Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Megmurdel

Quote from: kada on 2016-03-31, 13:18:37
Grimgar, nem tökéletes, de érdekelt annyira, hogy rákeressek fordításra. Túl kevés van, meg kellene tanulni a nyelvet.
Mennyi az a "túl kevés", mert az engem is érdekelne?

danika230

Quote from: kada on 2016-03-31, 13:18:37
Quote from: danika230 on 2016-03-30, 22:25:23
Quote from: SaiyaGin on 2016-03-30, 21:57:02
Most, hogy véget ért a szezon, jöhet a szokásos kérdés:

volt-e a szezonban valami, amit érdemes megnézni?
Nekem ez a 3 tetszett igazán:
- Boku dake ga Inai Machi
- Dagashi Kashi
- KonoSuba
+Grimgar, nem tökéletes, de érdekelt annyira, hogy rákeressek fordításra. Túl kevés van, meg kellene tanulni a nyelvet.

Volt még egy Phantom World amiben skippeltem részeket és Shoujo-tachi "csináljunk galge-t", ezeknek voltak jobb pillanataik.

A három idézettből én a Dagashi Kashi-ban teljesen elakadtam.  ^^"
én a Grimgarral vagyok gondban, féltávnál eddig nagyon gyenge amit mutat, eddig csak szenvedés volt.  ^^"

chilip

ja grimgar elég lagymatag lett a novellához képest :D

kada

Quote from: danika230 on 2016-03-31, 17:20:20én a Grimgarral vagyok gondban, féltávnál eddig nagyon gyenge amit mutat, eddig csak szenvedés volt.  ^^"
Az tuti  ^^"
Aztán jobb lett.
Kivéve Ranta. Ő csak romlik.
Quote from: Megmurdel on 2016-03-31, 15:19:44
Quote from: kada on 2016-03-31, 13:18:37Grimgar, nem tökéletes, de érdekelt annyira, hogy rákeressek fordításra. Túl kevés van, meg kellene tanulni a nyelvet.
Mennyi az a "túl kevés", mert az engem is érdekelne?
Különösebb spoilerek nélkül : A bánya helyett új zónába mennek (because of plot), és még az első (de nagy) harc halad.
Volt nem harci dolog közben, de ez a kb semmi sajna  :frown:

Megmurdel

Quote from: kada on 2016-03-31, 19:34:07
Quote from: danika230 on 2016-03-31, 17:20:20én a Grimgarral vagyok gondban, féltávnál eddig nagyon gyenge amit mutat, eddig csak szenvedés volt.  ^^"
Az tuti  ^^"
Aztán jobb lett.
Kivéve Ranta. Ő csak romlik.
+1
Quote from: kada on 2016-03-31, 19:34:07
Quote from: Megmurdel on 2016-03-31, 15:19:44
Quote from: kada on 2016-03-31, 13:18:37Grimgar, nem tökéletes, de érdekelt annyira, hogy rákeressek fordításra. Túl kevés van, meg kellene tanulni a nyelvet.
Mennyi az a "túl kevés", mert az engem is érdekelne?
Különösebb spoilerek nélkül : A bánya helyett új zónába mennek (because of plot), és még az első (de nagy) harc halad.
Volt nem harci dolog közben, de ez a kb semmi sajna  :frown:
too bad nah mind1 akkor ezt is még ráérek elolvasni :D thx

Zelda

A Grimgar nekem tetszett... Egyes változtatásokat leszámítva, amibe belepiszkáltak az érthető volt, így ha valaha zöldlámpát kap egy második évad, az sokkal ütősebb lesz. A LN elolvasása után (most a 3. közepén vagyok) Ranta is kevésbé idegelt fel az animében. Adaptációként teljesen rendben volt az anime. (Én az utolsó részeket 60fps-ben néztem, igazán jól mutatott látványilag is.)

Ushitora S2 Ep1.
Nincs lacafacázás, bele a közepébe, jó volt nagyon. Ha hozza az első évad színvonalát akkor egy szavam sem lesz.

Mayoiga 1.
Ez mi? Van egy érzésem, hogy ez vagy nagyon epic jó lesz, vagy egy oltári nagy faszság. Na majd meglátjuk.

danika230

Quote from: Zelda on 2016-04-02, 16:39:58
Mayoiga 1.
Ez mi? Van egy érzésem, hogy ez vagy nagyon epic jó lesz, vagy egy oltári nagy faszság. Na majd meglátjuk.
Úgy gondolom a sorozat végére már nem lesznek ilyen sokan :D

kikuchiyo

Quote from: Zelda on 2016-04-02, 16:39:58
Mayoiga 1.
Ez mi? Van egy érzésem, hogy ez vagy nagyon epic jó lesz, vagy egy oltári nagy faszság. Na majd meglátjuk.

Pontosan ezt kérdeztem én is utána: ez mi? Viszont a 30 szereplő ellenére is elérte, hogy figyeljek rá és érdekeljen a folytatás, egy ponton meg még jól meg is nevettetett.
Failure is the default option

chilip

#9968
Endride 01 - off into the trash it goes >.>

ed.: nem hittem volna hogy a Macross Delta alulmúlja az Endride-ot >.< Sailormoon szintű főgonosz dalal csinál terroristákat és erre reagál a Walkűr (igen, W) zenélős éneklős osztag akik a halál láttán csak mosolyognak ("végre egy kis akció!") és tolják a space musical magic-et... első részt tekerve se tudtam végignézni pedig láttam a Dog Days mindhárom évadját guilty pleasurenek xD

Junchi

Egyelőre csak ezt a Mayoigát csekkoltam a szezonból (lehet más nem is lesz, kivéve talán az a boszis, ha valami jófajta iyashikei cucc lenne belőle), de én valami félelmetesen retardáltnak, irracionálisnak és idegesítőnek találtam, főleg ezeket az obvious foreshadowingokat az EDGY dalokkal, meg a párbeszédekkel.

Egy epizódot még kap, aztán meglátom.

kikuchiyo

A Joker Game nevűre vagyok még kíváncsi, a többi érdektelennek tűnik a chart alapján.
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2016-04-04, 22:01:20
A Joker Game nevűre vagyok még kíváncsi, a többi érdektelennek tűnik a chart alapján.

Az tényleg érdekesnek tűnik, de leírás alapján a Senkou no Night Raid is érdekesnek tűnt annak idején, és mégse lett belőle semmi extra.

chilip

Hundred - IS klón, talán nézni fogom ha nem romlik az animáció átlagos minősége :/

Cerberus - generic fantasy adventure, MC-ben kyuubi evil dragon god

Zelda

Re: Zero kara hajimeru isekai seikatsu ep1 part1&2
Érdekes, hogy ezt még egyikőtök sem említette... :D
Ha a fentiek szarok voltak, nevezzetek át erre, nekem nagyon tetszett az indítás. 48 perc első epizódnak nem rossz, a karakterek eddig jópofák, egyik sem idegesítő, a szinkronhangok nagyon jók, van elég humor, meg wtf moment, a végére én már szakadtam a nevetéstől. Sokminden eszébe jut közben az embernek, ahogy nézi (csak h felsoroljam: Steins;Gate, Gate jietai, Konosuba, Haruhi Suzumiya, Danmachi és a többi...), de ettől még egyiknek sem a koppintása, és az az érzésem, hogy ez lesz a szezon egyik legjobbja. A furcsa hanghatások szórakoztattak engem a leginkább.  :rotfl: Ja és ezt az első részt 2x is megnéztem, mindezt úgy olvassátok.

Boku no Hero Academia 1.
Semmilyen előzetes tudásom nem volt erről a darabról, mert nagyon korlátoztam magam, hogy hozzányúljak a mangához. Tetszett az első rész, habár a grafika kicsit szokatlan a szememnek, de szerintem jó kezdés volt.

danika230

Quote from: chilip on 2016-04-05, 01:11:02
Hundred - IS klón, talán nézni fogom ha nem romlik az animáció átlagos minősége :/
de nagyon durván copy, minden 2. "ötlet" onnan van :D

Zelda

Sousei no Onmyouji 1.
Nem volt rossz, ez nem lesz egy finomkodó darab, csak a grafika kicsit furi. De onmyouji-k rohangálnak, tehát engem már ezzel megnyert.  :D
Bungou Stray Dogs 1.
Ha menet közben megkomolyodik a sorozat, akkor rendben lesz, első résznek jó volt így, tetszett.

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2016-04-05, 20:34:22
Re: Zero kara hajimeru isekai seikatsu ep1 part1&2
Érdekes, hogy ezt még egyikőtök sem említette... :D
Ha a fentiek szarok voltak, nevezzetek át erre, nekem nagyon tetszett az indítás. 48 perc első epizódnak nem rossz, a karakterek eddig jópofák, egyik sem idegesítő, a szinkronhangok nagyon jók, van elég humor, meg wtf moment, a végére én már szakadtam a nevetéstől. Sokminden eszébe jut közben az embernek, ahogy nézi (csak h felsoroljam: Steins;Gate, Gate jietai, Konosuba, Haruhi Suzumiya, Danmachi és a többi...), de ettől még egyiknek sem a koppintása, és az az érzésem, hogy ez lesz a szezon egyik legjobbja. A furcsa hanghatások szórakoztattak engem a leginkább.  :rotfl: Ja és ezt az első részt 2x is megnéztem, mindezt úgy olvassátok.
Tegnap este volt időm megnézni, de hozza a várt szintet nálam. :)

-OJ-

Quote from: Zelda on 2016-04-06, 21:31:26
Bungou Stray Dogs 1.
Ha menet közben megkomolyodik a sorozat, akkor rendben lesz, első résznek jó volt így, tetszett.

Inkább ne. Maradjon csak a poénkodás, mert az legalább jól működik benne.
Amúgy egy az egyben Kekkai Sensen kópia  :jee:



Kuma Miko

Szétröhögtem magam rajta, főleg a második felén, onnantól hogy a kiscsaj angolul bevágta a "Sexual Harassement!" szöveget.



Twin star Exorcist

Unalmas tucat shounen. Ebből egy szezon is sok lenne nekem, nemhogy +50 rész.

danika230

Quote from: -OJ- on 2016-04-07, 17:23:05
Twin star Exorcist

Unalmas tucat shounen. Ebből egy szezon is sok lenne nekem, nemhogy +50 rész.
Mi 50+ rész? Ugye ez csak vicc?! :zomg:

-OJ-

Anne Happy

Moe lányok moe élete. Szívgyógyszernek is megfelelő   :P


Quote from: danika230 on 2016-04-07, 17:41:16
Mi 50+ rész? Ugye ez csak vicc?! :zomg:

Csak pletyó szintű infó, még nincs megerősítve.
De én kinézem belőle hogy ez váltja majd a World Triggert a legolcsóbb shounen pozícióban.

chilip

Quote from: Zelda on 2016-04-06, 21:31:26
Bungou Stray Dogs 1.
Ha menet közben megkomolyodik a sorozat, akkor rendben lesz, első résznek jó volt így, tetszett.

hú jó h ránéztem, dat OP <3

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2016-04-07, 17:23:05
Quote from: Zelda on 2016-04-06, 21:31:26
Bungou Stray Dogs 1.
Ha menet közben megkomolyodik a sorozat, akkor rendben lesz, első résznek jó volt így, tetszett.

Inkább ne. Maradjon csak a poénkodás, mert az legalább jól működik benne.
Amúgy egy az egyben Kekkai Sensen kópia  :jee:
:tezsvir:
egyenlőre inkább én is ilyennek szeretném a folytatást, aztán kiderül

kada

Quote from: Zelda on 2016-04-06, 21:31:26Sousei no Onmyouji 1.Nem volt rossz, ez nem lesz egy finomkodó darab, csak a grafika kicsit furi. De onmyouji-k rohangálnak, tehát engem már ezzel megnyert.  :D
Nem semmi agymenés, de van benne nagyon jó. És mellesleg az övé X éve az első ED, amit végignéztem, pedig nem vitte tovább a történetet.

Quote from: Zelda on 2016-04-05, 20:34:22
Re: Zero kara hajimeru isekai seikatsu ep1 part1&2
Érdekes, hogy ezt még egyikőtök sem említette... :D
Ha a fentiek szarok voltak, nevezzetek át erre, nekem nagyon tetszett az indítás. 48 perc első epizódnak nem rossz, a karakterek eddig jópofák, egyik sem idegesítő, a szinkronhangok nagyon jók, van elég humor, meg wtf moment, a végére én már szakadtam a nevetéstől. Sokminden eszébe jut közben az embernek, ahogy nézi (csak h felsoroljam: Steins;Gate, Gate jietai, Konosuba, Haruhi Suzumiya, Danmachi és a többi...), de ettől még egyiknek sem a koppintása, és az az érzésem, hogy ez lesz a szezon egyik legjobbja. A furcsa hanghatások szórakoztattak engem a leginkább.  :rotfl: Ja és ezt az első részt 2x is megnéztem, mindezt úgy olvassátok.
A mangát többször elkezdtem, de bár nem dobtam, nem is haladtam vele igazán. Főleg hogy kettő van, és egyszer azzal kezdtem, amelyikkel nem kellett volna.

Még nagyon le vagyok maradva az aktuális szezonnal, de amit láttam, az alapján tényleg lehet AotS, ha nem rontják el.

chilip

Kabaneri of the Iron Fortress - animáció, art a legjobb a szezonban eddig. MC badass. Zene: Egoist. Sajna zombis sztori, de meglátjuk hova megy :)

-OJ-

+ steampunk  :jee:


Sakamoto desu ga
A megtestesült coolság. Nem lesz a szezon vígjáték sorozata, de roppant stílusos és szórakoztató.

kikuchiyo

Quote from: chilip on 2016-04-08, 14:15:01
Kabaneri of the Iron Fortress - animáció, art a legjobb a szezonban eddig. MC badass. Zene: Egoist. Sajna zombis sztori, de meglátjuk hova megy :)

Engedje meg, hogy asztakurva. Azok a 90-es éveket idéző többszínárnyalatos alakok! A történetnek nem tudom mennyire lesz értelme (páncélvonatokkal menekülnek a zombik elől vagy mi), de nagyon látványos, feltétlenül nézős.
Failure is the default option

Cloud

Quote from: chilip on 2016-04-08, 14:15:01
Kabaneri of the Iron Fortress - animáció, art a legjobb a szezonban eddig. MC badass. Zene: Egoist. Sajna zombis sztori, de meglátjuk hova megy :)

A szezon legjobban várt sorozata nálam. Első résszel nem volt semmi gond eddig, várom folytatást.

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2016-04-08, 23:13:40
Quote from: chilip on 2016-04-08, 14:15:01
Kabaneri of the Iron Fortress - animáció, art a legjobb a szezonban eddig. MC badass. Zene: Egoist. Sajna zombis sztori, de meglátjuk hova megy :)

Engedje meg, hogy asztakurva. Azok a 90-es éveket idéző többszínárnyalatos alakok! A történetnek nem tudom mennyire lesz értelme (páncélvonatokkal menekülnek a zombik elől vagy mi), de nagyon látványos, feltétlenül nézős.

Az előzetes információk alapján eléggé SnK copypastának tűnt, de ha ennyire dicséritek, lehet, hogy próbát teszek vele.

Zelda

Quote from: SaiyaGin on 2016-04-09, 10:23:38
Quote from: kikuchiyo on 2016-04-08, 23:13:40
Quote from: chilip on 2016-04-08, 14:15:01
Kabaneri of the Iron Fortress - animáció, art a legjobb a szezonban eddig. MC badass. Zene: Egoist. Sajna zombis sztori, de meglátjuk hova megy :)

Engedje meg, hogy asztakurva. Azok a 90-es éveket idéző többszínárnyalatos alakok! A történetnek nem tudom mennyire lesz értelme (páncélvonatokkal menekülnek a zombik elől vagy mi), de nagyon látványos, feltétlenül nézős.

Az előzetes információk alapján eléggé SnK copypastának tűnt, de ha ennyire dicséritek, lehet, hogy próbát teszek vele.
Mert az is... De nem minden copypasta feltétlenül rossz.  :D Gyönyörű grafika, erős lelkületű karakterek, király zene és cenzúra nélküli gore... A karakter kategóriában pedig szerintem veri a SnK-t. Királyságosság.

Mayoiga 2.
Kezdek jól szórakozni rajta, ha a plotban a mistery tovább bírja mint 5 rész (mármint 5 rész alatt nem hagyja kikövetkeztetni a végkifejletet) akkor elégedett leszek. Lost in the wild, survival of the fittest game, mehet!  :rotfl:

danika230

Koutetsujou no Kabaneri ep1: a szezon eddigi legjobb kezdése, minden értelemben.  :uzi:

Quote from: -OJ- on 2016-04-08, 15:38:46
Sakamoto desu ga
A megtestesült coolság. Nem lesz a szezon vígjáték sorozata, de roppant stílusos és szórakoztató.
:tezsvir: