megyünk a fennmaradó részekben, és hogy lesz lezárva.
Természetesen. Nekem speciel egyre jobban tetszik ahogy haladunk előre. :D
Én se olvastam hozzá el semmit, majd max ha véget ér a sorozat.

Zelda

Quote from: Megmurdel on 2016-03-01, 08:55:35
Quote from: Zelda on 2016-03-01, 00:08:17
Grimgar 8.
Nézi még valaki? :D Fejlődnek a szereplők rendesen, nagyon jó nézni, ahogy kikupálódtak. Érzelmi töltet is ott van még mindig, Mary is egyre kevésbé idegesítő, egész jól integrálódott a bandába.
[spoiler]Azért az durva lett volna, ha ő is kampeca, de hál' az égnek nem ez lett belőle.[/spoiler]
Kíváncsi vagyok innen merre megyünk a fennmaradó részekben, és hogy lesz lezárva.
Természetesen. Nekem speciel egyre jobban tetszik ahogy haladunk előre. :D
Én se olvastam hozzá el semmit, majd max ha véget ér a sorozat.
Na ja, ezt MÉG nem kezdtem el olvasni én sem. :D Pontosan ezért én egyelőre tökéletesen elégedett vagyok vele, max a grafikába tudnék belekötni itt-ott.

Cobra

Ez az évad egyébként meglepően jóra sikeredett, ahogy olvasom szinte mindenkinek van legalább 2 sorozata, amit szívesen néz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Megmurdel

Quote from: Cobra on 2016-03-01, 21:58:33
Ez az évad egyébként meglepően jóra sikeredett, ahogy olvasom szinte mindenkinek van legalább 2 sorozata, amit szívesen néz.
Meg is voltam lepődve mikor elkezdtem pótolgatni az elmaradásokat a szezonból. 1-2 darab van amit nem tudok hova rakni ami már furcsa is.

Junchi

Boku Dake ep9

Komolyan mondom, ez az anime lassan önmaga paródiájába fordul át. Így van, nyerjen "megváltást" az irritáló ribanc muter. Adjunk neki is valami tragikusabb hátteret, hogy őt meg a férje verte anno. Nem baj, hogy végig ÉLVEZTE, ahogy gyötörheti a lányát, sírva boruljanak össze a nagymamával, akit a SEMMIBŐL hozzunk be, miközben zárjuk Kayo szálát anticlimatic at its best módon. A forgatókönyvíró és/vagy a mangaka a toppon.

További retardált adalék a [spoiler]tanárbácsi és Satoru dialógusa a tanáriban, aki elmondja, hol bújtatták Kayót, mire a cuccok "rejtélyes" körülmények között eltűnnek onnan, csak hogy a legnagyobb idiótának is egyértelmű legyen ezen a ponton a tettes személye. Merthogy továbbra sincs senki gyanúsítható (ha csak be nem hoznak egy teljesen új karaktert a végére, mert ezen a ponton már ez sem lepne meg), csakis a tanár.[/spoiler]

Válaszokat a rejtélyes póverre továbbra sem kapunk (legolcsóbb plot device EVER), de oda se neki. Komolyan, én már lassan annak is örülnék, ha kiderülne, hogy a család férfitagjai a rejtélyes Időmágusok Céhének a leszármazottjai és ezért rendelkezik Satoru ezzel a képességgel. Szal innentől ez az anime se nem izgalmas, se nem érdekes és azzal, hogy meglépte ezt az "OMG, vegyük mindenki sztoriját drámaivá" lépést, onnan már drámainak sem nagyon mondanám, pedig ezen a fronton (is) volt nem kettő remek húzása a cuccnak.

kada

Quote from: Junchi on 2016-03-07, 10:45:51Boku Dake ep9Komolyan mondom, ez az anime lassan önmaga paródiájába fordul át. Így van, nyerjen "megváltást" az irritáló ribanc muter. Adjunk neki is valami tragikusabb hátteret, hogy őt meg a férje verte anno. Nem baj, hogy végig ÉLVEZTE, ahogy gyötörheti a lányát, sírva boruljanak össze a nagymamával, akit a SEMMIBŐL hozzunk be, miközben zárjuk Kayo szálát anticlimatic at its best módon. A forgatókönyvíró és/vagy a mangaka a toppon.
További retardált adalék a [spoiler]tanárbácsi és Satoru dialógusa a tanáriban, aki elmondja, hol bújtatták Kayót, mire a cuccok "rejtélyes" körülmények között eltűnnek onnan, csak hogy a legnagyobb idiótának is egyértelmű legyen ezen a ponton a tettes személye. Merthogy továbbra sincs senki gyanúsítható (ha csak be nem hoznak egy teljesen új karaktert a végére, mert ezen a ponton már ez sem lepne meg), csakis a tanár.[/spoiler]
Válaszokat a rejtélyes póverre továbbra sem kapunk (legolcsóbb plot device EVER), de oda se neki. Komolyan, én már lassan annak is örülnék, ha kiderülne, hogy a család férfitagjai a rejtélyes Időmágusok Céhének a leszármazottjai és ezért rendelkezik Satoru ezzel a képességgel.
Ja.
[spoiler]Ha a főgonosz vagy, és a rejtekhelyeden nagyobb változásokat hajtanak végre, te se nézel körbe, hogy miafene, főleg ha ráadásul valaki FŰTÉST szerelt be, igaz?  :_piszka: [/spoiler]
Érdekes mód még a rejtéjes póver zavar a legkevésbé, mert... már annyira megszoktam a szar "sci-fi"-ket ...[spoiler]hogy én mekkora kritikát fogok írni egy ...SZAR könyvre![/spoiler] egy darab kezdő hazugságra épített történet már meg se kottyan, örömmel fogyasztom ha a maradék jó.

Kono Subarashii Guilty Pleasure:
Nem volt egy különösebben jó rész, de valahogy mégis... eteti a belső trollt, hogy ne nekem kelljen.

Darkstar

Kicsit későn kezdtem, de a KonoSuba eddig begyere. 駄女神  :lol:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Megmurdel

Quote from: Darkstar on 2016-03-16, 03:21:50
Kicsit későn kezdtem, de a KonoSuba eddig begyere. 駄女神  :lol:
Az sose baj, de sajnos csak 10 részes.

-OJ-

Quote from: Megmurdel on 2016-03-16, 16:22:31
Quote from: Darkstar on 2016-03-16, 03:21:50
Kicsit későn kezdtem, de a KonoSuba eddig begyere. 駄女神  :lol:
Az sose baj, de sajnos csak 10 részes.

Szerencsére a végén megerősítették a második évadot

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2016-03-16, 19:30:38
Quote from: Megmurdel on 2016-03-16, 16:22:31
Quote from: Darkstar on 2016-03-16, 03:21:50
Kicsit későn kezdtem, de a KonoSuba eddig begyere. 駄女神  :lol:
Az sose baj, de sajnos csak 10 részes.

Szerencsére a végén megerősítették a második évadot
gut  :jee:

Leara

#9954
Boku dake 11: itt már nagyon érződött, hogy kevés epizód maradt sok fejezetre :/. [spoiler]Vicces, hogy a tanár "múltját" pár perc alatt lerendezték a hörcsögös jelenettel, miközben a mangában egy egész fejezet róla szólt (nem olvastam el, de így átlapozva azért több volt benne a hörcsögöknél :D)... pedig kíváncsi voltam részletesebben a karakterére.
Annak se örülök, hogy Airi kevesebb figyelmet kap az animében... bírom őt :(. [/spoiler]
MAL

Megmurdel

Quote from: Leara on 2016-03-17, 23:49:26
Boku dake 11: itt már nagyon érződött, hogy kevés epizód maradt sok fejezetre :/. [spoiler]Vicces, hogy a tanár "múltját" pár perc alatt lerendezték a hörcsögös jelenettel, miközben a mangában egy egész fejezet róla szólt (nem olvastam el, de így átlapozva azért több volt benne a hörcsögöknél :D)... pedig kíváncsi voltam részletesebben a karakterére.
Annak se örülök, hogy Airi kevesebb figyelmet kap az animében... bírom őt :(. [/spoiler]
Sajnos, de legalább lesz miért elolvasni a mangát a sorozat befejezése után.

SaiyaGin

Drrr Ketsu 05: Shizuo és a biciklis gyerekek  :lol:

SaiyaGin

Most, hogy véget ért a szezon, jöhet a szokásos kérdés:

volt-e a szezonban valami, amit érdemes megnézni?

danika230

Quote from: SaiyaGin on 2016-03-30, 21:57:02
Most, hogy véget ért a szezon, jöhet a szokásos kérdés:

volt-e a szezonban valami, amit érdemes megnézni?
Nekem ez a 3 tetszett igazán:
- Boku dake ga Inai Machi
- Dagashi Kashi
- KonoSuba

kada

Quote from: danika230 on 2016-03-30, 22:25:23
Quote from: SaiyaGin on 2016-03-30, 21:57:02
Most, hogy véget ért a szezon, jöhet a szokásos kérdés:

volt-e a szezonban valami, amit érdemes megnézni?
Nekem ez a 3 tetszett igazán:
- Boku dake ga Inai Machi
- Dagashi Kashi
- KonoSuba
+Grimgar, nem tökéletes, de érdekelt annyira, hogy rákeressek fordításra. Túl kevés van, meg kellene tanulni a nyelvet.

Volt még egy Phantom World amiben skippeltem részeket és Shoujo-tachi "csináljunk galge-t", ezeknek voltak jobb pillanataik.

A három idézettből én a Dagashi Kashi-ban teljesen elakadtam.  ^^"