Új sorozatok, [insert year and season here]

Started by kikuchiyo, 2007-03-24, 19:32:19

Previous topic - Next topic

Isley

Quote from: blackronin on 2016-09-26, 20:52:03
Mob Psycho 100, 1-12. rész
Összefoglalva hasonlóan kellemes meglepetés ért, mint anno az OPM megnézésekor.
Minden olyan jól összeállt, hogy nem tudok belekötni.
Az art stílus, az animáció, a hangok, a zene és a cselekmény átültetése a mangából.
Nálam ez a sorozat simán 10/10.

Mob Psycho 100, 1-12. rész

Jól összefoglaltad. Nem egy szokványos történetű sorozat, remek zenével és nem csúcsszuper, de szerethető arttal. Nálam biztos nem 10/10, de elejétől a végéig élveztem. A szezon legjobbjai között volt.

D.Gray-man, 1-13. rész

A szezon legjobbja szerintem a ReLife lett, de a DGM hajszállal csak mögötte. Az art kiváló volt, néhol fenomenális. A történet pedig nagyon prögős volt, tekintettel a 13. részbe sűrítésnek, valamint a sztori sokkal komolyabb volt, mint az előző sorozatban. A seiyuu-k sajnos gyengébbek voltak bőven, mint a régiek, de ennyi a negatívum. Az OP és ED pedig ugyancsak a szezon legjobbjai között.

SaiyaGin

Alderamin 1-7: tulajdonképpen egész szórakoztató a sorozat, de van pár dolog, ami eléggé zavar ahhoz, hogy eddig ne tartsam húdejó sorozatnak a cuccot, pl. a világ technológiai szempontból való kidolgozatlansága (kardok, számszeríjak, léghajók, 20. századi jellegű egyenruhák); és az elején a főszereplő hirtelen hangulatváltásai (tojok mindenre/debil nőcsábász/ELTÖRÖM A NYAKAD/stratégiai zseni) is furán kivitelezettek voltak.

Bicskei

Quote from: SaiyaGin on 2016-10-03, 11:30:19
Alderamin 1-7: tulajdonképpen egész szórakoztató a sorozat, de van pár dolog, ami eléggé zavar ahhoz, hogy eddig ne tartsam húdejó sorozatnak a cuccot, pl. a világ technológiai szempontból való kidolgozatlansága (kardok, számszeríjak, léghajók, 20. századi jellegű egyenruhák); és az elején a főszereplő hirtelen hangulatváltásai (tojok mindenre/debil nőcsábász/ELTÖRÖM A NYAKAD/stratégiai zseni) is furán kivitelezettek voltak.

szerintem a szezon legjobbja lett (relife és mob psycho kimaradt egyenlőre)
Ultras liberi

ogre

az adrenalin-t pont kb a 7. részig néztem, addigra vált teljesen érdektelenné. mégis sikerült valami értelmes sztorit alátolni a végére?

SaiyaGin

Quote from: ogre on 2016-10-03, 22:38:44
az adrenalin-t pont kb a 7. részig néztem, addigra vált teljesen érdektelenné. mégis sikerült valami értelmes sztorit alátolni a végére?

A második fele masszív túlerő elleni túlélésről szólt, keikaku doorival, és két ellenséges stratégával, majd az epilógusban bedobták a jó öreg "az igazi történet még csak most kezdődik" csalit.

kikuchiyo

Van a mostani évadban bármi érdekes?
Failure is the default option

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2016-10-14, 22:58:08
Van a mostani évadban bármi érdekes?
Attól függ, mi volt utoljára számodra érdekes.
[reserved]

kikuchiyo

#10177
Belegondolva... jó kérdés. Az utóbbi pár évből kevés olyan sorozat jut eszembe, amire tétovázás nélkül rámondanám, hogy jó volt, tetszett. Újabban pedig már az is nagy eredmény, ha azt váltja ki a negyedévente kipróbált egy-két sorozat, hogy "meh" és nem azt, hogy "úristen micsinálok az életemmel". Kiégés, illúzióvesztés, öregedés. Evvan.

szerk: kissé konstruktívabban: visszanézve az írott memóriámat, mondjuk a Parasyte és a Boku ga inai machi voltak, amik tetszettek.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2016-10-14, 22:58:08
Van a mostani évadban bármi érdekes?
Mi számít motani évadnak? Egyébként van (nem sok), de kétlem, hogy téged érdekelne.  ;)
Amúgy meg kimi no na wa
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Jah, most így lecsekkolva AniDB-t látom, hogy idén én se néztem semmit. :D
Most jön ki új Natsume Yuujinchou, azt majd ledarálom.
[reserved]

kikuchiyo

Failure is the default option

Cobra

Eddig engem még semmi nem ragadott meg. Izettát mondjuk még nem néztem meg, majd holnap az első három részt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

ogre

Quote from: Cobra on 2016-10-15, 20:46:15
Eddig engem még semmi nem ragadott meg. Izettát mondjuk még nem néztem meg, majd holnap az első három részt.

nekem az első rész belepörgetős instant drop volt, de lehet, hogy rossz az ingerküszöböm, és amúgy nincs baj a sorozattal...

Cobra

Izetta ep 1-3: nézhető, de jobbra számítottam. Sajnos inkább egy Strike Witches prequelnek tűnik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#10184
Drifters 1. rész
Végre tudtam időt szakítani az anime.
A végeredmény pont az lett, amit vártam:
Remek art és animáció, király zene és szinkronhangok, jól eltalált karakterek, ütős poénok és egyedi story.
Minden megvan, hogy egy klasszikus váljon belőle.  :smile:

edit:
Drifters 2. rész
A sorozat hozza az elvárásaimat, Hirano új műve olyan élvezetes lesz anime-ben is, mint anno a Hellsing.  :smile:
Számomra ez a szezon legjobb anime-je, ehhez kétség se fér.

Isley

Drifters 1-3. rész

Minden szempontból remek: a grafika, az animáció, az OP, a hangulat, a seiyuuk. Ez egy időt álló adaptáció lehet. Maga a történet pedig nagyon egyedi, élmény nézni.

blackronin

Drifters 3-4. rész
Minden nagyon jó, mindennel nagyon meg vagyok elégedve.  :P
A mangát is be kell pótolnom, mert el vagyok maradva pár fejezettel...


kada

#10187
Natsume s5e5
Még a felénél se tartok a résznek, de előző héten kicsit nagyobb tét volt, most meg ez, ilyesmiket akartam látni!
:cool:

Edit : a kérdőjel és a spoiler is törölve, jó volt ez   :lazza:

Leara

Quote from: kada on 2016-11-03, 22:50:16
Natsume s5e5
:tezsvir:
Taki szerepelhetne többet is, mindig imádom azokat a részeket, amikben benne van :D.
MAL

ogre

doriftarzü ep 5

egyre csak jobb lesz, pedig nem igazán fűztem hozzá komoly reményeket (vagymi)

Cobra

Mahou Shoujo killing time ep6: talán elég lesz a szereplőgárda 13 részre, de többre biztos nem :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#10191
Drifters 5-6. rész
Igazából nem tudom fokozni azt, amit már eddig is leírtam a sorozattal kapcsolatban.
A színvonal nem csökken, nem tudok semmibe sem belekötni továbbra sem.  :smile:
Kíváncsi vagyok, hogy meddig jutunk a történetben, mikor ér véget a szezon.

Megmurdel

Tudna valaki tippet, hogy az őszi szezonból mit érdemes megnézni?

blackronin

#10193
Drifters 7-10. rész
Nem lehet már fokozni a dolgokat, nem tudok belekötni semmibe.
Csak simán élvezem a műsort.  :smile:
Szóval csak így tovább!  :whoah:

blackronin

Drifters első szezon
Hibátlan anime feldolgozás.  :jee:
Remek art és animáció, fantasztikus szinkronok és zenék, tipikus Hirano féle háborús hangulat...
Mindez megspékelve egy remek alapötlettel és történettel!
10/10.

Szeretettel várjuk a következő szezont.  :smile:

Isley

Quote from: blackronin on 2016-12-30, 19:22:32
Drifters első szezon
Hibátlan anime feldolgozás.  :jee:
Remek art és animáció, fantasztikus szinkronok és zenék, tipikus Hirano féle háborús hangulat...
Mindez megspékelve egy remek alapötlettel és történettel!
10/10.

Szeretettel várjuk a következő szezont.  :smile:

Maradéktalanul egyetértek. Félelmetesen jó volt mind az OP, ED, karakterek, hangulat, art, seiyuuk. A hamisítatlan Hirano-féle vérszomjas karakterekkel, őrült háborúimádókkal és a bögyöskével (Oda és a csaj kapcsolata, mint Alucardé volt Serasszal). Második évad bejelentve, hála a jó égnek. : D
Egyébként, amikor azt mondja magára az utolsó részben Toyohisha, hogy én csak egy törtető senkiházi vagyok... Ja, világos. : D

SaiyaGin

Quote from: Megmurdel on 2016-12-03, 10:34:54
Tudna valaki tippet, hogy az őszi szezonból mit érdemes megnézni?

+1

Bicskei

leggyengébb szezon volt szerintem az elmúlt 10 évben.
Drifters-en kívül semmi más érdemleges.
Ultras liberi

kada

Quote from: Bicskei on 2017-01-03, 11:25:11
leggyengébb szezon volt szerintem az elmúlt 10 évben.
Drifters-en kívül semmi más érdemleges.

Mahou Shoujo Hunger Games X Keikaku-doori időnként eltért a tervtől.
És amikor meghal egy unszimpatikus karakter, az mindig jó.
Spoiler : kár hogy van túlélő  :__devil:

Natsume villantott két jobb történetet az első felében, aztán maradt kakaó mellé fekvéshez kategória (nem mintha egyébként más lett volna).

...és ennyit néztem.

Cobra

Fate Grand Order: Bár OVA-nak tűnik, de elvileg jönnek nagyjából folyamatosan a részek majd.
Nagy csalódás az első rész/film után. Grafika kb az Iliya szintjén van, Zerot meg se közelíti, karakterek unalmasak és bénák és eddig a történet se túl eredeti.
Hide and fear, Cobra Commander is here !