Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Isley

Mob Psycho 100 4-5. rész

Hanazawa jó kis ellenfél volt. Mob hozta a formáját. A 100% most durvább volt, mint korábban. AZ OPM-hez hasonlóan One ezen szériájának is megvan a Josuke-homázs karaktere Tenga Onigawara személyében, aki sokkal érdekesebb volt, mint Hanazawa, és remélem, még fog szerepelni.

blackronin

Mob Psycho 100, 5. rész
Hanazawa vs Mob harc szerintem sokkal jobb volt mint a webcomicban.
A látvány azért számít sokat.

A hangulat, a zene és minden más nagyon rendben volt most is, csak így tovább!

Darkstar

A LL:S legújabb részében az a Dia-Mari rész nagyon adta.   :whoah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Tales of Zestiria: The X

5. rész

Na akkor ez a Berseria-s szál ha minden igaz. A következő rész még ilyen lesz, én kíváncsi vagyok hogy mit hoznak ki belőle.

ogre

rezero 20

jó, jó, nagyon jó. és valószínűleg a folytatás is az lesz.
epic fight

Cloud

Re: Zero

20. rész

Na igen, ez egy igen jó rész volt, a vége meg...Nyád. :D Epic fight  :whoah:

kada

Quote from: Cloud on 2016-08-15, 00:11:28
Re: Zero
Na igen, ez egy igen jó rész volt, a vége meg...Nyád. :D Epic fight  :whoah:
A történet jó volt, a grafikára sincs panasz, de ... a csatajelenetek néhol heves röhögést váltottak ki belőlem, és szerintem nem ez volt a cél.

Isley

Mob Psycho 100 6. rész

Reigen megidézett japánul beszélő amerikai szelleme és Tengu arckifejezései nagyon ott voltak. Mob öccse viszont elég idiótán viselkedett most.

chilip

#10118
Tales of Zestiria X - 6 ha a CGI sárkány nem lett volna okádék kinézetű egy kurva jó rész lett volna :/ így csak simán jó volt. a kis merev szárnyakról igazán lemondhatna japán és az animációja a sárkánynak, PS1
Berseria opening meg bejövős

blackronin

Quote from: Isley on 2016-08-15, 23:08:45
Mob Psycho 100 6. rész

Mob öccse viszont elég idiótán viselkedett most.
Hát igen, de neki is meg kell tanulnia, hogy nem olyan könnyű a hatalommal bánni.

A rész egyébként jó volt, de inkább átvezető jellegű.

Cobra

Qualidea code 07: áááááááá ekkora cliffhangert  :falba:
Egyébként kezd egész jó lenni a sorozat, nem olyan bugyuta, mint aminek az első 2 részből tűnt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Cobra on 2016-08-21, 00:55:45
Qualidea code 07: áááááááá ekkora cliffhangert  :falba:
Egyébként kezd egész jó lenni a sorozat, nem olyan bugyuta, mint aminek az első 2 részből tűnt.

Nagyon jó volt valóban. :jee: Valami nem stimmel ezzel a világgal szerintem, és egyer jobban kíváncsi vagyok hogy mi az. Plusz mibe fogadjunk hogy [spoiler]az ellenség most felbukkant vezetője az Canaria lesz.[/spoiler]

ogre

a rezero blu-ray verziója ad bármilyen többletet? érdemes letölteni?

Cobra

Quote from: Cloud on 2016-08-21, 13:36:51
Quote from: Cobra on 2016-08-21, 00:55:45
Qualidea code 07: áááááááá ekkora cliffhangert  :falba:
Egyébként kezd egész jó lenni a sorozat, nem olyan bugyuta, mint aminek az első 2 részből tűnt.

Nagyon jó volt valóban. :jee: Valami nem stimmel ezzel a világgal szerintem, és egyer jobban kíváncsi vagyok hogy mi az. Plusz mibe fogadjunk hogy [spoiler]az ellenség most felbukkant vezetője az Canaria lesz.[/spoiler]
[spoiler]nem hinném, szerintem ő tényleg meghalt, a chipek inkább csak a világ képét módisítják, a támadók szerintem valósak. Mondjuk nem igazán értem erre mi szükség, attól ,hogy romokban minden, még ugyanúgy harcolnának szerintem a gyerekek[/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ogre

rezero 21

a múltkori epic fight-ot sikerült fokozni
már csak az a bazi nagy kérdés, hogy a végét elsietik-e, mert műsoridő már nincs sok... :(

SaiyaGin

Quote from: Cloud on 2016-08-21, 13:36:51
Quote from: Cobra on 2016-08-21, 00:55:45
Qualidea code 07: áááááááá ekkora cliffhangert  :falba:
Egyébként kezd egész jó lenni a sorozat, nem olyan bugyuta, mint aminek az első 2 részből tűnt.

Nagyon jó volt valóban. :jee: Valami nem stimmel ezzel a világgal szerintem, és egyer jobban kíváncsi vagyok hogy mi az. Plusz mibe fogadjunk hogy [spoiler]az ellenség most felbukkant vezetője az Canaria lesz.[/spoiler]

Ez egész biztatóan hangzik, lehet, hogy hamarosan belenézek ebbe a sorozatba. :)

Cloud

Quote from: Cobra on 2016-08-21, 18:04:25
Quote from: Cloud on 2016-08-21, 13:36:51
Quote from: Cobra on 2016-08-21, 00:55:45
Qualidea code 07: áááááááá ekkora cliffhangert  :falba:
Egyébként kezd egész jó lenni a sorozat, nem olyan bugyuta, mint aminek az első 2 részből tűnt.

Nagyon jó volt valóban. :jee: Valami nem stimmel ezzel a világgal szerintem, és egyer jobban kíváncsi vagyok hogy mi az. Plusz mibe fogadjunk hogy [spoiler]az ellenség most felbukkant vezetője az Canaria lesz.[/spoiler]
[spoiler]nem hinném, szerintem ő tényleg meghalt, a chipek inkább csak a világ képét módisítják, a támadók szerintem valósak. Mondjuk nem igazán értem erre mi szükség, attól ,hogy romokban minden, még ugyanúgy harcolnának szerintem a gyerekek[/spoiler]

Azért mondom hogy ő az, [spoiler]mert ugyanazt a buffot kapták a lények mint amit ő adott a diákoknak. Egyébként én már arra is tippelek, hogy valami Mátrix szerű világban élnek.[/spoiler]

___

Re: zero felirat meg még sehol. :(

kada

Quote from: Cobra on 2016-08-21, 00:55:45
Qualidea code 07: kezd egész jó lenni a sorozat, nem olyan bugyuta, mint aminek az első 2 részből tűnt.
Első rész után dobtam, aztán haver rávett később, hogy adjak neki még egy esélyt.
Most már hetente nézem
Quote from: Cloud on 2016-08-21, 23:26:45
Quote from: Cobra on 2016-08-21, 18:04:25
Quote from: Cloud on 2016-08-21, 13:36:51
Quote from: Cobra on 2016-08-21, 00:55:45
Qualidea code 07: áááááááá ekkora cliffhangert  :falba:
Egyébként kezd egész jó lenni a sorozat, nem olyan bugyuta, mint aminek az első 2 részből tűnt.

Nagyon jó volt valóban. :jee: Valami nem stimmel ezzel a világgal szerintem, és egyer jobban kíváncsi vagyok hogy mi az. Plusz mibe fogadjunk hogy [spoiler]az ellenség most felbukkant vezetője az Canaria lesz.[/spoiler]
[spoiler]nem hinném, szerintem ő tényleg meghalt, a chipek inkább csak a világ képét módisítják, a támadók szerintem valósak. Mondjuk nem igazán értem erre mi szükség, attól ,hogy romokban minden, még ugyanúgy harcolnának szerintem a gyerekek[/spoiler]

Azért mondom hogy ő az, [spoiler]mert ugyanazt a buffot kapták a lények mint amit ő adott a diákoknak. Egyébként én már arra is tippelek, hogy valami Mátrix szerű világban élnek.[/spoiler]
Várj, nem úgy volt hogy
[spoiler]Himét - az Unknown ellenfelét - gyengítette pont úgy, mint ahogy a csajszi éneke erősíteni szokott?
Persze lehet hogy csak a chip valóságátíró programja invertálja az ellenfél gyengítésére a csapattársak erősítését a gyanú gyengítésére, mert a hatás gyakorlatilag ugyanaz, viszont a lebukás esélye csökken.[/spoiler]

Cloud

Re: Zero
21. rész
Jóó, jó volt megint, jobb mint az előző sokkal. Egyre közelebb a finálé, de azért a vége lol. :D

Leara

Orange így 8 rész után... az a baj, hogy ez lehetne egy jó és komoly sorozat is a témája miatt, ha a főhősnő nem lenne egy rakás szerencsétlenség. Értem én, hogy vannak félénk emberek, de ez akkor is  :lame:. Legalább Suwa egy jó karakter :D.
MAL

kikuchiyo

#10130
Re Orange:

Igen, lehetett volna jó sorozat, és legalábbis a depresszió visszafogott és hiteles ábrázolásáért dícséretet érdemel. A főhősnő viszont nem félénk, hanem... hogy a klasszikust idézzem, ebben a sorozatban mindenki vak és hülye? "A szabadidőnk jelentős részét együtt töltjük, mindennap csinálok neki kaját meg reggelente keltem telefonon, meg tök elpirulva mondta, hogy van valaki, akibe szerelmes - vajon ki lehet az?" Ez a tökölődős, "vajon meg merjem-e említeni fél év után, hogy hát izé tetszik nekem" bénázás idegesítő lenne, ha nem lenne unalmas. És az a nagyobb baj, hogy a szereplők látszólagos ostobasága nagyrészt azért van, mert enélkül nem lenne plot. A legirritálóbb példa:
[spoiler]a jövőbeli levél az első részben. Ha a szó szoros értelmében élet-halál-kérdésről van szó, mint ahogy, akkor nem sejtelmesen utalgatni kell, hogy "ma inkább ne hívd el sétálni", hanem világosan leírni, hogy mi a tét és hogyan lehet elkerülni a katasztrófát. De persze ha így tettek volna, akkor nem lenne sorozat.[/spoiler]

Arra is jó példa a sorozat, hogy miért nem jó ötlet az időutazást mint eldobható, mellékes cselekményelemet alkalmazni. Az időutazás (vagy akárcsak az egyszerű múlt-befolyásolás, mint itt) teli van nagyon nehezen feloldható logikai buktatókkal, és abban a pillanatban, ahogy a szerző beemeli az univerzumába az időutazás lehetségességét, az összes ezzel kapcsolatos paradoxont és húzós kérdést is beránta vele. Ha lehetséges a múltba üzenni, akkor mások, korábban miért nem tették? Egy ilyen, a világról alkotott tudásunkat gyökerestől felforgató felfedezésről miért csak a főszereplők tudnak? És ha már tudnak róla és kihasználják egyszer (de miért csak egyszer?), akkor miért nem adnak gyakorlatiasabb tanácsokat a múltbeli önmaguknak? pl. "Lesz majd egy ilyen bitcoin nevű izé, vásárolj belőle, amíg 10 cent az ára és add el, amikor 1000 dollár", vagy akár "2001. szeptember 11-én terroristák repülőgépeket vezetnek a World Trade Centerbe, esetleg szólhatsz a hatóságoknak előtte". Ha pedig valamilyen önkényes okból csak egyszer van lehetőség üzenni, akkor főleg érthetetlen, hogy nem használták ki tartalmasabban. De nem, ők csakis a középiskolás barátjukkal kapcsolatos trivialitásokat küldenek vissza a múltba, azokat is sejtetve, adagolva, hogy kitartson a feszültség a kötet végéig.
Failure is the default option

Leara

Quote from: kikuchiyo on 2016-08-23, 21:12:52
Re Orange:
A legirritálóbb példa:
[spoiler]a jövőbeli levél az első részben. Ha a szó szoros értelmében élet-halál-kérdésről van szó, mint ahogy, akkor nem sejtelmesen utalgatni kell, hogy "ma inkább ne hívd el sétálni", hanem világosan leírni, hogy mi a tét és hogyan lehet elkerülni a katasztrófát. De persze ha így tettek volna, akkor nem lenne sorozat.[/spoiler]
IGEN! Nekem is azon járt már az elején az agyam, hogy [spoiler]ha már adott egy ilyen lehetőség, akkor miért nem lehet normálisan leírni, hogy mi a szitu? Legalább valami okot adhatott volna jövő Naho arról, hogy miért ne hívják el a srácot (mondjuk azt is csak jóval később említi, hogy Kakeru valójában öngyilkos lett). Szerintem ez még nem feltétlen tett volna be a plotnak, hisz elég ha egyszer más irányba terelik a dolgokat és máris lehet, hogy sok, a levélben említett dolog meg sem történik, onnantól pedig Nahoéknak a saját fejük után kéne menniük (bár ha Nahon múlik, akkor lehet, hogy ennek nem lett volna jó vége XD).
[/spoiler]
Amúgy én nem is vártam ettől a sorozattól, hogy magyarázatot adjon az időutazásra, mert összességében ez akkor is csak egy egyszerű shoujo sztori, nem valami komolyabb sci-fi. Persze örülnék neki, ha ennél többről lenne szó, de kétlem, hogy kapnánk bármiféle magyarázatot.
MAL

ogre

adrenalinazégben 08

oké, oké, teknikal imprúvment, meg ilyenek, de azt leszámítva, hogy vannak feláldozható mellékszereplők, sok újat nem adott. még éppen nem unalmas, de már határeset...

Cloud


kikuchiyo

Orange 9. rész:

Szerencse, hogy a valóságban azért a legtöbben  nem ennyire életképtelenek, különben már rég kihalt volna az emberiség.

"Egyszer már megfogtam a kezét, az elég, nem?"  :facepalm:
Failure is the default option

blackronin

Mob Psycho 100, 7-8. rész
Jó részek voltak, a Claw is végre megjelent a színen.

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2016-08-29, 20:38:16
Orange 9. rész:

Szerencse, hogy a valóságban azért a legtöbben  nem ennyire életképtelenek, különben már rég kihalt volna az emberiség.

"Egyszer már megfogtam a kezét, az elég, nem?"  :facepalm:

:lul:

Darkstar

Azt hittem, már nem tudják tovább fokozni a gay-t a LL-ben annélkül, hogy az egész átcsúsza full-on yuri-ba. Tévedtem.  :hopp: :cool:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Isley

D.Gray-man 9. részig

Nézi még valaki? Ezek az Alma Karmás részek, Kanda múltjáról, Allen belső küzdelméről, Tizennegyedik ébredéséről nagyon jó részek voltak. Plusz a manga alapján nagyobb eltérésre számítottam a grafika terén, ehhez képest meglepően remek a rajzolás.
Külön plusz, hogy nemcsak az OP, hanem az ED is kimagasló.

Cloud

Quote from: Isley on 2016-09-04, 18:03:14
D.Gray-man 9. részig

Nézi még valaki? Ezek az Alma Karmás részek, Kanda múltjáról, Allen belső küzdelméről, Tizennegyedik ébredéséről nagyon jó részek voltak. Plusz a manga alapján nagyobb eltérésre számítottam a grafika terén, ehhez képest meglepően remek a rajzolás.
Külön plusz, hogy nemcsak az OP, hanem az ED is kimagasló.

Én nézem, de csak megszokásból már. 8. résznél vagyok, de rájöttem, hogy annyira nem izgat már fel mint a régi sorozat. :(Ettől függetlenül végignézem.