Main Menu

OnePiece

Started by LuckyDingo, 2007-05-02, 00:09:16

Previous topic - Next topic

blackronin

#840
Képek!   :whoah:
[spoiler]Marco képessége.

Jozu képessége (Mihawk támadását a katonák csak a legerősebb kardforgató támadásának jellemezték, tehát nem Mihawk mondta, hogy a legerősebb támadását használta volna! Ami azért számít! Elvégre Mihawk fan vagyok...  :D)

WB osztagkapitányai 1. rész (a géppuskás kezű csávó Ace legénységéből való)

WB osztagkapitányai 2. rész

Vice-admiralok 1. rész (Onugumo spider-zoan képességű lenne?)

Vice-admiralok 2. rész

[/spoiler]

Liquid Snake

Ki az ott Onugumo mögött? Lucci?  :eek:

Bishop

Nem csak valaki aki leopárd bőrt visel

blackronin

Raw már van, de hamarosan jön az Onemanga-s is.
Ja és EPIC CHAPTER.  :whoah:
Hanyadik epic chapter már ez az elmúlt pár hónapban?
Az 5. vagy 6. talán?  :D

Liquid Snake

Pont azt beszéltem én is haverral, hogy eddig is vártuk nagyon hétről-hétre a mangát, de mostanság kezd veszélyes lenni, mert annyira OPIC ch-k jönnek hétről hétre, hogy el sem hiszem. Nehéz kibírni ezt az egy hetet mindig...

blackronin

#845
Hát még milyen nehéz kibírni! Ajaj!  :D
Én a One Piece-ben megtaláltam életem egyik legjobb (talán a legjobb?) mangáját.
És ez a következő miatt van: Maga Oda hozzáállásán lehet érezni (rengeteg info a karakterekről és a világról, a Mini arcs-ok tömkelege, az SBS-ek a mangakötetek végén, a rengeteg omake és extra tartalom, valamint az anime-ban való aktív részvétel), hogy IMÁDJA ezt a világot, s annak MINDEN szereplőjét.
S szerencsére még NAGYON sokáig fogunk a Grand Line-on utazgatni!  :whoah:

Praise Oda!  :hail:

Edit: onamanga-n már fenn van a fordítás.
Akainu, mint magma ember kamu, s Marco se static man.
Minek kell állandóan fake spoiler feltenni?  :mad:

LuckyDingo

#846
Tök poén, hogy szinte már csak duplaoldalak vannak :D Leszedtem az egyik igen jó scannt és az 9 oldal volt összvissz XDDD Egyébként tetszetős kis háborút hoztak össze. Kíváncsi vagyok mikor kell ténylegesen megmozdulnia Whitebeardnek, ha Kizaruval elbírnak nélküle :D

Zen

Kintvankintvankintvan!
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dub-zero

kevés a heti 19 oldal..
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

NLZ

Quote from: LuckyDingo on 2009-08-06, 21:36:47
Tök poén, hogy szinte már csak duplaoldalak vannak :D Leszedtem az egyik igen jó scannt és az 9 oldal volt összvissz XDDD Egyébként tetszetős kis háborút hoztak össze. Kíváncsi vagyok mikor kell ténylegesen megmozdulnia Whitebeardnek, ha Kizaruval elbírnak nélküle :D
Linket adj plz.
[reserved]

Liquid Snake


LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-08-06, 23:43:50
Quote from: LuckyDingo on 2009-08-06, 21:36:47
Tök poén, hogy szinte már csak duplaoldalak vannak :D Leszedtem az egyik igen jó scannt és az 9 oldal volt összvissz XDDD Egyébként tetszetős kis háborút hoztak össze. Kíváncsi vagyok mikor kell ténylegesen megmozdulnia Whitebeardnek, ha Kizaruval elbírnak nélküle :D
Linket adj plz.

A Korai amiről beszéltem: http://mangahelpers.com/s/imangascans/readonline/45913/1

Meg már van Binktopiás is: http://mangashare.com/dl/One-Piece_553/12231

NLZ

Aokiji akkor most meghalt, vagy mi? No de így normális minőségben, hogy egyben voltak a duplaoldalak, jóval élvezhetőbb volt. Bár már kezdek túlságosan betelni vele. Túl sok opic awsum esemény, aztán minden olyan elnagyzolt. Minden opic, így igazából semmi sem az, mert ez az átlag. Ejnye... :D
[reserved]

Liquid Snake

Á Ao Kiji-nek kutya baja, Logia amúgyis tehát jéggé tud alakulni, szóval semmi baja nincs, ez olyan mint amikor Kizaru-t kettévágták, ő is lazán összerakta magát :)

NLZ

Jah, sejthető, csak kissé fura volt, hogy most mi történt. Min csodálkozott el?
[reserved]

Bishop

Hogy WB képes megremegtetni a levegőt, vagy nem tom hogy zúzta szét rangeből, valszeg nem de mi van ha haki....ááá tuti nem.

NLZ

Jah, Hakinál tuti mutatnák az erősen fókuszáló szemet. Lehet annyira badass már WB, hogy nem csak a földed, hanem minden részecskét meg tud rengetni. Vagy lehet csak a levegő porszemcséit?
[reserved]

smash++

Azért ez a CH tartalmilag nagyon jó volt, de elég kevés...

A diamond-ra valahogy számítottam. Zorotól kérdezték Mr. 1, hogy legközelebb ezt akarja majd elvágni...

Bishop

Mostmár amugy egy counter attack jöhetne Marine részéről, oké hogy WB piratesba mindenki pofátlanul imba de így nem szórakozás ha nem látok pár Kizaru pwnage-t  :D

NLZ

Kizaru eddig is csak a noobokat pwnolta. :)
[reserved]

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-08-07, 13:53:55
Kizaru eddig is csak a noobokat pwnolta. :)
Végül is eddig még nem akadt normális ellenfele a mangában. Luffyék még nooboknak számítanak hozzá képest :D

NLZ

Ott volt Rayleigh, kiváncsi vagyok azzal a harccal mi lett. Végülis Kizaku visszatért sértetlenül, de scak nem halt meg Rayleigh, úgyhogy valsz elhúzott, miután Luffyék távoztak.
[reserved]

blackronin

#862
Na, akkor most folytatnám az elkezdett elképzelések, teóriák taglalását, mert ugye fejezet nem lesz a héten...
DE van kedvem One piece-el foglalkozni. Ha esetleg fáraszt, akkor bocsi, de érdekel a véleményetek.  :D
Ha kedvetek van, akkor írtok, ha nem, hát akkor nem...

2. téma ugyebár a legénységről szólt, vagyis ki csatlakozhat még Luffy csapatához.
Én Boa-t és Jinbei-t jelöltem meg kezdésként, Boa mellett még kitartok, Jinbei viszont eléggé halva született ötlet volt a részemről, s egyébként is.
Most egy más oldalról közelítem meg a kérdést: milyen személyek jöhetnek szóba a csatlakozásnál?
Milyen feltételeknek "kell" megfelelnie az új tagnak / tagoknak?
S melyek azok a személyek akik már esetleg megfelelnének a kritériumoknak?

Ugyanis én a következő tendenciát vettem észre Oda-nál:
[spoiler]1. Foglalkozás: a legszükségesebb helyek (szakács, orvos, hajóács, navigátor és muzsikus) már megteltek, tehát Luffy nem "keres" már "kényszerből" tagokat, az utazáshoz minden feltétel megvan -> az új személy olyan foglalkozású lesz, akinek szükségessége nem merült fel. Jó példa volt erre eddig: Robin, aki történész és régész, Usopp aki mesterlövész
Én tippem: botanikus (jó ötlet az "álmok" témához, hogy ez a valaki megtalálja a legkülönlegesebb növényt, ami véletlenül pont a One Piece-t rejtő szigeten található.  :D)
Helmsman, vagyis kormányos (álma lehetne, hogy a jövőbeli Pirate King mellett hajózzon, s legjobb hajón -> ez esetben a Thousand Sunny) + Blackbeard legénységét én Luffy legénységének "negatív párjának" tartom, hiszen
Luffy -> Blackbeard, aki csak kegyetlenebb és nagyravágyóbb
Zoro -> Shiryuu, aki szórakozásból gyilkolt
Chopper -> Doc Q "Shinigami", a szerencsében hisz
Nami -> Lafitte, BB-t nem megkérdőjelező, kezdeményező, alattomos
Usopp -> Van Auger, komoly és hidegvérű mesterlövész, nem hátrál meg semmitől
Jesus Burgess-nek pedig nincs párja, igaz hogy Sanji is kormányoz, de ő a szakács.

2. Képesség:
Érdekes módon Luffy legénységében megtalálható mind a 3 DF + egy másik képesség alapján is összeillenek a tagok.
Chopper -> Zoan
Luffy, Robin, Brook -> Paramecia
Valamint van egy Swordsman, Brook is Swordsman.
Chopper ugyebár egy állat, átalakulásokkal, a párja Franky, aki "Centauros" formával rendelkezik (ez is állat nem?  :D) + támadások.
De nincs Haki-t használó ember, mert Luffy ugyebár csak nemrég jelentkezett.
Így kell legalább még egy Haki-s tag. (vagy lehet hogy Zoronál felébred ez a képesség) HANCOCK megfelel
Vagy egy Logia vagy még egy Zoan DF tag jön.

3. Élettörténet:
Talán ez az egyik legérdekesebb!
Az eddigiek alapján úgy tűnik, hogy Oda úgymond egyre keményebb drámákat talál ki az új tagoknak.
Valahogy így néz ki:
Luffy -> Shanks elveszti a karját (alapeset)
Zoro -> gyerekkori barát és vetélytárs elvesztése (alapeset)
Nami -> más legénységhez tartozott, Bellemerre elvesztése + 10 év lelki terror + bizalmatlanság, de a családja még hisz benne (ez már erősebb szituáció)
Usopp -> anyja elvesztése, apja elhagyja, mindenki hazugnak tartja, nem hisznek benne (ez is erősebb, nem alapeset)
Sanji -> mentor elveszti a lábát, kalózkarrier feladása, nem hisznek az álmában, nélkülözés
Chopper -> mentor elvesztése, családból kitagadás (család nem hisz benne), magány, barát fogalmának nem ismerése + szörnynek tekintik (ez is rákontráz)
Robin -> ellenség volt, szülőföldjének elvesztése, mentorának elvesztése, családjának elvesztése (Ohara-tragédia),
barátjának elvesztése, szörnynek tekintik, 20 év állandó szorongás és menekülés, teljes bizalmatlanság,
barát fogalmában való hit elvesztése, meghalni akarás (az eddigi legdurvább)
Franky -> ellenség volt, mentor halála, a munkájának az árnyoldala, igazságtalan ítélethozás, testi megnyomorodás (cyborg átépítés),
szülővárosának elutasító magatartása, álom feladása, bűntudat (ez is kombinált)
Brook -> más legénységhez tartozott, barát és legénység elvesztése, halál, 50 év magány, bűntudat a be nem tartott ígéret miatt, önbizalomhiány az új barátok körében, méltó-e arra, hogy a csapathoz tartozzon. (ez is kemény)

Eléggé látható, hogy a történetek, s a drámák egyre durvábbak, keményebbek.
Tehát az új tag (tagok) története legalább ennyire kemény kell, hogy legyen vagy esetleg rosszabb...
Kétlem, hogy Oda meg akarná törni ezt a szokást, hiszen ebben nagyon profi.
Én tippem: igazi áruló karakter még nem volt eddig, aki saját magáért tett volna ilyet, s nem másért.
Rabszolga sorsú karakter. HANCOCK megfelel
Kegyetlen, sőt kifejezetten "gonosz" személyiségű karakter + rosszindulat. HANCOCK megfelel

4. Személysiség:
Ebből van aztán mindenféle, de ami hiányzik:
a, női tag, aki romantikus sőt szerény, érzelmes (ugyebár Nami lobbanékony természetű mohó, rámenős, vagány míg Robin nyugodt, hidegvérű, racionális gondolkozású, s visszafogott)
vagy uralkodó tipusú, arrogáns sőt néha ellenszenves HANCOCK megfelel
b, férfi tag, egy újabb nagyon komoly tag, talán ezért gondoltam Jinbei-re.
Vagy egy kétszínű, álnok típusú figura.
Ne felejtsük el, hogy (még a mangában is állandóan megjegyzik) a Straw Hat legénysége azért különleges, mert annyi hibbant, fura, egyedi fazon van rajta, tehát az új tagnak se lehet hétköznapi személyisége.
Jó lenne egy rögeszmés alak, de nem olyan mint Usopp vagy Chopper.[/spoiler]
Ezeket figyelembe véve, a legtöbb kritériumnak eddig csak Boa Hancock felel meg, hiába nincs (még) álma ami miatt Luffy-val utazna. Ez csak az én tippem, rengeteg helyen olvastam, hogy miért nem lehet meg hasonlók, de én kitartok mellette amíg tudok. Ezt az egészet azért írtam le most, mert:
a, ha majd jön az új tag, akkor kíváncsi leszek, hogy mennyi dolgot sikerült eltalálni, s mi volt az amire egyáltalán nem gondoltam.
b, le szerettem volna zárni a dolgot, mert múltkor félbehagytam.

Uf, szóltam. (írtam  :D) S nem kell aggódni, nem lesznek ilyen nagy, terjengős kifejtések már a jövőben. :P

Edit: Luffy-t javítottam.  :D Spoiler részben is történt egy-két változás.

LuckyDingo

Luffy még mindig nem logia, hanem paramecia :D

Egyébként, ha kellően őrült a karakter, van egy álma, amit kalózkodással megoldhat és erős is, akkor lehet csapattag. A lényeg, hogy Luffy megkedvelje. Logia csapattag azért nem lesz, mert eddig az összes logia a saját erejéből felküzdötte magát egy olyan pozícióba, ahol nem csicska, hanem kapitány, vagy Marine Admirális lehet.
Bár még lehet hogy lesz egy Szélhercegnő valamikor, aki szerelmes lesz Zoroba és ezért csatlakozik hozzájuk XDDD De ki tudja :)

Bishop

Amit én hiányérzőnek érzek(ezt aztán jól megaszondtam XD ) az egy sunyi karakter az a vágot szemű tipus  :D Robin volt ez egészen water 7ig de most nincs

blackronin

Egyébként a water 7-nél tartva...
Ezért lesz érdekes az új mozifilm, mert abban Nami-val akarnak eljátszani egy hasonló szituációt, mint anno Robin-nal, hogy velük van, s hirtelen elárulja Luffy-ékat... Persze megint csak az ő érdekükben. Csak itt nem a CP9 lesz az ellenfél (s a félelem a Buster Call-tól), hanem maga a Marine HQ...
És hogy mi lesz az a félelem, ami miatt még Nami is megijed?
Abba bele se tudok gondolni...  :eek:

Liquid Snake

Mind1 végülis, a Movie csak egy Movie. Szerencsére nincs köze az aktuális anime-hez. Én láttam mindet és tetszettek is, az első 2-3 még olyan elmegy de a többi egész jó lett. Azért szeretem a moviekat mert addig a másfél óráig is One Piece-t nézek, nem vmi szar minőségű koppintást :)

Bishop

Nem nézek moviekat nagyon fillerszagú mind sajnos, Nami már water 7be is kiállt Robinért nehogy már msot meg ledegradálják.

blackronin

#868
Most Robin lesz Nami szerepében, Nami pedig Robin szerepében.
Kíváncsi vagyok, hogy elgondolkozik-e majd azon Robin, hogy honnan ismerős ez a szituáció...  :D
Egyébként ez a movie tényleg jó lehet, mert Oda 100%-ban benne van!
Jobban, mint eddig bármilyen más movie-ban.
Kép:

De ez már off-topic.

Liquid Snake

Robin új hajviseletéért már megéri megnézni xD