Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-06-08, 21:41:03
Vagyis egy univerzális jedi erő, ami szinte bármire jó.
Azért a bármire, az túl tág fogalom :P

Zen

Quote from: LuckyDingo on 2009-06-08, 23:41:05
Quote from: NLZ on 2009-06-08, 21:41:03
Vagyis egy univerzális jedi erő, ami mindenre jó, amihez egy kalóznak csak szüksége lehet rá.
Azért a bármire, az túl tág fogalom :P
Fixed for you.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Én inkább úgy képzelem el a Hakit hogy van az alap Mind shock képesség, és ez ha trainelik akkor nem csak az ember elméjére, hanem a Devil fruit user testében lévő "devilre" is hat ami megzavarja a képességeket.
Na most ne arra gondoljatok hogy mindenkiben van valami gonosz szelem, de Még anno CP9nak magyaráztak valamit erről, és OP-ban sose lehet tudni.

LuckyDingo

#663
Quote from: Zen on 2009-06-09, 00:15:42
Quote from: LuckyDingo on 2009-06-08, 23:41:05
Quote from: NLZ on 2009-06-08, 21:41:03
Vagyis egy univerzális jedi erő, ami mindenre jó, amihez egy kalóznak csak szüksége lehet .
Azért a bármire, az túl tág fogalom :P
Fixed for you.
Nem akarok kötözködni, de kicsit fura lett így a mondat XD /na jó mégis kötözködni akartam  :angyali:/

Quote from: Bishop on 2009-06-09, 01:33:30
Én inkább úgy képzelem el a Hakit hogy van az alap Mind shock képesség, és ez ha trainelik akkor nem csak az ember elméjére, hanem a Devil fruit user testében lévő "devilre" is hat ami megzavarja a képességeket.
Na most ne arra gondoljatok hogy mindenkiben van valami gonosz szelem, de Még anno CP9nak magyaráztak valamit erről, és OP-ban sose lehet tudni.
Valami ilyesmi lehet.
Amit a CP9 magyarázott, az az volt hogy két devil fruitot nem lehet megenni mert a két képesség kinyírja a hordozót. Csak kicsit misztikusabban azt mondták, hogy a gyümölcsben lévő ördögök harca elpusztítja a felhasználót:D

NLZ

És Sentoumaru mit használt Luffyék ellen?
http://www.onemanga.com/One_Piece/511/13/
http://www.onemanga.com/One_Piece/511/14/
Azt mondja, hogy hukk, azt nagy erővel hátralöki Luffyt, anélkül, hogy hozzáérne. És mondja, hogy ez nem gyümi képesség. Szal akkor Haki, nem?
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-06-09, 02:50:54
És Sentoumaru mit használt Luffyék ellen?
http://www.onemanga.com/One_Piece/511/13/
http://www.onemanga.com/One_Piece/511/14/
Azt mondja, hogy hukk, azt nagy erővel hátralöki Luffyt, anélkül, hogy hozzáérne. És mondja, hogy ez nem gyümi képesség. Szal akkor Haki, nem?
Nem mondta, hogy haki. Tehát nem lehetsz benne biztos. a CP9 sem hakizott, trükkös techeket használt. Ez is lehet ugyanolyan. 20szor meglöki maga előtt a levegőt /gyorsan/ és ennek erejével pattintja le magáról az ellent XD

Liquid Snake

Ugye a Hakizás a szemből indul ki, az a legalapvetőbb formája, és Sentoumaru-nak is mindig mutatják, mielőtt ellöki Luffy-t. Én se vagyok benne teljesen biztos, de sztem ez Haki lesz.

smash++

Quote from: Liquid Snake on 2009-06-09, 11:52:47
Ugye a Hakizás a szemből indul ki, az a legalapvetőbb formája, és Sentoumaru-nak is mindig mutatják, mielőtt ellöki Luffy-t. Én se vagyok benne teljesen biztos, de sztem ez Haki lesz.
http://www.onemanga.com/One_Piece/501/09/
A jobb alsó jelenet nem volt a mangaban csak az animeben.
Ezek szerint,amit az animeben Zoro csinált az nem Haki szerűség volt? tehát csak az anime készítők akartak valami érdekeset bele tenni.

Ha csak Luffy fog kapni Haki képességet nem egészen értem a fejlődést.
Az ok, hogy Sanji All Blue-t akarja megtalálni és a világ kibebaszott legjobb szakácsa akar lenni és Zoro a kibebaszott legjobb kardforgató akar lenni.
De ez a két dolog elég gyorsan elveszik ha nem képesek erős ellenfeleket legyőzni, mint a "fényember","jégemeber","tűzemeber","sötétemeber","villámember","méregember" és a franc se tudja mennyi hasonló képességű egyén van még...
Vagy majd mindenkit Luffy elintéz? Lol...

Gondolom Mihawknak és az öreg Marine fejek közül a kardforgató-nak sincs egyéb képessége, mint a kardforgatás... :zomg:

Zen

#668
Quote from: smash++ on 2009-06-09, 19:28:37
Quote from: Liquid Snake on 2009-06-09, 11:52:47
Ugye a Hakizás a szemből indul ki, az a legalapvetőbb formája, és Sentoumaru-nak is mindig mutatják, mielőtt ellöki Luffy-t. Én se vagyok benne teljesen biztos, de sztem ez Haki lesz.
http://www.onemanga.com/One_Piece/501/09/
A jobb alsó jelenet nem volt a mangaban csak az animeben.
Ezek szerint,amit az animeben Zoro csinált az nem Haki szerűség volt? tehát csak az anime készítők akartak valami érdekeset bele tenni.
Ember, Roronoa '100,000,000+ Beri' Zoro vs cannon fodder. Szted haki kell neki ahhoz h beszarjanak tőle?

Amúgy Magellan sztem nem lugia (nem emlékszek h említették volna), csak mivel ugye méreg a teste, rossz ötlet ütni. Luffy is tudta gyepálni, csak hatni kezdett a méreg.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bishop

Sentoumaru szerintem nem haki, igaz ez az egész arc részben a hakiról szólt. Simán lehet testi erő, ha elég erős akkor lazán lepattan róla Luffy, kis lökés és máris  repül bárki.

Smash: Ezt a Sanji =/= Harcossal ezért nem lehet olyan imba mint Zoro szokj le. Egy dolog hogy szakács, de még is csak Redleg tanonca aki azért nem senki volt a maga idelyébe. Ezt a Hakit meg le kell szarni szerintem, Zoronak is meg vannak a módszerei és ellenfelei. Szerintem te addig nem nyugodsz még nem lesz egy távoli jövőben zajló jelenet ahol Zoro öreg és egy vándorló ronin nem lesz, és nem küld minden kit azzal a padlóra hogy ránéz a kardjára amin visszaverődik a haki. Kicsit már tényleg beteges már sorry  :zomg:

Alkyra

A Hakit én inkább vlm ki-nek tekintem. Ha valaki elég erős a fizikai ereje materializálódik körülötte. Innentől kezdve tekinthető Zoro egyéb képességei is Hakinak.
Engem inkább az érdekel, hogy a 'Dark King' az miért tudta megütni kedvenc marine karakteremet. Erről a Haki-ról kéne egy bővebb leírás...

smash++

#671
Quote from: Alkyra on 2009-06-09, 21:32:07
Engem inkább az érdekel, hogy a 'Dark King' az miért tudta megütni kedvenc marine karakteremet.
Maga a készítő sem tudja szerintem...

Nem értem miért engem kell szidni.
Inkább azt kéne észrevenni, hogy a One Piece szerintem kicsit kinőtte magát az eredeti céljából... "Haverok, tenger, buli, fanta és kincsvadászat".
Eleinte kalandra voltak beállva és hasonló. Igazából egy komoly ellenfél volt Smoker, aki elől csak menekülni tudtak...Majd jött Kroki, aki felhozott pár erős karit és természetesen megjelent Ace, aki erejéhez képest sehol nem voltak. Majd szépen bemutattak pár szinte legyőzhetetlen karaktert.

Még mindig a One Piece a cél, de az ellenfél felhozatal cseppet megváltozott. Megejelntek az ultimate fighterek...akik ellen semmit nem tudnak tenni. Pedig már olyan techet is alakalmaznak ami az életét rövidíti a használónak.

Ott vannak az Admiral-ok Kizaru és haverjai meg pár Schibukai vagy Kalóz, akik igazából alapból szart se csinálnak (dög unalmasak), mert bezabáltak valami fasza gyümölcsöt és senki nem tud velük mit kezdei:D -> lugia DF userek
Jah és ott vannak a Taták, akik a Dark Knightal és Roger-el egy idősek, tehát tudhatnak valamit.

Inkább jelenleg azt látom, hogy Luffy-n kívül pár karinak a harci kapacitsának a fejlődése elérte a határt.

Elméletileg Zoro Alabasta óta a gyémántól gyengébb anyagot eltudja vágni (Itt a PX-eknél mondjuk el lehet gondolkodni, hogy milyen anayagból vannak...). Már a szelleme is megjelent és Asura formát is felvette 9kard...
Sanjinak a lábán már a pokol tüzei égnek...
Mi jön ezután? Mind a két lábon lesz tűz? Vagy marha sok edzéssel 2* 3* gyorsabbak lesznek... vagy még erősebbet fognak rúgni? Vagy minden anyagot képes lesz elvágni, mert érzi a szellemét?

Szal egyszerűen csak azt érzem, hogy szétcsúsztak az erőviszonyok. Ezért is jött jól ez a Haki...vagy valami hasonló, mert most már a gyenge pontot sem kell megtalálni, mint krokinál a vizet. Koncentrálsz nyomsz egy Hakit és már be is vitted az ütést a lugia típus  ellen.
Ha pedig nem lesz Hakid rábasztál, mert az Admiralok és a lugia userek mind kibebeaszott szellemek akiken átmegy az ütés, a szúrás, a lövés. Vagy ha szerencséd van megtalálod a gyenge pontját...mint a "liszt" vagy egy "napalm"

Gondolom más sem örül annak, ha a kedvenc karijánál már sokadszor lövik el ugyanazt a poént...

Bishop

Megértelek, de mindig minden arra volt levezetve hogy Zoro mekkora egy über cool csávó és hogy egy szinten vagy még jobban kéne lennie mint Luffy, de Luffy egy beteg állat mint anno Songoku. Nem baj ha van kedvenced, személy szerint én már Usoppot akarom látni hogy a nagy harcoshoz közelítsen. De néha olyanokat nézek a postokon hogy már néha kicsúszik. Nem akartalak se szidni se megbántani.

Igazság az hogy elvileg New Worldön ez normális, sok ilyen imba karakter van.

Lugiakat meg a hakit szerintem is jobban megoldhatta volna Oda. Ezt már leírtam anime topicba hogy mi a bajom ezzel az egésszel. Az a legrosszabb igazából, hogy régen meglepetésből el lehetett találni a Lugiasokat de aztán jön Croco és minden megváltozott, mert manapság már annyira skilles minden lugias hogy ha egy sötét és zajos terembe raknánk akkor is kiszűrnék a golyót.

Most mindenképp meg kell várni hogy mi lesz ha megjelenik a Mugiwara crew hogy mennyit fejlődtek.

Most nagyon pörög a manga, hogy ez rossz vagy jó az majd elválik, attól félek hogy ha most erősebbek lesznek Luffyék akkor már nem lesz semmi kihívás a New Worldön. Ott van még Dragon mint plot mondjuk.

smash++

#673
Quote from: Bishop on 2009-06-09, 23:38:30
Megértelek, de mindig minden arra volt levezetve hogy Zoro mekkora egy über cool csávó és hogy egy szinten vagy még jobban kéne lennie mint Luffy, de Luffy egy beteg állat mint anno Songoku.
Azt azért nem tagadom, hogy számomra über cool csávó, mint másnak egyéb kari. Pl: Kizaru nekem nem cool.
Úgy vagyok vele, hogy Luffy-val egy szinten vagy tőle erősebbnek nem kell lennie, csak ne legyen kurva nagy távolság közöttük. Pl az elején semmi nem volt. Olyan érzésem van, hogy Roger és Rayleigh között sem volt túlzottan nagy szakadék (de csak feeling,mert semmit nem tudunk róla).
A beteg állat szerintem Zorora is vonatkozik edzés terén :D és kétlem, hogy ha legyőzné Mihawk-ot, majd kikapna valaki mástól pl egy Kumától nyugodtan aludna "hogy sebaj, Mihawkot lenyomtam Én vagyok a legnagyobb kardforgató mástól a vereség nem számít"

Quote from: Bishop on 2009-06-09, 23:38:30
Nem baj ha van kedvenced, személy szerint én már Usoppot akarom látni hogy a nagy harcoshoz közelítsen.
Én Usoppnál azt várom, hogy csökkenjen nála a negatív hozzállás és az állandó sírás. A baj csak az, hogy ez egy poén forrás. Szerintem jó lenne ha visszakapná a fasza kis csigákat és megerősödne hozzá egy kicsit (közelharc fejlesztés).

Számomra Nami nem illik a képbe és a CP9 ellen sem érettem, hogy mit keres... A fegyvere ok az alap ellenfelek ellen, de se gyorsasága se ereje nincs, hogy normális ellenfeleket legyőzzön és nem is ez a dolga. Általában olyan érzésem van, hogy plot győzelem mindig.

Quote from: Bishop on 2009-06-09, 23:38:30
Igazság az hogy elvileg New Worldön ez normális, sok ilyen imba karakter van.

Most mindenképp meg kell várni hogy mi lesz ha megjelenik a Mugiwara crew hogy mennyit fejlődtek.
Na ez az...
Lehet Oda-nek szüksége van egy kis időre amíg kitalálja, hogy mi legyen a Luffyn kívül a tagokkal


LuckyDingo

Most a legnagyobb durranás az lenne, ha Luffy Szökése nem sikerülne. Ace és Ace-t kivégeznék. Luffy szállna a lvl8ra, mint official hulla. És pár év után megjelenne a volt SH crew, hogy kimentsék, ami simán menne nekik. Mellesleg nem is kell Luffynak kiszabadítani Ace-t, arra ott van WB. Ha már ő a Legkúlabb, akkor lehet megy majd neki.

Ami az erőviszonyokról:

Még mindig nem értem, hogy miért kéne a shichibukainak és az admirálisoknak gyengébbnek lenni. Annál feljebb nincs.  Az utóbbi a  legmagasabb fokozat, az előbbit meg azért választják, mert ők a legerősebbek és hajlandóak behódolni a Marine-nak, hogy ne legyenek üldözöttek.

És az sincs megírva, hogy Luffynak le kéne gyilkolni az összes admirálist, vagy Marine vezért. Rogerék sem csinálták meg, pedig lett volna esélyük egy Admirális ellen.

Ami a többi karaktert illeti, nagyon valószínű, hogy Kuma szánt szándékkal küldte oda az embereket, ahova. Azt hogy ténylegesen ki áll emögött, még ugye rejtély. Valszeg erősebben új techekkel térnek majd vissza.

Jelenleg annyira bizonytalan most minden, nem  lehet eldönteni, hogy mi lesz.

Fix, hogy nem mostanában jön össze a crew. Túl korai lenne és értelmetlen lett volna szétszórni őket. Az lenen lol ha mindenki beállna egy másik csapatba addig amíg megtalálják a többieket :D

NLZ

Quote from: Bishop on 2009-06-09, 21:25:50
Sentoumaru szerintem nem haki, igaz ez az egész arc részben a hakiról szólt. Simán lehet testi erő, ha elég erős akkor lazán lepattan róla Luffy, kis lökés és máris  repül bárki.
Az animében azért látszott, hogy valami nem kóser. Luffiék nem véletlenül csodálkoztak, hogy ez most mi volt, valsz képesek ők megkülönböztetni, ha valami rendes ütés, vagy pedig valami furcsaság. Sentoumaru a tudós csapat vezetője, nem hinném, hogy csak robotokat építenek és egerek szaporodását vizsgálják, hanem a különféle harci erőket is, pl a Hakit. Ha meg tanulmányozod, akkor általában azért teszed, hogy fel tudd használni. De majd kiderül úgyis, hogy mi volt. Úgy párszáz rész múlva. :D

De míg nem kerül lezárásra ez az egész kivégzédősdi, addig tuti nem fogjuk megtudni, hogy mi lett a kis csapattal. Ez nem bleach, hogy egy évre félbeszakítsák az érdekes eseményeket. :D
[reserved]

Squazee2005

Na, már vannak képek, confirmed spoiler meg minden!

[spoiler]Luffy visszavág Magellannak, a hajók nem süllyedtek, csak hátrébb kotródtak, Buggy felvesz egy cool pozíciót, de érdekes mód harc közben nem látni sehol. :D Luffy könnyes szemei... lol és Mr. 3... szegénykém. XD[/spoiler]

Liquid Snake

Én abban sem vagyok biztos, hogy újra összejön a Straw Hat Crew... ( De nem festem az ördögöt a falra )

Zen

Igen légyszi, ne tedd.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Quote from: Squazee2005 on 2009-06-10, 11:33:13
Na, már vannak képek, confirmed spoiler meg minden!

[spoiler]Luffy visszavág Magellannak, a hajók nem süllyedtek, csak hátrébb kotródtak, Buggy felvesz egy cool pozíciót, de érdekes mód harc közben nem látni sehol. :D Luffy könnyes szemei... lol és Mr. 3... szegénykém. XD[/spoiler]
[spoiler]De mekkora már XDDDDDD Mr. 3 + Luffy FTW... Banyek nem gondoltam volna, hogy ez lesz XD Az a Wax armor valami zseniális fordulat :D[/spoiler]

smash++

Quote from: LuckyDingo on 2009-06-10, 00:41:06
És az sincs megírva, hogy Luffynak le kéne gyilkolni az összes admirálist, vagy Marine vezért. Rogerék sem csinálták meg, pedig lett volna esélyük egy Admirális ellen.

Nem is kell legyilkolnia, mintha eddig bárkit is megölt volna...(sajna)
Valszeg Rogerek sem menekültek föl és alá, egyszerűen egy Admiral sem tudta őket legyőzni.
Azért kell legalább egyenlő szintre kerülni a Schibukaikkal vagy az Admiralokkal, mert nincs más esély egy Pirat King címre, szerintem.

Zen

#681
OP is out OP is out OP is out OP is out OP is out OP is out OP is o-*BUMM*

And it's awesome And it's awesome And it's awesome And it's awesome And it's awesome And it's aw-*BUMM...BUMMBUMMBUMM*
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Champion Rifle! :facepalm:
[reserved]

Alkyra

Quote from: Zen on 2009-06-11, 19:10:42
OP is out OP is out OP is out OP is out OP is out OP is out OP is o-*BUMM*

And it's awesome And it's awesome And it's awesome And it's awesome And it's awesome And it's aw-*BUMM...BUMMBUMMBUMM*

:lol:  :tezsvir: *TRATATATATATATA*(<=minigun)

Bishop


chilip

istenem... megéri várni egy hetet mindig  :redface:

NLZ

Quote from: chilip on 2009-06-11, 22:47:38
istenem... megéri várni egy hetet mindig  :redface:
[spoiler][/spoiler]
[reserved]

Liquid Snake

OPIC: When EPIC fails to describe.

Dub-zero

annyira azér nem. lecsaphatnák végre a magellan-t, kezd uncsi lenni a "fussunk, mer jön a chief" már több chapteren keresztül
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

Zen

Miről beszélsz, most álltak neki. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1